גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הרשת החברתית: קרן הישג חוגגת עשור

איפה נפגשו משה (בוגי) יעלון ועפרה שטראוס? ■ מה חושבת אתי רוטר על עברי לידר? ■ ומה עשה ח"כ ניסן סלומינסקי באילת?

משה ליאון, עופרה שטראוס, ג'רי שוורץ ואביב בושינסקי / צילום: ברצי גולדבלט
משה ליאון, עופרה שטראוס, ג'רי שוורץ ואביב בושינסקי / צילום: ברצי גולדבלט

הישג על הבימה

קרן הישג, המעניקה מדי שנה מלגות לימודים לתואר ראשון ומחיה לחיילים בודדים משוחררים, חגגה אמש (ב') בתיאטרון הבימה בתל-אביב עשור לקיומה.

באירוע, במעמד משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון, נכחו גם התורמים של הקרן, אנשי העסקים ובני הזוג ג'רי שוורץ והת'ר רייסמן מקנדה, שאמרה: "המשימה של קרן הישג היא לתרום להנהגה העתידית של החברה הישראלית, והבוגרים והסטודנטים של הקרן מגשימים את החזון הזה".

אביב בושינסקי, נציג הקרן, הזכיר לנוכחים שיעלון לקח חלק באירוע ההשקה של הקרן לפני 10 שנים כרמטכ"ל, וכעת הוא מכבד בנוכחותו את אירוע כשר הביטחון.

יעלון העניק במהלך הערב 3 מלגות מבין 115 שכבר חולקו השנה לזכרם של שלושת החיילים הבודדים שנפלו ב"צוק איתן" - סמל מקס דונלד סטיינברג, סמ"ר ניסים שון כרמלי וסמ"ר ג'ורדן אפרים בן סימון. 3 המלגות הוענקו ל-3 חיילים בודדים ששירתו באותה חטיבה של הנופלים, חטיבת גולני.

"לצייד אותם במלגות שיעניקו להם כלים להמשיך ולהתפתח בדרך שמבחינתי הוא הסוד הגלוי שלנו - מוחותינו ולבבותינו, ידע ורוח. זה שילוב מנצח של הוקרה והשקעה בעתיד", אמר יעלון.

עוד נכחו באירוע: ויויאן ברקוביצ'י, שגרירת קנדה בישראל; דליה איציק; שבתי שביט, יו"ר דירקטוריון קרן הישג; וחברי דירקטוריון הקרן: עפרה שטראוס; רו"ח משה ליאון; אלוף (במיל) דורון אלמוג; ומייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב.

עוד נכחו: עו"ד יודי לוי מגולדדפרב זליגמן; פרופ' אהוד רענני, מנהל מחלקת הלב בשיבא; ואחרים.

משה ליאון, עופרה שטראוס, ג'רי שוורץ ואביב בושינסקי / צילום: ברצי גולדבלט

רוטר&עברי

אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים בקסטרו, השיקו אמש במוזיאון הלנה רובינשטיין בתל-אביב קולקציית IV2 החדשה שעוצבה בשיתוף-פעולה עם המוזיקאי עברי לידר.

אתי רוטר אמרה אתמול: "עברי הוא זמר ויוצר מחונן. הוא מסמל עבורנו את היצירה הישראלית במיטבה, והוא אייקון אופנה אמיתי".

עוד היו שם: גל גדות, הפרזנטורית של קסטרו; אילן וורד גרינבוים; גלית גוטמן ובן זוגה יגאל אהובי; אלון קסטיאל ואחרים.

עברי לידר, גל גדות ואתי רוטר / צילום: אלירן אביטל

כוורת של נועם

"אלין בית נועם" - עמותה הפועלת מאז 1941 למען אנשים בעלי מוגבלות - קיימה ביום ראשון אירוע התרמה בהיכל התרבות בתל-אביב.

