גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לא תאמינו אילו יצרים מלהיט איחוד בין 3 יישובים

היישובים כוכב יאיר וצור יגאל עוד לא הספיקו להתרגל לכך שהם יישוב אחד, והנה נחשפת כוונה לאיחוד גם עם צור יצחק, אשר בכלל שואף להיות עיר עצמאית

בנייה בצור יצחק / צילום: תמר מצפי
בנייה בצור יצחק / צילום: תמר מצפי

בחודשים האחרונים החלה לפעול ועדת גבולות שהוסמכה על ידי שר הפנים לדון בשינוי תחום השיפוט בין המועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל לבין המועצה האזורית דרום השרון. הנושא העיקרי שעומד על הפרק היא השאלה האם היישוב צור יצחק, המאופיין ברובו בבנייה רוויה ויש בו נכון להיום כ-1,400 דירות, ששייך כיום למועצה האזורית דרום השרון - יועבר לתחום אחריותה של המועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל.

הוועדה, שמקיימת דיונים בנושא בחודשים האחרונים, מעוררת סערה בקרב תושבי כוכב יאיר-צור יגאל, ובמועצה המקומית הצעירה כבר טוענים שמהלך זה משמעותו גירעון תקציבי מסוכן של מיליוני שקלים בכל שנה. במקביל, במועצה האזורית דרום השרון דווקא מקדמים את תהליך ההיפרדות מהיישוב צור יצחק, ושם טוענים שמדובר ביישוב שאינו מתאים למבנה המועצה.

ומה חושבים בצור יצחק? מסתבר שהם בכלל יזמו את הקמת הוועדה, ושאיפתם היא להפוך ליישוב עצמאי שיוכל לכלכל את עצמו ולפעול "כמו שיישוב שבו חיים אלפי אנשים אמור להתנהל", לשיטתם.

בדיוני ועדות הגבולות עלה נושא נוסף שרק מלבה את האש, נושא שבמועצה המקומית כוכב יאיר-צור יגאל טוענים שלא תואם עמם, והוא כוונת המדינה לקדם בנייה של אלפי יחידות דיור נוספות בין כוכב יאיר לצור יצחק (ראו מפה בתחתית הכתבה). הבנייה מתוכננת על שטחים שנמצאים כיום בשטחה של מועצה אזורית דרום השרון, מעובדים על ידי תושבי צור נתן (מושב שנמצא מזרחית לצור יצחק), ואמורים, כך משתמע מדיוני ועדת הגבולות, להתכנס גם הם למועצת כוכב יאיר-צור יגאל. בניגוד לאיחוד המתוכנן של היישובים, דווקא בנושא זה קיימת תמימות דעים בין כל הגורמים הקשורים לסיפור - אף אחד מהם לא מרוצה מהתוכנית הזו.

"צעד כזה ימוטט מיד את המועצה"

"יש היום כ-2,500 בתי אב בכוכב יאיר וצור יגאל יחד, כעשרת אלפים תושבים. היתה תקופה לא פשוטה עם איחוד כוכב יאיר וצור יגאל. המהלך בוצע לפני שנים לא רבות ואנחנו עדיין מנסים לאחד בין הקהילות. פתאום באה ועדת גבולות חדשה ורוצה לעשות איחוד גם עם צור יצחק. זו סוגיה שיש לבחון אותה בצורה דקדקנית ומקיפה, ונראה שבדיקה כזו לא נערכה", אומר שימי אליאל, ראש מועצת כוכב יאיר-צור יגאל.

לטענת אליאל, בדיקת היתכנות שנעשתה במועצה בנוגע לאיחוד העלתה שההשפעה המיידית על תקציב המועצה יהיה גירעון של מיליוני שקלים בשנה. אליאל פנה למשרד הפנים במכתב שבו הזהיר כי הצעד ימוטט כלכלית את המועצה, ויחזק דווקא את המועצה האזורית דרום השרון, "אשר כבר היום נמצאת בעודף של 80 מיליון שקל", לשון המכתב.

עוד מסביר אליאל כי העיתוי של ועדת הגבולות להחליט על איחוד היישובים מגיע שנים ספורות לאחר שהמועצה בעצמה הציעה לבצעו: "בימי ועדת הגבולות שדנה באיחוד כוכב יאיר וצור יגאל עמדתנו הייתה שזה הזמן להצמיד את צור יצחק לכוכב יאיר-צור יגאל, קודמי בתפקיד אמר לאנשי משרד הפנים שאם עומדים בפני איחוד לא פשוט, זה הזמן לעשותו גם עם צור יצחק. התנאי שלנו היה שכל עוד צור יצחק נמצאת בשלבי תכנון ופיתוח יהיה אפשר להתאים את היישוב לאופי של כוכב יאיר-צור יגאל. אבל במשרד הפנים החליטו לא לקבל את ההצעה.

"עכשיו, אחרי שבמועצת דרום השרון נהנו מהיטלי פיתוח נרחבים בזמן בניית צור יצחק, הם החליטו פתאום שהם לא רוצים שצור יצחק יהיה במועצה ודוחפים לאיחוד איתנו. גם בוועד של צור יצחק הבינו שיש בעיה, פנו למשרד הפנים, וקיבלו תשובה שמוקמת ועדת גבולות. נכון להיום לא נעשתה שום עבודת מטה בקשר לאיחוד. יש סדר עבודה קבוע שיש לעשות לפני מהלך דרמטי כל כך, והוא צריך להיעשות עוד לפני שנותנים מנדט לוועדת הגבולות להחליט".

במועצה המקומית אף הגישו עתירה לבג"ץ, ובה ביקשו צו מניעה זמני כנגד המהלך. בית המשפט דחה את הבקשה וקבע שאם אחרי החלטת הוועדה יהיו למועצה השגות, יהיה דיון מחודש. התיק פתוח.

"ועדת הגבולות צריכה להחליט"

במועצה האזורית דרום השרון מתייחסים לנושא אחרת. ד"ר מוטי דלג'ו, ראש מועצת דרום השרון, מסביר: "הוועדה הוקמה על פי בקשה של צור יצחק, בעקבות פנייה של יו"ר הוועד המקומי למשרד הפנים ובתיאום עם כוכב יאיר-צור יגאל. בדיון שיזמנו במשרד הפנים, במסגרתו תכננתי לבקש תקציב ייחודי לצור יצחק כמו שמקובל לגבי יישובים גדולים במועצות אזוריות, אמר לי מנכ"ל המשרד שאביא את הוצאת צור יצחק מהמועצה למליאת המועצה כדי לקבל החלטה בעניין, ואכן קיבלנו את ההחלטה במועצה. במקביל, הוספנו שנפעל מול משרד הפנים שייתן לצור יצחק מעמד עצמאי כי הוא יגיע בסופו של דבר לעשרת אלפים תושבים וזה מצדיק מעמד של מועצה מקומית".

באשר לטענה שהמועצה הרוויחה את האגרות מהקמת היישוב וכעת היא מקדמת היפרדות אומר דלג'ו: "היה אבסורד בנושא התקציבים שקיבלנו ממשרד הפנים. בגלל רצון הממשלה לעודד את הבינוי ביישוב קיבלנו רק חלף היטלי השבחה. למשל עבור 360 היחידות הראשונות קיבלנו 420 אלף שקל בסך הכל. זה צחוק".

"רוצים עצמאות ועמידות כלכלית"

אם בכוכב יאיר מתכוננים למאבק, בצור יצחק רק רוצים שהמדינה תתחיל להתייחס אליהם כיישוב עצמאי. "הוועדה הוקמה בגלל שאנחנו דרשנו, וזאת כדי לבחון את המעמד המוניציפלי שלנו", מסביר טל דנציגר, יו"ר הוועד המקומי של צור יצחק. "זה מקרה שאין שני לו בכל מדינת ישראל, הרחבה של מושב עובדים שהפכה ליישוב של בנייה רוויה עם אלפי תושבים, ובלי מנגנון שיאפשר לשרוד כלכלית. צור יצחק הוקמה על כ-600 דונם, זה הכל, בלי מתחמי תעסוקה, תעשייה ומסחר, רק מגורים. עד היום לכולם היה נוח להתעלם מהמצב, ועכשיו מנסים לפעול כדי להפוך לעצמאיים, עם הגדלה של שטח העיר ואפשרות להקמת מתחם כלכלי. עד שנוכל לקדם זאת, נכון היה שוועדת הגבולות תקבע חלוקת הכנסות בינינו לבין מועצת חוף השרון כדי שנוכל לשרוד. אנחנו מחפשים את התמיכה של השכנים - מועצת דרום השרון שכבר הסכימה, וכוכב יאיר-צור יגאל, שגם תגיע".

