גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"גלובס" מציג: כל הדרכים להוזיל את הבילויים בחופש הגדול

משפחה בת 5 נפשות שתבלה בלונה פארק תשלם מחיר מלא של 565 שקל - אבל לא חייבים לשלם מחיר מלא ■ "גלובס" מציג את הדרכים להוזיל את ההוצאה על בילויי הקיץ - מהטבות דרך חברות אשראי ועד מועדוני צרכנות

פארק מים בשפיים / צילום: יחצ
פארק מים בשפיים / צילום: יחצ

כמדי שנה, גם החופש הגדול כרוך בהוצאה כספית גדולה על קייטנות, נופש משפחתי, מסעדות ושלל בילויים לנופשים הצעירים, שמבקשים להנעים את זמנם בין אטרקציות ואתרי בילוי, מוזיאונים, סרטי קולנוע, ברכות שחייה ופארקי שעשועים ומים.

אפשר ורצוי להפחית את הנטל הכלכלי באמצעות רכישת כרטיסי כניסה מוזלים לאתרי הבילוי - ואלה נגישים בכמה דרכים וערוצים. היערכות מראש תתורגם להנחה של עשרות אחוזים, שמסתכמת במאות שקלים לכל בילוי משפחתי.

המחיר בקופה הוא כמעט מחיר וירטואלי, מעין סמן עליון שבא להמחיש את גובה ההנחה לכאורה למחיר הכניסה שמשולם בפועל - שהוא כנראה מחיר הכניסה הריאלי.

בביקור השבוע בלונה פארק ניכר כי מרבית העומדים בתור רכשו כרטיסים מוזלים (דרך מועדוני צרכנות או בהטבות כרטיסי אשראי), אולם היו בודדים, בעיקר בני-נוער שהגיעו ללא הוריהם, ששילמו מחיר מלא.

מחיר הכניסה בלונה פארק הוא 113 שקל, כך שמשפחה בת 5 נפשות תוציא סכום דמיוני של 565 שקל עבור הכניסה בלבד, לפני בקבוק שתייה או ארטיק.

גם משפחה שתפקוד את מופע הקיץ של דיסני, אם לא תממש הטבות הנחה (למשל דרך ישראכרט, נותנת החסות לאירוע), תשלם כ-140 שקל לכרטיס אחד, כלומר 700 שקל למשפחה רק עבור הכניסה.

מפת ההנחות מגוונת: דרך מועדוני צרכנות, דרך הטבות באמצעות כרטיסי האשראי, דרך אתרי הקופונים, דרך רשתות מזון ופארם ודרך קנייה מוקדמת באתרי האינטרנט של אתרי הבילוי.

בכל מקרה, ההמלצה היא להשאיר את קנייה הכרטיסים בקופה כאופציה אחרונה בהחלט.

"גלובס" פורס את האפשרויות לבילויי קיץ במחיר שפוי (יחסית):

דרך חברות אשראי ובנקים

ההטבה הפופולרית למחזיקי כרטיסי האשראי היא 1+1. הטבה זו מותנית לרוב בגובה החיובים החודשיים: בלאומי קארד על כל 2,000 שקל שחויבו במהלך החודש מקבלים פינוק אחד שמומר להטבת 1+1; בישראכרט חיוב של 1,500 שקל יזכה את מחזיק הכרטיס בהטבת פרימיום המקנה 1+1 על כרטיסים לאתרים שונים; גם מחזיקי כאל נהנים מהטבת 1+1, אלא שהם לא מחויבים בחיובים מינימליים בכרטיס. באמריקן אקספרס שיטת ההטבות היא גם במסגרת 1+1 (למבצעים רכישות ב-1,500 שקל) וגם באמצעות מימוש נקודות, לדוגמה כרטיס ב-39 שקל 790 נקודות לספארק המים בחולון.