בחלק האמנותי: הופעה של "מיני כוורת": דני סנדרסון, גידי גוב וחברים שזימרו למוזמני העמותה, הבונה בימים אלה את שכונת קריית אלגה, המותאמת לבעלי מוגבלויות באזור השרון.

היו שם: אילנה המבורגר, יו"רית אגודת ידידי אלין בית נועם, ובעלה יאיר המבורגר, יו"ר המועצה הציבורית למען קריית אלגה; איקי בר-חיים, מנכ"ל אלין בית נועם; איילת נחמיאס ורבין, דירקטורית במספר חברות; עו"ד אלי זהר; עו"ד תמי ויהודה רוה; דליה איציק; גיורא בר-דעה, המשנה למנכ"ל שטראוס; טובה וסמי סגול; יהודית ורמי נוסבאום; יוסי בכר, יו"ר בנק דיסקונט; עדי ויעקב אדרי, יו"ר קופת-חולים לאומית; עדיה ויצחק סוארי; עירית תאומים ועוד.

גיורא בר דעה, יאיר ואילנה המבורגר / צילום: שמוליק שליש
 דני סנדרסון ואיקי בר חיים / צילום: שמוליק שליש

"לישראל יש מה ללמוד מהתעשייה בטורקיה"

מועצת העסקים ישראל-טורקיה העניקה ביום ראשון לקבוצת אלון את התואר "חברת השנה לשנת 2014", לאור תרומתה לסחר ההדדי בין ישראל וטורקיה.

קבוצת אלון שבבעלות האחים צחי וחן נוימן - שבאחרונה פורסם כי היא מנהלת משא-ומתן עם קבוצת עזריאלי לרכישת חברת סונול לפי שווי של כ-450 מיליון שקל - עוסקת בייבוא רכב מסחרי, נדל"ן והשקעות, כולל יצוא גז מלויתן לטורקיה, שתקוע לפי שעה.

"יש עסקים שנפגעו בגלל הדרג המדיני כמו יצוא הגז, ויש עסקים שלא נפגעו ואפילו ההיפך - הכפילו את עצמם מאז אירועי המרמרה", אמר ל"גלובס" צחי נוימן, המכהן כיו"ר הקבוצה.

עוד לדבריו, "הידוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות ישרת גם את האינטרסים המדיניים והלאומיים של ישראל".

אלי (אליקו) דונמז, מנכ"ל אחזקות בקבוצת אלון, הוסיף ואמר: "לישראל יש מה ללמוד מהתעשייה המתפתחת בטורקיה במגוון תחומים, ולישראל יש מה להציע לטורקיה בתחום הטכנולוגי, הרפואי והביטחוני".

מנשה כרמון, יו"ר מועצת העסקים ישראל-טורקיה, ודוגן איסיק, שגריר טורקיה בישראל, העניקו לנוימנים את התעודה עם התואר.

דוגן איסיק, מנשה כרמון, יוסי, צחי וחן נוימן ואלי דונמז / צילום: יחצ

יועצי המס חוגגים

שלישיית מה קשור, שמעון בוסקילה, פבלו רוזנברג ולינור אברג'יל עם ההרצאה "סיפור חיי" - כל אלה ינעימו את זמנם של כ-1,000 יועצי מס שירדו השבוע לאילת לכנס השנתי של לשכת יועצי המס שיימשך כל השבוע.

בערב הפתיחה, שהתקיים ביום ראשון, נצפו בין היתר יאיר לפיד, שר האוצר; ח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים; ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס; שלמה מור יוסף, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי; שולמית ווסרקרוג, שופטת המחוזי בחיפה; ואחרים.

ניסן סלומינסקי, ירון גינדי ושלמה מור יוסף / צילום: ארן דולב

סוף להצפות באיילון?

מתחם נחל כופר - שקטע ממנו עבר בתוך שכונת ידידיה בדרום תל-אביב והועתק לשטח פתוח - הושק ביום חמישי האחרון בפארק אריאל שרון. היוזמים מקווים שהמהלך ימנע הצפות בנחל איילון בימים גשומים במיוחד.

