גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לא רוצים להוציא מאות שקלים בפארק מים? כך תחסכו

כשכניסה ללונה-פארק או לפארק מים עולה יותר מ-100 שקל, ההוצאה המשפחתית על בילוי מתקרבת ל-1,000 שקל - בהתחשב בהוצאות הדלק, החניה והמזון ■ הצטיידות מראש בכרטיסים מוזלים יכולה לחסוך עד 50%

ספארק המים ימית בחולון / צילום: יחצ
ספארק המים ימית בחולון / צילום: יחצ

החופש הגדול כבר כאן. ההוצאה הכלכלית על יולי-אוגוסט לא מסתיימת בקייטנה ובחופשה המשפחתית, אלא עוברת דרך שורה ארוכה של בילויים בפסטיבלים ותערוכות, אתרי בילוי, פארקי מים, בתי קולנוע ועוד.

אפשר לצמצם את ההוצאה הזו גם בחצי: היערכות מוקדמת עם כרטיסי הכניסה, בעיקר כאלה שנרכשו דרך מועדוני צרכנות, תתורגם להנחה של עשרות שקלים ממחיר הכרטיס בקופה, ורכישה דרך כרטיס האשראי מאפשרת לעתים קרובות מתכונת של 1+1 (מותנה בסוג הכרטיס ובהיקף השימושים החודשיים).

גם רכישה מוקדמת באינטרנט מקנה הנחה של 10%-25%. לדוגמה, בימית 2000 המחיר המלא בקופה הוא כ-100 שקל, אך ברכישה מוקדמת באתר הפארק - כ-80 שקל.

ההמלצה היא להתעדכן מראש בלוח השנה המפורסם באתרי האינטרנט של פארקי השעשועים והמים, משום שבאתרי בילוי רבים יש ימים הסגורים לקהל הרחב (המיועדים לעמיתים במועדוני צרכנות שונים).

ההשתייכות למועדוני הצרכנות היא על בסיס מקום העבודה (גם לפנסיונרים). "חבר" הוא מועדון של אנשי הקבע, "אשמורת" הוא מועדון שאליו משתייכים חברי הסתדרות המורים, מועדון "בהצדעה" מעניק הטבות למילואימניקים, מועדון "שלך" כולל את עובדי הרשויות המקומיות, וכן הלאה.

המחירים המלאים גבוהים מאוד. כך לדוגמה 109 שקל לכרטיס ללונה פארק, או 106 שקל לכרטיס לפארק המים שפיים, ובחלק מהמקומות התייקרו ב-5%-10% ביחס ל-2012.

כך, ההוצאה על בילוי משפחתי של כמה שעות מתחילה כ-500 שקל - עוד לפני הוצאה על דלק, חניה, מזון ושתייה.

את המחירים המלאים כנראה משלמים בעיקר מטיילים ספונטניים שלא הצטיידו מראש או שפספסו את מפת ההנחות הרחבה הפרוסה בפניהם. גם אם זרמתם בספונטניות לאחד מהאתרי הבילוי, בחלק מהמקרים יש אפשרות לרכוש כרטיסים מוזלים דרך הסלולרי.

כמה תוציא משפחה בת 5 נפשות

קופוני קיץ

דרך נוספת לרכוש כרטיסים מוזלים היא מבצעים שמציעים אתרי הקופונים בכרטיס כניסה לאתרי בילוי, אטרקציות והצגות ילדים.

לדוגמה, אתר באליגם המציע הצגות ילדים בצוותא'לה תל-אביב ב-39 שקל (במקום ב-65 שקל), או כרטיס כניסה למוזיאון למדע וטכנולוגיה, מדעטק חיפה ב-50% הנחה (35 שקל במקום 70).

ב-BUY2 מוצעים כרטיסים לפארק המים בשפיים במתכונת קבוצתית: 4 כרטיסים ב-228 שקל (במקום ב-424 שקל), כרטיסים לפארק נחשונית כולל הפארק המוטורי שבמתחם ב-50% הנחה (51 שקל במקום 102 שקל) ועוד.

אתרי אינטרנט אחרים מציעים קופוני הנחה למימוש בקופות, כמו 25% הנחה באתר cuponofesh.co.il למיני ישראל, או 10% הנחה באתר צימר (zimmer.co.il) לגן גורו, פארק המעיינות או צוק מנרה.

הנה כמה דוגמאות:

פסטיבלים ותערוכות

ביקור בתערוכה הוא תמיד דרך נחמדה להעביר את הזמן, ליהנות ולהעשיר את החוויות התרבותיות ואת הידע. הקיץ מביא עמו תערוכות יצירתיות, חלקן בהפקה מקומית וחלקן בסיבוב הופעות עולמי. הנה טעימה:

פסטיבל לגו

הפסטיבל, שכבר ביקר בעבר בישראל, מציע פנטזיה על טהרת הלגו עם 1,000 מיצגים הכוללים דמויות מוכרות כמו לגו נינג'גו, לגו מלחמת הכוכבים ועוד.

* מתי? 23.7-30.8 בהאנגר 11, נמל תל-אביב.

* כמה? 90 שקל מחיר קופה.

* כרטיסים בהנחה: 60 שקל לקונים בסופר פארם ו-55 שקל למחזיקי לייף סטייל.

תערוכת למה?

התערוכה קמה כדי לספק את התשובות לשאלה שאין ילד בעולם שלא שאל והותיר את הוריו נבוכים ללא מענה. למה השמיים כחולים? למה חולמים חלומות? התערוכה שנפתחה בנמל יפו תשיב על עשרות שאלות נפוצות בקרב ילדים. התשובות עליהן אמונים אנשי אקדמיה, ניתנות בצורה אינטראקטיבית שמזמינה את המשתתפים להתנסות במתחמים השונים.

* מתי? יולי-אוגוסט, נמל יפו.

* כמה? 79 שקל.

* כרטיסים בהנחה: 39 שקל למחזיקי כרטיס דיגיטל של עיריית תל-אביב, 1+1 למחזיקי לאומי קארד, 40/52 שקל דרך "בהצדעה", 36 שקל דרך מועדון שלך ועוד.

תערוכת דינוזאורים

נדמה שאין קיץ בשנים האחרונות שלא ייערך בו מיצג דינוזאורים לטובת הילדים שלא פוסחים על חיות הענק שנכחדו מן העולם. תערוכת ה"הדינוזאורים באים", מציעה למבקרים מפגש עם דינוזאורים "נושמים וחיים" בגודל טבעי, ולשוטט ולגעת בין דגמי דינוזאורים המתנשאים לגובה של 6 מטר על שטח של 3,000 מ"ר במתחם ממוזג בגג של מרכז עזריאלי בתל-אביב.

* מתי? יולי-אוגוסט.

* כמה? 89 שקל.

* כרטיסים בהנחה: 79 שקל בקנייה מראש, 1+1 ללקוחות לאומי קארד וכאל, 59 שקל דרך "חבר", 62 שקל דרך אשמורת, 49 שקל דרך בהצדעה או מועדון שלך.

קולנוע

בשעה שכרטיס לקולנוע עולה 38 שקל בקופה ו-42 שקל דרך האינטרנט (שמטפס ל-51 שקל לסרט בתלת-ממד), יש לא מעט דרכים להוזיל את הבילוי הכה פופולרי הזה.

לאחרונה הכריזה חברת כאל שמחזיקי הכרטיס שלה יוכלו לרכוש כרטיס לסרט בסינמה סיטי ובגלובוס מקס ב-9 שקלים (מחצית ממחיר הפופקורן הקטן בקולנוע). החברה פרסמה אמנם שהרכישה תהיה תקפה עד 5 ביולי, אלא שהכרטיסים כבר אזלו אחרי "התנפלות" צפויה למדי, שראוי היה להיערך אליה מראש עם מלאי כרטיסים מספק.

