גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ביהמ"ש דחה את בקשת המדינה לביטול ההסדר עם משה פרץ

השופט קבע כי פרץ לא הפר את הסדר הטיעון שעליו חתם כאשר ביקש מביהמ"ש לשקול את ביטול הרשעתו ■ הזמר הים-תיכוני הודה והורשע בשבוע שעבר בהעלמת הכנסות של כמיליון שקל במסגרת הסדר טיעון

משה פרץ / צילום: דור מלכה
משה פרץ / צילום: דור מלכה

בית המשפט לא נותן לרשות המסים לסגת מהסדר הטיעון שנחתם עם הזמר משה פרץ. השופט הישאם אבו שחאדה מבית משפט השלום ברמלה דחה את בקשת רשות המסים לבטל את הסדר הטיעון עליו חתמה עם כוכב הזמר הים-תיכוני, שהודה והורשע ביום חמישי בביצוע עבירות מס.

אבו שחאדה קבע כי בניגוד לטענת רשות המסים, פרץ לא הפר את הסדר הטיעון שעליו חתם כאשר ביקש מבית המשפט לשקול את ביטול הרשעתו.

הבוקר (א') הגיש מנהל הלשכה המשפטית מחוז מרכז ברשות המסים, עו"ד אילן צור, בקשה דחופה לבית משפט השלום ברמלה לביטול הסדר הטיעון עם הזמר משה פרץ, אשר כבר אושר על-ידי בית המשפט ביום חמישי, ולפיו הורשע פרץ בהעלמת הכנסות בהיקף של כמיליון שקל.

בנימוקי בקשת הביטול צוין כי תנאי הסדר הטיעון, שנועד לחסוך זמן שיפוטי יקר מבית המשפט, קובעים כי פרץ יודה ויורשע על-פי הודאתו בעבירות של העלמת הכנסות, תמורת מחיקת מספר סעיפים מכתב האישום. ואולם, נטען, בעת הדיון בהסדר בבית המשפט ביום חמישי האחרון, ביקש עורך דינו של פרץ לשלוח את הזמר לתסקיר שירות מבחן, בין היתר לצורך בחינת האפשרות לביטול ההרשעה - דבר המהווה הפרה יסודית של הסדר הטיעון, מנוגד למשא-ומתן שהתקיים בין הצדדים ולהסכמת הנאשם עצמו ובאי-כוחו טרם הדיון.

לפיכך, רשות המסים עתרה, כאמור, לביטול מיידי של הסדר הטיעון, להשבת כתב האישום המקורי על כנו ולקביעת מועד להמשך דיון בהוכחות.

מדובר בבקשה חריגה ותקדימית במיוחד. מעטים מאוד המקרים שבהם המדינה מבקשת לבטל הסדר טיעון עליו חתמה, ועוד יותר מעטים המקרים שמתבקשת בקשה שכזאת כאשר ההסדר כבר אושר על-ידי בית המשפט.

ואולם, בית המשפט לא התרשם מן הבקשה. הערב, שעות ספורות בלבד לאחר שהוגשה בקשת הביטול, דחה אותה השופט אבו שחאדה, תוך שהוא קובע כי ההסכמה בין רשות המסים לפרץ הייתה שהוא יודה ויורשע בעובדות כתב האישום המתוקן - וכך אכן קרה.

"בקשת המאשימה לחזור בה מהסדר עם נאשם טרם הכרעת הדין איננה דומה למצב שבו היא מבקשת לחזור בה מההסדר לאחר הכרעת הדין", ציין השופט, וקבע כי "דרושים נימוקים כבדי-משקל לביטול הכרעת הדין, ולא התרשמתי שהם מתקיימים. בנסיבות אלה, הבקשה של המאשימה לביטול הכרעת הדין והחזרת התיק למסלול של שמיעת ראיות - נדחית".

ביום חמישי, נזכיר, הודה והורשע הכוכב ושופט התכנית "אקס פקטור בהעלמות הכנסות בהיקף של כמיליון שקל מהופעותיו, בין היתר באמצעות הוצאת חשבוניות כוזבות בסכום הנמוך מן הסכום ששולם לו בפועל או ללא הוצאת חשבוניות בכלל.

במסגרת הסדר הטיעון שנחתם בין פרץ לרשות המסים, הודה פרץ בעבירות שיוחסו לו בכתב אישום מתוקן, והורשע, על-ידי השופט אבו-שחאדה מבית משפט השלום ברמלה, ב-14 עבירות של מסירת ידיעה כוזבת או מסירת דוח או מסמך אחר הכוללים ידיעה כוזבת לרשות המסים, במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מע"מ, ושתי עבירות של השמטת הכנסה במטרה להתחמק ממס.

