גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דניאלה וירצר: "אני לא נחה על שמריי ולא מחכה שיפנו אליי"

השחקנית דניאלה וירצר בשיחה על קריירה ועל תפקידה בהצגת הקאמרי "נשים מטרויה" ■ "להרבה מאיתנו הייתה תוכנית חומש והרבה מאיתנו התבלבלו"

דודה האהוב של דניאלה וירצר, שמוליק עצמון, שחקן ותיק, יזם אמנותי ומנהל תיאטראות, חזר על משפט אחד בכל פעם שבה הייתה אומרת לו כמה היא רוצה להיות שחקנית: "אם את יכולה לעסוק במשהו אחר, לכי על זה". כאחד שמודע לקשיי המקצוע, לדלתות הסגורות, לחיים הבלתי קלים ולצורך לגדל עור של פיל, הוא ניסה לחסוך לה את הקושי ולכוון אותה לקריירה קלה יותר, אבל היא בשלה. רק משחק מעניין אותה. עור של פיל היא עדיין מגדלת, אבל החשדנות שלה לתקשורת כבר מפותחת מספיק.

גם הראיון הזה כמעט פוצץ עוד טרם החל, כיון שוירצר קיבלה את הרושם שהוא יתמקד רק בהצגת הקאמרי "הנשים מטרויה", ולא בקריירה שלה. תוך רגע הפכה הבחורה היפה הזאת לחשדנית ולמרוחקת, כאילו מישהו טמן לה פח מסוכן; ורק שיחת טלפון מרגיעה מהתיאטרון החזירה אותה לשולחן, תוך אמירה קצרה, "יאללה, בואי נזרום".

אז זרמנו במין ריקוד של פתיחות ושל ריחוק, כשברקע האזהרות והקשיים שהיו די נפוצים בקריירה שלה; בעיקר בתקופה שבה מצאה את עצמה, אחרי שחוותה את שיא הפרסום, חסרת עבודה, ממלצרת בבית קפה - תקופה שעדיין גורמת לה חוסר נוחות. "נדבקתי בזה והמשחק נדבק אליי", היא אומרת, "לפעמים אני מנסה לשכנע את עצמי שאני יכולה להיגמל מזה ואני אפילו שומעת את שמוליק מדבר אליי".

- ניסית פעם גמילה אמיתית, להתנתק לגמרי?

"לא עד הסוף, לא באמת. אני משחקת במחשבה לפעמים, אולי לעבור לעסקים כמו אבא שעוסק בתיווך בעסקאות, במלונאות וגר בפולין. כשמתבגרים נפתחים עוד תחומי עניין".

- ההורים שלך גרושים. אימא גרה באוסטרליה ואבא בפולין, היית חייבת להיות מאוד עצמאית, או להשתעשע במחשבות לעזוב את הארץ.

"לפולין? מה אעשה שם? אוסטרליה בכלל לא מושכת אותי. יש לי דרכון אמריקאי ודרכון אירופי, ובגיל 18 באמת חשבתי שאכבוש את ארצות הברית, אבל אני מאוד אוהבת להיות פה ואני הרבה יותר חזקה פה. אין לי שם כלום".

- איילת זורר, שאת מאוד מעריכה, עשתה את זה.

"היא נסעה וחזרה ושוב נסעה אחרי ששפילברג ראה עבודות שלה. יש גם את העניין של הרזומה, הגב הכלכלי, והיה לה גם בן זוג".

- אולי הקריירה שלך התחילה גבוה מדי, מהר וחזק מדי. סיימת תיכון וישר נכנסת לטלנובלה "לחיי האהבה" שמאוד הצליחה.

"ייתכן, ואני לא מתחרטת על כלום, כי זה חישל ובנה אותי. אולי זה היה טו מאץ' וזה היה אינטנסיבי, בטח בגיל הזה, אבל עשיתי בשכל והלכתי ללמוד שלוש שנים. זה נתן לי שקט. לקחתי צעד אחורה".

- אצל ניסן נתיב היית פייבוריטית?

"אין לו פייבוריטים. היו כאלה שהיו קרובים אליו, ואותי הוא חיבב. בשלב האחרון למבחני הקבלה ללימודים הוא היה מקסים. ראיתי את הפוקר פייס שלו נשברים ואת הניסן האמיתי יוצא".

- ובסוף הלימודים הייתה לך תוכנית לאן את רוצה להגיע?

"קראתי משהו על ילידי שנות ה-80, בני הדור שלי, שמאוד התחברתי אליו. דיברו שם על משבר גיל ה-28, ואני רואה אותו קורה אצלי ואצל החברים שלי, גם אלה שלא במקצוע. להרבה מאיתנו הייתה תוכנית חומש והרבה מאיתנו התבלבלו".

- למה?

"כי היה לכולנו חלום ענקי והעימות עם המציאות, שהיינו בטוחים שתהיה יותר פשוטה ובגיל הזה נהיה מסודרים כלכלית ולא ניאבק כל הזמן על הקיום שלנו, הביא לשבר".

- אולי אתם פשוט מפונקים.

"תגדירי פינוק".

- בני הדור שלך חשבו שמגיע להם יותר, שההורים שלהם יפתרו בשבילם הכול.

"יש בזה משהו ויש המון פסיכולוגיה בעסק הזה, אבל מצד שני, לא טוב לחלום?".

- מצוין לחלום, אבל גם להתעשת ולא להתבכיין ולהישבר כשמגלים שהוא לא בר השגה במלואו.

"אז את חושבת איך להתאים את עצמך וגם איזה חוקים את רוצה לשנות, ומפה בדיוק צמחה המחאה החברתית שהוביל הדור שלי. זה היה סוג של ביאת המשיח שאנשים יצאו לרחובות".

- ואז היא נתקעה.

"אני לא חושבת. לכל אחד יש מחאה פרטית שלו, כל אחד מרגיש חוסר צדק במקום האישי שלו והוא מנסה לעשות את השינוי. מאוד חשוב לי להגיד שאני מודה על מה שיש לי. אני חושבת שחילקו לי טוב".

- ובכל זאת הייתה לך תקופה של שבר.

"היה ברור שמתישהו זה יישבר, ואני שמחה שזה נשבר בגיל כזה, כשאתה מפונק וחולם וחושב שמגיע לך הכול. אני כן מעדיפה שדברים לא ילכו כמו שאני רוצה בדיוק, כי כשזה ילך, אדע שבניתי את זה נכון ושזה בא בזמן הנכון. איך שמוליק אומר? זה יקרה לך בגדול אבל בגיל 35, כמו שזה קרה למרב גרובר ולעלמה זק. כשהן היו בשלות לזה".

- מלצרת, חיכית, התייאשת גם?

"זה כמו חורף וקיץ, זה כמו אליפסה. יש ירידה מסוימת ואז שוב השמש עולה לשמים".

- איך את בוחרת פרויקטים כיום?

"רק אם הם מעניינים ומדליקים אותי, וכמובן יש גם את האספקט הכלכלי".

- כמו עבודות הדוגמנות שאת עושה עדיין.

"כלכלית זה משתלם. אני צריכה להתפרנס. ואת יודעת מה, זה גם מאוד כיפי".

- קמפיין של הלבשה תחתונה מסתדר עם תדמית של שחקנית רצינית?

"זה היה לפני שש שנים כמעט, וזה תלוי בצלם ובצילום. למה נינט עשתה את דלתא, ולא ראו שום דבר? אפרודיטה מייבאת חזיות מחברה צרפתית הכי איכותית שיש ותמיד אוכל להראות את הצילומים האלה לנכדים שלי. אין מה להתבייש בזה. היום הייתי עושה צילומים למותגים יותר קטנים שאני מתחברת אליהם. אני חולה על אופנה. חזרתי מטוקיו עם ארון חורף שלם".

- בואי נחזור למיני קמבק, ולמי שסללה לך את הדרך חזרה: קרן פלס.

"היא עשתה את המוזיקה של 'נפוליאון חי או מת' בסטודיו, ונתנה לי לשיר שיר שהיא כתבה לי. יום אחד היא ראתה אותי ממלצרת בפלורנטין ואמרה לי שאני חייבת לבוא לאודישנים של 'אורזי מזוודות', כי צריך שם בחורות שיודעות לשיר. עשיתי אודישן. ולא שמעתי מהם חודשיים, עד שנעם סמל (מנכ"ל הקאמרי) ראה אותי בצוותא וקרא לי לעוד אודישן, וקיבלתי את התפקיד של נינה. הרבה מהקאסט של חנוך לוין נמצא גם ב'טרויה'".

