גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סקר TGI: "גלובס" מזנק 21% בחשיפה במחצית 2 ב-2014

עיתון "גלובס" זינק ביולי-דצמבר לחשיפה של 5% ■ החשיפה ל"ישראל היום" ירדה לראשונה במחצית השנייה ל-38.9%, אך הוא עדיין העיתון בעל החשיפה הגבוהה בישראל ■ "ידיעות" עולה מ-34.5% ל-35.2%

עיתונים, TGI / צלם: תמר מצפי
עיתונים, TGI / צלם: תמר מצפי

העיתון הכלכלי "גלובס" מזנק בחשיפתו במחצית השנייה של 2014 ב-21% - כך עולה מנתוני סקר ה-TGI שפרסמה היום (ב') חברת קאנטר מדיה, אשר מודד את שיעור החשיפה של מותגי העיתונות המודפסות ותחנות הרדיו בישראל בחציון השני של השנה שחלפה.

לאחר ששמר על יציבות של 4.2% לאורך שני החציונים האחרונים, זינק "גלובס" בין החודשים יולי-דצמבר 2014 לנתון חשיפה של 5% ולמעשה משתווה לחשיפתו של העיתון "דה מרקר", שרושם ירידה בחציון זה לשיעור חשיפה של 5.1%, לעומת 5.8% בחציון הקודם.

בתום שנת 2014 עומד "גלובס" על שיעור חשיפה שנתי ממוצע של 4.6% - ירידה של 4% לעומת שנת 2013. עם זאת, יש לציין כי נתוני ראשית 2013 כוללים גם מוסף כלכלי יומי נוסף שיצא תחת המותג "גלובס" למנויי "מעריב", ולכן הנתונים אינם משקפים את האופן בו מופץ העיתון היום.

בהשוואה שנתית, גם "דה מרקר" ירד ב-4% לחשיפה של 5.5%, ואילו "כלכליסט", המופץ על גבי פלטפורמת "ידיעות אחרונות", ירד ב-12% בחשיפתו. זאת למרות עלייה בחשיפה בחציון השני של 2014 לכדי נתון של 10%.

"ישראל היום" ממשיך להיות העיתון בעל החשיפה הגבוהה בישראל. מנתוני ה-TGI לחציון השני עולה כי למרות שחשיפת העיתון החינמי בימי חול (בין החודשים יולי לדצמבר 2014) עומדת על 38.9%, נתון גבוה מזה של "ידיעות אחרונות", היא נחלשת לראשונה מאז קומו של העיתון, אולם בקנטאר מדיה מבהירים כי לא מדובר בירידה מובהקת סטטיסטית.

לעומת זאת, לאחר חציון ראשון עם נסיגה משמעותית בחשיפה, עולה "ידיעות אחרונות" מחשיפה של 34.5% לחשיפה של 35.2% בחציון השני.

לאחר שבתום שנת 2013, ניצבו שני ענקי הפרינט זה מול זה עם חשיפה זהה של 37.7%, שנת 2014 מחלקת את יחסי הכוח באופן ברור יותר. החציון הראשון הקשה של "ידיעות אחרונות" מוביל אותו לממוצע שנתי של 34.9%, לעומת חשיפה שנתית ממוצעת של 39.3% לעיתונו של שלדון אדלסון.

בסופי השבוע התמונה הפוכה - "ידיעות אחרונות" ממשיך להיות עיתון סוף השבוע בעל החשיפה הגבוהה ביותר עם עלייה בחציון השני לממוצע של 39.4% (לעומת 38% בחציון לפני), ואילו "ישראל היום" שומר על נתון קבוע של 34% בחבילת הסופ"ש.

החציון השני של שנת 2014 עמד בסימן מבצע "צוק איתן", אשר השפיע על צריכת המדיה והחשיפה לעיתונות המודפסת. כך, בין היתר ניתן להסביר את העובדה שלאחר התרסקות דרמטית בראשית 2014, מתאושש עיתון "הארץ" במחצית השנייה של 2014 לנתון של 5.8% לעומת 4.8% בחציון לפני (לאחר שכבר עמד על חשיפה של 6.1% בסוף 2013).

העיתון "מעריב", מאז הצטרפותו לקבוצת "ג'רוסלם פוסט", פותח דף חדש תחת המותג "מעריב השבוע" ו"מעריב סופהשבוע", ולכן בקנטאר מדיה התחילו למדוד אותו מחדש - ללא השוואה למותג "מעריב" שחווה ירידה דרמטית לאורך השנים בשל הטלטלות שפקדו אותו.

על-פי נתוני החציון השני של 2014, עומדת חשיפתו של המותג החדש/ישן, "מעריב השבוע" (בימי חול), על 2.9%. מדובר בנתון נמוך יותר מזה שהיה למותג "מעריב" בחציון הראשון של 2014 - 3.2%.

החיבור של המותג "מעריב" למותג "סופהשבוע" דווקא הועיל לעיתון, וחשיפתו עומדת על 5.4% - נתון גבוה מזה שהיה בחציון לפני עת היה לבדו וירד לשפל של 4.7%. עם זאת, יש לציין כי "סופהשבוע" עצמו הגיע כבר לחשיפה של 8%.

למרות יציבות לאורך השנים 2013-2014, גם החינמון "פוסט" רושם ירידה בחציון השני. בכל הקשור לעיתון זה מעניין לבחון את העונתיות שבחשיפה אליו - כאשר יש דימיון בין שני החציונים המקבילים בשנתיים האחרונות. כך או אחרת, "פוסט" שומר על כוחו כעיתון השלישי בישראל.

הזינוק המרשים ביותר בקרב עיתוני סוף השבוע הוא של "בשבע" החינמי, שצמח בחשיפתו ב-43% לכדי 7.3% בחציון השני של 2014, ולמעשה פתח פער גדול מול המתחרה לו במגזר, "מקור ראשון", שעומד על כ-3% סטטיים לאורך השנתיים החולפות. העיתון הדתי-לאומי גובר בסופי השבוע לראשונה גם על עיתון "הארץ", שעומד על חשיפה של 7% וממשיך להתחזק בסופי השבוע.

גלי צה"ל וקול ישראל מתחזקות

בתחום הרדיו - תחנות הרדיו הציבורי, גלי צה"ל וקול ישראל, מתחזקות בחציון השני של 2014, על פני תחנות הרדיו האזורי שרושמות ירידה כללית בחשיפה.

בתום 2014, גלגלצ היא התחנה הארצית המואזנת בישראל עם נתון שיא של 29.9% בממוצע בחציון השני של 2014. גלי צה"ל, רשת ג' ורשת ב' מתחזקות אף הן במהלך המחצית השנייה של 2014.

לדברי איתן כסיף, מנכ"ל חברת קנטאר מדיה מחקרי TGI, "למרות בלימת הירידה בשיעור קריאת עיתונים המופיעה במחצית השנייה, אנו עדים בישראל ברמה השנתית ולאורך זמן, למגמה המוכרת בעולם של ירידה בשיעור קריאת עיתונים, מגמה שנבלמה ואף חווינו גידול לתקופת מה עקב הופעתם והתחזקותם של העיתונים ללא תשלום בישראל.

"בנוגע לשאלות המתייחסות לחשיפה למדיה באמצעות מכשירים אלקטרוניים שונים לפיהם כ-27% מכלל האוכלוסייה הבוגרת מדווחים כי הם נוהגים לקרוא, בתדירות כלשהי, עיתון יומי באמצעות המחשב, כ-24% באמצעות מכשיר הסמארטפון, וכ-11% באמצעות מכשיר הטאבלט.

"בניגוד לעיתונות, ככל הנראה הרגלי ההאזנה לרדיו ממשיכים להיות בעיקר באמצעות המכשירים הקונבנציונליים, כאשר רק כ-11% מדווחים על האזנה לרדיו באמצעות הסמארטפון בתדירות כלשהי, כ-9% באמצעות המחשב ו-2% באמצעות הטאבלט.

"יש לציין כי נתונים אלה מושפעים משיעור החדירה של כל מכשיר באוכלוסייה, כאשר לכ-86% יש גישה למחשב, כ-72% מדווחים על בעלות על סמארטפון, ולכ-36% יש מכשיר טאבלט", אמר.

שיעורי החשיפה לעיתונים יומיים

עוד כתבות

אמזון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

"לבחון את הסכם ההפצה של דואר ישראל עם אמזון בראי דיני התחרות"

לשכת המסחר נגד דואר ישראל: פנתה במכתב לרשות התחרות בבקשה לבחון את הסכם ההפצה עליו חתם הדואר עם ענקית המסחר המקוון ● דואר ישראל: "אין תגובה"

מדגם המדגמים - מועד ב'  / צילום: אפרת לוי, גלובס

תוצאות המדגמים: קרב צמוד בין הליכוד וכחול לבן; לנתניהו אין 61 מנדטים, עוצמה יהודית בחוץ

מדגמי הבחירות של תאגיד השידור "כאן", חדשות 12 וחדשות 13 מצביעים על תוצאות קרובות בין הליכוד וכחול לבן  ● המחנה הדמוקרטי והעבודה-גשר עוברים את אחוז החסימה ● במהלך הלילה התבצעה ספירת תוצאות האמת באמצעות מחשבים, אך לא צפויה הודעה רשמית לפני היום בצהריים

מה אפשר לקנות ב-2.5 מיליון שקל / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-2.5 מיליון שקל במישור החוף הדרומי?

