גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מוטי קירשנבאום: אני מרוויח הרבה כי אני מביא רייטינג

הטאלנטים של ערוץ 10 מתגייסים למאבק על הבית ■ אלון בן-דוד: השוק ייחתך בחצי, לאנשים לא תהיה עבודה ■ צבי יחזקאלי: סגירת הערוץ - מכה לחופש הביטוי

ועד עובדי ערוץ 10 פנה אתמול (ב') להסתדרות בבקשה להכריז על סכסוך עבודה, מחשש כי דירקטוריון הערוץ, שייפגש היום (ג'), יחליט לפטר כ-150 עובדים בניסיון להתמודד עם חילוט הערבויות בסך 42.7 מיליון שקל, שנקבע ל-2 בספטמבר.

היום בבוקר יקיים ועד העובדים אסיפת חירום, שבה יפורטו הצעדים הארגוניים שינקטו העובדים.

כדור השלג שהרשות השנייה החלה לגלגל במורד ההר לפני שבוע ממשיך לצבור תאוצה. כחלק מהמאבק על התדמית הציבורית, ערוץ 10 חשף השבוע כי מבין 446 עובדיו, 56% משתכרים פחות מ-8,000 שקל בחודש, 32% משתכרים בין 8,000 ל-15 אלף שקל, ורק 2% (כ-12 עובדים) מרוויחים יותר מ-50 אלף שקל.

בשבוע שעבר פורסם ב"גלובס" כי המשמעות של חילוט הערבויות תהיה פיטוריהם המיידים של כ-150עובדים וסגירת התוכניות היומיות שאינן מהדורת החדשות היומית. "אין כל דרך אחרת להתמודד עם היעלמות של 40 מיליון שקל מתוך התזרים של הערוץ. פיטוריהם של 150 אנשים שעובדים בתוכניות הללו היא הצעד המתבקש כלכלית", אמר אז בכיר בערוץ 10.

מתן חודורוב ואלינור דווידוב, חברי ועד העובדים של ערוץ 10, אמרו אתמול כי "לא יהיה שום משא-ומתן על פיטורי מסה כזו של עובדים. מבחינתנו זה מאבק של להיות או לחדול. אנחנו לא נהיה הסלקטור שעומד בפתח ומנהל מגעים על זהות העובדים שיפוטרו".

בוועד הבהירו כי לא "ניתן יד לסגירת תוכניות אקטואליה, ובראשן תוכנית התחקירים ה'המקור'".

בתוך כך, ל"גלובס" נודע כי שר התקשורת משה כחלון שוקל לפנות לרשות השנייה ולבקש לדחות את מועד חילוט הערבויות עד לאחר החגים.

בכיר בערוץ 10 אמר ל"גלובס" כי ההחלטה לדחות היא החלטה שרחוקה מלהיות פתרון טוב למצב. לדבריו, "זה דומה לכוונה לדחות את מועד ההוצאה להורג של נידון למוות".

משיחות שקיים "גלובס" עם טאלנטים מובילים בערוץ 10 עולה כי הם בעיקר מוטרדים מעתידם של מאות העובדים שפועלים מאחורי הקלעים - ופחות מודאגים מעתידם שלהם.

מוטי קירשנבאום, מגיש "לונדון את קירשנבאום": "הטיעון על השכר הגבוה הוא פופוליסטי"

- יש טענה שעולה פעם אחר פעם, על המשכורות הגבוהות שמרוויחים עובדי ערוץ 10, ואתה ביניהם, שלפיה אם היו משלמים פחות, הערוץ לא היה במצב הזה.

"לטיעון הפופוליסטי לגבי גובה המשכורות יש הרבה מאוד כוח", עונה קירשנבאום בכעס גלוי. "רוב המשכורות בערוץ 10 נמוכות מ-8,000 שקל לחודש. 2% ממה שנקרא טאלנטים מרוויחים יותר מ-50 אלף שקל, וגם שכר זה קוצץ ב-50%. אנשים אלה הם הבסיס לרייטינג של הערוץ".

"יש פה צביעות", ממשיך קירשנבאום,"מצד אחד אנחנו אומרים שאנחנו רוצים תחרות חופשית - אבל מצד שני אנחנו לא מוכנים לקבל את תנאי התחרות. מי שמקבל 70 אלף שקל ברוטו לחודש, כמוני וכמו ירון לונדון, שזה בעצם שכר ללא תנאים סוציאליים, הם האנשים שגם מביאים את הרייטינג שמביא את הכסף לערוץ.

