גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

רות פרסול רכשה וילה בהרצליה פיתוח ב-72 מ' ש'

הבית ברחוב קפלן, ששטחו הבנוי עומד על כ-1,000 מ"ר, כולל שתי קומות ומרתף, עשרה חדרים ובריכת שחייה ■ פרסול הקימה את חברת ההימורים המקוונים הגדולה ביותר בעולם, פארטי גיימינג

עסקת ענק בהרצליה פיתוח: וילה בת 10 חדרים ברחוב קפלן היוקרתי בהרצליה פיתוח נמכרה ב-71.68 מיליון שקל לאשת העסקים רות פרסול, שהקימה את חברת ההימורים המקוונים הגדולה ביותר בעולם, פארטי גיימינג.

לבית, המשתרע על שטח של כדונם וחצי, שתי קומות ומרתף. הבית כולל עשרה חדרים ובריכת שחייה. שטחו הבנוי של הבית עומד על כ-1,000 מ"ר. מדובר בבית חדש יחסית שנבנה ב-2004 על המגרש.

במקור היה שייך המגרש המדובר למשפחת מושביץ. המשפחה מכרה את המגרש בשנת 2000 עם בית ישן שנבנה בשנת 1955. העסקה נחתמה בזמנו על פי שווי של כ-10.45 מיליון שקל. הבית הישן נהרס ובמקומו נבנה הבית החדש שנמכר כעת. את השטח והבית הישן רכשה משפחה מבלגיה, והיא זו שבנתה את הבית החדש.

רחוב קפלן נמצא צפונית לרחוב גלי תכלת, הרחוב שנחשב ליקר בישראל בשל העסקאות שנעשו בו בעבר. המגרש שעליו ממוקם הבית אינו קו ראשון לים ומרוחק מהחוף מרחק של כ-500 מ"ר.

לדברי אורי טל, מתווך המתמחה בעסקאות באזור, רחוב קפלן נמנה עם הרחובות המבוקשים בהרצליה פיתוח. "מלבד רחוב גלי תכלת, ששייך לקטגוריה אחרת", מספר טל, "יש עוד חמישה רחובות שנחשבים לטובים וליקרים ביותר. רחוב האשל, רחוב קפלן, רחוב המעפילים, רחוב חבצלת השרון ורחוב אריה בן אליעזר".

רות פרסול - בעלת חברת ההימורים הגדולה בעולם

רשימת המיליארדרים הישראלים, אלו שההון האישי שלהם שווה לפחות מיליארד דולר, לא ממש השתנתה בשנים האחרונות. משפחת ורטהיימר, שרי אריסון, גיל שויד, טדי שגיא ואחרים מעטרים כמעט מדי שנה את הרשימה, ופעם בכמה שנים - למען האמת, הרבה שנים - מצטרף אליהם מישהו חדש, היישר מהפינה לשיפוטכם.

רכישת הבית המפואר ברחוב קפלן 101 בהרצליה פיתוח על ידי רות פרסול הישראלית-אמריקאית, מיליארדרית ההימורים המקוונים, ואחת הנשים היותר מסקרנות שהולידה התעשייה המשגשגת, ממחישה כי פרסול צריכה להיכלל מעתה והלאה ברשימת המיליארדרים הישראלים, על אחת כמה וכמה לאור העובדה כי האישה הצעירה עברה לפני מספר שנים להתגורר באופן קבע בארץ, ובכך מימשה את האזרחות הישראלית שקיבלה עם הולדתה.

למרות הונה, והעבר העשיר שלה, השם רות פרסול (Ruth Parasol) אינו מוכר להרבה אנשים במשק הישראלי, והדבר נובע, בין היתר, מרצונה של המיליארדרית לשמור על פרטיותה.

פרסול, בת 45, נולדה בסן פרנסיסקו, קליפורניה לריצ'רד (ריק), יהודי יליד פולין וניצול שואה ולג'ונה (Guna), שוודית במוצאה. פרסול, ששמה האמצעי הוא מוניקה, היא הבכורה מבין שלוש בנות שנולדו לזוג. אביה עלה לארץ כשהיה בן 14, התגורר בקיבוץ עין חרוד, ומיד לאחר שירותו הצבאי עזב את ישראל לטובת ארה"ב.