על-פי עובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש על-ידי עו"ד מירי בנהרדיתי מהמחלקה המשפטית (מע"מ) מחוז מרכז ברשות המסים, פרץ ואמרגנו אמנון זינדני ניהלו עסק אמרגנות והפקת אירועים שבמסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. פרץ הודה כי יחד עם זינדני הוציאו חשבוניות מס בגין הופעותיו בסכום הנמוך מזה ששולם לו בפועל, ובמקרים אחרים השניים כלל לא הוציאו חשבוניות מס כמתחייב ולא דיווחו על ההכנסות.

במסגרת הסדר הטיעון הודה פרץ כי בשיטה זו העלים בין השנים 2007 ל-2009 הכנסות מהופעותיו בהיקף של כמיליון שקל, ואת המס הנגזר מהם, וכן מע"מ בסכום של כ-140,000 שקל.

עוד הוסכם בין הצדדים כי במסגרת הטיעונים לעונש ההגנה תטען כי חלקו של פרץ ברווחים מההופעות היה 40% לעומת 60% של זינדאני האמרגן.

ההסדר לא כלל התייחסות לעונש שיוטל על פרץ, אך רשות המסים הודיעה כי בכוונתה לעתור להטלת עונש מאסר בפועל על פרץ. עוד הוסכם כי הרשות לא תערער על גזר הדין אם העונש שיטיל בית המשפט יחרוג לטובת פרץ בעיניה.

מנגד הודיע סנגורו של פרץ לבית המשפט כי הוא עותר לביטול ההרשעה - הודעה שהובילה כאמור לבקשה לביטול הסדר הטיעון באופן תקדימי.

במהלך הדיון שהתקיים ביום חמישי טען עו"ד אפרים דמרי, המייצג את פרץ, כי "מאחר שהטיעון לעונש יהיה באופן פתוח, ואנו מעריכים כי המאשימה תעתור למאסר בפועל, נבקש שכל הקשת תהיה בפני בית משפט, ונבקש לשלוח את הנאשם לקבלת תסקיר שירות המבחן שיבחן את שאלת ביטול ההרשעה".

עו"ד מירי בנהרדיתי, שייצגה את רשות המסים, דיון התנגדה לבקשה, ואולם בית המשפט קבע כי פרץ יישלח לבחינת שירות המבחן, אך מבלי שתובע בכך עמדה לעניין ביטול ההרשעה. "מבלי להביע עמדה לגבי שאלת ההרשעה של הנאשם או ביטולה, ומבלי ליצור ציפייה כלשהי אצל הנאשם מכל מין וסוג, הנני מורה לשירות המבחן להכין תסקיר לעונש בעניינו של הנאשם, ואשר יבחן, בין השאר, את שאלת ביטול ההרשעה", כתב השופט בהחלטתו.

ברשות המסים, כאמור, החליטו שלא לחכות להמלצות התסקיר, שעשויות לכלול המלצה לביטול הרשעתו של פרץ, וביקשו לבטל את הסדר הטיעון - אך בית המשפט חסם את המהלך.

 

עוד כתבות

מניות הערך/  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

יצאו מהאופנה? מוקדם להספיד את מניות הערך

בכל מה שנוגע לבחירת מניות ערך, חברות עם מכפילי רווח חד-ספרתיים גבוהים או דו-ספרתיים נמוכים עונות טוב יותר על ההגדרה ● למרות התחושה המעיקה שמניות אלה "יצאו מהאופנה", דווקא רמת התמחור המכווצת שלהן הופכת אותן להזדמנות השקעה

Libra המטבע הדיגיטלי של פייסבוק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

ליברה של פייסבוק דוחה את הטענות שהיא מאיימת על יציבות הכלכלה בעולם

בראיון בצרפת בסוף השבוע התייחס המנהל המוביל את עמותת המטבע הדיגיטלי של פייסבוק להתנגדות העצומה שמעורר הפרויקט בקרב רגולטורים בעולם ● "אנחנו נחושים לעמוד בלוח הזמנים להשקת ליברה, בין סוף המחצית הראשונה של 2020 לבין סוף השנה הבאה"

חממת גידול קנאביס של תיקון עולם / צילום: יחצ

חברות מובילות בענף הקנאביס הישראלי מתחרות על רכישתה של תיקון עולם

בין המתחרות על הפעילות: החברות קנביט, קנדוק (אינטרקיור), יוניבו ובזלת ● בעלי תיקון עולם, צחי כהן, דורש 100 מיליון דולר ותמלוגים עבור פעילות תיקון עולם בישראל ● כהן נאלץ למכור את החברה בעקבות טענות המשטרה כי אינו כשיר משפטית להחזיק ביותר מ-5% מחברת קנאביס

