גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"גלובס" חושף את הקלטות השיחות בין שוקי משעול ורונאל פישר

פישר: "אני מדבר איתך פה על חברות, על יחסי אנוש ביני לבין פרקליטת המחוז" ■ "גלובס" מציג את השיחות בין פישר למשעול, בין היתר בנוגע לקשר עם עו"ד רות דוד

שוקי משעול ורונאל פישר / צלם: איל יצהר וליאור מזרחי
שוקי משעול ורונאל פישר / צלם: איל יצהר וליאור מזרחי

שוקי משעול, מי שהיה ממונה מע"מ תל-אביב ברשות המסים, ורפי רותם, קצין המודיעין של יחידת החקירות המרכזית של מכס-מע"מ ברשות, עמדו בראש "קבוצת ה-15".

הקבוצה כללה 15 חוקרים ואנשי ביקורת בכירים ברשות המסים בתקופה בה כיהן איתן רוב כראש הרשות. חברי הקבוצה פנו החל מ-2003 למשטרה ולפרקליטות מחוז תל-אביב, ואחר-כך למבקר המדינה, בדרישה לפתוח בחקירה על מעשי שחיתות שנעשו בתוך יחידת החקירות.

בשנות השיא של מאבק "קבוצת ה-15" כיהנה עו"ד רות דוד-בלום, מהחשודות המרכזיות בפרשת רונאל פישר, כפרקליטת מחוז תל-אביב, וסגנה הבכיר היה מנחם מזרחי, שמונה ב-2012 לשופט בית משפט השלום מרכז.

הנושאים אותם דרשה "קבוצת ה-15" לחקור: חקירה יזומה ופיקטיבית נגד חברה בשם "אלוג", על-מנת שתיסוג מזכייה במכרז לטובת זכייה של לקוח שיוצג על-ידי המאכער, קובי בן-גור (שהורשע מאוחר יותר בפרשת המינויים הפסולים ברשות המסים); חשיפת מקור מודיעיני שהסתיימה במותו המסתורי, שנראה לכאורה כמו רצח; קשרים של בכירים ביחידה עם עבריינים ומבריחים; יחסים מיוחדים של בכיר ביחידה עם ארגון הפשע של אברג'יל; טיוח חקירות והטבות לאנשי עסקים מוכרים; והטבות מס פסולות לאנשי עסקים מקורבים לליכוד ולגורמים בכירים הקשורים לספורט ובעיקר לכדורסל.

רשות המסים יצאה למתקפת נגד אגרסיבית מול "קבוצת ה-15" - הם נודו, שכרם ומעמדם נפגעו, ורובם לא התאוששו עד היום.

תסכולם של חברי "קבוצת ה-15" גבר כשהתברר להם כי פרקליטת המחוז, דוד-בלום, אינה נותנת להם את הגיבוי שביקשו. סגנה, מנחם מזרחי, סגר תוך יומיים, בסוף שבוע, "חבילת" תלונות חמורה של קבוצת ה-15 נגד ראשי יחידת החקירות, רפי עמיאל ושמואל גונן. מאוחר יותר דוד-בלום עצמה גנזה תלונה של הקבוצה נגד מי שהיה היועץ המשפטי של רשות המסים, משה מזרחי.

יריות בטלפון

רותם ומשעול לא שתקו ואמרו בדיוק את מה שיש על ליבם, ולכן נגדם ננקטו צעדים מיוחדים. רותם סולק מתפקידו ולא קיבל שכר, ולמעשה נמחק מספרי רשות המסים. לתיקו האישי הושחלו מכתבים כאילו נהג באלימות מילולית ופיזית, "אי-אפשר לעבוד איתו". המשטרה החלה להטריד אותו, כולל מעצרים בעילות-שווא, שמאחד מהם יצא לעיני הח"מ מוכה וזב-דם ופונה לבית-החולים איכילוב, שם אובחן זעזוע מוח. השיא: סגן פרקליט המחוז מזרחי פנה למשטרה וסיפר שהשמיעו לו בטלפון קול של צרור יריות, והוא חושד שרותם ביצע את השיחה. חייו של רותם נהרסו.

לאחרונה קיבל רותם ממבקר המדינה הכרה בכך שפעל לחשיפת שחיתות והיה זכאי לצו הגנה מהמבקר. מצד שני, יש נגדו כתב אישום משטרתי על "העלבת עובדי ציבור", בגין פקסים, הודעות טקסט ותלונות בלשון חריפה, בהן הוא מאשים בכירים במערכת אכיפת החוק, כולל דוד-בלום ומזרחי, בטיוח חקירות ו"בגידה" בקבוצת ה-15. השופט מזרחי משמש כעד תביעה בתיק הפלילי נגד רותם.

הטקטיקה לחיסולו של משעול הייתה שונה. רשות המסים העבירה למשטרה מידע אנונימי, לפיו משעול מקבל שוחד כדי לסגור תיקים. במשך שנה וחצי נערכה נגדו חקירה סמויה, כולל מעקבים והקלטות וידאו ואודיו במשרדו. ההקלטות בוצעו, בין השאר כדי לדעת מהו תוכן השיחות בין משעול לרותם. משעול נחשד בהפרת אמונים ובמסירת מידע פנימי לגורמים אסורים.

לחקירה נגדו היה בציר דל: יאח"ה טענה כי משעול לא דיווח על 540 שקל עודפים שקיבל מהמדינה במסגרת ההשתתפות בביטוח הרכב שלו. בעקבות החקירה הסמויה משעול נעצר במארס 2005 בחשד למכלול עבירות. תיק משעול הועבר לפרקליטות מחוז תל-אביב. שם, מול עו"ד מנחם רובינשטיין שייצג את משעול, דובר על העברת העניין לבחינה משמעתית בנציבות שירות המדינה.

סירוב לשוחד ותפנית בטיפול

בשלב הזה נכנס לתמונה עו"ד רונאל פישר, שהתקשר למשעול והציע את שירותיו. משעול הושעה, והוחלט לפטרו, ופישר ייצג אותו בהליכים אלה.

משעול העיד מאוחר יותר, וגם לאחרונה באוזני חוקרי מח"ש, כי פישר - עוד במהלך החקירה הסמויה נגדו - ביקר במשרדו וסיפר לו על "היחסים האינטימיים" שיש לו עם פרקליטת המחוז, עו"ד דוד-בלום.

מאוחר יותר, באמצע 2005, לצד הייצוג בענייני בית הדין לעבודה, הציע פישר למשעול לטפל גם בתיק הפלילי נגדו. "תן לי 20 אלף דולר ירוק לרותי, ונסגור את הסיפור הפלילי", אמר פישר לכאורה למשעול, לדבריו של האחרון.

כדי להוכיח את קשריו הטובים, הראה פישר למשעול מכתב שכתב לדוד-בלום בעניינו, ובו בקשה להורות ליאח"ה לסיים את חקירת משעול. באותו יום כתבה דוד-בלום לפישר שהחקירה תסתיים תוך חודש וחצי.

במכתב לנציבות שירות המדינה הדגיש פישר: "בימים אלה נערכת בדיקה מעמיקה ומקיפה בנושא על-ידי פרקליטת המחוז, הגברת רות דוד, המטפלת בכך באופן אישי". פישר הזמין את חוקרי הנציבות להתעדכן אצל דוד-בלום במצב החקירה נגד משעול.

ואולם, משעול סירב להצעת השוחד לכאורה של פישר והורה לאחרון שלא לעסוק בתיקו הפלילי. לדבריו, בעקבות הסירוב, פישר הזניח את הגנתו ואת הטיפול בתיק.

משעול משוכנע כי הימנעותו ממתן שוחד גרמה לתפנית בטיפול בתיק נגדו: פרקליטת המחוז, דוד-בלום, נסוגה מהכוונה לטפל בתיק נגד משעול במישור המשמעתי, והחליטה על הגשת כתב אישום נגדו בגין "פגיעה בסודיות" ובגין כך שלא דיווח לכאורה על 540 שקל עודפים שקיבל מהמדינה.

דוד-בלום הייתה מעורבת אישית בתיק והתייצבה בלשכתה של השופטת דבורה ברלינר כדי לשכנע אותה לשנות את החלטתה על אי-החוקיות של האזנות הסתר למשעול. השופטת ברלינר השתכנעה והפכה את החלטתה.

דוד-בלום גם סירבה לתת למשעול את כל האזנות הסתר שנעשו בלשכתו, ובהן, בין השאר, הקלטות של שיחותיו עם עו"ד פישר - שיחות בהן פישר תיאר את מערכת יחסיו על פרקליטת המחוז. החומר הזה אמור להיות בחזקת המשטרה והפרקליטות.