"חופרים לנו מנהרה מתחת לרגליים"

אם לא די בפעילות ועדת הגבולות, לאחרונה נודע על תוכנית לפיתוח מתחם מגורים ענק בין כוכב יאיר לצור יצחק. "מדובר בעבודות תכנון שנעשות במחשכים", אומר אליאל, "גילינו שחופרים לנו מנהרה מתחת לרגליים. ההרגשה שלי היא שוועדת הגבולות היא כסות למשהו אחר, קידום תוכנית שתהפוך את האזור לעיר חדשה. זה כמו פרשת הולילנד, שם אמרו שיהיה משהו אחד וצמח משהו אחר. איתנו מדברים על ועדת גבולות ובינתיים מקדמים עיר חדשה מתחת לאף. על פי מידע שקיבלנו, מדובר על תוכנית ל-4,500 דירות, מה שיהפוך את האזור לעיר של כ-40 אלף איש. איך נעמוד בזה כלכלית? ואיך האזור כולו יעמוד בזה מבחינה תחבורתית?"

גם במועצה האזורית דרום השרון לא מרוצים מהתוכנית, בלשון המעטה. דלג'ו: "אנחנו מתנגדים לעיר חדשה באזור הירוק למרגלות נחל אלכנסדר. מדברים עליה כבר 20 שנה, והצלחנו להדוף אותה עד עכשיו. בשנתיים האחרונות קברניטי המדינה עובדים על פי מזג האוויר בקביעת עתיד המדינה. הלחץ לכיוון מתן מענה לדיור באזור המרכז משפיע על קבלת ההחלטות. אנחנו מחויבים לעשות צדק חלוקתי בין-דורי והמשמעות היא שצריך לשמור גם קרקעות לדורות הבאים. כל השנים לא נתתי לאף יישוב לפרוץ את שטח המחנה. יש לזה סיבה".

דלג'ו מתקשה להבין איך ניתן יהיה לבנות עוד מתחם בסדר גודל של צור יצחק כשכבר היום התשתית התחבורתית לא עומדת בעומס: "כל הכבישים שהבטיחו שיהיו, לא נסללו. פניתי לכל ראשי הרשויות באזור וכולם נגד עוד עיר של כוכבים בשרון".

בנושא התוכנית החדשה, גם צור יצחק מצטרף להתנגדות. "הדבר צריך להיעשות בתיאום עם כולם ולא כהנחתה של משרד הבינוי", מסכם דנציגר.

"פועלים על פי מדיניות הממשלה"

במשרד הבינוי מודים שהתוכנית לפיתוח השטח בין כוכב יאיר לצור יצחק נמצאת בעבודה אך דוחים את הטענה שהדבר נעשה ללא יידוע השכנים. "הקרקע מהווה את העתודה המובילה לתכנון פעילות המחוז, ולהבדיל מתוכניות אחרות, היא כלולה כאזור לפיתוח המגורים בתמ"א 35 ותמ"מ 3/21". במשרד מספרים שהתכנון החל לפני כמה חודשים על בסיס הרשאה של רמ"י ובתיאום עם כל מוסדות התכנון. "לתהליך קדמו ישיבות בין הנהלת המחוז והנהלת מועצת כוכב יאיר-צור יגאל", נמסר משם.

במשרד הבינוי מספרים שהתוכנית מתעכבת בין היתר בשל פעילות ועדת הגבולות: "התהליך לא מתקדם בקצב הרצוי מכיוון שסוגיות עיקריות אמורות להיגזר מהחלטת הוועדה".

כמו כן מדגישים אנשי המשרד כי התחבורה, הביטחון הכלכלי והיבטים חקלאיים, אמורים לקבל ביטוי בתוכנית. "הצגנו לראש המועצה את כוונתנו לכלול שטחים מניבים למאזן הכלכלי של המועצה וכן הוצגו פתרונות תחבורתיים שהם עקב אכילס של אזור השרון כולו, לעניין אובדן השטחים לחקלאות, אנו פועלים על פי מדיניות הממשלה למציאת פתרון למצוקת הדיור, שיבטיח שמירה על הקרקע החקלאית".