בני זוג במשבר / צילום: Shutterstock

"הלכת השוויון בנטל המזונות" לא חלה בעניינם של בני זוג מוסלמים

כך קבע ביהמ"ש לענייני משפחה בצפת, שדחה בקשת אב לחייב את אמן של שלוש בנותיו הקטינות במזונותיהן מכוח הלכת העליון מיולי 2017 ● הסיבה: הדין השרעי מחייב את האב אבסולוטית במזונות ילדיו ללא קשר לשאלת המשמורת

קווין בקספלר ואיזי וידרה / צילום: דניאל רייטר

איזי וידרה גייס 35 מיליון דולר להשקעה בסטארט-אפים בתחום הבידור

לפי הודעת הקרן שמשקיעה בסטארט-אפים בתחומי הבידור והמדיה, הסכום גויס מתאגידי בידור גדולים כמו סקיי, אקסל שפרינגר ופרוזיבן האירופיות, Adways היפנית, future TV הגרמנית ו-Liontree האמריקאית ● השותפים המנהלים בקרן הם איזי וידרה, לשעבר מנהל גוגל ונצ'רס, וקווין בקספלר שניהל את זרוע ההשקעות של פרוזיבן בישראל

ראש הממשלה נתניהו בדרך להצבעה במליאה/ Ronen Zvulun , צילום: רויטרס

"אם תלונות הליכוד היו נבדקות בזמן, לא היינו שוב בבחירות"

(עדכון) - בעקבות כתבתו של קלמן ליבסקינד ב"מעריב", לפיה המשטרה חקרה רק שתיים מתוך 82 קלפיות שבהן דווח על זיופים, נתניהו אמר כי ביקש לקיים דיון חירום עם יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, מיד עם צאת השבת ● דובר ועדת הבחירות: "לא הגיעה במהלך השבת כל דרישה מטעם רה"מ"

בני גנץ בבאר שבע, יום ג׳ 3 בספטמבר / צילום: אבישי פינקלשטיין, יח"צ

גנץ למלצר: "אל תיפגש עם נתניהו, הוא עושה ספין פוליטי"

כמו ראש הממשלה, גם יו"ר כחול לבן התראיין הערב לערוצי הטלוויזיה וקרא ליו"ר ועדת הבחירות לא להיפגש עם ראש הממשלה ● באשר לרוטציה בין גנץ ללפיד, ציין גנץ אין בכוונתו להפר את ההסכם

לול אפרוחים / צילום: תמר מצפי

אג"ח לא צמחוניות: חשיפה לתעשיית העוף האמריקאית

פילגרים פרייד, הנסחרת בשווי שוק של 7.5 מיליארד דולר, היא מחברות העופות הגדולות בארה"ב ● החברה מדורגת ע"י S&P בדירוג BB מינוס עם אופק חיובי ● בתשואה דולרית של כ-4% לקריאה ב-2025, מדובר בגיוון מעניין לתיק האג"ח

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה מעורבת בבורסה בת"א; דלק זינקה ב-9.6%

מדד ת"א 35 השיל 0.4%, ומדד ת"א 90 עלה ב-0.2% ● היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט ● בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מדד דאו ג'ונס סגר רצף עליות של שמונה ימים ברציפות, לראשונה זה למעלה משנה ● אתמול דווח על הקלות מצד סין במכסים על סחורה חקלאית מארה"ב

מטוס של וויז-אייר/ צילום: שאטרסטוק

כמה כסף קיבלו חברות התעופה הזרות על הפעלת קווים לנתב"ג?

מנתוני משרד התיירות עולה כי חברות התעופה הזרות קיבלו מענקים של 25 מיליון שקל על הפעלת קווים מיעדים שונים לנתב"ג משנת 2016 ועד היום ● מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי: "מענקי המשרד לחברות התעופה מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם"

הנשיא טראמפ. / צילום: רויטרס Kevin Lamarque

3 ימים לפני הבחירות: המתנה של טראמפ לנתניהו

נשיא ארה"ב צייץ כי במהלך שיחה עם רה"מ נתניהו הם דנו באפשרות של קידום ברית הגנה הדדית בין המדינות ● "אני מקווה להמשיך בדיונים אחרי הבחירות בישראל, כאשר אפגוש את נתניהו באו"ם בהמשך החודש" ● כבר לפני שבועות פרסם בן כספית את התכנון לבשר על הברית עוד לפני הבחירות, במטרה להשפיע על דעת הקהל בישראל

המייסדות של WFF, אירית קאהן, סיון שמרי-דהן ומרב וינריב / צילום: אורן טסלר

אחרי אקזיט ראשון האקסלרטור ליזמיות פותח מחזור חמישי

התכנית כוללת ליווי צמוד של "מנטוריות" בתפקידים בכירים בתעשיית ההייטק, והדרכה באסטרטגיית מוצר, גיוסי הון, יציאה לשוק ובניית צוות ● עד כה השתתפו בתכנית 36 מיזמים ב-4 מחזורים

