גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

להמתיק את התיק: 8 מניות שכדאי לכם לקנות בבורסה

שנה חדשה היא הזדמנות להתחלות חדשות, גם בכל מה שקשור לתיק ההשקעות ■ מיהן המניות שיכולות להפוך את שנת תשע"ד לשנה מתוקה במיוחד? 4 בתי השקעות בוחרים את המניות המועדפות עליהם

איי.די.איי ביטוח: הפרמיות ימשיכו לצמוח

איי.די.איי ביטוח היא חברה לביטוח כללי הפועלת ללא סוכנים - באינטרנט או בטלפון. החברה ממוקדת ב-4 מגזרי פעילות עיקריים: בביטוח כללי - ביטוח רכב ודירות, ובביטוח חיים - ביטוח ריסק ותאונות אישיות.

היתרון של החברה הוא בשיווק מוצרים פשוטים ומכירה בערוצים ישירים. החיסכון בעלויות הסוכנים והנטייה ללקוחות פרטיים מאפשרים חיתום לפי מאפייני הלקוח והשגת מרווח חיתומי גבוה.

בשנה האחרונה החברה שיפרה את הרווח בשל הכרה ברווח חיתומי גבוה בגין שנים קודמות, בעיקר בתחום הרכב חובה, ובשל צמיחה חדה בביטוח ריסק המאופיין בשיעורי רווחיות גבוהים.

ב-2013 אנו צופים המשך צמיחה בפרמיות בשל נתחי השוק הנמוכים שלה. הפרמיות במחצית הראשונה צמחו ב-12% והסתכמו ב-715.5 מיליון שקל. הרווח הנקי הסתכם במחצית ב-53.9 מיליון שקל. תשואות שוק ההון משפיעות מהותית על הרווח בחלק מהפעילויות, וצפויה תנודתיות במרווחים השוטפים. המניה אטרקטיבית ונסחרת בדיסקאונט של 10%. מדיניות דיבידנד של לפחות 50% מהרווח תתמוך במניה.

מחלקת המחקר, הלמן אלדובי

בנק הפועלים: דומיננטי וערוך היטב לאתגרים

בנק הפועלים מתאפיין בדומיננטיות בכל סוגי הפעילויות הבנקאיות, נהנה מיתרונות לגודל, משיג מרווחי אשראי גבוהים ונשען על מערכות מחשוב מהמתקדמות במערכת. בנוסף, לבנק יכולת מוכחת בהתייעלות והוא חתם על הסכם שכר טוב המבטיח שקט לתקופה ארוכה יחסית. הבנק מתייעל הן ברמת הסניפים והן ברמת המטה.

התשואה על ההון העצמי מסתכמת מתחילת השנה בכ-9.6%, דומה לתשואה של כ-10.1% ב-2012 ולממוצע השנים האחרונות. הבנק מתמודד עם סביבת הריבית הנמוכה, מצליח לתחזק מרווחי אשראי גבוהים בהשוואה למערכת ונהנה מרווחים בתיק האג"ח. ההפרשות להפסדי אשראי מצביעות על תיק אשראי איתן, בעת שהיעילות והגמישות התפעולית מהוות רכיב מרכזי ביכולת הבנק לשמר את שיעורי הרווחיות. הבנק נסחר במחיר הנמוך מ-80% מהונו העצמי.

נציין שהרווחיות בכל המערכת הבנקאית מאוימת על ידי רגולציה, האטה כלכלית וסביבת הריבית הנמוכה, אולם להערכתנו הבנק ערוך להתמודד עם האתגרים.

בעבר דרישות יעדי הלימות ההון היוו משקולת, אולם יחס הון הליבה הגיע לרמה של כ-9.2%, והבנק הודיע כי הוא חוזר לחלק דיבידנדים.

מחלקת המחקר, הלמן אלדובי

האפסייד הנאה של אשטרום נכסים ייסגר

לחברת אשטרום נכסים יש פעילות נדל"ן מניב ענפה, בעיקר בישראל (75%) וכן בגרמניה (25%).

עיקר נכסיה בישראל הם מסוג "קלאס B" ומבני תעשייה (הנחשבים יציבים, שכן השוכר כמעט אף פעם לא עוזב), אך יש לה כמה נכסים איכותיים.

