גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: משיקים מורשת טלוויזיונית

מי הגיע לאירוע ההשקה של ערוץ המורשת? ■ מי פירגן למושיק גלאמין על התוכנית החדשה בהוט? ■ מה עשה מנכ"ל כאל דורון ספיר באילת? ■ ולאיזה אירוע מיוחד הוזמן רון חולדאי?

 יונה ויזנטל, אבי בר/ צלם: אביב חופי
יונה ויזנטל, אבי בר/ צלם: אביב חופי

"למרות פרשת מח"ט גבעתי, אני יכול להגיד שכדי להקים היום ערוץ טלוויזיה בישראל צריך אמונה בבורא עולם", כך אמר שר התקשורת, גלעד ארדן, באירוע השקת ערוץ 20, שנערך ביום שישי האחרון בגלריה מאירהוף בתל-אביב. הערוץ נופל על משבצת ערוץ המורשת, אך לוח שידוריו לא נופל דווקא על משבצות תוכניות הדת שבהן אנחנו רגילים לצפות.

אחד מהבעלים, אבי בר, הציג את הסיסמה של הערוץ - "טלוויזיה שמכבדת אותך", ואמר כי הבחירה במשפט זה אינה מקרית ורמז בכך לשידורי הערוצים האחרים.

עוד הצטופפו בצהריים החמימים, למה שנראה היה כמפגש פסגה בין בכירי המגזר הציוני-דתי לראשי הטלוויזיה בישראל, יו"ר הערוץ, מוטי שקלאר; יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור; נורית דאבוש, יו"רית הבימה, שהגיעה עם בתה ליאב; אבי בן-טל, מנכ"ל ynet, שלו קשר עסקי עם הערוץ החדש; ואנשי תוכן רבים מקבוצת "ידיעות אחרונות", ובהם יון פדר; מיכל רפאלי-כדורי, סמנכ"לית הרגולציה של yes; ניצן חן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית; עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס; יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל; עיתונאים בכירים כמו שלום קיטל, בן דרור ימיני, יורם ארבל, וקלמן ליבסקינד; ח"כ עליזה לביא; ח"כ איילת שקד; ג'ודי שלום-ניר-מוזס; הסוכן והאמרגן בני מנשה; איש האסטרטגיה של הערוץ זיו לנגר ואשתו איה קרמרמן.

באירוע השתתפו גם הטאלנטים המובילים של הערוץ, ובראשם לינוי בר-גפן; שרון גל, שהגיע עם משפחתו; עדן הראל ועודד מנשה; יהורם גאון; אטילה שומפלבי; גיל קופטש; קובי אריאלי; ואיריס קול.

באירוע הופיעו בפני הקהל שולי רנד ואסף אמדורסקי, גם הם מכוכבי הערוץ.

 יונה ויזנטל, אבי בר / צלם: אביב חופי

הגלאם של גלאמין

תוכנית חדשה תעלה הערב (ב') בהוט בשם "בבית של", בהנחייתו של מושיק גלאמין. הפעם, גלאמין יעצב לסלבס כמו יעל בר-זוהר וגיא זוארץ, איתי תורג'מן, אילנית לוי ואלירז שדה, ירדן הראל ואחרים את החדר האהוב עליהם בבית.

באירוע השקת התוכנית, שנערך בשבוע שעבר בחנות הקונספט של רשת הריהוט ביתילי - נותנת החסות הראשית לתוכנית, נכחו עופר איתני, יו"ר קבוצת א.פ עיצובים ומבעלי רשת ביתילי; ליליאנה אדאדי, מנכ"לית מתחם דיזיין סנטר; חתן השמחה מושיק גלאמין והסלבס.

 ליליאנה אדאדי, עופר איתני / צלם: אור גפן

לטיול יצאנו

בסוף השבוע האחרון, רגע לפני החזרה לבית-הספר, הדרימו כ-2,300 עובדי כאל וילדיהם, ובהם עובדי מוקד אשדוד שהושק בתחילת יולי במהלך "צוק איתן", לחופשה מרוכזת באילת.

בחברה מדגישים כי זו הפעם הראשונה שכל העובדים יצאו במחזור נופש אחד גדול, בניגוד לשנים קודמות אז יצאו ב-3 מחזורים נפרדים.

משה פרץ זימר לעובדים, שבהם: דורון ספיר, מנכ"ל כאל; שגית סלע גל, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברה; אירנה פורטניק, סמנכ"לית תכנון ופתוח; ענת נתיב, סמנכ"לית שיווק; אחיה פריד, סמנכ"ל לקוחות עסקיים ואחרים.

 דורון ספיר, משה פרץ /צילום: ארן דולב

הילד בן 70

ארגון "בית תפילה ישראלי", המנסה להטמיע את ערכי המסורת היהודית בתל-אביביים, קיים ביום שישי האחרון קבלת שבת המונית בנמל תל-אביב.