הנחות לבתי הקולנוע מחויבות המציאות לנוכח ההוצאה הגדולה הכרוכה בבילוי הזה (מבלי שהזכרנו את מחיר הפופקורן שכעת אפשר להביא מהבית). הדרכים להנחות עוברים דרך מועדוני הצרכנות וכרטיסי האשראי: לדוגמה 1+1 למחזיקי לאומי קארד ואמריקן אקספרס בגולובוס מקס ובסינמה סיטי, מחזיקי ישראכרט ואמריקן אקספרס זכאים ל-1+1 ביס פלאנס וברב-חן.

מועדוני הצרכנות מציעים הנחות בכמה דרכים: רכישת כרטיס מוזל, רכישת מנוי ל-10 כרטיסים או רכישה ליום מסוים למבצע הקרנה, לרוב כולל פופקורן ושתיה: לדוגמה דרך מועדון בהצדעה המחיר לדיל כזה עומד על 39 שקל (במקום 75 שקל).

מפת ההנחות לכרטיס קולנוע

פארקי מים

כשתמצאו את עצמכם בדרך לאחד מפארקי המים, זכרו כי הספונטניות אינה משתלמת וכי הכרטיס בקופה יקר בעשרות אחוזים מכרטיס מוזל שנגיש דרך לא מעט אפיקים: מכרטיס אשראי במבצעי 1+1 ועד מועדוני הצרכנות שמעניקים כרטיסים בכ-50% לכרטיס כניסה רגיל ומוזלים יותר ליום כניסה מסוים.

לדוגמה, דרך מועדון שלך כרטיס מוזל יעלה 44 שקל ו-25 שקל ליום ספציפי - לעומת כ-100 שקל מחירי הקופה.

בשורה התחתונה, שווה להדק קשרים עם מי שחבר באחד מהמועדונים הגדולים: "חבר", "אשמורת", "שלך", "בהצדעה" ועוד. ההנחות בין המועדונים דומות יחסית, כשמועדון "שלך" ו"חבר" מעניקים לרוב את ההנחה העמוקה ביותר.

מגלשת ההנחות של פארקי המים

פארקי שעשועים ואתרי בילוי

כמו בפארקי המים, גם הכניסה לפארקי השעשועים או לספארי מחייבת רכישה מוקדמת של כרטיסים.

המחירים המלאים ללונה פארק, לסופרלנד ולספארי נעים סביב 100 שקל לכרטיס, וההנחות יקזזו מחצית ממחיר הקופה: 1+1 דרך כרטיסי אשראי והנחה של 50% ויותר דרך מועדוני צרכנות.

פארקי שעשועים

עוד כתבות

ענת כהן דייג / צילום: רמי זרנגר

קומפיוג'ן מרחיבה את ההסכם עם בריסטול מיירס; יצאו לניסוי נוסף

לחברות שיתוף פעולה שהוביל בעבר להשקעה של 12 מיליון דולר בקומפיוג'ן; במסגרת שיתוף הפעולה הנוכחי יבחן מוצר של קומפיוג'ן עם מוצר של בריסטול שעדיין נמצא בפיתוח

רפת פרות / צילום:  איל יצהר

לאחר 4 חודשים: "משבר העגלים" נפתר

החל מהיום המחסומים לשני הכיוונים יוסרו, וישראל אף תתיר לעוד סוגי סחורה פלסטינית למצוא לעצמה שווקי יצוא ● לחץ של שר הבטחון בנט ושל הסוחרים הפלשתינים נשא פרי, ואבו מאזן ונתניהו התערבו לפיתרון המשבר

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

הכנסות Wix ב-2020 צפויות להתקרב למיליארד דולר; למרות הצמיחה המהירה, החברה עדיין לא מרוויחה

חברת האינטרנט צמחה בשנת 2019 ב-26.1% בהכנסות, שהגיעו לרמה של כ-761 מיליון דולר ● Wix סיימה את השנה עם הפסד נקי בסך 86.4 מיליון דולר, גבוה מההפסד שנרשם ב-2018

פרסום של מורגן סטנלי בניו יורק / צילום: Shutterstock

מורגן סטנלי מהמר על הלקוחות הקטנים: רוכש את E-Trade ב-13 מיליארד דולר

העסקה תעצב מחדש את עתידו של בנק ההשקעות ותמצב אותו כאחד הגופים החזקים בארה"ב בכל הנוגע לניהול כספם של אנשים רגילים ● מנייתה E-Trade מזנקת בכ-24% בטרום-מסחר

