גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר מדברת על החיים התובעניים שלה

תג המחיר שבו נמכרה לורייזון, 4.83 מיליארד דולר, נחשב נמוך מאוד לעומת שווי השוק של יאהו בתחילת המיליניום - 125 מיליארד דולר ■ ראיון

מאריסה מאייר / צילומים: רויטרס
מאריסה מאייר / צילומים: רויטרס

4.83 מיליארד דולר - זה הסכום שהסכימה ענקית התקשורת וריזון לשלם על פעילות האינטרנט של יאהו בסוף חודש יולי השנה. תג המחיר הזה נחשב נמוך במיוחד, שכן בשיא תהילתה, בתחילת שנות ה-2000, שווי השוק של יאהו  עמד על 125 מיליארד דולר בקירוב.

אפילו לפני כ-8 שנים עוד הציעה מיקרוסופט בראשות סטיב באלמר לשלם 44 מיליארד דולר על החברה. יאהו - הקיימת כבר כ-22 שנה והייתה מחלוצות האינטרנט - נראית לעתים קרובות מדי כחברה אובדת עצות. לא מעט מהאשמה למצב של החברה מוטל לעתים קרובות לפתחה של המנכ"לית המיתולוגית מאריסה מאייר (בת 41).

לפני 4 שנים בקירוב הגיעה מאייר ליאהו, אחרי קריירה מוצלחת מאוד בגוגל. מאייר הייתה אחד העובדים הראשונים בגוגל, צמחה להיות סגנית נשיאה ונהפכה מעין הדוברת של גוגל. המעבר ליאהו עורר סערה בעמק הסיליקון והיא נרשמה כהבטחה גדולה, שלא בטוח שמאייר מצליחה לממש. סדרת הרכישות שהוציאה לפועל, המסתכמת ב-3 מיליארד דולר, לא נרשמה כהצלחה גדולה - בעיקר רכישת פלטפורמת הבלוגים טמבלר ב-1.1 מילארד דולר, ששוויה נחתך מאז בעשרות אחוזים.

נוסף על כך, גם המינויים שלה בחברה לא נרשמו כהצלחה גדולה. סערה גדולה התעוררה כשהתברר שמאייר עשויה להרוויח 55 מיליון דולר בקירוב מעסקת המכירה לווריזון, אם כי ישנן גם הערכות שהסכום יכול להיות מוכפל - תלוי באופציות שקיבלה. לא רבים חושבים שמגיע לה הסכום הזה. לא רבים מסכימים אפילו שהיא שווה את המשכורת הבסיסית שלה - מיליון דולר בשנה.

"כשאני מסתכלת על כל מה שהחברה השיגה לאורך שנות קיומה ועל איפה שאנחנו היום, אני לא יכולה להיות גאה יותר בקבוצה שלנו ובמה שהיא הייתה ועודנה מסוגלת להשיג", אמרה מאייר לאחר העסקה עם וריזון. לא רבים מסכימים איתה, ורבים דווקא כן שותפים לאכזבה ממאייר, שנחשבת אחד האנשים המבריקים בעולם הטכנולוגיה. עם זאת, למרות כל הביקורת, אומרת מאייר שהיא מתכוונת להישאר ביאהו: "אני מתכננת להישאר. אני אוהבת את החברה, ואני רוצה לראות אותה עוברת לפרק הבא". כך היא אומרת בראיון מיוחד לבלומברג.

- מה עורר את העניין שלך בטכנולוגיה?

מאייר: "הלכתי לסטנפורד, והתחלתי לימודי הכנה לרפואה. אחרי השנה הראשונה שלי, חזרתי לווסו (בוויסקונסין), העיר שבה גדלתי, והבנתי שאני לומדת את כל אותם הדברים שלומדים החברים שלי, שהלכו לאוניברסיטת וויסקונסין-מדיסון. כולנו שיננו את אותו המידע, והיו לנו אותם אטומי ומולקולות פחמן. מה שאני עשיתי היה הרבה יותר יקר, אז איך אני יכולה להפיק את המקסימום מסטנפורד? בדרך חזרה לאוניברסיטה, בסתיו, התחלתי לעבור על רשימת הקורסים, וכך מצאתי מסלול לימודים ראשי חדש, מערכות סמלים, שמשלב פילוסופיה, פסיכולוגיה, בלשנות ומדעי המחשב. מתבוננים באופן שבו אנשים לומדים, כיצד אנשים מנמקים דברים, ואז מבקשים ממחשב לעשות את אותם הדברים. זה כמו ללמוד את המוח בלי הדם".

