גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

היכן פגש דניס רוס את בכירי ענף ההיי-טק הישראלי?

וגם: זאב קלימי, חזי צאיג וגלעד ארדן מבלים בכנרת; ושוקי מדנס מחתן את בתו אדווה

דניס ודבי רוס ויונתן דוד / צילום:אסף ישראל סאן
דניס ודבי רוס ויונתן דוד / צילום:אסף ישראל סאן

ממשיכים לעשות כבוד בסביון

היכן ולמה פגש דניס רוס כמה מבכירי ההיי-טק הישראלי?

ביתם של יגאל וד"ר ציפי לנדאו בסביון, אירח ביום חמישי את ידידי הטכניון שהגיעו בכדי לתת כבוד נוסף לדב מורן ואיל וולדמן, מקבלי תואר דוקטור לשם כבוד של הטכניון (עליו בישרנו בשבוע שעבר). אורח הכבוד באירוע היה הדיפלומט האמריקאי, דניס רוס, המשמש היום יועץ מיוחד במועצה לביטחון לאומי, שהגיע עם רעייתו דבי.

עוד הגיעו: חגי שלום, יו"ר ידידי הטכניון ובעל השליטה בקבוצת הארגז ורשת טיב טעם; גדעון פרנק, יו"ר הוועד המנהל של הטכניון, לשעבר מנכ"ל הוועדה לאנרגיה אטומית; היזם יוסי ורדי; אורני פטרושקה, ממייסדי כרומטיס; זוהר זיסאפל, מייסד ונשיא רד בינת; מולי אדן, לשעבר נשיא אינטל; אהרון אהרון, מנהל מרכזי הפיתוח של אפל ישראל; גדעון שטיין, ממייסדי מובילאיי; אביב שפירא, ממייסדי Replay; מאיר מורגנשטרן, מייסד CloudOn; אירי זוהר, מייסד אקסלייט; יעקב קוטליצקי, מייסד ויסוניק; יונתן דוד, מייסד קרן דוד; ואחרים.

דניס ודבי רוס ויונתן דוד / צילום:אסף ישראל סאן

אבא מפרגן מארבע עד ארבע

כך חגג שוקי מדנס את חתונת בתו

תגידו מזל טוב. רגע לפני שבועות, ביום שישי האחרון, חיתן שוקי מדנס, מבעלי חברת הביטוח מדנס, את בתו אדווה. יודעי דבר שהיו במקום מספרים כי מדובר היה באחת החתונות המושקעות והנדיבות, אליה הגיעו כ-1,000 מוזמנים.

טקס החופה נערך בחוות רונית, כאשר בשדה סמוך למקום הוקם במיוחד מתחם מוזיקלי ענק, בו המשיכו החוגגים את המסיבה מארבע אחר הצהריים עד ארבע לפנות בוקר למחרת.

באורחים נצפו זאב רוטשטיין ואביגדור קפלן, כשבחלק האמנותי הופיעו בין היתר צביקה פיק, מרגלית צנעני ויהורם גאון. לא ידוע אם הצ'קים כיסו את ההשקעה.

הזוג מדנס ובתם אדווה  / צילום: אורלי פריד

חוגגים בבורה בורה

החברים הוותיקים נצפו בחג על החוף

את מזג-האוויר הנעים של חג השבועות ניצלו זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה; חזי צאיג, יו"ר רשות הדואר; וגלעד ארדן, השר לביטחון פנים; בבורה בורה.

הבהרה: השלושה לא עזבו את גבולות הארץ, מדובר בחוף בורה בורה שבכנרת. הם הגיעו למקום כדי לקחת פסק-זמן, ובעיקר כדי לבקר את חברם, דודיק אוחנה, בעל המקום.

מתברר כי השלושה מכרים וחברים וותיקים של אוחנה. את קלימי אוחנה מכיר 25 שנה, "עוד מהימים בהם הוא היה סוכן זוטר בקוקה-קולה", צאיג והוא חברים כ-15 שנה, ועם ארדן הוא התיידד כאשר זה הגיע לחוף לפני כ-3 שנים.

ארדן  אוחנה  קלימי וצאיג/ צילום: באדיבות בורה בורה

חלוץ נחלץ מהג'וב

הרמטכ"ל לשעבר וחברת ג'ובוקיט - כבר לא

דן חלוץ, הרמטכ"ל לשעבר, הודיע על סיום תפקידו כיו"ר ג'ובוקיט (Jobookit), המפתחת טכנולוגיות חיפוש בין עובדים למעסיקים. ג'ובוקיט, שבשליטת אריק פילסטיין המנכ"ל, ציינה אתמול (ב') כי "עם סיום 3 שנות כהונה, החליט יו"ר הדירקטוריון שלא להמשיך לכהן כיו"ר הדירקטוריון וכדירקטור, מסיבות אישיות".

