גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כמה עולה בילוי בפארקי המים, ואיך תשיגו כרטיס מוזל?

הרצון למצוא מפלט מהחום שולח משפחות רבות לפארקי המים, אלא שבקופה הם מגלים כי עליהם לשלם יותר מ-500 שקל ■ הפתרון: תכנון מראש והצטיידות בכרטיסים מוזלים דרך מועדוני צרכנות, חברות אשראי או קופונים

פארק מים בשפיים / צילום: יחצ
פארק מים בשפיים / צילום: יחצ

עומס החום בשילוב עם החופש הגדול והצורך לבדר את הילדים ממקם את פארקי המים כמקום בילוי מועדף, שבו אפשר גם להתאוורר גם מהמזגן.

למעשה, חלק ניכר מילדי ישראל יבקרו כנראה לפחות פעם אחת בקיץ הזה בפארק מים, וכשמדובר בביקור משפחתי - מדובר בהוצאה גבוהה מאוד.

המחירים בקופות פארקי המים כבר חצו את רף ה-100 שקל לאדם, וכרטיס כניסה נדרש כבר מגיל שנתיים ברוב המקומות.

המשמעות למשפחה בת 5 נפשות היא הוצאה של כ-500 שקל ואף יותר, וזאת מבלי להכניס לחישוב את הוצאות המזון והדלק.

לכן, אין פלא שתחת כל עץ רענן אפשר למצוא הנחה, ומי שמשלם מחיר מלא למעשה מסבסד כמעט את כל המבלים שעולים איתו אל המגלשה.

הדרך להנחות הרטובות עוברת לא רק דרך מועדוני הצרכנות, המציעים הנחה של 50% ואף יותר, או דרך הטבות כרטיסי האשראי המציעים הטבת 1+1, אלא גם באתרי הקופונים המציעים הטבות משתנות לבילויי החופש, בהם גם פארקי המים.

הטבות אלה נמדדות בעשרות אחוזי הנחה ממחירי המחירון, שנדמה שהם וירטואליים ומופרכים ואינם משקפים את המחיר הריאלי והאמיתי לכרטיס.

הנחה צנועה יותר מציעים פארקי המים עצמם לרוכשים כרטיסים מבעוד מועד דרך אתרי האינטרנט שלהם.

בכל מקרה, כדאי להשאיר את הספונטיות בצד ועמה את אלטרנטיבת הקנייה בקופת הפארק שתהווה מוצא אחרון בהחלט.

הפערים גבוהים מאוד. משפחה בת 5 נפשות שתגיע לקופת המימדיון ותרכוש כרטיסים בקופה תשלם 565 שקל - לעומת 200 שתשלם אותה משפחה אם תקנה כרטיסים דרך מועדון צרכנות ("שלך" למשל).

ההוצאות הנלוות, כמו דלק, חניה, שתיה ומזון, מקפיצות את מחיר הבילוי בעשרות ובמאות שקלים.

אילו מתקנים מציעים פארקי המים - 2

הכי משתלם: מועדון "שלך"

כמעט כל מועדוני הצרכנות מעניקים לעמיתיהם הנחות ברכישת כרטיסים לפארקי המים השונים. למרות שההצטרפות למועדונים אינה פתוחה לקהל ומותנית במקום העיסוק בהווה ובעבר, התחרות בין המועדונים עזה, והם שואפים להעניק לעמיתיהם את המחיר הנמוך ביותר לאטרקציות ולמקומות הבילוי.

עד סוף חודש יולי עמיתי מועדון "שלך" (עובדי רשויות מקומיות) יכולים לרכוש את כרטיסי הכניסה הזולים ביותר לכל פארקי המים, במחיר אחיד של 29 שקל. גם בחודש אוגוסט מעניק מועדון "שלך" את המחירים הנמוכים ביותר לעומת המועדונים האחרים - כך למשל בחודש אוגוסט ניתן לרכוש כרטיס ללונה גל ב-10 שקלים בלבד - פחות ממחיר של ארטיק.

אם אינכם משתייכים לאחד ממועדוני הצרכנות, מומלץ לחפש מכרים עמיתים שיוכלו לרכוש עבורכם כרטיסים בהוזלה. במועדון אשמורת 360 של הסתדרות המורים ניתן לרכוש כרטיסים באמצעות כרטיס אשראי שהוא לא של העמית, כאשר לעמיתים מוענקת הנחה נוספת של 5% במעמד החיוב.

