גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: משיקים מורשת טלוויזיונית

מי הגיע לאירוע ההשקה של ערוץ המורשת? ■ מי פירגן למושיק גלאמין על התוכנית החדשה בהוט? ■ מה עשה מנכ"ל כאל דורון ספיר באילת? ■ ולאיזה אירוע מיוחד הוזמן רון חולדאי?

 יונה ויזנטל, אבי בר/ צלם: אביב חופי
יונה ויזנטל, אבי בר/ צלם: אביב חופי

"למרות פרשת מח"ט גבעתי, אני יכול להגיד שכדי להקים היום ערוץ טלוויזיה בישראל צריך אמונה בבורא עולם", כך אמר שר התקשורת, גלעד ארדן, באירוע השקת ערוץ 20, שנערך ביום שישי האחרון בגלריה מאירהוף בתל-אביב. הערוץ נופל על משבצת ערוץ המורשת, אך לוח שידוריו לא נופל דווקא על משבצות תוכניות הדת שבהן אנחנו רגילים לצפות.

אחד מהבעלים, אבי בר, הציג את הסיסמה של הערוץ - "טלוויזיה שמכבדת אותך", ואמר כי הבחירה במשפט זה אינה מקרית ורמז בכך לשידורי הערוצים האחרים.

עוד הצטופפו בצהריים החמימים, למה שנראה היה כמפגש פסגה בין בכירי המגזר הציוני-דתי לראשי הטלוויזיה בישראל, יו"ר הערוץ, מוטי שקלאר; יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור; נורית דאבוש, יו"רית הבימה, שהגיעה עם בתה ליאב; אבי בן-טל, מנכ"ל ynet, שלו קשר עסקי עם הערוץ החדש; ואנשי תוכן רבים מקבוצת "ידיעות אחרונות", ובהם יון פדר; מיכל רפאלי-כדורי, סמנכ"לית הרגולציה של yes; ניצן חן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית; עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס; יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל; עיתונאים בכירים כמו שלום קיטל, בן דרור ימיני, יורם ארבל, וקלמן ליבסקינד; ח"כ עליזה לביא; ח"כ איילת שקד; ג'ודי שלום-ניר-מוזס; הסוכן והאמרגן בני מנשה; איש האסטרטגיה של הערוץ זיו לנגר ואשתו איה קרמרמן.

באירוע השתתפו גם הטאלנטים המובילים של הערוץ, ובראשם לינוי בר-גפן; שרון גל, שהגיע עם משפחתו; עדן הראל ועודד מנשה; יהורם גאון; אטילה שומפלבי; גיל קופטש; קובי אריאלי; ואיריס קול.

באירוע הופיעו בפני הקהל שולי רנד ואסף אמדורסקי, גם הם מכוכבי הערוץ.

 יונה ויזנטל, אבי בר / צלם: אביב חופי

הגלאם של גלאמין

תוכנית חדשה תעלה הערב (ב') בהוט בשם "בבית של", בהנחייתו של מושיק גלאמין. הפעם, גלאמין יעצב לסלבס כמו יעל בר-זוהר וגיא זוארץ, איתי תורג'מן, אילנית לוי ואלירז שדה, ירדן הראל ואחרים את החדר האהוב עליהם בבית.

באירוע השקת התוכנית, שנערך בשבוע שעבר בחנות הקונספט של רשת הריהוט ביתילי - נותנת החסות הראשית לתוכנית, נכחו עופר איתני, יו"ר קבוצת א.פ עיצובים ומבעלי רשת ביתילי; ליליאנה אדאדי, מנכ"לית מתחם דיזיין סנטר; חתן השמחה מושיק גלאמין והסלבס.

 ליליאנה אדאדי, עופר איתני / צלם: אור גפן

לטיול יצאנו

בסוף השבוע האחרון, רגע לפני החזרה לבית-הספר, הדרימו כ-2,300 עובדי כאל וילדיהם, ובהם עובדי מוקד אשדוד שהושק בתחילת יולי במהלך "צוק איתן", לחופשה מרוכזת באילת.

בחברה מדגישים כי זו הפעם הראשונה שכל העובדים יצאו במחזור נופש אחד גדול, בניגוד לשנים קודמות אז יצאו ב-3 מחזורים נפרדים.

משה פרץ זימר לעובדים, שבהם: דורון ספיר, מנכ"ל כאל; שגית סלע גל, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברה; אירנה פורטניק, סמנכ"לית תכנון ופתוח; ענת נתיב, סמנכ"לית שיווק; אחיה פריד, סמנכ"ל לקוחות עסקיים ואחרים.

 דורון ספיר, משה פרץ /צילום: ארן דולב

הילד בן 70

ארגון "בית תפילה ישראלי", המנסה להטמיע את ערכי המסורת היהודית בתל-אביביים, קיים ביום שישי האחרון קבלת שבת המונית בנמל תל-אביב.

לאירוע הוזמן גם ראש העיר העברית הראשונה, רון חולדאי, שחגג השבוע 70. במהלך התפילה הזמינו אסטבן גוטפריד, רב בית תפילה ישראלי, ורני יגר, מנכ"ל הארגון, את חולדאי לשאת דברים ובסיומם העניקו לו "תפילה לשלום העיר תל-אביב-יפו" וזר פרחים. הקהל שר לו "היום יום הולדת".

"אחת המסורות היפות ביותר שנוסדו בעיר תל-אביב היא 'עונג שבת', שהנהיג המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק בשנת 1926. זה התחיל מקבוצת אמנים וסופרים שהיו מתכנסים בלילות שבת ועוסקים בתרבות היהודית על שלל היבטיה" אמר חולדאי, "והנה, 80 שנים אחרי כן, תל-אביב-יפו היא עדיין עיר יהודית מאוד על-פי דרכה הייחודית, ועדיין יש בה צמא אדיר לתוכן יהודי, ללימוד ולטקסים. לצד יהדות אורתודוקסית, העיר נהנית מפריחה חסרת תקדים של מה שקרוי בפי רבים 'יהדות מתחדשת' - ואולי אפשר גם לקרוא לזה סתם 'יהדות תל-אביבית': יהדות סובלנית וערכית; יהדות כעולם תרבותי; יהדות כמערך מוסרי וערכי ולאנשי 'בית תפילה ישראלי' - תפקיד בפריחה הזו בעיר".

עוד היו ושמעו: טל אורן, מנכ"לית אוצר מפעלי ים; אורי קליין, מנכ"ל אתרים; וחברי מועצת העיר תל-אביב מיכאל גיצין, ראובן לדיאנסקי ואפרת טולקובסקי.

רון חולדאי/ צלם: אור גליקמן

למען המתנדבים

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מסרה אתמול (א'), בטקס שהתקיים בבית דגן, 50 ניידות חדשות לאגף התנועה במשטרת ישראל. הניידות, במימון הרשות, יצטרפו לצי הניידות של "המתנדבים בתנועה", שפועלים בערים ברחבי הארץ. 25 ניידות צפויות להימסר בעתיד.

ד"ר יעקב שיינין, יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אמר בטקס כי "אנו רואים באכיפה הכרח בל-יגונה, אך אנו לא מחפשים דוחות. אנו מקווים ומאמינים שהמתנדבים בתנועה לא יעסקו ברדיפה אחרי מתן דוחות, אלא בסיורים, בנוכחות, בבדיקת רשיונות, ולא פחות בהסברה - בעיקר לצעירים. היעד הלאומי הוא להיות בין 5 המדינות הבטוחות ביותר בעולם עד שנת 2020. המשמעות היא לרדת אל מתחת ל-200 הרוגים בשנה".

יוחנן דנינו, מפכ"ל המשטרה, אמר: "מסירת כלי רכב חדשים היא אירוע בעל חשיבות מיוחדת, שכן היא משליכה באופן ישיר על היכולת המבצעית של המשטרה. בעיקר נכון הדבר כאשר הרעיון המרכזי העומד מאחוריה הוא שימור והעצמת מתנדבים, שתורמים מזמנם הפרטי ומצטרפים לכוח הלוחם בתאונות הדרכים".

בהתייחס לתאונת הפגע וברח שהייתה בסוף השבוע, הוסיף דנינו: "יש כאן כשל מוסרי ערכי, ומשטרת ישראל לא תוכל בשום אופן להשלים עם התופעה הזו של נהגים שפוגעים באנשים ומשאירים אותם פצועים על הכביש".

יצחק אהרונוביץ', השר לביטחון פנים, פרגן לשוטרי התנועה ולרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על תרומתם להפחתת מספר ההרוגים בתאונות הדרכים מ-500 לפני כ-8 שנים, לכ-300 בשנת 2013.

עוד נכחו בטקס: ניצב משה (צ'יקו) אדרי, ראש אגף התנועה; מרדכי בהירי דואני, מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים; ויאיר גלר, מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול.

 יוחנן דנינו, יעקב שיינין/ צלם: יהונתן סבן

עוד כתבות

צביקה בארינבוים / צילום: אביב חופי

בעלי מניות סומוטו אישרו העסקה למכירת הפעילות לצביקה בארינבוים

מניית חברת הטכנולוגיה עולה 4% על רקע הדיווח על אישור בעלי המניות ביום חמישי האחרון ● בעקבות האישור צפויה סומוטו לקבל במועד השלמת העסקה סכום של 36.7 מיליון דולר ● לאחר השלמת העסקה צפויה החברה לחלק לבעלי מניותיה דיבידנד של כ-18 מיליון דולר

צילום: אלבום פרטי

צפון אמריקה בסטיישן: היצרים האפלים בעבעו כל הדרך למונטריי

הדרך למונטריי נראתה מושלמת בדיוק כמו החיים של ניקול קידמן בסדרת הטלוויזיה של HBO ● אלא שמתחת לפני השטח, הרוחות לא היו רגועות

העיר צפת./ צילום: Shutterstock קריאייטיב

פעוט כבן 3 נהרג בשריפה בבניין מגורים בצפת

אחיו בן החמש של הפעוט בן השלוש שנהרג בצהריים בשריפה בדירה בצפת עדיין מאושפז במחלקת טיפול נמרץ בית החולים זיו בעיר ומצבו מוגדר בינוני

מאיר שמיר / צלם: תמר מצפי

מאיר שמיר הציע לרכוש את אפריקה ישראל תמורת סכום של לפחות 480 מיליון שקל

שמיר ניהל מו"מ קשה בשבועות האחרונים עם נציגות מחזיקי האג"ח והנאמנים ● בסביבת הנציגות היו מעדיפים לראות כבר עכשיו הצעה נדיבה יותר, שתשקף תמורה גבוהה יותר למחזיקים

איימן עודה/ צילום: רפי קוץ

על נבחר הציבור שהודר מהפגנה כדי לא להפחיד מצביעי ימין

בימים האחרונים התנהלו מאבקי כוח בין בכירים ב"כחול לבן" על רשימת הדוברים שינאמו בהפגנה נגד חוק החסינות ופסגת ההתגברות ● ח"כ איימן עודה, שבהתחלה הוזמן לנאום בעצרת, קיבל בהמשך השבוע ביטול בשל "מחסור במקום" ברשימת הדוברים ● בסופו של דבר, לאחר לחצים שהפעילו מפלגות השמאל הציוניות, ינאם עודה בהפגנה שתתקיים הערב בכיכר המוזיאון

משרדי פייסבוק בתל אביב / קרדיט: אורי ברקוביץ'

דיווח: פייסבוק תנפיק את מטבע הקריפטו גלובלקוין בתחילת 2020

על פי הדיווח ברשת BBC, ענקית המדיה החברתית קיימה שיחות בנוגע לתוכניות הקריפטו שלה עם משרד האוצר האמריקאי ועם נגיד הבנק המרכזי של אנגליה, ותתחיל כבר השנה בתהליך ניסוי לקראת השקה של מערכת תשלומים המבוססת על המטבע הדיגיטלי שהיא מפתחת, Globalcoin, שיושק ב-12 מדינות

פיט בודג'אג', אחד מהמועמדים הדמוקרטים לנשיאות ארה"ב / צילום: Shutterstock

מועמד המפלגה הדמוקרטית: "ארה"ב צריכה להיות נאמנה לישראל, לא לנתניהו"

פיט באטג'ג', אחד מהמתמודדים הדמוקרטים המובילים במירוץ לנשיאות: "תמיכה בישראל אין פירושה תמיכה באג'נדה של הימין בישראל, בדיוק כפי שלהיות פרו-אמריקאי אין פירושו להיות פרו-טראמפ" ● ההתבטאות משקפת תפיסה של אישים דמוקרטים רבים, ובהם ברק אובמה

 

אביגדור ליברמן / צילום: יוסי גמזו

ליברמן: "גם היום לא נמליץ על אף אחד חוץ מנתניהו"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ממשיך במתקפת הנגד כלפי הליכוד בעקבות ההאשמות שהוא יגרום לבחירות חדשות ולאי הקמת קואליציית הימין ● יחד עם זאת הבהיר ליברמן כי נתניהו יהיה ההמלצה של מפלגתו והבהיר כי חוק הגיוס הוא המכשול העיקרי העומד בין שתי המפלגות ● ביום ה' ליברמן לא נכחסי בפגישת חירום שכינס נתניהו עם ראשי סיעות הימין והחרדים

לונדון. מקומות עבודה ואנשים חוזרים לערים הגדולות ומעלים את המחירים / צילום: Shutterstock

הישראלים לא לבד: מעמד הביניים בכל העולם מתרחק מדירה

לא רק בישראל: גם ארה"ב, בריטניה, שבדיה ואוסטרליה מתקשות להתמודד עם חוסר הפרופורציה בין הזינוק במחירי הדיור לעומת העלייה הצנועה בשכר הריאלי

 פנינה פישמן / צילום: איל יצהר

קפיטל פוינט רוצה את חברת כן פייט: רכשה 5% ממניות החברה

כן פייט הודיעה כי תשיב בקרוב לדרישה לכינוס אסיפה ● אם יצלח המהלך של קפיטל פוינט, הוא ישים סוף מפתיע לאחד הסיפורים הוותיקים והמעניינים של הביומד בבורסה בתל אביב

ליאור חן בישוב ברקן. "הלחץ על בג"צ" / צילום: אלון רון

בג"ץ דחה עתירה להסדרת הקצאות קרקע ביו"ש המשווקות ללא מכרז ובלי תמורה

הנימוק: חברת הנדל"ן שחם לא חשפה את כל פרטי הסכסוך בינה לבין תנועת ההתיישבות "אמנה" ● היועמ"ש המליץ על שיווק במכרזים

שר התחבורה ישראל כ"ץ ועובדים סינים בפרויקט הרכבת הקלה./ צילום: רויטרס

לא רק סין וארה"ב: כך הולכת ישראל ונשאבת לתוך מלחמת הסחר

ישראל היא זירה משנית וזניחה במאבק הגלובלי הנוכחי בין ארה"ב לסין ומנסה בכל כוחה להישאר כזו, אף שלאחרונה הלחץ האמריקאי מתחיל להשפיע גם עלינו ● וגם: מה הוביל את דירקטוריון חברת החשמל לחתום ויתור על חוב של 2.3 מיליארד דולר שנפסק לטובתה בבוררות בשווייץ ● פרשנות

סניף בנק מזרחי טפחות / צלם: יח"צ

מניית מזרחי זוכה להעלאת מחיר יעד שנייה בתוך חודשיים: המלצת "קנייה" מהאנליסטים של סיטי ואקסלנס

"אנו אוהבים את מניות הבנקים בישראל באופן כללי", ו"במיוחד את מזרחי טפחות, משום תיק המשכנתאות האיכותי וגם בגלל הגידול הדו-ספרתי ברווחיו ממשכנתאות ומתחומים אחרים" - כך אומרים האנליסטים בקבוצת סיטי, שמצמידים למניית בנק מזרחי טפחות מחיר יעד גבוה ב-16.5% ממחיר השוק

חיית מחמד / צילום: Shutterstock

למה חיות מחמד הפכו לחברים הכי טובים של בני האדם?

מבלי לדעת על כך, בני אדם רבים מאמצים חיות מחמד בכדי למלא תפקיד רגשי בחייהם ● מה בעצם גורם לנו להיקשר אליהם? ● האם בני אדם באמת הופכים לדומים לחיות המחמד שלהם? ● ומה היה שבחרנו לאמץ אומרת על האופי והתפקוד שלנו בעבודה? ● האזינו לפרק נוסף של "חזית המדע"

מארק צוקרברג/צילום: רויטרס ReutersTV

קנס המיליארדים של פייסבוק מתעכב בשל אי הסכמה בין רפובליקנים לדמוקרטים

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" מסוף השבוע, הסכם הפשרה עם רשות הסחר הפדרלית וקנס המיליארדים שיוטל בעקבותיו על הרשת החברתית, מתעכבים בשל פיצול בין רפובליקנים ודמוקרטים החברים ברשות הסחר הפדרלית (FTC)

אמזון/ צילום:   Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

אמזון מציעה גיפטקארד של 25 דולר בתמורה לסריקת גופכם בבגד ים בתלת-ממד

ענקית הסחר המקוון עורכת מחקר במסגרתו תאסוף סריקות תלת-ממד של מבני גוף שונים ● הסכמתם להשתתף? אמזון תעניק לכם גיפטקארד של 25 דולר לקניות באתרה

מפעל איסכור/ צילום: איל פישר

עובד שיפוצים נהרג, ומנהל החברה מואשם בגרימת מוות ברשלנות

באוקטובר 2016, ביומו הראשון בעבודות שיפוצים במפעל בקריית גת, נהרג דאהר אבו זלטה לאחר שנפל מגובה רב ● בכתב האישום שהוגש היום נגד מעסיקו – יצחק בן חמו – נטען כי הגג ממנו נפל אבו זלטה לא נבדק ע"י גורמי מקצוע

עו"ד תומר מוסקוביץ’ / צילום: יונתן בלום

"אנחנו לא מדינה בחובות. מרבית התיקים בהוצאה לפועל נפתחו על חוב של פחות מעשרת אלפים שקל"

מנהל רשות האכיפה והגבייה, עו"ד תומר מוסקוביץ', כמו שלא היכרתם ● על הילדות בירושלים ("כבר בגיל 5 היה בי איזה משפטן"), על הבחירה במשפטים ועל הטענות שישראל הפכה ל"גן עדן לחייבים": "אנחנו מדינה שגובה חובות תוך שמירה על כבוד האדם. הסתבר לנו שבאמצעות 'גבייה רכה' אנו גובים יותר כסף מאשר אם נסגור לחייב את חשבון הבנק או נעקל רכוש"

מלחמת סחר בין ארה"ב לסין / שאטרסטוק

מלחמת הסחר תמשיך להרעיד את השווקים השבוע? "ארה"ב הפסידה בשלב הראשון"

השווקים עוקבים אחרי דיווחים על פגישה צפויה בין נשיאי סין וארה"ב ● בריטניה תתמודד עם הכאוס על רקע התפטרותה של תרזה מיי, ובשרודרס מזהירים מפני גלישה של הכלכלה למיתון ● מחיר הנפט ימשיך לרכז עניין על רקע המתיחות סביב איראן והחשש מהאטה עולמית ● תחזית השווקים השבועית של "גלובס"

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

מזכירות הליכוד תתכנס ביום שלישי כדי להיערך לבחירות

(עדכון) - עד יום רביעי צריך רה"מ לדווח לנשיא על הרכבת הממשלה, אך עד כה אף מפלגה לא חתמה עם הליכוד על הסכם קואליציוני ● ברקע מועלים רעיונות שונים, לרבות צירוף כולנו לליכוד ● ליברמן לליכוד: "תתחייבו להעביר את חוק הגיוס בנוסח המקורי, והכול יסתדר" ● נתניהו: "כנראה יש מי שרוצה לגרור את המדינה לבחירות נוספות" ● ח"כ זוהר יגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת ● ח"כ גפני: ליברמן משתמש בחוק הגיוס כתירוץ להפלת נתניהו