גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: הרשימה של דורון כהן

באילו סוגיות דנו משתתפי פורום הנדל"ן השנתי "גלובס דנס 100"? ■ מי הגיע להיפרד מדן חלוץ, שסיים את תפקידו כיו"ר עמותת אתגרים? ■ ובאיזה כנס נאמו גם נתניהו וגם בנט?

קבוצת דן אנד ברדסטריט אירחה אתמול (ג') במשרדיה בגבעתיים את פורום הנדל"ן השנתי "גלובס דנס 100", בשיתוף בכירי ענף הנדל"ן בישראל. הבכירים, שהתייצבו במזג-אוויר חורפי, נהנו מארוחת בוקר משובחת. כמיטב המסורת הסתדרו הבאים לתמונה קבוצתית משותפת בסוף האירוע. את הדיון בסוגיות הבוערות שמעסיקות את אנשי הענף, ובכלל זה מחירי הדירות למגורים בשנה הקרובה, דיור בר-השגה, התחדשות עירונית וענף המשרדים והריטייל, הנחה העורך הראשי של "גלובס", חגי גולן. המשתתפים תהו בצחוק אם סידור הישיבה באירוע נקבע על-פי גודל החברות, והציעו להושיב את רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב, במרכז החדר, שיאזן בין כולם. דורון כהן, יו"ר ומנכ"ל דן אנד ברדסטריט ישראל, ניצל את המפגש כדי להרכיב רשימת מנכ"לים שיצטרפו למשלחת שתצא למשרדי החברה בניו-יורק.

אבי יעקובוביץ', סגי איתן, פורום הנדל
אבי יעקובוביץ' וסגי איתן

שחר זיו, דורון כהן, הרשי פרידמן, פורום הנדל
שחר זיו, דורון כהן והרשי פרידמן

נכחו: צח ברקי, סמנכ"ל אגף מידע כלכלה ומחקר בקבוצת דן אנד ברדסטריט; הרשי פרידמן, יו"ר אזורים; שחר זיו, שותף מנהל ב-BDO זיו האפט; אורן הוד, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים; תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן; אבי לוי, מנכ"ל מליסרון; אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין; סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין; אבי יעקובוביץ', מנכ"ל גב-ים; אבשלום מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות; אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ; חנן מור, יו"ר קבוצת חנן מור; חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן; ניר יחזקאלי, מנכ"ל קבוצת ב.יאיר; יעקב נס-אל, מנכ"ל יסקי מור סיוון אדריכלים - MYS; דניאלה פז ארז, מנכ"לית פז כלכלה והנדסה; אבי בן יעקב שותף מנהל בווקסלר ברגמן ושות'; ואיתי ינון, סמנכ"ל תכנון ייעוץ ומחקר.

חלוץ מעביר את האתגר

עמותת "אתגרים", הפועלת לשילוב ילדים, בני-נוער ובוגרים עם מוגבלויות שונות בחברה באמצעות ספורט אתגרי, ערכה אמש את אירוע ההתרמה השנתי שלה. הערב נערך בחסות חברת יפאורה-תבורי באודיטוריום ע"ש סמולרש שבאוניברסיטת תל-אביב. מנכ"ל העמותה, סא"ל במיל' אבנר בלקנאי, ויו"ר אגודת הידידים והבעלים של אלוני חץ, נתן חץ, נפרדו באירוע מיו"ר העמותה היוצא, הרמטכ"ל לשעבר דני חלוץ. חלוץ החליט לעזוב את התפקיד לאחר 5 שנים, והעביר את שרביט העשייה בעמותה לבועז דותן, שנעדר מהאירוע בשל פטירתה של אמו.