בתיק הפלילי נגדו העיד משעול על הדברים ששמע מפי פישר, על יחסיו האינטימיים עם דוד-בלום. בסופו של דבר משעול הורשע בקבלה במירמה של 540 שקל וב"פגיעה בסודיות". גם חייו נהרסו.

אחרי ההצעה לשוחד, וכשאיבד אמון בעו"ד פישר, התחיל משעול להקליט את שיחותיו עם הפרקליט. השיחות הללו נמסרו לאחרונה למח"ש.

להלן מספר שיחות בין השניים, בקיצורים המתחייבים. (שני ציטוטים מתמלילי השיחות המובאות בהמשך שודרו לראשונה בתוכנית "עובדה" בנובמבר האחרון). השיחות הללו התנהלו כשגורלו של משעול היה תלוי בידי דוד-בלום - כשהוא ממתין להכרעתה אם ינוהל נגדו הליך משמעתי או שיוגש נגדו כתב אישום פלילי.

השיחות נערכו אחרי הצעתו של פישר למשעול להעביר לכאורה כספי שוחד לדוד-בלום בתמורה לסגירת התיק נגדו, אבל לפני שמשעול הודיע לפישר כי הוא מסרב להצעתו.

משעול היה מושעה מעבודתו ברשות המסים בזמן ניהול השיחות עם פישר.

שיחה משעול-פישר, 28.6.2005

משעול: "מה אנחנו עושים כדי שאני אחזור לעבודה, שלא יעכבו?".

פישר: "מה שאני עושה זה לגרום לכך שהתוצאה של מה שהפרקליטות עושה, לא יוליד את הצורך בלהמשיך ולשחק איתך. היינו, מצדי שרותי תכתוב שהיא מעבירה את התיק לנציבות לבדיקה, מצדי שהיא תכתוב שאין מה להעביר, שאין כלום, מצדי שתכתוב מה שהיא רוצה. בסדר? אני לא אומר לה איך לכתוב, היא יותר חכמה ממני, אני מבחינתי רוצה סוף סאגה, בסדר? היא תגיד לי 'רונאל, תקשיב, מה אתה רוצה שאני אקח ראיות, ואני אקרע אותם? אני לא יכולה לעשות דברים כאלה'. היא נתנה להם עד ראשון, בראשון הכול נגמר.

"אז מה אני אעשה עד אז? אין לי מה לעשות, אז אני יושב וממתין. באחרונה ישבתי אתה בשיחות קפה... וזהו, נגמר. והייתה לנו שיחה בעניין של התפקדויות של מפלגת העבודה. אמרתי 'תקשיב נחום (חוקר ביאח"ה - מ'ל'), לי אין אינטרס היום לנהל איתך שום דיון, אני אסביר לך גם מדוע, יש החלטה של הפרקליטות, יש לך 3 ימים להתפרע. סוף סיפור, אחר-כך זה נגמר'".

משעול: "מה? לא מבין".

פישר: "אמרתי לו 'נחום, מה אתה מזיין לי את המוח, מה אתה רוצה ממני? מבחינתי בראשון זה נגמר, אתה רוצה ללכת לרות דוד לבקש הארכה? לך. מה אתה רוצה ממני?'".

משעול: "בשביל זה באה מירי גולן (ראש יאח"ה אז - מ'ל') להסתכל מי זה שוקי משעול?".

פישר: "סתם מיותר לגמרי, ועזוב, אני לא מקיים דיון על זה. לא איתם ולא עם שום אדם אחר, זה הכול, וגם לא עם איתן רוב. אני, די לי בכך שרותי היום בתמונה. היא מאמינה בי, היא מאמינה לי, היא מתעבת, מתעבת, מתעבת את איתן רוב. היא יודעת טוב מאוד מה יש בחקירה, מה אין בחקירה, היא יודעת על ההחלטה של הנציבות, שאין על מה להשעות אותך, הכול. היא מודעת לכל, זה הכול.

"עכשיו, אני לא רוצה לפגוע ברותי, כי היא צריכה להתנהל בתבונה גם, אז היא הורידה החלטה שנראית סבירה, ראויה. אמרתי לנחום היום 'אתה תלך בשני לחודש, ותבקש הארכה, והיא לא תיתן לך, אז אין לך מה לעשות. אתה רוצה ללכת להתלונן אצל פרקליט המדינה? לך'".

משעול: "אני עכשיו צפוי להטרדות?".

פישר: "אני לא יודע למה אתה צפוי. אני יודע שבראשון, מבחינה פורמלית ביחסים בין הפרקליטות והמשטרה, הם צריכים לתת את כל החומר, והם לא אמורים להמשיך בחקירה. אם הם ימשיכו ו'ישחקו בקקה', האם רות דוד 'תחטוף סעיף חייה' עליהם? אני לא יודע מה יהיה".

משעול: "ישבת עם רות דוד על החומר?".

פישר: "היא לקחה את התיק. היא לא לקחה חומר ראיות, היא קיבלה דיווחים, יש לה את התרשומות שלה, את הדיווחים שהיא קיבלה, מה שהיא ביקשה, אני מניח שנתנו לה והראו לה... יכול להיות שבשני-שלישי היא תקרא לי, או ברביעי או חמישי, היא תקרא לי ותגיד לי 'רונאל תקשיב, לוחצים להמשיך את החקירה, אני צריכה עזרה, תעשה לי רעש בתקשורת', יכול להיות שזה מה שאני אעשה. אני מעדיף, אתה יודע, שזה ייגמר, אבל אם אני צריך, אני אלוף ברעש".

שיחה משעול-פישר, 14.7.2005

פישר: "פרקליטת המחוז קיבלה את הטענה שלי ואמרה שעד למחר היא תחליט מה המגמה. ברגע שהמגמה היא לא להגיש, אתה ב-15 חוזר לעבודה. זה הכול".

משעול: "חשבתי שזה הליך קצת אחר - שצריך להעביר את הממצאים לפרקליטות המדינה, ושם יחליטו להמליץ על המשך ההליכים, ואז הנציב, כפי שכתב במכתב צריך לנקוט נגדי בהליך מינהלי..."

פישר: "אבל אתה צריך להבין משהו. אנחנו כרגע לא בהליך פורמלי. אנחנו בהליך בלתי פורמלי. זכותה של פרקליטת המחוז במצב דברים רגיל לומר את הדבר הבא: 'החקירה טרם הסתיימה, או אנחנו מבצעים השלמות חקירה, או קיבלנו את החומר לעיוננו, ואנחנו מבקשים 3 חודשים לעיין בו ולהחליט בו'.

"זה תשובות פורמליות. אבל אני ביקשתי הליך בלתי פורמלי. אמרתי 'בואי נקשור בין המועד של ה-15 (חזרתו המתוכננת של משעול לעבודה - מ'ל') לבין הכיוון הכללי של ההחלטה שלך, רותי. ולכן בואי תגידי לי - אם ממילא אין כיוון לכתב אישום, ואין ראיות, וזה 'חרטא', אז למה לגרור את האיש עכשיו עוד חודשיים לא בתפקיד שלו. למה לסבך לו עוד את החיים? אין צורך. זה לא מונע ממך להגיש נגדו עוד חצי שנה כתב אישום, כי התחרטת ואת חושבת שכן יש (ראיות - מ'ל'). אבל כרגע, אם את חושבת שאין, נחזיר אותו לעבודה'. זה לא הליך פורמלי. אתה מדבר איתי פורמליסטיקה, ואני מדבר איתך פה על חברות, על יחסי אנוש ביני לבין פרקליטת המחוז".

משעול: "בזה אתה צודק. אם נעזוב את יחסי החברות ונתייחס למכתב של הנציב (שירות המדינה - מ'ל')..."

פישר: "אבל זה מה שאתה אומר נכון במידה שרותי תודיע לי עד מחר - 'תראה רונאל, יש פה קאדר של עורכי דין שטוענים שיש פה ראיות להגשת כתב אישום, אבל אני, רותי, אולי בדעה קצת אחרת, אבל יש פה 3 עורכי דין שחושבים שכן, ולכן אני אומרת לך שמבחינתנו אני לא יכולה להגיד לנציבות שאין צורך בהמשך הארכת ההשעיה. אני לא יכולה להגיד את זה', ועכשיו תתחיל פורמליות".

משעול: "הבנתי. בסדר".

פישר: "חכה, אנחנו עוד לא שם. יכול להיות שנקבל בשורה טובה. אם נקבל בשורה רעה, נלך אל הפורמליות. כרגע, תסלח לי שאני אומר את זה בבוטות, מה שפרקליטת המחוז עושה היא עושה טובה. היא לא חייבת לעשות את זה. היא יכולה להגיד לי, 'אדוני, אל תזיין לי את המוח, רק עכשיו קיבלתי את החומר, אני זקוקה ל-3 חודשים, יש לך בעיה אדוני, לך לבית הדין לעבודה, לך תטפס על עץ. אני עוד לא קראתי את החומר, ואני אגיע אליו רק בעוד 3 חודשים'. זה המצב הנורמלי, אבל אנחנו לא במצב נורמלי. אנחנו לא בנורמלי. בוא נמתין עוד יום אחד ונראה. זה הכול".

משעול: "בסדר. נראה. נקווה שזה ייסגר ברמה הזו".

פישר: "נראה. אני לא יודע לענות לך. אם הייתי יודע, הייתי אומר לך".

משעול: "אין לנו רמזים? מה הם רוצים?".

פישר: "הדבר היחיד שאני יכול להגיד לך שאמרו לי, שכתב האישום, אם בכלל יהיה, לא יהיה על שוחד. זה הכול. זה מה שנאמר לי. האם יש טעם להאריך את הדחתך מתפקידך - על זה נקבל תשובה מחר".

משעול: "שנצפה לטוב?".

פישר: "אני לא יודע. יכולה להיות תשובה שאומרת, 'תשמע רונאל, אני מתפתלת אחוש שרטואה, למה? יש פה צוות של 3 עורכי דין שאומר בוא נגיש נגדו כתב אישום על מירמה והפרת אמונים, ואני בדעה שלא צריך להגיש כנגדו. אבל אם אתה רוצה שאני אהיה ברזל שלא צריך להגיש, תן לי עוד חודש של העברה מתפקיד. בוא נחכה למחר'.

"רותי היא אישה יקרה, באמת אישה יקרה, וקיבלה את מה שאמרתי. אמרתי לה, 'רותי, למה לענות אותו? בואי נחתוך, שיחזור לעבודה, אלא אם כן את הולכת לכתב אישום, ואז נריב אתכם בבית המשפט'. עובדים שם 3 עורכי 'קאקרים' שאומרים לה: 'אבל רותי, יש לנו חומר, ואנחנו צריכים 3 חודשים'. היא אומרת: 'שמעתי אותכם, ואני פוסקת שעד ה-15 תהיה הכרעה'".

פישר

עוד כתבות

צילום מסך מאתר המכירה / צילום: צילום מסך

מכירה פומבית של ממורביליה נאצית מעוררת סערה בגרמניה ובישראל

קרוב ל-200 פריטים מתקופת הרייך השלישי, רבים מהם ממורביליה נאצית של מנהיגי המשטר, צפויים לעמוד מחר למכירה פומבית במינכן ● המכירה עוררה סערה בגרמניה, למרות הכחשות בית המכירות כי הקונים הם פעילי ימין קיצוני או מעריצים של המשטר הנאצי

דרור בשן, מנכ"ל פרוטליקס / צילום: יח"צ

מניית פרוטליקס קפצה ב-32% בציפייה לקיצור דרך לאישור תרופת הדגל שלה למחלת הפברי

הבקשה ל-FDA לשיווק התרופה בארה"ב תוגש באפריל 2020, קיצור של כשנתיים לעומת לוח הזמנים המקורי ● בכל מקרה פרוטליקס תמשיך בניסוי שלב III שלה, המתקיים כעת, ומשווה בין המוצר שלה למוצר המוביל את השוק ● בחברה מקווים שהמוצר לפברי יחל להימכר ב-2021

 

 

בנק לימאט בציריך / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לראשונה בעקבות התקנות החדשות: רשות המסים עצרה 3 ישראלים שלא דיווחו כראוי על חשבונות בחו"ל

השלושה נעצרו במסגרת שתי חקירות שונות, לאחר ששמם נכלל ברשימה של בעלי חשבונות בנק בחו"ל שהתקבלה עפ"י חילופי מידע בין מדינות ורשויות מס באירופה ● מדובר במעצרים הראשונים של ישראלים בעקבות תקנות ה-CRS

מחאת יוצאי אתיופיה / צילום: שלומי יוסף

איך משקמים את האמון האבוד של יוצאי אתיופיה במדינה?