לאירוע הוזמן גם ראש העיר העברית הראשונה, רון חולדאי, שחגג השבוע 70. במהלך התפילה הזמינו אסטבן גוטפריד, רב בית תפילה ישראלי, ורני יגר, מנכ"ל הארגון, את חולדאי לשאת דברים ובסיומם העניקו לו "תפילה לשלום העיר תל-אביב-יפו" וזר פרחים. הקהל שר לו "היום יום הולדת".

"אחת המסורות היפות ביותר שנוסדו בעיר תל-אביב היא 'עונג שבת', שהנהיג המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק בשנת 1926. זה התחיל מקבוצת אמנים וסופרים שהיו מתכנסים בלילות שבת ועוסקים בתרבות היהודית על שלל היבטיה" אמר חולדאי, "והנה, 80 שנים אחרי כן, תל-אביב-יפו היא עדיין עיר יהודית מאוד על-פי דרכה הייחודית, ועדיין יש בה צמא אדיר לתוכן יהודי, ללימוד ולטקסים. לצד יהדות אורתודוקסית, העיר נהנית מפריחה חסרת תקדים של מה שקרוי בפי רבים 'יהדות מתחדשת' - ואולי אפשר גם לקרוא לזה סתם 'יהדות תל-אביבית': יהדות סובלנית וערכית; יהדות כעולם תרבותי; יהדות כמערך מוסרי וערכי ולאנשי 'בית תפילה ישראלי' - תפקיד בפריחה הזו בעיר".

עוד היו ושמעו: טל אורן, מנכ"לית אוצר מפעלי ים; אורי קליין, מנכ"ל אתרים; וחברי מועצת העיר תל-אביב מיכאל גיצין, ראובן לדיאנסקי ואפרת טולקובסקי.

רון חולדאי/ צלם: אור גליקמן

למען המתנדבים

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מסרה אתמול (א'), בטקס שהתקיים בבית דגן, 50 ניידות חדשות לאגף התנועה במשטרת ישראל. הניידות, במימון הרשות, יצטרפו לצי הניידות של "המתנדבים בתנועה", שפועלים בערים ברחבי הארץ. 25 ניידות צפויות להימסר בעתיד.

ד"ר יעקב שיינין, יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אמר בטקס כי "אנו רואים באכיפה הכרח בל-יגונה, אך אנו לא מחפשים דוחות. אנו מקווים ומאמינים שהמתנדבים בתנועה לא יעסקו ברדיפה אחרי מתן דוחות, אלא בסיורים, בנוכחות, בבדיקת רשיונות, ולא פחות בהסברה - בעיקר לצעירים. היעד הלאומי הוא להיות בין 5 המדינות הבטוחות ביותר בעולם עד שנת 2020. המשמעות היא לרדת אל מתחת ל-200 הרוגים בשנה".

יוחנן דנינו, מפכ"ל המשטרה, אמר: "מסירת כלי רכב חדשים היא אירוע בעל חשיבות מיוחדת, שכן היא משליכה באופן ישיר על היכולת המבצעית של המשטרה. בעיקר נכון הדבר כאשר הרעיון המרכזי העומד מאחוריה הוא שימור והעצמת מתנדבים, שתורמים מזמנם הפרטי ומצטרפים לכוח הלוחם בתאונות הדרכים".

בהתייחס לתאונת הפגע וברח שהייתה בסוף השבוע, הוסיף דנינו: "יש כאן כשל מוסרי ערכי, ומשטרת ישראל לא תוכל בשום אופן להשלים עם התופעה הזו של נהגים שפוגעים באנשים ומשאירים אותם פצועים על הכביש".

יצחק אהרונוביץ', השר לביטחון פנים, פרגן לשוטרי התנועה ולרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על תרומתם להפחתת מספר ההרוגים בתאונות הדרכים מ-500 לפני כ-8 שנים, לכ-300 בשנת 2013.

עוד נכחו בטקס: ניצב משה (צ'יקו) אדרי, ראש אגף התנועה; מרדכי בהירי דואני, מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים; ויאיר גלר, מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול.

 יוחנן דנינו, יעקב שיינין/ צלם: יהונתן סבן

עוד כתבות

תן בלצ’רסיק, ממייסדי Airbnb. רוב הלקוחות לא מודעים לכמות המידע עליהם שמגיע לסינים / צילום: Reuters, ISSEI KATO

לא רוצה לישון על זה: הסינים דרשו מידע על תיירים, בכיר ב-Airbnb בחר להתפטר

בפלטפורמת שיתוף הבתים, שעומדת לפני הנפקה לפי שווי של 30 מיליארד דולר, טוענים כי הם שומרים על שקיפות מול המשתמשים ● אולם כשקצין FBI לשעבר פנה לאחד המייסדים בעניין הדרישה הסינית, התשובה הייתה: "אנחנו לא כאן כדי לקדם ערכים אמריקאים"

ג'ון קרי / צילום: Associated Press, Andrew Harnik

ג'ו ביידן ימנה את ג'ון קרי לממונה על התמודדות עם משבר האקלים

קרי כיהן כשר החוץ בממשל אובמה וחתם מטעם המדינה על הסכמי פריז

מגמנט. טכנולוגיה להטענה אלחוטית של כלי רכב חשמליים / צילום: מצגת החברה

מזכר ההבנות עם מגמנט פקע ומניית איי.סי.בי צונחת ב-52%

מגמנט היא חברת סטארט-אפ מגרמניה, העוסקת בטעינה אלחוטית של מכוניות, ואילו איי.סי.בי (ישראל סין ביוטכנולוגיה), הנמצאת בשליטה סינית, משקיעה בחברות טכנולוגיה, ומצבה הפיננסי מאתגר

עכו. בעיר טוענים ש־3,000 תושבים  עזבו בגלל ביטול הטבת המס / צילום: shutterstock

חוק עכו עבר בכנסת: 16 יישובים יקבלו הטבות מס

החוק מעניק לשורה של יישובים תוספת של 5% בהטבת המס והוא יהיה תקף למשך שנתיים ● ביולי 2018 קטנו ההטבות שקיבלו תושבי עכו לעומת השכנה נהריה והחוק של ח"כ מיכל שיר עבר גלגולים רבים עד לאישורו הערב

הפסל של השור מחוץ לבורסה של פרנקפורט / צילום: Michael Probst, Associated Press

עליות בוול סטריט: אמריקן איירליינס וטסלה מזנקות בכ-6%

חברת התרופות אסטרה זנקה ואוניברסיטת אוקספורד דיווחו כי היעילות בחיסון שפיתחו לקורונה עלתה ל-90% ● הפעילות העסקית בארה"ב צמחה בנובמבר בקצב המהיר ביותר מאז מארס 2015 ● מרק רוכשת את חברת התרופות הפרטית אונקואימיון (OncoImmune) תמורת 425 מיליון דולר

יאיר לוינשטיין, אלטשולר שחם / צילום: איל יצהר, גלובס

שנת המפנה בשוק הפנסיה: אלטשולר שחם הוא בית ההשקעות הגדול בתחום הצומח

בסוף אוקטובר נהפך אלטשולר שחם לבית ההשקעות הגדול בשוק קרנות הפנסיה החדשות ● כבר ביולי עקף הלמן אלדובי את פסגות, שנהפך לשחקן הקטן ביותר בשוק זה

בנימין נתניהו / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

גנץ לא ידע: נתניהו נפגש אתמול בחשאי עם יורש העצר הסעודי

רה"מ טס אתמול אחה"צ לעיר ניאום שבסעודיה וקיים פגישה משולשת עם יורש העצר הסעודי ועם מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו ● לפי מקורות ישראליים, נושא השיחה העיקרי היה איראן והאפשרות כי ממשל ביידן ינסה לחזור להסכם הגרעין ● שר החוץ הסעודי הכחיש את קיום הפגישה

ראש הממשלה ורעייתו שרה בכנסת / צילום: גלובס

ריח בחירות באוויר: נתניהו בעוד הופעה נדירה בכנסת

רה"מ ובכירי הליכוד ישתתפו היום בישיבה של ועדת המשנה לצמצום הפערים בתקצוב שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז בראשות ח"כ אופיר כץ ● הופעת נתניהו לצד בכירי הליכוד בישיבה מעבירה מסר שהבחירות בפתח ומהווה איתות לקהל היעד של הליכוד בבחירות: תושבי הפריפריה בצפון

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

סגירה חזקה בבורסה: ת"א 90 קפץ ב-3.3%, אלוני חץ זינקה ב-6%

מדד ת"א 35 עלה ב-1.3%, מדד הבנקים טיפס ב-1.2% ● איי.סי.אל זינקה בכ-5%, אינרום עלתה ב-5.4%, דנאל טיפסה ב-2.3%, מנגד אנרג'יקס איבדה 3.5%

האי המלאכותי Palm Jumeirah, המרינה של דובאי ומחוז JBR, דובאי / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מתחילת דצמבר: ישראלים יוכלו לטוס לאיחוד האמירויות

זאת עוד לפני שייכנס לתוקף ההסכם הרשמי על פטור הוויזות ההדדי ● משרדי החוץ של ישראל והאמירויות סיכמו על הסדר ביניים, שיאפשר אשרה אלקטרונית על ידי מילוי טופס מקוון לתייר לפני הטיסה

חדר כושר במודיעין נערך לקראת היציאה מהסגר הראשון במאי / צילום: Shutterstock

מעל 50% אבטלה: נתונים חדשים חושפים את עומק המשבר בענף הכושר

לפי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, הקורונה פגעה קשה בענף הכושר שהיה במגמת צמיחה בשנים האחרונות ● בשיא הסגר הראשון, יותר ממחצית מהעוסקים בתחום נרשמו כדורשי עבודה

שמואל סלבין, יו"ר קרן הריט  סלע קפיטל / צילום: איל יצהר, גלובס

הצעת הרכש של מבנה מלהיטה את הרוחות בסלע קפיטל: אחד הדח"צים התפטר

חליפת מכתבים סביב דרישת מבנה לכינוס אסיפת בעלי המניות של סלע חושפת את עומק המחלוקת בין שתי חברות הנדל"ן המניב ● זאב מילבאואר התפטר במפתיע, תוך הטחת טענות בחבריו לדירקטוריון

קו הרקיע של דובאי / צילום: שאטרסטוק

גם אל על משיקה טיסות ישירות לדובאי; כמה יעלה כרטיס?

הקו של אל על יחל לפעול ב-13 בדצמבר במתכונת של 14 טיסות שבועיות ● הטיסות יבוצעו במטוסי ה-737-900 ובמטוסי הדרימליינר 787 של החברה

חפירה ארכיאולוגית / צילום: רויטרס

שניים ניסו למצוא זהב באתר עתיקות ונתבעו. מה גובה הקנס שישלמו?

רשות העתיקות תבעה שני בני אדם שגרמו לנזק באתר "חורבת גבר" ● הנאשמים הגיעו לאתר כשהם מצוידים בכלי חפירה וביצעו בצוותא חפירה של בור באתר לתור שכבות ארכיאולוגיות, מפני שסברו שיוכלו למצוא שם זהב

נתן חץ / צילום: איל יצהר

אלוני חץ פרסמה דוחות טובים לרבעון השלישי; המניה מזנקת בכ-6%

אלוני חץ רשמה ברבעון השלישי ירידה של 14.3% בלבד ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ל-157.8 מיליון שקל ● נתן חץ: "נכון להיום, פעילות המשרדים בשווקים בהם אנו פועלים ממשיכה להתנהל בצורה יחסית טובה. שיעורי התפוסה נותרו גבוהים והגבייה מתנהלת כסדרה"

מדענית מחזיקה חיסון נסיוני נגד נגיף הקורונה / צילום: Dado Ruvic, רויטרס

"מרוץ נגד הזמן": כך מתכוננים באירופה למבצעי חיסון המוניים נגד קורונה

גרמניה מגייסת אחיות שפרשו לגמלאות, בספרד יוקמו 13 אלף מרכזי חיסון, וביבשת מנסים להתחיל מוקדם ככל האפשר עם החיסונים לקורונה, בשל התמותה העודפת שכבר מתבטאת באלפי קורבנות מדי יום

ויטליק בוטרין, מייסד את'ריום / צילום: Ethereum Foundation / צילום: יח"צ

ביטקוין, מאחוריך: מחיר המטבע של את'ריום זינק לשיא של שנתיים וחצי

עניין המשקיעים בפלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום גובר לקראת השקת הדור הבא שלה, את'ריום 2.0, בשבוע הבא ● מחיר האת'ר חצה היום את רף ה-600 דולר לראשונה מאז יוני 2018, בזמן שמחיר הביטקוין קרוב לשיא של כל הזמנים

טראמפ מול ביידן / צילום: Associated Press

משקיעים בעתיד: לאן מועדות פניהם של השווקים הפיננסיים בארה"ב

מצב של נשיא דמוקרטי וסנאט רפובליקאי עלול ליצור שיתוק, אבל גם להקשות על הידוק הרגולציה על חברות הטכנולוגיה ● בינתיים טראמפ הוא הנשיא עד ינואר, והכלכלה צפויה לקבל תמריץ משמעותי

אבו דאבי, עיר הבירה של איחוד האמירויות הערביות / צילום: שאטרסטוק

המאכערים הישראלים מתנפלים על איחוד האמירויות, וליזמים הישראלים יש רק מה להפסיד מכך

יזמים ואנשי עסקים ישראלים שמבקשים להצליח לחדור לשוק האמירתי צריכים לחפש אחר שותפויות של ממש במקום פתיחת דלתות, ולהעדיף עבודה קשה, מאתגרת וסיזיפית על פני הבטחות לקיצורי דרך

פרופ' אמיר ירון / צילום: יונתן בלום

הדולר ירד בחזרה לרמות של 2008 ובבנק ישראל לא מתרגשים - האם כללי המשחק משתנים?

מדוע בנק ישראל אינו יוצא הפעם מגדרו כדי לבלום את התחזקות השקל, והאם ההתחזקות מוצדקת ואינה מושפעת מכוחות ספקולטיביים?