- הצטרפת לגוגל ב-1999 כעובדת מספר 20 של החברה. זה הרגיש כמו מקום מיוחד כבר בתקופה המוקדמת ההיא?

"לארי (פייג') וסרגיי (ברין) הם הוגי דעות שלא ייאמנו. מסלול הקשת שבו הם עברו תוך שנה אחת בלבד - מלהיות סטודנטים לתואר שלישי ללהיות מנהיגים עסקיים - היה באמת מרשים. בשנה הקודמת הם עוד שוטטו בקמפוס ברולרבליידס ונזפו בסטודנטים אחרים לתארים מתקדמים על שהפריעו להם.

"התראיינתי גם במקינזי, שהיא חברה נהדרת. אבל היו לי כמה חברים שהלכו לשם וסיפרו: 'אנחנו נותנים את המצגות, ואז אנחנו יוצאים מהחדר והמנהלים מקבלים את ההחלטות'. במחזמר 'המילטון' יש שיר בשם 'החדר שבו זה קורה'. הרגשתי כאילו בגוגל אני אהיה בחדר. אפילו אם את נכשלת, את לומדת כל כך הרבה מזה שאת נמצאת במקום שבו מתקבלת ההחלטה".

- מה הדבר החשוב ביותר שלמדת מלהיות חלק מההחלטות הגדולות האלה?

"אם את נותנת לאנשים חכמים את אותם הנתונים, בסופו של דבר הם יגיעו לאותן ההחלטות. למדתי את החשיבות שבשיתוף מידע ובשקיפות, וניסיתי להביא את זה ליאהו. משהו נוסף שמתעלמים ממנו בסיפור של גוגל הוא הערך של עבודה קשה. כשכתבים כותבים על גוגל, הם כותבים עליה כאילו זה היה בלתי-נמנע. החוויה האמיתית הייתה יותר כמו 'תוכלי לעבוד 130 שעות בשבוע?' התשובה היא 'כן', אם את נוקטת אסטרטגיה לגבי מתי את ישנה, מתי את מתקלחת, ובאיזו תכיפות את הולכת לשירותים. חדרי הנמנום בגוגל היו שם בגלל שהיה בטוח יותר להישאר במשרד מאשר ללכת למכונית שלך ב-3:00 לפנות בוקר. בחמש השנים הראשונות שלי עבדתי לפחות לילה שלם אחד בכל שבוע, חוץ מכשהייתי בחופשה - והחופשות היו מעטות מאוד".

- וואו.

"בעלי (משקיע ההון סיכון זקרי בוג) מנהל משרד לחללי עבודה שיתופיים בסן פרנסיסקו. הוא מנהל את העבודה שלו משם, וחברות סטארט-אפ אחרות עוברות דרך המקום ההוא. אם הולכים לשם בשבת אחר-הצהריים, אני יכולה להגיד לך אילו חברות סטארט-אפ יצליחו, אפילו בלי לדעת מה הן עושות. להיות שם בסוף השבוע זה אינדיקטור אדיר להצלחה, בעיקר מכיוון שהחברות האלה לא סתם נוצרות יש מאין. הן קיימות הודות לעבודה קשה".

כשהצטרפת ליאהו כמנכ"לית ב-2012, היו שני אתגרים: האחד היה דעיכת העניין במוצרי החברה; השני היה אתגר הנדסה פיננסית שהתרחש כשהאחזקה של יאהו בעליבאבא הייתה שווה יותר מפעילות הליבה. האם זו הייתה הפתעה?

"ידעתי שאקדיש המון זמן למאמצים לסייע ליאהו לקחת את המוצרים שלה ולעבור ממחשבים שולחניים לטלפונים ניידים. לא ידעתי כמה זמן אקדיש ללימוד דברים כמו חוקי המס ולגיבוש דעה על המסחר המקוון הסיני".

- למה זה היה כל-כך קשה ליאהו להפוך ניידת?

