גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אבולוציה בראיון העבודה: הדרכים היצירתיות לגיוס עובדים

חברות המגייסות עובדים הבינו שהדרכים המסורתיות למיון מועמדים לעבודה כבר לא יעילות - ומנסות דרכים חדשות ויצירתיות: מתפירת תפקיד על-פי כישורים, דרך ראיונות עבודה מפתיעים ועד מבחן אנונימי להאקרים

קריירה ראיון עבודה / צילום: thinkstock
קריירה ראיון עבודה / צילום: thinkstock

כשד"ר עמרי אלוש מחפש עובד לסטארט-אפ שלו, אוטונומיק, הוא לא פונה לחברת השמה ואפילו לא מחפש אנשים עם כישורים רלוונטיים מבין חברי הלינקדאין. הוא מעדיף להיכנס לתוך פורומים רלוונטיים לתחום בפייסבוק, לסרוק שאלות מעניינות ואת התשובות השונות, ומביניהן לאתר את האיש המתאים לחברה.

"החברה שלנו מאפשרת לבעלי עסקים ליצור מעמוד הפייסבוק שלהם בקליק אחד אתר עסקי ואנחנו זקוקים לאנשים שיודעים להסביר בפשטות, להיות ממוקדים ולדעת על מה מדברים. אם אני מוצא אחד כזה, אני פונה אליו ומשם מתגלגל התהליך".

התהליך המסורתי של קבלה לעבודה עובר שינויים מפליגים בשנים האחרונות, לפחות בתחום ההיי-טק. פחות ופחות משלוח של קורות חיים כמענה על מודעה בעיתון ויותר פנייה באמצעות "חבר מביא חבר" בגרסת הפייסבוק או הלינדקאין. מעסיקים שמחפשים עובדים נעזרים בפרופילים ברשתות חברתיות גם כדי לתהות על קנקנם של המועמדים לתפקיד. כיום לא רק התואר והניסיון המקצועי רלוונטי, אלא גם כישורים נלווים, המזג והאופי.

זו הסיבה שכמו אלוש, גם מנהלים של חברות אחרות מחפשים עובדים טובים שיתאימו לאקלים החברתי והמקצועי בחברה במגוון דרכים, שיאפשרו ללמוד על מרב הצדדים של המועמד, באופן שאינו משתקף בקורות החיים הסטנדרטיים.

אז איך אפשר להצליח לגייס את האדם המתאים ביותר? אחרי החיפוש הספציפי, בוחן אלוש את היכולת להסביר דברים בפשטות גם בראיון העבודה. "מתחת למשרד יש לנו פארק גדול שמשחקים בו הורים עם ילדים. אנחנו יורדים למטה עם המועמד ומבקשים ממנו להסביר תוך דקה לילד או להורה משהו שקשור לתחום עיסוקו".

תכונה נוספת שהוא מחפש בעובדים היא יצירתיות: אחרי השלב הראשון בראיון, מוזמן המועמד לסבב שני ומשתמש במשחק הלקוח מ"של מי השורה הזו בכלל", שבמסגרתו מתבקש המועמד לקחת חפצים אקראיים ולמצוא להם שימושים אחרים.

"הראיון אצלנו הוא חצי חברי, יושבים על כוס קפה או אפילו בירה. אני שואל אנשים איך תיראה התעשייה לדעתם בעוד עד עשר שנים ומצפה לשמוע תשובה שתעיד על כך שהם חיים את התחום. פחות חשוב לי השכלה אקדמית, יותר תשוקה".

מבחן לפורצים מתחילים

ניר גייסט (26), מנכ"ל ניוטרון, המפתחת מערכת לאבטחת מידע להגנה מפני מערכות סייבר, מצא דרך מקורית לגייס עובדים. גייסט, כמו בעלי חברות אחרות שעוסקות בתחום הסייבר, מתקשה לגייס עובדים בתחום, שבו מחפשים פחות תארים מסודרים ויותר כישורי שטח.

החברה הקימה אתר מיוחד שקורא להאקרים לנסות ולהוכיח את כישוריהם. יותר מ-17 אלף מתמודדים אשר ניסו את מזלם, מהם רק 32 הצליחו לעמוד באתגר ולהגיע לפתרון הסופי, ומהם רק אחד הצליח להתקבל לחברה ולזכות בפרס כספי בנוסף של 10 אלפים שקל.

