גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שויד: "פגשתי את מנכ"ל סייברארק בפעם הראשונה לפני יומיים"

 הכנסות צ'ק פוינט צמחו אשתקד ב9% ליותר מ-1.6 מיליארד דולר והרווח הנקי השנתי צמח ל-686 מיליון דולר ■ המנכ"ל: "שמעתי על סייברארק רק דברים טובים, אבל הם לא ממש בתחום של זיהוי התקפות ועצירתן"

גיל שויד / צלם: יונתן בלום
גיל שויד / צלם: יונתן בלום

"התקפות סייבר מגיעות היום מכל מקום לכל מקום. כל אחד מאיתנו ומהארגונים שאנחנו נמצאים בהם חשוף להתקפות עם הכלים הכי מזיקים שיש", כך אמר היום מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שויד, במסיבת עיתונאים שערכה החברה לרגל פרסום הדוחות ל-2015.

הדוחות עצמם היו טובים, והחברה עקפה את תחזיות האנליסטים, והמשיכה להציג צמיחה יציבה. צ'ק פוינט סיכמה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של כ-458 מיליון דולר, מעט מעל תחזיות האנליסטים וצמיחה של 8.9% ביחס לרבעון המקביל, ועם צמיחה בכל אחד מקווי המוצר.

השנה כולה הסתיימה עם צמיחה של כ-9%, וצ'ק פוינט הציגה הכנסות של למעלה מ-1.6 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, נרשם רווח נקי חשבונאי (GAAP) של כ-195 מיליון דולר ברבעון, עלייה של 4.5% מהרבעון המקביל, ורווח נקי שנתי של כ-686 מיליון דולר, עלייה של 4%. על בסיס Non-GAAP הרווח הנקי צמח ברבעון ב-6.6% ל-216 מיליון דולר, ובשנה כולה הוא עלה ב-7.1% ל-766 מיליון דולר.

עם זאת, שויד פתח את דבריו בהתייחסות לא לנתונים הפיננסיים, אלא דווקא לפילוסופיה של צ'ק פוינט בנוגע לאבטחה. לדבריו, ההבדל המשמעותי בין הגנה מפני התקפות קונבנציונליות להגנה מפני התקפות סייבר הוא שבהגנה "רגילה" האמצעי המשמעותי ביותר הוא זיהוי והתרעה על התקפה - כמו למשל מצלמות בגבול המדינה, והענשה של התוקפים שמהווה אלמנט הרתעה.

"בסייבר, התופעה שונה. הרבה מההתקפות לא ניתנות לזיהוי, ואין לנו את מי לעצור. לכן האלמנט של התרעה-זיהוי - לא כל כך עובד, והשיטות של האבטחה בסייבר לא עובדות, כשהדגש הוא על זיהוי ההתקפה", אמר שויד. "לנו יש גישה שונה: אפשר לעצור את ההתקפות האלה. המטרה שלנו היא שהלקוחות שלנו יהיו צעד אחד לפני התוקפים. בתערוכת הסייבר שהייתה השבוע בת"א ראינו ש-80% מהחברות עוסקות רק בזיהוי ההתקפות, ולצערנו זה לא מספיק".

שויד ציין שצ'ק פוינט מתמקדת בטכנולוגיות של מניעת איומים, איחוד הרבה מערכות יחד, והכללת כל המכשירים בטכנולוגיית האבטחה (ענן, דאטה סנטר, סלולר ועוד).

שויד הציג כדוגמה זיהוי של התקפה מצד האקרים איראנים בנובמבר האחרון. "הם בחרו לא לתקוף ארגונים, אלא אי-מיילים פרטיים של אנשים, והיו להם הרבה מטרות בעולם, כולל אלוף בצה"ל ואלופים לשעבר", סיפר שויד. התוקפים שלחו מייל עם קישור, שמי שלחץ עליו הוריד למעשה תוכנות ריגול למחשב שלו. "אנחנו הצלחנו לא רק לזהות את ההתקפה, אלא להגיע ולזהות את התוקפים באופן אישי, לחדור לשרתים שלהם ולהבין מי היו כל המטרות, והעברנו את הממצאים לשלטונות הביטחון בישראל ובעולם".

"אנחנו לא חוששים מרכישות גדולות"

בשנה האחרונה עלה מספר עובדי צ'ק פוינט ב-23% ל-3,974 מתוכם 1,816 בישראל, לעומת כ-1,500 בסוף 2014. "השקענו ב-2015 המון בעתיד החברה ואנחנו מקווים שזה ייתן תוצאות גם בשנים הבאות", אמר שויד.