"ערוצים אחרים מציעים לנו סכומים הרבה יותר גדולים כדי שנעבור אליהם. כל הטיעון הזה הוא דמגוגיה אחת גדולה. כמו בכל עולם העסקים גם בטלוויזיה, אתה לא נותן סתם שכר, אבל אצלנו משום מה חוקי התחרות לא רלוונטיים. אגב, שכר הטאלנטים בערוץ 10 הוא נמוך ביחס למקצוע הזה.

"כל המאבק שירון ואני שותפים לו, הוא בגלל העובדים האחרים בערוץ. אנחנו פנסיונרים. כל האחרים ייזרקו החוצה, ולא יהיה להם לאן ללכת. כל הענף נמצא במשבר".

אלון בן-דוד, הפרשן הצבאי הבכיר בחדשות 10: "השוק ייחתך בחצי. לאנשים לא תהיה עבודה"

- באיזו מידה אתה חושב שערוץ 10 נמצא בסכנת סגירה?

"מכל המשברים שעברנו, נראה שזה הכי אמיתי, כי יש החלטה לחלט את הכסף, ואם הכסף הזה הולך - אין ערוץ. לא מדובר יותר באיומים אלא בהחלטה ממשית. אם היא לא תשונה, אני לא רואה איך עוברים את ה-2 בספטמבר.

"מדינה לא סוגרת עסק בגלל מסים. אין אח ורע לעסק במדינה שמפסיד כסף, ואז מס הכנסה בא אליו ואומר לו 'לא מעניין אותי שאתה מפסיד'. אין דברים כאלה. גם כשיש חובות למדינה, חייב להיות שיקול טיפה יותר רחב ולא עיוור. מה שקורה זה שאנחנו מצטרפים לשורה של עסקים בסכנת סגירה, כמו מפעל פניציה ואחרים".

- אבל יש הבדל בין פניציה לערוץ 10. פניציה לא עושים תחקירים על ראש הממשלה.

"אני לא יודע מה יחליט בנימין נתניהו ואם זה יהיה השיקול שלו. הבעיה שלי היא לא רק נתניהו, שר האוצר שטייניץ ושר התקשורת כחלון. המנגנון הרגולטורי שנבנה פה סביב הערוצים המסחריים הוא לא סביר", מפנה אלון בן-דוד אצבע מאשימה כלפי הרשות השנייה. "נסה לדמיין שאתה רוצה לערוך עיתון, כשיש לך מועצה ציבורית שאומרת לך 'אני רוצה שבעמוד 2 תכתוב על מוזיקה ובעמוד 4 תכניס תמונות טבע, ובכלל אני רוצה שהמערכת שלך לא תהיה בתל-אביב אלא שתעבוד מירושלים'".

- מה ההשלכות של מהלך כזה עליך באופן אישי?

"אצטרך למצוא עבודה. כולנו נצטרך. אני יותר דואג להרבה מהקולגות שלי, אנשי טלוויזיה שעובדים מאחורי הקלעים, צלמים, עורכי וידיאו, שהשוק פשוט ייחתך להם בחצי. יש לי הרבה חברים לעבודה. כשהתחלנו יחד הם היו כולם רווקים וצעירים, והיום הם בעלי משפחות עם ילדים ומשכנתאות".

ניצה גלצר, עורכת מגזין ב"לילה כלכלי": "מדברים על לרדת מהארץ"

- עד כמה סגירת ערוץ 10 נמצאת על הפרק לדעתך?

"כמו בציבור, לצערי גם חלק מהאנשים פה במסדרון לא תופסים עד כמה סכנת הסגירה היא ממשית. ממרום שנותיי פה, אני מזהה משהו שלא ראיתי קודם. סוג של ייאוש שמוביל לחוסר אמונה בכך שהערוץ ייסגר. אבל הפעם החרב באמת נעוצה חזק בצוואר. אם לא תתקבל באופן מיידי החלטת ממשלה בעניין, והערבויות יחולטו - זה הסוף".

- לאנשים יהיה לאן ללכת במקרה של סגירה, בהתחשב במצב השוק הנוכחי?

"לא. אני בטוחה שלאנשים לא יהיה לאן ללכת. זה כדור שלג. זה רק תחילתו של תהליך שלדעתי ימוטט חלק גדול מהתעשייה. מבחינת העובדים פה, רבים מהם יצטרכו למצוא אפיקי פרנסה חדשים. חלק מדברים על לעזוב את הארץ.

"בסופו של יום, אנחנו פועלים חרוצים שנמצאים פה, עובדים קשה ומרוויחים לא הרבה. זאת תהיה מכה אנושה לתעשייה ולישראל".

צבי יחזקאלי, ראש דסק הערבים: "סגירת ערוץ 10 תהיה מכה לחופש הביטוי"

- מהן ההשלכות שיהיו לסגירת ערוץ 10 עליך ובכלל?

"זה יהיה עצוב, זה יהיה קשה, אני מאוד לא רוצה שזה יקרה. אני מאוד אוהב את ערוץ 10, זה הבית שלי, אבל אם יסגרו את הערוץ, אני חושב שזה יפגע קודם כל בצופים ובמיוחד באלה שראו בחדשות 10 אלטרנטיבה אחרת של חדשות. חדשות שהן יותר מעזות, פחות מעונבות ופחות ממלכתיות.

"זו תהיה כמובן מכה לחופש הביטוי, אבל אנחנו בעולם עסקי ואכזר, ואני מאמין שהעולם יתקיים גם אחרי שערוץ 10 ייסגר".

- עד כמה הלחץ הציבורי, ההפגנות, השימוש במסך וכו' ישפיעו על הפוליטיקאים לשנות את ההחלטה?

"אני כאן עוד מ-2001. העבר מוכיח שהדברים נחתכים אחרת בסופו של דבר, לא בגלל לחץ ציבורי אלא בגלל הקלה או החלטה או הלוואה או מתן אורכה. בסופו של דבר, אלה הבעלים מול המדינה ולא העובדים מול המדינה. זה משחק שהוא גדול ממצבם של העובדים. הערוץ הזה הוא עובדה קיימת בציבוריות הישראלית, ויש לו כוח להמשיך. פחות הפגנה או עוד הפגנה, לא יודע כמה זה משנה.

"אם למישהו היה מפעל בחיפה שהוא לקראת סגירה, אז העובדים הם כלי במאבק, אבל בסופו של דבר צריך לעשות את הדברים האלה מול המדינה. אם מסתכלים על ההיסטוריה של ערוץ 10, בכל פעם דברים נפתרו בסופו של דבר בין הבעלים למדינה, ולא מול העובדים".

טליה פלד-קינן, כתבת בתוכנית "פנים אמיתיות": "מי שבעיקר ישמחו אם ניסגר הם הפוליטיקאים"

"צריך לומר את זה באופן ברור: ככל שהתקשורת נחלשת - הכוח שלה להיות כלב השמירה ולחשוף עוולות ומחדלים הולך ופוחת. בעידן שבו מעמדנו הכלכלי כל-כך רעוע, אנחנו כבר לא מצליחים להיות נשכניים או ביקורתיים אלא מסורסים".

- יש בסגירת ערוץ 10 והחלשת ענף החדשות אינטרס פוליטי?

"אני חושבת שזה מה שהציבור צריך לשאול את עצמו: אם ערוץ 10 ייסגר, מי יהיה מרוצה מזה? מי ישמח? ומי שבעיקר ישמחו הם קודם כל הפוליטיקאים. עובדתית, השלטון יהיה נתון לפחות עיניים מבקרות".

- את חושבת שזה משהו שיושב למקבלי ההחלטות בראש כשהם עוסקים בסוגיה של ערוץ 10?

"אני בטוחה. אין לי ספק שלו האנשים האלה רצו להציל את ערוץ 10, הם יכלו. הניסיון להפוך את זה לבעיה מורכבת ובלתי פתירה הוא שקרי בעיניי. כל השאר זו היתממות אחת גדולה ומכבסה של מילים".

נדב אייל, עורך דסק החוץ בחדשות 10: "המדינה צריכה להתיר פריסת חובות כי היא מרוויחה המון כסף מהערוץ"

"האחריות העליונה לפתור את המצב הנוכחי היא של שר התקשורת. ברור שראש הממשלה צריך להיות מעורב, ושר האוצר צריך להתיר למשרדו לטפל בזה, אבל חד-משמעית האחראי העליון הוא שר התקשורת.

