גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: מדרימים לוועידת הקניונים

מי נסעו עד אילת בשביל לדבר על מצב הקניונים ורשתות השיווק? ■ מי הגיעו להשקת ספרו של עו"ד דן שינמן? ■ וגם: למה עלה יעקב טננבאום על סוס?

מדרימים לוועידת הקניונים כל המי ומי בענפי הקניונים והרשתות בישראל ועוד רבים, כ-700 איש, ירדו למלון הרודס באילת לוועידת הקניונים השנתית שיזם, זו השנה השביעית ברציפות, מנכ"ל קניון גן העיר, דדי ריזל.

פאר נדיר, דדי ריזל, הראל ויזל, ועידת הקניונים השנתית / צילום: איציק בירן
פאר נדיר, דדי ריזל והראל ויזל

הוועידה נפתחה אתמול (א') בשעות הצהריים בקוקטייל חגיגי שבסיומו החלו הרצאות, פאנלים ומושבים שעסקו בין היתר במצב הביטחוני והשפעתו על הקניונים ורשתות השיווק בישראל. היו שם: יו"רית עופר השקעות ליאורה עופר; מנכ"ל עופר השקעות אבי לוי; הראל ויזל מבעלי פוקס; יאיר מלכה הבעלים של רשת קפה גרג; קובי חקק הבעלים של רולדין; סולי סקאל מבעלי קבוצת סקאל; אבי שומר מנכ"ל צומת ספרים; יעקב הלפרין מנכ"ל אופטיקה הלפרין; משה רוזנבלום מנכ"ל מליסרון; פאר נדיר מנכ"ל קניוני עזריאלי; ארנון תורן מנכ"ל מרכז עזריאלי; רוני ורטהיימר; משה גולברי; רונן אשכנזי מנכ"ל גזית ישראל; איתן בר זאב מנכ"ל ביג מרכזי קניות; סרג' דרעי מנכ"ל רנואר; רמי לוי הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה; אלי להב; גלעד אלמוג מבעלי רשת קפה גרג; יוסי גביזון הבעלים של הודיס וטופ טן; ג'וי שוובל הבעלים של קבוצת זארה ישראל ועוד.

יאיר מלכה, רמי לוי, ועידת הקניונים השנתית / צילום: איציק בירן
יאיר מלכה ורמי לוי

בתגובה לטענות הרשתות כי קניון עזריאלי עכו וקניון עזריאלי קריית אתא, לא עובדים, אמר נדיר, כי הקבוצה מודעת למצב עושה כל שניתן כדי לשפר וכי לכל קניון לוקח זמן עד שהוא נבנה, בטח ובטח כשהמצב הכלכלי קשה. צביקה לוינסון, מנכ"ל רשת דפנה לוינסון, הכריז בוועידה על הקמת התארגנות של הרשתות הבינוניות והקטנות שתפעל במקביל להתארגנות של הרשתות הגדולות ש"לא סופרות אותם" לדבריו. ויזל המליץ לרשתות לא למהר ולחתום על חוזים בקניונים אך גם אמר כי רשת שמבקשת הנחות בכל הקניונים - מקומה אינו בקניונים. והמבין יבין.

אילנית חיות

המשפט והנפש של שינמן

עו"ד דן שינמן, מבכירי עורכי הדין בישראל ומייסד משרד שינמן-נגב-ניב המתמחה בצווארון לבן, השיק בשישי בבוקר את ספרו החדש "בין הקטבים" בהוצאת כנרת זמורה ביתן. הספר הושק במסגרת יום עיון של התכנית המשולבת לתואר ראשון במשפטים ובפסיכולוגיה של המרכז הבינתחומי הרצליה. המנחה משה גורלי פתח את האירוע בקריאת חלקים ממכתב אותו כתב שר המשפטים יעקב נאמן על הספר.