בתפקידו נהנה חלוץ מתמורה חודשית של כ-8,300 שקל בתוספת מע"מ והחזר הוצאות, ועלות העסקתו ב-2015 הגיעה ל-32 אלף דולר (כ-125 אלף שקל).

עזיבתו נעשית על רקע מצב פיננסי מאתגר בו החברה נושאת הערת "עסק חי" ותלויה בגיוס מקורות מימון כדי "לעמוד ביעדי הפיתוח ומימוש תוכניותיה העסקיות".

את הרבעון הראשון סיימה ג'ובוקיט עם שורה תחתונה מאוזנת אחרי הפסד של 170 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד והפסד של כ-400 אלף דולר ב-2015 כולה.

דן חלוץ, אירוע ההתרמה של עמותת אתגרים / צילום: רוני שיצר

תחבורה 1: המנוע היהודי ימציא להם פטנטים

מדוע הגיעו בכירי רנו העולמית לישראל?

השנה היא 2016, הטכנולוגיה מחממת מנועים, וחברות הרכב מעדיפות כך או אחרת להצטרף לנסיעה. אז היכן נכון לעשות זאת אם לא בעמק הסיליקון וכאן אצלנו בישראל, בה התשוקה הסטארט-אפיסטית בשיאה?

אתמול הושק במכון לחדשנות תחבורתית שבאוניברסיטת תל-אביב מיזם לאיתור סטארט-אפים ישראליים בתחום, אותו מובילות גם רנו העולמית בשיתוף קרסו מוטורס והתוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה.

הטכנולוגיות הנבחרות ינוסו על צמד המכוניות החשמליות מבית רנו - זואי וטוויזי, שיעמדו לרשות האוניברסיטה.

לכבוד המאורע הגיעו לישראל בכירי רנו, בראשם נדין לקלר, סגנית נשיא רנו העולמית, אליה הצטרף סרג' פסולונגי, מנהל פרויקט רנו חדשנות בעמק הסיליקון. קודם להגעתה לאוניברסיטה, פתחה המשלחת את ביקורה בסיור במשכן הכנסת.

לקלר לא שכחה לפרגן לישראל והצהירה: "לישראל יש ייחודיות בלתי רגילה לחיבור בן תעשייה, טכנולוגיה, יזמות ואקדמיה, ולכן בחרה רנו לפתוח בישראל את המיזם השני שלה בעולם".

עוד הגיעו לתת ולקבל כבוד: איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס; פרופ' דני רבינוביץ, ראש בית-הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר; יואל קרסו, יו"ר קבוצת קרסו מוטורס; אייל רוזנר, ראש התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד ראש הממשלה; רועי שחורי, מנכ"ל דאצ'יה ישראל; ענת מילוסלבסקי, מנהלת חטיבת רנו בישראל; רו"ח יוסי שחק; ואחרים.

קרסו רבינוביץ ולקלר  / צילום: אסף לב

תחבורה 2: כץ נתן לה רישיון

קרן טרנר תמונה למנכ"לית משרד התחבורה

השנה היא 2016, ולראשונה בישראל ממונה אישה למנכ"לית משרד התחבורה. הכירו את קרן טרנר, המנכ"לית הנכנסת במקומו של עוזי יצחקי, שהודיע באחרונה לשר ישראל כץ על כוונתו לסיים את תפקידו.

על מינויה של טרנר הודיע השר כץ ואף הוסיף: "מינוי אישה לתפקיד הבכיר ביותר במשרד יעודד נשים נוספות למצות את כשרונן ולתרום מיכולותיהן בתחומי התחבורה השונים".

לטרנר, כך מתברר, דווקא יש ניסיון עשיר במסלולי המשרד: היא משמשת כבר מספר שנים כסמנכ"לית בכירה לפיתוח תשתיות ותיאום תחבורתי, כאשר בשנה האחרונה כיהנה גם כמשנה למנכ"ל. שיהיה לה בהצלחה.

קרו טרנר / צילום: ששון טירם

עוד כתבות

משק עזר במושב קדרון נמכר  ב–6.35 מיליון שקל / צילום: יח"צ

בכמה נמכר משק עזר במושב קדרון סמוך לרחובות?

כמה עלה בית בן 6 חדרים במפלס אחד על שטח של 2.38 דונם? ● ועוד נכסים שנמכרו והושכרו לאחרונה

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף

העליון דחה את בקשת "גלובס": הדיון בעניין חקירת מח״ש לא יצולם ולא יוקלט

חוק בתי המשפט אוסר על צילום והקלטת דיונים בבית המשפט, ללא אישור של השופט הדן בתיק ● השופט מלצר דחה את הבקשה וציין כי השופטים "שוקדים מזה זמן על הכנת תכנית מובנית לצילום והקלטה של דיונים נבחרים בבית המשפט העליון"

ח"כ אריה דרעי./ צילום: רפי קוץ

דרעי לא מחכה: מקים אשכול מועצות מקומיות ביהודה ושומרון בדרך לריבונות

עד כה המשרד נמנע מהקמת אשכול כזה ביהודה ושומרון, אך לאחר פרסום תוכנית המאה וההכרה העקרונית האמריקאית בריבונות על הרשויות, הוחלט על הצעד הזה ● מי המועצות שישתתפו באשכול?

צביקי עשת/ צילום: איל יצהר

"מסעדנות זה העסק הכי בלתי נסבל שיש. צריך להיות מטורף כדי לעסוק בתחום הזה"

צביקי עשת, העומד בראש קבוצה המונה שש מסעדות ועוד שתיים בקנה: "מסעדנות עבורי זו דרך חיים. המטרה שלי היא לא נטו פרנסה או הצלחה כלכלית, אלא העשייה" • "הצרכן הישראלי הוא המבקר הקשה מכולם. באותה נשימה, אין על הישראלים" ● אנשים שנהנים בעבודה, מדור מיוחד

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים / צילום: אמיר מאירי

מגדלים במקום גגות רעפים: אושרה במקומית תוכנית המתאר לגבעתיים

תוכנית המתאר החדשה של גבעתיים, אחת מהערים הצפופות בישראל, מעודדת פרויקט פינוי-בינוי בעיקר בשולי העיר, חניונים תת-קרקעיים ודגש על מרחב הולכי הרגל ● יעד הצפיפות המקסימלי בתוכנית הוא 60 יח"ד לדונם

פרופ’ מייקל פורטר וניר ברקת   / צילום: רמי זרנגר

קבלו תזכורת: ההיסטוריה הפחות מחמיאה של המנטור של ניר ברקת

וגם: מנכ"לית המוסד לבטיחות ולגהות, ד"ר אורנית רז, תפרוש לאחר ארבע שנים בתפקיד ● השיחה

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

גנץ: פתיחת החקירה נגד הממד החמישי - מטעמים פוליטיים

יו"ר כחול לבן בראיון ברשת ב': "לא מדובר בחקירה עדיין אלא בפרסום לפיו אחרי הבחירות תחל בדיקה. ידעתי שזה יגיע, כי יש לחצים פוליטיים על הפרקליטות לעשות זאת" ● "אני רגוע לחלוטין, לא היה פגם בהתנהלותי"

סינגפור  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

מכתב למשרד הבריאות: "דווקא מסינגפור אתם מונעים כניסת זרים?"

במכתב שהעבירו שתי ישראליות תושבות סינגפור לשר הבריאות ולשר החוץ, הן כותבות: "אם יש מדינה שיכולה לווירוס הזה – זו סינגפור! אז דווקא מהם אתם מונעים כניסה?"

סער ברכה / צילום: ולדימיר אסקין

מצבה הקשה של תהל וכישלון ניסיונות המכירה של החברה הובילו להתפטרות המנכ"ל סער ברכה

את ברכה יחליף בינתיים רוני קומר, שמונה למ"מ המנכ"ל בתיאום עם הבנקים נושי החברה ● עפ"י מקורות בשוק, הבנקים ימשיכו לממן את תהל במסגרת תוכנית התייעלות שתאפשר לפרוע כמה שיותר מחובותיה כלפיהם

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בבורסה בתל אביב בהובלת הבנקים; טבע עלתה בכ-3%

מדד ת"א 35 איבד 0.5%, מדד ת"א 90 השיל 0.8% ומדד הבנקים נפל ב-1.4% ● אלביט מערכות איבדה 1.9%, ארפורט סיטי ירדה בכ-1% במחזור גבוה ● קומפיוג'ן זינקה בכ-8% על רקע חידוש השת"פ עם בריסטול מאיירס

שלמה כפיר / צילום: איל יצהר

עובדי בזק פותחים בעיצומים בעקבות התעכבות המו"מ על ההסכם הקיבוצי

בעקבות גרירת רגליים במו"מ להבטחת זכויותיהם עם כניסת קרן סרצ'לייט לשליטה בבזק, הגיעו העובדים למסקנה שהעיכוב הוא חלק ממהלך כולל שנועד להרוויח זמן ● החל ממחר העובדים הודיעו כי לא יונפקו חשבוניות ללקוחות ולא יאפשרו הכנת הדוחות הכספיים

