גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"הצדדים איבדו שליטה, הסכסוך הגיע למקומות שאף אחד לא רצה"

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות, מספר על הקרב הייצרי מול משרד הספורט, ועל האמונה שהעתיד צבוע בוורוד ("אני מאוד מאמין בהסכם הרפורמה") ■ ריאיון

גם אחרי שהסתיים ירי הקטיושות מכיוון הטוטו ומשרד הספורט על בניין ההתאחדות לכדורגל והמצור הכלכלי הוסר, רתם קמר (43) מבקש עוד יום ואחר כך עוד יום ועוד אחד לפני שהוא מתיישב לסכם את מה שעברה ההתאחדות לכדורגל. אם יש משהו שהשנה האחרונה הוכיחה למנכ"ל ההתאחדות הטרי שקודם מעמדת הסמנכ"ל זה שהמצב הנפיץ בין הצדדים יכול להידלק בשניות מכלום, וגם בימים שבהם נראה היה שהכל הולך ונסגר תמיד נולד עוד סעיף שאיים לפרום את כל הרפורמות והסכמי השיווק.

"אחרי היורו של הנבחרות הצעירות היתה תחושה של אופוריה שאפשר לעשות דברים אחרת בכדורגל הישראלי, תחושה שהכדורגל פה נפתח", פותח קמר. "רק שלצערי דברים התגלגלו למקומות שחלקם עבורי הם סימני שאלה. אני שואל את עצמי למה זה בכלל הגיע למקומות האלו, וגם לי אין תשובות. התהליך איבד שליטה מכל הכיוונים. אבל אני יכול להגיד שהיום, אחרי שחתמנו על הסכם השיווק עם הטוטו והתחלנו להניע את הרפורמה - לא נותר לנו אלא להסתכל קדימה, לראות איך הופכים את השינויים האלו והופכים אותם למשהו טוב בכדורגל הישראלי. אני מאוד מאמין במהלכים ובשינויים האלו, הם יכולים לעשות טוב לכדורגל ולהתאחדות. אני רואה בזה אתגר מאוד גדול, גם לי באופן אישי".

* בניתוח לאחור, היציאה של הטוטו מהסכם השיווק לפני שנתיים ואיך שהדברים התגלגלו בהמשך - אתה לא חושב שהיה מהלך מתוכנן ושיטתי נגדכם?

"אני לא חושב שאז כולם ידעו לצפות את המהלכים. ידענו שאחרי היורו ניכנס לסיטואציה אחרת, קיווינו שזה לא יתגלגל למקומות שזה התגלגל. בסופו של יום הסיטואציה שנוצרה היא גם בגלל שהצדדים איבדו עליה שליטה, זה הגיע למקומות שאף אחד לא רצה, חלק מזה גם ברמה האישית. היו פה משקעים והתנגשויות אישיות וכשאתה נמצא במו"מ זה משפיע על הלך הרוח. אני חושב שרק אחרי היורו בקיץ התחיל מהלך יותר גדול ויותר מתוכנן. אני ראיתי את המאבק מבחינתנו בעיקר בשמירת האוטונומיה והעצמאות".

* מבחינת העצמאות לא ממש הצלחתם, נכפו עליהם שינויים באמצעות אמברגו כלכלי.

"אני לא חושב, כי אני רוצה להזכיר שעוד לפני שנכנסנו לתוך התהליך הזה, לסחרור עם מועצת ההימורים ומשרד הספורט, קיבלנו החלטה לאמץ את הרפורמה של דודי כהן והתחלנו במהלכים וביישום. נכון שמינהלת הליגה שכולם דיברו עליה לקחה יותר זמן, אבל אני אומר לך שמראש היתה לנו כוונה להקים מינהלת עוד לפני שמשרד הספורט העלה את זה. אבל אני לא חושב שמשהו נכפה על ההתאחדות. הלכנו בעיניים פקוחות והבנו את המשמעויות של כל הצעדים מההתחלה".

* גם אתם בהתאחדות נאלצתם לבצע קיצוצים, לך עצמך אין סמנכ"ל. כמה מתחתם את קווי האשראי שלכם כדי שתוכלו להעביר כספים לקבוצות?