"היו רגעים בתחילת שנות האלפיים, שאנשים לא הבינו היכן יאהו נגמרת ומתחיל האינטרנט. קשה לעבור ממדיום אחד לשני ולשמור על אותה רמה של מודעות בקרב הצרכנים. פייסבוק היא שחקנית דומיננטית, אבל אפילו על פי האומדנים שלהם, הם זוכים ככל הנראה רק ב-20%-25% מסך הזמן שמבלים אנשים בנייד. המדיה כיום הרבה יותר מפוצלת".

- באחרונה הכרזת שיאהו הסכימה למכור את פעילויות הליבה שלה באינטרנט ובמדיה לווריזון תמורת 4.8 מיליארד דולר. למה זו תוצאה טובה לחברה שבעבר הייתה לה משמעות תרבותית כזאת?

"היו לנו בעלי מניות עם שתי קדימויות שונות. יש לנו כמה אנשים שהחזיקו במניות יאהו מכיוון שבאמת היה אכפת להם מפרסום דיגיטלי ומהאינטרנט ומהבראה אפשרית שם. והיה לנו סט אחר של בעלי מניות, שהחזיקו במניות בגלל שהם ראו המון עסקאות חיוביות שיוכלו להתרחש עם הנכסים האסיאתיים המאוד גדולים ורווחיים הללו. והיו לנו חובות לשניהם כצוות ההנהלה של החברה. הרכישה בידי וריזון היא דרך להרוג שתי ציפורים במכה אחת".

- איך זה למכור חברה בד בבד עם מאמצייך להבריא אותה?

"במועד מוקדם יותר השנה הייתה תקופה שבה ניהלתי את החברה, מכרתי את החברה, הבאתי חברים חדשים למועצת המנהלים (לאחר שיאהו יישבה מאבק עם בעלת המניות Starboard Value, שפעלה לקידום האינטרסים של בעלי המניות בחברה), ובמקביל ילדתי תאומות, וגם היו לי בעל ובן בגיל 3.5. כל אחד מאלה הוא עבודה במשרה מלאה. היה רגע שבו מישהו אמר לי: 'וואו, יש מצב שאת האדם העסוק ביותר על כדור הארץ'. באזור המערב התיכון, שבו גדלתי, אתה מתעלם ממחמאה כזאת ומעריך מאוד אנשים עסוקים מאוד בעולם, כמו הנשיא אובמה. ואז הנשיא אובמה התחיל להעלות קובצי וידיאו ביוטיוב בשביל הכייף".

- ילדת את הילד הראשון שלך זמן קצר לאחר שהצטרפת ליאהו, ובדצמבר ילדת תאומות בה בעת שהשערורייה סביב המאבק עם בעלי המניות הייתה בעיצומה. איך עשית את זה?

"החברה לא הייתה במצב שבו המנכ"ל יכול ללכת הביתה לארבעה עד שישה חודשים, אז שילבתי את הבן שלי בחיי היומיום. בארבעת החודשים הראשונים לחייו, פשוט הבאתי אותו לחדר כשערכתי שיחות ועידה. הוא כאילו תינוק עסקים קטן כזה. את מתחילה לדבר על הכנסות או מנהלת מו"מ על הצעה או עסקה, והוא מיד כאילו מבין את זה. התאומות היו ההלם וההפתעה הגדולים ביותר בחיי. זה היה כמו לזכות בלוטו".

- האם זה מטריד אותך שנמתחת ביקורת על הבחירות שעשית בתחום ההורות?

"לדעתי, פשוט יש לגמרי יותר מדי שיפוטיות לגבי האמהות. יש אמהות שרוצות לעבוד. יש אמהות שצריכות לעבוד. יש אמהות שרוצות להישאר בבית, ויש אמהות שצריכות להישאר בבית. אחת העצות הטובות ביותר שקיבלתי אי-פעם היא שתמיד יש המון אפשרויות טובות שמהן ניתן לבחור, ואז יש את האחת שבה בחרת, שלה התחייבת ושבה הצלחת. במקרה שלי, אני לא ממש חשה כאילו בחרתי לא לקחת חופשת לידה. זו פשוט הייתה עובדת חיים. ילדתי ילדים בריאים. הייתה לי חברה שהייתה זקוקה לי. מצאתי דרכים להבטיח שזה יעבוד".

