גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"חצי מהמתאבדים הגברים הם גרושים"

רן שריג בראיון חסר מעצורים ל"ליידי גלובס": יש משחק שבו אנחנו חוקרות טבע לסביות, קלאריסה ורות"

רן שריג לא נוהג להתראיין. הוא מעדיף לנסח את המסר שלו ב-140 תווים בטוויטר, לדלג מעל הציניות העיתונאית, להימנע מהמפגש עם הטוקבקיסטים צמאי הדם שהפך אותו לבשר תותחים.

"ביום ששאקיל אוניל עזב את עולם הכדורסל באמצעות הטוויטר ואמר לתקשורת 'אני לא צריך אתכם', הבנתי משהו", שריג מסביר. "התחברתי לתחושה של שאקיל שאמר 'אני לא אתן לעיתונאים שהרגו לי את הקריירה, שלכלכו לי אותה כל-כך הרבה פעמים, את הרגע הזה של הסיום'.

בקרוב שריג יהיה שחקן סולו בהצגת חייו. אחרי השתפשפות כשחקן משנה בסדרה "מקימי", הוא יישא סדרה שלמה על גבו. בגיל 42 הוא מגדל את עלמה (13) ונגה (9) מאשתו לשעבר נעמה תורן; את דניאלה (5) מזוגתו לשעבר עידית שריג; ואת מאיה (4), הבת של דנה ספקטור, זוגתו הנוכחית - אנסמבל בהחלט מסקרן ורב-משתתפים.

- הכתיבה על כל זה היא מעשה נועז.

"בבסיס שלה, הכתיבה היא מעשה מזוכיסטי. נורא קל לברוח מעצמך כל החיים. לפני שאתה כותב, יש את הרגע הזה שבו אתה יושב ועושה ניתוח בקור-רוח ללב של עצמך, לפגמים האישיים שלך. לקח לי המון זמן להעז לדבר פשוט, כן וישיר עוד פעם. לכתוב על גבר גרוש פעמיים, על הרומנטיקנים הגדולים מכולם, אלה שטיפשים מספיק בשביל להתגרש ולהתחתן ולהתגרש ולהתחתן עוד הפעם, ואז להתגרש שוב, ועדיין לחשוב שיש אהבה. לכתוב על הורות וסקס, ובוש בוואגינה".

- במה מתמקדת זכוכית המגדלת שלך?

"במלחמת המינים שנמצאת היום במקום מאוד מוזר. הדמות שלי היא של גבר גרוש, שמספר את הסיפור של הזמן הזה, שהוא מבלבל בכל דרך שלא נסתכל עליו. הסיטואציה כרגע היא שמאוד נוח לנשים לקבל מזונות, על סמך חלוקת התפקידים הישנה.

"מצד שני, ההורות העכשווית הביאה אותנו למצב בלתי נסבל מבחינתי, שבו אני יודע לעשות קוקו יותר טוב מהאמא של הבת שלי, לעשות צמה סינית, אני יודע מלא דברים שנשים לא חלמו שגברים יעשו. ואני לא בטוח שתרצי לשכב איתי אחרי שתראי אותי עושה את זה.

"או, למשל, גברים שרואים פורנו קשה עם נשים שהם כאילו יכולים להשיג בכל רגע נתון. גבר מגיע לדייט אחרי שהוא אונן 3 פעמים מול הפורנו, ואז אין לו כוח, לא רוצה אישה ולא דייט ולא בכלל. והאישה בפורנו מוגזמת, דמיונית, כאילו מתחרה עם הנשים הרווקות שבחוץ. מול זה יש מצב שבו אני רק אגיד לך שאני מת על הרווח שלך בשיניים או שארצה לגעת בך, וזו כבר הטרדה מינית. בעולם פוליטיקלי קורקט כל דבר מתפרש כהטרדה מינית.