צ'ק פוינט ייצרה ברבעון האחרון 212 מיליון דולר מפעילות, רכשה מניות של עצמה ב-249 מיליון דולר ובסוף השנה היו לה בקופה מעל 3.6 מיליארד דולר. לאחרונה פורסם שהחברה מתעניינת ברכישת המתחרה סייברארק, שנסחרת בשווי 1.3 מיליארד דולר (צ'ק פוינט נסחרת בשווי של 13.6 מיליארד דולר). שויד התייחס לשאלה בנושא ואמר, "אנחנו לא מגיבים על שמועות, אבל לפני יומיים הייתי בכנס והופעתי על הבמה עם מנכ"ל סייברארק, וזו הייתה הפעם הראשונה שנפגשנו, אז אתם יכולים להסיק מזה מה שאתם רוצים".

בהמשך הוסיף, "זו חברה שאני לא מאוד מכיר, אבל תחום העיסוק שלה שונה משל צ'ק פוינט. שמעתי עליהם רק דברים טובים, אבל הם לא ממש בתחום של זיהוי התקפות ועצירתן".

סמנכ"לית הכספים, טל פיין, הוסיפה כי "אנחנו פתוחים לבצע רכישות מאוד קטנות וגם מאוד גדולות, ולא חוששים מרכישות גדולות. צריך רק למצוא חברה שמתאימה".

לשאלה על השפעת המצב הכלכלי העולמי על תוצאות החברה אמר שויד, כי "כלכלת העולם תמיד משפיעה עלינו. בשנה שעברה מטבעות אירופיים ואסייתיים נשחקו בכ-20% ביחס לדולר, אז הלקוחות קנו או שילמו פחות. עדיין, אני חושב שהביקוש למוצרי אבטחה מאוד גדול. בכל השווקים כולם חושבים שנושא האבטחה בעדיפות גבוהה מאוד".

במבט קדימה צ'ק פוינט מספקת טווח תחזיות שדומה לצפי השוק. ברבעון הראשון היא מצפה להכנסות של 395-410 מיליון דולר ורווח נקי Non-GAAP של 0.99-1.05 דולר למניה. שנת 2016 תסתיים עם צמיחה של 5.5%-9.9% בהכנסות, שיגיעו ל-1.72-1.79 מיליארד דולר; ועלייה של 6.7%-10.3% ברווח הנקי למניה, שיהיה 4.45-4.60 דולר.

 התוצאות של צ'ק פוינט

עוד כתבות

בני גנץ ובנימין נתניהו מתעלמים אחד מהשני בהצבעה לפיזור הכנסת / צילום: דני שם טוב- דוברות הכנסת

בחירות 2021: המשרוקית של גלובס מציגה – הכללים שיסייעו לנו לפקפק

ימי הבחירות שבפתח צפויים לספק לנו בפעם הרביעית בשנתיים האחרונות שלל פרטי מידע ואמירות, חלקם יהיו מדויקים וחלקם פחות ● לאיזה הבטחות להאמין ועל מה לחשוב כשצופים בסרטונים?

עמנואל בן זקן, מנכ"ל חברת צ'קמרקס / צילום: ינאי רובג'ה

"בשבוע שבו נסגרו השמיים והעולם הפכנו ליוניקורן: עברנו מהיי למשבר"

עמנואל בן זקן, מנכ"ל צ'קמרקס על האקזיט ועסקת הענק שבוצעה בימי קורונה ועל האתגרים הניהוליים של התקופה הנוכחית

רחוב קורצ’אק 5–7, קרית אונו / צילום: זיתוני הדמיות אדריכליות

"יש פה אנשים מבוגרים שכבר קשה להם לעלות ארבע קומות ברגל"

הדיירים ברחוב קורצ'אק 5-7 בקרית אונו בחרו קבלן שכבר בנה בכמה מקומות בעיר: "הלכנו לראות בעיניים את הדירות"

ג'רמי לוין, יו"ר BIO / צילום: Reuters, Nir Elias

חברת אוביד של ג'רמי לוין נכשלה בניסוי שלב 3 בתסמונת אנגלמן

החברה ממשיכה לפתח את המוצר להתוויות נוספות ● לוין: "אני עושה את זה לזכרו של דוד שלי, שהיה בעל מגבלה ונאלץ להישאר בדרום אפריקה כשברחנו ממנה"