"בסופו של יום כשאתה מגיע לסיטואציה כזאת אתה צריך לעשות את ההתאמות. רוב השותפים שלנו למאבק אמרו 'אנחנו מוכנים להצטמצם כדי שלא יהיה מישהו מבחוץ שיקבע איך לנהל את הכדורגל'. כל איגוד אחר במקומנו כבר מזמן היה קורס, והרגשנו שהיינו יכולים להמשיך לעמוד ולנהל את המאבק הזה ולהתמודד, רק שבלונג-ראן אף אחד לא היה מרוויח מזה. בגלל המאבק הזה כולם הפסידו, הקבוצות יקבלו פחות כסף העונה, והטוטו לא מיקסם את הרווחים. הבאזז שנוצר סביב הכדורגל לא היה באזז טוב, ואם אנחנו מסתכלים על היורו ופתאום איך מצאנו את עצמנו במקום שבסופו של דבר כולם סובלים ממנו - אז טוב שבסופו של יום כולם הבינו שצריך לרדת מהעץ, שאין מנצחים ומפסידים, וטובת הכדורגל מעל הכל. הרגשתי שכולם כבר רוצים להיות מאחורי זה, שמיצינו את המלחמות ורוצים להתחיל לחשוב על העתיד. בשלב מסוים גם כל אחד הבין מה הם הקווים האדומים של הצד השני".

* המצב שבו שני גופים משלבים ידיים כדי לכפות את רצונם על גוף ספורט שאמור להיות אוטונומי, הוא בעייתי?

"התהליך הזה הוא בהחלט התערבות בעצמאות של גופי הספורט, וגם הגופים הבינלאומיים שהיינו איתם בקשר פירשו את זה בצורה הזאת. אנחנו לא רצינו - בגלל אינטרסים שלנו - לערב את פיפ"א ואופ"א באופן מיידי ולא הגשנו אף פעם תלונה רשמית, כי האמנו שהדרך הנכונה היא לסגור את זה אצלנו בבית. הם היו עם יד על הדופק בדיווחים שוטפים על מה שקורה פה, ובשלב מסוים הם רצו להגיע לישראל להעביר את הנקודה איך הם מסתכלים על הדברים. כששיתפנו בהמשך את פיפ"א ואופ"א בכל הבלגאן, הם לא הצליחו להבין מה רוצים מאיתנו. הם אמרו לנו 'הרמתם יורו כזה מדהים, מה רוצים מכם?' אין פה שחיתויות, ולא נעשו פה דברים לא תקינים, אנחנו אחד מארגוני הספורט הכי מבוקרים - היו פה כל סוגי הביקורות, המשטרה היתה פה, הכל עבר פה - ולא מצאו פה שום דופי משמעותי כלפי ההתאחדות. כשאתה בתוך משבר אתה תמיד מסתכל גם על היום שאחרי, וידענו לכל אורך התהליך שביום שאחרי נצטרך לעבוד שלושת הגופים ביחד - משרד הספורט, הטוטו וההתאחדות לכדורגל, ואני לא בטוח שלעשות מעשה קיצוני כזה היה הדבר הנכון".

* בניתוח שלך, מי הוביל את המאבק הזה מאחורי הקלעים - הטוטו או משרד הספורט?

"היה ברור שזה שניהם במקביל".

לימור לבנת עם צחי פישביין / צלם: תמר מצפי

■ ■ ■

* ONE עשו נגדכם מלחמת חורמה בעניין מכרז השידורים שהוצאתם ל-2016-2019, ובאופן כללי יש סימני שאלה לאופן שהתקשורת התנהלה בסכסוך. אתה מרגיש שנאבקתם לאורך הדרך נגד סיקור מוטה?

"חד משמעית כן. חלק מגופי התקשורת, והם גם מודים בזה, לקחו צד במאבק הזה. הם השתמשו בכל הטריקים שכתובים בספר, ולא ידעו לעשות את ההבחנות של מי שאמור לסקר בצורה עיתונאית והוגנת. לכמה מגופי התקשורת יש אינטרסים כלכליים במאבק הזה, הם לקחו חלק מהשיקולים הכלכליים האלו בסיקור שלהם. אני אלא אכנס לשמות של גופים, אבל זה היה ברור לנו לחלוטין. היו גופים מסוימים שהצד השני השתמש בהם כדי לייצר אווירה מסוימת להפעיל לחצים, לצערי הרב חלק מהסיקור היה כבר מעבר למגמתי והפך כבר לאישי".

* ברמה של אבי לוזון?

"כן, זו היתה כניסה אישית מאוד מתוזמנת, מתוכננת, במעטפת של דוברות ויחצ"נות, עם מהלך אישי ברור מאוד על לוזון. נגרם לאבי עוול גדול מאוד בחצי שנה האחרונה, כי הוא תמיד לנגד עיניו ראה ורואה את טובת הכדורגל, וברגע שזה הידרדר למשהו אישי נגדו זו כבר היתה חצייה של קו אדום".