"זה או פמיניזם נוקב או שוביניזם של פורנו קשה, אין יותר גברים-נשים. נשים צמאות למילה פשוטה של גבר, וגברים כבר מפחדים להגיד את זה, מפחדים להריח זיעה של אישה, מרוב שזה אמיתי. הסיטואציה יוצרת מנעד מאוד קטן. אני עם מנעד הרבה יותר גדול מזה. בדרמתיות, בג'סטות, במחוות, ביכולת גם להתנפל על דנה".

- איפה ליבת חוסר הצדק בעיניך?

"חצי מהמתאבדים בישראל הם גברים גרושים. היה אפשר לחשוב שנערים מתבגרים דיכאוניים או חיילים יתאבדו, אבל לא. יש פה עניין שטומנים לגביו את הראש בחול. למה זה? התחושה אצל גבר גרוש היא שלא צריך אותו, שהילדים לא רואים אותו, שסוף העולם הגיע. אני יכול להגיד לך שפיליפ סימור הופמן נמצא מת בדירתו, כשרק לפני 3 שנים היו לו חיים עם אישה ו-3 ילדים. עכשיו הוא מת".

- הוא מת עם מחט בזרועו. סליחה שאשתו לא רצתה ג'אנקי.

"זו רק דוגמה. חבר הביא לנו מתנה לוח שאפשר לכתוב עליו עם גירים. נגה התלוננה שמאיה משחקת עם זה יותר, אז עכשיו אני צריך לקנות אחד כזה לנגה לבית השני. הכול שניים. בית שניים, מיטה שניים, כיסא שניים, דב צעצוע שניים, ברבי שניים - ומעמד הביניים קורס. הוא לא מחזיק בית אחד, אלא שניים.

גירושים יש מחיר חברתי-כלכלי שצריך להסתכל עליו. ומי שמחזיק את הבתים האלה על הגב, את השריון על הגב, אלה גברים, ולצב הזה נשבר הגב. נשבר לו להחזיק את הפמיניזם ואת בלבול הזהויות של הזמן הזה. הוא עדיין מחזיק בתפקיד המסורתי הישן של הצב, ומבקשים ממנו לרוץ כמו שפן.

"גברים מגיעים למרכזי קשר של משרד הרווחה למרות שמעולם לא הרימו יד על אישה. הקלות הבלתי נסבלת של הרחקת גברים מביתם, השימוש הציני של עורכי דין במשטרה. מערכת המשפט בישראל צריכה להתעשת ומהר, היא מוטה לחלוטין".

- למה אתה כל-כך מגויס לנושא?

"אני שומע סיפורים כל הזמן. בדרך כזו או אחרת יש עוול אפילו בתוך החיים שלי. בואי נדבר פשוט: לא יכול להיות שהילדות שלי יהיו אצלי פעמיים או שלוש בשבוע, ושאשלם מזונות במשך 13 שנים, 12 חודשים בלי הקלה, חודש בחודשו. יש איזה עיוות מטורף בדבר הזה. אני נמצא יומיים או שלושה עם הילדות שלי, משלם מזונות, אני לפעמים גם קונה להן את הבגדים.

"אימהות לוקחות את הילדים שלהם בתור בני-ערובה. כשאתה גרוש זה כמו דין רודף, צריך לחפש את הילדים שלך דרך האישה ולשלם כופר בשביל לדבר עם ילדה בת 7. אין גברים גרושים שלא מכירים את זה".

- נראה שדנה הצליחה לפרום לך את התפיסות הקודמות לגבי נשים.

"את יושבת איתי שלוש שנים וחצי אחרי, ואני אומר לך שאני נהנה לשכב עם דנה כמו שלא נהניתי לשכב עם אף אחת אחרת. עזבנו בתים לפני שנגעתי בה, ועברתי כל-כך הרבה אכזבות מיניות מגופים זרים. זה היה יכול להיות מפח-הנפש הגדול של חיי. אבל זו הייתה הבטחה גדולה שהתממשה, כי זה מכיל את המרכיב של גוף-נפש, זה חשמל לגמרי. זה מצב שבו כל הקונספציות שבאת איתן מתרסקות לחלוטין.

"בזוגיות טובה אתה מתחיל להרגיש שאתה מגרד את הקירות של עצמך, חוזר לאותם המקומות שכבר היית בהם, לאותם הדפוסים. אם אתה נשאר, אתה בעצם יוצא לקרב הגדול נגד עצמך. זוגיות טובה מעמתת אותך עם המפלצות והשדים של עצמך, שם אתה יכול לגדול".

דנה מפתיעה אותנו בקפה, מגיעה עם מאיה לקחת את המפתחות לבית. "כיף לכם?", היא מתעניינת. כשהן הולכות, אני אומרת לשריג שמצלמות הטלוויזיה לא מעבירות את היופי שלה כראוי.

"היא לא יפה, היא יפהפייה", הוא אומר וממשיך לעקוב אחריה בעיניו. "היא יפה כמו שאף אחת לא יפה. היא מדברת כמו שאף אחת אחרת לא מדברת, והיא היחידה שאני סומך עליה. אני גבר שבע. אני כל-כך שבע, שאני לא רעב. אני לא מסתכל על נשים אחרות.

"מה שהכי קשה לי לראות ב'מחוברים' זה את המקום שאני קצת מזלזל בעידית. יש משהו קצת עלוב בלהיות כל-כך רעב. ב'בנות', אדם מסביר להאנה שהוא לא יכול להירדם אם הוא לא גומר. מצאתי מישהי שמבינה את זה. לאנשים מאוד מיניים סקס זה המקום היחיד שבו המילים נעלמות. ניסיתי יוגות ומדיטציות, ולא הצלחתי להירגע. לא הצלחתי לדומם אף פעם. המקום היחיד שאני מצליח לדומם זה המקום שאני גוף או תשוקה".

- הריגוש נשאר כשהיה?

"כשרק נפגשנו, דנה הייתה אהובתי החדשה, המאהבת שלי, אהבת חיי, וזהו. עכשיו, למשל, היא משמשת כשוטר הכתיבה שלי, 'קום מהמיטה וצא עכשיו לכתוב'. עם הזמן התווספו לכל אחד מיליון כובעים שונים. היא גם אמא, גם בת זוג, גם שותפה לעבודה. זה המקום המפחיד, כי סקס קשור בריחוק, זרות, בחסר, בתחושה של רעב".

- יש בך חרדה משגרה?

"לא חרדה משגרה, אלא משגרה לא מושלמת, מזיוף, מלהיות עם בת זוג שלא מחויבת לשמחה בזוגיות. והנה, הדבר שהכי פחדתי ממנו הפך להיות הדבר שדנה ואני קצת כמהים אליו היום, קצת שקט. אנחנו דרמה קווין. דנה ואני משדרים ברדיו, ושם שקט זה מוות. או בתוכנית בידור כשאתה בבלק-אאוט ואין לך מה להגיד, הרגע הזה של השקט הוא האימה. אני מרגיש שאני חי עם שרון וכסלר של האהבה. כל יום היא קמה בבוקר, מוציאה את מד הכינרת ובודקת איפה היא ואני נמצאים".

- לא מעייף?

"יש את הפחד שזה יקמול. שנינו ראינו את מערכות היחסים שלנו קורסות מול עינינו. הדבר שהכי התאוויתי לו הפך להיות הדבר שהכי צריך להיזהר ממנו היום, שלא נהפוך להיות מכונת ריגושים מכאנית".

- אתם נשמעים לי מעט זוג לסבי חופר.

"אין לי בעיה להיות לסבית. אנחנו גם נכנסים פנימה לתוך הלסביות. אם לסביות, אז עד הסוף. אנחנו משחקים, אנחנו לגמרי פלייפול. יש משחק שבו אנחנו חוקרות טבע, קלאריסה ורות. את רוצה לנחש מי מאיתנו זה מי?"

- לא מעוניינת.

"שלא תחשבי שדנה ואני משחקים רק משחקי קרבה ואינטימיות של לסביות. אני כל פעם מפתיע בווריאציה אחרת על הגבר שאני. למשל, אני שלמה, הנסיך העירקי החרישי של מפעלי גוטקס. זה שמאשר את בגדי-הים, וכל פעם דוגמנית אחרת זוכה לבלות איתו את הלילה".

- עולם הדימויים שלך נשמע כמעט זהה לזה של דנה. איפה אתה מתחיל והיא נגמרת?

"אנחנו מאוד מעורבבים, וזה מפרה. יש לנו עולם ושפה משותפת. היא אדם ציורי, ולפעמים הציורים שלה שוקעים לי בראש - ולהפך".

- יחסים פתוחים עולים אצלכם לדיון?

"בכל יום אנחנו מדברים על היחסים שלנו, פותחים אותם מחדש. כל עוד אנחנו עושים את זה, לא נראה לי שנפתח אותם החוצה. אני לא חושב שאישה רוצה לראות את הגבר שלה מקבל מציצה מאישה אחרת. זה יהרוג משהו בינינו. עזבי את הקנאה. היא מפחדת מזה פחד מוות. אני מפחד מזה גם. מניסיון, אני חושב שאם אתה מוכן שגבר אחר יזיין את האישה שלך, אתה לא אוהב אותה. זה אומר שמשהו מת שם. זרות גדולה נכנסת ביניכם, כמו רוח מזרחית".

*** הכתבה המלאה - במגזין "ליידי גלובס" הנמכר בסטימצקי.

עוד כתבות

אריה דרעי באירוע ההשקה של קמפיין ש"ס / צילום: יעקב כהן, יח"צ

דרעי: ש"ס תמשיך להיות בצד של נתניהו. נקודה.

יו"ר ש"ס אריה דרעי מצהיר מפורשות כי הוא דבק בשותפות עם נתניהו ובבלוק של מפלגות הימין והחרדים. בהצהרה שמסר בישיבת הסיעה בכנסת ● "אני קורא לבני גנץ, ראש הממשלה קרא לך לשבת בארבע עיניים. חבל שלא הסכמת. עוד לא מאוחר. העם רוצה את זה"

 מיכל קיסוס הרצוג / צילום: שלומי יוסף

פפר מתרחב: מאפשר ללקוחותיו להשקיע ישירות במאה המניות הגדולות בארה"ב

הבנק הדיגיטלי של לאומי השיק את "פפר אינווסט", שמאפשר לרכוש מניות ממדד S&P 100, בעלות של 50 שקל עד 50 אלף שקל לעסקה בודדת, עם דמי ניהול שנתיים של 0.8% וללא עמלות מינימום ● "אנחנו רוצים להנגיש את השוק"

יצחק תשובה/ צילום: גדעון לוין

קבוצת דלק: חברת סחר בינלאומית התחייבה להשקיע כ-250 מיליון דולר באיתקה

קבוצת דלק, שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה, מדווחת על קבלת הצעה להשקעה הונית בחברה האם איתקה ● דלק דיווחה כי היא ממשיכה לנהל משא ומתן עם משקיעים נוספים

שרון שפורר / צילום: שלומי יוסף

"נשרפו לי הפיוזים": לשכת עוה"ד ואפי נוה ישלמו לשרון שפורר 70 אלף שקל

זאת כהוצאות משפט, לאחר שתביעת לשון הרע שהוגשה על-ידם נדחתה לאחרונה ● "אם אתם רואים עשן כרגע שעולה מת"א, זה הפיוזים שנשרפו לי", כתבה שפורר בפייסבוק בתגובה

קמפוס הר הצופים, האוניברסיטה העברית / צילום: שאטרסטוק

האוניברסיטה העברית הודיעה כי תבצע השקעות אחראיות, אך ממשיכה להשקיע גם בדלקים פוסיליים

הבוקר הודיעה האוניברסיטה העברית בירושלים כי היא תבצע גם השקעות אחראיות, וכי תשקיע 2.5 מיליון דולר בקרן האימפקט בריג'ס ישראל ● עברית לא מפסיקה את השקעותיה האחרות, באפיקים שאינם מקיימים, כמו דלקים פוסיליים

בני גנץ / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

לקראת הפגישה אצל הנשיא: פגישה של גנץ עם ראשי העבודה-גשר

הפגישה נערכה במשרדי "כחול לבן" בתל-אביב, ולפי הודעת המפלגה "הם דנו בעקרונות ותפיסות העולם אותם ברצונם לקדם. הוסכם בין הצדדים כי ייערכו פגישות המשך בין הגורמים המקצועיים לצורך קידום שיתוף הפעולה"

בני גנץ ובנימין נתניהו, בחירות 2019, סבב ב' / צילום: אמיר מאירי, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

תוצאות מערכת הבחירות - הממלכתיות ניצחה; ארבע הערות לסיכום הקמפיין

הימין והשמאל של פעם נעלמו. בין ימין כלכלי לשמאל כלכלי נרשמו הבדלים במערכה זו, אך הם לא הניעו את הבוחרים לקלפיות ● פרשנות

אדם נוימן / צילום: רויטרס, Eduardo Munoz

הפיאסקו נמשך: מנכ"ל סופטבנק בעד הדחת אדם נוימן מכיסא המנכ"ל

חלק מדירקטוריון We, חברת האם של WeWork, צפוי להתכנס השבוע, וייתכן וישקול להציע לנוימן תפקיד אחר, כאשר נציגי הדירקטוריון מטעמו של נוימן אינם מודעים למהלך

חנוך פרוינד/ צילום:שלומי יוסף

כתב אישום בפרשת "הזהב השחור": מסחר לא מדווח בזהב בהיקף של מעל חצי מיליארד שקל

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה כתב אישום נגד חנוך פרוינד בגין עבירות מס והלבנת הון ● עפ"י האישום, פרוינד נטל חלק בפעילות עבריינית של מסחר בזהב משטחי הרשות הפלסטינית לישראל בעסקאות שאינן מדווחות והוצאתו מהארץ באמצעות יצואני זהב במסגרת הונאת "קרוסלה"

אביגדור ליברמן במסיבת העיתונאים היום / צילום: שלומי יוסף

ליברמן: לא נמליץ על אף אחד אבל אסור עוד בחירות בגלל ריב ילדותי מי יהיה ראשון, שילכו מכות מצידי

הדברים האלה נאמרו לאחר ישיבת סיעה בת כמה שעות ● שר הביטחון לשעבר פסל את האפשרות לשבת עם המפלגות הערביות: החרדיות הן יריב פוליטי, הרשימה המשותפת - אויביים של ממש; "נשב בצד השני של המתרס"

פקק תנועה / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

לתשומת לב הממשלה הבאה: השקעה אזרחית נמוכה מעידה על חוסר אמונה בעתיד

את היעדר ההשקעה כולנו יכולים להרגיש בקלות: בשעות אבודות בכבישים הפקוקים ובצביטה הקלה בלב שחש כל מי שמשאיר את ילדיו בבוקר בידי גננת וסייעת המופקדות על 35 ילדים ● אבל כשמביטים אל מנופי הענק של הרכבת הקלה, בכל זאת אפשר לחוש קצת אופטימיות ● פרשנות

אדם נושא כיכרות לחם בקהיר על רקע שלט תעמולה בעד הנשיא סיסי /  צילום: רויטרס

בצל ההפגנות נגד א.סיסי: הופסק המסחר בבורסה המצרית לאחר צניחה של 5%

הפגנות ענק נגד נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, שנמשכות מסוף השבוע האחרון, מגבירות את חששות המשקיעים ● מדובר בהפסקת מסחר ראשונה מאז המשבר של 2016 במצרים