"זאת תהיה אחריותו של כחלון, אם כתוצאה מההתעקשות הדרג הפוליטי ייסגר ערוץ טלוויזיה בישראל, לא בגלל אי-עמידה בתנאי הרישיון או הזיכיון, לא בשל קריסה כלכלית פנימית, לא כי המשקיעים החליטו להפסיק להעביר כסף, אלא רק בגלל שהמדינה סירבה לתת לו פריסה של חובות. זה יהיה דבר פנטסטי.

"במשך כמעט 10 שנים בעלי הערוץ משלמים מסים למדינה עבור עסק שהוא מפסיד. מתוך יותר ממיליארד שקל שבעלי המניות השקיעו בערוץ, בין 100 ל-200 מיליון שקל הלכו למסים, כך שגם ההיגיון הכלכלי אומר שהמדינה צריכה להתיר פריסת חובות לערוץ, כי היא מרוויחה המון כסף ממנו.

"המדינה מבטלת חובות לערוץ הראשון ועוזרת במקומות אחרים, ורק במקרה של ערוץ 10 יש איזושהי רתיעה מוזרה - הייתי אומר 'חשודה' - מלטפל בצורה הכי עניינית בעסק גדול שמעסיק מאות ואולי אלפי בני אדם, בצורה עקיפה".

- אתה חושש לעתידך האישי?

"אני נותן עכשיו תשובה של פוליטיקאי, אבל היא אמיתית. אני לא עוסק בזה. אני באופן אמיתי קצת יותר טרוד מהאנשים שעובדים אצלי, שחלקם עכשיו מתחתנים. אני מדבר על הדסק, חלקם מתחילים לבנות חיים, ואתה צריך לבוא ולהסביר להם את זה, ואני מתקשה להסביר להם איך אנחנו מגיעים למצב שבו שר האוצר לא מוכן אפילו לפגוש אותנו. אני קצת יותר מוטרד לגביהם מאשר אני מוטרד לגבי, כי כביכול זאת האחריות שלי".

עוד כתבות

בורסת ניו יורק / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

יום מסחר תנודתי בוול סטריט: מדד דאו ג'ונס מחק 900 נקודות וננעל בירידות

רכבת ההרים במדדים בוול סטריט הסתיימה בטריטוריה האדומה, ושלושת המדדים המובילים איבדו 0.3%-0.1%, לאחר שבמשך היום נרשמו עליות של יותר מ-3% ● בארה"ב פועלים לאישור סיוע נוסף לעסקים קטנים

אל על דרימליינר / צילום: גלובס

בשעה שנתניהו יחליט האם לחלץ את אל על, הסיוע לישראייר ולארקיע מתקרב

ההחלטה של רה"מ בדבר גורלה של ה"חברה הלאומית" תגיע גם על רקע הסדרי הלוואות שהמתחרות ארקיע וישראייר צפויות לקבל מהאוצר ● ועל אף זאת, חשוב להדגיש כי הסכנה הקיומית של אל על היא גם ההזדמנות הגדולה שלה לבצע מהלך של התייעלות מהשורש

בורסת תל אביב סיקור שוטף / צילום: איל יצהר, גלובס

ת"א נעלה את יום המסחר האחרון השבוע בעליות חזקות; מדד הנפט והגז נסק ב-11.5%

ת"א-90 זינק ב-5.1% ● מדד ת"א 35 התחזק בכ-2.4% בהובלת נסיקה של 34% במניית פתאל ● מניית קבוצת דלק נסקה ב-17%, יחידות דלק קידוחים קפצו ב-34%, ואלו של רציו הוסיפו 20% ● מחזור המסחר הסתכם בכ-2.8 מיליארד שקל

נתניהו וכחלון / צילום: מארק ישראל סלם - ג'רוזלם פוסט

דעה: כדי להתמודד עם המשבר, ובכלל - חייבים להגדיל את היחס חוב תוצר

בניגוד למבקרים הקבועים, הגדלת החוב היא הדרך הנכונה להבטיח את השיקום הכלכלי של המשק הישראלי עם תום המשבר, מבלי לייצר צמצום נוסף בשירותים החברתיים שיחבל בסיכוייה של ישראל להתמודד עם משברים עתידיים

ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר / צילום: מייק בלייק, רויטרס