הבולט שבהם הוא קניון בת ים המוערך בחצי מיליארד שקל. יתרונו הגדול הוא בכך שהתחרות סביבו לא צפויה לגדול (בניגוד לאזורים אחרים בארץ), ולכן הוא נחשב כנכס עוגן יציב.

נכסים בולטים אחרים הם בית קיקה לשעבר בנתניה, שמושכר ל-eBay, ו-45% מפרויקט ההיי טק מגדלי הוד השרון.

בגרמניה מתרכזת החברה בנכסים המושכרים לשוכרי עוגן לטווח ארוך - המימון שלהם זול מאוד כיום ויוצר מרווח פיננסי גבוה.

לחברה גם מגדל משרדים שהשלימה באחרונה בבני ברק, שרובו הגדול נמכר, וכן החזקה של 11% במבטח שמיר שעשויה להימכר בתקופה הקרובה.

בעוד מרבית חברות הנדל"ן היציבות בארץ נסחרות סביב שוויין המלא, באשטרום נכסים, אשר נסחרת במכפיל הון של 0.88, קיים אפסייד נאה, ולהערכתנו, החברה עשויה לסגור את האפסייד האמור.

מחיר היעד שלנו למניה הוא 10 שקל, פרמיה של כ-21% על המחיר הנוכחי.

נעם פינקו, פסגות ברוקראז'

אפריקה נכסים חידשה את הייזום בעוצמה גבוהה

אפריקה נכסים פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, ויש לה גם פעילות ענפה במזרח אירופה. בעוד מרבית החברות הפועלות במזרח אירופה הפסיקו את פעילות הייזום, באפריקה חידשו בשנתיים האחרונות את הייזום בעוצמה גבוהה. החברה השלימה בנייה ואכלוס של בניין משרדים צמוד לקניון קוטרוצ'ן המצליח שלה בבוקרשט, והחלה בבניית שני בניינים נוספים. החברה תשלים עד סוף השנה בניית קניון בעיר פלוישט ברומניה, הצפוי להיפתח בתפוסה מלאה. כן הושלמה בניית בניין משרדים בפראג, וקניון נוסף בבוקרשט ייבנה בקרוב. גם פעילות בניית דירות בצ'כיה ופולין חודשה בהצלחה. לחברה גם פעילות כיזם בישראל.

לחברה יש עודף קרקעות במזרח אירופה (בהיקף של כמיליארד וחצי שקל), זכר לטעויות העבר מ-2005-2007, ולכן השוק מעריך אותה רק במעט מעל למחצית מהונה העצמי. החברה מתכוונת לבנות בקרוב על קרקעות ששוויין כ-530 מיליון שקל, ובכך להחזיר לעצמה את ההשקעה בקרקעות ואף לייצר מהן ערך. אנו סבורים שהשוק מתמחר את החברה בחסר, ומעניקים לה מחיר יעד של 59 שקל, המהווה מכפיל הון של 0.7, ופרמיה של 21.6% על מחיר המניה הנוכחי.

נעם פינקו, פסגות ברוקראז'

הרווח הגולמי והפריסה של אבגול עוד ישתפרו

חברת אבגול והחברות-הבנות שלה בחו"ל מייצרות ומשווקות מוצרי בד לא-ארוג ללקוחות ברחבי העולם. החברה מתמחה בייצור בדים לא-ארוגים המשמשים כחומר גלם לייצור מוצרי היגיינה, ובהם חיתולי מבוגרים ותינוקות, וכן מוצרים חד-פעמיים כגון מגבונים, תחבושות היגייניות לנשים, מכנסונים לתינוקות ומוצרים רפואיים.

בנוסף, אבגול מייצרת בד לא-ארוג המשמש כחומר גלם למוצרים נוספים כגון ריהוט וריפוד, ביגוד חד-פעמי, לתעשיית הבנייה, ציוד מחנאות, מוצרי סינון וכדומה. הבדים הלא-ארוגים עוברים תהליך עיבוד בטכנולוגיה שונה מזו של הבדים הארוגים, והם נבדלים בהרכב הסיבים, ביריעה, בעובי הבד ורכותו, במשקלו וביכולתו לספוג או לדחות נוזלים. לחברה יש מפעלים בישראל, רוסיה, סין וארה"ב.