שני כהן והשחקנית גילה אלמגור מככבות בפרסומת של תשעה מיליון / צילום: יח"צ

סקר הפרסומות: מדברים עם שוקה, משקיעים בקורונה

גיאוקרטוגרפיה: בראש טבלת הפרסומות הזכורות ביותר מדורגת השבוע הפרסומת של 9 מיליון, "מדברים עם שוקה" ● הפרסומת של קוטג' תנובה - הכי אהובה ● קמפיין לפ"מ על ההתגוננות מנגיף קורונה הוא המושקע ביותר השבוע מבחינה תקציבית

מעבדת ביוטק  / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

חברת הביוטק בתחום הסרטן NeoTX גייסה כבר 60 מיליון דולר ונחשפת לתקשורת

חברת הביוטק הישראלית-אמריקאית, שנמצאת בשלב I של הניסויים בתחום הטיפול בסרטן, הודיעה היום על גיוס נוסף של 45 מיליון דולר, ויוצאת לאור לראשונה

מה אפשר לקנות ב-1.2 מיליון שקל באזור חיפה / צילומים: איל יצהר. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-1.2 מיליון שקל באזור חיפה

4.5 חדרים בקריית מוצקין, 4 חדרים בקריית ביאליק, 3.5 חדרים בזכרון יעקב או 4 חדרים בחיפה?

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

יצחק תשובה מגדיל החזקותיו בדלק: רכש מניות הקבוצה ב-44 מיליון שקל

מדובר ברכישה של קרוב ל-1% מהונה המונפק של דלק ובכך תשובה עלה להחזקה של 61.7% ממניותיה של הקבוצה ● בחודש האחרון איבדה דלק כ-20% מערכה, מה שמשקף לקבוצה שווי שוק של 5.13 מיליארד שקל

מטוס ממריא בנמל תעופה / צילום: shutterstock

בעקבות הקורונה: גם smartair מציע אפשרות לבטל טיסות וחופשות

לפי תנאי smartair, הביטול לחופשות שאפשר להזמין כעת לתקופת החגים והקיץ יתאפשר עד 12 שעות ממועד ההמראה ● לא מדובר על החזר מלא של דמי הנסיעה, אלא על 80% ● הביטול אפשרי לכל חברות התעופה ולכל סוגי הכרטיסים

תצוגת אופנה של ויקטוריה'ס סיקרט / צילום: Lionel Hahn, רויטרס

Sycamore Partners תרכוש את השליטה בוויקטוריה'ס סיקרט בכ-1.1 מיליארד דולר

Sycamore Partners תחזיק ב-55% ממניות החברה, ואילו בעלת השליטה כעת, L Brands, תישאר עם 45%

אנרכיה בפירמידה התכנונית / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי , גלובס

אנרכיה בפירמידה התכנונית תוביל לאי ודאות

ועדת הערר החליטה לאשר מתן הקלה לתוספת יחידת דיור, לאחר שהוועדה המקומית עמדה בסירובה לאשר את ההקלה

וול סטריט / צילום: רויטרס

וול סטריט נסוגה מהשיא: הדאו השיל 100 נקודות, הנאסד"ק איבד 0.8%

בורסות אירופה ננעלו בירידות, הדאקס איבד 0.9%, הפוטסי השיל 0.3% ● מדד הייצור של פילדלפיה עלה לשיא של שלוש שנים ● דרישות הראשוניות לדמי האבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-210,000 תביעות, בהתאם לתחזיות

ברני סנדרס, אליזבת וורן ומייקל בלומברג בעימות הדמוקרטי  / צילום: John Locher, AP

"זו מכה מתחת לחגורה": איך הפך העימות הדמוקרטי בווגאס לאירוע ברוטלי

שניים מסלעי המחלוקת הגדולים היו: מה עדיף לארה"ב, סוציאליזם או קפיטליזם? והאם למיליארדרים יש זכות קיום? ● ומהן שתי החטוטרות של מייקל בלומברג

ח"כ אריה דרעי./ צילום: רפי קוץ

דרעי לא מחכה: מקים אשכול מועצות מקומיות ביהודה ושומרון בדרך לריבונות

עד כה המשרד נמנע מהקמת אשכול כזה ביהודה ושומרון, אך לאחר פרסום תוכנית המאה וההכרה העקרונית האמריקאית בריבונות על הרשויות, הוחלט על הצעד הזה ● מי המועצות שישתתפו באשכול?

