גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

TGI: "ישראל היום" נצמד ל"ידיעות"; "הארץ" מתרסק

החשיפה למהדורת ימי החול של "ישראל היום" בינואר-יוני: 39.7%, לעומת חשיפה של 34.9% ל"ידיעות אחרונות" ■ "מעריב הבוקר" מבסס עצמו כעיתון השלישי בחשיפתו

סקר TGI שפורסם היום (ב') מצביע על כך שהעיתון "ישראל היום" הצליח לסגור פערים מול "ידיעות אחרונותגם בכל הנוגע לחשיפה למוספי סוף השבוע, בו נרשמה עד כה הובלה של העיתון הוותיק שבבעלות נוני מוזס. בימי החול הפער בין העיתונים נותר דומה, וההובלה של "ישראל היום" בו נעה סביב 5%.

כך, בין החודשים ינואר ליוני 2016 רשמה מהדורת ימי החול של "ישראל היום" ירידה קטנה לחשיפה של 39.7% לעומת 40.8% בחציון המקביל אשתקד (ועלייה מ-38.2% בחציון הקודם). באותה תקופה ירד "ידיעות" ל-34.9%, לעומת חשיפה של 35.5% שרשם אשתקד.

בשני המקרים השינויים אינם מובהקים סטטיסטית, אך הפער בין שני העיתונים - שעל היריבות ביניהם אין צורך להכביר מילים - הוא כן בעל מובהקות סטטיסטית ועומד כעת על 4.8 נקודות אחוז (אשתקד הוא כבר עמד על 5.3 נקודות אחוז, אך לפני חצי שנה צומצם לפחות מ-3 נקודות אחוז).

את השינוי המשמעותי יותר רושם כאמור החינמון שבבעלות שלדון אדלסון, המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בגזרת סוף השבוע, תחום שעד כה נשמרה בו הובלה ברורה יחסית של "ידיעות". בין ינואר ליוני 2016 הגיעה החשיפה לגיליונות סוף השבוע של "ישראל היום" ל-37.6% - נתון שהוא למעשה כמעט זהה לזה שמציג כעת "ידיעות אחרונות" בגזרה הזו: 37.7%.

בגזרת העיתונות הכלכלית, שלושת העיתונים רושמים התחזקות או לכל הפחות שומרים על יציבות. תלוי אם משווים את חצי השנה האחרונה לתקופה המקבילה לה ב-2015 או לחציון הקודם. "כלכליסט", העיתון הכלכלי שבבעלות "ידיעות אחרונות", מציג בחצי השנה האחרונה חשיפה של 11.3% - זינוק חד יחסית לעומת החציון הקודם בו השיג 9.5%, אך יציבות בהשוואה לחציון המקביל.

"דה מרקר", העיתון הכלכלי מבית "הארץ", השיג בחציון האחרון חשיפה של 5.4%, התחזקות לעומת החציון המקביל (4.5%) ויציבות לעומת החציון הקודם. "גלובס" עולה בחשיפתו ל-4.6%, לעומת 4.3% בחציון המקביל, ו-4% בחציון הקודם.

עוד נתון מעניין בתחום העיתונות היומית נוגע לעיתון "הארץ", שבחצי השנה האחרונה ירדה החשיפה שלו ל-3.9% בלבד, זאת לעומת 4.6% אשתקד ו-5.7% בחציון הקודם. 

הירידה הזאת של הארץ מחזירה במידת מה לתמונה את "מעריב השבוע", השייך לאלי עזור, שהוא העיתון הכללי הנוסף שנמכר במהלך ימי השבוע (לא לבלבל עם "מעריב הבוקר", לשעבר "ישראל פוסט", שהוא החינמון שמופץ על-ידי הקבוצה שבשליטת עזור, שהגיע לחשיפה של 7.2% במחצית הראשונה של 2016). גם "מעריב" רשם ירידה מסוימת בהשוואה לחציון המקביל בו זכה ל-4.2%, אך כעת חשיפה של 3.9% מספיקה לו כדי להשתוות ל"הארץ" (בהשוואה לחציון הקודם מדובר עבורו בעלייה קלה).

