גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל"

סתיו שחם, רואה חשבון במקצועו ואוהד הפועל ת"א במקור, התגלגל להיות הבעלים של הפועל כפ"ס ■ הוא מאמין שהקפיצה של המועדון תגיע ברגע שייבנה אצטדיון חדש ("כבר עובדים על שינוי תב"ע"), מודה שהבעלות עוזרת גם מחוץ למגרש ("זה פותח דלתות ואפשרויות"), ומאמין שהשרון ייכבש בקרוב ("יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה")

סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי
סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי

את סתיו שחם פגשנו השבוע בבוקר המשחק של הפועל כפ"ס בסמי עופר מול מכבי חיפה. שום שריר לא זז בפניו. ככה כבר שנתיים וחצי מאז רכש מבית המשפט את שרידי הפועל כפ"ס, העלה אותה מליגה א' לליגת העל, ומחזיק אותה מעל המים בלי להשתולל כספית וכמובן עם 4 נקודות שלקח ממכבי חיפה, המושקעת, הנוצצת והירוקה לא פחות.

שחם, 43, רואה חשבון, לשעבר בארנסט אנד יאנג. לפני 15 שנה, בגיל 28, הקים את חברת ההייטק סגמנט היושבת ברעננה שעוסקת במערכות ניהול אלקטרוניות. בשמונה השנים האחרונות החברה לא גייסה כספים, ולפני שנתיים השקיעה בחברת ניווט. לפי הערכות בענף, היא רווחית. לאחרונה פתח שחם חברת מחקר לניתוח שווקים.

***

שחם אוהד הפועל ת"א במקורו, יציעים 4-5 בבלומפילד, כשעוד לא היו יציעי אולטראס. "המשכתי לאהוד אותם עד שהגיעה הפנייה מראש עיריית כפר סבא".

- למה אתה?

"הייתה לי הכרות מוקדמת עם יהודה בן חמו, ראש העיר, ואלי יאני דיבר עם שנינו".

- לא היה עדיף להיות הבעלים של הפועל ת"א?

"הפועל ת"א תמיד תישאר בלב שלי, אבל יחד עם זאת אני אוהד הפועל כפ"ס היום והבעלים שלה. הפועל כפ"ס הוא מועדון מיוחד. כשאתה ילד אתה חולם להיות כוכב כדורגל ואחרי שעברת את השלב שאתה יכול להגשים את זה, אז יש הרבה אוהדים שהיו חולמים להיות בעלים של קבוצת כדורגל כי זהו משהו שהוא סקסי, מעניין, מאתגר ויש בו המון תקשורת ופרסום. אם הפועל ת"א היו פונים אלי, לא הייתי לוקח, כי הפועל ת"א הוא מועדון ענק. הפועל ת"א צריכה בעל בית מאוד עשיר כדי לענות על כל הגחמות של אוהדי הקבוצה. אפילו כבירי אמר שבאיזשהו שלב ירצה לראות את המיליארדר שייקח את זה ממנו. הפועל ת"א זה לא רק ניהול, הפועל ת"א צריכה להיות מועדון אירופאי ולא צריכה ליפול ממכבי ת"א בשום פרמטר. בשביל זה היא צריכה כסף, והרבה".

- איפה אתה עומד מבחינה פיננסית בין בעלי קבוצות ליגת העל?

"איפשהוא באמצע. לא צריך לעשות אקזיט בשביל לעשות כסף במדינת ישראל. היו לי אי-אילו אקזיטים כאלה ואחרים אבל לא ברמה שאפשר לרוץ עכשיו לליגת האלופות".

- זה נותן לך פריבילגיה להחזיק את זה לאורך זמן, או כמשמורת עד שיבוא מישהו יותר כבד?