- "הנשים מטרויה" היא הפקה ענקית, אבל גם מאוד שנויה במחלוקת.

"מדובר בשלוש שעות לא פשוטות לצפייה. או שאוהבים את זה וחושבים שמדובר באירוע תיאטרלי מרגש, או שלא. הקהל הישראלי לא רגיל להפקה באורך כזה, בקצב כזה, ברב לשוניות. זה דורש סבלנות, ריכוז, אתגר. זו הפקה משותפת לתיאטרון המטרופוליטן בטוקיו, לשם טסנו למשך חודש וחצי, עם במאי יפני שלא מדבר אנגלית. העוזרת האישית דיבבה אותו וכשאנחנו דיברנו, מישהי אחרת תרגמה לו".

- נשמע מטורף.

"היינו 24 שחקנים בקאסט, שחקנית יפנית בת 71 שגילמה את הקובה (מלכת טרויה), חודש חזרות, 12 הצגות שם ושמונה פה, לפעמים שתיים ביום".

- איך הקהל היפני?

"שונה. פחות מרגישים אותו, אבל בסוף ההצגה הוא עמד על הרגליים. שיחקה איתנו יוקה וואו (מגלמת את הלנה היפה), סלבריטאית יפנית, ובמהלך ארבע הצגות ישבו מעריצות שלה בשורה הראשונה, ושילמו משהו כמו 500 שקלים להצגה, כדי לבהות בה. היה לי מאוד חשוב למצות את טוקיו. האוכל, הבגדים, האופנה".

- מה הפרויקט הבא?

"אני לא נחה על שמריי ולא מחכה שיפנו אליי. אנחנו טסים עם 'אורזי מזוודות' לסין, יש הצגת פרינג' בתמונע, ואני נערת ה-VOD של הוט, שזו העבודה הכי כיפית וקלילה; ובעיקר אני מחפשת מה הלאה ופחות נכנסת ללחץ מזה. וכשהלחץ בכל זאת מתגנב, אני פחות מרשה לו להיכנס".

אישי: 29, רווקה, מתגוררת בתל אביב

רזומה בקצרה: טלוויזיה: "לחיי האהבה", "אגדת דשא", "מסכים", "יחפים". קולנוע: "הבועה". תיאטרון: "אורזי מזוודות", "מעגל הגיר הקווקזי", "הנשים מטרויה" - כולן בתיאטרון הקאמרי

עוד משהו: בעבר פורסם שהייתה מועמדת לסרט "ג'יימס בונד" אך הדבר אינו נכון. כמו הרבה שחקניות היא שלחה די.וי.די עם חומרים שלה ולא יצא מזה כלום.

עוד כתבות

אמיר ברמלי/ צילום: כדיה לוי

התכוון להימלט? אמיר ברמלי נעצר עד לתום ההליכים נגדו

הפרקליטות נימקה את בקשתה לעצור את ברמלי בקיומן של ראיות ישירות וקונקרטיות בעוצמה גבוהה במיוחד, המלמדות על כוונתו להימלט מן הארץ באופן מיידי, חרף צו איסור היציאה מן הארץ נגדו

קניות בשוק הכרמל בימי קורונה  / צילום: בר לביא, גלובס

מדד המחירים לצרכן עקף במעט את התחזיות: עלייה של 0.2% ביולי

עליות מחירים בולטות נרשמו בסעיפי הפירות והירקות והתרבות והבידור ● מחירי ההלבשה וההנעלה ירדו כמעט 6%

הצעדה השבוע בוואדי עירון. מימין: ח"כ היבא יזבק, מונה אום חליל שבנה נרצח, ח"כ איימן עודה ונכדה של אום חליל  / צילום: איל יצהר, גלובס

מחיפה לירושלים: הצעדה למיגור האלימות בחברה הערבית יצאה לדרך

החום הכבד ומיעוט הצועדים לא הפחיתו מחשיבות המטרה והמוטיבציה של המשתתפים, שמקווים שבסוף השבוע המחאה תצבור תאוצה ● ביום א’ היא תגיע לבית הנשיא ● "זה אינטרס של כולנו"

קניון שבעת הכוכבים / צילום: איל יצהר

חיים בסרט: קניון שבעת הכוכבים דורש דמי שכירות מהקולנוע, שסגור כבר חצי שנה

חברת בתי הקולנוע רב-חן הודיעה להנהלת שבעת הכוכבים כי תעזוב את המתחם בסוף אוגוסט עם סיום החוזה שלה בשל מחלוקת על דמי השכירות ● גורמים המעורים בסכסוך טוענים כי בקניון דרשו כי בית הקולנוע ישלם דמי שכירות על ששת החודשים בהם נסגר בשל הנחיות הממשלה ● בחודש שעבר נקלע הקניון לסכסוך עם קבוצת קסטרו

בונים מחדש האתגרים של ענף הנדלן / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב, שאטרסטוק

הבעיות הבוערות של שוק הדיור: איך לטפל בתחום ההשכרה ומה עושים עם קרקעות חקלאיות

איך ייראו הבתים במציאות שבה אנשים רבים יעבדו מהבית, האם ההבטחות על קידום הפריפריה יהפכו למציאות ואיך ניתן להזרים מזומנים למשק בעזרת הגדלת מינוף ● בונים מחדש - האתגרים של ענף הנדל"ן, כתבה חמישית ואחרונה בסדרה

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

מתחמם הקרב בין רוכשי הדירות לרשות המסים: עד מתי ניתן לתקן שומת מס שבח?

בבתי המשפט נידונים כמה מקרים הקשורים למגבלת הזמנים לתיקון שומות מס שבח ומס רכישה ● החוק קובע ארבע שנים, רשות המסים יכולה להאריך, אבל לרוב בוחרת שלא

אבו דובאי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות / צילום: שאטרסטוק

כלכלה, פוליטיקה וחברה: 6 דברים שכדאי לדעת על איחוד האמירויות

מי ה"פאוור-קפל" של האיחוד, כמה גדולים באמת מצבורי הנפט, ומה היחס לנשים שם? ● "גלובס" מציג בקצרה את השותפה החדשה של ישראל

כיכר המדינה, ת"א / צילום: גיא ליברמן, גלובס

בדרך לעסקת מימון חוץ בנקאי ענקית בכיכר המדינה בתל אביב

בעלי הזכויות הפרטיים בקרקע חתמו על מזכר הבנות למימון בגובה של כ-1.8 מיליארד שקל מול חברת ברקת ● כלל ביטוח תיקח אף היא חלק במימון ● בפרויקט מתוכננים להיבנות שלושה מגדלים ובהם 450 דירות

ח"כ תהילה פרידמן / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"צאו לכמה בחירות שתרצו - אף אחד לא יעלם": נאום הבכורה שמסעיר את הכנסת והרשת

"יש בעולם שלי המון אמת ויופי. אבל לא כל האמת. לא כל היופי. אני לא רוצה שכולם יהפכו להיות אני" ● תהלה פרידמן, ח"כ מכחול לבן, נשאה השבוע במשך 11 דקות נאום בכורה יוצא דופן בכנסת שכולו בעד קירוב לבבות ואחדות ● למעלה ממיליון איש כבר צפו

מיליציות של חמאס ברצועה  / צילום: רויטרס, Ibraheem Abu Mustafa

ארה"ב חילטה מטבעות קריפטו בשווי כ-2 מיליון דולר מידי ארגוני טרור אסלאמיים

במבצע האכיפה הגדול ביותר עד כה של הממשל האמריקאי נגד מימון טרור באמצעות מטבעות קריפטו, נתפסו יותר מ-300 ארנקים דיגיטליים ששימשו את דאעש, אל-קאעידה והזרוע הצבאית של חמאס ● תרומות ביטקוין לחמאס נחשפו ב"גלובס" כבר ב-2019

כיתה בבית ספר יסודי בתל אביב, מסודרת לשמירת מרחק בין תלמידים / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

"חסר ציוד היקפי ומחשבים ניידים - ואנחנו זקוקים לעזרה"

רכזת תקשוב בבית ספר במרכז הארץ מתארת את מצב ההיערכות בבית הספר שלה לקראת שנה הבאה ● מה יבוא על חשבון מה, ואיך אפשר לעזור

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

יציבות בוול סטריט; S&P 500 נושק לשיא, הזהב שבר רצף עליות של 10 שבועות

שירות הדואר האמריקאי עדכן על העלאת מחירים זמנית ● המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ביולי בשיעור הנמוך מהתחזיות ● אפל קרובה לשווי של 2 טריליון דולר ● בריטניה הכריזה על בידוד של 14 ליום לנכנסים אליה משלל מדינות אירופאיות

