גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"ההופעה של ריהאנה - חלטורה; התוצאה הייתה ידועה"

הפיאסקו שנרשם בהופעתה של ריהאנה ביום שלישי בערב לא מעורר התרגשות רבה, כך נראה, בקרב צמד היזמים גיא בסר ושי מור-יוסף שהביאו אותה לארץ, ושסירבו לבקשת "גלובס" לשוחח עמם על המחדל בפארק הירקון

"אנחנו מרגישים מרומים, זו אחיזת עיניים", "חלטורה מהזן הגרוע", "שערורייה", "בושה" - כך תיארו צופים שנכחו שלשום (ג') בהופעה של הזמרת ריהאנה בפארק הירקון את תחושותיהם לגבי אותו ערב, שבו נדרשו להוציא מאות שקלים ואף יותר עבור כרטיס להופעה של הזמרת. ההופעה נמשכה כמשך האיחור של הזמרת - כשעה ורבע, וכללה מעט מאוד שירה.

חלק גדול מהמופע הקצר היה למעשה ליווי שירה בתנועות שפתיים של הזמרת, "פלייבק". לדברי כמה מהצופים, הזמרת אף לא התאמצה לדמות שירה, שכן בכמה מן הביצועים הפנתה את המיקרופון לעבר הקהל, דבר אשר הסב להם תחושה של זלזול מופגן מצדה, והוביל, לא בפעם אחת ויחידה לאורך המופע, לשריקות בוז רמות מצד הקהל.

היחצן רני רהב, הדובר של מפיקי המופע, היזמים גיא בסר ושי מור-יוסף, סירב לבקשת "גלובס" לשוחח עם צמד המפיקים. "ממש לא", כך רהב, ששלח לתיבת הדואר של הח"מ תגובה שתוכנה אינו עולה בקנה אחד עם האירועים במהלך המופע, וזאת בלשון המעטה.

מלח על הפצעים

נחזור לערב המופע. יום שלישי בערב, ופארק הירקון מלא עד תום בקהל מעריצים. כ-52,000 צופים המתינו בציפייה לכוכבת הפופ, חלקם הגיעו עוד בבוקר המופע כדי לתפוס מקום ישיבה טוב. בזמן הזה, כפי שהתברר בדיעבד, הזמרת מבלה בים המלח. לא הדרך הטובה ביותר להתכונן למופע שאמור היה כבר להתחיל.

המעריצים הפכו לחסרי סבלנות, והזמרת, כשכבר הגיעה, נאלצה להתנצל. אך במקום שזו תעניק לקהל פיצוי על האיחור, בין אם בשירה הבוקעת מגרונה ובין אם באורך הופעה סביר, העדיפה לחתוך מוקדם, לאחר הדרן קצר, הנראה, כך על-פי עדויות של צופים, למאולץ.

"אנו מבינים שהיו כאלה שלא היו מרוצים", כותב רני רהב בתגובה שהוכנה מראש, "אך לדעתנו הרוב המכריע של הצופים נהנה מאוד". בנוסף כתב רהב: "אנו מבקשים להדגיש כי למרות העיכוב בשעה, 50,000 ישראלים קיבלו 'שואו' שלא נראה כמותו בישראל (...)ץ לצערנו, הזמרת הבינלאומית איחרה להופעה. אנו מצרים על כך, אבל להפקה בישראל אין קשר לאיחור זה".

שלחנו אל רהב מספר שאלות, שחלקן קשורות למופע, וחלקן לתגובה המוכנה ששלח. רהב סירב לענות על השאלות. בין השאר, סירב לענות על השאלה: איך אפשר לכתוב על מופע שבחלקו הגדול הוא פלייבק, שמדובר ב"שואו שלא נראה כמותו בישראל"?

בנוסף, לא הגיעה אלינו תגובה לשאלה: האם בחוזה של המפיקים מול ריהאנה צוינו הפרטים הבאים: משך הופעה, שימוש בפלייבק, שעת הגעה ושמירה על זיקה, צורה ודמיון בין ההופעה של הזמרת בארץ לבין הופעותיה בחו"ל שנמשכות שעתיים וחצי ואף יותר?

בשיחה עם הח"מ הגדיר רהב את השאלות כ"לא רלוונטיות" ואף כ"שאלות הזויות".

