גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"גיא זהר הוא בנאדם עם אינטגריטי מוחלט; אין דומה לו"

30 שנה אחרי שדרך לראשונה בתקשורת, מתיישב גיא זהר על כיסא מגיש מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10 ■ אז מי הוא האיש שכל סקר פנימי קובע שהוא מגיש החדשות האהוב בישראל? ■ פרופיל

מערכת "היום שהיה", הבייבי של גיא זהר ואחד ההישגים המובהקים של חדשות ערוץ 10, היא היחידה מבין תוכניות החברה שיושבת באולפנים בקומה 16, לצד מערכת המהדורה המרכזית, ולא בקומה 23 של בית הוורד. השולחן שבו עובדים עורך התוכנית, עורך המשנה, המפיק והתחקירן, לצדו של זהר, צמוד לשולחן מערכת המהדורה, באותו חלל פתוח. בזמן שצוות המהדורה המרכזית מנתח את ביצועיה בישיבת ה"פוסט" היומית, זהר לא נשאר אדיש. לא אחת, הוא יקטע את הדיון של המערכת המקבילה וישמיע את דברו. לדברי מקורבים, הוא פשוט לא יכול לעצור את עצמו כשהוא מבחין בטעות בשידור.

"לא קל לקבל מגיא ביקורת", אומר קולגה לשעבר, "הוא לא יהסס בפורום של כל יושבי הדסק לרדת על כתבה של כתב, מולו כמובן, מה שרובנו נמנע מלעשות. לשונו חדה, אתה לא רוצה לעשות טעות לידו: יש לזה מחיר, זה בוטה ובפרהסיה, וזה יכול להיות קשה. וכמעט בכל כתבה יש לו מה להגיד. כיסאו מובטח ויש לו פריבילגיה שלאחרים אין. מצד שני, מעטים המקרים שהוא טועה. הוא יודע בדיוק על מה הוא מדבר".

בימים אלה, התיישב זהר לראשונה בחייו על כיסא מגיש המהדורה המרכזית, עם עזיבתו של יעקב אילון. זהר יעשה זאת רק פעם בשבוע, כדי לתת לתמר איש שלום לנוח ערב אחד. בפעם האחרונה שהגיש מהדורה בשעה שמונה, "השבוע" של יום שישי, נגמרה בהתפטרות מתוקשרת. כמו אז, גם הפעם, זהר לא רצה את ההגשה וגם אז התחננו בפניו שייקח את התפקיד.

למרות סירובו, לקברניטי ערוץ 10 אין הרבה ברירות: סקר אחר סקר מתגלה זהר כטאלנט החדשות האהוב ביותר, הרבה לפני מיקי חיימוביץ' בזמנה, וקילומטרים על קילומטרים לפני אילון. היום, זהר כבר מכיר טוב מקרוב את מחיר ההגשה של מהדורת חדשות בערוץ הלא קל הזה ויודע איך מתנהלת המערכת. למרות זאת, הוא הסכים. "אז כמו היום", אומרים כמה וכמה אנשים שעבדו איתו צמוד, "לחצו עליו, וגיא בחר לקחת על עצמו את התפקיד כיוון שהוא מרגיש מחויבות לערוץ. מתוך התגייסות".

"אינטגריטי מוחלט"

גיא זהר נולד ב-1965 בירושלים לעורך הדין הבכיר אלי זהר ואשתו דאז רחל, וכבר בגיל שנה עברה המשפחה לתל-אביב. בגיל צעיר נפרדו הוריו וכל אחד מהם נישא מחדש. זהר גדל בבית אמו ובעלה דן אשל, איש קול ישראל. עמיתו של אשל בתחנה, שלום קיטל, ביקר תכופות בביתם ואת זהר הוא מכיר מגיל צעיר מאוד. לימים ישמש עוגן מרכזי בקריירה שלו. אחיו מצד אמו, עירד אשל, הוא מוזיקאי, שכתב את פתיחי רוב תוכניות חדשות 10. איתי ודנה, האחים מצד אביו שנישא לעורכת הדין נילי זהר, המשיכו את שושלת המשפטנים ופנו לתחום זה. "הוא היה אומר בבדיחות דעת שהוא הכבשה השחורה במשפחה", מספר מכר, "שבחר בתקשורת, ולא במשפטים".

זהר ינק את עולם התקשורת בבית אמו ואת רזי השלטון בבית אביו, המקורב לצמרת הפוליטית והעסקית, ובימים אלו מייצג את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בהליכיו המשפטיים. חבריו של זהר טוענים שמעולם לא עשה שימוש בייחוס המשפחתי. "זה בנאדם עם אינטגריטי מוחלט", אומר קולגה, "לא ראית הטיה אחת לכיוון אולמרט. בזמן סיקור מצבו המשפטי של אולמרט, היו סינקים של אלי במהדורה, והתייחסנו אליו כמו אל כל עו"ד אחר. הוא לא אמר מילה. הוא חכם מכדי לדרוך בשלולית הזו. הוא לא מחווה דעה, לוקח צעד אחורה".

זהר היה נחוש לבחור בדרך אחרת ולבדל את עצמו, ובחר במגמת תקשורת בזמן לימודיו בתיכון חדש. התחנה הבאה, הברורה מאליה, הייתה גל"צ. כבר בראיון הקבלה, מספר בכיר בתחנה באותה תקופה, "הוא בלט במקוריות שלו, ניסה לעשות דברים אחרת, לחדש ולהמציא". דווקא בגלל הרקע שממנו בא, אומר הבכיר לשעבר, "שכביכול הוביל אותו בנתיב ידוע מראש, הרצון שלו לצאת מהמסגרת הפך את התקשורת לנהמת לב, להגשמת חלום".

זהר בילה את הקורס בגל"צ ביחד עם אלדד בק, מיכל ניב, שרון מולדאבי ואחרים, והגיע לתחנה בה כבר שירתו החיילים הצעירים ירון דקל ואילנה דיין. "התחנה אז הייתה מלאה באנשים מוכשרים מאוד", מספר מי שהיה אז בדרג פיקודי בתחנה, "הוא הגיע לתקופה מרתקת, אולי הבציר הטוב ביותר של התחנה אי פעם. גיא פינס, אלון בן דוד, כולם אנשים שתפסו משבצות משמעותיות בתקשורת הישראלית".

בתוך מאגר איכותי שכזה זהר לא מאוד בלט חברתית. "היו שם מוליכים חברתיים גדולים ממנו, אבל הוא לא היה סוציומט", נזכר אותו מפקד, "אני זוכר שנסענו לפיקניק בכינרת, כל חיילי התחנה, וכשהגענו והיה צריך להתארגן, רק בודדים הושיטו יד. מבין החיילים הוא היה היחיד שלא נשכב על הדשא, אלא עזר. הוא לא היה מישהו שירטיב את הוופלים, אם אתה מבין את הכוונה".

בתחילה שובץ זהר ככתב חקלאות, אבל ירון דקל, היום מפקד גל"צ, מספר שמקצועית הוא דווקא בלט מאוד וקודם במהרה. "החיילים בגלי צה"ל היו מחויבים אז לשנה נוספת", נזכר דקל, "ובתפקיד הכתב הצבאי זכה בדרך כלל חייל בקבע. אבל מהר מאוד נתנו את התפקיד הזה לגיא. הוא היה יסודי ובלט כבר אז כאיש רציני ואמין".

זהר שירת בגל"צ שש שנים, ואחר כך המשיך לעבוד שם במשך שלוש שנים נוספות כפרילאנסר. הוא ערך, הגיש, ריכז, ובעצם רץ על מגוון התפקידים שמציע עולם הרדיו. קולגות מסמנים את התוכנית "שישבת", שזהר הגה, כבלון ניסוי של "היום שהיה", וטוענים שניתן לזהות בה משהו מסגנון ההגשה שהפך לימים סימן ההיכר שלו. במקביל, הוא עבד תקופה קצרה יחסית בעיתונות המודפסת, בעיתונים "חדשות" ו"ידיעות אחרונות". שם לא השאיר רושם מקצועי יוצא דופן, אבל עשה עבודת שטח ויצר קשרים מקצועיים עם אנשי מפתח כמו ראודור בנזימן, טלי בן עובדיה ואמנון רבי.

"מנהל נרגן וחמצמץ"

נקודת המפנה המקצועית הראשונה של זהר הייתה במלחמת המפרץ הראשונה, 1991. גלי צה"ל וקול ישראל ניהלו אולפן משותף. את רשות השידור ייצגו שלום קיטל, רזי ברקאי, רוני דניאל וחיים זיסוביץ', ומהתחנה הצבאית הגיעו רפי רשף, דן שילון, מיכה פרידמן, וזהר, אז בן 26, שימש גם כעורך השידור. החבורה הבכירה נאלצה לקבל הוראות מזב חוטם, מה שגרם ללא מעט חיכוכים בתקופה מתוחה גם כך.

"יושב ילד בירושלים ומדווח על נפילת טילים בתל-אביב בשלווה שמבוגרים ומנוסים ממנו לא מצליחים", מספר שלום קיטל, "הוא סימן את עצמו כראש גדול, לא סתם קריין, בסיטואציה מאוד לא פשוטה".

קור הרוח שלו בלט גם מחוץ לאולפן השידור: זהר היה שייך אז לחבורה של עיתונאים ואנשי ברנז'ה שנהגה לפקוד את בר "הברומטר" בתל-אביב, ובאחת היציאות האלו תפסה אותם התקפת טילים. מי שהיה שם מספר שבעוד האזעקה עולה ויורדת המשיכו זהר וחבריו לשתות, ואף לא טרחו לשים מסיכת אב"כ.

השידור במלחמת המפרץ היה רגע מכונן בקריירה של זהר. התנהלותו הנונשלנטית צדה את עיני מי שלימים הקימו את חדשות ערוץ 2, ובראשם שלום קיטל, יוסי עוזרד ואלון שליו. זהר, שקיבל באותו זמן הצעה מרשות השידור הדומיננטית, בחר לבוא לחברה הצעירה על תקן עורך המהדורה המרכזית לצדו של רם לנדס. אז, לראשונה, הוצב בעמדת ניהול.

בניגוד לקולגות מהעשור האחרון, שמתארים אותו כאדם נחמד תמיד, שקול, שליו וקר מזג, בתקופת חדשות 2 יש מי שנזכר בו כ"איש בלתי נסבל. נרגן, חמצמץ תמיד", בלשונו של עיתונאי בכיר. "הוא כנראה לא אהב את מה שהוא עשה, וראו את זה עליו במגע היומיומי. יכול להיות שהוא חיפש את עצמו בהגשה, ולא כל כך נתנו לו, וזה יצר אצלו תסכול".

אדם אחר מעורב בחברה מבאר את הסיטואציה: "הקימו חברת חדשות מכלום, מול אימפריה עם 90% רייטינג. זו הייתה חבורה צעירה, שבאה רק מעיתונות הרדיו ומהעיתונים כדי ליצור אלטרנטיבה לערוץ 1. הצוות העיתונאי היה צריך להמציא את עצמו, והוא היה בחור צעיר, אז ברור שהיה עליו לחץ רב". אנשים שהכירו את חדשות 2 באותם הימים מתארים אותה כ"מקום הכי לחוץ בעולם", שהיה אמור לאחר חודשיים להילחם בהגמוניה בת כמעט 30 שנה.

למורת רוחו, תפקד זהר כמנהל, אך מהר מאוד מצא את עצמו במבחן הגשה נדיר. ב-4 בנובמבר 1995 הוא ישב במסעדה בהרצליה, כשלפתע הגיעה אליו הודעה לא ברורה על ירי בעצרת השלום בכיכר מלכי ישראל וחשש לפגיעה בראש הממשלה יצחק רבין. לחברת החדשות היה אז אולפן גדול בירושלים, ואולפן קטנטן בתל-אביב, שכונה "הכוך". זהר מיהר לאולפן התל-אביבי וגילה שהוא הראשון שבכלל הגיע לאולפן כלשהו. יעקב אילון היה בדרכו לירושלים, אבל מישהו היה צריך לעמוד מול המצלמה. העורך-מגיש נטל מאחת העובדות ז'קט נשים, ועם שני אנשים בלבד בקונטרול עלה לשידור והחזיק אותו עד שאילון התמקם בבירה. המעורבים, כמו כל ישראלי, זוכרים את השידור כטראומטי. זהר המנוסה רעד לכל אורך המהדורה. ובכל זאת, זה היה טקס החניכה של חדשות 2. לראשונה מאז קמה הפכה החברה הצעירה אלטרנטיבה משמעותית לערוץ 1.