דן חלוץ, מישאל חשין, נתן חץ, עמותת
דן חלוץ, מישאל חשין ונתן חץ

בין ידידי העמותה שהגיעו לתרום ולתמוך: המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס, מישאל חשין, ורעייתו רות חשין; רון יריב, מנכ"ל מלונות אפריקה ישראל; יו"ר חבר, איל קרוליצקי; חנה ובני פרי-זן. את הערב הנחה גלעד עדין ובמהלכו הופיעו כמה מגיבורי אתגרים, אשר ריגשו את הקהל בסיפורים אישיים מעוררי השראה. על החלק האמנותי הופקדו דני סנדרסון וקרן פלס במופע משותף וחד-פעמי.

ביקור הבזק של שוורץ

מרטין שוורץ, מנכ*ל חברת דורל (Dorel) העולמית, שרכשה לאחרונה את חברת מוצרי התינוקות הישראלית טייני לאב, קפץ השבוע לביקור בזק בן 24 שעות היישר ממקום מושבו במונטריאול, קנדה. שוורץ הגיע להיפגש עם עובדי החברה ולברך אותם באופן אישי על הצטרפותם למשפחת דורל וסיפר להם שהיה לו חשוב לבוא במיוחד כדי לומר להם שעל אף שהחברה היא בורסאית ומונה 6,300 עובדים, מדובר בחברה משפחתית הן בניהולה והן באופיה.

מרטין שוורץ, פרדי אבוקרט, דורל רכשו את טייני לאב / צילום: רונן גולדמן
מרטין שוורץ ופרדי אבוקרט

שוורץ ציין כי שורשיו היהודיים משכו אותו לחפש השקעות בישראל כדי שיהיה לו תירוץ להגיע לארץ הקודש לעתים תכופות, ושיתף בכימיה שנוצרה בינו לבין פרדי אבוקרט, מנכ"ל טייני לאב, ושירה באום, סמנכ"לית השיווק.

פרשר לקהילה

משה וידמן, יו"ר מזרחי טפחות; אלדד פרשר, מנכ"ל הבנק; ודינה נבות, סמנכ"לית השיווק - בילו אמש בהשקה של פרויקט "נפגשים" לשנת 2014. מדובר בפרויקט של הבנק למען הקהילה, היוצא לדרך זו השנה השנייה. באירוע סיפר פרשר לנוכחים כי הבנק בחר להשקיע שוב בפעילות של מפגשים והרצאות העשרה לכלל האוכלוסייה, ללא עלות.

דינה נבות, משה וידמן, אלדד פרשר, השקת פרויקט
דינה נבות, משה וידמן ואלדד פרשר

גנץ בחורשת המטכ"ל

פורום המטכ"ל לדורותיו התכבד השבוע בחורשה על שמו. ביום שני נערכה חנוכת חורשת מטכ"ל באתר הסטף, הסמוך לירושלים. הקמת החורשה היא פרי יוזמה משותפת של יו"ר קק"ל אפי שטנצלר והרמטכ"ל בני גנץ. את הטקס כיבדו בנוכחותם שר הביטחון המכהן, רא"ל במיל' משה בוגי יעלון, הרמטכ"ל גנץ והרמטכ"ל לשעבר שאול מופז. גולת הכותרת של הטקס הייתה נטיעת עצים על-ידי יעלון, גנץ, שטנצלר, הרמטכ"לים בדימוס ואלופי צה"ל לדורותיהם.

בני גנץ, משה (בוגי) יעלון, אפי שטנצלר, חורשה ע
בני גנץ, משה (בוגי) יעלון ואפי שטנצלר

בטקס השתתפו גם בני משפחותיהם של חברי המטכ"ל שהלכו לעולמם, בהם: דליה רבין, גלעד ועמרי שרון, טלי ליפקין שחק ויעל דיין. בנוסף לנטיעות, כלל היום החגיגי גם צעידה ביער, סקירות מפי מומחים על המצב הביטחוני במזרח התיכון ועל האיומים על ישראל ושיח מפקדים.