- היכן את רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

"אני אוהבת עיצוב. אני אוהבת בינה מלאכותית. אני חושבת שאני בונה סט באמת חזק של מיומנויות וניסיון כמנכ"לית, ואני באמת מקווה שאקבל את ההזדמנות ליישם את המיומנויות האלה. אבל אף פעם לא תהיה לי תוכנית חומש. לו דבקתי בתוכנית החומש המקורית שלי כשהייתי בת 18, הייתי מחמיצה את כל הדברים הנפלאים שקרו לי בחיים".

Deep Instinct מת"א זכתה בפרס אבטחת מידע בלאס וגאס

Deep Instinct מתל-אביב, שמיישמת בינה מלאכותית בלמידה עמוקה בתחום אבטחת הסייבר, הוכתרה בתואר "חברת ההזנק החדשנית ביותר" בכנס אבטחת המידע "Black Hat" בלאס וגאס, ארה"ב. Black Hat - אחד הכנסים הנחשבים בתבל בתחום - השיק קטגוריה חדשה, "המיטב של Black Hat", שבמסגרתה עורכי Dark Reading, האתר המקצועי המוביל בתחום אבטחת המידע, הכתירו חברות פורצות דרך עם גישה יצירתית לאבטחה ולשיפור של אבטחת ארגונים. היישום של Deep Instinct ללמידה עמוקה בעבור אבטחת סייבר, אשר הושק בנובמבר 2015, נמצא בהליכי רישום כפטנט. היישום מאפשר יכולות מתקדמות של זיהוי איומים ופרצות אבטחה ברמת דיוק חדשנית ואפשרות למנוע אותם בזמן אמת.

מנכ"ל Deep Instinct, גיא כספי: "אנו נרגשים לקבל את התואר. מאחורי הפרס החשוב הזה עומדת השאיפה הבלתי-פוסקת שלנו לחדשנות ולשינוי בעולם הסייבר סקיוריטי, ליישום של פתרונות בינה מלאכותית ולמידה עמוקה שאיו כמותם בעולם בתחום".

עוד כתבות

Balfron Tower בלונדון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

Balfron Tower בלונדון: מדיור בר-השגה לדירות יוקרה

בניין ברוטליסטי ידוע בלונדון, שפעם היה הבניין הגבוה באירופה, עובר שיפוץ ושימור  ● הדיירים המקוריים פונו וחלק מהתמורה ממכירת הדירות החדשות שימשה למציאת דיור חלופי עבורם

ניסוי בחיסון של מודרנה. בעיגול: ד"ר טל זקס / צילום: Ted S. Warren / AP, יוטיוב

הישראלי שמאחורי חיסון הקורונה של מודרנה בתחזית אופטימית: "אופתע אם זה לא יעבוד"

ד"ר טל זקס, המנהל הרפואי של מודרנה, אופטימי לגבי תוצאות הניסוי שייחשפו בקרוב, הודף את טענות המבקרים על יהירות החברה, ומסביר מדוע החיסון של מודרנה עדיף על זה של פייזר • האם יחזור בעתיד לישראל? "אני מקווה שהמדינה תמשיך להתפתח בכיוון הביוטק, ואהיה איפה שיותר יעיל"

קו הרקיע של דובאי / צילום: שאטרסטוק

בגלל הקורונה: הבנק הגדול בדובאי הכפיל את ההפרשה לחובות בלתי מסופקים, הרווח צנח

סכום ההפרשה של "אמירייטס NBD" עומד כעת על 1.7 מיליארד דולר ושיעור החובות הבלתי מסופקים עלה מ-3.7% בחודש אפריל לקרוב ל-6% בספטמבר ● הרווח הנקי של הבנק צנח ב-69% ברבעון השלישי, ביחס לאשתקד

דן אלדד / צילום: כדיה לוי, גלובס

לאחר שצמרת הפרקליטות נלחמה בדן אלדד: צוות בניהולו מקבל פרס הצטיינות ממש' המשפטים

צוות בניהולו של אלדד במחלקה הכלכלית בפרקליטות מקבל הכרה ממשרד המשפטים על ניהול תיק השחיתות בפרשת "ישראל ביתנו" • זאת, חודשים ספורים אחרי שמינויו למ"מ פרקליט המדינה נתקל בהתנגדות בפרקליטות