מייסד טוויטר ג'ק דורסי תורם מיליארד דולר למאבק במגפת קורונה

דורסי צייץ אמש כי בכוונתו לתרום כשליש מהונו העצמי והוסיף כי כי לאחר שיחלוף המשבר והחיים ישובו למסלולם, הכסף שיישאר יוקדש לחינוך ולבריאות של ילדות ולנזקקים ● "מקווה שזה יעודד אחרים בעלי השפעה לעשות מעשה דומה"

מעבדה של BGI בסין. החברה הייתה אמורה לשלוח לישראל עשרות מכונות בדיקה / צילום: China Stringer Network, רויטרס

ישראל תרכוש ערכות לבדיקת קורונה של ענקית הגנומיקה הסינית BGI ב-90 מיליון שקל

העסקה לאספקת מיכשור וחומרים שיאפשרו ביצוע של 10,000 בדיקות PCR נוספות ביום לפחות בוצעה מול חברת AID GENOMICS – השותף של BGI בישראל ● במסגרת עסקה זו יסופק ציוד למעבדות של קופות החולים

AIRBNB / צילום: דאדו רוביק, רויטרס

תעשיית התיירות מקבלת תמיכה? פלטפורמת Airbnb גייסה מיליארד דולר

אחרי ההשקעה הזו עולה סך היקף ההשקעות בחברה ל-5.4 מיליארד דולר

אתר בנייה של פרויקט התחדשות עירונית בתל אביב, בשבוע שעבר. ממשיכים לבנות למרות משבר הקורונה / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מריחות הזדמנות: חברות המימון החוץ בנקאי מסתערות על השוק

התפרצות הקורונה, אומרים יזמים, הכניסה את הבנקים למצב של "נחכה ונראה" בכל הקשור למימון פרויקטים של בנייה ● המרוויחות הגדולות הן חברות המימון החוץ בנקאי ● "מה שמשפיע זה הפאניקה", אומרים בשוק

סימולטור הקורונה של גלובס / אינפוגרפיק: אפרת לוי, גלובס

סימולטור הקורונה של גלובס: בואו לבדוק איך ההתנהגות שלכם תשפיע על התפשטות המגפה

חושבים לנסוע להורים לחג? להחלטות שתקבלו בשבועות הקרובים תהיה השפעה קריטית על החיים של כולנו ● סימולטור הקורונה של "גלובס" מאפשר לבחון את התרחישים האפשריים, בהתאם להתנהגות הציבור ● היכנסו ובדקו מה יכול לקרות בישראל ובשאר העולם ● פיתוח: ירון שמש

חלוקת חבילות סיוע לנזקקים בחיפה / צילום: ברק סלע

מהצעירים של חיפה דרך השכנים בבני ברק ועד המתנדבים בקיבוץ גת: הקהילות שלא מחכות לסיוע מהמדינה

בימים של ניתוק פיזי וסגר תחבורתי, קמות באזורים שונים בארץ יוזמות מקומיות, שהופכות את החיים של הנזקקים לקצת יותר טובים ● מהמתנדבים בקיבוץ גת, דרך השכנים בבני ברק ועד לצעירים בחיפה - כך פועלות הקהילות שמעדיפות לא לחכות לסיוע מהמדינה

דורשי עבודה חדשים שנרשמו בלשכת התעסוקה מתחילת חודש מרץ

מעל רבע מיליון מובטלים בישראל; כמעט 6,000 דורשי עבודה חדשים מאמש

88.8% מהנרשמים החדשים מתחילת מרץ הם עובדים שהוצאו לחל"ת ● מתחילת מרץ נרשמו 905,818 מובטלים חדשים ● סך דורשי העבודה עומד היום על 1,059,429 בני אדם

אישה בשדה התעופה בווהאן מתכוננת לחזור הביתה ביום הראשון לשחרור לאחר הסגר / צילום: AP

77 ימים של סגר מאימת הקורונה. היום תושבי ווהאן יצאו לחירות. כך זה נראה

המקור להתפרצות מגפת הקורונה שהתפשטה בכל העולם במהירות מטילת אימה היא עיר הממוקמת במרכז סין. מאז ה-23 בינואר 11 מיליון תושביה שהו בסגר, בעוד כל העולם לוטש עיניים בחשש, ועכשיו בתקווה ● היום, בחג החירות של היהדות, הם יצאו לחופשי

כחלון ונתניהו / צילום: Amir Cohen, רויטרס

"העליה החדה תימשך": הגירעון בתקציב המדינה הגיע ל-4% במרץ

מדובר בנתון שאין לו משמעות רבה היות והוא מבטא באופן חלקי ביותר את הזינוק הדרמטי שהחל בחודש מרץ, ומושפע עדיין מנתוני 11 החודשים שלפני תחילת המשבר ● ההכנסות במסים במרץ צללו ב-17.6% לעומת מרץ 2019

קירה רדינסקי / צילום: איל יצהר, גלובס

ד"ר קירה רדינסקי רוצה את שיתוף הפעולה שלכם כדי לחזות מה יהיה המקום הבא שבו תתפרץ המגפה

המדענית שהתפרסמה כמי שפתחה יכולות לניבוי העתיד, רוצה לחזות עכשיו באמצעות הסטארט אפ שייסדה את היישוב הבא שבו תתפרץ הקורונה, מייעצת למשרד הבריאות ואף מצויה בקרב קרדיטים סוער עם מכון ויצמן ● מנכ"ל החברה יונתן עמיר: "המטרה היא לתמוך בהחלטות כמו איפה להחמיר את הסגר"

אדם עם מסכה עובר ליד בניין בורסת ניו יורק / צילום: Mark Lennihan, AP

עליות חדות בסיום המסחר בוול סטריט לאחר שסנדרס פרש מהמרוץ לנשיאות

הסנאטור ברני סנדרס נשר מהמירוץ לנשיאות ● נעילה שלילית בבורסות סין, יפן עלתה בלמעלה מ-2% ● טראמפ האשים אתמול את ארגון הבריאות העולמי בכך שטעה "בכל היבט" של הטיפול במגפת הקורונה

חוסן כלכלי / צילום: איל יצהר, גלובס

מדד החוסן הכלכלי של גלובס: מה עשתה הקורונה לכיס שלנו, ומה להערכת הישראלים היא עוד תעשה

"גלובס" ומכון שילוב משיקים מדד דו-שבועי לבדיקת הדופק הכלכלי: ההכנסות של למעלה מ-60% ממשקי הבית כבר נפגעו, כ-40% מהאזרחים מעריכים שמצבם הכלכלי יורע וכרבע לא יוכלו לעמוד בחודש הבא בהוצאה בלתי צפויה • אצל העצמאים, התמונה חריפה עוד יותר: 85% איבדו מהכנסתם

אמזון./ צילום:  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

נכנסת לתחרות המקומית: אמזון במבצע ראשון בישראל

ענקית הקמעונאות יוצאת במבצע התקף לאתר המקומי שלה בישראל במסגרתו תעניק 10% הנחה על כל קנייה, בהגבלה לסכום של עד 20 דולר לכל קנייה בשילוח מקומי ●  מדובר ביוזמה של אמזון ולא מבצע של ספק זה או אחר

מסעדה סגורה בסיאטל. בעל המסעדה חוסם את החלונות כדי למנוע ביזה / צילום: Ted S. Warren, AP

OECD: חודש מרץ מסתמן כגרוע בהיסטוריה מבחינה כלכלית

על-פי סקירה שמפרסם היום הארגון, הסימנים לכניסה למיתון באירופה ובגוש האירו חזקים יותר מכפי שהיו במהלך משבר 2008 ●לפי כותבי הסקירה, לא ניתן כעת לצפות מתי המיתון יגיע לסופו, אולם ככל שהסגרים יתארכו הפעילות הכלכלית צפויה להתאים את עצמה למציאות החדשה

פרויקט בנייה של אאורה ביהוד / צילום: איל יצהר, גלובס

מפחדים מהעלאת ריבית: הקורונה הטיסה את לקיחת המשכנתאות ב-50% לשיא כל הזמנים

הסיבות: העלאת רף המגבלה להלוואה במשכון הדירה והחשש מעליות ריבית ● סך המשכנתאות שניתנו במרץ 2020 עמדו על כ-9 מיליארד שקל ● משכנתאות בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל הוקפאו ● בבנקים מעריכים כי המשבר יבוא לידי ביטוי בנתוני אפריל

יומן קורונה / אילוסטרציה: גלובס

האותיות הקטנות שכדאי לעצמאים לקרוא בדרך למענק והמקרה השבדי: הצטרפו ליומן הקורונה של גלובס

ניוזלטר חדש של "גלובס" מגיש לכם מדי יום את מיטב התכנים והפודקאסטים שלנו • נכנסתם לבידוד? כתבו לנו ונשמח לארח לכם לחברה