האיחור של בנט

צמרת הקהילייה המדינית, העסקית והביטחונית נפגשה אמש (ד') בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), שנערך במוזיאון תל-אביב לאמנות. בין המשתתפים: שר הביטחון משה יעלון; ח"כ מרב מיכאלי; ח"כ תומר בר לב; דן שפירו, שגריר ארה"ב; עמוס ידלין, יו"ר המכון למחקרי ביטחון לאומי; עו"ד חנינא ברנדס; עידו ובתיה דיסנצ'יק; פרופ' איתמר רבינוביץ'; ישראל רויזמן; ד"ר יעל אלמוג, מבעלי גיתם BBDO; פרנק לואי, שהגיע מלווה באשתו שירלי ובנו דיוויד; העיתונאי תומאס פרידמן ועוד.

דן שפירו, פרנק לואי, עמוס ידלין, הכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי / צילום: חן גלילי
דן שפירו, פרנק לואי ועמוס ידלין

המשתתפים בכנס עקבו בדריכות אחר העדכונים על עיכובו של מטוס הח"כים בקרקוב, כיוון שהשר נפתלי בנט וראש סיעת העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, היו אמורים להגיע לאירוע. השר בנט לא אכזב והגיע היישר משדה התעופה לנאום באיחור של כארבע שעות, ושיתף את הנוכחים ברשמים מהפעם הראשונה שלו על אדמת פולין. כשרה"מ בנימין נתניהו חתם את הכנס בנאומו, בנט כבר עזב את המקום.

עוד כתבות

המנות של מסעדת שיינע / צילום: אפיק גבאי

בשיינע, האווירה לא באה על חשבון האוכל

במסעדת הגורמה שיינע האווירה רומנטית והאוכל מפואר ועדין - לפעמים יותר מדי

חגיגה במדבר/ צילום :  יותם יעקבסון

צבעים על ים המוות: מהרו לראות פריחה נדירה סביב ים המלח

זה נדיר, וקורה רק בשנים שבהן מקבל המדבר שפע של גשם: גל פריחה צבעונית סביב ים המלח ● השנה זה קרה, וצריך למהר כי היא לא תאריך ימים

השופט עוזי פוגלמן / צילום: ליאור מזרחי

ביהמ"ש העליון ביטל פסיקה שקבעה כי חוקר תוכנית ותמ"ל פעל מתוך ניגוד עניינים

דוח חקירה של אדיב נקאש נפסל בבית המשפט לעניינים מינהליים, מחשש שהחוקר, שהועסק בעבר ע"י מינהל התכנון עמד במצב של ניגוד עניינים ● שלושה שופטי העליון פסלו את האבחנה הזו ואת הפסיקה לפסול את החוקר

ליהיא לפיד שרה נתניהו ורויטל גנץ / איורים: גיל ג'יבלי

איך הפכו נשות הפוליטיקאים לאחד הגורמים הכי משמעותיים בשדה הפוליטי ואת מי זה משרת?

גאולה אבן, ליהיא לפיד, גילת בנט ומיכל פרץ מוכיחות ששרה נתניהו מזמן כבר לא לבד ● איך הפכו נשות הח"כים והשרים לאחד הגורמים הכי משמעותיים בשדה הפוליטי ואת מי זה משרת?

אביגדור ליברמן / צילום: ישראל ביתנו

פרשנות: שבוע וקצת לבחירות, הכל על כתפי ליברמן והוא עוד עשוי לחזור לחיק הימין ובגדול

ההבדלים בין החקירה בפרשת המימד החמישי לפרשות נתניהו גדולים וניכרים ● אלא שגם גנץ נקט השבוע בפוליטיקה קטנה כשסירב לעימות ● ומעל לכל השאלה המסקרנת מכל היא מה מתכנן ליברמן, ולכך יש כבר כמה תשובות אפשריות

חדד־עורקבי / צילום: יונתן בלום, גלובס

"הורדת מסים? הגירעון לא יאפשר. מישהו צריך לממן הוצאות מנופחות"

רו"ח ורד חדד-עורקבי, סמנכ"לית בכירה-מס הכנסה ברשות המסים, בראיון אישי ● על הילדות ברחובות עם אב כדורגלן, על נטל המס בישראל, ועל התמודדות הרשות עם הכלכלה הדיגיטלית: "אנחנו משנים את כל התפיסה ובוחנים גם הכנסות של בלוגרים ויוטיוברים"