חיבורים פיראטיים על עמוד בירכא / צילום: תמונה פרטית

המלחמה ברשתות הפיראטיות הביאה לניתוק אלפים מהאינטרנט באזור הצפון

מדובר ברשתות שחברת הוט סיפקה להם את קווי האינטרנט, ושאותם החליטה לנתק כשהבינה שמדובר בשירותים פיראטיים, שמשרד התקשורת מודע להם ● הניתוק הוביל לתגובה אלימה של שריפת ארונות תקשורת של בזק, ששיתקה את שירותי התקשורת לחלוטין באזור

שלמה כפיר / צילום: איל יצהר

עובדי בזק פותחים בעיצומים בעקבות התעכבות המו"מ על ההסכם הקיבוצי

בעקבות גרירת רגליים במו"מ להבטחת זכויותיהם עם כניסת קרן סרצ'לייט לשליטה בבזק, הגיעו העובדים למסקנה שהעיכוב הוא חלק ממהלך כולל שנועד להרוויח זמן ● החל ממחר העובדים הודיעו כי לא יונפקו חשבוניות ללקוחות ולא יאפשרו הכנת הדוחות הכספיים

חיבורי כבלים פיראטיים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

ניתוק רשתות התקשורת הפיראטיות בצפון: ביהמ"ש הורה לחברן מחדש

בעקבות חשיפת "גלובס": מפעילי הרשתות הפיראטיות הסתערו על משרד התקשורת ועל רה"מ נתניהו שבמקרה היה בצפון בסיור בחירות, ודרשו להורות להוט לחבר מחדש חיבורים בלתי חוקיים ● ביהמ"ש אילץ את הוט לחבר מחדש את הרשתות עד 4 במרץ, אז יתקיים דיון במעמד הצדדים

מתקן ההתפלה פלמחים / צילום: שלומי יוסף

חריגות במים: המשטרה פתחה בחקירה נגד מפעילת מתקן ההתפלה בפלמחים

"גלובס" חשף חריגות במים במתקן ההתפלה שורק • אלא שהפארסה לא נגמרת כאן ● ל"גלובס" נודע כי דיווחים כוזבים אודות בדיקות המעבדה במתקן ההתפלה של פלמחים עומדים כעת בלב חקירת משטרה • איך בשניים מחמשת מתקני ההתפלה בארץ התגלו חריגות ומשרד האנרגיה שותק?

המשטרה והמז"פ הגרמניים חוקרת את זירת הירי  / צילום: מייקל פרובסט, AP

10 הרוגים במסע ירי נגד בר נרגילות בגרמניה; המניע: ימין קיצוני

לפי הדיווחים, היורה נכנס אמש לבר נרגילות בעיר הנאו והחל לירות באופן חסר אבחנה בנוכחים; לאחר מכן נסע לבית קפה אחר וירה גם ביושביו ● מאוחר יותר פשטה המשטרה על הבניין שבו גר היורה - וגילתה שם את גופתו וכן מכתב וקטע וידאו המצביעים על שנאת זרים כמניע למסע הרצח

שי ג'ינפינג - נשיא סין / צילום: רויטרס

בפעם הראשונה מאז מותו של מאו צה טונג: סין מגרשת עיתונאים

סין החליטה על גירוש שלושה עיתונאי "וול סטריט ג'ורנל", כעונש על פרסום מאמר דעה בעיתון ● השלושה נדרשים לעזוב את סין בתוך חמישה ימים ● מועדון הכתבים הזרים במדינה: "תגובה חסרת תקדים נגד עיתונאים זרים בסין"