נכחו באירוע: גלעד שרון, המעורב בנעשה בפארק על שם אביו; משה בורוכוב, מנכ"ל חברת פארק אריאל שרון; דוד לפלר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה; מוטי ששון, ראש העיר חולון; ארנון גלעדי, יו"ר איגודן; ד"ר מוטי דלג'ו, יו"ר רשות ניקוז ירקון; אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל; ומאיר שיגלר, מנכ"ל קק"ל.

משה בורוכוב וגלעד שרון / צילום: ניב מוסמן

מינויים חדשים בהסתדרות

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, הודיע היום (ג') על סבב מינויים חדש בהסתדרות, בהמשך להודעת המינוי בשבוע שעבר על ראש המטה עו"ד עינב קאבלה.

רו"ח זאב חושן, 42, המכהן ב-4 השנים האחרונות כיו"ר אגף הפנסיה, הביטוח ושוק ההון בהסתדרות, מונה ליו"ר אגף הכספים והמשק.

עו"ד מיה פרי-אלתרמן, 41, מונתה כיו"רית אגף הפנסיה במקומו של חושן; עו"ד איריס ורדי-ישראלי, 39, תחליף את פרי-אלתרמן כראש הלשכה המשפטית לאג"מ; שי בירן, 33, ששימש תחילה כיועצו הכלכלי של ניסנקורן, מונה למנכ"ל האגף לכלכלה בהסתדרות.

גיא שמחי, 43, מונה כממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות - תפקיד חדש בהסתדרות שמטרתו להגביר את שילובם של בעלי מוגבלויות בעולם התעסוקה; ומשה הבא, 64, מונה לעמוד בראש ועדת השקעות חדשה, שתפעל לקביעת אסטרטגיה בניהול ההשקעות של קופת ההסתדרות.

עוד כתבות

השקעות אלטרנטיביות / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

השקעות אלטרנטיביות - סיכונים מגלקסיה אחרת

בשעה טובה רשות ני"ע החליטה לבחון את מה שמכונה השקעות אלטרנטיביות ● מהמסמך שחיברה אפשר ללמוד מה הם סימני האזהרה החשובים בתחום זה, אבל מעבר לכך חשוב שהמשקיע ישאל אם הוא יכול לעשות בהשקעות אלה את כל הבדיקות הדרושות

גדי נצר / צילום: תמר מצפי

מניית גלוברנדס הגיבה בחיוב לעלייה ברווח הרבעוני למרות קיפאון בהכנסות

עם זאת, מאז החלה מפיצת הסיגריות והממתקים להיסחר בבורסה אשתקד, רשמה מנייתה ירידה של 27%

דונלד טראמפ / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

הקרב על האימפיצ'מנט: לא רק טראמפ על הכוונת אלא גם הטראמפיזם

הרפובליקאים הודפים ההאשמות נגד טראמפ ● השגריר בפועל של ארה"ב באוקראינה: טראמפ ייחס חשיבות רבה יותר לחקירה נגד ג'ו ביידן ובנו מאשר לאוקראינה כולה ● טראמפ מצייץ: "הדמוקרטים מנסים לבלום אותי; אני לא אתן להם" ● פרשנות

סניף של ברגר קינג/ צילום:  יקי טל

הקרב על הקציצה עולה מדרגה: ברגר קינג בדרך להביא לישראל המבורגר צמחוני משלה

ענקית המזון המהיר החלה לשווק בארה"ב המבורגר מבוסס חלבון צמחי, ומספר הלקוחות החדשים זינק • בינתיים הקציצה הפופולרית לא יכולה לנחות באירופה בשל דרישות תקינה, וברשת מצאו פתרון יצירתי: יוניליוור תייצר עבורם גרסה לשוק האירופי • איזו גרסה תגיע לישראל?