דירת 5 חדרים בראשון-לציון, 6 חדרים בגדרה, 5 חדרים בבת ים או בית בן 3 חדרים בחולון

בנימין נתניהו / צילום: מאיר אמירי

רוטציות, פיצולים, איחודים או ויתור על 61 ממליצים: ארבעה תרחישים להרכבת קואליציה

לאחר סיום פרסום תוצאות האמת, נתניהו יצטרך להתמודד עם העובדה שהציבור הישראלי מאס בו כראש ממשלה ● הוא עוד לא ויתר על ממשלה בראשותו וינסה לרתום אליה את כל מי שרק יסכים, אבל זה לא קל כשההכרעה נמצאת לבסוף בידיו של יריבו המושבע - הנשיא ראובן ריבלין

נכס של איי.די.או ברלין / מצגת החברה

על רקע הקפאת שכר הדירה בברלין והצלילה במניה: ADO במגעים למכירת כרבע מתיק הנכסים שלה

ADO פועלת בברלין באמצעות החברה המוחזקת ADO פרופרטיז (ADOP), ולה פורטפוליו של כ-23,700 דירות בעיר, לצד שטחי מסחר ● הסנאט של ברלין הכריז לפני כשלושה חודשים כי יקדם הקפאה של שכר הדירה בברלין ל-5 השנים הקרובות, מה שהוביל לירידה של עשרות אחוזים בשווי חברות הנדל"ן שמתמחות בברלין

מנו גבע / צילום: איל יצהר

"כ-25% מהתוצאות שדיווחו לנו היו שקר. לקחתי בחשבון שזה יתחזק הפעם, אבל זה היה מטורף"

דודי חסיד, מנכ"ל קאנטר שביצעה אתמול את המדגם של כאן 11: "הרגשתי לחץ לא נורמלי, אבל כשראיתי את שני המדגמים האחרים, נרגעתי" ● מנו גבע, שערך את מדגם חדשות 12: "חלק גדול מהעבודה לפני פרסום המדגם היה לתקן שקרים"

אדם נוימן / צילום: רויטרס, Eduardo Munoz

האם WeWork יכולה להסתדר בלי הנפקה?

למה בעצם התעקשו ב-WeWork על הנפקה, ומה המשמעות של דחייתה מבחינת החברה?

ניר שטרן / צילום: תמר מצפי

משלחת מקפריסין הגיעה לפגישות עם סלקום ומשרד התקשורת

המטרה לפגישה הייתה מציאת פתרון להפרעות שיוצרת סלקום למפעילים בקפריסין ● התובנה מהפגישות - לא יהיה מנוס מהסטת תדרים של סלקום לטובת תדרים מתאימים עפ"י האסדרה הבינלאומית

ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראל, צילום: שלומי יוסף

מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל מסיימת את תפקידה ותמונה לסגנית נשיא גלובלית

זאת אחרי 6.5 שנים כמנכ"לית יוניליוור ישראל ● בתפקידה החדש תוביל גבריאל את אסטרטגיית ניהול ההכנסות העולמית של החברה

לוגו הוט 2019

תקלה ברשת הוט פוגעת בתושבי גבעת שמואל, רמת גן וקריית אונו

סיב אופטי של הוט נקרע במסגרת עבודות בנייה באזור גבעת שמואל, ובשעות האחרונות התקשורת לאזור מנותקת, ולא ניתן לקבל שירותים מהחברה ● הצפי לתיקון: מספר שעות

קלפי בחירות /  צילום: איל יצהר

90.3% מהקולות נספרו: כחול לבן עם 32 מנדטים, הליכוד עם 31

תוצאות הבחירות אינן מאפשרות בשלב זה הכרעה בנוגע לזהות ראש הממשלה, שכן לאף אחד מן הצדדים אין מעל ל-61 ממליצים

יונה פוגל / צילום: אביב חופי

על רקע חילוקי דעות עם היו"ר ביגר: יונה פוגל בדרך החוצה מפז לאחר 12 שנים כמנכ"ל

אברהם ביגר התמנה לתפקיד יו"ר פעיל בפז במרץ האחרון, לאחר מאבק בין המשקיעים המוסדיים, המחזיקים כיום ברוב מניות החברה ● ככל הידוע, המחלוקות בינו ובין פוגל היו, בין השאר, סביב האפשרות של פיצול בית הזיקוק של החברה באשדוד ועל רקע תוצאות חלשות שהציגה החברה באחרונה

יונתן מנוחין, מנכ"ל המכון הישראלי לחדשנות / צילום: יח"צ

כך מקדמים את החדשנות בשירותים הציבוריים עם 4 מיליון שקל בשנה בלבד

המכון הישראלי לחדשנות זוכה לתקצוב זעום שלא מאפשר להחליף תהליכי הטמעת חדשנות בארגון ● מנכ"ל המכון, יונתן מנוחין, מסביר איך עושים זאת ● האזינו ל"קומיוניקאסט" - פודקאסט על קהילות

מנכ״ל אינוביד צביקה נטר / צילום: אינוביד

אינוביד הישראלית רכשה את הרולנס תמורת 30 מיליון דולר

אינוביד הוקמה ב-2007 על ידי צביקה נטר, טל חלוזין וצחי זגדון, ומעסיקה למעלה מ-200 עובדים בעולם ● הרולנס פיתחה פלטפורמה המתמקדת בהעברת תוכן מותאם אישית לפרסומות ומרבית התאגידים הגדולים ביותר בדרום אמריקה הם לקוחותיה, בהם קוקה קולה, רנו ורשת הקניות מרקאדו ליברה

הצבעה בבחירות לכנסת ה-22 / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המערכה שאחרי סגירת הקלפיות: גניבת הבחירות שלא הייתה תעיב על תוצאות האמת

ספירת הקולות מתנהלת הפעם בצל האשמות על "גניבת הבחירות", אבל ניתוח העדויות שהוצגו לביסוס הטענה הזו לא מלמד על זיוף בהיקף נרחב ● אם אחרי ההצבעה תתחולל מלחמת גרסאות על תקלות וזיופים, ההכרעה עלולה להגיע לפתחו של בית המשפט העליון

שרגא ברוש / צילום: שלומי יוסף

בדרך לאישום? שרגא ברוש זומן לשימוע טרם העמדה לדין בחשד להעלמת מס של מעל 1.5 מיליון שקל

החקירה סובבת סביב חברה משפחתית שהקימו ברוש ואחיו, כאשר עפ"י החשד, על-מנת "לחסוך" מס, שלח שרגא ברוש מכתב מזויף לרשות המסים בנוגע למועד בקשת רישום החברה כמשפחתית

בורסות אירופה/ צילום: רויטרס

צפי לירידות בפתיחת המסחר בוול סטריט לקראת הודעת הפד

המסחר בשווקים מתנהל היום לקראת הודעת הבנק המרכזי בארה"ב, שאמור להכריז הערב על הורדת ריבית נוספת של 0.25% ● הבורסות באירופה עולות בכ-0.1% ● הליש"ט נחלשת בעקבות האטה בקצב האינפלציה באוגוסט ● אסיה ננעלה במגמה מעורבת: עליות בסין ובקוריאה; ירידות בטוקיו ● היצוא ביפן צנח באוגוסט ב-8.2% - פחות מצפי ל-10.9% אבל ירידה חודשית תשיעית ברציפות

מריוס נכט / צילום: תמר מצפי

מריוס נכט בכנס ג'רני: "התחום הרפואי בישראל עדיין נחשב מסוכן, כהימור בינארי"

את הדברים אמר מריוס נכט בפאנל בנושא יזמים והזדמנויות כלכליות, שנערך היום בכנס ג'רני 2019 ●  בפאנל השתתפו גם אייל ולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס, דיוויד ואה, מנהל משותף של תחום בנקאות ההשקעות ושוקי הון בצפון ודרום אמריקה, וליהיא סגל, מנכ"ל חברת DayTwo

שריפה בשמן תעשייה בנמל חיפה/ צילום: אילן מלסטר , המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה שלל את רשיונה של שמן תעשיות

בעקבות שריפת הענק במפעל שמן תעשיות במפרץ חיפה, המשרד להגנת הסביבה ביטל את היתר הרעלים של חברת שמן תעשיות בחיפה והורה לחברה לפנות באופן מיידי חומרים מסוכנים ודליקים ● לפי המשרד, שמן תעשיות אינה ערוכה לטפל באירועי שריפה במעורבות חומר מסוכן, ומערכות הכיבוי במפעל אינן תקינות

ברק סורני / צילום: יחצ

פסגות מיישר קו עם המינויים במגזר הפיננסים: מינה מנכ"ל ללא ניסיון בתחומי ליבה

על כיסא הנהג של בית ההשקעות הגדול בישראל יתיישב בימים הקרובים ראובן קפלן, שאינו איש שוק הון כקודמו בתפקיד, ברק סורני ● אף שהצליח לשנות את הכיוון לחיובי בקרנות הנאמנות ובהעברות בחיסכון לטווח ארוך, סורני מותיר למחליפו, שמגיע מחוץ לשוק ההון, אתגר גדול - להצדיק את המחיר הגבוה שבעלת הבית זהבית כהן רוצה לקבל עבור פסגות