חממות הגידול של קנטק / צילום: רפאל קדישזון

חווה, מפעל ושני בתי מרקחת: הכירו את ה"סופר-גרופ" של עולם הקנאביס

מייסדי גרין סמוק ועלה ירוק חושפים את הקנטק, שמיזגה לתוכה חברות קנאביס פעילות כדי לפעול לאורך כל השרשרת בענף: חווה, מפעל, בתי מרקחת, חברת הפצה בגרמניה וחברת ייעוץ רפואי ומועדון למטופלים ● עכשיו היא מתחילה גם לשווק את המוצרים של אורורה הקנדית באופן בלעדי בישראל

אלפי מפגינים בכיכר פריז הערב / צילום: בן כהן

חצי שנה של הפגנות: אלימות ומעצרים בהפגנה בבלפור

ההפגנות המשיכו היום בצמתים, בגשרים, בכיכרות ובסמוך למעון הרשמי בירושלים ● ההפגנה בכיכר פריז הערב היא הגדולה ביותר מזה שבועות רבים ● ארגוני המחאה מדווחים על מעצרים אלימים של לפחות 25 מפגינים

קניון איילון לאחר שפתיחתו במסגרת הפיילוט / צילום: כדיה לוי

עמיר פרץ: נמליץ לפתוח 40 קניונים מיום שני; יולי אדלשטיין: נתנגד

קבינט הקורונה צפוי לדון מחר בהרחבת הפיילוט לקניונים נוספים ● שר הכלכלה עמיר פרץ יציג מחר את ממצאי הביניים לגבי הפיילוט, שהוגדר כ"הצלחה" ● משרד הבריאות צפוי להמליץ שלא לפתח קניונים נוספים

מתנדב בניסוי החיסון לקורונה של חברת מודרנה / צילום: Taimy Alvarez, AP

ישראל חתמה הסכם משופר עם מודרנה - נקבל 6 מיליון מנות חיסון

יחד עם ההסכם מול פייזר, ובהנחה שלא יתגלו בעיות לא צפויות, עשויים להגיע לישראל במהלך 2021 מנות חיסון עבור 7 מיליון מתחסנים, מעבר לכמות המבוגרים במדינה ● על הרקע הזה, יורד הסיכוי שייעשה שימוש ב-10 מיליון מנות החיסון שנרכשו מאסטרה זניקה

איציק רכלבסקי / צילום: איל יצהר

איציק רכלבסקי: "ההייטק חטף מכה בתקופות הקורונה, אבל התאושש ממנה לגמרי"

איציק רכלבסקי הוא נשיא קבוצת יעל, שעוסקת ביישום והטמעת חומרי תוכנה וחומרה ● "ניהול המשבר ברמת המדינה מאכזב. אי פיצוי עסקים באופן יעיל, פרויקטור שלא נותנים לו לעבוד ואנשים שלא מבינים בחומר ונותנים עצות רעות"

בויאבס של מנטה ריי / צילום: אבי גנור

בויאבז, מלך המרקים, מצטרף למשלוחים ויש גם קיט להכנה ביתית

עונת המרקים נפתחה בקול תרועה, ואל שלל המרקים הביתיים מצטרף גם בויאבז ממיטב המסעדות, שהרי רק מעטים יאתגרו את עצמם בהכנה של מרק הדגים הצרפתי המהולל ● אבל השנה יש גם חידוש: ערכת בויאבז להכנה ביתית, כמעט כמו במסעדה

מאיימים על רשתות אמריקאיות / צילום: Shutterstock

"שירביט, זה הסוף": ההאקרים ממשיכים להדליף מסמכים מחברת הביטוח

לאחר ששירביט סירבה לשלם את הכופר וגם האולטימטום השני חלף, קבוצת ההאקרים פרסמה הבוקר חומרים נוספים, בהם תעודות זהות, מסמכים אישיים והתכתבויות ווטסאפ ● מטעם שירביט נמסר היום: "אירוע שמטרתו האמיתית היא להביך את החברה ובאמצעותה להביך את המשק הישראלי כולו"

מנכ"לית טחינת אל ארז, ג'וליה זהר / צילום: יח"צ

המורה למתמטיקה שהפכה מפעל טחינה קטן לאימפריה: ג'וליה זהר מדברת על הדרך, הסערה והצלקת

"בבבנק הסתכלו עליי כאילו אני אישה שלא יודעת כלום ועושה את עצמה 'אבו עלי' כשהיא באה לנהל מפעל של גברים", מספרת מנכ"לית טחינה אל-ארז, שאחרי מותו של בעלה לקחה על עצמה את המפעל המשפחתי - והפכה אותו לאימפריה ● מתוך הפודקאסט "חצי שעה של השראה עם ערן גפן"

לינדה תומס־גרינפילד, השגרירה החדשה של ארה"ב באו"ם. רגע של אופוריה / צילום: Reuters, Sipa USA

למה שמחה שגרירת ארה"ב המיועדת לאו"ם ואיך זה קשור לגלובליזם?

70 שנה העולם דגל ב"רב-צדדיות" - שיתוף פעולה גלובלי, לטובת אינטרס כלכלי, אבל עוד לפני עידן טראמפ, הגלובליזם כבר נמאס על רבים ● האם יש דרך חזרה מ"האינטרס העצמי"?

תלמידים בדרך לבית הספר בניירובי, קניה בחודש אוקטובר / צילום: Reuters, THOMAS MUKOYA

מדינות עניות עלולות להישאר בלי חיסון לקורונה וזה לא רק עניין מוסרי

המדינות העשירות כבר חתמו על חוזים לאספקת מיליארדי חיסונים מול חברות התרופות - עד 10 מנות לאדם - בעוד שהמדינות העניות נותרו מחוץ לתחרות וללא מזור לאזרחיהן ● לא מדובר רק בעניין מוסרי אלא גם פרקטי: הקורונה לא תיעלם ממערב כל עוד החצר האחורית שלו חולה

"שעת נעילה" בפונט שעיצבה מירב שחם. אותיות בהשראת טנקים / צילום: ורד אדיר

"שעת נעילה": ראיון עם מירב שחם, מעצבת הפתיח של הסדרה

מירב שחם, המעצבת של הפתיח הוויזואלי של "שעת נעילה", מספרת איך הסדרה התערבבה לה עם החיים

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

אייפקס, פוקס ואלקטרה: רגע אחרי פיטורי היו"ר, כך נראה הקרב המאסף של נחום ביתן

בעל השליטה בקבוצת יינות ביתן החליט לפטר בסוף השבוע את היו"ר שלמה רודב, שאמור היה להציל את החברה ● בעוד שהבנקים והיו"ר מקדמים עסקה עם הפניקס, ביתן מחפש משקיע שיאפשר לו לשמור על השליטה ● בין השמות שעלו: אייפקס, פוקס ואלקטרה צריכה

הבית בהרצליה / צילום: אביב קפילוטו

בית פרטי בהרצליה עם יחידת דיור מושכרת נמכר ב-3.36 מיליון שקל

הבית בשטח 200 מ"ר, על מגרש בשטח 320 מ"ר, נמכר למשפחה צעירה של משפרי דיור מהעיר

פארק הירקון. שטחי טבע, מים וצמחייה, נמפיאה בבריכה, בעלי חיים והרבה פינות נחמדות לפיקניק / צילום: אורלי גנוסר

טיול בגוש דן: תנו לירקון להפתיע אתכם

גם בגוש דן יש טבע, ואפילו תושבי האזור הצפוף בארץ יכולים לצאת למיני ספארי עם פינות חן, בעלי חיים ומסלולי טיול לא רחוק מהבית

פריים מתוך "שעת נעילה" / צילום: ורד אדיר

באיחור של 4 שנים: התאגיד מתחיל לפרוע את הצ'ק

עם סדרות מצליחות ומוערכות, השנה החולפת הייתה זאת שבה "התאגיד" עשה עוד צעד חשוב בדרכו ל"כאן", והתחיל סוף סוף למלא את ייעודו ● אז למה ההצלחה לא זולגת לחטיבת החדשות ומה יהיה עם הרייטינג

לקסוס UX / צילום: יח"צ

החשמלית הראשונה של לקסוס מרשימה ועם מחיר מפתיע

הנציגה הראשונה של לקסוס בקטגוריית הפרימיום החשמלי משלבת שימושיות, ביצועים מרשימים, הנאה מנהיגה ואיכות, כמו שרק היפנים יודעים לעשות ● טווח הנסיעה מספק את המינימום ההכרחי בפלח, אך התמחור האגרסיבי יאתגר את המתחרות