גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שימו את החסמים בצד: עובדי כל המגזרים - התאחדו

המלצה לבני כל המגזרים: אל תחששו לפתוח בעצמכם בשיחה על השוני בראיונות. זה יעשה לכם רק טוב ■ דעה / נירית כהן

קריירה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
קריירה / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

בשיח הכואב שהיה כאן השבוע נחקק בזיכרוני משהו שאמר הרב דוד מנחם בתוכנית "משפחה גרעינית" בגלי צה"ל על המשפט "אתה בחרתנו מכל העמים". הוא דיבר על הפרשנות של הרב אשכנזי, המכונה "מניטו", לפסוק הזה, ולפיה בניגוד לפרשנות המקובלת, שלפיה בחר בנו ולא בהם, מציע הרב אשכנזי פרשנות אחרת והיא שבחר נציגים מכל העמים ועשה מתוכם עם אחד, וזאת כדי שיוכל לדבר עם כל האנושות.

הפרשנות הזאת רלוונטית גם לשיח הער שמתנהל היום על גיוון במקומות העבודה. למעשה, השיח הזה התחיל לפני כמה עשורים, בחקיקה שאסרה על אפליה על רקע מגזר, מגדר, גיל וכדומה. בשנים האחרונות הוא הפך לשיח חברתי, אבל השינוי האמיתי מתרחש ממש כעת, על רקע ההבנה שיש קשר ישיר בין מגוון העובדים בארגון לבין ההצלחה העסקית שלו, שכן העולם מורכב וכך גם הלקוחות, ורק מגוון יבטיח את כל נקודות המבט הנדרשות להצלחה. אז מדוע אנחנו עדיין מנהלים כאן שיחות על אפליה של נשים, בעלי מוגבלויות, מיעוטים, מגזרים?

זכיתי לא מזמן לשוחח עם איש ציבור חרדי המפעיל מסגרת תומכת לצעירים חרדים המעוניינים להשתלב בשוק העבודה. הוא עוזר להם לזהות את תחום הלימודים הרצוי, להשלים מה שצריך כדי להתקבל למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה, למצוא פתרונות פרנסה בשנות הלימודים ולהשתלב במעגל העבודה. השיחה שלנו נסבה על החסמים שהם נתקלים בהם בבואם לחפש עבודה, אבל היא נשמעה לי מוכרת. היא הזכירה לי שיחות שניהלתי בעבר על חסמים בגיוס בני מיעוטים או עולים חדשים, או מובטלים בגילים מבוגרים יחסית. כמו האחרים, גם בן שיחי חשב שאלו שממיינים קורות חיים רואים "חרדי" וישר "זורקים את קורות החיים לפח".

אבל כפי שבמקרה של בני ה-45 פלוס מקור החסמים מורכב יותר מרק אפליה על רקע גיל, גם במקרה של החרדים ובני מיעוטים מקור הקושי בהשמת עובדים מורכב יותר מאשר הרעיון שמישהו "זורק את קורות החיים לפח". אל תבינו אותי לא נכון. זה לא אומר שאין חסמים. זה רק אומר שהתמונה מורכבת יותר מכדי להטיל "אשמה". לכן גם הפתרונות דורשים תשומת לב מצד כל הגורמים - הארגון, המנהלים המגייסים והעובדים עצמם.

מגייסים את מי שדומה לנו

נתחיל בארגונים. לפני כמה שנים ניסיתי להבין למה תהליך מיון רחב היקף, שכלל אחוזים מסוימים של מועמדים מבוגרים, לא הביא לשיעור דומה של מבוגרים עם הצעות עבודה. התהליך נוהל על ידי חברות השמה, והחברה שהגדירה את הדרישות בפירוש לא הגדירה קריטריונים שהיו אמורים לסנן עובדים מבוגרים. להפך, מאחר שהפוקוס היה על גיוס מגוון, נבדק הפער בין הגיוון במועמדים לבין תוצאות התהליך. לאחר שיחות עם כמה חברות השמה, למדנו על כוחו של החסם הגדול מכולם: אנחנו מגייסים את מי שדומה לנו.

דמיינו למשל תהליך של דינמיקה קבוצתית, שבו מעריכים מועמדים על סמך האינטראקציה שלהם עם אחרים בקבוצה. בקבוצה של עשרה מועמדים, תשעה הם ילידי הארץ, יהודים בני 30 פלוס-מינוס, והעשירי הוא בן 50 או חרדי או עולה חדש, או ערבי ישראלי. מי שמבצעת את ההערכה היא בדרך כלל מאבחנת, שגם היא בסביבות גיל 30. מה לדעתכם יקרה למועמד העשירי בתהליך הזה?

בארגונים רבים אין כוונת מכוון שלא לגייס אוכלוסיות מגוונות, להפך. ובכל זאת, אנחנו נוטים לגייס את הדומים לנו כי איתם נוח לנו לעבוד, לתקשר, להעביר את היום. אז מה עושים? ראשית, עלינו להגדיר מה יוצא לנו מזה. זו נקודת המוצא, ה-business case. לדוגמה, ארגון המכוון לשוק החרדי חייב שיהיו בו חרדים כדי להגדיר נכון את המוצר או את השירות. ארגון שרוב לקוחותיו בני 40 פלוס חייב שיהיו בו עובדים בגילים הללו. חישבו מי מקבל את ההחלטות בשוק שאליו אתם פונים - נשים? גברים? צעירים? ארגון שמפת העובדים שלו אינה תואמת את מפת מקבלי ההחלטות בתחום שבו הוא פועל לא יידע להעמיד מודל עסקי נכון.

בתעשיית הטכנולוגיה העולמית, למשל, מדברים על שילוב של נשים. למה? כי התעשייה גילתה שהטכנולוגיה כבר איננה רק קופסה שחורה שגברים רוכשים. יש טווח גדול של מוצרים ולנשים יש תפקיד מרכזי בהחלטות הרכישה. אולי אתם זוכרים שבתחילת הדרך, התייחסות התעשייה לנשים צרכניות התבטאה בצביעת המחשב הנייד בוורוד. היום כבר ברור שרק נשים בתוך הארגון יאפשרו להגדיר את הטכנולוגיה כך שנשים גם ירצו לצרוך אותה.

אחת הדרכים להסרת חסמים בתהליך גיוס של מועמדים היא לצרף לתהליך המיון מישהו מאותו מגזר שממנו מגיע המועמד. בארגונים רבים המראיינים הם המנהלים המגייסים או איש משאבי אנוש. אם אחד המראיינים יהיה "דומה" למועמד, יש סיכוי רב יותר שהמועמד ירגיש נוח יותר וסיכום הפגישה איתו יהיה אובייקטיבי יותר. אם משתמשים בשירותי מיון של חברות חיצוניות, יש להגדיר להן את חשיבות הגיוון כדי למנוע מצב שבו הן "יילכו על בטוח" ומגזרים מסוימים יישארו בחוץ. ואם משתמשים בתהליך מיון קבוצתי כמו זה שתיארנו, רצוי לבנות קבוצות מגוונות או לחלופין קבוצות שונות עבור אוכלוסיות שונות. כך, בקבוצה של בני 45 נמצא מועמדים המתאימים לארגון לפי הקריטריונים שהגדרנו, כאלה שהיינו אולי מאבדים לו היו יחידים בקבוצה של בני 30. זה כמובן נכון גם למועמדים חרדים, עולים חדשים, בני מיעוטים ושאר מגזרים.

לא פחות חשובה התפיסה של המנהלים המגייסים. כשמנהל פוגש מועמד בן 45 פלוס, למשל, עשויים לעלות אצלו חששות לגבי הכישורים ומידת העדכניות המקצועית, שאלות לגבי יכולתו לעבוד תחת אדם צעיר ממנו או לגבי מידת המוכנות שלו לרדת בשכר. כפי שסיכם זאת מישהו ברשת: "מבחינתי זה פשוט מאוד, אף אחד לא רוצה להעסיק את אבא שלו". כך גם בכל מקרה שבו פוגש מנהל אדם שונה ממנו. לכן ההמלצה שלי לבני כל המגזרים: אל תחששו לפתוח בעצמכם בשיחה על השוני בראיונות. זה יאפשר לכם לענות למראיין על תהיות שאולי לא היה שואל לגביהן, אבל עשויות להשפיע על קבלת ההחלטה. ואם אתם בתוך ארגון, במקום שבו אתם משפיעים על האנשים שסביבכם, חזרו לפסוק הזה, "אתה בחרתנו מכל העמים" ותבחרו אותם מכל העמים. זה יעשה לכם רק טוב.

* הכותבת היא דירקטור משאבי אנוש באינטל מרחב אירופה ובעלת הבלוג "על עבודה וקריירה באמצע החיים", www.niritcohen.com

עוד כתבות

פרופ’ אייל אליהו / צילום: איל יצהר, גלובס

ביג דאטה פוגש את יהודי בית שני באטלס דיגיטלי חדש

פרופ' אייל בן אליהו מחבר בין ביג דאטה למחקר של הקהילות היהודיות בעת העתיקה, וחולם שאחרי בחריין ואיחוד האמירויות גם עירק תיפתח לחוקרי יהדות

מה נמכר לאחרונה ב-3 מיליון שקל  בגוש דן / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה נמכר לאחרונה ב-3 מיליון שקל באזור תל אביב?

דירת 2.5 חדרים בתל אביב, דירת 4 חדרים ברמת השרון או בקומה 30 ברמת גן, ודירת 5 חדרים בהרצליה

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: דימה טליאנסקי

אלפי עובדים לחל"ת: קסטרו, פוקס, גולף ועדיקה מעדכנות על סגירת החנויות למהלך הסגר

פוקס, גולף ועדיקה מעדכנות גם על ניסיונות לצמצם הוצאות שוטפות במהלך הסגר ● עובדי המטה של עדיקה לא יצאו הפעם לחל"ת ● הראל ויזל, מנכ"ל ובעל השליטה בקבוצת פוקס, יוותר על מחצית משכרו ולא על כולו כפי שעשה בסגר הקודם ● גם מנהלי קסטרו ממשיכים בתקופה זו לוותר על חלק משכרם

חולה קורונה מטופל בבית החולים שיבא / צילום: רובי קסטרו - וואלה חדשות

שערי צדק ואסותא באשדוד הודיעו שלא יקבלו עוד חולי קורונה

העומס בבתי החולים בשל מגפת הקורונה: שני בתי חולים כבר הודיעו כי לא יוכלו לקלוט עוד חולי קורונה בשל העומס במחלקות ● משרד הבריאות העביר בקשה לכלל בתי החולים לפתוח מחלקות קורונה נוספות על חשבון מחלקות פנימיות כאשר התפוסה במחלקות הקורונה מגיעה ל-80%

מגדל הפיקוח בנתב"ג. חלוקת הכנסות של מאות מיליוני שקלים בשנה   / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מנכ"ל משרד הפנים במאמר מיוחד ל"גלובס" על פעילות הוועדות הגיאוגרפיות

בתגובה לכתבה "צדק חלוקתי? בעיקר במרכז הארץ ובעיקר ליהודים", שפורסמה בשבוע שעבר, מנכ"ל משרד הפנים בטור מיוחד ל"גלובס": "מאז 2016 הוועדות הגיאוגרפיות הן לא רק מגיבות, אלא גם יוזמות"

ג'יין פרייזר. הגיעה לעמדה שאף אחת לא הגיעה אליה מעולם  / צילום: Erin Scott, רויטרס

כל הדרך לפסגה: יותר ויותר נשים מתמקמות בצמרת ענף הבנקאות

ענף הבנקאות, מגזר גברי מסורתי, עוקף כעת מגזרים אחרים בארה"ב בקידום נשים ● ההמחשה לכך באה כאשר סיטיגרופ מינה את ג'יין פרייזר למנכ"לית ● בכך היא תהפוך לאשה הראשונה שמנהלת בנק בוול סטריט ● למרות זאת, הדרך לשוויון מגדרי בענף הפיננסים עוד ארוכה ותלולה

סיון קלינגבייל  / צילום: יח"צ

רעידת אדמה בדה מרקר: סיון קלינגבייל תמונה לעורכת במקום אבי בר-אלי

בר-אלי פורש לאחר שלוש שנים בתפקיד ● רותם שטרקמן ישוב לתפקיד סגן העורכת

מלכה לייפר מובלת למעצר  / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של כאן 11

ביהמ"ש המחוזי: מלכה לייפר כשירה להסגרה לאוסטרליה

לייפר ביצעה על פי הנטען, עשרות עבירות מין בתלמידותיה ● משפט ההסגרה של לייפר מתנהל מאז 2014 בהליך שנפרס באופן חריג ביותר על פני למעלה מ-70 דיונים ● ללייפר עומדת זכות ערעור לבית המשפט העליון שצריך להיות מוגש בתוך 30 יום

בהוטן. חשבה על מדידת האושר הרבה לפני שאר העולם / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

האם יש לנו הכלים הנכונים להעריך את האושר? התמ"ג הוא כבר לא הקריטריון היחיד

את תוכנית האושר של האו"ם יזמה בהוטן, הממלכה הנידחת במורדות ההימליה, שהקדימה את שאר העולם ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד 

מחאה בצל הסגר: הפגנה בבלפור בצאת חג ראש השנה / צילום: יוסי זמיר

אלפים הפגינו נגד נתניהו בי-ם: "ישמעו אותנו למרות הסגר"

המחאות נגד השחיתות השלטונית החלו עם צאת החג, כשבמוקד ההפגנה השבועית בבלפור ● זאת חרף ההגבלות ולפני אישור המתווה לקיום הפגנות שפורסם ● 11 מפגינים נעצרו ועוכבו בי-ם בגין הפרת הסדר הציבורי ● מאות הפגינו בקיסריה. המארגנים: "נתנהל תוך הקפדה יתרה על ההנחיות"

הנפקת JFROG / צילום: SO&CO event management

חוזה חברתי חדש והעסקה שתזעזע את עולם השבבים: השבוע בהייטק

שלל ראיונות: מהמנכ"ל שאולפן ההקלטות שינה את חייו ועד נבחרת הכוכבים של Team8 והמנכ"ל שהנפיק השבוע את JFrog ● איך הקורונה פגעה בהשקעות בסטארט-אפים, עסקת טיקטוק יוצאת לדרך וקרן ההון סיכון של Wix ● וגם: עשר כתבות ההייטק שקוראי "גלובס" הכי אהבו ● השבוע שהיה בהייטק

פרויקט מחיר למשתכן בשכונת הנוריות בראשל"צ / צילום: אורון נדל"ן

אורון נדל"ן מכרה שטחי מסחר ב-47 מיליון שקל במזרח ראשל"צ

החברה מכרה לחברה פרטית שטח בייעוד מסחרי בהיקף 2,850 מ"ר כחלק מפרויקט של מאות דירות מחיר למשתכן בשכונת הנוריות בעיר

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

מגמה שלילית בבורסה; אלקטריאון עולה ב-5.5%, נייס ב-2.2%

ירידות חדות באירופה ● בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של כ-1.8% ● אנלייט החלה בהקמת פרויקט גסמה בספרד

תור לבדיקות קורונה במדריד / צילום: Paul White, Associated Press

אירופה בדרך לעוד סגר? בריטניה "על סף גל שני", ספרד מבקשת מחלק מתושבי מדריד לא לצאת מהבתים

הרשויות במדריד ביקשו ממאות אלפי תושבים בעיר להישאר החל מהיום בבתיהם, ולא לצאת למעט לצרכים חיוניים או לעבודה ● השכונות העיקריות שבהן יחולו החוקים החדשים נחשבות לשכונות עניות יחסית; אתמול התקיימו הפגנות בבירה "נגד סגר על בסיס כלכלי" ● ומה קורה בצרפת ובגרמניה?

חממות במושב. אח אחד קנה את הבית, השני את החממות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הסכסוך המשפחתי שהוביל לקביעה תקדימית: משק נרכש על ידי שני אחים

אף שרמ"י מאפשרת לרשום רק בעלים אחד לנחלה, בית המשפט המחוזי קבע שמשק נרכש על שם האחים

מדד דופק התעסוקה של "גלובס"

רגע לפני החג והסגר: זינוק גדול במספר העובדים שהוצאו לחל"ת

המספרים של שוק התעסוקה בישראל מבלבלים, שלושה גופים רשמיים מפרסמים נתונים שונים, הפערים גדולים ובלתי מוסברים • "גלובס" מנסה לפזר את הערפל באמצעות מדד יומי חדש לבחינת "הדופק של שוק התעסוקה

אלי רוזנברג (בעיגול) ומטוס אל על בשדה התעופה בן גוריון / צילום: פרטי, יואב יערי

הנוסעים, הטייסים, המימון והתחרות מהאמירויות: האתגרים של בעל הבית החדש באל על

המימון, הנוסעים והעובדים: אלי רוזנברג החליף את תמי מוזס והפך לבעל השליטה בחברת התעופה הישראלית ● אבל אין לו רגע אחד של חסד ● כמעט בכל חזית מחכים לו אתגרים רבים ובעורף כבר נושפת גם התחרות מכיוון חברות התעופה של איחוד האמירויות

ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט  / צילום: עמית חכמוב

מגוריט רכשה 136 דירות בהיקף של כ-277 מיליון שקל בתוך כשבועיים, בשלושה פרויקטים שונים

קרן הריט למגורים מגוריט דיווחה על שלוש עסקאות רכישה חדשות באשדוד, בתל אביב וביהוד ● לפי דיווחי החברה, לאחר העסקאות האחרונות, מצבת נכסיה של החברה עומדת על כ-1,350 דירות המרוכזות ב-22 פרוייקטים באזורים בהם קיים ביקוש ער לשכירות ארוכת טווח

תחנה לבדיקת קורונה בישראל / צילום: Oded Balilty, Associated Press

אחרי שלושה ימי סגר: שיעור בדיקות הקורונה החיוביות עדיין גבוה

מספר הבדיקות היה נמוך יחסית ועמד על 23,474 בדיקות, אך אחוז הבדיקות החיוביות הינו גבוה - כ-11%, מה שמצביע על תחלואה 'סמויה' נרחבת בקהילה, שטרם אותרה ● 565 בני אדם אומתו אתמול לנגיף

בית השגריר ברחוב גלי תכלת בהרצליה ושלדון אדלסון (בעיגול) / צילום: איל יצהר, גלובס

עסקת בית השגריר בהרצליה הושלמה: אדלסון ישלם 20 מיליון שקל מס רכישה

ל"גלובס" נודע כי המיליארדר שלדון אדלסון ישלם מס של כ-20 מיליון שקל על רכישת בית שגריר ארה"ב שהושלמה מספר ימים לפני החג ● את הנכס רכש אדלסון תמורת יותר מרבע מיליארד שקל - סכום שיא עבור בית פרטי בודד בישראל