התמונה הופכת מעניינת יותר בגזרת סוף השבוע, כשגם שם נרשמת ירידה חדה יחסית בחשיפה ל"הארץ": 4.3% בלבד בחציון הנוכחי, לעומת 6.6% בחציון הקודם ו-5.9% אשתקד. "מעריב סופהשבוע" עם 5.5% (ירידה לעומת חציון מקביל ועלייה לעומת חציון קודם) הוא כעת העיתון בתשלום השלישי הכי נקרא, אם כי מיותר כמעט לציין שהפערים בינו לבין "ידיעות אחרונות" (פעם יריבו המושבע) ו"ישראל היום" הם עצומים. 

שיעורי החשיפה בעיתונים יומיים - 2

 

שיעורי החשיפה של הירחונים

רדיו: גלגלצ המואזנת ביותר

בתחום הרדיו רושמת גלי צה"ל עלייה ועוקפת את רשת ב'. תחנת האקטואליה הצבאית עולה לחשיפה של 25%, לעומת 23.8% בחציון המקביל ונתון דומה בחציון הקודם. רשת ב' יורדת ל-23.5%, לעומת 24% בחציון המקביל (בהשוואה לחציון הקודם מדובר בעלייה מ-22.6%).

גלגלצ מוסיפה להיות התחנה המואזנת בישראל עם חשיפה של 37.6% בחציון האחרון. מדובר בעלייה של 34.2% לעומת החציון המקביל ושל 35.6% לעומת החציון הקודם. 

בתחום תחנות הרדיו האזורי, רדיו ללא הפסקה 103FM שבשליטת אלי עזור היא התחנה המואזנת ביותר בחציון הנוכחי (בבדיקה של השנה כולה, הזוכה בתואר היא רדיוס שבבעלות דוד ב-בסט). התחנה הגיעה במהלך התקופה לחשיפה של 10.7%, לעומת 8.9% לרדיוס. 99FM, אף היא בבעלות עזור, הגיעה ל-8.9% - עלייה זניחה בהשוואה לחציונים האחרונים. 

תחנות אזוריות בולטות נוספות הן רדיו לב המדינה (91FM), שעלה לחשיפה של 6.4% בחציון; רדיו קול חי עם 5.3%, שמותיר מאחור את המתחרה החרדי קול ברמה, שהסתפק בחציון ב-4.2%; ורדיו דרום, שרשם עלייה ל-5.3%. 

שיעורי החשיפה של תחנות הרדיו

עוד כתבות

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 22 בספטמבר

אתמול באיכילוב: שבעה פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

הבר "ביר גארדן" בתל אביב סגור ונעול. סגר סבב ב' / צילום: כדיה לוי, גלובס

יוגבלו הפגנות ותפילות, תותר טבילה במקווה: כל מה שמותר ואסור במסגרת המגבלות החדשות

בין ההנחיות: תותר העבודה במקומות עבודה חיוניים בלבד, יציאה מהבית עד למרחק של קילומטר ותחבורה ציבורית תפעל במתכונת מזערית ● יותרו העברה של קטין בין הוריו החיים בנפרד ונסיעה לטיפול חיוני לווטרינר ● ועדת חוק חוקה ומשפט תחליט האם לאשר את התקנות בהמשך היום

הפגנת העצמאים ברחוב בן יהודה בת"א / צילום: יח"צ

מחאת עצמאים: תקיעה בשופרות וקריאה לממשלה להימנע מהחמרת הסגר

מאות עצמאים הפגינו נגד צעדי הממשלה להחמרת תנאי הסגר והכוונה לסגור מקומות עבודה שאינם חיוניים ● ההפגנה, שיזמו ראשי ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים בישראל, התקיימה ברחוב בן יהודה בתל אביב אשר כשליש מעסקיו נסגרו במהלך משבר הקורונה

עודד פורר / צילום: שלומי יוסף

הצעת חוק חדשה בכנסת: ביטקוין יוכר כמטבע ולא כנכס לצורכי מיסוי

ארבעה חברי כנסת מסיעת ישראל ביתנו הגישו הצעת חוק פרטית, שמבקשת לתקן את המיסוי של פעילות במטבעות דיגיטליים מבוזרים, כך שמכירת ביטקוין לא תחויב במס רווח הון בשיעור של 25%

אוהד עיני / צילום: תמר מצפי

משרד המשפטים מתייצב לצד השמאים ומתנגד למערכת ממוחשבת שתחליף אותם

מועצת מקרקעי ישראל אישרה לרמ"י לפתח מערכת ממוחשבת לקביעת שווי מקרקעין, דבר שהביא לסערה בקרב שמאים שחוששים לפרנסתם ● כעת מתייצב השמאי הממשלתי לצד השמאים ואומר ל"גלובס" כי "מערכת אוטומטית אינה תחליף לשיקול הדעת של השמאי בקביעת ערכי הקרקע"

משרדים של שלמה סיקסט  / צילום: כדיה לוי, גלובס

אניגמה בשוק הרכב: למה נבואות הזעם על המשבר בליסינג לא התממשו בינתיים

הירידה הצפויה בפעילותן, לצד המינוף הגבוה שבו הן פועלות, הובילו בשבועות הראשונים של המשבר לצניחה בערך האג"ח שהנפיקו חברות הליסינג הישראליות ● מאז חזרו האג"ח לתשואות חד-ספרתיות, והחברות רשמו רווחים במחצית השנה, למרות ירידה בהכנסות ● בעקבות הדוחות הרבעוניים

רשת מזון /צילום:  Shutterstock  א.ס.א.פ קריאייטיב

תור הזהב של רשתות המזון: הנגיף הקפיץ את הרווחים והדגיש את חשיבות האונליין

בסיכום 2020 צפויות רשתות המזון להציג שנת שיא, עם גידול בהכנסות המצרפיות וברווח, כשרובן מעדכנות כי גם החודשים יולי ואוגוסט לוו בצמיחה משמעותית בצריכה ● הנהנות העיקריות בתקופת הקורונה הן רשתות שמפעילות חנויות שכונתיות ● בעקבות הדוחות הרבעוניים

ההפגנה בבלפור / צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות

מאיפה הגיעה שמועת השווא על מפגינים שהפיצו קורונה בקיבוצים

שמועת שווא על תחלואה בקיבוצים מגויסת להוכיח את נזקי ההפגנות. הנה העובדות ● "המשרוקית של גלובס"

משה לארי / צילום: דוברות בנק מזרחי טפחות

הציבור ומשקיעי הנוסטרו נענו להצעת הרכש של מזרחי טפחות לאגוד והמיזוג יוצא לדרך

בעלי מניית אגוד יקבלו כ-1.4 מיליארד שקל, רובם ב-7.8% ממניות מזרחי טפחות כשבעלי המניות הגדולים באגוד יתנו תוספת תמורה לבעלי מניות המיעוט ● מזרחי טפחות דיווח על שיעור היענות של 97.3% ● העסקה נחתמה במקור כבר ב-2017

פגישת השר כ"ץ ויו"ר ההסתדרות בר־דוד. סיכמו להקים צוותים משותפים לגיבוש פתרונות / צילום: דוברות ההסתדרות

קיצוץ שכר השרים לא יספיק: הקורונה היא הזדמנות לתיקון המגזר הציבורי

הפחתת שכר של 10% לשרים ובכירים נוספים היא סמלית וחשובה אבל הגיע הזמן לטפל גם בבעיות העומק של המגזר הציבורי, בדיוק כפי שהבטיח שר האוצר ישראל כ"ץ ● האם הוא גם יקיים?

ג'ונסון אנד ג'ונסון./  צילום: רויטרס

ג'ונסון אנד ג'ונסון מצטרפת למובילי המירוץ לחיסון לקורונה

לאחר שהדגימה שהמוצר שלה יוצר נוגדנים אצל מתנדבים בשלבים המוקדמים של הניסוי, ג'ונסון אנד ג'ונסון החלה בניסוי שצפוי לגייס 60 אלף מטופלים ● זאת לעומת 30,000 בניסוי של חברת מודרנה ו-44,000 בניסוי של חברת פייז

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

אמזון: עד סוף 2020 נגייס עוד 150 עובדים בישראל

עם התוספת, צפויה מצבת העובדים במרכזי הפיתוח של אמזון בישראל לעמוד על 1,300 עובדים ● המשרות המדוברות לא יהיו בתחומי המסחר הקמעונאי המקוון, אלא במסגרת פעילות הפיתוח של אמזון בישראל הנוגעות לשירותי הענן שלה AWS, וכן על הפעילות המבוססת על חברת אנפורנה