ממשרד הפנים נמסר: "הנושא תלוי ועומד בבית המשפט בשל עתירת בג"ץ שהוגשה על ידי מועצת כוכב יאיר. המשרד יתייחס לכלל הטענות בתשובתו לבית המשפט".

"היקפי הדיור באזור היו צריכים להיות מלווים בפיתוח כבישים"

בין היישובים והמועצות השונות קיימת מחלוקת אודות האיחוד, אך כולם מסכימים על דבר אחד: כבר היום התשתית התחבורתית באזור נמצאת מתחת לכל ביקורת. נציגי היישובים הקיימים ביקשו להבין מה הפתרונות התחבורתיים המתוכננים, והרושם שהתקבל במכתב תשובה ממשרד התחבורה הוא שאין כל פתרון באופק. נוסף לכך, אותו מכתב רק מחזק את הטענות שתכנון היישוב צור יצחק לא נעשה במחשבה היקפית ומעמיקה, ומחדד את הצורך בפיתרון תחבורתי עתידי אם אכן התוכנית החדשה תצא אל הפועל.

"לצערנו אנו פועלים בתוך תקציב מוגבל ותוכניות עבודה רב שנתיות", כתבה קרן טרנר, סמנכ"לית תשתית ותיאום במשרד התחבורה, לחברי מועצת כוכב יאיר-צור יגאל. "הפרויקטים - הרחבת כביש 5504, קידום סלילת כביש 551 וקידום קו הרכבת המזרחי, אינם מתוקצבים לביצוע וייבחנו במסגרת תוכנית פיתוח עתידית. כביש 551 נמצא בשלבים סטטוטוריים מוקדמים מול מוסדות התכנון".

עוד נכתב כי: "פרויקט בניית מחלף חדש על כביש 6, מול היציאה מצור יצחק, אינו מקודם כרגע, סביר להניח שהיקפי הדיור העולים באזורכם היו צריכים להיות מלווים בפיתוח רשת הכבישים שעליה אתה מלין. שכונות חדשות, לדוגמא בראש העין, יבנה, אשקלון ועוד, נבנות תוך התניה כי תפותח רשת הכבישים באזור... על הרשות המקומית לפעול מול מוסדות התכנון בנושא".

מפת הגבולות והשינוי המתוכנן בחלוקת השטח

עוד כתבות

ליאל בריינארד / צילום: Evan Vucci, Associated Press

בכירה בפדרל רזרב מציעה מפת דרכים חדשה לקביעת יעד אינפלציה

ליאל בריינארד, חברת מועצת הנגידים של הפדרל רזרב, מציעה שינוי שלפיו הבנק המרכזי ייקח בחשבון פספוסים קודמים של יעד האינפלציה שלו כשהוא מחליט איך לקבוע את מדיניותו

וול סטריט / צילום: רויטרס

התפשטות הקורונה הדביקה את וול סטריט: מדד הנאסד"ק צנח ב-3.7%, הדאו ג'ונס מחק 1,000 נקודות

נמחקו העליות שרשם מדד דאו ג'ונס מתחילת השנה ● תשואות האג"ח הממשלתיות האמריקאיות ל-10 ו-30 שנה נושקות לשפל היסטורי ● בורסת מילאנו צנחה קרוב ל-6%

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

ה"מזל" של תשובה: רכש מניות קבוצת דלק ב-44 מיליון שקל לפני נפילה של 7% ביומיים

על המניות שרכש מופסד תשובה "על הנייר" כ-3 מיליון שקל ● בשנה האחרונה איבדה מניית דלק 35% מערכה, כך שאובדן הערך של בעל השליטה מגיע בסך הכל לכ-1.5 מיליארד שקל

אמיר ירון/ צילום: רפי קוץ

למרות משבר הקורונה: בנק ישראל מותיר את הריבית ללא שינוי; הנגיד ירון מספק הערכה לגבי השפעות הנגיף

בבנק צופים שקצב האינפלציה ירד מתחת לאפס בחודשים הקרובים אך הדבר לא יוביל כשלעצמו להפחתת ריבית