למרות היותה יהודייה רק מצד אביה, מקורביה סיפרו בעבר ל"גלובס" כי פרסול תמיד החשיבה עצמה ליהודייה במלוא מובן המילה, ועלייתה לארץ כנראה ממחישה זאת. מלבד אזרחות ישראלית, פרסול מחזיקה באזרחות אנגלית.

פרסול היא עו"ד במקצועה. את הקריירה המקצועית שלה החלה במשרד ייעוץ קטן בקליפורניה, אך עד מהרה השתעממה והחליטה להצטרף לעסקים של אביה, שכללו בין היתר עסקי נדל"ן. ריק פרסול, היום בן 77, שכר את בתו, שהייתה אז בת 25, לתפקיד היועצת המשפטית של עסקיו ובתוך כמה שנים הפכה הבת לאחת המנהלות הבכירות בעסק.

דרך אגב, את יום הולדתו ה-75 חגג פרסול האב בקיסריה בחברת עשרות חברים ובני משפחה. בדומה לבתו, פרסול, נזכיר, רכש לפני כשש שנים וילה מפוארת בהרצלייה פיתוח, שממוקמת ברחוב חבצלת השרון. לפי הידוע, שווי הרכישה עמד אז על כ-6 מיליון דולר (כ-24 מיליון שקל לפי שערי החליפין הנוכחיים).

"לא קיבלה 'לא' כתשובה"

"רות הייתה ילדה מדהימה ומוכשרת שלעולם לא הסכימה לקבל 'לא' כתשובה", סיפר עליה בעבר אביה. כמה שנים מאוחר יותר, החליטה רות לצאת מעסקי אביה ולנסות את מזלה לבד, ובשוק די צבעוני: הימורים מקוונים.

ב-1997 היא הקימה את האתר הראשון שלה, Starluck Casino. האתר לא צלח אבל למזלה, היכרות שערכו לה עם מתכנת הודי צעיר בשם אנוראג דיקשיט, סללה את דרכה ואת דרכו של דיקשיט להצלחה ולהון עתק. השניים, יחד עם מתכנת הודי אחר, ויקרנט בהרגאבה, ובעלה של פרסול, ראסל דה-ליאון (גם הוא עו"ד במקצועו), הקימו את PartyGaming שהפכה עם השנים למפעילת משחקי הפוקר המקוונים המובילה בעולם, ולמעשה למובילת התעשייה העולמית של הימורי אינטרנט.

במהלך הקיץ של שנת 2005, כשהתפתחה בועת הנפקות חברות ההימורים המקוונים בשוק ההון האנגלי, PartyGaming הונפקה בראשונה לפי שווי של 9 מיליארד דולר, והפכה את ארבעת מייסדיה למיליונרים כבדים, ולא רק "על הנייר". בני הזוג פרסול-דה ליאון מכרו אז מניות תמורת כ-800 מיליון דולר, ושנה מאוחר יותר מכרו מניות נוספות תמורת כ-230 מיליון דולר. השניים, דרך אגב, תמיד הוגדרו יועצים חיצוניים לחברה ולא החזיקו בתפקידים ניהוליים כלשהם. במהלך השנים שבהן שימשו יועצים, התגוררו השניים בגיברלטר, מקלט המס שבו הייתה רשומה החברה. בני הזוג מצויים בימים אלו בהליכי גירושין - לאחר 10 שנות נישואין - ושני בניה של פרסול הם בני 8 ו-10.

PartyGaming עברה לא מעט במהלך שבע השנים שעברו מאז הנפקתה הראשונית - בין היתר עקב יציאתה הכפויה מהשוק האמריקאי - עד אשר בחודש מארס 2011 החליטה החברה להתמזג עם ענקית הימורים אחרת, BWIN, וכך נוצרה bwinparty, שנסחרת כיום לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר.