קבוצות רכישה / צילום: Shutterstock

קבוצות הרכישה ספגו מכה נוספת מבית המשפט

שלילת הפטור מהיטל השבחה לקבוצת רכישה נובעת מתפיסה שכל חברי הקבוצה הם "יחידה כלכלית אחת"

 

 

בנימין נתניהו, איילת שקד, איימן עודה, יאיר לפיד / צילומים: כדיה לוי, לשכת ח"כ איימן עודה, שלומי יוסף

מי רוצה שנדבר על זמן הנסיעה מאלקנה, מי שינן כמה בתים מיועדים להריסה ואיך כל זה ישפיע על המו"מ

כל פוליטיקאי יודע לדקלם "כלכלה חזקה" ו"קידום החינוך", אבל כדי להשפיע באמת על התודעה צריך להחדיר מידע חדש לשיח ● מי רצה שנדבר על זמן הנסיעה מאלקנה, ומי שינן כמה בתים מיועדים להריסה? ● העובדות שהמפלגות בחרו להפיץ מלמדות מה חשוב להן ● המשרוקית של גלובס

פרויקט של דירה להשכיר ברמת השרון / צילום: רפי דלויה

"דירה להשכיר" רוצה את הקרקע שלכם: יוזמת מהלך להפקעת קרקעות פרטיות

בצעד חריג מבקשת החברה הממשלתית שעוסקת בשכירות לטווח ארוך להגדיל את מגוון השטחים ברשותה ● משרד המשפטים: "מטה הדיור ומינהל התכנון תמכו במהלך, ואנחנו הסכמנו שניתן לקדם את ההצעה מבחינה משפטית"

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק / צילום: איל יצהר

מכירת אורבוטק: תגמולים של 15 מיליון דולר לשני בכירי החברה בשנה החולפת

אשר לוי, המנכ"ל לשעבר, ומחליפו עמיחי שטימברג זכו לשכר של יותר מ-7 מיליון דולר כל אחד בשנת הכספים 2019, בחלקו בונוס עבור מכירת החברה תמורת כ-3.3 מיליון דולר

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork / צילום: רויטרס

לאחר כישלון ההנפקה: האם פעילות WeWork בישראל בסכנה?

ענקית חללי העבודה המשותפים, שנתקלה בכתף קרה של המשקיעים בוול סטריט, שוכרת ומפעילה 10 מתחמים בישראל ומתכננת לפתוח שלושה נוספים ● שי ליפמן, ווליו בייס: "גם אם WeWork תיפול, יהיו מי שייקחו את החללים במקומה" ● ניתוח גלובס

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ויו"ר הפד ג'רום פאואל/ צילום: רויטרס, CARLOS BARRIA

השבוע בשווקים: האם משבר הנזילות בארה"ב צפוי להימשך?

בצל מחסור בנזילות בשוק הכספים של ארה"ב, הפד צפוי להמשיך לעקוב מקרוב ולהזרים מיליארדים לשוק ● סעודיה מאשימה את איראן בתקיפת מתקני הנפט; טראמפ עושה שרירים ● הסינים קיצרו ביקור אצל חקלאים בארה"ב ● התחזית השבועית של "גלובס"

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

האם HOT וסלקום מנהלות שיחות למיזוג

חשוב לציין שמיזוג בין החברות הוא כה מסובך ומורכב שלא בטוח שהוא אפשרי בכלל ● ל-HOT יש רשת משותפת עם פרטנר בסלולר ולכן עסקה עם סלקום תיאלץ אותה למכור את חלקה ברשת ● סלקום מכחישה את הדיווחים

אבי שטרנשוס, מנכ"ל חברת מידרוג / צילום: יח"צ

אבי שטרנשוס מונה למנכ"ל מידרוג במקומו של ערן היימר

וגם: רדוור מבקשת להקצות לרועי זיסאפל מניות חסומות בשווי כ-2.1 מיליון דולר ● צבי לנדאו מימש אופציות ומכר מניות סולאראדג' ברווח של כ-2.2 מיליון דולר ● מבנק לאומי למיטב דש: תמר יסעור מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות