גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

רגע לפני הגבלת שכר הבכירים: איזי כהן חוטף מנהלים ממגדל

עפ"י הערכות, המהלכים בהם החל כהן הם רק תחילת השינויים בכלל ■ יחד עם יוני קופרמן שצפוי להצטרף לכלל ביטוח כמשנה למנכ"ל, תצטרף לכלל ביטוח גם עלית כספי, מנהלת מג"ל

סערה בענף הביטוח: איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח ובעבר מנכ"ל מגדל, נכנס לתפקידו השבוע, וכבר מוביל מהלך של כיסאות מוזיקליים בהנהלה הבכירה של החברה. כהן מביא שני מנהלים בכירים מהמתחרה הגדולה, מגדל, בצעד שמרעיד את משרדי ההנהלה של שתי החברות הגדולות בענף. על פי הערכות, המהלכים שבהם החל כהן הם רק תחילת השינויים בכלל.

במסגרת השינויים עוזבים את כלל ביטוח שני המשנים למנכ"ל האחראים על תחומי הליבה - רמי דיין, האחראי על החיסכון לטווח ארוך, ואיציק קליין, האחראי על הביטוחים הכלליים.

עוזבים נוספים מכלל ביטוח הם המשנה למנכ"ל וראש אגף כלכלה, עומר בן פזי, והסמנכ"ל הבכיר וראש מערך המכירות, אלכס קפלון.

יוני קופרמן, מנכ"ל סוכנות מבטח סימון מקבוצת מגדל, צפוי להצטרף לכלל ביטוח כמשנה למנכ"ל ואחראי על החטיבה לחיסכון ארוך-טווח. עבור קופרמן זו תהיה חזרה לכלל ביטוח, שאותה עזב בתחילת 2010. בתפקידו הקודם בכלל הוא כיהן כמנכ"ל תמורה - סוכנות מנהלי ההסדרים של כלל ביטוח.

קופרמן יחליף את רמי דיין, שהגיע לכלל לפני כחמש שנים, ושימש כמנהל החטיבה בארבע השנים האחרונות. דיין הוא אחד ממנהלי החיסכון לטווח ארוך המקצועיים בענף, והוא היה בעבר המשנה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר, ומנהל אגף ביטוח חיים בהראל. כעת נקשר שמו כמועמד מוביל פוטנציאלי להחלפת הממונה הנוכחי, פרופ' עודד שריג, כשהאחרון יסיים את כהונתו.

יחד עם קופרמן תצטרף לכלל ביטוח גם עלית כספי, מנהלת מג"ל (הביטוח הכללי לעסקים) בחטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה במגדל, שצפויה להחליף את איציק קליין כמשנה למנכ"ל וכאחראית על הביטוח הכללי. קליין, שהובא לכלל על-ידי המנכ"ל היוצא שי טלמון, הצטרף לחברה בשלהי 2009, לאחר שכיהן כמנכ"ל חברת הביטוח הממשלתית ענבל, ולאחר שנים ארוכות באגף החשכ"ל באוצר.

השינויים ימשכו

לא רק קופרמן וכספי עוזבים את מגדל. אליהם מצטרפים כמה בכירים נוספים בקבוצה, ובעיקר בזרוע הסוכנויות ותפעול הסוכנויות שלה - שהנן במרכז התוכניות האסטרטגיות של מנכ"ל הקבוצה יונל כהן. עם קופרמן עוזבים לכלל גם אבי רוזנבאום, מנהל המטה המקצועי במבטח סימון, שצפוי להתמנות לתפקיד סמנכ"ל בכיר בכלל. רוזנבאום הוא איש מקצוע מהשורה הראשונה בתחום החיסכון לטווח ארוך, ועזיבתו מהווה פגיעה למבטח סימון, שאיבדה מנהלים בכירים נוספים בתקופה האחרונה, ובראשם נסים ג'רבי שהיה משנה למנכ"ל.

לקופרמן ולרוזנבאום מצטרף גם זיו ריקלין, סמנכ"ל תפעול של בידיוק - שהיא החברה שמאחדת את התפעול בכל סוכנויות מגדל, ומנוהלת על-ידי קופרמן.

נוסף על כך, במגדל ביטוח יש עוד כמה עזיבות של מנהלים חשובים, ובהם יעקב צ'יקו זכריה, סגן מנהל חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה, שעשוי להצטרף לכלל ביטוח במערך העסקים שיוקם. כמו כן, בשוק מעריכים שגם חיים רר, שהיה לאורך שנים בכיר במגדל וקרוב לאיזי כהן, צפוי להצטרף לכלל ביטוח. רר הוא בעל מומחיות בניהול מערכי תביעות ביטוח.

על פי ההערכות, איזי כהן צפוי לגייס מנהלים נוספים שעובדים או עבדו במגדל, במקביל לשינויים מבניים שהוא מוביל בקבוצה. בכוונת כהן להקים מערך עסקים חוצה חברה, לאחד את תחומי התביעות וגם את תחומי התפעול, לבטל את פעילויות האשראי הצרכני וכן למזג את כלל בריאות לתוך החברה.

על פי ההערכות בשוק צפוי כהן לסיים את עיקר הליך המינויים החדשים בקבוצה כבר בימים הקרובים, מתוך רצון להקדים את כניסתו לתוקף של חוק שכר הבכירים (תיקון 20 לחוק החברות), בעוד כשבוע וחצי (ב-12 בדצמבר), כך שיוכל לאשר את שכרם של המנהלים הבכירים החדשים ללא אישור של רוב בעלי המניות מקרב הציבור, כפי שדורש התיקון.

המגדל רועד

לצד העזיבות האמורות של אנשי מגדל לכלל ביטוח, שלפי הערכות הכעיסו את מנכ"ל מגדל יונל כהן, אתמול הודיעה מגדל כי אמיר שלח, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת עסקי בריאות ואיכות חיים של מגדל, יסיים את תפקידו כמשנה למנכ"ל החל מינואר הקרוב.

עם זאת, במגדל עידנו את הודעת העזיבה של שלח, וציינו ש"ימשיך בתפקידיו האחרים בחברה הבת מגדל בריאות ואיכות חיים ובדירקטוריונים שונים בחברות הקבוצה, כפי שיידרש מעת לעת". עזיבתו של שלח - מהמנהלים הוותיקים במגדל - מצטרפת לעזיבתו הצפויה של דורון ספיר, שמונה למנכ"ל כאל, ושל דורון איתן, שמנהל את תחום הבריאות.

כך, לצד הסערה בכלל ביטוח, בעוד העובדים מנסים להוביל הקמת ועד, מביעים חשש מהעתיד להתרחש ואומרים שיתנגדו לקיצוצי עובדים בחברה, גם במגדל סוערות הרוחות. זאת במיוחד על רקע זה שהמנכ"ל הקודם לוקח למנכ"ל הנוכחי עובדים מרכזיים.

לאחרונה טען בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, כי בנו עופר ינהל את תחום הביטוח הכללי בחברה. כך, מגדל חווה שינוי נוסף, עוד קודם לשינויים הפרסונליים, שבמסגרתו פעילויות החברה יתחלקו במידה רבה לשתיים - הביטוח הכללי מחד, והחיסכון לטווח ארוך, בריאות ופיננסים מהצד השני.

עקב העזיבות הרבות של מנהלים במגדל, ולצד השינוי בביטוח הכללי, מתחזקת עמדתם של כמה מנהלים קיימים במגדל בתחומי החיסכון לטווח ארוך והבריאות.

בראשם של אלו ניצב גיל יניב, שנוסף על היותו אחראי על הביטוח לטווח ארוך, על הביטוח האלמנטרי ועל הגיל השלישי, יקבל אחריות גם על הבריאות, ובמידה רבה יהפוך למנהל היומיומי של מגדל ביטוח, חוץ מתחום הביטוח הכללי.

יחד איתו משלימים את משולש המנהלים הבכירים - לצדו של המנכ"ל יונל כהן - אריק יוגב, ראש חטיבת הלקוחות וערוצי ההפצה, ובעבר מנכ"ל מבטח סימון, שעשוי לקבל חזרה חלק מהאחריות במבטח סימון, ומשה תמיר, שאחראי על תחום שיווק ופיתוח עסקי.

המנהלים ממגדל

עוד כתבות

רן גולדשטיין, סמנכ"ל מידרוג / צילום: סיון פרג'

מידרוג: הקורונה והסחר מקוון יורידו את מחירי השכירות ואת הדירוג של חלק מחברות הנדל"ן המסחרי

גם אם משבר הקורונה יארך זמן קצר, במידרוג מעריכים כי בעלי שטחים מסחריים יהיו חייבים להוריד את דמי השכירות כדי לתמוך בעסקים השוכרים; וכי האצת תופעת הסחר המקוון תאיץ את ירידת המחירים גם לטווח רחוק

בנימין נתניהו, משה בר סימן טוב ויעקב ליצמן במסיבת עיתונאים על ההיערכות לקורונה / צילום: יח"צ

"העבירו מסרים ברורים המבוססים על נתונים, לא על פחד"

בפנייה למקבלי ההחלטות בממשלה ובמשרד הבריאות, הזהירו רופאים וחוקרים מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית כי "לא ניתן יהיה להמשיך את הסגר ללא הגבלת זמן"

חיטוי של שכונה ברומא, איטליה / צילום: Mauro Scrobogna/LaPresse, AP

J & J ואבוט מכריזות על חיסון פוטנציאלי נגד וירוס הקורונה שיהיה זמין עד ינואר

מספר החולים המאומתים בעולם עומד על 746,062, והנגיף כבר גבה את חייהם של לפחות 35,345 איש ● במדינת ניו יורק יש יותר מ-60 אלף מקרים ומעל אלף קורבנות ● ספרד דיווחה על 537 מתים ביממה האחרונה ● יש תאריך חדש לאולימפיאדה: 23 ביולי 2021 עד 8 באוגוסט 2021

פיטורי עובדים / צילום: Shutterstock

עוד פיטורים בשל הקורונה: חברת זיהוי הפנים אניוויז'ן מפטרת עובדים

מהחברה נמסר כי "כדי להתכון להשפעות מגפת הקורונה ולאתגרי השוק, אנו לוקחים צעדים מדודים וספציפיים כדי להתאים את העסק בציפייה לכמה רבעונים עם פוטנציאל לאי-ודאות; אחד הצעדים הוא פרידה מצערת מחלק מכוח העבודה המוערך שלנו"

אוטובוס חברת דן / צילום: איל יצהר, גלובס

אקזיט בטיימינג מושלם: חברי דן מכרו מניות ב-450 מיליון שקל רגע לפני שהקורונה הכתה בתחבורה הציבורית

בין המשקיעים בעסקה שנסגרה בחודש שעבר - הכשרה ביטוח, דיסקונט, נורסטאר, חן למדן, דוד פתאל ודן פרופר

חבילות של אמזון./צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאייטיב

עובדי אמזון: נשבות, החברה לא מספקת לנו אמצעי הגנה מהקורונה

מחריפה הביקורת על אחת מהחברות העשירות בעולם: בזמן שמגפת הקורונה משתוללת במדינה, היא אינה מחטאת את המחסנים ● כמו כן, לטענת העובדים, אמזון מספקת לחולי הקורונה רק שבועיים חופשה בתשלום - וחל"ת לעובדים אחרים

אמיר אוחנה / צילום: רפי קוץ

בשל משבר הקורונה: שר המשפטים אישר להמציא כתבי בי-דין בדוא"ל

המהלך נועד לייתר ככל הניתן העברת עותק קשיח באמצעות שליח כפי שהיה נהוג בשגרה עד כה, וכך להפחית קירבה לא הכרחית בהתאם להנחיות משרד הבריאות וכן להקל על הציבור מבחינה ביורוקרטית ● התקנה לא תחול על כתב בי-הדין הראשון בתיק

אייל לפידות / צילום ארכיון: יוסי כהן

בזמן שאייל לפידות הפך לשיאן השכר ב-2019, שווי ההטבה ההונית שקיבל בשו"ב התכווץ ביותר מ-100 מיליון שקל

דוחות שיכון ובינוי חושפים כי חברת התשתיות והנדל"ן רשמה בשנה שעברה הוצאות שכר של כ-62 מיליון שקל בגין חמשת בכיריה, בראשות לפידות ● אלא שמאז השיא בפברואר צללה מניית החברה ב-50% כמעט ומחקה חלק ניכר מההטבה לבכירים

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

מתוך אלפים, רק 25 בקשות אושרו בקרן ההלוואות בערבות המדינה; החשכ"ל: נקטין ביורוקרטיה

אגף החשכ"ל באוצר מכיר בכישלון המגנון שיצר בקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, בשל המבנה הביורוקרטי שכלל גופים מתאמים שהיו בין האוצר לבנקים ● 3,444 בקשות הוגשו לקרן ההלוואות בערבות המדינה, ורק 25 אושרו

קניות בצל הקורונה בסניף יוחננוף בתל אביב. בסופרים יש ריכוזי התקהלות מותרת / צילום: כדיה לוי, גלובס

אחרי שנדחו בגלל דליפת המיקומים: כך יתנהלו בדיקות הקורונה ברשתות המזון

"נבצע כחצי מדגם של קופאיות וכחצי - של מבקרים רגילים", אומר פרופ' ברבש, המרכז מטעם מכון ויצמן את ההליך עם משרד הבריאות ● מי שייקחו את הדגימות הם נציגי פיקוד העורף ● דליפת המיקומים הביאה לחשש כי בעלי תסמינים יגיעו במיוחד ויגדילו את היקפי ההדבקה

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

ברקת: "שחררנו התניות חודק כדי לקלוט אג"ח קונצרניות שקרנות הנאמנות מוכרות"

הממונה על שוק ההון נתן תג מחיר לאובדן הכספים בשוק החיסכון הפנסיוני מתחילת השנה בעקבות משבר הקורונה: "היקף הנכסים המפוקחים על-ידינו עומד על 1.6 טריליון שקל, סדר גודל של ירידה של 10%"

אישה בבידוד בספרד / צילום: Associated Press

המחקר שלומד ממגפות קודמות על השלכות הבידוד

מחקר שסקר 24 מאמרים שפורסמו על מגפות קודמות, מצא כי רוב המבודדים הציגו תסמינים פוסט-טראומטיים כלשהם, ובעת השחרור מהבידוד התקשו להסתגל שוב במהרה לחיים הרגילים

זאב רוטשטיין. תומך בהגדלה מסיבית של הבדיקות  / צילום: ליאור מזרחי

בלי אופוזיציה: מדוע שותק פרופ' רוטשטיין ולאן נעלמו קולות ביקורתיים של בכירים במערכת הבריאות

זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה ומקורב לשר הבריאות ליצמן, הביע בתחילת המשבר עמדה אופוזיציונית ביחס להתנהלות מערכת הבריאות, אבל קולו נדם • גורמים במערכת הבריאות: "בכירי המערכת נכנסו לוורטיגו"

מחאת העצמאים בירושלים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"העצמאים לקחו את גורלם בידם. לא מאמינים יותר לאף פוליטיקאי"

היום התקיימה בירושלים הפגנה של אלפי עצמאים, שמחו נגד התעלמות הממשלה מקריסתם על רקע משבר הקורונה ● יועץ המס ירון גינדי: "אני פשוט לא מסוגל להאמין למשמע אוזניי ולמראה עיניי שזאת תוכנית האוצר"

חמאה  /צילום: שני מוזס

היבואנים ינסו לבלום את ההחלטה לפקח על מחירי החמאה המיובאת

החל מה-30 באפריל צפוי משרד החקלאות לפקח על מחירי החמאה המיובאת כך שמחירה יהיה זהה למחיר המפוקח ● נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין: "הזמנות היבואנים של חמאה בוצעו על בסיס ההנחה העולה בבירור שהמחיר אינו מפוקח ונתון לתחרות"

פרויקט פינוי בינוי של דוניץ ביד אליהו / צילום: האחים דוניץ

המשבר יוצר הזדמנויות: 13 מניות נדל"ן בסיכון נמוך יחסית

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות ווליו בייס, פרסם בעקבות המשבר ולקראת חג הפסח סקירה הכוללת המלצות על מניות סולידיות באופן יחסי, בארבעת תחומי נדל"ן: מסחרי, משרדים, ענף הלוגיסטיקה ומגורים ● מהן המניות המומלצות שלו?

שלמה אליהו / צילום: תמר מצפי

מידרוג בוחנת "עם השלכות שליליות" את דירוג האג"חים של שלמה אליהו

מידרוג מצמידה כיום לאג"חים של שלמה אליהו דירוג A1.il שמשקף כושר החזר גבוה

תוכנית התחדשות עירונית במקום מרכז הקליטה בגילה / הדמיה: משרד הבינוי והשיכון

אושרה להפקדה תוכנית התחדשות עירונית במקום מרכז הקליטה בגילה

במסגרת התוכנית מוצע פרויקט התחדשות עירונית נרחב במתחם, ששטחו 83 דונם וכולל בהווה 287 יחידות דיור ● לאורך השנים התפרסמה ביקורת רבה על התכנון האדריכלי, איכות הבנייה והתחזוקה של הקומפלקס האייקוני, שכונה בידי יושביו "הארלם"

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

רשות שדות התעופה: "היקף הפעילות בנתב"ג צנח ב-98%, נבצע החלטות דרמטיות"

אובדן ההכנסות גרם לנתב"ג להפסדים של 1.5 מיליארד שקל ● מנכ"ל רשות שדות התעופה ונציגות העובדים הורו על נקיטת צעדים נוספים, ובהם הוצאת 600 עובדים נוספים לחל"ת וכן קיצוץ שכר רוחבי של 10%-15% לעובדי היום המוגדרים כחיוניים

חדוה בר/ צילום איל יצהר

בנק ישראל מגונן על הבנקים, מזהה גידול בסיכון במשק וצופה גידול בהפסדי האשראי

בבנק המרכזי מציינים היום כי "סיכון הלווים גדל באופן משמעותי, וצפויה עלייה משמעותית בהפסדי האשראי" ● במקביל, רשות ניירות ערך מפרסמת הקלות נוספות למנהלי קרנות הנאמנות ויועצי ההשקעות