* הרגשת שזה משפיע עליו?

"אין ספק שבנאדם שעובר לינץ' תקשורתי כזה בחצי השנה האחרונה, הדברים האלו לא עוברים לידו. אבל נדהמתי מהחוזק הנפשי של הבנאדם הזה, הוא תמיד ידע להמשיך ולתפקד ושידר את זה לסביבה. מהבחינה הזאת אין ספק שהוא שרד את זה. אני לא בטוח שמישהו אחר היה שורד את מה שהוא עבר. לפני 15 שנה היו פה שני עיתונים מרכזיים בארץ שפחות או יותר סיקרו את כל הכדורגל הישראלי. היום אתה נמצא במצב שיש עשרות אתרי אינטרנט, יש עיתונות כתובה יותר משהיתה, כתבים שמסקרים הרבה יותר, החשיפה שלך הרבה יותר גדולה, והיכולת שלך לשלוט בתקשורת כמו ששלטת בעבר היא יותר נמוכה.

"זה גורם לכך שיש דיסוננס מאוד גדול בין התדמית של ההתאחדות לבין היכולות המקצועית והאנשים שעובדים פה בהתאחדות. הרבה אנשים שמגיעים להתאחדות לכדורגל נדהמים מהאיכות של האנשים כאן, יש פה את האנשים הכי מקצועיים בתחום, בכל אגף ואגף, אין פה הצנחות פוליטיות. גם הקידום שלי מראה איזה חוסן בתוך המערכת. אבל אנחנו מוצאים את עצמנו הרבה פעמים כשק חבטות. הדיסוננס הזה בלתי אפשרי להסבר".

אבי לוזון / צלם: עינת לברון

■ ■ ■

* עם כל ההערכה לתפקיד שלך ולהרבה אנשי מקצוע בהתאחדות, בסוף ההתאחדות זה המקום שבו אבי לוזן ושטרן חלובה קובעים הכל.

"זו עוד דוגמה לעוול שנעשה. קח לדוגמה את ההחלטה בסוף השבוע האחרון על דחיית המשחקים, זו החלטה שאנחנו הגופים המקצועיים ביחד עם המשטרה קיבלנו. לא היתה פה התערבות לא של לוזון ולא של חלובה. מצד שני, הם בהחלט אלו שמובילים את המדיניות, הם יושבים במזכירות ההתאחדות, ואנחנו כגוף מקצועי צריכים להוציא את הדברים האלו לפועל. ככה זה בכל ארגון. ככה גם קורה באופ"א כשאנשי הצוות המקצועי מציגים את הדברים, ובסופו של דבר האקזקיוטיב מקבל את ההחלטות".

* אתה באמת מאמין שהמינהלת תצליח לעבוד, הרי הבעיות שלה נותרו כשהיו - האינטרסים של הקבוצות הקטנות והגדולות הם מנוגדים לגמרי?

"הצלחת המינהלת תלויה בקבוצות. אם הן ידעו להסתדר ולהבין את חשיבות הקולקטיב, זה ילך טוב. אני רוצה להאמין שיש כוונות טובות מצד כל הצדדים ,כל אחד צריך לוותר קצת, אני רוצה להגיד שאני כמנכ"ל ואנחנו פה בהתאחדות תמיד נעזור ונסייע. בכל מקרה, מוקד לחץ אחד ירד ברגע שהוחלט שבשנתיים וחצי הקרובות שיטת חלוקת הכסף תהיה בדיוק כמו שהיתה עד עכשיו בהתאחדות, כך שהמכשול המרכזי אמור כרגע להיות מנוטרל, ומה שנשאר להם עכשיו זה להתמקד באיך להביא ספונסרים ולשפר את המוצר. אני חושב באמת שהקמת מינהלת הליגה היא טובה גם להתאחדות לכדורגל. אנחנו כארגון נוכל להתרכז בדברים שקשורים בפיתוח וקידום הכדורגל, בנוער, אימון, פיתוח תשתיות בפריפריה ובנבחרות, ופחות נתרכז בחלון הראווה של ליגת העל. ההתעסקות בליגת העל לקחה לנו משאבים גדולים".

* אוקי, יהיה לכם זמן עכשיו. מה החזון הגדול הריאלי הבא - ואל תגיד לי להביא את גמר ליגת האלופות ב-2016?

"אחרי היורו 21, השלב הבא זה לארח סופר-קאפ או טורנירים בינלאומיים אחרים של אופ"א או פיפ"א. אבל עיקר הפעילות שלנו צריכה להיות בדברים שמפתחים את הכדורגל ברמה המקומית. הדרכה ואימון, ששם יש לנו הרבה איפה להשתפר. או אקדמיות, שאחד הדברים שאנחנו בוחנים זה הקמת נבחרות אזוריות, נבחרת בדרום, במרכז ובצפון. הגדלת מספר המועדונים והספורטאים. ואי אפשר להסתתר - אחת המטרות המרכזיות היא הישגים, כל הארגון הזה, המטרה שלו היא בשפיץ של הנעל, ואנחנו צריכים שהשחקנים בסוף יתנו את הגולים ויביאו הצלחה בינלאומית. עליה לטורניר גדול יכולה לתת דחיפה ענקית. ברגע ששיטת הטורניר של יורו 2016 השתנתה והטורניר הורחב ל-24 נבחרות, אז הציפיות שלנו הן גדולות. אנחנו במקום 22-23 באירופה מבחינת הדירוג, אבל בכל מקרה טיול בפארק זה לא יהיה".

* מה הדבר הכי חזק מיורו 2013, מה למדתם על עצמכם?

"הדבר המרכזי שלמדנו הוא על היכולות של ההתאחדות, ראינו שאנחנו יכולים לעשות דברים ברמה הכי גבוהה. הבעיה היא שבשביל להרים דברים כאלו צריך גם תקציב, ושאומרים לך שהתקציב שלך הוא כמעט בלתי מוגבל, אתה יכול להראות לאן אתה יכול להביא את הכדורגל הישראלי ואת רמת הארגון".

* יש סיכוי גבוה מאוד שביולי 2014 יהיה יו"ר חדש להתאחדות לכדורגל.

"אבי יצטרך לשבת עם עצמו ולקבל את ההחלטות מה הוא עושה. אני באמת לא יודע מה הוא רוצה לעשות. משהו אחד שברור לנו הוא שכל מועמד לתפקיד יו"ר ההתאחדות יצטרך לעבור ועדת הכשר, זה סוכם בהסכם הרפורמה. ומבחינה הזאת, בסופו של דבר זה גם מה שהיה חשוב לנו בתהליך - שמי שיקבע את יו"ר ההתאחדות לכדורגל זה הקבוצות ולא אף אחד אחר".

נורבגיה מול איטליה במסגרת יורו 2013 בישראל / צלם: רויטרס

עוד כתבות

דורון גרסטלר, מנכ"ל פריון / צילום: תמר מצפי

רונן שילה ממשיך להקטין ההחזקה בפריון: מכר בחודשים האחרונים מניות בכ-1.7 מיליון דולר

שילה הפך לבעל מניות בפריון ב-2013, כשהחברה רכשה את חטיבת סרגלי הכלים של החברה שייסד, קונדואיט

אייל לפידות / צילום ארכיון: תמר מצפי

האם אי.די.בי תספוג "תספורת" של 24 מיליון שקל על ההלוואה לאייל לפידות בעסקת כלל ביטוח?

החברה דיווחה היום כי היא בוחנת מכירה של הלוואת מוכר בסך 118 מיליון שקל, שאותה היא מחויבת להעמיד ללפידות, בתמורה לסכום של 93.5 מיליון שקל בלבד

חרדים בירושלים /  צילום:צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

איך מצליחות המפלגות החרדיות להגיע אל כל הקהלים שלהן

כדי להגיע עם מסר אחיד מפלגתי לכלל הציבור, המפלגות החרדיות משתמשות בכלי תקשורת יעיל ממוקד ואישי: קווי השיחות החרדיים ● חברות תקשורת חרדיות מספקות מספרי טלפון שהן רוכשות מבזק וחברות הסלולר, ומעניקות פלטפורמות טכנולוגיות להעברת מידע, הקלטות, קבלת הודעות, העברת מסרים וגיוס

מתקני נפט באבקאיק, לפני ההתקפה/ צילום: רויטרס

השווקים חשבו שאפשר להתעלם ממתחים גיאופוליטיים במזה"ת, ואז הגיעה ההתקפה על סעודיה

לאחר שבועות של מסחר נטול אירועים, זינקו מחירי הנפט בעקבות הפצצת מתקני הנפט בסעודיה שנטרלו 5% מהתפוקה העולמית ● בצעד נדיר הורה הנשיא טראמפ על פתיחת מאגרי הנפט האסטרטגיים של ארה"ב

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט; מחיר הנפט זינק ב-13%

המדדים הבולטים בארה"ב ירדו בעד 0.5% ● מחיר הנפט קופץ ל-62 דולר לחבית לאחר המתקפה על מתקני הפקת הנפט בסעודיה בסוף השבוע האחרון ● המתקפה בסעודיה עשויה לגרור את דחיית הנפקת ארמקו, חברת הנפט הממשלתית של סעודיה ● טראמפ מאשים את איראן במתקפה, ולטענתו היא משקרת עם ההכחשה ● באירופה, המדדים ננעלו בירידות: הדאקס איבד 0.7%, הקאק ירד ב-0.9%

רוני חזקיהו / צילום: תמר מצפי

האוצר בודק חריגה של 160 מיליון שקל במתקן השבת מים בעמק הירדן

ההתייקרות נחשפה לראשונה ב"גלובס" ● רשות המים דנה בחמישי האחרון בבקשה לתוספת תקציבית למתקן שיבנה ליד דגניה, אך נציג האוצר ביקש לעכב את אישור התקציב עד להשלמת בדיקה שעורך החשב הכללי בנושא

פוטוניקה / צילום: שאטרסטוק

מנוע צמיחה? המדינה השקיעה 200 מיליון שקל במכון מחקר לתחום מדעי האור והלייזר

תחום מדעי האור (פוטוניקה) נחשב לאחד התחומים הצומחים בעולם הטכנולוגיה ומשמש לתעשיית כלי הרכב האוטונומיים והסיבים האופטיים ● את הקמת המרכז הובילו משרדי הביטחון והאוצר, אוניברסיטת בן־גוריון ורשות החדשנות

פרטיות ברשת, מידע מהאינטרנט / שאטרסטוק

האם נאפשר גם למקומות העבודה לאסוף עלינו מידע?

לא צריך הרבה דמיון בשביל להבין איך ארגונים ורשויות יכולים לקחת את איסוף המידע הזה רחוק מדי

גלעד יעבץ / צילום: יחצ

אי.בי.אי: גם לאחר עלייה של מאות אחוזים נותר אפסייד במניות אנלייט ואנרג'יקס

בבית ההשקעות ממליצים על מניות האנרגיה המתחדשת בהמלצת "תשואת יתר" ונקבו במחיר יעד של 4 שקלים לאנלייט ו-9.2 שקלים לאנרג'יקס, גבוה ב-13% ו-24% ממחיריהן בבורסה, בהתאמה ● המגמות המרכזיות שלהערכתם ימשיכו לתמוך בענף הן סביבת הריביות הנמוכה, רגולציה תומכת, ירידה בעלות הציוד והתקדמות משמעותית באגירת האנרגיה

הדמייה של הרחבת הכנסת / צילום: פלג אדריכלים

הוועדה המחוזית ירושלים החליטה לצמצם את הרחבת הכנסת

שטחי הבניה מעל הקרקע צומצמו בחצי משיקולים של כבוד למבנה ההיסטורי

 

ניר דגן (מימין), נויה למפרט, יעל גרינברגר, אפרת וינקר, הגר יעקבי, קרן הרשקוביץ, מרים שטייניץ, הלה גלבוע וניר למפרט / צילום: עומר הכהן

בוגרי 8200 מטפחים את מנהיגות העתיד של ישראל

וגם: מי הגיעו לערב הגאלה של תיאטרון גשר?

יובל כהן פורטיסימו / צילום:שלומי יוסף

פורטיסימו יוצאת לגיוס קרן חמישית בהיקף של יותר מחצי מיליארד דולר

קבוצת קרנות הפרייבט אקוויטי שמוביל יובל כהן גייסה עד היום כמיליארד דולר בארבע קרנות שהניבו תשואות של פי 7-4 ● הפתעה: גם קיבוצים מתעניינים בהשקעה של מיליוני דולרים בקרן, המתמחה בחברות צמיחה בעלות זיקה לישראל הפועלות בתחומי ההייטק והתעשייה

הרמטכ״ל אביב כוכבי, ראש המל״ל מאיר בן שבת, ראש המוסד יוסי כהן, ראש  השב״כ נדב ארגמן, והמזכיר הצבאי שלו תא״ל אבי בלוט / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, יח"צ

האם היועמ"ש מנדלבליט חסם את נתניהו מלצאת למלחמה?ֿ

בשבוע שעבר רה"מ יצא לכנס בחירות באשדוד, אך נאלץ להתפנות למרחב מוגן עקב ירי רקטות על העיר ● בהמשך אותו לילה הגיע נתניהו להתייעצות בקריה וקיים התייעצות ביטחונית, ובמהלכה - עפ"י הפרסומים - דחף ליציאה למבצע צבאי רחב-היקף ● מה גרם לו לשנות את דעתו?

מריו דראגי וג’רום פאוול. / צילום: רויטרס

מורידים ובוכים: אחרי דראגי, גם פאוול בדרך להוריד ריבית – אבל שניהם לא מרוצים

הפדרל ריזרב צפוי ללכת השבוע בעקבות הבנק האירופי המרכזי, ולהוריד את הריבית פעם נוספת ● אבל הבנקאים המרכזיים מסבירים שהכדור בכלל מצוי במגרש של הפוליטיקאים, בברלין ובוושינגטון ● בינתיים מתרבים הקולות שמזהירים כי הריבית הנמוכה מתקרבת לרמה שבה תגרום יותר נזק מתועלת ● פרשנות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

נעילה יציבה בבורסת ת"א; קנביט זינקה ביותר מ-10%

המדדים המובילים בבורסה המקומית ננעלו ללא שינוי, במקביל ליציבות במדדים המובילים בוול סטריט ● חברת קנביט עלתה בחדות לאחר ההודעה על רכישת את תיקון עולם ● דלק איבדה 2.5% לאחר הזינוק החד שנרשם אתמול נוכח הקפיצה במחיר הנפט

שר המשפטים אמיר אוחנה / צילום: כדיה לוי, גלובס

עוד חוזר הניגון: כניסתה לתוקף של הרפורמה בתקנות סדר הדין האזרחי נדחתה שוב בחצי שנה

יום לפני הבחירות הורה שר המשפטים אמיר אוחנה על דחיית כניסתן לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי, בדיוק כפי שעשתה שרת המשפטים לשעבר איילת שקד יומיים לפני הבחירות הקודמות ● מבין נימוקיו של השר: הרפורמה עשויה לשמש "כר פורה לפרשנות ולאקטיביזם שיפוטי"

כיכר אתרים בתל אביב / צילום: תמר מצפי

מה באמת יוקם במקום הפוסיקט ומאיפה צץ הסיפור על בית הכנסת?

"הסיפור הזה הוא הרי בכלל לא נכון. זה רחוק ממה שאנחנו מתכננים לעשות במקום", אומר ל"גלובס" יקיר שגב, מיוזמי הפרויקט של JTLV לשיקום מתחם "הפוסיקט" בכיכר אתרים בתל אביב, בתגובה לפייק ניוז על הפיכת מועדון החשפנות לשעבר לבית כנסת

בנין המריבה ברחוב הציונות, חיפה / צילום: פאול אורלייב

כך הסתבכה עסקת הנדל"ן המשונה של הכנסייה בחיפה

בית ישן בחיפה עומד במרכזו של סכסוך משולש בין הכנסייה, הקונה שרכש את הבניין ומשפחה אחרת שטוענת כי הבניין שייך בכלל לה

אסדת קידוח / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

יותר מהאמברגו הערבי ומלחמת יום כיפור: האם הנזק להפקת הנפט צפוי לגרור מיתון

מחסור בנפט עבור העולם המתועש גורר עלייה חדה במחירים, שבתורה עלולה לגרור את העולם למיתון חריף, במקביל להתייקרות חומרי הגלם ● תקיפת המל"טים בסעודיה גוררת אובדן הפקה של 5.7 מיליון חביות נפט ביום; מדובר בנזק חמור יותר מזה שנגרם כתוצאה מהחרם הערבי ומפלישת עיראק לכווית ● ארה"ב הודיעה כי תכסה על אובדן הנפט הסעודי, אך האם זה יספיק?

יגאל כרמי, מנכ"ל תדיראן סוללות / צילום: תמר מצפי, גלובס

תדיראן סוללות תובעת את מועצת ברנר ב-59 מיליון שקל: מונעת הקמת מפעל חדש

בכתב התביעה נטען כי "המהלכים השונים של הנתבעים לסיכול הקמת המפעל במגרש המיועד פוגעים באופן ברור בתדיראן סוללות, והצטברותם של כלל המהלכים לא מותירה מקום לספק כי מדובר בהתנהלות מאורגנת שמטרתה סיכול הקמת המפעל"