בתי המשפט הם לא הפתרון לבעיה החברתית הזאת. גם לא בתי הסוהר ● הפתרון הוא בגני הילדים ובבתי הספר: כשילדים כהי-עור ולבנים יגדלו ביחד באופן שוויוני, בכל מקום בארץ ולא רק באזורים מסוימים, הגזענות תיעלם, והאמון יחזור ● פרשנות

תשלום דמי מזונות משותפים/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ביה"ד הרבני בעקבות העליון: "לחייב אב בתשלום מזונות רק כשזה מקדם את טובת הילדים"

ביה"ד הרבני בחיפה ביטל את המזונות שנדרש לשלם אב לילדה שעברה את גיל 6 ונמצאת במשמורת משותפת ● הסיבה: כושר ההשתכרות של האם גבוה בהרבה מכושר האב ● בכך צעד ביה"ד צעד משמעותי לעבר "מהפכת השוויון בנטל המזונות" שהנהיג העליון

הפגנת יוצאי אתיופיה  / צילום: מאיר המאירי

המחאה תתחדש? השוטר שירה למוות בסלומון טקה יואשם בגרימת מוות ברשלנות

כך הודיעה היום מח"ש לבני משפחתו של טקה ז"ל, שציפו כי השוטר יואשם בהריגה וקיבלו את ההחלטה במורת-רוח ● הירי בטקה, שהתרחש בסוף יוני, הצית מחאה נרחבת של יוצאי אתיופיה נגד המשטרה בכל רחבי הארץ

משטרת ישראל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המחוזי: המשטרה תורשה לבצע חיפוש בטלפונים של יועצי רה"מ עופר גולן ויונתן אוריך

זאת לצורך חקירת פרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר ● עופר גולן ויונתן אוריך בתגובה: "במקום שבית המשפט ייתן למשטרה סטירה על שהפרה במתכוון את זכויות היסוד שלנו - הוא נותן לה סוכריה. אבסורד"

בניין ג'רוזלם פוסט בירושלים / צילום: איל יצהר, גלובס

"מטעה צרכנים": הרשות להגנת הצרכן תקנוס את ג'רוזלם פוסט

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה לחברת ג'רוזלם פוסט על כוונתה להטיל עליה עיצום כספי של כ-400 אלף שקל ● לטענת הרשות, ג'רוזלם פוסט הסתירה מלקוחותיה את תנאי הביטול של קורס אנגלית שרכשו באלפי שקלים

מכשיר אנדרואיד ישן / שאטרסטוק

חברה ישראלית חשפה פרצה באנדרואיד שאפשרה לצלם תמונות ללא רשות ולגשת למיקום המכשיר

חברת Checkmarx חשפה פרצת אבטחה בסמארטפונים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ● הפרצה נוגעת לאפליקציית המצלמה, וניצול שלה יאפשר להאקרים לגשת אליה ללא הרשאה דרך אפליקציה זדונית ולצלם תמונות וסרטונים ללא ידיעת המשתמשים

בית קולנוע בארה”ב/ צילום: רויטרס

משרד המשפטים האמריקאי מטלטל את תעשיית הפצת הסרטים בארה"ב

משרד המשפטים האמריקאי פועל לביטול צווים שנגעו לתעשיית הקולנוע מאז סוף שנות ה-40, במהלך שעשוי להיות בעל השלכות רחבות על הפצת סרטים, והתנאים שבהם הם מוקרנים על המסך הגדול

יעקב לוקסי לוקסנבורג / צילום: גיזי

סאני תמשיך לשווק בישראל את מכשירי סמסונג עד תום 2024; מציגה ירידה חדה ברווח

ההסכם עם החברה הקוריאנית, שעל הארכתו דיווחה סאני היום, אמור היה להסתיים בסוף 2020 ● כחלק מהארכת ההסכם נקבע כי אם סמסונג תחליט לשווק מחשבים ניידים בישראל, תינתן לסאני זכות סירוב ראשונה להפצתם בישראל

פקקי תנועה באיילון/ צילום: איל יצהר

לא מצליחים לשרוד בפקקים? תוך עשור יעלו על הכבישים עוד 1.8 מיליון כלי רכב

הגידול באוכלוסייה והצמיחה בתמ"ג יהפכו את הכבישים ב-2030 לגיהנום ● מחקר חדש טוען שמספר כלי הרכב בכבישים יזנק ל-5.2 מיליון ● השקעות העתק בתחבורה הציבורית והפנטזיות על רכב ללא נהג ישפרו את המצב אבל לא ימנעו קטסטרופה

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון באיכילוב

לראשונה בישראל: "גלובס" ובית החולים איכילוב מפרסמים את מספר הנפגעים היומי בתאונות כלי תחבורה ממונעים

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון איכילוב רק אתמול ● בקצב הזה, במהלך השנה יגיעו 2,555 איש שייפצעו בתאונות דומות לביה"ח איכילוב בתל אביב לבדו ● השנה נהרגו כבר לפחות 12 איש ● מהיום ובכל יום, "גלובס" עוקב אחרי מספר הנפגעים

סינמה סיטי באר שבע / צילום: עידן אסלן, יח"צ

בהשקעה של כ-550 מיליון שקל: סינמה סיטי יורדת לדרום

המתחם החדש משתרע על פני 3 קומות בשטח של 50 אלף מ"ר וכולל בין היתר קומה שלמה של 20 אולמות קולנוע, 4 אולמות VIP , היכל מופעים, תיאטרון וכנסים מהגדולים בדרום הארץ, ומתחם הופעות

גבול ישראל-סוריה ברמת הגולן / צילום: איל יצהר

האיראנים אחראים לירי מסוריה אבל נזהרים שלא להיגרר למהלך רחב

ארבע הרקטות שנורו הבוקר משטח סוריה אל צפון רמת הגולן הן לפי הערכות גורמי הביטחון, ירי של אחת מהמיליציות שמחזיקה איראן בסוריה ● על מה הגיבו האיראנים?

משה כחלון ורוני חזקיהו / צילומים: כדיה לוי, איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

החשב הכללי מגלה: עמדנו בגירעון ב-2018 בזכות דיבידנד ענק מחברה ביטחונית

החשכ"ל חזקיהו הסביר איך קרה שהגירעון בדצמבר 2018 ירד לפתע ל-2.9%, כשבכל שאר החודשים מספטמבר 2018 ועד היום הגירעון היה גבוה מ-3% ● זה אפשר לשר האוצר כחלון לטעון, זמן קצר לפני ההחלטה על הבחירות, כי לא חרג בשקל מיעד הגירעון

חברת לומניס / צילום: יונתן בלום

קרן ההשקעות הזרה XIO מוכרת את חברת האסתטיקה הרפואית לומניס לפי שווי של מיליארד דולר לפחות

השליטה בחברה הישראלית, שנרכשה על ידי XIO ב-2015 לפי שווי של 520 מיליון דולר, תימכר לקרן הפרייבט אקוויטי האסייתית BPEA

שוקי אברמוביץ  / צילום: איל יצהר

בדרך לעוד חברת פינטק: שוקי אברמוביץ' מונה ליו"ר גליליאו טק

אברמוביץ', פעיל ותיק בשוק ההון, יחליף בתפקיד היו"ר את שלומי טופז, בעל השליטה ומנכ"ל גליליאו טק ● השלד הבורסאי, שנסחר כיום בשווי שוק של כ-13 מיליון שקל, הסב באחרונה את תחום פעילותו ממיחזור פסולת לטכנולוגיה פיננסית

מימין ניר קלר ואייל ליפשיץ יזמי BlueVine  / צילום: בלו ויין

חברת הפינטק הישראלית BlueVine גייסה 102 מיליון דולר

את הסבב הובילה קרן הצמיחה הישראלית ION Crossover Partners, משקיעה חדשה בחברה ● צוות BlueVine מתוכנן לגדול ל-400 עובדים לפחות עד סוף 2020 בעקבות הגיוס

דורי סגל וחיים כצמן / צילומים: תמר מצפי, איל יצהר

דורי סגל עושה עסקים עם גזית גלוב: ישקיעו יחד מעל רבע מיליארד שקל בנדל"ן מניב בקנדה

גזית השיקה שותפות חדשה להשקעות בנדל"ן עם דורי סגל, שותפו של חיים כצמן לייסוד החברה, שגם שימש בעבר כמנכ"ל ● סגל יפרוש מחברותו רבת השנים בדירקטוריונים של גזית גלוב ושל חלק מהחברות הבנות