אהרון ברק, דן שינמן, השקת הספר
אהרון ברק ודן שינמן

כיבדו בנוכחותם: נשיאי ביהמ"ש העליון לשעבר אהרון ברק ומאיר שמגר; שופטי ביהמ"ש העליון דפנה ברק ארז וחנן מלצר - שגם השתתף בפאנל מיוחד בנושא "אחריות משפטית אל מול הפרעות נפשיות"; שופטי ביהמ"ש העליון לשעבר יעקב קדמי ותאודור אור; נשיאת ביהמ"ש המחוזי מרכז הילה גרסטל; שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן; אנשי העסקים גד זאבי וגד פרופר; מייסד המרכז הבינתחומי פרופ' אוריאל רייכמן; פרופ' נילי כהן; פרופ' יוסי גרוס; עורכי הדין אלי זהר, פיני רובין, דוד ליבאי, נבות תל צור, דורי קלגסבלד ושותפותיו של שינמן במשרדו: עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב-סבאג.

מאור ממשיכה לתת סיכוי

לערב גאלה של עמותת "ילדים בסיכוי" שהתקיים במוצ"ש הגיעו רבים מהקהילה העסקית במטרה לתמוך באלפי ילדים, שהוצאו מביתם על-ידי רשויות הרווחה וחיים ב-80 פנימיות ברחבי הארץ.

ראם עמינח, יהושע מאור, ירון בראון, גליה מאור, רקפת רוסק, עמותת
ראם עמינח, יהושוע מאור, ירון בראון, גליה מאור ורקפת רוסק

נענו להזמנתה של גליה מאור, יו"רית חוג הידידים של "ילדים בסיכוי" והוכיחו חברות גם לאחר שסיימה את תפקידה כמנכ"לית בנק לאומי: בעלה של היו"רית יהושוע מאור, רקפת רוסק עמינח ובעלה ראם, רמי ויהודית נוסבאום, יונתן ועירית קולבר, דני וסיגל בר-און, יאיר המבורגר, יואב הורוביץ, חמי פרס, אורלי ורון לובש, מיכה גייגר, ניר גלעד, עמי וליזיקה שגיא ועוד.

זהו ביקור שאחרי מלחמה

בעקבות סיום מבצע "עמוד ענן", הגיעה למרכז הפיתוח של חברת ECI ביישוב הדרומי עומר, משלחת מטעמו של המדען הראשי במשרד התמ"ת. במשך כל תקופת הלחימה בעזה היה מרכז הפיתוח תחת התראות נפילת טילים וכ-200 עובדי המרכז שהו זמן רב באזורים הממוגנים. מרכז הפיתוח של החברה הוקם בסיוע ובתמיכה של משרד המדען הראשי ובעקבות המבצע הצבאי החליטו המדען הראשי, אבי חסון, וצוותו לבדוק מה שלום הבייבי שלהם. חסון סייר במרכז הפיתוח ונחשף לכל הפרויקטים שמפתחת החברה. דריל אדוארדס, מנכ"ל ECI, הודה לחסון על הביקור ועל התמיכה המאפשרת לדבריו, לחברה להמשיך ולהתמודד בהצלחה מול התחרות הקשה. ראש מועצת עומר, פיני בדש, השתתף גם הוא בביקור.

15 סינים עם חשבון גדול

משלחת אנשי עסקים בכירים מסין הכוללת 15 מיליארדרים, וראשי חברות מובילות הגיעו ביום חמישי לביקור בארץ. הסיור נעשה ביוזמת בית השקעות קוקירמן וקרן קטליסט, בשיתוף משרד החוץ הישראלי. אתמול נערך בהילטון תל-אביב אירוע עסקי בהשתתפות המשלחת הסינית ונציגי חברות ישראליות נבחרות. ראש המשלחת הסינית, איל הנדל"ן רוני צ'אן, יו"ר קבוצת Hang Lun, סיפר לבאי האירוע על החוויה הישראלית שלו.

