גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

גלן בק יישא נאום "פרו ישראלי" בי-ם; "הכישרון שלו מסוכן"

השדרן הפרובוקטיבי גלן בק, שלא מפסיק להרגיז הגיע לירושלים לעצרת "השבת האומץ" ■ האם אנשי הארגון האמריקני השמאלני "מדיה מטרס פור אמריקה" יסגרו לו את המיקרופון?

כששדרן הרדיו פופולרי גלן בק יעלה ביום רביעי הקרוב על במה בגן הארכאולוגי במרגלות הדרומיים של חומת ירושלים, וינסה לשכנע את הקהל במקום ואת ציבור מאזיניו בארה"ב שהם עומדים להקשיב ולחזות בהתגלות אלוהית, יהיה מי שישב בוושינגטון מול מסכי מחשב, יצפה בכל מחווה של האיש הכריזמטי הזה, ירשום כל מעשה חריג שלו ויצטט את אמירותיו המוזרות והמופרכות.

והדברים הרי ידועים. גלן בק, שדרן רדיו פופולרי ועד לאחרונה אחד המנחים הבולטים ברשת פוקס ניוז, הוא פרובוקטור מקצועי וכמי שמחשיב את עצמו אוהב ישראל הוא הודיע כבר מראש שעצרת "השבת האומץ" (Restoring Courage) שלו בירושלים תהיה "אירוע שישנה את מהלך העולם" וכי יש אפשרות ש"במהלך העצרת יופיעו עמודי אש" וכן ש"שערי גן העדן ייפתחו".

בק, אשר אינו מוכר מאוד בישראל, מתארגן לקראת יומו הגדול בירושלים, כאילו מדובר באירוע מכונן ומייחס לו חשיבות נוצרית ופוליטית עצומה. אך מתנגדיו ומבקריו בארה"ב משוכנעים שמאז שפוטר מרשת פוקס ניוז השמרנית, הוא מנסה להשתמש במדינת ישראל כדי לזכות בלגיטימציה ובהכרה מחדש להיותו איש תקשורת חשוב ומרכזי.

למרות שבארה"ב אמירותיו השערוריות של בק זוכות לחשיפה גדולה (כלומר ויכוחים צעקניים) ועל אף שעד ממש לאחרונה היו לו מיליוני מאזינים וצופים ברדיו ובטלוויזיה, לא ברור מה כוח המשיכה שלו בישראל. אולי הוא מרתיע את הציבור הישראלי כי אינו דובר עברית, או שמא כי הישראלים, אפילו הציבור הנוטה ימינה, נרתעים מן המסרים הקיצוניים של אדם זר, נוצרי, שמטיף לערכי שנאה וגזענות קיצוניים.

בק מדבר נחרצות נגד הקמת מדינה פלסטינית, נגד חלוקת ירושלים ומאשים את האסלאם הקיצוני כמעט בכל דבר רע שמתרחש בעולם. למרות שקל לפטור אותו כפנטזיונר, יש בארה"ב רבים שרואים בו אדם מסוכן ואפילו אנטישמי חבוי, שאינו מהסס להשוות כל דבר רע לנאציזם ולהיטלר, וזאת רק כדי למשוך תשומת לב.

רק באחרונה, אחרי הטבח הנוראי בנורבגיה של נערים שיצאו למחנה קיץ פוליטי, הכריז בק בתוכנית רדיו שלו כי מחנה הקיץ הפוליטי הזה דומה למחנה של נוער היטלראי. "מי הולך ועושה מחנה לילדים שהוא פוליטי. זה ממש מטריד אותי", אמר.

ארגון ממומן היטב

עם הגיעו לישראל לפני כשבועיים, הכריז שמחאת האוהלים מזכירה לו את הקומוניזם ברוסיה. "מי הם 200 אלף האיש שדורשים שינוי ברחובות תל-אביב ויוצאים נגד נתניהו? מי הם האנשים האלה?" הוא שאל בתוכנית הרדיו שלו "הם אנשי השמאל הקיצוני", השיב לבק השדרן-שותף שלו, סטיב בורגייאר, וציין שרק ברוסיה של פעם נתנו פתרונות כמו שמחפשים המפגינים הישראלים. בק מיהר לפתור את מצוקת הנדל"ן של הישראלים באמצעות התשובה המתבקשת "בישראל אין קרקעות שלא עברו פיתוח. אבל יש קרקעות שלא עברו פיתוח ביהודה ושומרון, המקום הזה שעכשיו קוראים לו הגדה המערבית, אבל השם האמיתי שלו הוא יהודה ושומרון".

אם יש קבוצה אחת מיוחדת שבק מטריד אותה מאוד, זהו ארגון "מדיה מטרס פור אמריקה". אנשי הארגון ישבו במהלך העצרת ויעקבו אחרי כל מילה שלו. בסיום השידור (בק מתכנן להעביר הכול בשידור חי באינטרנט וברדיו), ישלפו אנשי "מדיה מטרס" את האמירות המופרכות, את המעשים המשוגעים ויעלו באתר שלהם מידע הסותר את דבריו. כך הם נוהגים כלפי בק וכלפי כל שדרן רדיו/טלוויזיה ימני בשנים האחרונות.

"'מדיה מטרס פור אמריקה", גוף המגדיר עצמו כארגון בקרת התקשורת, הוקם בוושינגטון בשנת 2004, על-ידי דיויד ברוק, שהיה מוטרד מכמות הדיסאינפורמציה בתקשורת האמריקנית הימנית. אנשי הארגון שלו יושבים מול מסכי הטלוויזיה והאינטרנט, ומקשיבים לתוכניות הרדיו, ומפקחים על כל מילה ששדרני הימין אומרים. ביל אוריילי, גלן בק, ראש לימבו, רשת פוקס ניוז, ואתרי אינטרנט מן הימין הם ה"לקוחות" העיקריים של מדיה מטרס. ברגע שהם משדרים דברים לא מדויקים או מכפישים את הנשיא או את השמאל, מדיה מטרס מתקנים. באתר שלהם, במדיה החברתית, באמצעות הודעות לעיתונאים.

"עד שמדיה מטרס התחיל לעבוד, לא היה מי שיתקן את השגיאות ואת הדברים הלא נכונים שאנשי הימין מפיצים", אומר ל"גלובס" אם.ג'יי רוזנברג, האחראי על תחום המזרח התיכון בארגון בראיון טלפוני מוושינגטון. "אנחנו ארגון שממומן היטב, ואנחנו בודקים את העובדות של השדרנים הימניים כל הזמן וההוכחה שהפעילות שלנו מצליחה היא שאנשי הימין כל הזמן מדברים עלינו. הם לא אוהבים שבודקים אותם והם רק נהנים להפיץ שג'ורג' סורוס, שהוא אחד מן התורמים שלנו, היה נאצי. אבל אנחנו נמצאים בעסק של לתקן את השקרים של הצד השני באמצעות הצבת עובדות, דבר שאף אחד לא עשה קודם לכן."

* ההתמקדות שלכם בגלן בק, במיוחד בעצרת שהוא מתכנן בישראל, מעמידה אותו באור הזרקורים ומביאה לו פרסום. יכול להיות שאתם בעצם מקדמים אותו עם הפעילות שלכם.

"יכול להיות שזה מקדם אותו וזו תמיד הבעיה כשנותנים פרסום לחבר'ה הרעים. אבל לנו חשוב להבהיר לישראלים שהאיש הזה אינו חבר של ישראל. אנחנו רוצים שהישראלים יבינו שהוא מתייחס באופן קז'ואלי לנושא השואה. שהוא מזויף, ואני מעדיף להיות זה שמפרסם את המידע הרע לגביו מאשר זה שמתעלם ממנו".

* למה בעצם גלן בק מגיע לישראל לעשות כאן עצרת. כל הסיפור שלו נשמע כמו סיפור אמריקני פנימי, מה הוא מנסה להשיג כאן?

"אני מאמין שהוא פשוט מנצל את ישראל לצרכים שלו. מאז שהוא פוטר מן התוכנית שלו ברשת פוקס, הוא מחפש מטרה פופולרית להזדהות איתה, כדי לקדם את המוניטין שלו. מאחר שישראל מאוד פופולרית בקרב הצד הימני של הפוליטיקה בארה"ב, מה שהוא מנסה לעשות זה להשיג לעצמו משנה תוקף, למצב את עצמו מחדש, במיוחד בימים שמעמדו מאוד נחלש".

* ובכל זאת, הוא כל-כך פופולרי בארה"ב. אתה יכול לנסות להסביר את כוח המשיכה של האיש הזה?

"הוא מגדיר את עצמו כ'ליצן'. הוא אומר על עצמו 'אל תיקחו אותי ברצינות'. בשבילו זה הכול הצגה, לבוא לישראל, להרגיש שהוא בחזית, לשדר לנוצרים בארה"ב, הנה אני, ניצב כאן בירושלים ומדבר על כך שלעולם לא תחולק. זה משהו שלא עובר בקרב יהדות ארה"ב, אבל את הנוצרים זה מרשים. זה מושך את המאזינים באזורי המערב התיכון (ה'מיד ווסט'). זו הדרך שלו לבצע קאמבק".

* מה בדבריו מצליח לרתק את אנשי המרכז האמריקנים?

"האמונות שלו בתיאוריות קונספירציה. העובדה שהוא מפשט את העולם עבור האמריקני. הוא מדבר על קונספירציה אסלאמית להשתלט על העולם. אבל אנשים שמאמינים בקדמה, לא אוהבים לשמוע הסברים פשטניים ורדודים לבעיות העולם ובק, כל מה שהוא עושה זה לספק הסברים פשטניים. הוא היחיד שמחבר בין מרקסיזם לאסלאם, למרות שהם דברים הפוכים".

ארי רבין-האבט, "סמנכ"ל מדיה מטרס פור אמריקה" מספר ל'גלובס הערב' על המאמצים שהוביל הארגון שלו כדי להוריד את בק מן האוויר לפני כמה חודשים. "גלן בק הוא אמנם עניין אמריקני פנימי" הוא אומר "אבל הוא הכניס את ישראל לתמונה בכך שהחליט לערוך את האירוע שלו אצלכם ולחנך את הישראלים. 'מדיה מטרס' לא תכננו להפוך את ישראל לזירת התגוששות. אם הוא היה עושה את האירוע שלו בגרמניה, היינו מנסים להסביר לתקשורת בגרמניה מי זה גלן בק".

המפרסמים גויסו למאבק

* אתם אחראים לכך שהתוכנית שלו ברשת פוקס ניוז ירדה מן המסכים?

"'מדיה מטרס' לא לוקחים קרדיט על הפעולה הזו לבד. זו הייתה עבודה בשיתוף פעולה עם ארגונים אמריקנים נוספים, בראש ארגון בשם 'קולור אוף צ'יינג'', שזהו ארגון של שחורים וגם עם ארגון רבנים גדול שנקרא 'ג'ואיש פאנד פור ג'סטס'. 400 רבנים מכל הזרמים של היהדות פרסמו מודעה ענקית נגד בק ב'וול סטריט ג'ורנל' ובה הם טענו שפוקס ניוז ("וול סטריט ג'ורנל" ופוקס ניוז, שניהם מוחזקים על-ידי אותו ענק תקשורת, רופרט מרדוק, ט"ש) ביחד עם בק עושים שימוש תדיר מדי בנושא השואה והנאצים כדי לצאת נגד כל מי שדעתו אינה מקובלת עליהם".

* אם כך, הפעילות של כל הקבוצות האלה הצליחה להוריד את גלן בק מן המסך?

"לפי דעתי זה היה שילוב של מפרסמים שאליהם העברנו מידע שלא כדאי להם להיות מקושרים אליו, הייתה לו גם ירידה ברייטינג, פחות רווחים מהתוכנית שלו וברגע מסוים פוקס ניוז הבינו שהוא יותר נטל מאשר נכס עבורם ופיטרו אותו".

* מי יידע את המפרסמים שלא כדאי להם לעבוד עם התוכנית של גלן בק?

"זה חלק די מדהים של הסיפור. אנחנו במדיה מטרס העלנו כל הזמן מידע לאתר שלנו בנוגע למי מפרסם בדיוק בתוכנית שלו. וגם פנינו ישירות באי-מיילים ותכתובת למפרסמים, אבל הדברים התחילו ממש לזוז כאשר בחור צעיר, בשם אנג'לו קרוסון, שהיה סטודנט למשפטים, פתח חשבון טוויטר בשם stopbeck@ והתחיל ממש להפגיז את המפרסמים בציוצים שלו נגד בק. התחילו לעקוב אחריו אלפי אנשים וכל דבר שהוא היה מעלה נגד המפרסמים היה זוכה להד גדול. הוא הפעיל המון לחץ על כל אחת מחברות הפרסום, שחלקן אפילו לא היו מודעות בהתחלה לכך שהתשדירים שלהם רצים במהלך התוכנית של גלן בק. וכל הפעילות שלו יצרה המון השפעה. אגב, אנחנו לקחנו בסופו של דבר את קרוסון לעבוד עבור מדיה מטרס וכיום הוא איתנו".

* אז יצרתם חרם מפרסמים אפקטיבי וזה מה שהוביל להורדת התוכנית?

"כן. בזכות קרוסון ובזכות העובדה שאנחנו עקבנו אחרי כל דבר שגוי שהוא אומר בתוכנית. וגם בזכות גלן בק עצמו, כי אחד הרגעים הקשים ביותר היו כשהוא האשים את הנשיא ברק אובמה שהוא גזען. האמירה הזו שלו הרגיזה הרבה מאוד אנשים בארה"ב. הרבה אנשים כתבו מכתבים לרשת, מחו נגדו, מפרסמים משכו את עצמם מהתוכנית, הרייטינג ירד ובסוף לרשת פוקס לא נותרה ברירה אלא להוריד את התוכנית".

* הייתם מרוצים כשהצלחתם להוריד אותו?

"הרגשנו שהשגנו משהו חשוב. זה היה רגע משמעותי עבור הארגון שלנו כי למרות שיש בארה"ב חופש ביטוי, חופש הביטוי מגיע יחד עם אחריות להפעיל את ההיגיון הבריא כשמתבטאים ומאחר שבק היה מתבטא בצורה חסרת אחריות מדי יום, אנחנו כמובן שמחנו כשהתוכנית שלו הורדה".

* אם גלן בק כל-כך בעייתי, איך אתה מסביר את הקהל הגדול שמאזין לו?

"כי הוא אדם מוכשר והכישרון שלו הוא הדבר המסוכן, כי כל מה שהוא מחפש זה לקדם את עצמו. ולצערי הרב, יש שוק מאזינים גדול להטפות שנאה. אמירות שנאה הן דבר פופולרי".

תגובת גלן בק לא התקבלה עד כה.

עוד כתבות

אורי גרינפלד, כלכלן ואסטרטג ראשי בפסגות \ צילום: איל יצהר

חיסול שיעלה מאות מיליונים לישראל: איך ההסלמה במצב הביטחוני תשפיע על הפעילות הכלכלית

בכל יום של השבתה מלאה מאבד המשק הישראלי תוצר בשווי 2.5 מיליארד שקל ● במקרים של הסלמה במצב הביטחוני, ישנן תופעות לוואי נוספות ● ממה נגרם עיקר הנזק היום, מהו הנזק הנוסף שייגרם וישפיע לטווח הארוך יותר ואיך יגיבו סוכנויות דירוג האשראי?

הלוויתו של בכיר הג'יהאד האיסלמי בעזה / צילום: Mohammed Salem, רויטרס

הטראבל מייקר של הרצועה: מיהו בכיר הג'יהאד האיסלמי שחיסולו הלילה הוביל להסלמה הביטחונית

ישראל חיסלה הלילה את מי שנחשב ל"עושה הצרות" של רצועת עזה - מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי בצפון הרצועה, בהאא אבו אל עטא ● מדובר במי שיזם את מרבית אירועי ירי הרקטות על ישראל

עו"ד פיאד טמיש, פישר בכר חן וול אוריון ושות' / צילום: איל יצהר, גלובס

"יש לי חלום שלכל אזרח ערבי במדינת ישראל תהיה דירה ובית"

כך אמר יוסי חדד, מנהל אגף מיעוטים במשרד השיכון, בפאנל בנושא משכנתאות ומצוקת הדיור בחברה הערבית במסגרת ועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● "שני שליש מהאוכלוסייה הערבית לא מחזיקה בקרקע פרטית. נדרשת בנייה קבלנית שמסוגלת להעמיד פתרון לזוג צעיר"

הייטק גלובלי / אילוסטרציה: שאטרסטוק

אייסייט זכתה בחוזה של 15 מיליון דולר לאספקת מערכות ליצרן רכב אמריקאי

החברה פיתחה מערכת ראיית מכונה למעקב אחרי הנהג ברכב אוטונומי ● אייסייט לא נקבה בשם היצרן, אך מדובר בשני דגמי רכב חדשים, שייצורם מיועד להתחיל ב-2021