לארי טסלר / צילום:  Yahoo! Inc, Wikipedia

האיש שמאחורי "העתק-הדבק" מת בגיל 74

מדען המחשב לארי טסלר החל לעבוד בעמק הסיליקון בתחילת שנות ה-60, בתקופה שבה מחשבים היו בלתי נגישים לרוב הציבור ● ההמצאות שלו עזרו להפוך את המחשב האישי לכלי נוח לשימוש

אסתר חיות, אפי נוה והשופטת מרגולין־יחידי / צילומים: ברני ארדוב וואלה, כדיה לוי, דוברות בתי המשפט

מה הוביל שופטת ושתי פרקליטות להיפגש בחשאי עם אפי נוה

שופטת השלום לימור מרגולין-יחידי ושתי פרקליטות נפגשו בחשאי ב-2017 עם יו"ר הלשכה דאז אפי נוה ועם חברת הוועדה לבחירת שופטים ● נשיאת העליון אסתר חיות גילתה על כך בדיעבד וזעמה ● לאחרונה פרשה מרגולין-יחידי, ופסק הדין האחרון שלה קבע כי סיקור חיובי יכול עקרונית להיחשב שוחד

חיבורי כבלים פיראטיים / אילוסטרציה: שאטרסטוק

ניתוק רשתות התקשורת הפיראטיות בצפון: ביהמ"ש הורה לחברן מחדש

בעקבות חשיפת "גלובס": מפעילי הרשתות הפיראטיות הסתערו על משרד התקשורת ועל רה"מ נתניהו שבמקרה היה בצפון בסיור בחירות, ודרשו להורות להוט לחבר מחדש חיבורים בלתי חוקיים ● ביהמ"ש אילץ את הוט לחבר מחדש את הרשתות עד 4 במרץ, אז יתקיים דיון במעמד הצדדים

אורנה דריזין, בעלת השליטה בנקסטייג' / צילום: איל יצהר

חברת המחקר והפיתוח המקומית שתשתמש בקנאביס לשיפור פוריות הגבר

המטרה היא לפתח משפחה של חומרים הפועלים על רצפטורים קנבינואידים בגוף כדי לשפר את תפקוד הזרע

בניה ירוקה באוסטרליה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בדרך למדינת בנייה ירוקה: התקנות שכל ענף הבנייה צריך להכיר

ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה הצביעה היום על ההמלצות לתקן הבנייה הירוקה בישראל ● התקנות החדשות שצפויות להתאשר במועצה הארצית בתוך כשבועיים ייכנסו לתוקף עד 2025

ענת כהן דייג / צילום: רמי זרנגר

קומפיוג'ן מרחיבה את ההסכם עם בריסטול מיירס; יצאו לניסוי נוסף

לחברות שיתוף פעולה שהוביל בעבר להשקעה של 12 מיליון דולר בקומפיוג'ן; במסגרת שיתוף הפעולה הנוכחי יבחן מוצר של קומפיוג'ן עם מוצר של בריסטול שעדיין נמצא בפיתוח

מה אפשר לקנות ב-1.2 מיליון שקל באזור חיפה / צילומים: איל יצהר. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-1.2 מיליון שקל באזור חיפה

4.5 חדרים בקריית מוצקין, 4 חדרים בקריית ביאליק, 3.5 חדרים בזכרון יעקב או 4 חדרים בחיפה?

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

הכנסות Wix ב-2020 צפויות להתקרב למיליארד דולר; למרות הצמיחה המהירה, החברה עדיין לא מרוויחה

חברת האינטרנט צמחה בשנת 2019 ב-26.1% בהכנסות, שהגיעו לרמה של כ-761 מיליון דולר ● Wix סיימה את השנה עם הפסד נקי בסך 86.4 מיליון דולר, גבוה מההפסד שנרשם ב-2018

מתקן ההתפלה פלמחים / צילום: שלומי יוסף

חריגות במים: המשטרה פתחה בחקירה נגד מפעילת מתקן ההתפלה בפלמחים

"גלובס" חשף חריגות במים במתקן ההתפלה שורק • אלא שהפארסה לא נגמרת כאן ● ל"גלובס" נודע כי דיווחים כוזבים אודות בדיקות המעבדה במתקן ההתפלה של פלמחים עומדים כעת בלב חקירת משטרה • איך בשניים מחמשת מתקני ההתפלה בארץ התגלו חריגות ומשרד האנרגיה שותק?