"יש ביקוש גדול לאנשים בתחום", מסביר גייסט, "אבל קשה למצוא אנשים טובים. זה תחום לא ממוסד שאפשר להתפרנס ממנו יפה מאוד גם באופן לא מסודר. יש אנשים שעוסקים בזה בתור תחביב וכלל לא מודעים לכך שהם יכולים לעבוד בזה. אני אישית לא נתקלתי באף מועמד ראוי שהגיע דרך משרד השמה".

- אז בעצם אתה לא מחפש אנשים עם תואר אקדמי?

"ממש לא. גם אני לא סיימתי תיכון, לא סיימתי תואר, הגעתי בדרך לא דרך לעסוק בתחום בצבא".

איוש על-פי אישיות

גם ב-StartApp, המפתחת פלטפורמה להצגת פרסומות חכמות ואינטראקטיביות במובייל, שמים דגש על אישיות ופחות על קורות החיים המקצועיים. מילת המפתח היא גמישות. לדברי שירה הופר, מנהלת משאבי אנוש, "היו מקרים שמועמדים ניגשו לתפקיד מסוים, ותוך כדי הגיוס גילינו את ההתאמה שלהם לתפקיד אחר שפנטזנו עליו. מישהי שהגיעה מגוגל באירלנד, והתלבטה אם לחזור לארץ, הגיעה אלינו לראיון ותוך כדי ראינו את החיבה והתשוקה שלה לתפקיד אחר לגמרי שלא היה פתוח באותו זמן, ואמרנו לעצמנו שלא יהיה נכון לשבץ אותה בתפקיד שאליו התראיינה ופתחנו את המשרה עבורה זמן רב לפני שתכננו".

עובד נוסף בחברה ששכנעו אותו להגיע לראיון חשף במהלכו כי יש לו אזרחות אמריקאית והוא מתכוון לעקור לניו יורק. בחברה התלהבו מהעובד ופתחו עבורו תפקיד בסניף בסן פרנסיסקו. עד שייסע לשם הוא עובד בחברה - ובסוף השנה יתחיל את התפקיד מעבר לים.

בחברה גם מספרים על מועמדת שעבדה בתנועות נוער וכמדריכת טיולים - רקע שונה לחלוטין מהתחום שבו עוסקת החברה. "העובדת הגיעה לראיון אחרי המלצה", מספרת הופר, "ושובצה בתחום הנהלת חשבונות. כך גם סטודנט לחשבונאות שעבד בשיווק בזמן הלימודים והחברה רצתה להמשיך להעסיקו - מצאה לו תפקיד במחלקת הכספים".

תמהיל של מקצועיות ותכונות אופי

סוד ידוע הוא שלא רק המובטלים מחפשים עבודה; בשוק משתנה ומרובה קריירות, גם אנשים שעובדים במשרות יציבות יחסית פוזלים לעתים לצדדים כדי לראות אם הם יכולים להשיג משרה טובה יותר ובכלל "מה הם שווים" בשוק.

אלא שחיפוש עבודה מסוג זה חייב להיות דיסקרטי - שכן הזדהות בפני חברת השמה או אפילו חבר משותף בפייסבוק עלולה להגיע בדרכים עקלקלות לאוזני הבוס הנוכחי.

אתר חיפוש העבודה האינטראקטיבי works4U, שהקימו מורן שוסטר וגל שלו, מאפשר לחבר בין העובד למעסיק בלחיצת כפתור ותך שמירה מרבית על הדיסקרטיות. וכך זה עובד: לכל מועמד יש פרופיל קבוע שבו מוזנים פרטיו האישיים, כישוריו בכל תחום (אפילו לימודי גיטרה וריצה למרחקים ארוכים). המעסיק (תמורת תשלום חודשי סמלי) מזין משרה שהוא מחפש, בצורה מפורטת, כולל כישורים שאינם רק השכלה וניסיון, אלא גם תכונות אופי, והמערכת סורקת עבורו את כל קורות החיים הרלוונטיים ועושה סינון ראשוני.