להערכתנו, שיעור הרווח הגולמי של אבגול עשוי להשתפר בעתיד, וזאת הודות לעדכון אפשרי של מחירי המכירה, ולאחר השגת יעילות אופטימלית בקווים החדשים.

בדצמבר 2012 עברה השליטה בחברה לקרן פרייבט אקוויטי בינלאומית, שהנהלתה מעודדת את הפריסה הבינלאומית של אבגול. היעדים על הכוונת כיום הם דרום אפריקה, ברזיל והודו.

אקסלנס ברוקראז'

ההשקעה בשיווק תשתלם לפריון

חברת פריון עוסקת בפיתוח ושיווק תוכנות ושירותים מתקדמים למשתמשי דואר אלקטרוני (לשעבר אינקרדימייל). פריון ממשיכה באסטרטגיה המקורית שלה, להרחבת פעילות החיפוש מול מנועי החיפוש המובילים בעולם, שעמם חתמה על שיתופי פעולה. פיזור הפעילות צפוי לתרום להרחבת החשיפה הגיאוגרפית של החברה ולהביא לגדול בהכנסותיה.

פריון ממשיכה להרחיב את השקעותיה בפרסום בשיעורים משמעותיים הצפויים להוות 45%-55% מהכנסותיה השנה ובשנים הבאות. מדיניות של רכישת חברות סינרגטיות צפויה אף היא להימשך, במטרה להגדיל את החשיפה למשתמש.

באמתחתה של פריון מספר מוצרים, ובהם אינקרדימייל, סמייל בוקס וסוויט פאקס. ברבעון החולף היא הודיעה על השקת גרדיוס, מוצר חדשני המשפר את רמת הביצועים והפרטיות של הדפדפנים ומאפשר לנהל את השימוש בתוספי דפדפנים.

כיום הכנסות פריון הן יציבות יותר, והחברה מכוונת ליחס הכנסות מפרסום ומכירה של 60% ו-40% בהתאמה.

תמורות ההשקעה הנוכחית בהוצאות מכירה ושיווק צפויות לבוא לידי ביטוי בעיקר ברבעון הרביעי של השנה, וביתר שאת במהלך שנת 2014.

אקסלנס ברוקראז'

הצפת הערך של נאוי היא רק עניין של זמן

חברת האחים נאוי עוסקת במתן אשראי. האשראי שהיא מעניקה מבוצע על ידי ניכיון שיקים. כלומר, היא לוקחת שיקים דחויים מלקוחותיה, לעתים שנכתבו על ידי אותם לקוחות ולעתים על ידי צד שלישי, ונותנת כסף. במועד פירעון השיק היא מקבלת חזרה את הכסף שנתנה. הכנסותיה נובעות מריבית שהיא גובה על מתן האשראי.

האחים נאוי נכנסה לבורסה לפני כשנתיים וחצי באמצעות רכישת שלד בורסאי. בשנים 2011-2012 היא הציגה צמיחה דו-ספרתית באשראי, בהכנסות וברווח. הצמיחה של החברה נובעת, בין היתר, מהמצב במערכת הבנקאות שעסוקה בחיזוק ההון, ומעדיפה נכון להיום לשמור על היקף תיק האשראי הנוכחי שלה ולא להגדיל אותו.

במחצית הראשונה של 2013 הצמיחה בחברה התמתנה והיא עומדת על שיעור חד-ספרתי. עם זאת, החברה שומרת בהצלחה מרובה על טיב תיק האשראי שלה, וההפרשות לחובות מסופקים הן בשיעור דומה למערכת הבנקאית. החברה אימצה מדיניות דיבידנד של 5% תשואת דיבידנד לשנה. כלומר החברה צומחת וגם מחלקת דיבידנד, אבל נסחרת במכפיל רווח של 7 בלבד. במגמה הנוכחית הצפת ערך היא רק עניין של זמן.

מאיר סלייטר, דש ברוקראז'

מניית חלל תקשורת מחכה לחוזה בעמוס 5

חברת חלל מפעילה את לווייני התקשורת עמוס. נכון להיום לחברה 4 לוויינים בחלל - עמוס 2-5.

