גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בדיקת "גלובס": איך לבלות בחופש הגדול ולחסוך עד 50%?

הספונטניות אינה משתלמת: אם תיערכו מראש, תוכלו להיכנס למקומות בילוי בחצי מחיר - דרך חברות אשראי, בעזרת קופון או דרך מועדוני צרכנות ■ "גלובס" מציג: מפת דרכים לכרטיסים המוזלים - מהקולנוע ועד פארקי המים והשעשועים

החופש הגדול מתורגם להוצאה כלכלית כבדה, כשהקייטנות הן לעתים רק החלק הזול שלה. ההוצאה כוללת כרטיסי כניסה לאתרי בילוי, לבתי קולנוע ולפארקי המים או השעשועים - כאשר כל גיחה כזאת כרוכה בהוצאה של מאות שקלים למשפחה.

היערכות מוקדמת עם כרטיסי הכניסה תחסוך עשרות שקלים בכל בילוי משפחתי. במילים אחרות, הספונטניות אינה משתלמת, כך שאם אתם נוסעים לצפון, למשל, במקום "לזרום" ולהיכנס לאטרקציות שעל הדרך, בואו מוכנים עם כרטיסים שרכשתם מבעוד מועד.

הכלל הזה תקף לכל אתרי הבילוי ומתפצל לשלושה אפיקים: הנחה שמוענקת בהזמנת כרטיסים דרך אתר האינטרנט של מקום הבילוי שהנאמדת ב-10%-25%, הנחה דרך מועדוני צרכנות, מוסדות וארגונים המגיעה ברוב המקרים לכ-50% ממחיר הכרטיס בקופה ולבסוף, הנחה דרך כרטיס האשראי (רובם מצריכים הרשמה מראש או רכישת הכרטיסים דרך אתר כרטיסי האשראי). ההנחה הפופולרית היא במתכונת של 1 1 חינם, לפי סוג כרטיס האשראי או בהתאם לשימושים חודשיים.

ללא ספק מדובר בהנחה משתלמת, שלשמחתנו באה על חשבון מימוש הנחות בתוספות כוכבים, נקודות ושאר ירקות.

מכיוון שההנחות העמוקות ביותר מוענקות דרך מועדוני הצרכנות, המסקנה הנוספת היא שזה הזמן לחפש את המכרים והקרובים הנמנים עם מועדוני הצרכנות דוגמת חבר (גמלאי צה"ל ואנשי קבע), בהצדעה (חיילי המילואים) קרנות השוטרים, מועדון טוב (עובדי המדינה) או אשמורת (הסתדרות המורים).

באופן כללי, ההנחות שהשיגו המועדונים (הודות לכוח קנייה קבוצתי) לעמיתיהם דומים בין מועדוני הצרכנות, עם יתרון מסוים לעמיתי חבר שבמקרים רבים מקבלים הנחה גבוהה יותר בשקלים בודדים. בכל מקרה, התארגנות קבוצתית מוזילה מחירים - ועדי עובדים יכולים להשיג הנחות ברכישה מאורגנת - ואפשר ליזום במקומות העבודה דילים לא רעים.

חפשו את הקופונים

אתרי הקופונים מציעים מעת לעת הנחות של 50% ויותר ממחירי כרטיסי הכניסה לאטרקציות השונות, כרטיסי קולנוע והצגות ילדים - כך שכדאי לעקוב. הנה למשל באתר buy2 כרטיס לפארק נחשונית ב-35 שקל (במקום ב-86 שקל המחיר המלא). אתרי אינטרנט אחרים, בהם קופונופש (cuponofesh.co.il) או צימר (zimmer.co.il), מציעים קופוני הנחה למימוש בקופות (לדוגמה 25% במיני ישראל).

פארקים - מתגלשים על ההנחה

בפארקי השעשועים ובאטרקציות המבוססות על בילוי רטוב, רכישת כרטיסים מראש תוזיל את הבילוי משמעותית: בעוד שכרטיס רגיל בקופה יעלה כ-90-100 שקל ליחיד, כרטיס מוזל עשוי להגיע לשליש מהמחיר. גם כאן שני האפיקים המרכזיים להנחה משמעותית הם מועדוני הצרכנות וחברות האשראי.

קנייה מקוונת

כרטיסים מוזלים ניתן גם לרכוש מראש באתרי האינטרנט של אתר הבילוי, למשל קניית כרטיס כניסה באתר של פארק המים שפיים תסתכם ב-73 שקל במקום בכ-100 שקל המחיר הרשמי.

גם מחיר הכרטיס ללונה פארק מצטמצם בקלות: המחיר המלא הוא כ-100 שקל, ברכישה מוזלת באתר המחיר יורד ל-89 שקל.