לאחר מכן המשרה נשלחת למועמדים שעברו את הסינון האוטומטי, כולל שם המעסיק. עד שלב זה הפרטים האישיים של העובד חסויים ועובד שמחליט להגיש מועמדות מבקש להעביר למעסיק את פרטיו המלאים. לדברי שוסטר, מרגע שמעסיק נרשם ועד שהוא מקבל התראה על מועמדים שהגיבו בחיוב למשרה שלו חולפות כעשר דקות בממוצע, ובזה מסתיים תפקידה.

"רכזי גיוס לא עושים את הסינון הנכון", מסבירה שוסטר. "ארגון מחפש עובד שיתאים לא רק מבחינת הכישורים המקצועיים, אלא גם מבחינת הכישורים האישיים. שיתאים לארגון. כחברה את משלמת הרבה מאוד כסף לחברת השמה, רק כדי לגלות בראיון פנים מול פנים שלא הגעת אל העובד שחיפשת".

- במה עדיפה ה"מכונה" שלכם על אדם?

"בכל מקרה 80% מקורות החיים לא רלוונטיים, אז סינון באמצעות המערכת הוא מאוד יעיל ומצמצם את האפשרויות רק לאנשים שיש להם התכונות שהמעסיק מחפש. שנית, לפעמים לרכזים אין כימיה עם המועמד, והם פשוט פוסלים מישהו שאולי עשוי להתאים למעסיק".

- איך מערכת אוטומטית יכולה לזהות התאמה לארגון או "כימיה"?

"המערכת מגדירה מיומנויות, כל דבר שמועמד מביא איתו. אדם מנגן או רץ הוא אדם תחרותי; אדם שמתנדב - זה גם אומר עליו משהו. ואת זה אפשר להגדיר ולמצוא במועמדים באמצעות המערכת".

לעבר התפקיד הבא

עוד כתבות

משה בן שאול ותמי גלילי / צילום: שלומי יוסף, גלובס

יו"ר החברה הישראלית שזינקה ב-1,000%: "השתלטנו על שוק בדיקות הדם מקניה עד מאוריציוס"

משה בן שאול מדבר על הפעילות הצומחת של אילקס, על הקשיים שנלוו לרכישת מדטכניקה, ועל ההזדמנויות שהביאה הקורונה ● תמי גלילי, מנכ"לית אילקס: "כבת למשפחת הבעלים אני לא חיה על הבונוס השנתי. לא אדאג לשנה אחת טובה בידיעה שבשנה הבאה כבר אהיה בחברה אחרת"

ארז חבר עו"ד / צילום: שלומי יוסף

עו"ד ארז חבר מונה לנאמן על נכסיו האישיים של אלדד פרי

המינוי נעשה לאחר שקרן אקספו הגישה בקשה למנות נאמן לאיתור ושמירת נכסיו האישיים ולמנוע ממנו לבצע דיספוזיציות על הנכסים ● הנכסים העיקריים בהם מחזיק פרי הם מכונית יגואר, בית פרטי ודירה ברחובות

סניף דיסקונט מרכנתיל / צילום: שלומי יוסף, גלובס

החשד לשוחד בעיריית אילת: המשטרה פשטה על משרדי מרכנתיל דיסקונט ועיכבה עובדים לחקירה, בהם סמנכ"ל

בנק דיסקונט הודיע לפני זמן קצר כי שוטרי להב 433 ביצעו חיפוש במשרדי חברת מרכנתיל דיסקונט ● ל"גלובס" נודע כי מדובר בהסתעפות של פרשה הנוגעת לחשדות לפלילים בקרב בכירים בעיריית אילת, שהותרה היום לפרסום

אבישי קימלדורף  / צילום: יעל צור

האדריכל אבישי קימלדורף עוזב את חברת שיכון ובינוי לטובת קרן ריאליטי

קימלדורף יכהן כמנהל פרויקטים ראשי של הקרן ● ריאליטי מנהלת מספר קרנות פרייווט אקוויטי העוסקות בהשבחת נדל"ן

קובי חנוך, מנכ"ל וויביט ננו / צילום: יח"צ

מנכ"ל וויביט ננו לאחר זינוק של 400% במניה: "כל מכשיר אלקטרוני בעולם הוא יעד בשבילנו"

וויביט, שעדיין לא רושמת כל הכנסות, מייצרת טכנולוגיה של זיכרונות לא נדיפים, שיכולים להחזיק מידע גם כשאין חשמל: "הטכנולוגיה שלנו הרבה יותר מתקדמת ממה שיש היום בשוק הסמיקונדקטור"

ניר ינושבסקי, סנ"צ ליאת קילנר, חזי שוורצמן וד"ר הדס תגרי, בועידת ישראל לנדל"ן / צילום: איל יצהר, גלובס

גזרים במקום מקלות: איך לטפל בבעיית התאונות באתרי בנייה

במסגרת ועידת גלובס לנדל"ן דנו ניר ינושבסקי, סנ"צ ליאת קילנר, חזי שוורצמן וד"ר הדס תגרי דנו בפעולות הפיקוח שנעשו במטרה להוריד את מספר הנפגעים והמתים ● את הפאנל בעניין הבטיחות והמאבק בתאונות העבודה באתרי הבניה פתחה הידיעה על מותו של פועל היום באחד מהאתרים

השופטת האמריקאית איימי קוני בארט / צילום: Matt Cashore/Notre Dame University, רויטרס

איימי קוני בארט הושבעה כשופטת בית המשפט העליון בארה"ב

איימי קוני בארט תהיה האישה החמישית שתשרת בבית המשפט העליון ● קוני בארט אושרה בהצבעה של 52 בעד ו-48 נגד, כאשר מרבית המתנגדים היו מהמפלגה הדמוקרטית, פרט לסנאטור רפובליקאי אחד שהצביעה נגד המינוי

האחים שלומי ויוסי אמיר, בעלי פרשמרקט / צילום: יח"צ

יינות ביתן ממשיכה להצטמק, פרשמרקט ממשיכה להתרחב: תרכוש מביתן 3 סניפים ב-47 מיליון שקל

מדובר בשני סניפים בעיר אשדוד וסניף אחד בפתח תקווה בשטח מסחרי כולל של כ-3,000 מ"ר ● פרשמרקט מציינת כי במסגרת ההסכם, התחייבה המוכרת, יינות ביתן-מגה, לאי תחרות בתחום הפעילות הנרכשת

ישיבת בני עקיבא בכפר מימון / צילום: יודקה

בני עקיבא תובעים מיליון שקל פיצוי מתאגיד השידור: "תחקיר רווי טעויות ומסגור שקרי"

מרכז ישיבות בני עקיבא ומנכ"לה, אלחנן גלט, הגישו תביעה נגד תאגיד השידור הציבורי זאת לאחר כתבת תחקיר שפרסם בחודש אוגוסט ● בתחקיר נטען כי בישיבות "מעדיפים לבצע עסקאות נדל"ן על חשבון רווחת התלמידים" ● כאן חדשות: "נתייחס לטענות בבית המשפט"

AMD מנכ"לית ליסה סו צילום: רויטרס

AMD מתחזקת בעולם הדאטה סנטרים: רוכשת את זיילינקס תמורת 35 מיליארד דולר

התשלום בעסקה מתבצע במניות, בפרמיה של 25% על מחיר הסגירה אתמול ● הכנסות זייליניקס לא צפויות לצמוח השנה

נחמן אשפרופ' - ראש חטיבת הבריאות מכבי / צילום: תמר מצפי

המחליף של פרויקטור הקורונה: פרופ' נחמן אש

ראש הממשלה ושר הבריאות סיכמו כי פרופ' אש יחליף את הפרויקטור הנוכחי רוני גמזו החל מנובמבר ● גמזו יחזור לתפקידו באיכולוב, אף שהביע נכונות להישאר בתפקיד לתקופה קצרה נוספת או לקבל על עצמו אחריות נקודתית במערך הקורונה

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

עליות קלות בת"א; עסקת הענק בתחום המוליכים למחצה מקפיצה את טאואר ב-7%

אודיוקודס פרסמה דוחות טובים לרבעון השלישי ● להב זוכה להמלצה חיובית מבית ההשקעות ווליו בייס ● חברת AMD הודיעה על רכישת זיילינקס (Xilinx) תמורת 35 מיליארד דולר - טאואר מקבלת רוח גבית ● מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-525 מיליון שקל