הלווייינין עמוס 2 ו-3 הם ותיקים יחסית ונותנים שירות בעיקר בישראל ובאירופה. עמוס 5, הגדול ביותר מבין לווייניה, שוגר לחלל לפני כשנתיים וחצי ומשרת לקוחות באפריקה. עמוס 4, ששוגר רק לפני מספר ימים, יעניק שירות ללקוחות בסין.

התפתחות פעילות החברה בשנים האחרונות הייתה מהירה יחסית לענף. תוך חמש שנים וחצי חלל יותר מהכפילה את מספר הלוויינים שהיא מפעילה, והיא כבר בונה את הלוויין הבא.

עם זאת, פעילות החברה לא פשוטה, מכיוון שלאחר הצבת הלוויין בחלל, משימה מורכבת כשלעצמה, צריך גם למצוא לקוחות שירצו לקבל את השירות.

הדוגמה הטובה ביותר לכך היא עמוס 5, הפועל כאמור באפריקה, שם התחרות גדולה, ולכן הוא משייט בחלל כאשר כמחצית מנפחו אינה מנוצלת.

עם זאת, מחיר המניה של חלל תקשורת כבר מגלם תפוסה נמוכה של הלוויין עמוס 5. כל חוזה משמעותי שייחתם בלוויין זה, פעולה שבה משקיעה החברה מאמצים רבים, צפוי למצוא את ביטויו בעלייה נאה במחיר המניה.

מאיר סלייטר, דש ברוקראז'

* הגורמים בכתבה עשויים להשקיע בניירות ערך ו/או מכשירים, לרבות אלו שהוזכרו בה. האמור אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות, המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

עוד כתבות

מייקל היידן / צילום: יח"צ

הצלחה להנפקת חברת התרופות 89bio של יוצאי טבע; גייסה 85 מיליון דולר, והמניה זינקה

מניית 89bio עלתה 30% ומשקפת שווי חברה של 238 מיליון דולר ● 89bio, המפתחת תרופה לכבד שומני,  הוקמה על בסיס טכנולוגיה שפותחה במקור ע"י טבע

אודי מוקדי / צילום: איל יצהר

לאחר שעקפה את התחזיות בדוחות: סייברארק יוצאת לגיוס של כ-500 מיליון דולר באג"ח ממוסדיים

ספקית הפתרונות לאבטחת IT עשויה להרחיב את הגיוס עד לסכום של כ-575 מיליון דולר, אם יירשמו ביקושים גבוהים בהנפקה ● תמורת הגיוס מיועדת ככל הנראה למימון התפתחות החברה בשנים הקרובות

שריפה כתוצאה מפגיעת רקטה במפעל צעצועים בשדרות / צילום: רויטרס

הדילמה: מערכה בעזה או מערכת בחירות - בקופת המדינה אין מספיק כסף לשניהם

לאוצר יש רזרבה של 1.3 מיליארד שקל, והשאלה היא מה עושים איתה ● אם ישראל תיקלע למבצע צבאי ארוך בעזה, הגירעון התקציבי יקשה על הממשלה להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של העימות ● עם זאת, מחקרים מראים שלעימותים צבאיים יש השפעה מוגבלת על הכלכלה הישראלית

הביקוש לשבבים בעולם תופס תאוצה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בזכות סין והדור החמישי בסלולר: מדד השבבים בוול סטריט בשיא של כל הזמנים

הרגיעה במלחמת הסחר הובילה לאופטימיות בנוגע לתעשיית השבבים, והמדד שכולל את מניות הסקטור זינק ב-160% בחמש השנים האחרונות - כפול מהנאסד"ק ● למה הביקוש לשבבים בעולם גדל, איזה תפקיד משחקת טכנולוגיית הדור החמישי ואיך ירוויחו מכך חברות כמו אינטל וקוואלקום?

ערן יעקב/ צילום: רפי קוץ

ארבע חברות, 4 מיליארד שקל רווחים בקופה – כמה מס ישלמו?

