גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הבזבוז בגיוס עובדים לא ממוקד: 150 מיליארד דולר בשנה

מנהלים נוהגים לחפש עובד לפי "רשימת מכולת" וחוששים לגייס אדם ללא ניסיון מובהק בתפקיד ■ אלא שלפעמים החשש וחוסר היכולת "לפתוח את הראש" גורמים לשיבוץ לא נכון ולבזבוז משאבים מיותר

קריירה הייטק סלולר / צילום: thinkstock
קריירה הייטק סלולר / צילום: thinkstock

מנכ"ל של חברה גדולה, מנסה כבר חצי שנה לאייש תפקיד של מנהל בכיר בחברה ולא מצליח למצוא אדם מתאים שיענה על כל הקריטריונים שהציב לעצמו. אנשי חברת ההשמה שהוא נעזר בה מנסים לשכנע אותו שלא להיצמד להגדרות התפקיד, אלא לחפש מישהו מתחומים משיקים. הם מציעים לו אנשים מוכשרים עם נתונים קצת שונים, אבל הוא בשלו. עוד מעט ייקחו לו את התקן של התפקיד שאינו מאויש, ואף על פי שהוא מפסיד כסף על ראיונות ומבחנים שונים למועמדים ועל הקפאת תהליכים בחברה, הוא מסרב להתפשר.

רבים מהמנהלים לא מודעים לעלות הגבוהה של תהליכי המיון הארוכים. "מנכ"לים לא יודעים כמה כסף מוקדש לגיוס. אם הם היו יודעים, הם היו מעדיפים לתת בונוס שימור לעובד שמבקש לעזוב במקום לגייס ולהכשיר עובד חדש", אומרת אפרת חיימוביץ', מנהלת תחום ייעוץ ארגוני וניהול ההון האנושי בקבוצת הייעוץ PwC Israel.

הבזבוז בתהליכי גיוס לא ממוקדים מגיע לפי מחקר משותף של PWC ולינקדאין ל-150 מיליארד דולר מדי שנה. הנתון הזה מתעצם באמצעות סקר מצוקת הכישרונות ל-2014 של ManpowerGroup, שלפיו אחד מכל שני מעסיקים בישראל מדווח על קושי בגיוס עובדים.

למחסור בעובדים יש שלל השפעות על תוצאות החברה: 49% מהמעסיקים בישראל ציינו כי המחסור בכישרונות משפיע במידה בינונית עד גבוהה על היכולת לענות לצורכי הלקוחות; 61% מעסיקים טוענים כי מצוקת הכישרונות מגבילה את יכולתם לספק שירות ללקוחותיהם; 43% סבורים כי הוא מגביל את יכולתם להתחרות; 38% אומרים כי הדבר מגביל חדשנות ויצירתיות בארגון; 41% מציינים ייקור עלויות השכר; ו-37% טוענים כי המצב מגביר את תחלופת העובדים בארגון.

המעסיקים, לפי סקר מנפאואר, מאשימים בחוסר היכולת לגייס מחסור ביכולות טכניות של העובדים (23%), מחסור במועמדים מתאימים (39%), חוסר ניסיון של העובדים (16%), בקשות לשכר גבוה (12%) וחוסר בניסיון ספציפי או תעודות רלוונטיות (9%).

חיימוביץ' טוענת כי הקשיים באיוש העובדים המתאימים מתחיל כבר בשלב טרום הגיוס ומציעה למדוד באופן כמותי את מספר העובדים שגויסו, עלות הגיוס ומשך ההעסקה ולברר מדוע גיוסים כשלו. לעתים זה יכול להיות מנהל בעייתי או אפילו תפקיד בעייתי.

כשמגיעים לשלב הגיוס, אומרת חיימוביץ', יש לפתח שיטות שימנעו הצטברות של קורות חיים של עובדים שאינם מתאימים. כאן כדאי להשתמש ברשתות החברתיות ובפרופילים של מועמדים, שיאתרו מראש אנשים שמתאימים לתפקיד.

גם התמשכות תהליכי הגיוס והסרבול שלהם הוא אחד הגורמים למצוקה בכוח אדם איכותי. לדברי הילה אפריאט, מנהלת שיווק בקודקס מערכות, הסרבול נובע בין היתר מחוסר סנכרון ותיאום בין הראיונות השונים בחברה שגורמים לאובדן מועמדים איכותיים שמתייאשים ונושרים בדרך גם בגלל תסכול ועלבון וגם משום שהם חייבים למצוא עבודה אחרת.

"לא לחפש 'בינגו'"

נחזור למנכ"ל שמתקשה למצוא עובד. בעיית הבעיות, לדברי חיימוביץ', היא הבחירה בעובד הלא המתאים. "הארגון צריך 'לפתוח את הראש' ולהבין שלא תמיד משתלם לבחור במועמד הצפוי, עם ההכשרה המתבקשת", אומר חיימוביץ'.

- את יכולה לתת דוגמה?

"למשל, לא חייבים לגייס רואה חשבון לתפקיד מנהל כספים. אפשר למצוא בוגר כלכלה בעל כישורים מעולים בניהול שיעשה את העובדה בצורה יותר טובה. למנהל מכירות התכונה הכי חשובה היא דווקא אופטימיות. אם את רוצה לגייס מנהל מכירות, פחות מעניין מה הוא למד. כך צריך גם לנסח את קורות החיים: כשכותבים שמחפשים אדם שלמד תקשורת, העובד המתאים עלול מראש לא להגיע. זה מעגל שמזין את עצמו. הארגון לא נחשף לעובדים נוספים שייתנו טווח יותר רחב של יכולות וכישורים. גיוון למשל משרת את הביזנס. העניין של הגיוון לא שווק נכון למנהלי משאבי אנוש כי זה הגיע מכיוון של תרומה לחברה. אבל מנכ"לים צריכים להבין שיש לזה תרומה מרכזית לתוצאות".

- באיזה אופן?

"במחקר נמצא כי דווקא גרמניה, שנחשבת לכלכלה יציבה, תתקשה להסתגל למציאות במקרים של משברים קשים כי היכולת של החברות שלה להסתגל מאוד מוגבלת, כי אין גיוון. ארגונים צריכים להבין שהגבינה זזה, המציאות משתנה. חייבים להיות גמישים".

ואכן, חלק מהחברות הפנימו את העובדה שצריך לצאת מהקופסה כדי לגייס עובדים מתאימים. לפי המחקר של מנפאואר, 41% מהמעסיקים בישראל ציינו כי אימוץ גישות ניהול והכשרה לא מסורתיות ישפרו את המצב, 17% ציינו שימוש בשיטות גיוס חדשות כמהלך שהם נוקטים ו-18% ציינו כי הם מנסים לאתר מקורות חדשים לכישרונות. רק 9% נוקטים שיטות של העלאת שכר ראשוני והוספת הטבות נלוות כאמצעי שיאפשר לגייס יותר עובדים.

לדברי מנכ"לית Manpower ישראל, מיכל דן-הראל, החברה מייעצת למעסיקים לגוון את כוח האדם שלה, אך למרות הפתיחות הגדולה, זה עדיין לא מספיק. "יש שאיפה לגייס לתפקיד אדם שעשה בדיוק את אותו דבר בחברה אחרת, מתוך איזו ציפייה ורצון שהגיוס יהיה מאוד מוצלח ויתחיל להניב תוצאות באופן כמעט מיידי. הצורך הזה מאוד ברור, אבל אנחנו מדגישים את החשיבות שבגיוס לטווח רחוק. ברור שכניסה לתפקיד של 'מועמד מושלם' תהיה קלה יותר.

"אבל כשמנהל לוקח מישהו שעוד לא עשה תפקיד כזה, הוא מקבל עובד מלא מוטיבציה, עם המון אנרגיה, שלרוב יישאר לאורך זמן רב יותר בתפקיד, אז ההכשרה בקליטה שלו הרבה יותר משתלמת. מועמדים שהתקבלו לעבודה בלי ניסיון מובהק, עם מוטיבציה בשמים, מצליחים הרבה יותר ונשארים הרבה יותר מאשר האנשים שהם 'בינגו'. לשם העולם הולך: לצאת מתפיסה של 'רשימת מכולת' להבנה שהתכונות האישיותיות הן הרבה יותר משמעותיות. בנאדם עם פתיחות וגמישות שמסוגל לקלוט מהר סיטואציות עסקיות ובינאישיות ומסוגל להתאים את עצמו אליהן - סיכויי ההצלחה שלו גדלים משמעותית".

מה מנהלים עושים

עוד כתבות

הני ושלמה מורג / צילום: תמונה פרטית

"בסבב הקודם לא קיבלנו פיצוי על הימים שבהם העסק היה סגור"

להני מורג (52) ובעלה שלמה יש מפעל בשם "האניס טכנולוגיות" בשדרות ● "הייתי רוצה שהמדינה תפצה אותנו בלי לתת לנו לרדוף אחריה" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il 

אירוח מירי בלבול  / צילום: רמי זרנגר, יח"צ

"קיבלתי מתנה. נתינה זה דבר שלא דורש ממני כלום. זה ממלא אותי, מחזק אותי"

מירי בלבול מארחת את חבריה לארוחת ערב בביתה, ומשחזרת איך הקימה בית ספר להלבשת בתים ● על הדרך היא גם מעצבת דירות לנערים שנפלטו מהבית, ולנשים שיצאו ממעגל הזנות

מראה פנימי של מטוס / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מה מתרחש בתוך המטוס בין טיסה לטיסה, מרגע הנחיתה ובדרך להמראה הבאה?

אחרי שגלגלי המטוס נגעו בקרקע, אחרי שמחיאות הכפיים גוועו, והנוסעים ירדו מהמטוס - מתחילה ספירה לאחור מתוזמנת היטב שמעליה מרחפת עננת יעילות ● קבלו הצצה אל מאחורי הקלעים

עין חיניה./  צילום:  יותם יעקובסון

למה יש סערה דווקא סביב עין חיניה, שבתוך הקו הירוק?

עין חיניה, מעיין בפארק ירושלים שבו שרידים ארכיאולוגיים רבים שעבר באחרונה שיפוץ מקיף, עומד במרכז סערה שמערבת טיולים ופוליטיקה ● על מה כל הרעש?

איור: שאטרסטוק

מה אומרים לבוס ואיך יוצאים מהמיטה? התקף החרדה של שי גולדן הוליד פרויקט שמרים את מסך הבושה

הפרויקט הזה נולד בעיצומו של התקף חרדה, והמטרה שלו היא לתת קול ומילים להרבה מאוד אנשים שחיים במחשכים, בהסתרה, בהכחשה, בבושה, בחרדה ● פרויקט מיוחד

סיון שלחין / צילום: גני פפרמן

“קשה להיות עסק עצמאי בישראל, ובעוטף עזה זה קשה פלוס פלוס”

לסיון שלחין (37) יש עסק לשיווק דיגיטלי והיא מלווה עסקים קטנים מאוזר עוטף עזה ● "להיות בעלת עסק בעוטף זה אומר שכל כמה חודשים צריך לעצור הכל" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il 

דירות חדשות/צילום: אייל יצהר

מדד המחירים עלה באוקטובר ב-0.4%; מחירי הדירות ממשיכים לטפס

כך דיווחה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ● מחירי הדירות עלו ב-0.2% ● עליות מחירים נרשמו במיוחד בסעיפי הלבשה והנעלה (6.9%), ירקות ופירות (2%) ומזון (0.7%)

שרי שיבננדה  /  צילום: יח"צ PayPal

“ייקח עוד עשור עד שנגיע לעולם ללא מזומן”: בכיר בפייפאל מספר על החיבה של הישראלים להזמנות מחו"ל

סמנכ"ל הטכנולוגיות של פייפאל, שרי שיבננדה, מאמין שבעתיד נוכל לבצע תשלומים מכל מכשיר, אבל שהחנויות הפיזיות אולי לא ייעלמו לעולם ● בראיון ל"גלובס" הוא מדבר על כניסת הענקיות לתחום התשלומים ומציין ש"הישראלים בחוד החנית של התנהגות צרכנית"

וול סטריט / צילום: רויטרס

וול סטריט: הדאו ג'ונס שבר שיא והגיע לראשונה ל-28 אלף נקודות

היועץ הכלכלי של הבית הלבן לארי קודלו אמר כי ארה"ב וסין קרובות לסיים את מלחמת הסחר ולהגיע להסכם ● אירופה ננעלה בעליות; המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת

פולקסווגן טיגואן / צילום: יחצ

תג מחיר: טיגואן מודל 2019 מרשים, אבל יקר

הטיגואן מודל 2019 מגיע עם מנוע 1.5 טורבו ושלדה משודרגת ושומר על העיצוב המתנשא של קודמו ● המרחב הפנימי מרשים והשלדה הגרמנית מהוקצעת, אבל המחיר ממשיך לזחול כלפי מעלה

בני גנץ / קרדיט צילום: שריה דיאמנט

התוכנית שהקפיצה את נתניהו: 4 ימים לתום המנדט זה מה שמתכנן בני גנץ

ערב פגישתו עם נשיא המדינה, יו"ר כחול לבן מתכנן לקיים מו"מ להרכבת ממשלה צרה שתתבסס על מיעוט בכנסת, תוך תמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ ● על גבי הרשתות החברתיות פנה לנתניהו וכתב: "אני אעשה הכל כדי למנוע ממך לגרור את אזרחי ישראל למערכת בחירות בפעם השלישית"

ניסן מקסימה 2019.  / צילום: יחצ

היו זמנים באמריקה: מודל מקסימה 2019 נאה ועתידני, אך מזהם

דגם הסלון זכה לשורה של שדרוגים מהותיים אך צריכת הדלק והזיהום נשארו גבוהים

 

 

ניר חפץ / צילום: שלומי יוסף, גלובס

עד המדינה ניר חפץ דורש התנצלות מיעקב ברדוגו ומאיים לתבוע

חפץ טוען כי ברדוגו הפיץ בקבוצת ווטסאפ בשם "אחדות הליכוד" פרטים אסורים בפרסום ובכך הסב לו נזקים והפר את פרטיותו ● ברדוגו הכחיש לפני ימים אחדים את הטענות ● בנוסף טוען חפץ שרה"מ פעל ב-2016 לשיבוצו של ברדוגו כשדר

זיהוי פנים/ צילום: שאטרסטוק

מיקרוסופט בודקת את פעילות הסטארט-אפ הישראלי AnyVision

ענקית הטכנולוגיה השקיעה בסטארט-אפ שפיתח טכנולוגיה לזיהוי פנים, אך בודקת האם הפר את כללי האתיקה שלה  ● AnyVision בתגובה: "אנחנו יזמנו את הבדיקה של מיקרוסופט. אנחנו לא מפרים את כללי האתיקה שלה"

משתמשת בפייסבוק / צילום: שאטרסטוק

מדריך: כך "תעבדו" על פייסבוק ותשדרגו את הפיד

אם הפיד שלכם מתחיל להעיק, הפרסומות לא רלוונטיות, ואתם עוד לא בשלים לגמילה מפייסבוק – המדריך הזה בשבילכם ● כך תסלקו את כל החלודה שהצטברה בעורקים של הרשת החברתית ותלמדו אותה מחדש מה אתם אוהבים ● וגם בונוס: הפיצ'רים הכי חשובים למי שחשוב לשלוט על המידע שלו

דיכאון וחרדה/  איורים: חן ליבמן

יותר קל לדבר על סרטן: למה הסובלים מדיכאון ומחרדה לא מדברים על זה

כל אחד מאיתנו חווה בעצמו או מכיר מישהו קרוב שסובל מדיכאון ומחרדה, אבל כמעט אף אחד לא מדבר על זה, אף על פי שההסתרה עלולה להחמיר את המצב. למה בעצם?

פרוייקט דורית סלע / צילום: עודד סמדר, יח"צ

סיפור מעטפת הרמוני של כפריות עם נגיעות מודרניות: הבית המרהיב במרכז הארץ

דורית סלע הפכה בית כפרי לבית עכשווי עם חיפוי באבן בזלת פראית ● בחללים הרחבים החליף הפרקט את רצפת האבן כדי להפחית את תחושת הניכור

קבלנים / צילום: שאטרסטוק

האם בעל זכות מזערית בקרקע יכול לגרום ליתר הבעלים לאבד אותה?

האמנם כל שותף בקרקע זכאי לדרוש פירוק שיתוף? 

 

מנחם מושקוביץ'/ / צילום:  יונתן בלום

"התחדשות עירונית? עוד נבכה על הפרויקטים האלה": יו"ר ועדת האתיקה בלשכת עוה"ד מדבר על אפי נוה ולהקת שלוה

עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית בלשכת עוה"ד ובעל משרד המתמחה בחדלות פירעון ובהתחדשות עירונית, בראיון אישי ● על הילדות במשפחה חרדית, על פרויקטים של תמ"א ועל האתיקה של עוה"ד: "יש ירידה ביחס של עו"ד לשופטים ולקולגות"

הנשיא טראמפ בפלורידה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

המדינה שתכריע את גורל הבחירות המקוטבות ביותר בארה"ב

50 מדינות משתתפות בהצבעה, אבל רק מעטות מהוות לשון מאזניים שקובעת בפועל את התוצאות. אחת מהן היא פלורידה ● מה קרה בה במערכות בחירות קודמות, איזה תפקיד היא משחקת עכשיו בפריימריז הדמוקרטיים, ולמה היא עשויה לקבוע לאן הולכת אמריקה מכאן ● כתבה ראשונה בסדרה