אוהד מימון / צילום: איל יצהר, גלובס

מקס מקימה חברת פינטק שתפתח טכנולוגיות תשלום

לפי מקס, החברה "העצמאית" החדשה "תעסוק בפיתוח פתרונות תשלומים על בסיס טכנולוגיות מתקדמות (Payments As A Service), ותמזג לתוכה את פעילות החברות קרדיט גארד וכספיט, שנרכשו לאחרונה על ידי הקבוצה"

מפעל מכוניות חשמליות בגרמניה. במערב אירופה נמכרו השנה מעל 400 אלף חשמליות / צילום: Matthias Rietschel, רויטרס

הפסקת חשמל: למה ישראל מקרטעת אחרי העולם באימוץ מהפכת הרכב הירוק

למרות הקורונה, המכירות הגלובליות של הרכב החשמלי נסקו בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020, והאיצו את התאוששות השוק ● בארץ, לעומת זאת, המדינה לא ממהרת להעניק הטבות לחשמליות, ואפילו למקבלי הרכב הצמוד אין מוטיבציה להתחיל להשתמש בהן

מתקנים סולאריים של משק אנרגיה / צילום: מצגת החברה

חברת משק אנרגיה הקיבוצית מרחיבה את פעילותה ומנפיקה אג"ח ייחודית

החברה מקדמת פרויקטים של אנרגיה סולארית בקיבוצי הדרום בעלות של 90 מיליון שקל ● השלימה גיוס של 220 מיליון שקל באג"ח, שישמשו חוב בכיר לפרויקטים

הירח / צילום: shutterstock

יש על הירח יותר מים משחשבנו, וייתכן שהם גם נגישים יותר

קיומם של מים על הירח יכולים לאפשר להקים עליו חיים בקלות רבה יותר ● כמו כן, אפשר לפרק אותם למימן וחמצן, ולהשתמש בחמצן לנשימה ● במימן והחמצן אפשר להשתמש באלה כחומרי בערה לטילים שיביאו אותנו מהירח והלאה, וזאת בלי הצורך לגרור את חומרי הבערה מהארץ

דנה שפירא ורונן מלחן, הורים לעמרי, בעלי דה סושיאליסט ועסק טעים / צילום: תמונה פרטית

"לא יכולנו לשבת ולחכות שיכריעו את גורלנו פעם אחר פעם"

דנה שפירא ורונן מלחן, הורים לעמרי ● בעלי "דה סושיאליסט", חברה שמספקת שירותי סושיאל, ו"עסק טעים" למזון ביתי ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

יצחק תשובה / צילום: יוסי כהן

קבוצת דלק השלימה מכירת השליטה בדלק ישראל תמורת 525 מיליון שקל

הרוכשים, חברת להב אל.אר ואורי מנצור, שילמו במזומן 450 מיליון שקל - רוב הסכום לצורך פירעון מלא של חובות קבוצת דלק לבנקים המובטחים

עבודות הרכבת הקלה, תחנת שאול המלך בת"א / צילום: עמירם ברקת

הרכבת הקלה בגוש דן: מכרז המיליארדים, הערבות שנעלמה והטעות המביכה

הקבוצה בראשות שיכון ובינוי הגישה הצעה למכרז הענק של הרכבת הקלה בגוש דן, אך שכחה לצרף פרט מהותי: כתב ערבות תקף למכרז הקו הסגול • למרות הפגם החמור, נת"ע החליטה שלא לפסול אותה

סטנלי פישר  / צילום: רויטרס

המהלך הדרמטי שהוביל לבחירת סטנלי פישר לדירקטוריון הפועלים

השופט משה גל על ההצבעה של דוד אבנר נגד מועמדות פישר: "חריגה וכל כך אינטרסנטית וכל כך פוגענית" ● הבחירה בסטנלי פישר לדירקטוריון בנק הפועלים הובילה את דוד אבנר להתפטר מהוועדה למינוי דירקטורים בבנק ללא גרעין שליטה, לאחר שחבריה הקבועים ביטלו את הצבעתו  ● היום נחשף פרוטוקול חלקי ביחס לדיון הנוסף במועמדות פישר, לאחר שלכאורה נפסל בשל הצבעת אבנר