משה ברקת/ צילום: כדיה לוי

ברקת מתערב בעסקת גזית גלוב-אטריום: דורש הבהרות לגבי תנאי הצטרפותן של מנורה והפניקס לעסקה

הממונה על רשות שוק ההון אינו מרוצה מאופן הצטרפותן של שתי קבוצות הביטוח לחברת הנדל"ן גזית גלוב, בעסקת הרכישה של מניות הציבור באטריום, הפועלת במרכז ובמזרח אירופה - תשלום של מחיר מלא עבור רכישת מניות מיעט בחברה הפרטית ● מנורה מבטחים: "מדובר בעסקה עם פוטנציאל תשואה גבוה לעמיתי ומבוטחי הקבוצה, שנבחנה ונבדקה בצורה יסודית"

עו"ד יאיר ליבוביץ' / צילום יונתן בלום

עורך הדין יאיר ליבוביץ' בשיחה על מטוסים, הלבנת הון וזיכרונות מבית סבא

השיחה האישית עם עו"ד יאיר ליבוביץ', נכדו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ', מתחילה באוויר בזמן שהוא מטיס את המטוס הקטן שבבעלותו ● הוא טוען כי הבנקים, שאותם הוא מייצג בנושא הלבנת ההון, "עומדים לבדם בחזית", ללא סיוע של המדינה ● את הוועדה שבחנה את מתן האשראי לטייקונים הוא מכנה "פופוליזם צרוף" ● על ההיכרות האישית עם סבו: "הוא היה האדם החכם והמשכיל ביותר שפגשתי מעולם"

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

ועדת הבחירות: לא ניתן לנתניהו להיפגש עם השופט מלצר

נשיאות ועדת הבחירות החליטה ברוב של 3 קולות לדחות את בקשת רה"מ להיפגש עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס, כדי לדון בפרסומים שלפיהם המשטרה לא בדקה את התלונות על זיופים בבחירות

נתניהו  טראמפ וג'ונסון  /צילומים: קובי גדעון - לע"מ, רויטרס - Erin Scott

שלטון החוק בדרך למות? שלוש חברות דמוקרטיות בצומת דרכים

שלוש חברות דמוקרטיות מנסות להחליט מה עליהן לעשות כאשר גחמת מנהיגיהן מעמידה בספק את הערובה החשובה ביותר של חירויותיהן ● בשבוע הקרוב יראה העולם כולו מה החליטו בישראל

דירה למכירה דרך תיווך / צילום: גיא ליברמן

נמשכת העלייה במכירת דירות חדשות; היצע הדירות רשם ירידה של 12% בשנה

בכל חודש גדל מספר העסקאות על דירות חדשות ב-2.5%, ואולם התחלות הבנייה קטנות, מה שמביא לירידה במלאי הדירות החדשות הבלתי מכורות

דרור אריה, יו"ר מפלגת נעם / צילום: מתוך יוטיוב

לא נורמלי: רגע לפני פתיחת הקלפיות, מפלגת "נעם" פורשת

בכל מערכת הבחירות מפלגת "נעם" לא עברה בסקרים את אחוז החסימה, וההנחה הייתה שהקמפיין הפוליטי נועד לתת חשיפה מרבית לאג'נדה נגד הלהט"ב ● ראשי המפלגה בהודעת הפרישה: "חשפנו את המזימה לגנוב את המדינה מהעם, אנחנו כאן כדי להישאר"

הפגנה נגד עליית מחירי הדיור בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

"עצרנו את כל השיפוצים המתוכננים": שוק הנדל"ן בברלין מגיב בזעזוע לתוכנית הקפאת שכר הדירה

התוכנית להקפיא את שכר הדירה בברלין כבר משפיעה על המשקיעים הפועלים בשוק שמצמצמים השקעות, ועל קבלני השיפוצים שמפטרים עובדים ● "החוקים החדשים הם בסגנון קומוניסטי", אומר בכיר ישראלי ל"גלובס"

שמואל לב/  צילום: כדיה לוי

"עדיף להשקיע במניות נדל"ן מניב מאשר לקנות דירה": שמואל לב, מבעלי אנליסט ומוותיקי שוק ההון, בראיון

שמואל לב מספר בראיון נדיר למה אין תחליף לניתוח כלכלי, על הקשר בין מנהלים טובים לחברות טובות, ואיך זה שלא מכר את מניותיו בבית ההשקעות ● וגם: איזו המלצת השקעה משתלמת נתן לבנו כשזה חגג בר-מצווה?