מועדוני צרכנות

דרך מועדוני צרכנות המחיר בשפיים מתחיל מ-40 שקל - 60% הנחה. קניית כרטיס ללונה פארק דרך מועדוני הצרכנות תוזיל כל כרטיס לכ-50 שקל.

ניתן לרכוש כרטיסים פתוחים או כרטיסים לימי כיף המיועדים לעמיתים בתאריכים סגורים - כרטיסים אלה מעמיקים את ההנחה - עמיתי אשמורת יכולים לרכוש כרטיס ליום סגור בפארק שפיים ב-29 שקל לעומת 47 שקל, המחיר המוזל לעמיתים לכרטיס רגיל (מתוך 100 שקל, המחיר המלא).

המחיר לעמיתי המועדונים השונים בפארק המים נחשונית הוא כ-45 שקל (50% הנחה). במועדים מסוימים, דוגמת ימים נבחרים בתקופה ש"בין המיצרים" מוצעים כרטיסים ב-35 שקל.

חברות אשראי

מבצעי כרטיסי האשראי במתכונת 1 1, יסדרו הנחה של 50%. נזכיר כי חלק מחברות האשראי דורשות הרשמה או רכישה מוקדמת דרך אתר האינטרנט למימוש ההנחה.

סרטים - מוזילים את הבילוי בקולנוע

מילים רבות נכתבו על מחירי הכרטיסים בקולנוע העומדים על כ-40 שקל לאדם: מכאן שבילוי של 4 נפשות יגיע לכ-160 שקל עוד לפני שהכנסנו פופקורן ושתייה לתחשיב: מה שיסתכם במקרה הטוב בכ-110 שקל (שני פופקורן בגודל בינוני ו-4 שתייה בגודל קטן) בנוסף. הזמנה ישירות מאתר בית הקולנוע מייקרת את ההוצאה ב-4 שקל לכל כרטיס.

חברות אשראי

במרבית בתי הקולנוע מוענקת הנחה דרך כרטיסי אשראי, לרוב במבצעי 1 1. לדוגמה, בסינמה סיטי נותנות רוב חברות האשראי הנחת 1 1 (לפי סייגים כמו ימים בשבוע, סוג הכרטיס וכד'). לקוחות אמריקן אקספרס יקבלו הטבה זהה גם ביס פלאנט.

מועדוני צרכנות

מבצעי הוזלה לכרטיסים לבתי קולנוע מוענקים לחברי מועדוני הצרכנות השונים, בהם חבר, אשמורת, טוב ועוד. למרות שבמהלך השנים ההנחות הצטמצמו - עדיין הן משתלמות. לדוגמה בבדיקת "גלובס" מקיץ 2010 עמיתי חבר היו זכאים לרכוש כרטיס לסינמה סיטי ב-23 שקל (במקום 37 שקל), היום מוצע כרטיס לסרט תלת ממד ב-37 שקל (במקום ב-45 שקל). עמיתי חבר מוזמנים לרכוש מראש גם שובר לפופקורן ולשתייה ב-24 שקל, במקום כ-40 שקל במזנון.

הקרנות ייעודיות לעמיתים משתלמות יותר: חיילי המילואים, דרך מועדון בהצדעה, זכאים לכרטיס לסרט בסינמה סיטי כולל פופקורן ושתייה ב-29 שקל (להקרנות בתחילת אוגוסט).

מנוי

כל בתי הקולנוע מציעים מנוי/כרטיסיה ל-10 סרטים ויותר: ככל שעולה מספר הכרטיסים שנרכשים מראש במסגרת זו, יורד מחיר כל כרטיס. לדוגמה בגלובוס מקס המחיר לכרטיס בודד הוא 38 שקל, ודרך כרטיסיה ל-10 כרטיסים המחיר הוא 32 שקל ו-25 שקל לכרטיסייה של 24 סרטים. (תוספת לתלת ממד: 12 שקל). גם מנויים משתלם לרכוש דרך מועדוני הצרכנות: במנוי ל-10/12 סרטים, כרטיס בגלובוס יעלה כ-24 שקל.

אטרקציות ואתרי בילוי

כרטיס לסרט

עוד כתבות

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים / צילום: אמיר מאירי

מגדלים במקום גגות רעפים: אושרה במקומית תוכנית המתאר לגבעתיים

תוכנית המתאר החדשה של גבעתיים, אחת מהערים הצפופות בישראל, מעודדת פרויקט פינוי-בינוי בעיקר בשולי העיר, חניונים תת-קרקעיים ודגש על מרחב הולכי הרגל ● יעד הצפיפות המקסימלי בתוכנית הוא 60 יח"ד לדונם

אסף שהם, מגדל / צילום: איל יצהר, גלובס

אסף שהם, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל, הודיע על פרישתו

שהם נעתר לבקשת החברה להישאר בתפקידו, שבו כיהן שש שנים, עד שיאותר לו מחליף

 

 

מטוס ממריא בנמל תעופה / צילום: shutterstock

בעקבות הקורונה: גם smartair מציע אפשרות לבטל טיסות וחופשות

לפי תנאי smartair, הביטול לחופשות שאפשר להזמין כעת לתקופת החגים והקיץ יתאפשר עד 12 שעות ממועד ההמראה ● לא מדובר על החזר מלא של דמי הנסיעה, אלא על 80% ● הביטול אפשרי לכל חברות התעופה ולכל סוגי הכרטיסים

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בבורסה בתל אביב בהובלת הבנקים; טבע עלתה בכ-3%

מדד ת"א 35 איבד 0.5%, מדד ת"א 90 השיל 0.8% ומדד הבנקים נפל ב-1.4% ● אלביט מערכות איבדה 1.9%, ארפורט סיטי ירדה בכ-1% במחזור גבוה ● קומפיוג'ן זינקה בכ-8% על רקע חידוש השת"פ עם בריסטול מאיירס

רווחת העובד / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

עלייתו של הארגון החומל: העובדים לא רק "הון אנושי" יותר

כנס שנערך לאחרונה בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה עסק בדור הבא של מושג "רווחת העובד" - Caring ארגוני ● זה אומר לראות בעובד לא "הון אנושי" או "כוח-אדם" - אלא אדם שלם שיש לדאוג לצרכיו, בלי קשר לשורת הרווח

המשטרה והמז"פ הגרמניים חוקרת את זירת הירי  / צילום: מייקל פרובסט, AP

אחרי הפיגוע הרצחני, בגרמניה מאשימים את הימין הקיצוני ב"הרעלת האווירה"

הרוצח פתח בירי בבר, נסע לבר אחר שבו רצח ארבעה בני אדם, ואז המשיך לדירתו, שם רצח את אמו והתאבד ● פוליטיקאים מאשימים את "אלטרנטיבה לגרמניה" ביצירת אווירה המכשירה מעשי טרור מסוג זה

אל על דרימליינר / צילום: גלובס

דעה: אל על, תסתדרי לבד - חברת תעופה לא זקוקה לסיוע מכספי הציבור

לא מצאתי בתקשורת העולמית שום פרסום על שר תחבורה במדינה מערבית שמציע להעביר כספי מדינה לחברת תעופה מקומית בשל נזקי הקורונה ● מוטב גם לאל על שלא לפזול לעבר הקופה הציבורית, אלא לתת לכוחות השוק לעשות את מלאכתם

מעבדת ביוטק  / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

חברת הביוטק בתחום הסרטן NeoTX גייסה כבר 60 מיליון דולר ונחשפת לתקשורת

חברת הביוטק הישראלית-אמריקאית, שנמצאת בשלב I של הניסויים בתחום הטיפול בסרטן, הודיעה היום על גיוס נוסף של 45 מיליון דולר, ויוצאת לאור לראשונה

ברני סנדרס, אליזבת וורן ומייקל בלומברג בעימות הדמוקרטי  / צילום: John Locher, AP

"זו מכה מתחת לחגורה": איך הפך העימות הדמוקרטי בווגאס לאירוע ברוטלי

שניים מסלעי המחלוקת הגדולים היו: מה עדיף לארה"ב, סוציאליזם או קפיטליזם? והאם למיליארדרים יש זכות קיום? ● ומהן שתי החטוטרות של מייקל בלומברג

שי ג'ינפינג - נשיא סין / צילום: רויטרס

בפעם הראשונה מאז מותו של מאו צה טונג: סין מגרשת עיתונאים

סין החליטה על גירוש שלושה עיתונאי "וול סטריט ג'ורנל", כעונש על פרסום מאמר דעה בעיתון ● השלושה נדרשים לעזוב את סין בתוך חמישה ימים ● מועדון הכתבים הזרים במדינה: "תגובה חסרת תקדים נגד עיתונאים זרים בסין"

חיבורים פיראטיים על עמוד בירכא / צילום: תמונה פרטית

המלחמה ברשתות הפיראטיות הביאה לניתוק אלפים מהאינטרנט באזור הצפון

מדובר ברשתות שחברת הוט סיפקה להם את קווי האינטרנט, ושאותם החליטה לנתק כשהבינה שמדובר בשירותים פיראטיים, שמשרד התקשורת מודע להם ● הניתוק הוביל לתגובה אלימה של שריפת ארונות תקשורת של בזק, ששיתקה את שירותי התקשורת לחלוטין באזור

טל ברודי ומיקי ברקוביץ' מניפים את גביע אירופה / צילום: סער יעקב, לע"מ

תמונת המריבה: למי שייך הצילום של טל ברודי מניף את גביע אירופה?

הצלם שמואל רחמני תבע את כדורסלן העבר טל ברודי בגין הפרת זכויות יוצרים, לאחר שברודי העלה לדף הפייסבוק שלו תמונות של עצמו בעת זכייתה ההיסטורית של מכבי ת"א בגביע אירופה ב-1977 ● ברודי מצדו הגיש תביעה שכנגד ● מה קבע ביהמ"ש?

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

רגע לפני הבחירות: שר התקשורת רוצה לבטל את ההפרדה בין מכירת ספק אינטרנט ותשתית

ל"גלובס" נודע כי שר התקשורת זימן ליום רביעי הקרוב ישיבה עם כל גורמי המקצוע ומתכוון להוציא שימוע ציבורי לקראת ביטול ההפרדה ● אם הדבר אכן ייצא לפועל מדובר ברעידת אדמה בשוק התקשורת אולם חשוב להדגיש שהחלטה סופית בעניין תתקבל רק לאחר הבחירות

גבי אשכנזי / צילום: צילום מסך משידור החי  של חברת החדשות ביוטיוב

הליכוד למ"מ פרקליט המדינה: הסר את צו איסור הפרסום מקלטות אשכנזי

לפי הודעת הליכוד, "הציבור צריך לשמוע את כל תמלילי שיחות אשכנזי-מנדלבליט על הסתרת מסמך הרפז. אם אשכנזי לא חושש מטענות על שיבוש חקירה, מרמה והפרת אמונים - שיסכים לחשוף את כל תמלילי השיחות כבר עכשיו; הצביעות של כחול לבן שוברת שיאים"

פרופ’ מייקל פורטר וניר ברקת   / צילום: רמי זרנגר

קבלו תזכורת: ההיסטוריה הפחות מחמיאה של המנטור של ניר ברקת

וגם: מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגהות, ד"ר אורנית רז, תפרוש לאחר ארבע שנים בתפקיד ● השיחה

שי ג'ינפינג / צילום: שאטרסטוק

פרשנות: מדינת משטרה - הקורונה עשויה לחזק את השליטה של הממשל הסיני

אפליקציות חדשות מאפשרות עכשיו לסין לבלוש אחר תנועותיהם של חצי תושביה במלחמתה נגד וירוס הקורונה ● אבל סדק של אי־אמון נפער ביחסים בין מדינת המשטרה המשוכללת ביותר בהיסטוריה לבין נתיניה ● הפחד שהיא מטילה עליהם מנע אזהרה מוקדמת ● האם הווירוס ידביק גם את המשטר?

חיבורי כבלים פיראטיים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

ניתוק רשתות התקשורת הפיראטיות בצפון: ביהמ"ש הורה לחברן מחדש

בעקבות חשיפת "גלובס": מפעילי הרשתות הפיראטיות הסתערו על משרד התקשורת ועל רה"מ נתניהו שבמקרה היה בצפון בסיור בחירות, ודרשו להורות להוט לחבר מחדש חיבורים בלתי חוקיים ● ביהמ"ש אילץ את הוט לחבר מחדש את הרשתות עד 4 במרץ, אז יתקיים דיון במעמד הצדדים

תצוגת אופנה של ויקטוריה'ס סיקרט / צילום: Lionel Hahn, רויטרס

Sycamore Partners תרכוש את השליטה בוויקטוריה'ס סיקרט בכ-1.1 מיליארד דולר

Sycamore Partners תחזיק ב-55% ממניות החברה, ואילו בעלת השליטה כעת, L Brands, תישאר עם 45%

משק עזר במושב קדרון נמכר  ב–6.35 מיליון שקל / צילום: יח"צ

בכמה נמכר משק עזר במושב קדרון סמוך לרחובות?

כמה עלה בית בן 6 חדרים במפלס אחד על שטח של 2.38 דונם? ● ועוד נכסים שנמכרו והושכרו לאחרונה

צביקי עשת/ צילום: איל יצהר

"מסעדנות זה העסק הכי בלתי נסבל שיש. צריך להיות מטורף כדי לעסוק בתחום הזה"

צביקי עשת, העומד בראש קבוצה המונה שש מסעדות ועוד שתיים בקנה: "מסעדנות עבורי זו דרך חיים. המטרה שלי היא לא נטו פרנסה או הצלחה כלכלית, אלא העשייה" • "הצרכן הישראלי הוא המבקר הקשה מכולם. באותה נשימה, אין על הישראלים" ● אנשים שנהנים בעבודה, מדור מיוחד