גרסה חדשה של אינסטגרם לייט / צילום: פייסבוק

פייסבוק מציגה: הגרסה הרזה של אינסטגרם שמפותחת במרכז המו"פ בתל אביב

צוות המו"פ של פייסבוק בישראל, שגם פיתח את אפליקציית "פייסבוק לייט", הכריז היום על התקדמות משמעותית בפיתוח גרסה רזה של אינסטגרם ששואפת לחבר לרשת החברתית מאות מיליוני משתמשים בהודו ובאפריקה

מפעל אבגול  / צילום: עינת לברון, גלובס

אבגול נפרדת מברקן: מעתיקה את קו הייצור להודו בעלות של 17 מיליון דולר

יצרנית הבדים הלא ארוגים מסבירה את החלטתה לרכז את פעילות הייצור הישראלית בדימונה ב"התיישנות הקווים, ירידה בביקושים והיעדר רווחיות"

מטוס Emirates של איחוד האמירויות. הנוסעים הישראלים ייחשפו למוצרי תעופה מהטובים בעולם / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הסכם התעופה עם האמירויות יאפשר 112 טיסות שבועיות לכל כיוון

הסכם התעופה שנחתם בין ישראל לאמירויות יאפשר בפועל 112 טיסות שבועיות של כל החברות שיפעלו בקו, ולא רק 28 כפי שדווח בתחילה ● ל"גלובס" נודע כי לאור פניות של שתי חברות התעופה הגדולות, איתיחאד ואמירייטס, ההיקף המסתמן של הטיסות הוא כ-28 לגים (כיוון טיסה) לכל יעד, כלומר, אבו דאבי ודובאי

דוד ברודט/ צילום: איל יצהר

יו"ר אל על הנכנס: "השבת אמון הלקוחות הוא האתגר החשוב ביותר"

יו"ר אל על דוד ברודט, שנכנס היום לתפקיד, שלח מכתב לעובדי החברה ● "יישום תוכנית ההתייעלות הוא תהליך כואב וקשה אך אנו נדאג כי הוא ינוהל בהוגנות ובשקיפות מלאה"

ניר קלקשטיין / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

סיבה לאופטימיות זהירה? המומחה שסבור שמצבה של ישראל בקורונה הולך ומשתפר

ניר קלקשטיין, מומחה לניתוח מידע שמנתח את דפוסי התחלואה בישראל ובעולם במחלת הקורונה מתחילתה, מספק היום נתונים מעודדים, ואומר כי זה הזמן לפתוח את המשק ● קלקשטיין מסביר איך ייתכן כי אותם צעדים שננקטו ביציאה מהסגר הקודם יובילו הפעם לתוצאה שונה, למה כמות מפיצי העל הפוטנציאליים יורדת ואיך נוכל למנוע גל שלישי

מטוס של חברת אתיחאד אירווייז / צילום: שאטרסטוק

הערכות: טיסות ישירות מאבו דאבי - בתחילת ינואר. ויש גם רמז למחיר: "אנחנו יודעים להיות תחרותיים"

סגן נשיא בחברת התעופה אתיחאד: "לא יכולים לדעת מתי משבר הקורונה ייגמר, אבל אנחנו בוחנים את השוק בסין ורואים שם התאוששות בטיסות הפנים שחזרו ל-80% מהיקף הפעילות" ● בשיחה עם "גלובס" הוא מדבר גם על תוכניות החברה לשוק הישראלי ועל העלויות הצפויות

מורי ארקין / צילום: יח"צ

הצבע הטבעי של מורי ארקין: השקיע 5 מיליון דולר בפיטולון

וגם: אריאל זוואנג היא המנכ"לית הבאה של ארגון הג'וינט העולמי ● השיחה

ריד הייסטינגס, מנכ"ל נטפליקס / צילום: Steve Marcus, רויטרס

נטפליקס פספסה את תחזית הגידול במנויים חדשים; המניה צונחת

ברבעון השלישי נוספו לחברה 2.2 מיליון מנויים חדשים, לעומת צפי ל-3.57 מיליון ● נטפליקס פספסה גם ברווח למניה, אך היכתה את תחזית ההכנסות ● המניה מאבדת כ-5% במסחר המאוחר