"אף אחד לא הגיש ככה קודם"

אף על-פי שבחדשות 2 הוצע לו מסלול ניהולי בכיר, בחר זהר בשנת 2000 לעבור לגוף תקשורת אחר. הוא מונה על-ידי מנכ"ל תבל דאז, יוסי דואר, לתפקיד סמנכ"ל התוכניות של חברת הכבלים. תבל הייתה אז במצב תקציבי איום, שלא אפשר שום תנועה, במיוחד למי שאמון על התוכן. ידיו של זהר היו כבולות כמעט לחלוטין, וכשנסע לבריטניה, כחלק מקבוצה שניסתה להוביל כבר אז את רכישת "האח הגדול", במטרה לבחון את פורמט התוכנית שרק עלתה, יורט המהלך משיקולי תקציב.

מכריו מאז מספרים על תקופה קשה, שבה הוא עבד מסביב לשעון. "הבנאדם היה יושב בישיבה עד 23:00 בלילה וב-7:00 כבר היינו שומעים אותו משדר בגלי צה"ל כמילואימניק. שאלנו אותו מתי הספיק לקרוא את העיתון?", מספר חבר. בסופו של דבר, מונה נאמן לחברה והסמכויות נלקחו מכל חברי ההנהלה. "בניגוד לשאר הסמנכ"לים", מספר עובד לשעבר בחברה, "שהושהו ארבעה חודשים במצב הזה, גיא לא חיכה, אמר 'לי זה לא מתאים' ועזב. הוא היה הסנונית הראשונה של גל פרישה מהנהלת תבל. הוא אמר שככה לנהל הוא לא מוכן".

בתבל הכיר זהר את מודי פרידמן, שלקח אותו לתחנה הבאה, ערוץ 10. זהר ניהל משא ומתן מתקדם למשרת המנכ"ל הראשון של חדשות הערוץ, אך בשלב מסוים החליט לדחות את התפקיד. התקציב הזערורי והכוויות מתבל ומחדשות 2 עשו את שלהן. ועם זאת, לאחר הקמת הערוץ הוא השתכנע לעבור לשם כסמנכ"ל תוכן. גם בתפקיד זה רשם פרק ניהול לא מוצלח במיוחד.

"כשאין לך משאבים אי אפשר לבצע סמנכ"לות תוכן בהצלחה", אומר בכיר לשעבר בערוץ. "זה דפוס חוזר ב-10: בעלי המניות משדרים מנועים קדימה, מבטיחים להזרים כספים, אנשים משקיעים את החיים שלהם בבניית לוח שידורים, ואז קורה משהו, הכל מתפרק ובעלי המניות נעלמים. האנשים שהיו בניהול בתחילת דרכו של הערוץ היו שפוכים מזה. בטראומה. במיוחד מי שהיה בפרונט, מודי וגיא. היה ברור שלכל המנגנון אין אנרגיות".

למרות זאת, זכור זהר כמי שהביא אז את סדרת הרכש "24", שיצרה לראשונה באזז לערוץ והובילה אותו לרייטינג ממשי לראשונה בתולדותיו.