פרסול ובעלה הם עדיין בעלי המניות הפרטיים הכי גדולים ב- bwinparty, ולפי הדוח האחרון של החברה לכל אחד מהשניים יש 6.9% מההון - החזקה ששווה כ-100 מיליון דולר. כך, בשקלול המניות שמכרה בעבר, ההון של פרסול עומד על מאות רבות של מיליוני דולרים. לפרסול יש נציגים מטעמה בדירקטוריון של bwinparty, אך היא אינה מעורבת בניהול השוטף של החברה.

קרן הצדקה של פרסול תרמה לאונ' ת"א, לאיכילוב, לתוכנית עתידים, ל"עלה" ול"עלם"

לרות פרסול אין כלל פעילות עסקית בארץ מלבד פעילותה הפילנתרופית שהיא די ענפה. פרסול היא המייסדת של קרן הפילנתרופיה Bonita Trust שהוקמה במהלך 2004, מתוך מחויבות אישית - כך לפי אתר הקרן - של המייסדת לסייע לקהילות חלשות בכל הקשור לבריאות וחינוך.

פרסול מצוטטת באתר הקרן באומרה "חשוב לנו להעניק השכלה לאוכלוסיות מקופחות, ואנו מאמינים כי חינוך משחק תפקיד חשוב באיכות החיים של כל קהילייה. בכך שאנו עוזרים לכל אינדיבידואל להיות עצמאי מבחינה כלכלית, אנו מסייעים לכל משפחתו ויוצרים עתיד טוב לדור הבא".

קרן Bonita Trust משקיעה את עיקר מאמציה וכספה במדינות דוגמת אנגליה, הודו, אפגניסטן, ישראל וגיברלטר. ל"גלובס" נודע כי בארץ תרמה הקרן, בין היתר, לאוניברסיטת תל אביב, לבית החולים איכילוב, לתוכנית "עתידים", לעמותת "עלה" ולעמותת "עלם". מאז הקמתה תרמה הקרן למעלה מ-20 מיליון דולר למטרות שונות. לפי אתר הקרן, אחת מתרומותיה הייתה למוזיאון להיסטוריית יהודי פולין שממוקם היכן שהיה גטו ורשה. כפי שציינו, אביה של פרסול הוא יהודי יליד פולין וניצול שואה.

מלבד פעילותה הפילנתרופית דרך קרן זו, פרסול הקימה יחד עם בעלה בנפרד, ראסל דה-ליאון, את הקרן The DeLeon Family Care Project, שאף היא תורמת רבות לארגונים וקהילות בישראל, פולין וספרד.

עוד כתבות

יעקב פרי / צילום: תמר מצפי, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

דיווחים בגרמניה: ראש השב"כ לשעבר בעקבות "שוד התכשיטים הגדול בהיסטוריה"

CGI Group, שבראשה עומד ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, מעורבת לפי הדיווחים בניסיון למצוא מי שדד תכשיטים ויהלומים בשווי רב ממוזיאון היסטורי בדרזדן לפני שבועיים ● המשטרה מציעה פרס של חצי מיליון אירו למידע על השוד

גידי מרק ובן וונג  / צילום: ג'ניה פמייר

מה גרם לקבוצה סינית לתרום לארגון תגלית

וגם: במחשבה טובה נבחר ועד מנהל לקידום מטרותיה של העמותה

מלון הר ציון בירושלים לאחר ההרחבה המתוכננת  / הדמיה: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point

עזריאלי מתרחבת בתחום המלונאות: רוכשת משלמה אליהו את מלון הר ציון בירושלים ב-275 מיליון שקל

עזריאלי מתכוונת להשקיע עוד 500-600 מיליון שקל בהרחבת המלון ובשיפוצו ● העסקה, שהשלמתה צפויה בתוך כחודשיים, כפופה לתנאי מתלה – אישור הממונה על התחרות לביצוע העסקה

רפאל סווירי / תמונה: WalkMe

ווקמי גייסה 90 מיליון דולר לפי שווי של כ-1.8 מיליארד דולר

שנה ורבע לאחר שגייסה 40 מיליון דולר לפי שווי של כמיליארד דולר, החברה המפתחת "פלטפורמה לאימוץ טכנולוגיות דיגיטליות" הכפילה את שוויה והודיעה על גיוס של 90 מיליון דולר מהקרן האירופית Vitruvian Partners

 

בני גנץ, בנימין נתניהו / כדיה לוי, מאיר אמירי

טיוטת ההסכם מוכנה, והמכשול היחיד לממשלת אחדות - החסינות לנתניהו

ל"גלובס" נודע כי בין כחול לבן והליכוד יש כבר טיוטת הסכם ממשית, הקובעת כי נתניהו יהיה ראש ממשלה עד חודש מאי, ואחר כך יפרוש, ולא יכהן בתפקיד מיניסטריאלי או יהיה חבר בקבינט, אך יקבל עדכונים ביטחוניים ומדיניים ויוגדר "ראש ממשלה בנבצרות" ● בינתיים, נתניהו לא מתייחס לסוגיית החסינות

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 9 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 19 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

פרויקט The Upper House של גינדי תל אביב / צילום: מצגת החברה

מגוריט בדרך לרכוש 110 דירות מגינדי החזקות

קרן מגוריט שעוסקת בהשכרת דירות לטווח ארוך וחברת גינדי החזקות חתמו על הסכם אופציה למכירת 110 דירות בפרויקט שיוזמת גינדי בשכונת יד אליהו בת"א ● אם העסקה תתממש, הקרן תשלם עבור הדירות 268 מיליון שקל

שי באב"ד ומשה כחלון / צילום: ליאור מזרחי

מבקר המדינה החדש מרוקן מתוכן את הדוח על הגירעון

ל”גלובס” נודע כי מהדוח שצפוי להתפרסם בסוף החודש הוסרו פרקים שלמים והוא לא יכלול אמירות אישיות שהופיעו בטיוטה, על התערבות פוליטית בעבודת הדרג המקצועי במשרד האוצר • בדיון בכנסת גילה המבקר כי הוא התערב באופן אישי במחלוקת שנוצרה במשרדו בנושא

ולדימיר פוטנין, מנכ"ל נורניקל  / צילום: Maxim Shemetov, רויטרס

ענקית המתכות הרוסית נורניקל התחילה ניסוי בפלטפורמת בלוקצ'יין

על פי דיווח ב"בלומברג", המערכת הניסיונית, שתשמש למסחר במטבעות דיגיטליים מגובים במתכות, צפויה להיחשף בקרוב למשקיעים בארה"ב, בשווייץ ובאיחוד האמירויות ● בעל השליטה בנורניקל הוא האוליגרך ולדימיר פוטנין, הנחשב לגדול עשירי רוסיה

 אלדד בן משה / צילום: יחצ

אלדד בן משה, מנכ"ל נשר הנכנס, רכש 5% ממניות משאב

את תפקידו החדש בנשר, יתחיל בן משה בתקופה הקרובה ● בימים האחרונים הוא רכש כ-5% ממניות משאב ב-60-80 מיליון שקל

נתניהו וליברמן לאחר הצטרפות ישראל ביתנו לקואליציה/ צילום: חיים צח לעמ

נתניהו לוחץ על ליברמן להתייצב למו"מ של 48 שעות

רה"מ כתב בטוויטר: "נותרה רק אפשרות אחת למנוע בחירות מיותרות: אני קורא לאביגדור ליברמן להיכנס למו"מ מואץ ב-48 השעות שנותרו כדי להקים ממשלת לאומית חזקה לישראל"

נתניהו השבוע בכנס הליכוד וגנץ מחזיר את המנדט לנשיא / צילומים: שלומי יוסף, רויטרס

הסיכום הכספי בין כחול לבן לליכוד בבחירות הבאות: תוספת של 62 מיליון ש'

לאחר ההסכמה על מועד הבחירות שנקבע ל-2 במרץ, הליכוד וכחול לבן הגיעו להסכמה נוספת הנוגעת למימון מערכת הבחירות השלישית ב-12 החודשים האחרונים ● בליכוד ביקשו להוסיף תקציב של 130 מיליון שקל, כחול לבן סירבו ולבסוף סוכם על סכום הנמוך במחצית

ביר בזאר / צילום: יח"צ

רשת הבארים הירושלמית בירבזאר מקימה חנות אונליין

ל"גלובס" נודע כי רשת הבירות תחל לבצע משלוחים ללא עלות מתחילת 2020 בפריסה ארצית

ראש ממשלת פינלנד, סאנה מרין / צילום: Vesa Moilanen/Lehtikuva, רויטרס

פינלנד עושה היסטוריה: הכירו את ראשת הממשלה הצעירה בעולם עם קואליציה שמונהגת ע"י חמש נשים

הבחירה בסאנה מארין, בת ה-34, לראשות הממשלה הופכת את קואליציית המרכז-שמאל השולטת במדינה לכזו המונהגת ע"י חמש פוליטיקאיות

בינה מלאכותית/ Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

דעה: כדי להציל חיים של מטופלים, צריך יותר מביג דאטה

למרות השימוש הגובר במערכות בינה מלאכותית בעולם הרפואה, לא רואים במקביל שיפור באיכות הטיפול ● הסיבה: המפתחים לא מתמקדים מספיק במרכיב האמון של הצוות ושל המטופלים במערכות האלה ● דעה

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

לפיד: לא אדרוש רוטציה; גנץ לנתניהו: הודע אם אתה עומד על החסינות

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר היום כי הוא קורא לנתניהו להודיע לאזרחי ישראל אם הוא מתכוון להתעקש על החסינות עבור עצמו. "אני חוזר ופונה לרה"מ, אם תוותר על החסינות, אנו נהיה שותפים לתחילת שיח" ● לפיד: "לא תהיה רוטציה. גנץ הוא המועמד שלנו לראשות הממשלה"

ניר שטרן  / צילום: תמר מצפי

סלקום, גולן טלקום ואקספון הגישו עתירה לבג"ץ נגד המכרז לדור ה-5

כפי שנחשף ב"גלובס", החברות דורשות להקפיא את המכרז ולהכניס בו שינויים שכן היא ומפעילות נוספות לא יוכלו להגיש הצעות בשל המבנה הפגום של המכרז, לטענתן

האם הגרמנים חוסכים יותר מדי כסף? / צילומים: shutterstock, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

אומה ללא מינוף: האם הגרמנים חוסכים יותר מדי?

לא קונים נדל"ן, מתרחקים ממניות וממשיכים לחסוך גם כאשר הריבית שלילית ● ממשלת גרמניה, העסקים במדינה וגם האזרחים לא מאמינים במינוף - למרות שהמומחים מזהירים שהגישה הזאת פוגעת בכלכלה

 

ג'ייסון וויליאמסון וזיו גפני./ צילום: איל יצהר

“בתאגידים לא מבינים שמנכ”ל סטארט-אפ צריך לתקן את הלפטופ שלו בעצמו”

ג'ייסון וויליאמסון מאורקל וזיו גפני מ-J.P. Morgan, שמובילים שיתופי פעולה עם סטארט-אפים, שוחחו בכנס "גלובס" על האתגרים והבעיות ● וויליאמסון: "שיתופי הפעולה נראים טוב על הנייר, אבל קשה להוציאם לפועל"

משמר החופים הלובי וסירת מהגרים / צילום: HANI AMARA, רויטרס

במאבק של אירופה נגד המהגרים, החלומות של האפריקאים הופכים במהרה לסיוט בלב ים

הסכם כלכלי בין לוב לאיטליה, שזכה לתמיכת האיחוד האירופי אך גם לביקורת מצד צרפת, מביא להקטנה משמעותית של היקף ההגירה • במקביל האפריקאים שנמלטים ממלחמות ועוני ממשיכים לנסות לחצות את הים - רק כדי להיות מוחזרים למתקני כליאה בלוב שבה מתקיימת מלחמת אזרחים