וול סטריט / צילום: רויטרס

וול סטריט נסוגה מהשיא: הדאו השיל 100 נקודות, הנאסד"ק איבד 0.8%

בורסות אירופה ננעלו בירידות, הדאקס איבד 0.9%, הפוטסי השיל 0.3% ● מדד הייצור של פילדלפיה עלה לשיא של שלוש שנים ● דרישות הראשוניות לדמי האבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-210,000 תביעות, בהתאם לתחזיות

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

מפלגת ימינה ניסתה לעשות צחוק ממשבר האקלים וחטפה מהגולשים

מפלגת ימינה העלתה סרטון הלועג למשבר האקלים, וחטפה ביקורת מהגולשים, וגם מפעילי המפלגה ופעילי סביבה בציונות הדתית ● עידו בוכמן, מנהל הפורום הסביבתי בבית היהודי: "אילו זה היה תלוי בי הייתי גונז אותו כבר היום. מישהו במחלקת ה"קופירייט" עשה טעות חמורה"

עוברים ושבים ברחובות בייג'ינג / צילום: רויטרס

9 דרום קוריאנים שחזרו מישראל חלו בקורונה; אלה האתרים שבהם ביקרו

(עדכון): הקבוצה שהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.12 ותשעה מחבריה אובחנו כחולים בקורונה. כך עדכן משרד הבריאות ● אלו האתרים והמסלולים בהם ביקרה הקבוצה, ומהן הנחיות משרד הבריאות למי שבא עמם במגע?

רנו גרנד סניק/ צילום: יחצ

שימושיות לפני סטטוס: רנו גרנד סניק החדש שומר על המורשת הארוכה

רנו גרנד סניק החדש מחצין נוכחות כביש מרשימה, תא נוסעים רב-תכליתי, מנוע נמרץ וחסכוני ואבזור תקני מקיף מאוד ביחס למחיר ● אבל הוא יוצא לפלח הולך ודועך, שלקוחותיו נוטשים בהמוניהם לכיוון דגמי הקרוס-אובר

האם צריך שר לענייני הייטק? / צילום: עדינה וולמן/דוברות הכנסת, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

בכחול לבן רוצים למנות שר לענייני הייטק. לא בטוח שזה נחוץ

בתעשיית ההייטק, במשרדים ממשלתיים וגם במצעי המפלגות עולים שוב ושוב רעיונות להקמת משרד שיהיה אחראי על הייטק וחדשנות • האם יש בעיה במודל הקיים, איך גורמים לכך שקידום הנושא לא יהפוך לכלי בידי פוליטיקאים, ואולי בכלל מדובר במשרדי ממשלה שמנסים להמציא את עצמם מחדש?

טניה כהן עוזיאלי והיצירה 'נעליים ליציאה לדרך, 2017–1991', מרינה אברמוביץ׳ / אינפוגרפיק: יונתן בלום, גלובס

"אנחנו מאבדים את הזהות שלנו כמוזיאון, דברים יצאו מפרופורציות"

בעידן שבו הדימוי הוויזואלי הפך לכל כך נפוץ וכולנו מתקשרים דרך תמונות ברשת, האתגר הגדול של המוזיאונים הוא להיות רלוונטיים ● אז איך עושה את זה עכשיו מוזיאון תל אביב, שאליו הגיעו השנה 1.3 מיליון מבקרים? בראיון ל'ליידי גלובס' מודה המנכ"לית טניה כהן עוזיאלי: "נחוצה לנו הגדרה מחדש"

חברות פרויקט הדירקטוריות התאגידיות (CWDI) הבינלאומי פותחות את המסחר  בבורסה במדרידתת ייצוג עולמי / צילום: רויטרס

בבנקים, בקופות החולים ובהייטק: באיזה ענף יש הכי מעט נשים בדירקטוריונים?