תקופת ניהול התוכן בערוץ 10 אמנם הייתה קשה, אבל היא לימדה את גיא זהר הרבה. אחד הדברים שהבין אז, והוא מתעקש עליו עד היום, הוא יצירת רצועות שידור מסודרות וקבועות. דבר נוסף היה פיתוח פורמט קטן וחביב בשם "היום שהיה". האגדה מספרת כי זהר פיתח את הפורמט בשל המצוקה הכלכלית של הערוץ. הרעיון לספר סיפור יומי במקום לדווח על חדשות הסתובב אצלו זמן רב, והעובדה שהערוץ הבריח מפיקים ויוצרים חייבה אותו לקחת את הגשת התוכנית רק כדי לשכנע שהשד אינו נורא כל כך. השינוי היה שזו הייתה תוכנית בעלת עלות כמעט אפסית, שכן, גם לטאלנט כבר הייתה משכורת. כך, בלי לתכנן, מצא זהר את מקומו.

התוכנית נתפרה לפי מידותיו מתוך היכרות עם אופן המחשבה שלו, הדיבור, והביקורתיות. זהר מעורב בכל פרט, עובר על כל מילה בטלפרומפטר, מסייע לבמאי ולפעמים אף נותן עצות בתאורה. בתחילת דרכה של התוכנית היה עורך חזרות, שבמהלכן תרגל את הישיבה הנונשלנטית על הכיסא, את השימוש המוגבר בתנועות ידיים רחבות, את מנעד הטונים, הקריצות והחיוכים הקטנים בזווית הפה. עד שהגיע לשליטה מוחלטת בפרסונה שיצר לעצמו. למבקרים בחדשות 10, שאיתם הוא מדבר לפעמים, הוא מרצה על הנחיצות שבשימוש בתנועות קיצוניות בעת הגשה לטובת האפקט. בכיר במערכת מספר ש"הכל מתוכנן ומחושב מאוד. לאט-לאט הוא מצא את הטון שלו, את הדיקציה, את הקצב. הוא לא הגיש ככה קודם. אף אחד לא הגיש ככה, בטח לא חדשות".

גם בטקסטים יש לו ניואנסים משלו. "הוא לא יכול לסבול את המילה 'באמת'. זה לא יהיה לו בטקסט. כי מה, שאר הדברים הם שקר? והמילה 'צעירים'. מה זה צעירים? 16, 23?".

*** הכתבה המלאה - במגזין "פירמה"

עוד כתבות

מיכה אבני/ צילום: שלומי יוסף

בדרך למיזוג אגוד במזרחי טפחות: פנינסולה במו"מ מתקדם לרכישת תיק האשראי ליהלומנים

אגוד ומזרחי טפחות חייבים למכור את התיק על מנת לקבל את אישור רשות התחרות למיזוג ● עם השלמת מיזוג אגוד בבנק מזרחי טפחות יהיו בישראל רק 6 קבוצות בנקאות מסחריות נפרדות

מני מזוז ואורי שהם / צילום: רפי קוץ

כששופטים שופטים שופטים: הלקח שלימד אותנו השבוע השופט מני מזוז

החלטת נציב תלונות הציבור על שופטים אורי שהם בתלונה שהוגשה נגד השופט מני מזוז, מדגימה את הקושי בכך שתלונות שמוגשות נגד שופטי ביהמ"ש העליון מתבררות על ידי שופט עליון בדימוס, עמית שלהם לשעבר

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

לאחר שנקבעה פגישה עם האוצר, ועד רש"ת הפסיק את השבתת נתב"ג

ועד העובדים מחה על כך שאין מתווה לתוכנית חזרה ואין אופק לפתיחת השמיים ● הפגישה עם שרי התחבורה והאוצר צפויה להתקיים ביום שני

בנק מזרחי-טפחות,?בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק לאומי, בנק איגוד ובנק מרכנתיל / צילומים: איל יצהר, אייל הצפון, בר-אל

ביהמ"ש: הבנק אינו צריך להתערב כאשר משקיע פועל באובססיביות

המחוזי קבע כי התמכרות לביצוע עסקאות באופן אובססיבי בחדר העסקאות של הבנק אינה מעידה על אי-כשירות נפשית של המשקיע, וכי הבנק אינו צריך להודיע על כך לבני משפחתו

פועלי בנייה סינים. מהגרי העבודה הם שליש מכוח העבודה הסיני  / צילום: Arek Rataj, Associated Press