בנקים המפעילים מועדוני צרכנות מעניקים לעמיתיהם הנחות דרך כרטיסי האשראי: מזרחי-טפחות, למשל, מציע כרטיסים מוזלים לפארקי מים: שני כרטיסים ב-90 שקל לשפיים (לעומת 222 שקל - המחיר המלא לזוג כרטיסים). מדובר במחיר נמוך יותר מהטבת 1+1. הבנק מציע גם זוג כרטיסים ללונה גל ב-80 שקל (במקום ב-206 שקל המחיר המלא לזוג כרטיסים). מועדון מרכנתיל סמייל של בנק מרכנתיל מציע לעמיתיו הנחות להצגות.

דרך מועדון צרכנות

חלק ממועדוני הצרכנות, בהם למשל "חבר" (קציני וגמלאי צה"ל) ו"אשמורת" (הסתדרות המורים), מעניקים הנחה כמעט לכל אטרקציה קייצית שתחפצו לבקר בה. אחרים מעניקים למבחר מצומצם יותר אבל מספק.

ההנחות משתנות בין אתרי הבילוי: עמיתי מועדון "שלך" (עובדי הרשויות המקומיות) זכאים במהלך יולי להיכנס לפארקי מים במחיר הנמוך ביותר שניתן להשיג: כ-30 שקל - פחות משליש מהמחיר המלא בקופה; עמיתי "אשמורת" זכאים לכרטיס הנמוך ביותר לתערוכת עולם הדינוזאורים, ועמיתי "חבר" ומועדון "טוב" (עובדי מדינה) יקנו את הכרטיס הזול ביותר ללונה פארק: כ-60 שקל (כמעט מחצית ממחיר הקופה, ללא התניית 1+1 דרך כרטיסי אשראי). מועדון "שווה" (ההסתדרות הלאומית) מציע כניסה לפארקי מים בכ-40 שקל, ומועדון "הוט" (הנדסאים) מעניק הנחות להצגות ילדים, למיני ישראל ועוד.

יש מועדוני צרכנות, דוגמת "חבר", שבהם רק חברי המועדון יכולים לממש הטבות (ולמשוך את הכרטיס מעמדות הפזורות ברחבי הארץ). מועדונים אחרים, כמו "אשמורת", מאפשרים רכישה שלא דרך כרטיס האשראי של העמית - כך שמה שנדרש הוא לקבל רק את פרטי העמית בלי פרוצדורת הקנייה עבורכם), ולפיכך לקבל את הכרטיסים בקופות בהתאם לכרטיס המשלם - עמיתי "אשמורת" שישלמו בכרטיס האשראי של המועדון יקבלו 5% הנחה נוספת במעמד החיוב.

מועדוני רשתות השיווק

לרשתות השיווק יש שיתופי-פעולה עם מופעים ותערוכות המקנים לרוכשים בהן כרטיסים מוזלים. לדוגמה: בקנייה מעל 100 שקל בשופרסל (לחברי מועדון) כרטיס ב-39 שקל ללגו פארק, לקונים ב-300 שקל בחצי חינם כרטיס ב-49 שקל לתערוכות טריק ארט או עולם הכרישים.

ללקוחות מועדון לייף סטייל של סופר-פארם מוצעים כרטיסי כניסה לפארקי מים במועדים מסוימים: המחיר לכרטיס הוא 39 שקל (שפיים, ימית ספארק המים) או 35 שקל לפארק נחשונית.

חשפו את הקופונים

אתרי הקופונים מציעים הטבות משתנות שאמנם תקפות לזמן קצוב, אך מומלץ לעקוב: דרך גרופון ניתן לרכוש כרטיס כניסה לספארק המים בחולון ב-63 שקל וכרטיס ב-46 שקל ללונה גל (המחיר המלא הוא 103 שקל). בבאליגם מוצעת כניסה מוזלת לטכנודע (29 שקל במקום 48 שקל) וכרטיסים מוזלים להצגות; ובאתר ביג דיל מוצעת כניסה לנחשונית, כולל הופעת ילדים, ב-48 שקל (במקום ב-106 שקל).

הנחות באינטרנט

רכישה מוקדמת באתרי האינטרנט של מקומות הבילוי לרוב תלווה בהנחה: באתר פארק המים שפיים ניתן לרכוש כרטיס ב-75 שקל לחודש יולי (מחיר שמיועד לרוכשים באתר בלבד).

הרוכשים באתר הלונה פארק יוכלו לקבל כרטיס כניסה זול במעט ממחיר הקופה (הגבוה): 102 שקל במקום 113 שקל.

5 המלצות להוזלת הבילוי

1. מה צריך להציג בקופה?

כדי לנצל הנחה לחבר מועדון, בדקו מראש אם נדרש כרטיס האשראי לשם מימוש הכרטיסים בקופה.

2. ספונטניות עם סבלנות:

אם קמתם בבוקר והחלטתם לבקר באתר בילוי כזה או אחר - תוכלו לבצע הזמנה דרך מועדוני צרכנות או חברת האשראי, ובמרבית המקרים, בטווח של שעתיים הכרטיסים יחכו בקופה.

3. ימים סגורים:

בימי פעילות ייעודיים אפשר לקבל הנחה עמוקה יותר: לדוגמה, מועדון "שלך" מזמין את עמיתיו למימדיון ב-30.8 ב-29 שקל, ועמיתי "אשמורת" יוכלו להגיע לשפיים ולשלם 40 שקל ב-18.8.

4. מספר מוגבל:

מספר הכרטיסים המוזלים שניתן לרכוש דרך גוף כלשהו מוגבל - קבוצה גדולה יכולה לפצל את הקנייה דרך כמה גופים שונים.

5. קניית כרטיסים באינטרנט:

אם לא הצלחתם למצוא כרטיס מוזל, בדקו גם באתר האינטרנט של האתר אליו אתם מתעתדים ללכת. מכירה מוקדמת דרך האתר תניב הנחה - סמלית יותר אמנם, אבל גם משהו.

הטבות

בילויי הקיץ, המחיר המלא יקר פי שלושה מהמחיר המוזל

עוד כתבות

ריאן מואנד / צילום: יונתן בלום

מכפר ברא לכפר שמריהו: הכירו את האיש שעומד מאחורי החברה הערבית היחידה בבורסה של תל אביב

בגיל 42 הפך ריאן מואנד לבעלים של חברת אשראי חוץ בנקאי שהנפיקה לאחרונה אג"ח בבורסה בת"א ● עכשיו הוא מספר על הפוטנציאל הלא ממומש של בעלי העסקים והצרכנים במגזר, ועל הדרך שעשה מכפר ברא לכפר שמריהו

טניה כהן עוזיאלי והיצירה 'נעליים ליציאה לדרך, 2017–1991', מרינה אברמוביץ׳ / אינפוגרפיק: יונתן בלום, גלובס

"אנחנו מאבדים את הזהות שלנו כמוזיאון, דברים יצאו מפרופורציות"

בעידן שבו הדימוי הוויזואלי הפך לכל כך נפוץ וכולנו מתקשרים דרך תמונות ברשת, האתגר הגדול של המוזיאונים הוא להיות רלוונטיים ● אז איך עושה את זה עכשיו מוזיאון תל אביב, שאליו הגיעו השנה 1.3 מיליון מבקרים? בראיון ל'ליידי גלובס' מודה המנכ"לית טניה כהן עוזיאלי: "נחוצה לנו הגדרה מחדש"

 ג'יי קלייטון, יו"ר ה SEC  / צילום: רויטרס Brendan McDermid

סטארט-אפ הבלוקצ'יין הישראלי אניגמה נקנס בחצי מיליון דולר ויחזיר כסף למשקיעי ה-ICO

החברה הישראלית-אמריקאית, בהובלת המייסד גיא זיסקינד, גייסה ממשקיעים 45 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי ב-2017 ● בהתאם לדרישת ה-SEC, מטבעות הקריפטו של אניגמה יירשמו כניירות ערך והחברה תשיב כספים למשקיעים שהשתתפו ב-ICO

האישה היחידה בחדר / צילום: יעל שינקר, גלובס

140 חברות ישראליות, רק 24% נשים בדירקטוריונים: הרשימה המלאה

מה משותף לצ'ק פוינט, בזן, הבנק הבינלאומי, שיכון ובינוי וסלקום? בדירקטוריון שלהן יושבת אישה אחת בלבד ● "גלובס" יצא למסע בעקבות ייצוג הנשים בדירקטוריונים וחזר עם ממצאים מדאיגים ● מהחברות הסבירות ועד המביכות - הנה הרשימה המלאה

משרד המקרקעין נגד האוצר - 7 כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילומים: איל יצהר, אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

דמרי מפתיע, בלמ"ס מחביאים נתונים והקרב על החול. כותרות הנדל"ן

יגאל דמרי הפתיע את השוק כשהודיע השבוע על מגעים לרכישת חברת הנדל"ן אחים דוניץ ● ברשות המסים מזכירים שההחלטה על העלאת מס הרכישה ל-8% מסתיימת בסוף השנה, ואיזה ראש עיר אישר להרוס את בניין העירייה של עצמו

כלב ברחבת הוותיקן / צילום: Andrew Medichini, AP

מהקורונה ועד הודו: 10 תמונות מהעולם שעשו לנו את השבוע

סוף השבוע הגיע וזה זמן טוב להעיף מבט אחורה על אירועי העולם ● התמונות שאספנו עבורכם פותחות צוהר לאירועים גדולים וקטנים מסביב לגלובוס ● הם לאו דווקא האירועים הכי חשובים בעולם, אלא רגעים מיוחדים שנלכדו בעדשת המצלמה ● שבוע טוב

תצפית מלמעלה - נווה אילן ירושלים / יח"צ

האם הסכסוך בין ועד החדשות 13 להנהלת הערוץ בדרך להסלמה?

ועד החדשות 13 הודיע כי כניסת של נציגי רשת למשא ומתן הביאה להגדלת הפערים בין הצדדים ● עוד אמר הוועד כי אם לא תהיה התקדמות בשיחות, יורה הוועד כבר ביום שני הקרוב על נקיטת צעדים ארגוניים

חגיגה במדבר/ צילום :  יותם יעקבסון

צבעים על ים המוות: מהרו לראות פריחה נדירה סביב ים המלח

זה נדיר, וקורה רק בשנים שבהן מקבל המדבר שפע של גשם: גל פריחה צבעונית סביב ים המלח ● השנה זה קרה, וצריך למהר כי היא לא תאריך ימים

חדד־עורקבי / צילום: יונתן בלום, גלובס

"הורדת מסים? הגירעון לא יאפשר. מישהו צריך לממן את כל ההוצאות"

רו"ח ורד חדד-עורקבי, סמנכ"לית בכירה-מס הכנסה ברשות המסים, בראיון אישי ● על הילדות ברחובות עם אב כדורגלן, על נטל המס בישראל, ועל התמודדות הרשות עם הכלכלה הדיגיטלית: "אנחנו משנים את כל התפיסה ובוחנים גם הכנסות של בלוגרים ויוטיוברים"

ניכור הורי / אילוסטרציה: שאטרסטוק

דעה: ניכור הורי איננו טרנד - זאת מציאות קשה וכואבת

לא פעם עולה השאלה - האם בכל פעם שיש קטין אשר אינו רוצה לראות את הוריו - זהו ניכור הורי? ● יש צורך להגדיר את הכלים העומדים לרשות מערכת המשפט ולמערכת הרווחה והמטפלים, במטרה למגר את התופעה הנוראית של ניתוק הקשר

קובי אפללו / צילום: כפיר זיו

קובי אפללו: "אני לא צריך לסמן שיא ולהמשיך לבא אחריו. אני רץ מרתון ורוצה ליפול מת על קו הסיום"

קובי אפללו גילה באיחור את הרשתות החברתיות, וגם את הנישואין והאבהות ● עכשיו הוא מסתער על שלוש החזיתות

ח"כ היבא יזבק / צילום: איציק הררי, ועדת הבחירות המרכזית

עתידות: היום שבו דנה השופטת יזבק בפסילתו של רה"מ יאיר נתניהו

בישראל של 2048 הציבור התרגל לחיות מבחירות לבחירות • אז מי מקבל את ההחלטות בממשלות המעבר, איך המדינה מתפקדת במערכות הבחירות האינסופיות ולמה הוחרב משרד המשפטים • דיסטופיה שכולה פרי הדמיון ● דעה

הגירה של מיליונרים / צילום: Shutterstock

תרופה לקורונה? האותיות הקטנות מאחורי גל המבצעים של חברות התעופה

רוצים לטוס בפסח או בקיץ אבל חוששים מווירוס הקורונה? חברות התעופה הישראליות יצאו במבצעים שיאפשרו לנוסעים להזמין טיסות או חופשות ולבטלן רגע לפני היציאה ● בדקנו מה אומרות האותיות הקטנות בכל אחת מהחברות

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

מפלגת ימינה ניסתה לעשות צחוק ממשבר האקלים וחטפה מהגולשים

מפלגת ימינה העלתה סרטון הלועג למשבר האקלים, וחטפה ביקורת מהגולשים, וגם מפעילי המפלגה ופעילי סביבה בציונות הדתית ● עידו בוכמן, מנהל הפורום הסביבתי בבית היהודי: "אילו זה היה תלוי בי הייתי גונז אותו כבר היום. מישהו במחלקת ה"קופירייט" עשה טעות חמורה"

נרנדרה מודי/ צילום: רויטרס, Soe Zeya Tun

מלחמת הסחר הבאה? אחרי ההתקררות בגזרה הסינית הודו עולה על המוקד

הודו נמצאת על מסלול התנגשות עם טראמפ, שנחוש בדעתו להעניש כל מדינה שלדעתו פוגעת ביתרון האמריקאי ● טראמפ טוען שהוא מחבב אישית את מודי. זה לא יציל את הודו ממלחמת סחר עם ארה"ב יותר מאשר החיבה המוצהרת שלו לשי ג'ינפינג

עוברים ושבים ברחובות בייג'ינג / צילום: רויטרס

9 דרום קוריאנים שחזרו מישראל חלו בקורונה; אלה האתרים שבהם ביקרו

(עדכון): הקבוצה שהתה בישראל בין התאריכים 8.2-15.12 ותשעה מחבריה אובחנו כחולים בקורונה. כך עדכן משרד הבריאות ● אלו האתרים והמסלולים בהם ביקרה הקבוצה, ומהן הנחיות משרד הבריאות למי שבא עמם במגע?

היקב של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי / צילום: יחצ

רוזה בחורף: מסתבר שזה המשקה האולטימטיבי לעונה

זה הזמן להחזיר למרכז הבמה את יינות הרוזה - הכיף הגדול של עולם היין והמשקה האולטימטיבי לעונה

המנות של מסעדת שיינע / צילום: אפיק גבאי

בשיינע, האווירה לא באה על חשבון האוכל

במסעדת הגורמה שיינע האווירה רומנטית והאוכל מפואר ועדין - לפעמים יותר מדי

האם צריך שר לענייני הייטק? / צילום: עדינה וולמן/דוברות הכנסת, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

משרד נחוץ או סידור עבודה? מי מנסה לקדם הקמת משרד הייטק

בתעשיית ההייטק, במשרדים ממשלתיים וגם במצעי המפלגות עולים שוב ושוב רעיונות להקמת משרד שיהיה אחראי על הייטק וחדשנות • האם יש בעיה במודל הקיים, איך גורמים לכך שקידום הנושא לא יהפוך לכלי בידי פוליטיקאים, ואולי בכלל מדובר במשרדי ממשלה שמנסים להמציא את עצמם מחדש?

הפודקאסט Gilmore Guys / צילום: באדיבות Gilmore Guys

סדרת הבנות הנוסטלגית שקמה לתחייה בדרך לא שגרתית

סדרת הבנות "בנות גילמור" ירדה מהמסך לפני כבר כמעט יותר מעשור ● תחביב של מעריץ אדוק וחברו הטוב הפך לפודקאסט "Gilmore Guys", והחזיר לחיים את רורי גילמור ● המלצת פודקאסט ● האזינו