חצר של גן ילדים שנפגעה מרקטה בשדרות / צילום: עיריית שדרות, יח"צ

על רקע הדיווחים מעזה על הפסקת אש, הירי נמשך על יישובי הדרום

לאחר שהג'יהאד האסלאמי הודיע כי סיים את תגובתו הצבאית לתקיפות צה"ל, בכיריו אותתו לגורמים בישראל על רצון לרגיעה מיידית ● במקביל למגעים, מטחים נוספים שוגרו לעבר עוטף עזה, ללא נפגעים ● בתגובה לירי: חיל האוויר תקף ברחבי הרצועה

רה"ב בריטניה בוריס ג'ונסון באתר בנייה של פרויקט כביש מהיר בברמינגהאם / צילום: AP/ אדי קיוך

חוב ציבורי גבוה זה רע? הכלכלנים כבר לא בטוחים שזה פוגע בצמיחה של המדינות

לפני עשור הקונצנזוס בקרב כלכלנים היה שחוב ציבורי מעל 90% מהתמ"ג עלול לפגוע בצמיחה ולהעלות הסיכוי למשברים ● כעת הם כבר לא חד-משמעיים בעניין

מימין: מטוס של אל על, אוריין ומלון הרודס של פתאל / צילומים: סיון פרג' ומצגות חברות. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

גם אלרוב, איסתא, קשרי תעופה ושנפ מדווחות על נזקי קורונה; מספר החברות הנפגעות בבורסת ת"א מתקרב ל-30

אלרוב הגיבה בעוצמה הרבה ביותר לעדכונים האחרונים על השפעות התפשטותו של הנגיף בעולם ● החברה דיווחה כי "צפויה בחודשים הראשונים של 2020 ירידה בהכנסות החברה ממלונותיה, הן בישראל והן באירופה" - ומנייתה ירדה בכ-7% והשלימה צניחה של 18% מאז פרוץ "משבר הקורונה"

יוסי מימן / צילום: תמר מצפי

אחרי עשור של מחלוקת: יוסי מימן ישלם לרשות המסים 117 מיליון שקל

ל"גלובס" נודע כי במסגרת הליך שנמשך כעשור, ויתרה רשות המסים על מחצית מדרישת החוב שתפח ל-245 מיליון שקל ● מכירת ההחזקות בחברת EMG, שבגינה נדרש המס, התבצעה בשנים 2007-2006 ● "הפלונטר" נפתר בזכות העסקה למכירת צינור הגז של EMG ליצחק תשובה

בנימין נתניהו / צילום: Oded Balilty, Associated Press

נתניהו: "לא אחוקק חוק צרפתי. אנפץ את הטענות נגדי בבית המשפט"

רה"מ אמר את הדברים בראיון לרדיו גלי ישראל ● עוד הכחיש נתניהו כי בכוונת הקמפיין שלו להצהיר שאם ייבחר, תהיה זו הקדנציה האחרונה שלו - טענה שעלתה בעקבות סקר פוליטי המתבצע בימים האחרונים

התפרצות נגיף הקורונה בדרום קוריאה / צילום: Lee Jin-man, AP

העצמאים טוענים: "המדינה שוב מפקירה אותנו"

עו"ד רועי כהן, נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים: "משרדי הממשלה יוצרים מסך ערפל וחוסר ודאות כלפי מגזר העצמאים"

 דוד גודובסקי / צילום: רפי קוץ

מורשעי פרשת ישראל ביתנו מציגים: כמה שווים ארבעה חודשים בכלא?

דאוד גודובסקי, אחד הנאשמים העיקריים בפרשת "ישראל ביתנו" ובכיר במפלגה, ניהל מאבק נגד גזר דין של שבע שנות מאסר שנגזר עליו לאחר שהורשע בשוחד • העליון הפחית את התקופה בשנה, אך לאחרונה התקבלה בקשתו להמיר קנס של 120 אלף שקל שהושת עליו במאסר נוסף

כפר בדואי בנגב /  צילום: רויטרס

בשורת הסטארט אפ ניישן סוף סוף מגיעה לפזורה הבדואית: נפתח אקסלרטור ראשון

כ-250 אלף בדואים חיים בנגב, ומתוכם כ-50 בלבד מועסקים בתעשיית ההייטק, לפי הערכות של חברת ההייטק הבדואית סיראג' טכנולוגיות ● המספר הנמוך נובע מפערים עמוקים במיוחד בחינוך ובתשתיות העומדים לרשות החברה הבדואית, בהשוואה לחברה היהודית

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה / צילום: יח"צ

אלקטרה מתגאה כי לא תייקר את המותגים שהיא מייבאת מאירופה בחודשיים הקרובים

אלקטרה מוצרי צריכה הייתה החברה הראשונה שהעלתה מחירים על המזגנים שלה, והיום היא מתגאה כי את מוצרי החשמל של המותגים הבינלאומיים שהיא משווקת, היא דווקא לא צפויה לייקר ב"חודשיים הקרובים"

משה כחלון / צילום: רפי קוץ

התפרצות נגיף הקורונה עשויה להפחית עד 1% מהתוצר של המשק

מדובר בסכום שבין 3.6 ל-14 מיליארד שקלים ● בישיבת חירום שכינס הערב בירושלים שר האוצר משה כחלון בהשתתפות ראשי האוצר ובנק ישראל אמרה הכלכלנית הראשית באוצר, שירה גרינברג, כי עד כה לא ניכרת פגיעה בפעילות הכלכלית

גבי אשכנזי ובני גנץ / צילום: אלעד מלכה

גנץ: אשכנזי יהיה שר הבטחון, יתקן את מחדלי נתניהו

באירוע בקריית החינוך בשער הנגב, מסר יו"ר כחול לבן: "אשכנזי יתקן את מחדלי נתניהו שהקים קבינט בובות ומינה שרים משיקולים פוליטיים. אנחנו נמצאים ב'עוד סבב לחימה'"

לשכת תעסוקה / צילום: אריאל ירוזלימסקי

האבטלה בינואר נשארה ברמת השפל של 3.6%

מספר המועסקים הגיע בינואר ל-3.986 מיליון נפש, עלייה של 0.3% לעומת החודש הקודם

פסל השור המפורסם בוול סטריט/ צילום: רויטרס, CARLO ALLEGRI

"השווקים לא מתמחרים נכון את הנזק שעלול לגרום נגיף הקורונה. ההתאוששות לא תהיה מהירה כמו אחרי הסארס"

הכלכלן פרופ' סטיבן רואץ', בכיר לשעבר במורגן סטנלי ומומחה עולמי לכלכלת אסיה, מזהיר כי ההתאוששות ממשבר הקורונה לא תהיה מהירה כמו בסארס, ולא מבין מדוע השווקים שברו שיאים עד לאחרונה, אבל מציע לשמור על פרופורציות ● "כשאתה בתוך המשבר, הוא נראה תמיד יותר קשה ממה שהוא באמת"

בנימין נתניהו ובני גנץ / צילומים: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות, יוסי זמיר. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

הספינים והתירוצים של הפוליטיקאים על המימד החמישי, ואיפה האמת

הציבור הישראלי שקע בסוף השבוע בערפל גרסאות על חקירת החברה שבראשה עמד יו"ר כחול לבן • בעוד שרה"מ נתניהו מיהר לשפוך פרטים בסרטון בפייסבוק, גנץ ניסה למזער נזקים • פירקנו את האמירות לגורמים ● המשרוקית של גלובס

שי נוביק / צילום: תמר מצפי

תרופה למניה החבוטה? אנלייבקס מפתחת תרופה שעשויה לטענתה לסייע לחולי קורונה

החברה הישראלית מפתחת את התרופה Allocetra לחולים עם קריסת מערכות הקשורה לספסיס - בדומה לקורונה ● הודיעה היום כי החלה בתוכנית להגדלת תפוקת הייצור, ייתכן שעל בסיס אינדיקציות מהגורמים המטפלים בקורונה בישראל כי יהיה ביקוש לטיפול שהיא מפתחת

היועמ"ש אביחי מנדלבליט מטקס הפרידה מפרקליט המדינה היוצא שי ניצן / צילום: רפי קוץ

מנדלבליט מגן על מ"מ פרקליט המדינה: “לא פעל משיקול פוליטי בפרשת המימד החמישי”

היועמ"ש תיאר בכנס של עיתון "בשבע" את ההליך שקדם להחלטה לפתוח בחקירה פלילית נגד החברה שבראשה עמד בני גנץ, וגיבה את החלטת מ"מ פרקליט המדינה בעניין • על מעורבותו בפרשת הרפז אמר מנדלבליט: "פסיקתם של שופטי העליון פה-אחד מדברת בעד עצמה"