בעלי השליטה בארבע חברות שצברו בקופתן 4 מיליארד שקל יידרשו לחלק כ-2 מיליארד שקל דיבידנד וימוסו במס גבוה בעקבות אי-חלוקת הרווחים - כך המליצה "וועדה מייעצת" למנהל רשות המסים בעקבות "מהפכת הדיבידנד הכפוי"

דונלד טראמפ / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

היום מתחיל שלב העדויות הפומביות בתהליך האימפיצ׳מנט נגד נשיא ארה"ב

ועכשיו בטלוויזיה: היום מתחיל שלב העדויות הפומביות בתהליך האימפיצ׳מנט נגד נשיא ארה"ב ● סוף התהליך ידוע מראש: טראמפ יהיה הנשיא השלישי בתולדות ארה״ב שיועמד לדין בסנט ● מסד הטיעון נגד טראמפ: ניסה לסחוט מנשיא אוקראינה הכרזה פומבית שקייב תחקור את יריבו הפוליטי, ג'ו ביידן ובנו, האנטר, שהיה דירקטור בחברת גז אוקראינית ● פרשנות

 

קרית אליעזר / צילום: עינת לברון

60 יח"ד לדונם ומגדלים: נחשפה תוכנית קריית אליעזר בחיפה

במפגש שיתוף ציבור שהתקיים השבוע הוצגה לראשונה תוכנית ההתחדשות העירונית לשכונה החיפאית ● לצד בינוי נמוך, ייבנו גם מגדלים עד 22 קומות ● מכפיל הפינוי-בינוי המוצע הוא 3.5

הכפר ג'דיידה־מכר / צילום: פאול אורלייב

המדינה רצתה להוסיף 15 אלף דירות במועצת ג'דיידה–מכר, אך תיאלץ להתפשר על פחות ממחצית

בשבוע שעבר קיימה הוותמ"ל דיון בשתי תוכניות שמבקשות להוסיף אלפי דירות למועצה שבגליל המערבי ● במועצה המקומית מתנגדים וטוענים כי המדינה מנסה להחיות מחדש תוכנית שנדחתה בעבר, שמשמעותה בפועל היא הקמת יישוב חדש

בקבוקוני טואלטיקה של רשת המלונות הייאט / צילום: הייאט

גם רשת הייאט נרתמת למאבק בפלסטיק: תוציא את בקבוקוני השמפו מחדרי המלון

רשת בתי המלון הכריזה כי תוותר על בקבוקוני הפלסטיק שהיא מחלקת לאורחים בחדרים (שמפו, סבון, קרם גוף וכו') ותחליפם בבקבוקים גדולים, בדומה למהלך שרשתות אחרות הצהירו כי יישמו

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין על המהלך של אמזון: "מבצע טורפני שנועד להשמיד מתחרים"

נשיא איגוד לשכות המסחר פנה לממונה על התחרות בנוגע למבצע החדש של אמזון, המציע משלוח חינמי ברכישה מעל 49 דולר ● ככל הנראה לין לא באמת מוטרד מהצעת הערך במבצע הנקודתי הנוכחי, אלא מבטא חשש כללי מהשיטה בה אמזון נוהגת לכבוש נתחי שוק

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

טראמפ: השווקים והכלכלה היו במצב טוב אף יותר לולא הטעויות של הפד

נשיא ארה"ב נאם בפני המועדון הכלכלי של ניו יורק והשתלח בבנק המרכזי ● טראמפ התייחס לעליות במדדי המניות המובילים מאז בחירתו ואמר כי "אם היה לנו פדרל רזרב שהיה עובד אתנו, יכולנו להוסיף עוד 25% לכל אחד מהמספרים האלה ● טראמפ חידש את המתקפה על סין ואמר כי היא רימתה את ארה"ב בנושאי סחר אך אמר כי ארה"ב קרובה לחתימה על "שלב ראשון" בעסקת סחר ● הנשיא תקף גם את האיחוד האירופי: "מחסומי סחר גרועים יותר מסין"

איי הבתולה/ צילום:  Shutterstock א . פ קריאייטיב

חברות האוף-שור מחפשות בית חדש: האם ישראל תצליח לנצל את ההזדמנות הכלכלית?