נשים בדירקטוריון מעמיקות יותר, מנוסות ומאזנות את תאוות הסיכון של עמיתיהן הגברים ● שורה של מחקרים מצביעים כבר שנים על התועלת, אז למה הייצוג עדיין חסר

שחקן מנצ'סטר סיטי, קון אגוארו/ צילום : רויטרס

עונש ההשעיה של מנצ'סטר סיטי עוד רחוק מלהתממש

אלופת הפרמייר ליג מבטיחה להילחם באופ"א בכל כוחה וכספה - ויש לה הרבה מזה ● גם אופ"א מבינים שהם לא יכולים לוותר וכל תקנות ה"פייר פליי" עומדות למשפט ● אנחנו רק בצעד הראשון של מלחמה משפטית שעשויה לשנות את עולם הכדורגל

מתקן ההתפלה פלמחים / צילום: שלומי יוסף

חריגות במים: המשטרה פתחה בחקירה נגד מפעילת מתקן ההתפלה בפלמחים

"גלובס" חשף חריגות במים במתקן ההתפלה שורק • אלא שהפארסה לא נגמרת כאן ● ל"גלובס" נודע כי דיווחים כוזבים אודות בדיקות המעבדה במתקן ההתפלה של פלמחים עומדים כעת בלב חקירת משטרה • איך בשניים מחמשת מתקני ההתפלה בארץ התגלו חריגות ומשרד האנרגיה שותק?

בניין סולאראדג' / צילום: איל יצהר

צמיחה של 60%: סולאראדג' הישראלית נסקה לשיא לאחר הדוחות הרבעוניים

ההכנסות מתחום הסולאר צמחו בכ-60%, לעומת הרבעון המקביל ל-389 מיליון דולר ● שיעור הרווח הגולמי (Non-GAAP) עמד על 34.3% ובתחום הסולארי על 37.8%

פרנץ ליבנספצר, מנהל תחום אריזות ואיכות הסביבה של קבוצת נסטלה העולמית / צילום: איל יצהר, גלובס

האחראי על איכות הסביבה בנסטלה העולמית בטוח: "אנחנו בדרך לשינוי היסטורי"

פרנץ ליבנספצר, מנהל אריזות ואיכות הסביבה של ענקית המזון נסטלה, הגיע לבקר בחברת אסם שבבעלות הקבוצה, ויש לו הרבה מה לומר על אריזות המזון המזהמות • לדבריו, בחברה עדיין מחפשים תחליף מזהם פחות לשקיות החטיפים ומעדיפים למכור מוצרים בתפזורת וללא עטיפה

וול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט; טבע ירדה בכ-1.6%

ממשרד הבריאות בסין נמסר כי 889 מקרים נוספים של הידבקות בנגיף אושרו ביבשת, ומניין ההרוגים עלה ל-2,236 איש ● מהדוח המורחב של טבע לשנת 2019 שפורסם היום עולה כי מספר עובדי חברת התרופות המשיך להתכווץ

ריאן מואנד / צילום: יונתן בלום

מכפר ברא לכפר שמריהו: הכירו את האיש שעומד מאחורי החברה הערבית היחידה בבורסה של תל אביב

בגיל 42 הפך ריאן מואנד לבעלים של חברת אשראי חוץ בנקאי שהנפיקה לאחרונה אג"ח בבורסה בת"א ● עכשיו הוא מספר על הפוטנציאל הלא ממומש של בעלי העסקים והצרכנים במגזר, ועל הדרך שעשה מכפר ברא לכפר שמריהו

הגירה של מיליונרים / צילום: Shutterstock

תרופה לקורונה? האותיות הקטנות מאחורי גל המבצעים של חברות התעופה

רוצים לטוס בפסח או בקיץ אבל חוששים מווירוס הקורונה? חברות התעופה הישראליות יצאו במבצעים שיאפשרו לנוסעים להזמין טיסות או חופשות ולבטלן רגע לפני היציאה ● בדקנו מה אומרות האותיות הקטנות בכל אחת מהחברות