"אתקן לך את הקונספציה הזו. לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל. צריך לדעת לנהל. אחת המטרות שלי בהפועל כפ"ס - ואני שמח שאני מגיע לזה - זה שהיא תוכל להחזיק את עצמה ממקורות כספיים עצמיים. אין סיבה בעולם שגם מועדונים גדולים מהפועל כפ"ס לא יעמדו בזה. הכסף הגדול צריך להגיע למקרים שקבוצה רוצה לרוץ לאליפות או להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. עם שכר שחקנים מינימלי, אולי קצת יותר, אפשר להגיע להישגים ואנחנו רואים את הפועל רעננה שמועמדת רצינית לפלייאוף עליון, עם תקציב שהוא לא יותר גדול מהפועל כפ"ס. מה שיפה אצל הפועל כפ"ס שהיא תצליח להגיע לשנה למחזור פעילות של 15 מיליון שקל, שרוב רובו ממקורות עצמיים, בין אם זה בית ספר לכדורגל שמתקרב היום ל-1,500 ילדים, מחלקת נוער, כמעט 2,000 מנויים בשנה והרבה כסף שמגיע ממכירת כרטיסים ומחנות המרצ'נדייז שמכרה השנה ב-700 אלף שקל. עשינו בקיץ קייטנות של 400 ילדים שגם הכניסו 700 אלף שקל".

- אתה עוד בשלב שבו הכסף נכנס בגלל התלהבות. אבל אם הקבוצה תהיה קבוצת פלייאוף תחתון ותקדיש חייה לאיזון כלכלי, האוהדים שהכניסו כסף כבר לא יהיו שם כדי לפרנס אותה.

"הפועל כפ"ס הוא עדיין מועדון בבנייה. ברגע שיהיה לו אצטדיון חדש - ויהיה לו אצטדיון חדש - הוא יגיע למצב שיהיו לו 10,000 אוהדים ואז הוא יוכל למכור 7,000-8,000 מנויים, מה שיאפשר לו להתמודד באמת בצמרת הכדורגל הישראלי. תראה את הפועל ב"ש. עד לפני שלוש שנים נלחמה נגד מכבי נתניה כדי לא לרדת ליגה והיום היא מתמודדת נגד מכבי ת"א על אליפות. האצטדיון החדש בב"ש הוא זה ששדרג אותה בצורה משמעותית. 13,000 מנויים זה 12-13 מיליון שקל, זה אפגרייד מטורף. האצטדיון הוא מילת המפתח לקידום הפועל כפ"ס".

- איזה אצטדיון?

"מזה שנה וחצי אני פועל יחד עם ראש העיר בנושא האצטדיון. לויטה יושב על שטח של 65 דונם שמתאים בדיוק לאצטדיון בסדר גודל של 15 אלף מקומות ישיבה. המיקום שלו הכי מדהים שיכול להיות, קרוב לכביש 6, מרכז הארץ. כרגע השטח הזה הוא בבעלות עיריית כפר סבא ומוגדר לצערנו על-ידי המינהל כשטח ספורט. העירייה פועלת לשינוי התב"ע של האצטדיון ושל כל איזור התעשייה סביבו על מנת להפוך אותו לשטח מסחרי. ברגע שזה יקרה, תוך שבוע יש לנו כבר 5-6 משקיעים שמעוניינים לקחת את האצטדיון הזה כדי לבנות אצטדיון משולב במסחר ומגורים. גם הטוטו כבר נתן לנו אור ירוק. ברור לנו שהעירייה לא תממן את זה מכספי התושבים ולכן אנחנו בונים על כספי המשקיעים שאני אחד מהם. זה יהיה אצטדיון צנוע של עד 12 אלף מקומות שלא יהיה גרנדיוזי כמו נתניה או המושבה. אצטדיון של עד 100 מיליון שקל השקעה. משהו בין הרצליה ולבאר שבע מבחינת מבנה. אפשר להחזיק קבוצה בליגת העל בלי להיות מיליונר, כל עוד מתייחסים למועדון כמו חברה עסקית רגילה".

-  מה יוצא לך מזה?

"אני חי טוב. נשוי, ארבעה ילדים. מרוויח את לחמי ונהנה מהחיים. הכדורגל הוא סוג של אתגר ואני שמח שהשארתי חותם. הסיפוק שיש לך מאתגר כשאתה לא לחוץ כספית ולא טרוד בחיים שלך, הוא ענק. יש דברים שאתה עושה בשביל הנפש שלך. לא אכחיש שעצם היותי בכדורגל תורם לי לעסקים שלי. הרבה אנשים יודעים מי זה סתיו שחם. זה פותח דלתות ואפשרויות. אם תהיה התייחסות בארץ למועדוני כדורגל כגופים כלכליים נטו, כולם ירוויחו מזה".

- למה אתה מתכוון?

"היום מרבית מועדוני הכדורגל מוחזקים על-ידי אנשים שמונעים או מרגש או משיקולים זרים. אסור שזה יקרה. אוהד כדורגל שירכוש את הקבוצה שלו, צפוי שיתרסק, כי הוא יעדיף עוד שחקן. יחתים את בן רייכרט במיליון אירו ומחר את טוטו תמוז בעוד מיליון ולא יחשוב כלכלית. הוא חייב לנתק את הרגש של האוהד מהרגש של המנהל ואם לא יעשה את זה המועדון יידרדר. אני מנתק את הרגש ברגע שזה מדובר בפן הכלכלי. לי חשוב שהפועל כפ"ס בכל רגע נתון תהיה מאוזנת כלכלית, גם אם כל שנה היא תיאלץ להלחם נגד הירידה. הפועל כפ"ס נמצאת במצב כזה שאם חס וחלילה היא תרד לליגה הלאומית היא תעלה אחרי שנה. כלכלית היא הרבה יותר חזקה מכל מועדון אחר בליגה הלאומית. אין שום סיבה ששאר המועדונים - שלא רצים לאליפות - לא יתנהגו ככה".

***

בשנתיים הראשונות למיזם של שחם נשבו רוחות קרירות מצידם של שני השותפים ומי שנחשבים לסמלים הגדולים ביותר של המועדון - שלמה שרף ויצחק שום. את הביקורות של שרף ביציע העיתונות אי אפשר היה לפספס. לאחרונה הם נפגשו, הצטלמו יחד. הסכסוך נגמר? "היום אנחנו ביחסים טובים. שלמה אפילו נפגש איתי ביציע העיתונות לפני שבוע. לוקח זמן אחרי שנתיים של קרבות ואינטרסים, של כל אחד מהצדדים, להתפייס. לא יודע עד היום על מה רבנו אבל הם מפעילים בית ספר לכדורגל בכפר סבא, וזה קצת התנגש באינטרסים שלנו. מבחינתי אין לי בעיה שימשיכו להפעיל את בית הספר שלהם, וכל אחד ירוויח את לחמו. הפועל כפ"ס לא מפחדת היום משום שלוחה ומשום מועדון בסביבה, לא טוברוק ולא עלייה כפ"ס. יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה ומועדונים נוספים".

- ורעננה? יש תחושה שהם תפסו את המקום שלכם בזמן שנעדרתם.

"אשר אלון ודמיאן רויטמן, הבעלים, הם חברים טובים שלי. מחלקת הנוער שלהם היא בבעלות עירונית ולא שייכת להם. זו מחלקה מוצלחת שזוכה להצלחה בעקבות החור שהפועל כפ"ס יצרה עד שהגעתי. יחד עם זאת יש מקום לשתי הקבוצות. הפועל כפ"ס לא צריכה איחוד עם אף קבוצה. אם אשר אלון יחליט מחר לקחת את מכבי נתניה, אז לא תהיה הפועל רעננה. הפועל כפ"ס, אם סתיו שחם יהיה או לא, תתקיים".

- התבטאת בזמנו נגד ועדת ההיגוי של מנהלת הליגה. למה?

"אני חבר דירקטוריון המינהלת, ומתוקף כך אני חושב שאם מקימים ועדת היגוי שהיא ועדה מאוד חשובה לכדורגל הישראלי, מן הראוי שהחלטה על הקמת הוועדה והמשתתפים שלה, יועברו לאישור דירקטוריון המנהלת, דבר שלא נעשה. נבחרו שם אנשים שלטעמי הם לא האנשים הנכונים להמליץ לכדורגל הישראלי לאן ללכת. יש הרבה אנשים טובים וראויים לפניהם, לא בהכרח מתוך הכדורגל. למה הפועל כפ"ס מצליחה? כי הגיע מישהו שלא מבין בכדורגל אבל מבין בעסקים ובניהול והפך אותה מחדלת פרעון לקבוצת ליגת על לגיטימית. אם רוצים להקים ועדת היגוי צריך להביא אנשים שמבינים בניהול, יחד עם מישהו מאירופה שייתן לנו את ראשי הפרקים - אפילו את מוריניו - ולהביא מישהו מקרן הון סיכון או את מנכ"ל כתר פלסטיק או אוסם ולהקים צוות חשיבה וסיעור מוחות אמיתי, איך אפשר לקחת את הדבר הכושל הזה שנקרא כדורגל ישראלי ולהפוך אותו לכדורגל אמיתי".

- המנהלת הכניסה סכום כסף מטורף עבור זכויות שידור ובמקביל הקפידה לדרוש דרישות מקצועיות מהזכיין.

"הכדורגל זה המותג הכי גדול בעולם וצריך להתייחס אליו ככזה. אם נסתכל רק על כמה כסף אנחנו נקבל, אז במכרז הבא נקבל חצי. אולי כדאי לוותר קצת על סכומים בשביל תוכן".

- אתה מתכוון להמשיך להשתמש בשחקנים מושאלים כמו צ'יבוטה או קהינדה?

"הייתי מעדיף להשתמש רק בשחקני בית ולא לקחת אף מושאל. יחד עם זאת אני מציאותי. הכדורגלן הישראלי הוא לא בדיוק הכדורגלן האירופי. השתדלתי גם השנה להימנע מהשאלות אבל לא היתה לי ברירה. בעונה הבאה ננסה להימנע מזה. אנחנו גם יודעים שאם יבואו לאבא של ילד קבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א, הפועל ת"א והפועל כפ"ס, אנחנו יודעים שכפ"ס תהיה בעדיפות אחרונה, כי מה לעשות, ילדים חולמים לשחק בליגת האלופות, ולא בלוויטה. הדעה שלי ושל ג'ורדי קרויף היא אחידה בנוגע למכסת הזרים. אם אנחנו רוצים שהכדורגל הישראלי יצמצם פערים מול אירופה ורואים שב-20 השנים האחרונות אנחנו רק מגדילים את הפערים - אם לא נבטל את מגבלת הזרים, הפערים רק יגדלו. אי אפשר עם חמישה זרים להתמודד באירופה כששם אין מגבלה כלל. זה לא יפגע בכדורגלן הישראלי, נהפוך הוא: אם הכדורגלן הישראלי יבין שמקומו בליגת העל לא מובטח, הואי יתאמץ יותר, יתאמן יותר, יירד בדרישות הכספיות שלו ויפסיק להיות כוכב. היום הם מרגישים בטוחים. זה לא צבא הגנה לישראל, זה לא יחידה 8200, זה כדורגל. תן להם רצון להלחם על כל תפקיד כי לא יכול להיות ששחקן כדורגל בינוני ירוויח כמו מנכ"ל בנק הפועלים".

- מה מבדיל בינך לבין שאר הבעלים?

"מה שחשוב לי זה האתגר והפן הכלכלי ולא גחמות או רצון להלהיב את הקהל ולרוץ לאירופה בכל מחיר בשביל ליהנות מהרגע. אני רץ למרחקים ארוכים. גם כספורטאי לשעבר, הייתי שחיין של 1,500 מטר".

עוד כתבות

סניף WeWork בניו יורק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הפסדי WeWork תפחו ל-1.25 מיליארד דולר ברבעון בעקבות פתיחת משרדים חדשים

ההפסדים של We, הבעלים של חברת חללי העבודה המשותפים, גדלו יותר מפי שניים ברבעון השלישי ● ההסבר העיקרי לגידול בהפסדים הוא שמספר המשרדים ברשת צמח לשיא, והחברה לא הצליחה לשלוט בעלויות

אוון שפיגל / צילום: JD Lasica

"הורי גידלו אותי בלי טכנולוגיה. הבן שלי רשאי לצפות בטלוויזיה שעה בשבוע"

אוון שפיגל, מייסד ומנכ"ל סנאפ, מספר בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" על האופן שבו הוא מגדל את הילדים שלו, על העיצוב המחודש שהיה שנוי במחלוקת ("הוא הצלחה") ועל פייסבוק: "התחרות איתנו גרמה להם להציע יותר ערך ללקוחות"

שיגורי טילים מצפון רצועת עזה לעבר יישובי העוטף / צילום: רויטרס  Amir Cohen

צה"ל תקף שורת יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי בעזה

פיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה, אך מטח נורה ליישובים הסמוכים לגדר ● בעוטף, באשקלון, בנתיבות ובשדרות לא יתקיימו לימודים ● צה"ל הודיע כי תקף שורה של יעדים של הארגון ברצועת עזה

אייזיק דבח / צילום: תמר מצפי

יצרנית החזיות בוגארט הגדילה את הכנסות דלתא אך פגעה בשיעור הרווח הגולמי

הכנסות חברת ההלבשה התחתונה גדלו ב-20% ברבעון השלישי של 2019 ביחס לרבעון המקביל והגיעו ל-446 מיליון דולר ● בנטרול סעיפים חד-פעמיים הרווח הנקי נשחק ב-13% ל-14.5 מיליון דולר ● בפעילות בארה"ב הציגה דלתא שיפור רבעוני של 5% במכירות, שהגיעו ל-114 מיליון דולר

דורית בייניש / צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

ביניש: "יש היום הסתה נגד הפרקליטות, בראש המסיתים עומד מי שקרוי 'שר המשפטים'"

את הדברים הללו אמרה נשיאת בית המשפט העליון לשעבר בכנס חיפה למשפט ● נשיא העליון לשעבר אהרן ברק: "אני מאמין באמונה שלמה בכנות בשיקול-הדעת של היועמ"ש מנדלבליט. אני מבקש מכל עם ישראל שכאשר תתקבל החלטתו בתיקי נתניהו - נא להתייצב מאחוריו"

סניף של ברגר קינג/ צילום:  יקי טל

הקרב על הקציצה עולה מדרגה: ברגר קינג בדרך להביא לישראל המבורגר צמחוני משלה

ענקית המזון המהיר החלה לשווק בארה"ב המבורגר מבוסס חלבון צמחי, ומספר הלקוחות החדשים זינק • בינתיים הקציצה הפופולרית לא יכולה לנחות באירופה בשל דרישות תקינה, וברשת מצאו פתרון יצירתי: יוניליוור תייצר עבורם גרסה לשוק האירופי • איזו גרסה תגיע לישראל?

הפגנת BDS / צילום: SHUTTERSTOCK

הארגון שהפסיד בעתירה על סימון מוצרים מיו"ש: "החלטה מבישה שנבעה מסיבות פוליטיות"

ביה"ד של האיחוד האירופי הנחית השבוע מכה על היצוא הישראלי, כשקבע כי חובה לסמן מוצרים מיהודה ושומרון, ממזרח ירושלים ומרמת הגולן, בשל היותם "שטחים כבושים" ● באירופה הנזק לישראל יהיה יותר תדמיתי מאשר כלכלי

חברת סיסקו / צילום: רויטרס

סיסקו מספקת תחזית חלשה זה הרבעון השני ברציפות; המניה נפלה ביותר מ-7%

סיסקו אכזבה את המשקיעים כאשר סיפקה תחזית חלשה זה הרבעון השני ברציפות ● פסגות: "בעידן הנוכחי של ריביות נמוכות במיוחד, חברות בעלות תזרים מזומנים יציב וחזק מסוגה, המחזירות למשקיעים היקף גדול מהתזרים מהוות נכס מעניין"

שי ניצן, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

כשפרקליט המדינה מבקש טובות משופטים מכהנים ומעורכי דין פרטיים

אין כמובן בעיה כלשהי עם רצון פרקליט המדינה להתגונן כנגד אותה מתקפה ● בעיני, זה חלק חשוב ואף קריטי מתפקידו. אין גם מניעה לפנות לקבוצה של לשעברים שיתנו כתף למה שהוא רואה כמאבק על הבית ● הבעיה היא בפנייה הגלויה הן לשופטים מכהנים והן לבעלי עניין מול הפרקליטות ● דעה

וורן באפט, תלמידו של בנג'מין גרהאם / צילום: ריק ווילקינג, רויטרס

ההשקעה של וורן באפט בטבע: השווי עלה, אך ברקשייר הת'אוויי עדיין הפסידה מאות מילוני דולרים

פורסמו ההחזקות הרבעוניות של ברקשייר הת'אוויי (שבבעלות וורן באפט) בחברת טבע. אין שינוי מרבעונים קודמים, עדיין מחזיק בסוף הרבעון השלישי בכ-43.2 מיליון מניות טבע ● השוני המרכזי הוא שמחיר המניה עלה מ-6.88 דולר בסוף הרבעון ל-9.37 דולר נכון לאתמול, לכן שווי ההחזקה של באפט הוא כ-405 מיליון דולר

תלמיד עם מחשב נייד / צילום: שאטרסטוק

בכיר באפל: תלמידים שישתמשו במחשבים של גוגל לא צפויים להצליח

פיל שילר, סגן נשיא בכיר לשיווק באפל, התייחס בראיון לאתר "CNET" למחשבי "כרומבוק" של גוגל: "אם כל מה שאתה רוצה זה לעשות מבחנים לילדים, אולי מחשב זול יוכל לעשות זאת. אבל התלמידים לא הולכים להצליח"

שאול שני / צילום: איל יצהר

שנה לאחר כישלון ההנפקה: ספינת הדגל לשעבר של ההייטק הישראלי ECI בדרך למיזוג עם חברה אמריקאית

ריבון קומיוניקיישנס הציבורית חתמה על הסכם למיזוג עם ECI של שאול שני תמורת 32.5 מיליון ממניותיה ועוד 355 מיליון דולר במזומן ● המיזוג מגיע לאחר כישלון הנפקתה של חברת ציוד התקשורת הישראלית הוותיקה בלונדון לפני כשנה ● בעלי המניות של ריבון פחות מרוצים מהמהלך ושווי השוק שלה נחתך ברבע בארה"ב

ברק עילם  / צילום : שלומי יוסף

צמיחה של 27% בתחום הענן דחפה את הכנסות נייס; מעלה תחזית רווח שנתית

הכנסות של 152 מיליון דולר מתחום הענן סייעו לנייס להציג ברבעון השלישי עלייה של 8% בהכנסות ל-387 מיליון דולר ● המנכ"ל ברק עילם: ההכנסות מפעילות הענן הן 40% בקירוב מהכנסות החברה ומשקפות את ההצלחה הגדולה שלנו בתחום"

 האריה השואג / צילום: יחצ

האריה השואג נדם: אחרי 60 שנות פעילות ובצל תככים וחילופי האשמות - איגוד יחסי הציבור מתפרק

מסמכים שהגיעו לידי "גלובס" בעקבות הבקשה לפירוק איגוד משרדי היח"צ הפועלים בישראל, חושפים את מאחורי הקלעים של התנהלותו ● בין הממצאים: היעדר דיווחים ופנקס חברים וטענות לרשימת "מומלצים"

שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה בבית המשפט לקראת הודאה / צילום: מרים צחי

המסרונים המפלילים של בעלי בזק ו-250 סמסים בין שרה נתניהו לאיריס אלוביץ': נחשפו תמלילי חקירת אשת רה"מ

בתוכנית המקור בערוץ 13 נחשפו הערב תמלילים מחקירתה של שרה נתניהו שאף מעומתת בחקירה עם תכתובות בין שאול אלוביץ ומנכ"ל וואלה דאז אילן ישועה ● אלוביץ קושר בתכתובות במפורש בין סיקור חיובי להטבות רגולטוריות ● נתניהו נדרשת להגיב על מעורבותה בענייני משרד התקשורת ובהפעלת לחץ לקבלת סיקור חיובי

מתי דב / צילום: איל יצהר

עלייה של 19% ברווח של קרן הריט למגורים מגוריט ל-13.4 מיליון שקל ברבעון

קרן הריט למגורים רשמה רווח של 13.4 מיליון שקל ברבעון השלישי, רווח של 23.8 מיליון שקל ב-9 החודשים הראשונים של השנה ● עיקר הרווח נובע מהשלמת עסקה לרכישת מתחם דירות בפתח תקוה ● ההכנסות של מגוריט מדמי שכירות עלו ל-3.6 מיליון שקל ברבעון השלישי, לעומת 1.5 מיליון שקל ברבעון המקביל

שי ניצן בטקס הפרידה של איילת שקד ממשרד המשפטים / צילום: רפי קוץ

המכתב והנזיפה: פרקליט המדינה ניסה לגייס שופטים לתמיכה בפרקליטות

לפי הדיווח, בין המכותבים הם שופט העליון, עוזי פוגלמן, בעבר בכיר בפרקליטות, ועוד שורה של כמה שופטים בבית המשפט המחוזי ● בפרקליטות מסרו: "הנהלת הפרקליטות נוהגת מזה שנים לשמור על קשר עם פורום יוצאי הנהלת הפרקליטות" ● דוברות הרשות השופטת: "מדובר בתקלה והשופטים המכהנים יוסרו מרשימת התפוצה"

חיילי צה"ל על גבול רצועת עזה,/ צילום: רויטרס

בשל הפרת הפסקת האש: בעוטף עזה החליטו לא לקיים מחר לימודים

(עדכונים שוטפים): למרות שפיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרה, ברשויות החליטו שלא לקיים לימודים, לאחר שרקטה נורתה לישראל ויורטה על ידי כיפת ברזל ● פלסטינים מפגינים בגבול עזה נגד הפסקת האש

פקקים באיילון / צילום: איל יצהר, גלובס

מחשבים מסלול מחדש למשרד, והזינוק של בית שמש. כותרות הנדל"ן

למה הפקקים בדרך לתל אביב טובים לראשי הערים רמי גרינברג ומוטי ששון? ● ראשת עיריית פריז ומלחמתה במשבר האקלים ● למה חייכו השבוע בעיריית כפר סבא ולמה באשדוד תפסו את הראש ● וגם: תשובות לכל השאלות (כמעט) על המשך דרכה של תמ"א 38

פערי שכר / צילום: שאטרסטוק

הנתון שמסתתר בדוחות הביטוח הלאומי וחושף את מצבם האמיתי של עצמאים בישראל

השימוש שעשה הביטוח הלאומי בנתון השכר הממוצע מציג תמונה מטעה, שממנה ניתן לחשוב כי מצבם של העצמאים טוב • בפועל עומדת ההכנסה החציונית של העצמאים על 5,491 שקל בחודש בלבד ● ארבעה עצמאים מעוטף עזה מסבירים איך מתנהלים כשהעסק תלוי בעוד סיבוב לחימה