במרבית הפארקים נערכים ימים סגורים המיועדים לחברי מועדון מסוים, לקהל דתי או לאירוע סגור. בשיחה עם מוקדן פארק המים אשקלונה באשקלון הוא ציין כי הפארק סגור למבקרים עד לסוף אוגוסט. לפיכך, יש לבדוק מראש (בכל אתר מופיע לוח פעילות) לפני שיוצאים לבילוי.

מאידך, ימים סגורים המיועדים למועדונים מסוימים כוללים הנחות עמוקות יותר. כך למשל לעמיתי "חבר" ייערך יום סגור (כיופית) בשפיים ב-10.8 ב-42 שקל, כולל הופעות של כוכבי ילדים.

כרטיסי אשראי

ההטבה הנפוצה למחזיקי כרטיסי האשראי היא 1+1. בישראכרט ובלאומי קארד ההטבה מוענקת בהתאם לגובה החיובים החודשיים: בלאומי קארד מדובר על 2,000 שקל בחודש, ובישראכרט על 1,500 שקל בחודש.

צבירת הזכאות להטבות היא חודשית, כך שבהתאם לקצב שלכם בבילויי הקיץ - כדאי לבדוק האם היקף השימושים בכרטיס יאפשר לממש את ההטבה.

מחזיקי כאל (ויזה או דיינרס) זכאים להטבות 1+1 ללא התניית שימושים. מחזיקי אמריקן אקספרס זכאים גם הם להטבות 1+1 על פארקי מים, אולם תמורת נקודות שנצברו בהתאם לחיובים החודשיים.

למחזיקי לאומי קארד קיימת אפשרות יעילה בנוסף המאפשרת רכישת כרטיסים בהוזלה ללא מימוש הפינוק שצברו בתמורה וללא התניית 1+1: כך למשל כניסה לפארק שפיים ב-62 שקל ליחיד או ב-227 שקל למשפחה (בת 4 נפשות), לעומת 111 שקל המחיר ליחיד בקופה; ולעומת 50-55 שקל - מחירי הכרטיסים דרך מועדוני הצרכנות השונים.

לחפש קופונים

הטבות מתחלפות באתרי הקופונים כוללות בילויי קיץ בהם פארקי מים.

בגרופון, לדוגמה, הוצע השבוע קופון לפארק נחשונית ב-48 שקל (מעט יותר ממחירי מועדוני הצרכנות). לפי האתר' יותר מ-1,000 קופונים נרכשו - כך שהצרכנים צמאים כנראה לעסקאות מעין אלה.

אתר ביג דיל מציע קופון ללונה גל ב-46 שקל.

כרטיס עם ארוחה

אין פלא שרבים מהמבלים באתרי הבילוי השונים טורחים להביא עמם מזון ושתייה מהבית. המחירים במזנונים במקומות שבהם הצרכנים הם בגדר קהל שבוי יקרים בעשרות אחוזים מהמחירים בקיוסקים שנתונים לתחרות.

אבל אפשר גם אחרת: לפני כשנה יצאה הנהלת שפיים בהצהרה לפיה מדי חודש יימכרו 5 מוצרים שונים ב-5 שקלים. בחודש אוגוסט, למשל, מדובר על קפה הפוך, בקבוק מים מינרליים, חטיף מלוח, סוכרייה על מקל בצורות וקרטיב - מיזם מבורך שיהיה נחמד לראות את הפארקים האחרים מצטרפים אליו (לפחות בכל הנוגע למחיר לבקבוק מים).

עוד בשפיים: ארוחה מלאה של המבורגר/שניצל בתוספת צ'יפס, סלט ושתייה תעלה 47 שקל.

בפארק נחשונית ארוחה עסקית, הכוללת שניצל, צ'יפס ושתייה, תעלה 49 שקל, בנוסף, הפארק מציע כרטיס משולב עם כניסה לפארק וארוחת צהריים ב-79 שקל.

גם ללונה גל ניתן לרכוש כניסה משולבת עם ארוחה: לעמיתי אשמורת, לדוגמה, מחיר כניסה לאתר יהיה 42 שקל, כאשר דיל עם ארוחה יעלה 75 שקל.

עוד כתבות

שאול מרידור / צילום: רפי קוץ

רגע לפני הבחירות, קרב קשה באוצר על ניהול התקציב. משרד המשפטים נדרש להכריע מי ינהל את תקציב המדינה

המשנה ליועמ"ש יכריע בסוגיה בין שאול מרידור ורוני חזקיהו, הנאבקים על הזכות לאשר החלטות הנוגעות לתקציב המדינה ● תוספת תקציב של 900 מיליון שקל למשרד הביטחון הציתה את המאבק ● משרד המשפטים יכריע

שלמה כפיר / צילום: איל יצהר

עובדי בזק פותחים בעיצומים בעקבות התעכבות המו"מ על ההסכם הקיבוצי

בעקבות גרירת רגליים במו"מ להבטחת זכויותיהם עם כניסת קרן סרצ'לייט לשליטה בבזק, הגיעו העובדים למסקנה שהעיכוב הוא חלק ממהלך כולל שנועד להרוויח זמן ● החל ממחר העובדים הודיעו כי לא יונפקו חשבוניות ללקוחות ולא יאפשרו הכנת הדוחות הכספיים

דני מזרחי, אופל בלאנס \ צילום: יח"צ

לאחר עלייה של 90% בשנה: בני משפחת מזרחי מימשו מניות אופל בלאנס בכ-30 מיליון שקל

רכישת המניות על ידי הפניקס ואקסלנס, שהפכו לבעלי עניין בחברה, התבצעה במחיר של 4.55 שקלים למניה ● גם אלטשולר שחם הפך בעל עניין בחברה בחודש אפריל 2019 אשר מחזיק בכ-9.5% ממניות החברה

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

הכנסות Wix ב-2020 צפויות להתקרב למיליארד דולר; למרות הצמיחה המהירה, החברה עדיין לא מרוויחה

חברת האינטרנט צמחה בשנת 2019 ב-26.1% בהכנסות, שהגיעו לרמה של כ-761 מיליון דולר ● Wix סיימה את השנה עם הפסד נקי בסך 86.4 מיליון דולר, גבוה מההפסד שנרשם ב-2018

המשטרה והמז"פ הגרמניים חוקרת את זירת הירי  / צילום: מייקל פרובסט, AP

10 הרוגים במסע ירי נגד בר נרגילות בגרמניה; המניע: ימין קיצוני

לפי הדיווחים, היורה נכנס אמש לבר נרגילות בעיר הנאו והחל לירות באופן חסר אבחנה בנוכחים; לאחר מכן נסע לבית קפה אחר וירה גם ביושביו ● מאוחר יותר פשטה המשטרה על הבניין שבו גר היורה - וגילתה שם את גופתו וכן מכתב וקטע וידאו המצביעים על שנאת זרים כמניע למסע הרצח

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בבורסה בתל אביב בהובלת הבנקים; טבע עלתה בכ-3%

מדד ת"א 35 איבד 0.5%, מדד ת"א 90 השיל 0.8% ומדד הבנקים נפל ב-1.4% ● אלביט מערכות איבדה 1.9%, ארפורט סיטי ירדה בכ-1% במחזור גבוה ● קומפיוג'ן זינקה בכ-8% על רקע חידוש השת"פ עם בריסטול מאיירס

אמסטרדם / צילום: Shutterstock

למרות שאין לה חשיפה ישירה לסין, הולנד עדיין לא מחוסנת מההשפעות הכלכליות הגלובליות של נגיף הקורונה

כמדינה שתלויה מאוד בסחר הבינלאומי, הולנד צפויה להיפגע בטווח הקצר בהיקפים משמעותיים יותר בהשוואה למדינות אחרות ● ולצד זה יש בה השקעות מעניינות, כמו יצרנית האופניים Accell

רווחת העובד / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

עלייתו של הארגון החומל: העובדים לא רק "הון אנושי" יותר

כנס שנערך לאחרונה בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה עסק בדור הבא של מושג "רווחת העובד" - Caring ארגוני ● זה אומר לראות בעובד לא "הון אנושי" או "כוח-אדם" - אלא אדם שלם שיש לדאוג לצרכיו, בלי קשר לשורת הרווח

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

גנץ: פתיחת החקירה נגד הממד החמישי - מטעמים פוליטיים

יו"ר כחול לבן בראיון ברשת ב': "לא מדובר בחקירה עדיין אלא בפרסום לפיו אחרי הבחירות תחל בדיקה. ידעתי שזה יגיע, כי יש לחצים פוליטיים על הפרקליטות לעשות זאת" ● "אני רגוע לחלוטין, לא היה פגם בהתנהלותי"

שי ג'ינפינג / צילום: שאטרסטוק

פרשנות: מדינת משטרה - הקורונה עשויה לחזק את השליטה של הממשל הסיני

אפליקציות חדשות מאפשרות עכשיו לסין לבלוש אחר תנועותיהם של חצי תושביה במלחמתה נגד וירוס הקורונה ● אבל סדק של אי־אמון נפער ביחסים בין מדינת המשטרה המשוכללת ביותר בהיסטוריה לבין נתיניה ● הפחד שהיא מטילה עליהם מנע אזהרה מוקדמת ● האם הווירוס ידביק גם את המשטר?

לארי טסלר / צילום:  Yahoo! Inc, Wikipedia

האיש שמאחורי "העתק-הדבק" מת בגיל 74

מדען המחשב לארי טסלר החל לעבוד בעמק הסיליקון בתחילת שנות ה-60, בתקופה שבה מחשבים היו בלתי נגישים לרוב הציבור ● ההמצאות שלו עזרו להפוך את המחשב האישי לכלי נוח לשימוש

שני כהן והשחקנית גילה אלמגור מככבות בפרסומת של תשעה מיליון / צילום: יח"צ

סקר הפרסומות: מדברים עם שוקה, משקיעים בקורונה

גיאוקרטוגרפיה: בראש טבלת הפרסומות הזכורות ביותר מדורגת השבוע הפרסומת של 9 מיליון, "מדברים עם שוקה" ● הפרסומת של קוטג' תנובה - הכי אהובה ● קמפיין לפ"מ על ההתגוננות מנגיף קורונה הוא המושקע ביותר השבוע מבחינה תקציבית

חיבורי כבלים פיראטיים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

ניתוק רשתות התקשורת הפיראטיות בצפון: ביהמ"ש הורה לחברן מחדש

בעקבות חשיפת "גלובס": מפעילי הרשתות הפיראטיות הסתערו על משרד התקשורת ועל רה"מ נתניהו שבמקרה היה בצפון בסיור בחירות, ודרשו להורות להוט לחבר מחדש חיבורים בלתי חוקיים ● ביהמ"ש אילץ את הוט לחבר מחדש את הרשתות עד 4 במרץ, אז יתקיים דיון במעמד הצדדים

אורנה דריזין, בעלת השליטה בנקסטייג' / צילום: איל יצהר

חברת המחקר והפיתוח המקומית שתשתמש בקנאביס לשיפור פוריות הגבר

המטרה היא לפתח משפחה של חומרים הפועלים על רצפטורים קנבינואידים בגוף כדי לשפר את תפקוד הזרע

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף

העליון נעתר לבקשת "גלובס": הדיון בבג"ץ בעניין חקירת מח"ש יצולם ויוקלט

חוק בתי המשפט אוסר על צילום והקלטת דיונים בבית המשפט, ללא אישור של השופט הדן בתיק ● בבקשת "גלובס" לאפשר את צילום והקלטת הדיון לצורך שידורו, נכתב כי יש להתיר זאת "לאור החשיבות הפומבית של הדיון"

תצוגת אופנה של ויקטוריה'ס סיקרט / צילום: Lionel Hahn, רויטרס

Sycamore Partners תרכוש את השליטה בוויקטוריה'ס סיקרט בכ-1.1 מיליארד דולר

Sycamore Partners תחזיק ב-55% ממניות החברה, ואילו בעלת השליטה כעת, L Brands, תישאר עם 45%

פרסום של מורגן סטנלי בניו יורק / צילום: Shutterstock

מורגן סטנלי מהמר על הלקוחות הקטנים: רוכש את E-Trade ב-13 מיליארד דולר

העסקה תעצב מחדש את עתידו של בנק ההשקעות ותמצב אותו כאחד הגופים החזקים בארה"ב בכל הנוגע לניהול כספם של אנשים רגילים ● מנייתה E-Trade מזנקת בכ-24% בטרום-מסחר

בניין וואלה  / צילום: איל יצהר, גלובס

בעלי בניין וואלה בת"א מבקשים להגביהו ב-7 קומות

אחרי שהתוכנית להקים במקום מגדל בן 40 קומות נדחתה, מבקשים בעלי השטח - האחים לוסטרניק - לנייד זכויות בנייה למבנה הקיים, וכך להגביהו

ספינת קרוז מול יפן עליה נמצאו נוסע חולה והרשויות לא מאשרות להוריד את הנוסעים / צילום: 	STF, AP

ספינת הקורונה: ישראלי רביעי נדבק בנגיף

הישראלי שאובחן כנושא את הנגיף שהה על אוניית הדיימונד פרינסס, והוא צפוי לרדת מהספינה להמשך טיפול בבית החולים צבאי ביפן ● מחר צפויים להגיע בטיסה מיוחדת הישראלים שחולצו מהספינה ● מהם הליכי הזהירות שננקטים, וכיצד נערכים לבואם?

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 19 בפברואר

אתמול באיכילוב: 5 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים