גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שרה נתניהו לובשת גלימה, שמעון פרס הוא "מותג-על"

וגם: הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי מתגייס להביע תמיכה ביהודי צרפת

שרה נתניהו / צילום: יחצ
שרה נתניהו / צילום: יחצ

סרקוזי תומך ביהודי צרפת

בעוד היהודים מרגישים יותר ויותר מאוימים בצרפת, והרב של הקהילה במארסיי כבר ממליץ להם שלא לחבוש כיפה, גם נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, מתגייס להביע תמיכה ולחזק.

במסגרת אירוע גאלה של ועידת רבני אירופה, שנערכה בלונדון בתחילת השבוע, הבהיר סרקוזי כי "אני לא רוצה שיהודים צרפתים יעזבו את צרפת מתוך פחד. אנחנו רוצים שהם ירגישו בנוח לחבוש כיפה. אנחנו חייבים לעמוד ולהגן על הקהילה היהודית שלנו. אי-אפשר שלא. לא לחמנו בנאצים כדי להכריח את היהודים לברוח לישראל 70 שנה אחרי המלחמה".

והיה גם שי צנוע - עמותת "פרס לחיים", הפועלת לקידום מציאת תרופה למחלת ה-ALS, העניקה לסרקוזי את חולצת העמותה עליה מודפס המוטו "Life is good".

במהלך האירוע, סרקוזי ניהל 'סמולטוק' עם יעל פרמינגר, מנהלת השיווק של העמותה, בה הם דיברו על אהבתם לספורט בכלל ולריצה בפרט, ולכן החולצה בהחלט תהיה שימושית עבורו בשעת הכושר.

ניקולא סרקוזי / צילום: יחצ

הגלימה של שרה

לאישה הראשונה אולי אין כתר, אבל מתברר שיש לה גלימה. בסוף השבוע התקיים במכללת שנקר אירוע לציון שיתוף-הפעולה של המכללה עם תנועת "גיבורים קטנים", המסייעת לילדים ואנשים עם מוגבלות שכלית.

האורחים, בהם גם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, לבשו באירוע גלימות שעל גביהן הודפסו יצירותיהם של ילדים שציירו את חלומותיהם.

מלבד הגברת נתניהו, השתתפו באירוע גם נשיאת שנקר, יולי תמיר; ח"כ נורית קורן (ליכוד); יריב וינצר, נשיא תנועת "גיבורים קטנים"; ואחרים.

קורן ציינה באירוע כי החינוך המשולב והמיוחד הוא אחד הנושאים למענם היא הגיעה לכנסת. "אני מקדמת מספר הצעות חוק בתחום, ואני פועלת מול שר החינוך נפתלי בנט לשינוי עוולות היסטוריות", אמרה. 

שרה נתניהו / צילום: יחצ

אם אין קמח, אין תדמית

מעמדה של ישראל בעולם, אם לנסח זאת בעדינות, לא גבוה במיוחד, ונראה כי אין חולק על כך שהיא זקוקה לצוות יחסי ציבור מיומן. בינתיים, מתוך הבנה שהשיח היום הוא במידה רבה ברשתות החברתיות, עמותת VIBE ISRAEL יזמה את הבאתם של מספר מובילי דעה במחוזות אלה, דווקא בתחום הקולינריה.

בימים אלה נמצאת בארץ משלחת הכוללת את: מנו בלנזינו מספרד, שף, מומחה יינות ויועץ קולינרי, לו יש מיליון עוקבים; סם לינזל מדרום אפריקה, סטייליסטית אוכל עם 400 אלף עוקבים; לויז הארה מלונדון, בנקאי לשעבר וחוקר האוכל היפני בהווה עם 100 אלף עוקבים; איידה מולנקאמפ מארה"ב, שפית וסופרת שמרבה לטייל בעולם עם 100 אלף עוקבים; ואנופן וניטיטאדה, מומחי תיירות ומלונות והזוג שמאחורי ערוץ המדיה החברתית הפופולרי "קאנומן" בתאילנד, להם 400 אלף עוקבים.

ג'ואנה לנדאו, מנכ"לית ומייסדת VIBE ISRAEL, מאמינה שעם האוכל תבוא האמפתיה: "הסיור הוא נדבך חשוב, באמצעותו ייחשפו מיליוני גולשים ברחבי העולם לטעמים, הריחות, הצבעים והחדשנות של המטבח הישראלי, מה שבכוחו לשנות את תפיסתם הכללית כלפי ישראל והישראלים עצמם. אין ספק כי פעילות זו מקבלת משנה תוקף על אחת כמה וכמה בתקופה האחרונה, בה השיח סביב חרם ה-BDS הולך וגובר, ועל כן ישנה חשיבות מכרעת למיתוג ישראל סביב הקשרים חיוביים", היא הסבירה.

תשובה IN - אלשטיין OUT

בשבוע שעבר נודע כי שר האוצר לשעבר, רוני בר-און, מונה לדירקטור בחברת דלק קידוחים בשליטתו של יצחק תשובה, והנה כעת הודיע בר-און על פרישתו מהדירקטוריון של אי.די.בי פתוח שבשליטת אדוארדו אלשטיין.

אין זו הפרישה היחידה מאי.די.בי - השבוע נמסר כי גם חיים גבריאלי הקדים את מועד פרישתו מתפקיד המנכ"ל בחודש וחצי, ושהוא הוחלף על-ידי שולם לפידות, מקורבו של הבעלים אלשטיין.

הדירקטור הפורש רוני בר-און, לשעבר שר האוצר ושר הפנים וחבר כנסת מטעם מפלגות הליכוד וקדימה, מסיים בכך כהונה קצרה כחבר דירקטוריון - חצי שנה בלבד.

לפי הדיווח שהעבירה אי.די.בי פתוח לבורסה, פרישתו של בר-און הייתה מיידית, אך היא "אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בניירות הערך של התאגיד".

שנתיים אחרי הסדר החוב הקודם שהעביר את השליטה בקבוצת אי.די.בי מנוחי דנקנר לאלשטיין, החברה נמצאת שוב בקשיי נזילות שעלולים להביא אותה להסדר חדש, על רקע ביטול מכירת כלל ביטוח לחברה סינית.

רוני בר און / צילום: יוסי כהן

כל הזרמים של התעשייה

טקס "פרס התעשייה 2015" של התאחדות התעשיינים נערך אתמול (ד') בתל-אביב, בנוכחות נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין; נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש; ויו"ר ועדת הפרס, דן פרופר.

את הפרס קיבלו 7 תעשיינים מובילים: מנכ"ל תנובה, אריק שור; יו"ר תרמוקיר, אלי כהן; מנכ"ל SCD, ברוך גליק; מנכ"ל שטיבל בע"מ טחנות קמח, ברוך תורג'מן; מייסד אוניפארם, זבולון תומר; יו"ר קבוצת יעיל נוע, ארנון מרקוס; ומנכ"ל ויו"ר E.N.T, עמירם שור.

באירוע נכחו גם השר להגנת הסביבה אבי גבאי, ח"כ איתן כבל, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין וח"כ איתן ברושי.

ריבלין אמר לזוכים כי "בתקופה האחרונה אני עושה מאמץ להיפגש עם רבים מכם, מתוך מטרה לפתוח את שוק התעסוקה הישראלית לכל הזרמים בחברה ובמיוחד לחרדים וערבים. במדינת ישראל של המאה ה-21 שוק התעסוקה הוא המקום בו נפגשת החברה הישראלית. כתעשיינים, כיזמים וכמעסיקים, יש לכם, מלבד החדשנות, משימה נוספת - לקלוט עובדים שונים ממגזרים שונים".

 שרגא ברוש, ראובן ריבלין וזוכי הפרס / צילום: שמעון ארביב

העיקר הבריאות

שמעון פרס, נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, עבר הבוקר צנתור בעקבות התקף לב קל, ונמסר כי מצבו טוב. כידוע, הוא אכן פעיל ונמרץ ולא נח לרגע, והפעילות הענפה שלו היא שזיכתה אותו בתואר המכובד שמצטרף לשלל תאריו - "מותג-על". השבוע הודיעו לו מנכ"לי ארגון Superbrands ישראל, אתי עמיעד וערן יסעור, על זכייתו בפעם השביעית ברציפות בתואר.

פרס הוא הדמות היחידה שזכתה בתואר "מותג-על" כל שנה מאז החלה הבחירה.

נכון, אפשר להתייחס לתואר הזה בקורטוב של ציניות, בוודאי ביחס למי שנשא במשרות בכירות כמו שפרס נשא, אבל במציאות שבה למדינת ישראל אין שר חוץ, פרס כמותג ישראלי בינלאומי יכול לתרום, אפילו בגיל 92. בהזדמנות זו נאחל למותג-העל רפואה שלמה.

שמעון פרס ואתי עמיעד / צילום: רפי דלויה

עוד כתבות

צילום: shutterstock עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אומר האופן שבו אנחנו מגישים הוצאות בעבודה על האופי שלנו

האם תגישו בקשה להחזר על הקפה ששתיתם בזמן שמילאתם את תפקידכם או שתבדקו את גבולות המעסיק עם בקשה להחזרים מופרכים כמו הדברת פרעושים בבית? ● מחקרים ארגוניים ופסיכולוגים מגלים שדוחות הוצאה שעובדים מגישים מלמדים הרבה על יחסם לכסף ולמקום העבודה

אלימות במשפחה / צילום: שאטרסטוק

אלימות במשפחה: היכן ההחלטות האמיצות של בתי המשפט?

רצח אישה צעירה ע"י בעלה הוא קצה סקלת האלימות במשפחה - זאת שרואים, שומעים, מסקרים ומדברים עליה ● לצדו דרים סוגים שונים ואחרים של אלימות במשפחה – כאלה שסמויים מהתקשורת ומהעין הציבורית, כאלה שלא מדברים עליהם ולא רואים ● דעה

סופת הטייפון הגיביס ביפן / צילום: רויטרס

הרשויות ביפן: על 8 מיליון איש לעזוב את בתיהם בעקבות סופת טייפון

רוחות חזקות וגשמים בהיקף חסר תקדים מכים היום את טוקיו ואזורים נרחבים במרכז יפן ● מזג האוויר החריג, שהגיע במסגרת סופת הטייפון הגיביס, הוביל את ממשלת יפן להצהיר על מצב חירום בכוננות הגבוהה ביותר

 עו"ד מיכאל דבורין /צילום: יונתן בלום

"במשרד עורכי דין תל אביבי ממוצע יש 80% שמאלנים ו-20% ימנים וגם הם 'בארון'"

עו"ד מיכאל דבורין, היועץ האסטרטגי-פוליטי לקמפיין של הליכוד, בראיון אישי ● על הילדות בירושלים, על הסכמי אוסלו, על הבחירה במשפטים, על ההתמודדות בבחירות ללשכה, ועל התיקים הפליליים נגד ראש הממשלה

עדי סופר תאני / צילום: יונתן בלום

"לא הבנתי כלום. תתחילו מההתחלה": עדי סופר תאני מספרת על ניהול הצד הישראלי של הרשת החברתית הגדולה בעולם

מה עושה מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, כדי להיות אפקטיבית בניהול ● "האמירה שאם אתה האדם הכי חכם בחדר אז אתה לא בחדר הנכון, נכונה גם למנכ"לים. ואם זה באמת ככה, אז או שצריך לפטר את המנכ"ל או שצריך לפטר את החדר" ●"50 המשפיעות של ליידי גלובס"

נפתלי בנט, איילת שקד / צילום: שלומי יוסף, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

מהמעטפות לוועדות - כמה אתם שולטים בחדשות הפוליטיות?

בכמה גדל שיעור ההצבעה במעטפות הכפולות, מי עומד בראש ועדת החוץ והביטחון ומי עוד חבר בסיעה של שקד ובנט?

סמסונג גלקסי נוט 10 פלוס / צילום: יח"צ

מצלמה משודרגת ופיצ'ר לגיימרים: האם כדאי לקנות את הגלקסי נוט החדש?

עט פונקציונלית יותר, צבעים חיים ופילטרים לאינסטגרם: הנוט 10 פלוס נכנס לקטגוריית המכשירים שבמיינסטרים - אבל זאת בשורה חיובית

הדור שמגיע לו הכול פוגש בשוק פיננסי שאין לו לתת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

מה קורה כשהדור שמגיע לו הכל פוגש עולם פיננסי שאין לו מה לתת

ילידי שנות ה-70 המאוחרות ואילך נולדו לתקופה של צמיחה כלכלית ושינויים תעשייתיים וטכנולוגיים מרחיקי לכת ●  קל לזנוח את ההתייחסות למה עלול לקרות אם הצמיחה הזו תיעצר או אפילו רק תואט באופן משמעותי

טראמפ מחמם את שוק הנדל"ן בגרינלנד / צילומים: רויטרס, shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

טראמפ מחמם את שוק הנדל"ן בגרינלנד (והוא עדיין יותר זול מאשר בתל אביב)

התושבים בגרינלנד לא שמחו לשמוע שנשיא ארצות הברית מעוניין לקנות את האי שלהם ● אבל, המתווכים מספרים שתשומת הלב שהופנתה לעיר מזניקה עוד יותר את המחירים הגבוהים מלכתחילה

יאיר דוכין, ויצמן נגר, אביחי שניר ואפרת טולקובסקי / צילום: שלומי יוסף

"אנחנו לקראת הסופה התחבורתית המושלמת בגוש דן. פקק של יממה"

המחירים בשמים? המשקיעים אשמים במשבר הדיור? הממשלה מגזימה בהתערבות בשוק? חסרות דירות? ● בפאנל "גלובס" כינסנו הפעם 4 חוקרים: ד"ר אפרת טולקובסקי, ד"ר ויצמן נגר, ד"ר יאיר דוכין וד"ר אביחי שניר, שמסכימים כי הדרך לפתור את משבר הדיור חייבת לעבור דרך תשתיות התחבורה

יעקב ליצמן / צילום: כדיה לוי

משרד הבריאות בסיבוב פרסה: האם ביטול ההפרטה יציל את המכונים להתפתחות הילד

הורים שלא מצליחים להשיג תור לילדיהם במכון ציבורי להתפתחות הילד, יכלו בעשור האחרון לפנות למטפל פרטי ולקבל החזר התוצאה: מטפלים רבים עברו לעבוד בפרטי, והתורים הציבוריים התארכו ● ל"גלובס" נודע כי משרד הבריאות מתכוון לבטל את ההפרטה ולהפסיק את שיטת ההחזרים

שינויי מזג אויר/ צילום:  Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

הירוק היום אפור מאוד: 30 סיבות ללכת על ירוק

כבר 20 שנה שבכל שנה נרשמה עלייה בטמפרטורה הממוצעת, 2,240 אנשים בישראל מתים מוות מוקדם בכל שנה בגלל זיהום האוויר, ובירת אינדונזיה שוקעת בקצב של 25 ס"מ בשנה ● 30 סיבות למה צריך להיות לכם אכפת ממה שקורה סביבכם

מטבע של 5 שקל /צילום: תמר מצפי

מדוע השקל הוא המנצח הבלתי מעורער של שוק המטבעות?

השאלה היא לא מדוע השקל חזק, אלא מדוע הוא הכי חזק בעולם ● דעה

עמוס לוזון / צילום: איל יצהר

תביעות ענק ומוניטין בצניחה: דורי בנייה הרימה ידיים. כך זה נראה מאחורי הקלעים

הליך משפטי של חברת אינסטלציה לגביית חוב הוביל את החברה להגשת בקשה להקפאת הליכים ● בדיקת "גלובס" מגלה שהחברה איננה מעורבת בשום פרויקט נדל"ני, וכי לקריסתה "אחראים" פרויקטים שבנתה בעבר ושבגינם היא נתבעת על ליקויים רבים

 סיגל רגב–רוזנברג/צילום: אורית פניני

"יש כרוניקה של מוות ידוע מראש, צריך להחליט - ארבע קופות חולים טובות או רק שתיים"

זמן קצר לאחר מינויה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת, גילתה סיגל רגב-רוזנברג כי הגירעון השנתי זינק ב-2018 ל-440 מיליון ש' - הגבוה מאז הקמתה ● בראיון ל"גלובס" היא מדברת על התחרות, על ההתמודדות עם משרדי האוצר והבריאות וכיצד היא מתכוונת לייצב את הקופה ולהביא מבוטחים חדשים

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בארה"ב; טראמפ הקפיץ את המכס על יבוא פלדה מטורקיה

הנפט נופל מעל ל-2% ● המסחר באירופה ננעל בירידות ● מזכיר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין ציין כי הייתה התקדמות משמעותית במשא ומתן בשבוע האחרון, אך סין מקררת מעט את האופטימיות ● בורסת יפן בחופש

החוג לספרות באוניברסיטת תל אביב / צילום: מתן פורטנוי

האפליה האמיתית באקדמיה היא לא בין אוניברסיטאות ומכללות

הפער האמיתי אינו בין מרצה באוניברסיטה למרצה במכללה, אלא בין מי שפתוחה בפניו האפשרות להשכלה גבוהה וקריירה מחקרית לבין מי שהאפשרות, בפועל, חסומה בפניו ● דעה

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork ומסיושי סאן, מייסד ומנכ"ל סופטבנק / צילומים: Noam Galai, flicker, shutterstock

דיווח: סופטבנק מכינה חבילת מימון להשתלטות על WeWork

על פי דיווחים, הענקית היפנית הכינה חבילת מימון במטרה להשתלט על החברה להשכרת חללים משותפים ● בתחילת החודש ביטלה החברה את ההנפקה הצפויה

ד"ר ניסים דרוויש שותף באורבימד / צילום: תמר מצפי

חברת 89bio שהוקמה על ידי יוצאי טבע יוצאת לגייס 70 מיליון דולר בהנפקה

בשנה שעברה גייסה 60 מיליון דולר בהובלת אורבימד

מדוזה אורליה במפרץ אילת/ צילום:  גולן רידר רשות הטבע והגנים

מזל דגים: מה הקשר בין לוקוס לסביבה ומה נסראללה עושה פה?

אי ירוק בים - זה נשמע פסטורלי, אבל כשצוללים במים העמוקים רואים שזה לא תמיד ככה ● ביקור בשמורה הימית החדשה באכזיב-ראש הנקרה