 

הריסות תחנת הטלוויזיה של החמאס בעזה / צילום: רויטרס Suhaib Salem

פעולה מקיפה של צה"ל בעזה הפכה לבלתי נמנעת

השאלה המכרעת היא אם חמאס יצא ידי חובתו בפעולה מוגבלת או שייאלץ לפעול בהיקף נרחב • אם יסתפק בתגובה סמלית, יהיה בכך הישג למדינת ישראל

רצפת המכירה של המחר, כנס עושים שוק, גלובס / צילום: איל יצהר, גלובס

"ארגונים חייבים להקצות את המשאבים לחדשנות ומי שלא יעשה כן יישארו מאחור"

מנכ"ל ריטייל אינוביישן קלאב אורן פארן סיפר באירוע עושים שוק של "גלובס" כי כיום פועלים בארץ 350 סטארט-אפים בתחום בריטייל ● מיכאל גבאי מ-Trigo טען כי "בסטארט-אפים מבינים שלעבוד בישראל זה משהו שבסופו של דבר יעזור להם כשחקנים בינלאומיים"

איתן יוחננוף / צילום: תמר מצפי

יוחננוף מקטינה את התגמול לבעלי השליטה: שכרו החודשי של המנכ"ל איתן יוחננוף יקטן בכ-30% ל-180 אלף שקל

הנפקת המניות הראשונית של רשת המזון מתקדמת: תגייס כ-460 מיליון שקל לפי שווי של 1.85 מיליארד שקל "לפני הכסף" ● כ-100 מיליון שקל מתמורת ההנפקה מייעדת יוחננוף לחלוקת דיבידנד, שממנו ייהנו בעיקר בני המשפחה השולטת

אנשים מתגוננים בעת אזעקה בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

ההחלטה הכלכלית היקרה של פיקוד העורף

מפקד פיקוד העורף קיבל החלטה שעלותה נאמדת במיליארדי שקלים - השבתת העבודה מתל אביב ודרומה • מי ישלם את החשבון: קופת המדינה, המעסיקים או העובדים? • ההסלמה במצב הביטחוני חייבת להוות נקודת מפנה ביחס לחקיקה הקיימת בתחום ● דעה

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

תל אביב ננעלה בירידות קלות בצל ההסלמה הביטחונית

ת"א 35 ות"א 125 ירדו בכ-0.1% ● מדד הביומד רשם ירידה של 1.14%, מדד תשתיות אנרגיה איבד כ-1% ומדד הנפט והגז ירד בכ-0.9% ● רשות ניירות ערך פתחה בהליך מנהלי נגד סאני אלקטרוניקה והיו"ר יעקב לוקסנבורג ● חג'ג' נדל"ן דיווחה על אינדיקציה ראשונית "לרווח מהותי לדוחות החברה" לרבעון השלישי

שריפה כתוצאה מפגיעת רקטה במפעל צעצועים בשדרות / צילום: רויטרס

הדילמה: מערכה בעזה או מערכת בחירות - בקופת המדינה אין מספיק כסף לשניהם

לאוצר יש רזרבה של 1.3 מיליארד שקל, והשאלה היא מה עושים איתה ● אם ישראל תיקלע למבצע צבאי ארוך בעזה, הגירעון התקציבי יקשה על הממשלה להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של העימות ● עם זאת, מחקרים מראים שלעימותים צבאיים יש השפעה מוגבלת על הכלכלה הישראלית

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

טראמפ: השווקים והכלכלה היו במצב טוב אף יותר לולא הטעויות של הפד

נשיא ארה"ב נאם בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק והשתלח בבנק המרכזי ● טראמפ התייחס לעליות במדדי המניות המובילים מאז בחירתו ואמר כי "אם היה לנו פדרל רזרב שהיה עובד אתנו, יכולנו להוסיף עוד 25% לכל אחד מהמספרים האלה ● טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר אך אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר ● הנשיא תקף גם את האיחוד האירופי: "מחסומי סחר גרועים יותר מסין"

ישראל כ"ץ בעצרת האו"ם / צילום: Eduardo Munoz, רויטרס

משרד החוץ מגיב להחלטת בית הדין האירופי: בית הדין האירופי נגרר לקמפיין פוליטי נגד ישראל

יקב פסגות: החלטת בית הדין נגועה באפליה נגד ישראל, גאים בתרומתנו למאבק נגד ההחלטה

 

 

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

החיסול והתגובה: האם אנחנו הולכים לקראת רגיעה או הסלמה?