גורם בכיר בענף טוען כי האמירה שהזמרת צירפה את ישראל ליעדי מסע סיבוב ההופעות אינה נכונה. לדבריו, "ההופעה של ריהאנה בישראל הייתה חלטורה, וניתן היה לדעת מראש כי זו התוצאה אשר תתקבל. מדובר בהופעה שהיא 'על הדרך', כאשר הציוד והתלבושות לא נכללים בהופעה.

"להביא את ריהאנה כשהיא כבר בסיבוב הופעות מתוכנן זהו עסק מאוד יקר וכמעט שאינו אפשרי במושגים של החזר עלויות. לכן האפשרות היחידה להביא את ריהאנה הייתה 'לשלוף' אותה מתוך הלו"ז של סיבוב ההופעות, כאשר ההפקה בפועל והציוד מתבצעים כמעט ללא התערבות מצד הצוות של הזמרת. כך יצא שריהאנה לא החליפה תלבושות, שהיא עלתה לבמה ללא הכנות ובאיחור רב. אם ההופעה הייתה מתוכננת מראש כאחד מיעדי המסע, ההופעה הייתה נראית לגמרי אחרת. יש סיבה לכך שגורמים פעילים בארץ בשוק ההופעות הבינלאומיות לא שעו לבקשות להביא את ריהאנה לארץ".

סודק תדמית של הופעות ומפיקים

ניסינו לברר עם מקורבים להפקה אם בכוונת המפיקים לפצות את הקהל, והאם ישקלו המפיקים לפצות קהל מאוכזב, בהתייחס לטענות שהועלו. מנוסח התגובה היה ניתן להבין שלא קיים סיכוי כזה.

מהשיחה עם אותם מקורבים ניתן היה ללמוד על הגישה של מפיקי המופע, שלפיה "כולנו מכירים את ריהאנה, היא קפריזית, והיינו צריכים לקחת את זה בחשבון כשקנינו כרטיס". על-פי סברה זו, היו אמורים המפיקים ליידע את הקהל כי בשל אופייה הגחמני של הכוכבת, ייתכן ולא יזכו לתמורה מלאה, בלשון המעטה, בעד כספם. אך לפי גישתם, אין כל סיבה לכך. יש לכם בעיות? תפנו לריהאנה.

ומה לגבי התדמית של ריהאנה? "היא כנראה לא מודעת לנזק התדמיתי שלה בקרב המעריצים שלה, אולי בכלל לא אכפת לה, והיא לא סופרת אותנו. אבל להופעה הבאה שלה פה, בטוח לא נבוא", אומר אחד הצופים במופע.

השאלה החשובה יותר היא בעניין התדמית של ענף ההופעות של אמנים בינלאומיים מחו"ל. גורם בענף מגדיר זאת היטב: "הם לכלכו את השטח - ואנחנו אלה שנצטרך לעבוד קשה בשביל לנקות".

עוד כתבות

פאנל "הסיפור מאחורי מגה-גיוסים" בכנס ג'רני / צילום: שאולי לנדנר, יח"צ

"גם אם חברות גייסו המון כסף, הן לא חייבות לזרוק אותו"

כך אמר ניסים טפירו, מייסד שותף וסגן נשיא בחברת הסטארט-אפ Next Insurance, בפאנל "הסיפור מאחורי מגה-גיוסים" שנערך היום בכנס ג'רני של EY ישראל ושל "גלובס" ● ניר זוהר, נשיא וסמנכ"ל התפעול ב-Wix: "הגיע הזמן להתפתח מסטארט-אפ ניישן להייטק ניישן"

מריוס נכט / צילום: תמר מצפי

מריוס נכט בכנס ג'רני: "התחום הרפואי בישראל עדיין נחשב מסוכן, כהימור בינארי"

את הדברים אמר מריוס נכט בפאנל בנושא יזמים והזדמנויות כלכליות, שנערך היום בכנס ג'רני 2019 ●  בפאנל השתתפו גם אייל ולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס, דיוויד ואה, מנהל משותף של תחום בנקאות ההשקעות ושוקי הון בצפון ודרום אמריקה, וליהיא סגל, מנכ"ל חברת DayTwo

הדס שטייף מגיעה לבית המשפט / צילום: שלומי יוסף

משרד הביטחון שילם 55 אלף שקל לכיסוי החוב של הדס שטייף בהוצאה לפועל

כזכור, ביהמ"ש חייב את כתבת גל"צ הדס שטייף במאות אלפי שקלים, אותם משרד הביטחון הסכים לשלם • ל"גלובס" נודע כי השבוע הועברו 55 אלף שקל נוספים בהוראת הפרקליטות, לאחר ששטייף לא שילמה את חובה בזמן

ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראל, צילום: שלומי יוסף

מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל מסיימת את תפקידה ותמונה לסגנית נשיא גלובלית

זאת אחרי 6.5 שנים כמנכ"לית יוניליוור ישראל ● בתפקידה החדש תוביל גבריאל את אסטרטגיית ניהול ההכנסות העולמית של החברה

יורם טיץ/ צילום: איל יצהר

"הטוב ביותר עוד לפנינו. היזמים הישראלים עומדים במשימה מורכבת"

לפני כמה שנים, אם היית שואל אותי לכמה חברות בישראל יש הכנסות של יותר מ-25 מילון דולר לא הייתי צריך את שתי הידיים כדי למנות אותן. היום יש יותר מ-100 כאלה", כך אמר יורם טיץ, מנכ"ל חברת ארנסט אנד יאנג (EY) על במת כנס הג'רני

עו"ד שלמה הייזלר / צילום: יח"צ

משרד המשפטים משיק מערכת למניעת גניבת קרקעות

לפי הערכות בכל שנה עולות טענות לגניבה באמצעות זיופי מסמכים של מאות קרקעות ● את היוזמה מובילה הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין ● עו"ד חגי אדורם: "זה איתורן לדירות המגורים"

חניה במרכז תל אביב/ צילום: shutterstock

תושב ששילם מעל 81 א' ש' לקרן החניה של ת"א, ביקש לבטל החיוב. מה קבע ביהמ"ש?

אמו של התובע העבירה לקרן החניה של ת"א את כ-81 אלף שקל לטובת בניית חניון בסמיכות לנכס שלה ● התובע דרש את הכסף בחזרה בטענה שלא נבנה חניון בהתאם להוראות תקנות החניה ● אך בית המשפט העליון קבע כי הכספים ששולמו לקרן של עיריית תל אביב, על פי תכנית מתאר מקומית, שולמו כדין

פרד קופמן, סגן נשיא פיתוח מנהיגות בגוגל / צילום: איל יצהר, גלובס

"אם תעשו את העבודה האמיתית שלכם כנראה שתאבדו אותה"

כך אמר פרד קופמן, סגן נשיא פיתוח מנהיגות בגוגל, בהרצאתו בכנס ג'רני של EY ישראל ושל "גלובס" ● "מערכת שמתפקדת באופן הטוב ביותר תמיד תכלול תת מערכות שלא מתפקדות הכי טוב"

עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס / צילום: מטה מפלגת העבודה

עמיר פרץ: "ההסתה נגד הערבים בלתי נסבלת. לא נשב עם נתניהו"

יו"ר מפלגת העבודה פרץ חזר היום על ההתחייבות שלו ממערכת הבחירות: "ישראל זקוקה לריפוי מן הקוטביות ושנאת החינם. אין חרמות. אבל שלא ישלחו אלינו פיתויים. אנחנו לא נשב עם נתניהו"

בנימין נתניהו ונבחרת הליכוד / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מפלגה בורחת מבשורה: האם בליכוד מסרבים להכיר בהפסד?

מדגמי הטלוויזיה ניסו לתת שואו • הפוליטיקאים העדיפו לשתוק ● ונדמה שבליכוד מסרבים להכיר בסיומו של עידן • טל שניידר ודוד ורטהיים התארחו באולפן "גלובסטוק" בהנחיית ליאת רון בכדי לסכם עוד ערב בחירות ● האזינו

חיסונים / צילום: שאטרסטוק

לידיעת מתנגדי החיסונים: המחוזי בת"א דחה בקשת אם לבטל החלטה המורה לה לחסן את בנה ב"חיסון המחומש"

שופטי בית המשפט לענייני משפחה משרטטים מזה תקופה את גבולות התערבות המשפט בטיפול של הורים בילדיהם בתחום החיסונים, על רקע הסירוב של הורים רבים לחסן את ילדיהם ● כעת, מתקבל גיבוי להכרעותיהם גם בביהמ"ש המחוזי

ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ’ז/ צילום: רויטרס

לא רק בישראל: מה אפשר ללמוד ממקרים אחרים בעולם שבהם העם החליט שלא להחליט

32 נגד 32? זה מזכיר כמעט את הבחירות הכורדיות של 1992 ● אבל תיקו, או כמעט-תיקו, מתרחש בארצות דמוקרטיות לעתים קרובות להפתיע ● הנה מה שאפשר ללמוד מניסיונן של דמוקרטיות אחרות ● שימו לב בייחוד לספרד, החוזרת והולכת לבחירות בפעם השנייה בתוך חמישה חודשים ● ניתוח

רונן משה יועץ תקשורת / צילום: יחצ

הפרקליטות עומדת לחתום על הסכם טיעון עם רונן משה

לפי ההערכות, ההסדר יכלול את שינוי סעיף האישום נגד משה בתמורה ללקיחת אחריות של משה על התנהגותו ● יועץ התקשורת הואשם בפרשת משנה של תיק ישראל ביתנו כי נתן שוחד לשני יועצים בכירים של שרים

חנן מלצר/ צילום: שלומי יוסף

מלצר הפיק לקחים: הפוליטיקאים יתקשו לטעון הפעם ל"גניבת בחירות"

הטענות שהעלו בליכוד לזיופים נרחבים בבחירות הקודמות הובילו את ועדת הבחירות להקים מערך מפקחים מתוגבר • הפעם כמעט שלא נרשמו אירועים חריגים

ג'רום פאואל בנאום הערב אחרי החלטת הריבית / צילום: Sarah Silbiger, רויטרס

הפדרל ריזרב שוב מתערב בשוק על רקע קשיי נזילות

הפד העמיד מזומן לבנקים כך שיגיע יחד עם ההתערבות אתמול לגובה של 75 מיליארד דולר ● זאת בהמשך להודעתו אתמול על רכישת ניירות ערך בהיקף של 53 מיליארד דולר

משמאל לימין: אלונה בר און, תומר בר זאב, אור בוקובזה, לו קרנר, יובל שחר וגיא יאמן / צילום: איל יצהר, גלובס

איך ייראה העתיד הטכנולוגי שלנו בעוד חמש שנים מהיום

מה צופן לנו העתיד בתחומים כמו נדל"ן, תיירות, עיתונות, קריפטו ובמזון? ● שבע תחזיות קצרות להשפעות של הטכנולוגיה על חיי היומיום שלנו ● כנס ג'רני של EY ישראל ושל "גלובס"

 

בניין שדרות תל החי 98 קריית שמונה  / צילום: אייל הצפון

הפודטק יחכה: תנובה ושותפותיה טרם מצאו מבנה להפעיל בו את החממה בצפון

השותפות שזכתה במכרז של רשות החדשנות לתמיכה בגובה 100 מיליון שקל להפעלת החממה, נאלצה להשיק אותה במתנ"ס של קריית שמונה ● זאת לאחר שלא הגיעה להבנות עם בעלי הנכסים בצפון ● החממה: "המבנה המקורי נבחן מחדש היות שלא עמד בקריטריונים של נגישות"

פנל מאחורי אקזיט מוצלח בכנס ג'רני / צילום: איל יצהר, גלובס

"בישראל הרבה יותר קל להתחיל סטארט-אפ ולמכור אותו מאשר לבנות קואליציה"

כך אמר מייסד הסטארט-אפ דמיסטו גיא רינת בפאנל "הסיפור שמאחורי אקזיט מוצלח" שהתקיים בכנס ג'רני של EY ישראל ושל "גלובס" ● "המטרה היא לנצח ולהיות המובילים בשוק, גם אחרי הרכישה"

 wework / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הרבה לחץ על הצוואר של WeWork בדרך להנפקה

התמקדות המשקיעים במנגנוני דילול מובנים במבנה ההון של We יעוררו בעיות כשהחברה תנסה שוב לגייס הון ציבורי ● הבעיה החלה כשהתמחור של We התחיל להתכווץ ● We זקוקה נואשות להון כדי להמשיך את התקדמותה במסלול הצמיחה הנוכחי שלה

טורקיה / צילום: רויטרס

טורקיה הורתה לבנקים להגדיר 8.1 מיליארד דולר בחובות כהלוואות רעות

ההגדרה מחדש של ההלוואות, רובן לחברות בניה ואנרגיה, תעלה את שיעור ההלוואות הרעות בבנקאות ל-6.3%, מעט יותר מהתחזית של הסוכנות הזו מדצמבר, שהיתה 6%