נאדין לאטי דוביאור, רוני צ'אן, אדי קוקירמן, אירוח 15 מיליארדרים סינים / צילום: קיפודכין
נדין לאטי דוביאור, רוני צ'אן ואדי קוקירמן

בין המשתתפים: אדי קוקירמן יו"ר בית השקעות קוקירמן; נדין לאטי דוביאור מנכ"לית הפרויקט בקוקירמן; יאיר שמיר שותף מנהל בקרן קטליסט; אירית בן-אבא סמנכ"לית כלכלה במשרד החוץ; שאול זינגר ממחברי הספר Start-up Nation; גדי לסין נשיא ומנכ"ל שטראוס; ארז ויגודמן נשיא ומנכ"ל מכתשים אגן; זיו אבירם נשיא ומנכ"ל Mobileye; ארז אלרואי מנכ"ל משותף בשח"ל; עפר אלקיים מנכ"ל DSPG ועוד. בין ההרצאות בלטה זו של פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל בכימיה לשנת 2011.

טננבאום על הסוס

מנכ"ל בנק מרכנתיל, יעקב טננבאום, ציין את פרסום הדוחות הכספיים הטובים של הבנק ביום גיבוש מיוחד לעובדי לשכת המנכ"ל ולעובדי מטה החטיבה הקמעונאית. בחמישי עם בוקר יצאו משתתפי הגיבושון באוטובוס לצפון, ביקרו בחוות ורד הגליל ונהנו מטיול מודרך בראש פינה. לאחר מכן, התפצלו העובדים בין אטרקציות שונות: חובבי הספורט האתגרי, בהובלת טננבאום ומנהל החטיבה לבנקאות קמעונאית, אלון בירון, יצאו לרכיבה על סוסים.

יעקב טננבאום, יום גיבוש בנק מרכנתיל / צילום: שחר אביטן
יעקב טננבאום

אוהבי הספורט המוטורי התנסו בנסיעה בריינג'רים (טרקטורון לשלושה אנשים). ואלה שמעדיפים פינוק ומנוחה נהנו מחוויית ספא מפנקת. את היום קינחו כולם בארוחה במסעדת "רוברג" במושב יובלים ובהרמת כוסית להמשך ההצלחה.

עוד כתבות

משרדים בת"א / צילום: איל יצהר, גלובס

במקום לעזוב: חברות ההייטק משכירות את המשרדים לאחרים

לצד המשבר במשרדים, גם דמי השכירות בנכסים מסחריים צונח ● לפי נתוני חברת הייעוץ CBRE בתל אביב מחירי הנכסים המסחריים נחתכו ב-13% בממוצע ברבעון השלישי בהשוואה לרבעון השני

תור לבדיקות קורונה במדריד / צילום: Paul White, Associated Press

מצב חירום בספרד, מהומות נגד עוצר לילי בנאפולי: "אנחנו צעד אחד לפני טרגדיה"

בספרד גוברות ההערכות כי הממשלה תכריז בימים הקרובים שוב על "מצב חירום" ● גם בגרמניה זינק מספר המקרים היומי, וטיפס ל-15,000 ביום שבת ול-11,200 היום ● מנהיגי מדינות אירופה הגדולות נמנעים מלדון או להכריז על הטלת סגר דוגמת זה שהוטל באביב האחרון, אבל גוברים הקולות הסבורים כי לא יהיה מנוס מכך

מתקנים סולאריים של משק אנרגיה / צילום: מצגת החברה

תמהיל האנרגיה עד 2030 אושר בממשלה: 70% גז, 30% אנרגיה מתחדשת

הממשלה אישרה היום את הצעת משרד האנרגיה להעלאת יעדי האנרגיה המתחדשת מ-17% ל-30% עד שנת 2030 ושימוש בגז ב-70% ● במשרד להגנ"ס התנגדו לכריכת האנרגיה המתחדשת ביעדי גז, וטענו כי מדובר ב"החלטה המעודדת את המשק להמשיך את השימוש בגז מזהם למשך שנים רבות"

שלט "כאן מקבלים ביטקוין" מחוץ לבית עסק / צילום: Gillian Flaccus, AFP

שוק הקריפטו במצב רוח שורי: הביטקוין טיפס למחירו הגבוה מאז יוני 2019

הבוקר זינק מחיר הביטקוין עד ל-13,329 דולר - וקבע שיא של שנה וארבעה חודשים ●  אנליסטים של ג'יי.פי. מורגן סבורים כי למטבע הקריפטו יש "פוטנציאל אפסייד משמעותי"