העובדים הדפוקים של סין משלמים את מחיר הקורונה: נותרו בלי עבודה ובלי שכר

290 מיליון מהגרי העבודה מהכפר ישנם בסין ובעשורים האחרונים הם תרמו תרומה מכרעת לצמיחתה המסחררת • כעת מהגרים אלו, הנחשבים כאזרחים סוג ב' ונטולי זכויות סוציאליות לפי הגדרות היסטוריות של המדינה, הם הראשונים להיפגע מהמיתון הכלכלי

האלגוריתם של Skyline AI / הדמיה: יח"צ

הסטארט-אפ Skyline AI רואה בקורונה הזדמנות צמיחה

עד היום גייסה החברה 25 מיליון דולר בשני סבבי ההשקעה ● "התקופה הזו יצרה עבורנו הזדמנות צמיחה אדירה והוכחת היתרון הבולט של הטכנולוגיה, בתקופה שבה שוק הנדל"ן בארה"ב קפא והשתנה בפרק זמן קצר מאוד"

ההתנחלות אפרת ביו"ש / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

כמה ישפיע סיפוח? תלוי אם את ישראלית או פלסטינית

החלת החוק הישראלי על חלקים משטח C לא תהיה רק פעולה סמלית ● הניהול באמצעות צווים צבאיים יפנה מקום לרשויות אזרחיות, ולמשטר שבו קל יותר להפקיע קרקע פרטית ● ההשפעה על חיי היומיום תהיה מוגבלת אצל מתנחלים, אבל מהפכנית לפלסטינים במקרה שיקבלו תושבות

איגרא רמא, ת"א / צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגרא רמא

60 אלף עסקים עשויים להיסגר בחודשים הקרובים. אלו סיפוריהם של 40 שכבר נסגרו

עסקים קטנים ובינוניים בכל המדינה, מחיפה ועד אילת, ספגו מכה קשה עם פרוץ משבר הקורונה ● עשרות אלפים מהם עוד עשויים להיסגר בקרוב ● הנה אלה שכבר לא הצליחו להיאבק במצב הכלכלי ● סגרתם? פנו אלינו: i-can-help@globes.co.il

קפה ביאליק. גייס יותר מ־70 אלף ש' / צילום: איל יצהר, גלובס

לא מחכים למדינה: המסעדות והברים שפנו לגיוס המונים כדי להציל את העסק

הם פנו לציבור הלקוחות הקבועים באמצעות פלטפורמות כהד–סטארט, ומכרו שוברים לארוחות שאחרי הקורונה במאות אלפי שקלים, ששימשו עבורם כמעין הלוואות גישור • "הלקוחות נתנו לנו אוויר לתזרים", אומר שף מסעדת ג'ורג' אנד ג'ון שגייסה כמעט חצי מיליון שקל

תיבות דואר בבנין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

פס"ד: הזכות הבלתי רשומה גברה פעם נוספת על הנושה המעקל

דירה שהוענקה במתנה לא נרשמה על שם המקבל, ובכל זאת נקבע כי יש לו זכות בה ● הפסיקה עלולה להביא לפיחות נוסף במעמדו של מרשם המקרקעין

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

במרווח שבין הנסתר לנגלה בהצהרות של נתניהו וגנץ השבוע

העטיפות הנוצצות שהקיפו את כל הדברים נושרות כמחווה לכריסטו שמת וחושפות סדקים וחורים

זוג סיני מצטלם לתמונות חתונה בפארק העולמי בבייג'ינג / צילום: Ng Han Guan, Associated Press

גירושין בהקפאה: כך מתמודדים בסין עם משברי הזוגיות פוסט קורונה

לפי התקנה החדשה של הקונגרס הלאומי העממי בסין, שתיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2021, יישלחו זוגות הנרשמים לגירושים לתקופת צינון כדי לאפשר להם לשקול מחדש את הבקשה ולהתחרט

מה נמכר לאחרונה ב-800-750 אלף שקל בצפון / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה אפשר לקנות עם 800 אלף שקל בצפון

קוטג' בן 4 חדרים בבית שאן או בעפולה, דירת 4 חדרים במעלות תרשיחא או 
דירת 3 חדרים בקריית ביאליק