בימים אלה מחילים מקלטי מס רבים בעולם כללים חדשים, שגורמים לחברות אוף-שור לאבד מהאטרקטיביות שלהן ● המשמעות - משקיעים וחברות מחפשים מקום מבטחים במדינות מסודרות ● הבעיה: המשבר הפוליטי מעכב את הניסיונות של ישראל להביא לכאן חברות זרות

שוקי שפר, מנכ”ל אמדוקס / צילום: יח"צ

אמדוקס מאריכה את שיתוף הפעולה עם AT&T, מגדילה תשלומי דיבידנדים ומרחיבה את תוכנית ה-Buyback

אמדוקס סיימה את שנת הכספים 2019 עם הכנסות של 4.1 מיליארד דולר - גידול של 2.8% בהשוואה לשנה הקודמת ● הדירקטוריון אישר תוכנית נוספת לרכישה בחזרה של מניות בהיקף של עד 800 מיליון דולר

אייל רביד, בעלי ויקטורי / צילום: יח"צ

רשות התחרות אישרה לויקטורי ולפרשמרקט לרכוש סניפים מיינות ביתן

(עדכון) - רשת ויקטורי תרכוש 5 סניפים מקבוצת יינות ביתן ב-63 מיליון שקל; העסקה עדיין לא הגיעה לישורת האחרונה, כיוון שטרם הושגו הסכמות כתובות מכל בעלי הנכסים של הסניפים הנרכשים ● רשת פרשמרקט תרכוש 7 סניפים של יינות ביתן בגוש דן ב-110 מיליון שקל

ניר שוחט / צילום: תמונה פרטית

"יש תחושה שהמדינה הונתה אותנו. הוראות הפיצוי השתנו ונותרנו לבד"

ניר שוחט (38) הוא מבעלי מסעדת סושימוטו בשדרות ומוביל את מחאת המסעדנים בדרום, שקוראת לסיוע ממשלתי לעסקים באזור ● "הנזק הישיר שלנו מוערך בעשרות אלפי שקלים" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il  

הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נטייה שלילית קלה בתל אביב; טאואר מאבדת יותר מ-7% אחרי הדוחות

חברת השבבים עמדה בתחזיות בשורה העליונה, אך אינה צופה צמיחה בהכנסות ברבעון הבא ● בזק מזנקת ב-3.5%, מטריקס קופצת 6% לאחר דוחות ● וול סטריט המשיכה אמש לשבור שיאים: הנאסד"ק עלה ב-0.25% לשיא חדש, S&P 500 טיפס 0.13%, והדאו ג'ונס ננעל ללא שינוי ● אתמול ננעל המסחר בת"א בירידות: ת"א 35 ירד ב-0.08%, ת"א 125 איבד 0.13%, ות"א 90 נחלש ב-0.25%

כסף / צילום: שאטרסטוק

כך נוצרו הזדמנויות חדשות במערכת הפיננסית לאורך ההיסטוריה

בשנים האחרונות נדמה שישנו מרדף אחר מציאת הזדמנויות חדשות ויצירתיות לרווח ● אך הדבר מתחיל לפני מאות שנים, והרבה מאז לא השתנה ● מסע היסטורי בעקבות ההתחדשות הפיננסית ● האזינו לפרק פתיחת העונה של הפודקאסט "דוח פינטק"

צה"ל הפציץ בשכונת שג'אעיה בעזה את ביתו של בכיר בג'יהאד האסלאמי / צילום: REUTERS/Mohammed Salem

יותר מ-200 רקטות לאורך היום; פיקוד העורף: ניתן לקיים לימודים בגוש דן ובשפלה

מטחים כבדים נורו מעזה במהלך היום, בעקבות חיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי ● צה"ל תקף ברצועה ● שליח האו"ם יגיע מחר לאזור ● לא יתקיימו מחר לימודים ביישובים שנמצאים במרחק של עד 40 ק"מ מרצועת עזה

תושבים תופסים מחסה בזמן אזעקות באשקלון / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

לא הלכתם לעבודה בגלל ההסלמה? כדאי שתדעו מה הן הזכויות שלכם

מהן שתי הסיבות בגינן יש לנו את הזכות להיעדר מהעבודה היום? והאם המעסיק יכול לפטר עובד שלא הגיע לעבודה? עו"ד נעמה שבתאי בכר, מומחית בייצוג מעסיקים, מסבירה

עדי צים / צילום: יחצ

לאחר שהכניס את זהבית כהן כשותפה: עדי צים בדרך להשתלט על השלד הבורסאי וונטייז

הציע תמורת 75% ממניות השלד סכום של 2 מיליון שקל במזומן והכנסת פעילות ריאלית בשווי מינימלי של 30 מיליון שקל, תוך שנה ממועד הקצאת המניות