גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

השיחה: משיקים מורשת טלוויזיונית

מי הגיע לאירוע ההשקה של ערוץ המורשת? ■ מי פירגן למושיק גלאמין על התוכנית החדשה בהוט? ■ מה עשה מנכ"ל כאל דורון ספיר באילת? ■ ולאיזה אירוע מיוחד הוזמן רון חולדאי?

 יונה ויזנטל, אבי בר/ צלם: אביב חופי
יונה ויזנטל, אבי בר/ צלם: אביב חופי

"למרות פרשת מח"ט גבעתי, אני יכול להגיד שכדי להקים היום ערוץ טלוויזיה בישראל צריך אמונה בבורא עולם", כך אמר שר התקשורת, גלעד ארדן, באירוע השקת ערוץ 20, שנערך ביום שישי האחרון בגלריה מאירהוף בתל-אביב. הערוץ נופל על משבצת ערוץ המורשת, אך לוח שידוריו לא נופל דווקא על משבצות תוכניות הדת שבהן אנחנו רגילים לצפות.

אחד מהבעלים, אבי בר, הציג את הסיסמה של הערוץ - "טלוויזיה שמכבדת אותך", ואמר כי הבחירה במשפט זה אינה מקרית ורמז בכך לשידורי הערוצים האחרים.

עוד הצטופפו בצהריים החמימים, למה שנראה היה כמפגש פסגה בין בכירי המגזר הציוני-דתי לראשי הטלוויזיה בישראל, יו"ר הערוץ, מוטי שקלאר; יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור; נורית דאבוש, יו"רית הבימה, שהגיעה עם בתה ליאב; אבי בן-טל, מנכ"ל ynet, שלו קשר עסקי עם הערוץ החדש; ואנשי תוכן רבים מקבוצת "ידיעות אחרונות", ובהם יון פדר; מיכל רפאלי-כדורי, סמנכ"לית הרגולציה של yes; ניצן חן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית; עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס; יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל; עיתונאים בכירים כמו שלום קיטל, בן דרור ימיני, יורם ארבל, וקלמן ליבסקינד; ח"כ עליזה לביא; ח"כ איילת שקד; ג'ודי שלום-ניר-מוזס; הסוכן והאמרגן בני מנשה; איש האסטרטגיה של הערוץ זיו לנגר ואשתו איה קרמרמן.

באירוע השתתפו גם הטאלנטים המובילים של הערוץ, ובראשם לינוי בר-גפן; שרון גל, שהגיע עם משפחתו; עדן הראל ועודד מנשה; יהורם גאון; אטילה שומפלבי; גיל קופטש; קובי אריאלי; ואיריס קול.

באירוע הופיעו בפני הקהל שולי רנד ואסף אמדורסקי, גם הם מכוכבי הערוץ.

 יונה ויזנטל, אבי בר / צלם: אביב חופי

הגלאם של גלאמין

תוכנית חדשה תעלה הערב (ב') בהוט בשם "בבית של", בהנחייתו של מושיק גלאמין. הפעם, גלאמין יעצב לסלבס כמו יעל בר-זוהר וגיא זוארץ, איתי תורג'מן, אילנית לוי ואלירז שדה, ירדן הראל ואחרים את החדר האהוב עליהם בבית.

באירוע השקת התוכנית, שנערך בשבוע שעבר בחנות הקונספט של רשת הריהוט ביתילי - נותנת החסות הראשית לתוכנית, נכחו עופר איתני, יו"ר קבוצת א.פ עיצובים ומבעלי רשת ביתילי; ליליאנה אדאדי, מנכ"לית מתחם דיזיין סנטר; חתן השמחה מושיק גלאמין והסלבס.

 ליליאנה אדאדי, עופר איתני / צלם: אור גפן

לטיול יצאנו

בסוף השבוע האחרון, רגע לפני החזרה לבית-הספר, הדרימו כ-2,300 עובדי כאל וילדיהם, ובהם עובדי מוקד אשדוד שהושק בתחילת יולי במהלך "צוק איתן", לחופשה מרוכזת באילת.

בחברה מדגישים כי זו הפעם הראשונה שכל העובדים יצאו במחזור נופש אחד גדול, בניגוד לשנים קודמות אז יצאו ב-3 מחזורים נפרדים.

משה פרץ זימר לעובדים, שבהם: דורון ספיר, מנכ"ל כאל; שגית סלע גל, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברה; אירנה פורטניק, סמנכ"לית תכנון ופתוח; ענת נתיב, סמנכ"לית שיווק; אחיה פריד, סמנכ"ל לקוחות עסקיים ואחרים.

 דורון ספיר, משה פרץ /צילום: ארן דולב

הילד בן 70

ארגון "בית תפילה ישראלי", המנסה להטמיע את ערכי המסורת היהודית בתל-אביביים, קיים ביום שישי האחרון קבלת שבת המונית בנמל תל-אביב.

לאירוע הוזמן גם ראש העיר העברית הראשונה, רון חולדאי, שחגג השבוע 70. במהלך התפילה הזמינו אסטבן גוטפריד, רב בית תפילה ישראלי, ורני יגר, מנכ"ל הארגון, את חולדאי לשאת דברים ובסיומם העניקו לו "תפילה לשלום העיר תל-אביב-יפו" וזר פרחים. הקהל שר לו "היום יום הולדת".

"אחת המסורות היפות ביותר שנוסדו בעיר תל-אביב היא 'עונג שבת', שהנהיג המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק בשנת 1926. זה התחיל מקבוצת אמנים וסופרים שהיו מתכנסים בלילות שבת ועוסקים בתרבות היהודית על שלל היבטיה" אמר חולדאי, "והנה, 80 שנים אחרי כן, תל-אביב-יפו היא עדיין עיר יהודית מאוד על-פי דרכה הייחודית, ועדיין יש בה צמא אדיר לתוכן יהודי, ללימוד ולטקסים. לצד יהדות אורתודוקסית, העיר נהנית מפריחה חסרת תקדים של מה שקרוי בפי רבים 'יהדות מתחדשת' - ואולי אפשר גם לקרוא לזה סתם 'יהדות תל-אביבית': יהדות סובלנית וערכית; יהדות כעולם תרבותי; יהדות כמערך מוסרי וערכי ולאנשי 'בית תפילה ישראלי' - תפקיד בפריחה הזו בעיר".

עוד היו ושמעו: טל אורן, מנכ"לית אוצר מפעלי ים; אורי קליין, מנכ"ל אתרים; וחברי מועצת העיר תל-אביב מיכאל גיצין, ראובן לדיאנסקי ואפרת טולקובסקי.

רון חולדאי/ צלם: אור גליקמן

למען המתנדבים

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מסרה אתמול (א'), בטקס שהתקיים בבית דגן, 50 ניידות חדשות לאגף התנועה במשטרת ישראל. הניידות, במימון הרשות, יצטרפו לצי הניידות של "המתנדבים בתנועה", שפועלים בערים ברחבי הארץ. 25 ניידות צפויות להימסר בעתיד.

ד"ר יעקב שיינין, יו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אמר בטקס כי "אנו רואים באכיפה הכרח בל-יגונה, אך אנו לא מחפשים דוחות. אנו מקווים ומאמינים שהמתנדבים בתנועה לא יעסקו ברדיפה אחרי מתן דוחות, אלא בסיורים, בנוכחות, בבדיקת רשיונות, ולא פחות בהסברה - בעיקר לצעירים. היעד הלאומי הוא להיות בין 5 המדינות הבטוחות ביותר בעולם עד שנת 2020. המשמעות היא לרדת אל מתחת ל-200 הרוגים בשנה".

יוחנן דנינו, מפכ"ל המשטרה, אמר: "מסירת כלי רכב חדשים היא אירוע בעל חשיבות מיוחדת, שכן היא משליכה באופן ישיר על היכולת המבצעית של המשטרה. בעיקר נכון הדבר כאשר הרעיון המרכזי העומד מאחוריה הוא שימור והעצמת מתנדבים, שתורמים מזמנם הפרטי ומצטרפים לכוח הלוחם בתאונות הדרכים".

בהתייחס לתאונת הפגע וברח שהייתה בסוף השבוע, הוסיף דנינו: "יש כאן כשל מוסרי ערכי, ומשטרת ישראל לא תוכל בשום אופן להשלים עם התופעה הזו של נהגים שפוגעים באנשים ומשאירים אותם פצועים על הכביש".

יצחק אהרונוביץ', השר לביטחון פנים, פרגן לשוטרי התנועה ולרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על תרומתם להפחתת מספר ההרוגים בתאונות הדרכים מ-500 לפני כ-8 שנים, לכ-300 בשנת 2013.

עוד נכחו בטקס: ניצב משה (צ'יקו) אדרי, ראש אגף התנועה; מרדכי בהירי דואני, מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים; ויאיר גלר, מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול.

 יוחנן דנינו, יעקב שיינין/ צלם: יהונתן סבן

עוד כתבות

שונות גיאוגרפית רבה בשיעור ההשתתפות בשוק העבודה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

שיוויון גורף? למה עדיין מתעקשים להטיל על נשים עבודות בית גם במשרד

מסידור חדרי ישיבות ועד רכישת מתנות יום הולדת לקולגות - נשים מתחילות להתנגד לתפקידים הלא כתובים שמייעדים להן במקום העבודה

מטוס של חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס / צילום: שאטרסטוק

קוואנטס האוסטרלית שברה שיא: המספרים מאחורי הטיסה הארוכה בעולם

חברת התעופה האוסטרלית השלימה השבוע את הטיסה הארוכה ביותר בעולם: מטוס הדרימליינר של החברה חיבר בין ניו יורק לסידני במסע שארך 19 שעות וחצי ● מדובר בטיסת ניסוי לקראת השקה רשמית של הקו, כלל הנראה ב-2022

מפעל של טבע בירושלים. סוגרת מפעלים כחלק מתוכנית ההתייעלות / צילום: איל יצהר

טבע מאשרת את הדיווח על הסדר בפרשת האופיואידים: תשלם 20 מ' ד' ותספק תרופות נגד התמכרות ב-25 מיליון דולר

(עדכונים): רגע לפני תחילת המשפט בקליבלנד, הגיעו טבע ו-3 חברות נוספות שנתבעו בגין שיווק של משככי כאבים אופיואידים ממכרים להסדר פשרה ● בנוסף, טבע הגיעה למתווה פשרה עקרוני ליישב את שאר התביעות הקיימות עם מדינות נוספות. בהסכם זה, טבע תתרום את התרופה buprenorphine naloxone למשך עשור בשווי מוערך של 23 מיליארד דולר

דיור מוגן / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אל תשליכני לעת זקנה: זה מה שצריך לתקן בענף הדיור המוגן

דיירי הדיור המוגן כבר שנים "קהל שבוי", וללא התערבות של המדינה - המצב רק יחמיר ● דעה

 

אורי רוזן, מנכ"ל מאקו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מדוע סירב מנכ"ל מאקו, אורי רוזן, לעבור לחדשות 13?

הסירוב לתפקיד מנכ"ל חדשות 13 ● ההתחממות על הקווים במגרש מול ynet ● החשש מפני ענקיות האינטרנט הבינ"ל ● ולמה לא תמיד צריך אג'נדה גאה ● מנכ"ל מאקו אורי רוזן סוגר למעלה מ-6 שנים באתר, ומבחינתו – שרק יהיו עוד כאלה ● האזינו לפודקאסט "אוף דה רקורד"

כיתת לימוד / צילום: שאטרסטוק

כיצד בונים מערכת חינוך איכותית? מתחילים עם המורים

הבינוניות של מערכת החינוך זועקת בהישגים הנמוכים ובפערים הגבוהים בין תלמידי ישראל למדינות המפותחות במבחנים הבינלאומיים ● ההישגים הללו לא עולים בקנה אחד עם השאיפה של הישראלים לחיות ברמת חיים של מדינה מערבית מתקדמת ● דעה

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Tom Nicholson, רויטרס

"פרלמנט של שוטים": לתקשורת הבריטית נמאס מהברקזיט

ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון נחל מפלה נוספת בניסיון הלא נגמר להוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי ● לעיתונים במדינה כבר נמאס מהסאגה, והם לא מפחדים להראות את זה

ספרים אוקטובר / צילום: איל יצהר

זה באמת משנה אם זה אמיתי?

אם לא קראתם את "אל מול הלילה", שבו יצאה דלפין דה ויגאן לפענח מדוע התאבדה אמה והציגה מסע מרתק לתוך הנפש, אולי כדאי שתעשו זאת לפני שתיכנסו לתוך "מבוסס על סיפור אמיתי" ● רוב הסיכויים שהספר החדש של מישל וולבק לא יעלה אצלכם את רמת הסרוטונין, אבל הוא עדיין שווה קריאה ● מדור הספרים של "ליידי גלובס"

מתוך עבודת וידאו של נטעלי פלדסמן ואוהד בנית / צילום: איתי בנית

הקטר החדש של האמנים: חברות הייטק

טרנד חדש צומח בחברות ההייטק: הגדרת הזהות הארגונית דרך אמנות

מימין: יואב לוי, מייסד-משותף ומנכ"ל, ויונתן אפל מייסד-משותף וסמנכ"ל פיתוח / צילום: ירין טרנוס, יח"צ

אפסטרים גייסה 30 מיליון דולר בהובלת ענקיות רכב בינלאומיות

הגיוס התבצע בהובלת קבוצת Alliance של רנו, ניסאן ומיצובישי ● החברה, המתמחה באבטחת סייבר לכלי רכב מקושרים, בוחנת התרחבות לסין וליפן

העלמת מס / צילום::  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

איפה הכסף? ממש מתחת לאף

אכיפה יעילה של העלמות ותכנוני מס יכולים להשתלם לחברה כולה ולשמש כמקור למימון מטרות חברתיות כמו חינוך חינם מגיל אפס ● דעה

נשים וייטנאמיות / צילום: רויטרס

שניים רבים, השלישי מנצח: המדינות שנהנות ממלחמת הסחר סין-ארה"ב

כאשר ארה"ב וסין מסתבכות במאבקי סחר, זה אמור להיות הזמן של מדינות כמו וייטנאם לפרוח ● ואכן כלכלתן משגשגת וקופצת במדד התחרותיות העולמית

כבשים / צילום: שאטרסטוק

החברה הזו מייצרת מוצר אחד בלבד, שמתאים לארון של כל אחד ועל הדרך רוצה להפיץ מסר של קיימות

מסר של קיימות סביבתית: חברת Sheep הבריטית מוכרת מהשבוע מוצר אחד בלבד - סוודר יוניסקס מצמר מרינו, אליו יוצמד תג NFC הניתן לסריקה, דרכו יכול לובש הסוודר ללמוד על הכבשה "שלו" ולקבל עדכונים על מצבה ● והמחיר? לא זול בכלל: 234 דולר

תוכנת זיהוי הפנים של מגווי / צילום: רויטרס

האם ארה"ב תצליח לבלום את הסטארט-אפ מאחורי "האח הגדול" הסיני

חברת Megvii נכנסה באחרונה לרשימה השחורה של הממשל האמריקאי, דווקא בעיתוי רגיש עבורה - כשהיא עומדת לקראת הנפקה בבורסה ● האם החרם הוא כלי אפקטיבי, מה חושבים על כך בחברה והאם האמריקאים באמת חוששים מהטכנולוגיה שלה?

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס

דרמת הברקזיט: ג'ונסון שיגר לאיחוד שני מכתבים סותרים בנוגע לפרישה

(עדכון) ● אחרי שלא הצליח לאשר את הסכם הברקזיט בפרלמנט הבריטי אתמול, ג'ונסון נאלץ לבקש דחייה מהאיחוד • כלי התקשורת בבריטניה דיווחו כי שלח בקשת הארכה בלתי-חתומה בבריסל, מלווה במכתב חתום נוסף שבו הוא מפציר באיחוד לא לאשר אותה

רגולציה / צילום: Shutterstock

ביטוח הבריאות כדוגמה: הרגולציה הנוקשה בישראל פוגעת דווקא בצרכן

מספיק להסתכל על הרגולציה בענף הביטוח כדי להבין שמדובר באבן-נגף לכלכלה המקומית ● דעה

מארק צוקרברג / צילום: רויטרס Leah Millis

צוקרברג: סיכלנו ניסיון רוסי ואיראני להתערב בבחירות 2020

בראיון ל-NBC אמר צוקרברג כי הקמפיינים שאותרו היו מתוחכמים, וכי נבלמו גם ניסיונות התערבות סיניים ● פייסבוק הודיעה כי הסירה מעל 50 רשתות ברחבי העולם לקראת הבחירות המקדימות לנשיאות ארה"ב במפלגה הדמוקרטית

מארק צוקרברג / צילום: צילום מסך מפייסבוק

זהירות, דיקטטורה: צוקרברג חשף את קו ההגנה החדש שלו

בנאום מיוחד על חופש הביטוי הציב עצמו מנכ"ל פייסבוק בעמדת המבוגר האחראי שפונה לעולם ומזהיר – אם לא תחדלו לריב כמו ילדים ולתת לטהרנות ולצדקנות לאכול כל חלקה טובה, הסינים ישתלטו על האינטרנט ויהרסו אותו ● האם צוקרברג באמת חושש מהסינים, או בעיקר לעתיד החברה שהקים? ● פרשנות

אזוב מצוי/ צילום: פרופ' נתיב דודאי

שיח מפלג: איך אפילו ביטול האיסור על קטיף של זעתר הפך לקרב נרטיבים בין יהודים וערבים

גם אחרי שרשות הטבע והגנים ביטלה את האיסור המוחלט על קטיף הזעתר והעכוב, יש מי שמשוכנעים יותר מתמיד שבסוף כל החלטה מקצועית שלה יושב ערבי עם נרגילה ● הסופר עודה בשאראת: "ברור שהמדינה רצתה ליצור ניכור בין הערבים לבין הטבע, רוצים שהערבי ישתגע במדינה הזאת"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון/ צילום: רויטרס

יו"ר הפרלמנט בבריטניה מנע הצבעה על הסכם ה"ברקזיט" של ג'ונסון

(עדכונים): בתדרוכים לתקשורת הבוקר העריכו גורמים ב"דאונינג 10" כי קיים כעת רוב בפרלמנט לאישור ההסכם החדש אליו הגיע בשבוע שעבר הצדדים בבריסל ● ההצבעה על ההסכם בוטלה ברגע האחרון ביום שבת