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 23-24 באוקטובר 20

בסוף השבוע באיכילוב: 29 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

שלט מחוץ לחנות נוחות סגורה בניו יורק  / צילום: Wong Maye-E, Associated Press

בעוד אירופה תקועה, הפעילות הכלכלית בארה"ב בעלייה

העסקים בארה"ב צופים יותר ביקוש בעקבות ההקלות על ההגבלות, ואי־ודאות פוחתת לקראת הבחירות בשבוע הבא ● הנתונים האופטימיים האלו מגיעים בניגוד לאירופה, היכן שהגל השני של הקורונה והגבלות חדשות על עסקים מאיימים לעצור את ההבראה הכלכלית

קו הרקיע בדובאי. זרם בלתי פוסק של הזדמנויות עסקיות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

רוצים לעשות עסקים באמירויות? כל מה שאתם צריכים לדעת

מערכת מיסוי אטרקטיבית במיוחד, מערכת משפט כלכלית שנעה בין חוקי האסלאם לדין האנגלי, ותרבות עסקית שלא תהיה סבלנית לחוסר כבוד ● לא מעט דברים ישפיעו על אנשי העסקים שייצאו לכבוש את דובאי ואבו דאבי - לגזור ולשמור ● המדריך למשקיע באמירויות, פרויקט מיוחד

כניסה לנתב"ג / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

חוק התעופה שקובע החזר בתוך 90 ימים על טיסה שבוטלה יוארך עד 30.11

הארכת הוראת השעה תחול על טיסות שיבוטלו מ-24.10 ועד 30 בנובמבר ● הצרכנים צריכים לקחת בחשבון שיש סיכוי סביר שהחוק בהוראת השעה יוארך גם לאחר מכן לתקופה נוספת

יעקב גבע / צילום: תמר מצפי

ג'י מדיקל שואפת לקבל בנאסד"ק שווי גבוה פי 13 מזה שבו נסחרה עד לאחרונה באוסטרליה

מנצלת את הרעב לביומד בוול סטריט: חברת המכשור הרפואי של ד"ר יעקב גבע, ספקית פתרונות בתחום הטלרפואה וניטור החולים, מתכננת לגייס כ-30 מיליון דולר לפי שווי של 360 מיליון דולר אחרי הכסף

בית ישראכרט, תל אביב / צילום: איל יצהר

מתשעה ייצא היו"ר הבא: ישראכרט מגלה מיהם המועמדים לדירקטוריון

תשעה אנשים מתחרים על חמישה תפקידי דירקטור שאינו חיצוני ושמהם יצא היו"ר הבא של החברה: ארז יוסף, תמר יסעור, אמנון דיק, שי פלדמן, בני שיזף, אילן כהן, דני ימין ושני הדירקטורים המכהנים יורם ויסברם ומתי טל, כפי שנחשף אתמול ב"גלובס"

מובטלים בקנטקי ממתינים לתורם בלשכת התעסוקה, ביוני / צילום: Bryan Woolston, רויטרס

שוק המניות בשיא אבל האם הכלכלה האמריקאית באמת במצב "האדיר בהיסטוריה"?

טראמפ טוען שהביא את הכלכלה לשיאים חדשים, ויכול לעשות זאת שוב ● הרפורמה במסים, גולת הכותרת הכלכלית שלו, היטיבה בעיקר עם בעלי המניות ● המנצח בבחירות יצטרך להנדס יציאה ממשבר הקורונה, והשליטה בבית הנבחרים ובסנאט קריטית להצלחה

לי קון-הי / צילום: AP

יו"ר סמסונג אלקטרוניקס לי קון-הי מת הלילה

בעקבות התקף לב שעבר בשנת 2014 אושפז קון-הי במרכז הרפואי סמסונג בסיאול ולא ניתן היה לתקשר עמו ● בנו של לי, יורש האימפריה ומנהלה בפועל, לי ג'יי-יונג, שצפוי לרשת את תואר אביו, הורשע ב-2017 בשיחוד הנשיאה לשעבר של קוריאה הדרומית

רחוב בבני ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

חנות בדירה ובית כנסת במשרד: דוח חדש חושף לראשונה המלצות תכנוניות לשכונות לחברה החרדית

דוח חדש של משרד השיכון והמכון החרדי למחקרי מדיניות, שנחשף כאן לראשונה, מציג את החזון התכנוני לשכונות חרדיות: בתי כנסת במרכזים מסחריים, משרדים וחנויות בתוך דירות, נגישות לתחבורה ציבורית ומרחב בטוח לילדים

מיכל הלפרין,הממונה על רשות התחרות / צילום: רמי זרנגר

רשות התחרות שלחה מכתבי שימוע לאיגוד סיטונאי שוק צריפין

מכתבי השימוע טרם הגשת כתב אישום נשלחו לאיגוד סיטונאי שוק צריפין וליו"ר האיגוד ● לפי כתב החשדות, האיגוד החליט להחרים את חברת גליל שוק מקומי מכיוון שמכרה סחורה באופן ישיר ללקוחותיו, ואף איים על חבריו בעיצומים כספיים אם יפרו את החרם

בית עסק שנסגר במרכז תל אביב. יותר עסקים ייסגרו ב־2020 מאשר עסקים שיפתחו  / צילום: איל יצהר, גלובס

עשירון עליון תחילה: תמיכה בעסקים הקטנים היא צו השעה

על מנת ששוק ההון שלנו ימשיך לתפקד באופן טוב, על כל המשמעויות המשקיות הנגזרות מכך, חובה לטפל בחוליות החלשות בשרשרת, אחרת השרשרת כולה תיקרע

מארק צוקרברג / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

ועדת המשפטים של הסנאט זימנה לעדות את מנכ"לי פייסבוק וטוויטר

בעקבות חסימת כתבות מהניו יורק פוסט על האנטר ביידן, בנו של המועמד ● הסנאטורים הדמוקרטים החרימו את ההצבעה

קניות בשופרסל בת"א לקראת ראש השנה ובצל הסגר הצפוי / צילום: שני מוזס, גלובס

עם קצת עזרה מהקורונה: שוק קמעונות המזון המשיך לצמוח ברבעון השלישי

שוק מוצרי הצריכה הישראלי רשם ברבעון השלישי צמיחה של כ-9%, המושפעת לחיוב מההגבלות על האוכלוסייה בשל התפשטות נגיף הקורונה ● בעקבות זאת, מניות המגזר נהנות ממומנטום חיובי

עדי אייל / צילום: יח"צ

בעקבות הריחוק החברתי: וואן טכנולוגיות נכנסת לשוק הרובוטיקה

החברה צופה הכנסות של 20 מיליון שקל בשנתיים הקרובות מהתחום ● כחלק מהמהלך חתמה וואן על הסכם לייצוג בלעדי של הרובוט האישי temi בישראל

עדיאל שמרון ומירי רגב / צילום: איל יצהר, אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

מה עשתה הקורונה לשוק הנדל"ן הישראלי? מחר תתקיים ועידת הנדל"ן השנתית של גלובס

המגפה הכתה קשות את ענפי הנדל"ן המסחרי, המשרדים והמלונאות, ועדיין מוקדם לקבוע מה יהיו ההשפעות ארוכות הטווח על התחום ● בוועידה השנתית של גלובס שתתקיים אונליין ישתתפו השרה מירי רגב, מנהל רמ"י היוצא עדיאל שמרון, היזמים נחשון קיוויתי ויגאל דמרי, ובכירי ענף נוספים לדיון באתגרים, בהשלכות, בצעדים שמחכים להכרעה ועל הרפורמות שבדרך

ניהול החובות האישיים / אילוסטרציה: אפרת לוי, גלובס

10 עצות לניהול החובות האישיים שלכם

איך נכון להתנהג עם מכתב מההוצאה לפועל, מדוע כדאי לסגור את החובות דווקא בסניף הבנק שלכם, ומהם מסלולי הגבייה שיכולים לעזור גם לנושים וגם לחייבים ● עשרת טיפים חשובים במיוחד לניהול החובות של משקי הבית בעקבות הקורונה ● המדריך המעשי לכיס שלנו