השאלה לאן הולכים מהחיסול ומטחי הטילים, לרגיעה או הסלמה, תלויה בעיקר בתגובת חמאס שמנהל מו"מ שיבטיח לו ולתושבי הרצועה הטבות כלכליות • בינתיים, במערכת הפוליטית תוהים האם ההסלמה תסלול את הדרך לממשלת אחדות

ד"ר סאמי מיעארי, הפורום הכלכלי הערבי / צילום: איל יצהר, גלובס

"בישראל יש שתי כלכלות ויש ביניהן פער עצום: הכלכלה היהודית היא כלכלה מודרנית והכלכלה הערבית נמצאת מאחור"

את הדברים אמר ד"ר סאמי מיעארי בסיכום כנס הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● "תוכנית 922 שנועדה לסגור פערים קיימים בקושי יושמה. מתוך השקעה של 15 מיליארד שקל שכלולה בתוכנית, הביצוע עבר בפועל 2 מיליארד שקל"

בנימין נתניהו \ צילום: אמיר מאירי

נתניהו: "ישראל לא מעוניינת בהסלמה, אך נעשה כל שיידרש להגן על אזרחינו"

כך אמר היום ראש הממשלה נתניהו על רקע חיסול הבכיר בג'יהאד האיסלמי והמטחים הבוקר על דרום המדינה ● גם הרמטכ"ל אביב כוכבי הדגיש כי צה"ל לא מעוניין בהסלמה ● ראש השב"כ נדב ארגמן ציין כי העיתוי לחיסול היה מקצועי בלבד

עובדים במפעל הרכבת רכב של טאטא ההודית/ צילום: רויטרס

שני העולמות הכלכליים של הודו לא מצליחים להיפגש ומאיטים את צמיחתה

מיתון שהחל בכלכלה השחורה פוגע בניסיונותיה של המדינה להעביר עובדים ממנה אל הכלכלה המודרנית

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

גנץ: "החלטה נכונה מבצעית ומדינית. לא תהיה השפעה על תהליכים פוליטיים"

בבוקר שלאחר החיסול בעזה הוכרזה כוננות שיא בעוטף ובמרכז, והרוחות הפוליטיות סוערות ● גנץ "מגבה כל פעילות נכונה למען ביטחון ישראל" והדגיש כי "לפעולה זו לא תהיה השפעה על התהליכים הפוליטיים המתקיימים"

ירי רקטות לעבר מישראל לאחר חיסולו של בהאא אבו על-עטא / צילום: רויטרס

נערכים ליום נוסף של הסלמה: הלימודים בוטלו בדרום ובשפלה

ברשויות בדרום הארץ ובשפלה הודיעו כי התלמידים יישארו בבתיהם גם היום, ואילו בגוש דן ובירקון הלימודים יתקיימו כסדרם בהתאם להנחיות פיקוד העורף ● תנועת הרכבות באזור עדיין מושבתת והתושבים נקראו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים ● כל הפרטים בפנים

מוחמד ברכה / צילום: איל יצהר, גלובס

"ללא תכנון אורבני, היישובים הערביים יהפכו למחנות עובדים"

כך אמר  מוחמד ברכה, ראש ועדת המעקב של החברה הערבית, בוועידת הפורום הכלכלי הערבי ו"גלובס" ● יו"ר בנק הפועלים, עודד ערן: "בשל מצוקת הדיור בחברה הערבית, השקנו מוצר המאפשר לצעירים ערבים לרכוש דירה, גם כשלא ניתן לרשום משכנתא בטאבו"

הבית שנהרס מירי הרקטה ששוגרה מעזה / צילום: רועי ברק

פיצויים בעקבות נזק עקיף: אין מענה לערי גוש דן

רשות המסים הודיעה כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שיעדרו מעבודתם בעקבות המצב הביטחוני ● בשלב זה: גוש דן, שהיה משותק כמעט הבוקר, מחוץ לטווח הפיצוי על נזק העקיף