 

סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות; מדד נאסד"ק נשק לשיא

המדדים דאו ג'ונס, ו-S&P 500 קפצו ב-3.15% ובכ-2.6%, בהתאמה ● כ-2.5 מיליון אמריקאים חזרו לשוק העבודה בחודש מאי ● ראלי בענף התעופה: מניית אמריקן איירלינס זינקה בכ-7% בואינג הוביל את העליות בדאו ג'ונס עם תוספת של 10% ● מחיר הנפט מתקרב ל-40 דולר ● הזהב יורד בכ-2.3%

רשף לוי בקמפיין לתנובה / צילום: יח"צ

הפרסומות הזכורות והאהובות: הטבלה לא משקרת - אבל לא תמיד חושפת הכול

נתוני מדד הפרסומות הזכורות והאהובות של גיאוקרטוגרפיה ו"גלובס" מחמשת החודשים האחרונים מאפשר לסמן את המנצחים הגדולים של התקופה הזו, בהיבטים של חשיפה ואפקטיביות של ההשקעה בפרסום ● מנכ"ל גיאוקרטוגרפיה עם התובנות והממצאים

בית עסק שנסגר במרכז תל אביב. יותר עסקים ייסגרו ב־2020 מאשר עסקים שיפתחו  / צילום: איל יצהר, גלובס

60 אלף עסקים בסכנת סגירה. עד לאן תוביל אותנו הקורונה הכלכלית?

ההערכות האחרונות שפורסמו על ידי ארגון להב מדברות על 60 אלף עסקים שייסגרו בעקבות משבר הקורונה, אבל החשש הוא שהנתונים יהיו גבוהים יותר • "גלובס" בעקבות הרשימה ההולכת ומתארכת של עסקים שהודיעו על סגירה, והדאגה מתגובת שרשרת שתשפיע על שוק התעסוקה

קנצלרית גרמניה והזוג הנשיאותי האמריקני בטקס לציון 100 שנים למלחה"ע הראשונה / צילום: רויטרס

הידרדרות ביחסי גרמניה-ארה"ב: טראמפ הורה להוציא אלפי חיילים אמריקאים מהמדינה

אחת מהסברות לתזמון הנוכחי הוא כעס בבית הלבן על קנצלרית גרמניה, שסירבה להגיע באופן אישי לפסגת ה-G7 שתתקיים באמצע החודש בארה"ב● טראמפ איים לעשות זאת כבר בעבר, במהלך העימותים הכלכליים עם גרמניה ואירופה ועל רקע מלחמת הסחר וכן אי-נכונותה של גרמניה להגדיל את תקציב הביטחון שלה כחלק מנאט"ו

טים דרייפר / צילום: STEPHEN LAM, רויטרס

המיליארדר טים דרייפר יחלק ביטקוין בשווי יותר ממיליון דולר

בניסיון למשוך משתתפים לכנס הבלוקצ'יין שתערוך באוקטובר בלוס אנג'לס, מציעה קרן ההון סיכון של דרייפר מתנת ביטקוין בשווי 100 דולר לכל לקוח חדש בבורסת הקריפטו של eToro בארה"ב, שישקיע לפחות 50 דולר ברכישת מטבעות דיגיטליים

תמונות מהתערוכה / צילום: הדרן יזמות

עוד קורבן לקורונה: ואן גוך נמצא בבידוד במרינה בהרצליה

וגם: עיריית תל אביב-יפו הודיעה על השלמת הנגשת החופים המוכרזים בעיר ● השיחה

 

רוברט לבנדובסקי עם תומאס מולר, באיירן מינכן, בונדסליגה / צלם: רויטרס

הקורונה חיסלה את הספורט? יש ליגות שעוד ירוויחו ממנה

הליגה הגרמנית חזרה מוקדם לפעילות ונהנית מבלעדיות טלוויזיונית וחשיפה שעשויה להיות שווה לה הון ● בכדורגל הישראלי מקווים שהמשבר יאיץ שילוב של הימורים על משחקים בזמן אמת, דבר שנחשב לפוטנציאל הכנסה אדיר