רון פאינרו, מנכ``ל לאומי קארד/ צילום: יחצ בני גמזו לטובה

הפרידה מלאומי מכבידה על תוצאות מקס: ההכנסות עומדות במקום והרווח נשחק ברבעון השלישי ל-27 מיליון שקל

שינויים רגולטוריים, והשלכות הפיכתה של לאומי קארד לחברה עצמאית שנקראת "מקס," ממשיכים להכביד על תוצאות חברת כרטיסי האשראי, שנמכרה מוקדם יותר השנה על-ידי בנק לאומי וקבוצת עזריאלי לידי קרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס

בדיקה גנטית / אילוסטרציה: Shutterstock

קליר ג'נטיקס נרכשה ע"י Invitea ב-50 מיליון דולר

קליר ג'נטיקס הוקמה בארה"ב על ידי מורן שניר, בעלה גיא שניר ואביה פרופ' מוטי שוחט, שנחשב לאחד המומחים הבולטים בישראל בתחום הייעוץ הגנטי ● בחברה הושקעו עד היום 2.5 מיליון דולר בלבד, כך שהאקזיט הוא אולי לא ענק, אך ההחזר מרשים

שאול שני / צילום: איל יצהר

ספינת הדגל לשעבר של ההייטק הישראלי ECI בדרך למיזוג עם חברה אמריקאית בעסקה של 486 מיליון דולר

ריבון קומיוניקיישנס הנסחרת בנאסד"ק דיווחה על מגעים למיזוג עם הישראלית של שאול שני תמורת 32.5 מיליון מניות של ריבון ועוד 355 מיליון דולר במזומן ● המיזוג מגיע לאחר כישלון הנפקתה של ECI בלונדון לפני כשנה ● בעלי המניות של ECI צפויים להחזיק בכ-23% מהחברה הממוזגת

הפגנת BDS / צילום: SHUTTERSTOCK

הארגון שהפסיד בעתירה על סימון מוצרים מיו"ש: "החלטה מבישה שנבעה מסיבות פוליטיות"

ביה"ד של האיחוד האירופי הנחית השבוע מכה על היצוא הישראלי, כשקבע כי חובה לסמן מוצרים מיהודה ושומרון, ממזרח ירושלים ומרמת הגולן, בשל היותם "שטחים כבושים" ● באירופה הנזק לישראל יהיה יותר תדמיתי מאשר כלכלי

מני מזוז בכנס חיפה למשפט / צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

מזוז על אמיר אוחנה: ‏"המצב של שר לעומתי הוא בעייתי. זה מקשה על התפקוד"

שופט העליון מני מזוז אמר את הדברים בכנס חיפה למשפט ● נשיא העליון לשעבר אהרן ברק: "אני מאמין באמונה שלמה בכנות בשיקול-הדעת של היועמ"ש מנדלבליט. אני מבקש מכל עם ישראל שכאשר תתקבל החלטתו בתיקי נתניהו - נא להתייצב מאחוריו"

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סגירה חיובית בבורסה: ת"א 90 קפץ בכ-1%, פרטנר זינקה בכ-6%

המדדים המובילים ננעלו בעליות ביום המסחר האחרון לשבוע על רקע היציבות בניו יורק ● דלתא קפצה לאחר הדוחות, מנייתה טאואר טיפסה ב-3.4%, יו ניבו זינקה בכ-5% ● מחזור המסחר הגיע ל-1.22 מיליארד שקל

מרתף חניה / צילום: איל יצהר, גלובס

תמ"א 38: גם מרתף חניה אינו זכאי לפטור מהיטל השבחה

ועדת ערר החליטה כי מרתף חניה בר"ג לא יזכה לפטור מהיטל השבחה בפרויקט תמ"א 38

נופר עמיקם / צילום: אופיר אייב

נופר עמיקם מונתה לשותפה בקרן ההון סיכון גלילות קפיטל

עמיקם (34) עומדת בראש מחלקת יצירת הערך תצטרף לשני המייסדים קובי סמבורסקי ואריק קלינשטיין

רחוב שער פלמר בעיר התחתית, חיפה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עם הגב לים: קמפוס נמל חיפה נפתח למגורים ומחירי הנכסים עולים

מסילת הרכבת עדיין חוצצת בין העיר חיפה לבין הים, אבל התוכנית של העירייה ל"קמפוס הנמל" מקדמת את התחדשות האזור כבר עכשיו, והיזמים שנכנסו לפני כמה שנים רואים עליות מחירים

מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן ומנכ"ל בזק, דודו מזרחי / צילום: כדיה לוי, רונן טופלברג

האם התוכנית החדשה לפרסית סיבים אופטיים תוכל לעמוד באתגרי המציאות הישראלית

משרדי האוצר והתקשורת הראו חשיבה מחוץ לקופסה בתוכניתם להקים קרן שתממן פריסת סיבים אופטיים באזורים לא כלכליים • האם זו הדרך הנכונה להנחת התשתית לקפיצה הדיגיטלית שדרושה לישראל, והאם חברות תקשורת יכולות לוותר על הכנסות למען הקרן?

העיר חריש / צילום: שלומי יוסף

אפקט מחיר למשתכן? עלייה של 43% במכירת דירות חדשות מתחילת השנה

הנתונים מתייחסים לשלושת הרבעונים הראשנים של 2019 לעומת שלושת רבעונים אלה ב-2018 ● וגם: איזו עיר הובילה את רכישת הדירות החדשות ברבעון השלישי השנה?

ברק עילם  / צילום : שלומי יוסף

צמיחה של 27% בתחום הענן דחפה את הכנסות נייס; מעלה תחזית רווח שנתית

הכנסות של 152 מיליון דולר מתחום הענן סייעו לנייס להציג ברבעון השלישי עלייה של 8% בהכנסות ל-387 מיליון דולר ● המנכ"ל ברק עילם: ההכנסות מפעילות הענן הן 40% בקירוב מהכנסות החברה ומשקפות את ההצלחה הגדולה שלנו בתחום"

אופירה ביננפלד / צילום: תמונה פרטית

"אין לי פנסיה מסודרת, והמדינה רק מפריעה לעבוד ולהתפרנס"

אופירה ביננפלד (61), בעלת סטודיו לפילאטיס בקיבוץ מפלסים, מוטרדת מכך שאין לה פנסיה מסודרת • עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם • צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

אורי גייגר / צילום: יחצ

אקסלמד שואפת לשבור שיא לקרן מכשור רפואי: גיוס 400 מיליון דולר

הקבוצה, המשקיעה בחברות מכשור רפואי, מקימה קרן רביעית שתפעל לפי המודל הייחודי שפיתחה: צירוף טכנולוגיות חדשניות למערכי שיווק של חברות מדשדשות • המייסד והשותף המנהל, ד”ר אורי גייגר, מסביר אילו חברות הוא מחפש, מה היתרון של ניו יורק על עמק הסיליקון ומדוע המוסדיים צודקים בכך שלא השקיעו עד כה בקרנות רפואיות שיצאו מישראל

איז'י בלנק / צילום: אורי שדה

יו"ר איגוד אדריכלי הנוף חושב שהם "לא מספיק קולניים, אבל כן משפיעים"

יו"ר איגוד אדריכלי הנוף, איז'י בלנק, מצהיר שהוא מודע לזה שפרויקטים של התחדשות עירונית הם הפוטנציאל האמיתי של הוספת יחידות דיור בערים, אבל מצטער על כך שהם "הורסים את כל הצמחייה ברחוב"

סניף WeWork בניו יורק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפסדי WeWork תפחו ל-1.25 מיליארד דולר ברבעון בעקבות פתיחת משרדים חדשים

ההפסדים של We, הבעלים של חברת חללי העבודה המשותפים, גדלו יותר מפי שניים ברבעון השלישי ● ההסבר העיקרי לגידול בהפסדים הוא שמספר המשרדים ברשת צמח לשיא, והחברה לא הצליחה לשלוט בעלויות