פועלי בניין עובדים באשקלון / צילום: שאטרסטוק

משרד השיכון מתריע בסקירה חדשה: "מחירי הדירות יעלו בטווח הקצר"

במסגרת סקירת השפעת הקורונה על ענף הבנייה ושוק הדירות בישראל מתריעים במשרד הבינוי והשיכון על כך ש"ככל שתמונת המצב בדבר צמצום הפעילות בענף הבנייה למגורים תימשך, ומאידך תימשך העלייה בביקוש לדירות מגורים, עלול להיווצר עודף ביקוש שעשוי להוביל לעליית מחירים"

מתמחים נבחנים בבחינת ההסמכה בחודש שעבר. זמן החיפוש אחר כל משרה ארוך יותר  / צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

ועדת החוקה: להעניק פקטור בבחינת ההסמכה לעריכת דין

ח"כ יעקב אשר קרא לוועדת הבחינה של הלשכה להעניק פקטור על רקע משבר הקורנה לאחר שיעור נכשלים גבוה במיוחד בבחינה לפני חודש

רח' אבן גבירול בתל אביב ריק בעקבות הסגר השני. הירידה במשרות הפנויות החלה בעקבות הסגר הראשון / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הלמ"ס: צניחה חדה במספר המשרות הפנויות ברבעון השני של 2020

לפי נתוני הלמ"ס, ברבעון השני של 2020 היו בממוצע 47 אלף משרות פנויות בחודש לעומת 74 אלף ברבעון המקביל של 2019 ● היחס בין היצע מחפשי העבודה למשרות הפנויות עלה ל-7.5 לעומת 4.4 ברבעון הקודם, והיה גבוה מ-1 בכל משלחי היד

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ יעקב מרגי  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ מרגי מאיים להחיל את הפיקדון על בקבוקים גדולים בתוך חודשיים

השרה להגנת הסביבה מבקשת מוועדת הכלכלה לדחות את יישום החוק בשנה כדי לאפשר למשק זמן התארגנות ● יו"ר הוועדה מרגי לא מוכן לאשר את הדחייה בלי תוכנית סדורה ליישום החוק והתחייבות שהמשקאות לא יתייקרו ● "גמליאל לא תצא הסביבתית ותדרוש ממרגי הפועל לדחות את היישום בשנה"

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

המסחר בתל אביב ננעל בירידות קלות: ת"א 35 איבד 0.1%

מדד ת"א 35 איבד 0.1%, מדד ת"א 125 ירד ב-0.2% ומדד ת"א 90 נחלש ב-0.4% ● מניות הבנקים העיקו על הבורסה: מדד הבנקים איבד 0.8% ● בניגוד למגמה, מניית אנרג'יאן טיפסה ב-4% ומניית אלביט מערכות עלתה ב4.5%

ניסים פרץ, מנכ"ל חברת נתיבי ישראל / צילום: Jinipix

שר האוצר הציע למנכ"ל נתיבי ישראל לכהן כמנכ"ל המשרד

התפקיד כבר הוצע לנסים פרץ, מנכ"ל נתיבי ישראל, על ידי שר האוצר ישראל כ"ץ עם כניסתו לתפקיד, אך פרץ סירב

ארז בלשה (מימין) ויוסי זינגר / צילום: תמוז רחמן

קרן ג'נריישן ומגדל סיכמו על רכישת מתקן ההתפלה בפלמחים תמורת 390 מיליון שקל

קרן התשתיות תשלם כ-200 מיליון שקל בהתאם לחלקה, שיעמוד על כ-51% ממתקן ההתפלה, בעוד שקבוצת הביטוח תחזיק ביתרה

סונדאר פיצ'אי / צילום: Virginia Mayo, AP

"המשתמשים בוחרים בנו": התגובה המופרכת של גוגל לתביעת הענק נגדה

במשרד המשפטים האמריקאי טוענים כי גוגל הצליחה להשיג נתח שוק של 80%-90% במנועי החיפוש באמצעות פרקטיקות אנטי-תחרותיות, ולכן הם החליטו להגיש נגדה את אחת מהתביעות הגדולות בהיסטוריה ● בגוגל החליטו להיתמם