התעלומה / עיצוב: אפרת לוי, גלובס

הסחיטה, היחסים הסודיים והמכתב שהוסתר מתחת לכיסא

ד"ר שחאדה נפגש עם מנכ"ל הבנק ומציע לו פיילוט חדשני שכולל שיתוף פעולה עם הסטארט-אפ של עומר לרנר ● במקביל פונה לשחאדה אנדריי אומנסקי ומציע פיילוט משלו ● במשרדו של ניר לאון מתגלה מכתב מבוהל שמיועד לראם סבאג ● התעלומה: חידה בלשית בהמשכים

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

ת"א ננעלה בירידות: מדד הבנקים צנח ב-2%, קמהדע קפצה בכ-8%

מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.69% ומדד ת"א 90 השיל 0.08% ● ירידות בבורסות אירופה ● מניית בנק הפועלים איבדה 2% לאחר הדוחות ● סומוטו צנחה בכ-15%

דונלד טראמפ בתצוגת בייסבול בבית הנשיא / צילום: Evan Vucci, Associated Press

האם ארה"ב תפסיק להיות המבוגר האחראי של המערב?

במשך 70 שנה ארה"ב הייתה הגננת והמטפלת של מדינות העולם המערבי והגנה על חרויותיהן ● מאז עלה טראמפ לשלטון, ולאחרונה ביתר שאת, היוצרות מתהפכים ● מי יגן על אמריקה?

יו"ר הרשות אבו מאזן וראש הממשלה הפלסטינית ראמי חמדאללה/  צילום: רויטרס: Mohamad Torokman

נשארו מחוץ להסכם: הפלסטינים יאלצו לשנות פרדיגמה

המסר היוצא מוושינגטון הוא ברור: לא מספיק להטיל סנקציות כלכליות על איראן, אלא יש לבסס ולחזק את הציר בין ישראל למדינות ערביות מתונות וזאת כדי להחליש את ציר הקיצוניים ● בינתיים, הפלסטינים לומדים לקח כואב - העולם הערבי לא מחכה להם לעד

שיגור הלוויין של איחוד האמירויות / צילום: AP Photo, AP

עם לוויין בדרך למאדים ועם כור גרעיני חדש ונוצץ, האמירויות אומרות שלום

על סף יום הולדתו ה-50, איחוד האמירויות מפתח יומרות גלובליות נועזות ● הוא נוסד כדי להציל שבע נסיכויות חלשלשות, עכשיו הוא מנסה להציל את המזרח התיכון מאיראן ומבעלי בריתה

מסעדה בתל אביב. חלק ניכר ממקומות הישיבה בחוץ / צילום: Amir Cohen, רויטרס

הגבלות חדשות: עד 10 אנשים במסעדות קטנות

המגבלות החדשות מתירות התקהלויות של עד כ-30 אנשים במקומות פתוחים, ובמקומות סגורים הגדולים מ-80 מ"ר מגדילה את המגבלה מ-10 ל-20 בני אדם ● התקהלות במקומות קטנים שגודלם עד 80 מ"ר עדיין תוגבל ל-10 אנשים בלבד

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

צעד לעידוד השקעות: האוצר הודיע על "פחת-מואץ" בהיקף של כ-2 מיליארד שקל

במסגרת הוראת שעה יקבע, כי מכונות וציוד המשמשים לפעילות יצור בתחומי התעשייה בישראל יהיו זכאים לקבל פחת בשיעור כפול משיעור הפחת לו היו זכאים בגין נכסים אלו, ובלבד שסך כל הפחת לא יעלה על מחירו המקורי ובהתאם לתנאים שנקבעו בהוראת השעה

פרופ' רוני גמזו צילום: איל יצהר

רוני גמזו הניח על שולחן הקבינט תוכנית אסקלציה לסגר

על אף שפרויקטור הקורונה מצדד בהצמדות לניסיון להפחית את התחלואה בהתנהלות הנוכחית, פרופ' גמזו התבקש להכין תוכנית לאפשרות של סגר ● גמזו הניח על שולחן הקבינט 3 תוכניות, בהן סגר חלקי ומלא