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

'ימים נוראים' בוול סטריט: הנאסד"ק צנח ב-3%, הדאו ג'ונס ב-2%

החששות של המשקיעים חזרו לקדמת הבמה בעוד מדד הפחד קפץ ● בורסות אירופה ננעלו בעליות למרות העלייה בתחלואה וחולשה בנתוני המאקרו בספטמבר ● הנפט (WTI) טיפס מעל 40 דולר לחבית ● נייקי זינקה לאחר הדוחות; טסלה איבדה גובה על רקע האכזבה מ"יום הסוללה"

מתוך האתר של חברת כנפי משק / צילום: צילום מסך

"שומרי הסף כשלו ובמשך 15 שנה לא גילו כי דוחותיה של כנפי משק מפוברקים"

כך כתב הנאמן הזמני עו"ד שאול קוטלר בדוח שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב ● חברת התיירות הקיבוצית חשודה באי-סדרים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ● הנאמן המליץ לתת צו לפירוק החברה ולמנות נאמן להליכי חדלות הפרעון

מטוס של אל על ממריא משדה תעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

לקראת העברת השליטה: רוזנברג התחיל לחפש דירקטוריון חדש לאל על

בעל השליטה החדש אלי רוזנברג מתכוון להחליף את כל הדירקטוריון של חברת התעופה, וזהות החבר הראשון כבר ידועה - ג'ייסון גרינבלט ● רוזנברג שלח מכתב ליו"ר אל על הנוכחי ולמנכ"ל ובו דרש כי "השימוש בכספים שהוזרמו לקופת החברה אחרי ההנפקה יעשה ב"צורה אחראית ושקולה"

מכונית אוטונומית של מובילאיי בכנס משקיעים של החברה שנערך בחודש שעבר / צילום: אינטל, יח"צ

מובילאיי מתרחבת לאיחוד האמירויות: מתכננת להקים בדובאי שירותי תחבורה אוטונומיים

החברה חתמה על הסכם עם קבוצת הנדל"ן והרכב מדובאי אל-חבטור, לשיתוף פעולה בתחום הרכב האוטונומי והמיפוי ● השתיים יחתרו להקמת שירותי מוניות רובוטיות בדובאי בתוך שלוש שנים

ישראל כ"ץ / צילום: אוהד צויגנברג-ידיעות אחרונות

זה המתווה שיציג כ"ץ למניעת סגירת מקומות עבודה בזמן הסגר

לדברי האוצר "תוכנית 'הלב הפועם של הכלכלה' נועדה לאפשר למגזר העסקי להמשיך לפעול גם בתקופת הסגר, לצד שמירה קפדנית על הנחיות הבריאות" ● על-פי האוצר התוכנית מתבססת על הגברת אכיפה והסברה, חתימת אמנה מחייבת עם המגזר הפרטי, ותמיכה בהתאמות נדרשות

מטוס של אל על / צילום: יח"צ

אל על למדינה: אלי רוזנברג איש קש של אביו. יש למנוע את העברת השליטה

במכתב של אל על לשר החוץ ולשרת התחבורה נטען כי הרוכש של החברה הישראלית הוא רוזנברג האב והיותו ללא אזרחות ישראלית מנוגדת לתקנות החברה ● עוד נטען במכתב כי נציגי הרוכש היו מודעים לבעיה: "לקני רוזנברג יש בן שכבר כמה שנים לומד בישיבה בישראל ואנחנו נרשום את המניות על שמו"

ג'ו ביידן ודונלד טראמפ / צילום: Associated Press

"טראמפ ינסה למכור תקווה, ביידן ינסה לשווק חמלה": מתכוננים לעימות הראשון בבחירות לנשיאות ארה"ב

העימות הנשיאותי הראשון בין טראמפ לביידן בפתח, ולשני הצדדים יש מטרה אחת: לא להפסיד ● ד״ר ישראל ויסמל-מנור מתארח בפודקאסט 'המדריך לטראמפיסט' ומסביר על המפגש הטלוויזיוני שיכול להכריע קמפיינים ● האזינו

בורסת טוקיו / צילום: Koji Sasahara, Associated Press

ירידות באסיה בהובלת מניות הטכנולוגיה: הונג קונג צונחת ב-1.8%

המדד המרכזי בבורסה בדרום קוריאה מוביל את הירידות בצל המתיחות עם צפון קוריאה ● החוזים העתידיים על המדדים המובילים בניו יורק מאותתים על המשך הירידות