גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מי הגיעו לאירוע הרמת הכוסית של בנק דיסקונט?

וגם: מי הגיעו לאירוע של ערוץ 20 אך פרשו כעבור זמן קצר?

עמי פדרמן, ליגד רוטלוי, יוסי בכר, יגאל לנדאו / צילום: יעל צור
עמי פדרמן, ליגד רוטלוי, יוסי בכר, יגאל לנדאו / צילום: יעל צור

נאמנות גבוהה

מי הגיעו לאירועי הרמת הכוסית של דיסקונט?

שנה חדשה בפתח, ואיתה סדרת אירועי הרמת הכוסית. בנק דיסקונט קיים השבוע 3 אירועים שכאלה ללקוחות נבחרים של הבנק.

המארחים: יוסי בכר, יו"ר הבנק, ולילך אשר-טופילסקי, המנכ"לית. המוזמנים: לקוחות יקרים במיוחד ולקוחות הבנקאות הפרטית.

אתמול (ד') התקיים אירוע שכזה באודוטוריום סמולרש באוניברסיטת תל-אביב. אשר-טופילסקי בירכה את הלקוחות הוותיקים וציינה כי יש בקהל לקוחות בעלי ותק של 50 שנה. מיד נשמע קול מחאה מהקהל. הזועק הנפגע טען כי הוא עצמו שומר לבנק נאמנות כבר 65 שנה.

בפותחים שנה חדשה: יגאל לנדאו וליגד רוטלוי, מנכ"ל ויו"ר רציו; סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין; עמי פדרמן, מבעלי רשת מלונות דן; עו"ד ששי גז; יצחק תשובה; משפחת איתני, מבעלי ביתילי; הרצל עוזר, לשעבר יו"ר הוט; ורבים אחרים.

עמי פדרמן, ליגד רוטלוי, יוסי בכר, יגאל לנדאו / צילום: יעל צור

ספורט 1: מוטי אלמליח "נשאר במפה"

מי השתתפו במשחק כדורסל נוסטלגי?

מוטי אלמליח, מנכ"ל בזק בינלאומי, ערך אתמול, במסגרת אירוע Top100 ללקוחות העסקיים הגדולים של החברה, מפגש ספורטיבי באווירה נוסטלגית.

אלמליח הזמין את הלקוחות היקרים למשחק כדורסל באולם הספורט מלחה שבירושלים, בו השתתפו גיבורי הכדורסל המיתולוגים - מיקי ברקוביץ', דורון גמצ'י, גור שלף, נדב הנפלד, שמעון אמסלם ומוטי דניאל. על הפרשנות היה אמון אריה מלניאק.

כשאמסלם הניף בסוף המשחק את הגביע של בזק בינלאומי, צחקו עליו ברקוביץ' וגמצ'י ואמרו שהנה סוף-סוף גם הוא זוכה להניף גביע.

דניאל גמצ'י אמסלם הנפלד שלף מליניאק אלמליח ברקוביץ' / צילום: רפופורט - חב' החדשות הפרטית

ספורט 2: משה סיני שקע בבוץ

חובבי מירוצים - היכונו לאתגר הבא

חובבי הספורט והריצה נוהגים לפנטז על המרתון, התריאטלון, מירוץ הר לעמק, אתגר איש הברזל ואפילו על מירוץ נייקי הקלאסי. אבל תודו שלא רבים מכירים את מירוץ הבוץ - "The Mud Day". על מירוץ זה, ששמו כבר מרמז על האתגר שהוא מציב, אמונה נותנת החסות חברת ריבוק (Reebok). 

בכדי להכיר את האתגר הזה מקרוב להבין ולהרגיש במה בדיוק מדובר, נסע באחרונה משה סיני, מנכ"ל ריבוק ישראל, לצרפת, כדי להתנסות על בשרו ועורו במסלול המכשולים, המזכירים במידה מסוימת סצינות מתוכנית הטלוויזיה "הישרדות".

מדובר במסלול של 13 ק"מ בו משובצים 22 מכשולים שונים ומשונים - כך למשל, במהלך המירוץ נדרשים המשתתפים לטפס על הר בוץ ולזחול בבריכת בוץ, מה שמצריך לא אחת גם עבודת צוות עם משתתפים אחרים.

תרשמו: אירוע The Mud Day הוא מותג בינלאומי, ובקרוב הוא יופק בישראל.

סיני, כך נמסר, עמד בצורה זו או אחרת באתגר.

משה סיני / צילום: ליאור דלל

נימוס בריטי

דיוויד קוורי, שגריר בריטניה בישראל, מרגיע את הצמרת העסקית

רק לפני כ-3 חודשים נדהמנו מהחלטת העם הבריטי על פרישה מהאיחוד האירופי (ברקזיט), ונדמה שמאז הרוחות מעט נרגעו. ובכן, הן לא נרגעו, והשלכות התהליך מטרידות את המגזר העסקי בבריטניה ומחוצה לה.

אתמול נערך במשרד עורכי הדין רון גזית, רוטנברג ושות' יום עיון שעסק בהשפעת הברקזיט על הכלכלה המקומית. המארחת: עו"ד שירין הרצוג, אורח הכבוד: דיוויד קוורי, שגריר בריטניה בישראל, שניסה לפזר את הערפל ולהרגיע.

קוורי פתח את דבריו באיחולי החלמה מהירה לנשיא לשעבר, שמעון פרס. הוא הרגיע את הנוכחים והסביר כי יחסי בריטניה וישראל לא ישתנו בעקבות הפרישה מהאיחוד האירופי. יתרה מזאת, לדבריו, הדבר רק יפתח הזדמנויות חדשות ויאפשר לאנגליה לבצע הסכמים בילטרליים עם ישראל, דבר שלא מתאפשר כשאנגליה חברה באיחוד האירופי. כך או כך, קוורי הזכיר שהתהליך ממילא ייקח זמן רב.

במהלך דבריו הוא עצר וציין שהוא מופתע מכך שכבר חלפו 50 דקות מאז תחילת הכנס, ואף אחד מהנוכחים לא הזכיר את תנועת ה-BDS.

במתרשמים ובנרגעים: ישראל מקוב, לשעבר מנכ"ל טבע; גדעון סיטרמן, לשעבר יו"ר נמל אשדוד; ענת גואטה, מנכ"לית אנטרופי; רון אבידן, מנכ"ל עופר השקעות; עו"ד רון גזית; עו"ד ג'רמי לוסטמן; עו"ד בני רוטנברג; איש העסקים בארי בן-זאב; ואחרים. 

דיוויד קוורי ושירין הרצוג / צילום: טל שפירא

יהודאי מבחין בין קריית שמונה לבין סינגפור

נשיא ומנכ"ל פרוטרום קורא להשקיע בשדרת הניהול

השבוע ערכה פירמת BDO זיו-האפט את כנס התעשייה השנתי שלה באיירפורט סיטי. דני מרגלית, יו"ר BDO, שפתח את הכנס, התייחס למחסור המתמשך בעובדים מקצועיים בתעשייה, והזכיר כי "הפתרון הוא בגיוס עובדים במגזר הערבי והחרדי, ואם נשכיל להגדיל את אחוזי העסקה של המגזרים האלה, זה יפתור את הקושי בגיוס עובדים ויאפשר שיעורי צמיחה גבוהים יותר בהשוואה לרבעונים האחרונים".

אורי יהודאי, נשיא ומנכ"ל פרוטרום, אמר בפאנל שעסק בהצלחות של חברות בחו"ל כי "אם אנחנו רוצים להיות שחקנים בעולם הגלובלי, אנו צריכים להתחרות בעולם הגלובלי. התחרות היא לא בין קריית שמונה לאשקלון, אלא בינינו לבין סינגפור ושווייץ; האפשרות לבנות חברה ישראלית גלובלית - וכאן אני הולך אחרי אלי הורוביץ - היא לנהל מכאן. בשביל זה צריך מנהלים ישראלים שיודעים לנהל, ואנחנו חסרים אותם.

"ראו את כיל ואת טאואר - חברות ישראליות שנשארו כאן, ואילו מנהלים נשארו כדי לנהל אותם? חוסר המוכנות של מנהלים מונעת מהם להקים מפעלים, ובשילוב עם חוסר עידוד ממשלתי הם מובילים לירידה ביצוא הישראלי, ירידה בהשקעות ומעבר לחו"ל - שילוב שעשוי להיות קטלני".

השתתפו, השכילו והאזינו: שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר; ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת; שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים; שמואל דונרשטיין, יו"ר ובעלים של רב-בריח; גילון בק, שותף בכיר קרן פימי; אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק; אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל; ערן חיימוביץ, מנכ"ל פיניציה; ואחרים.

אורי יהודאי / צילום: צילום: איל יצהר

הלכו לפני המחנה

מי הגיעו לאירוע של ערוץ 20 אך פרשו כעבור זמן קצר?

השבוע השיק ערוץ 20 בסינמטק את סדרת הדוקו החדשה של יוסי אשדות, "הולכים לפני המחנה", העוסקת בסיפורם של גדולי הרבנות.

במגיעים להתרשם ולעשות כבוד: אבי בר, מנכ"ל ומבעלי ערוץ 20; מרדכי (מוטי) שקלאר, יו"ר הערוץ; מימון שמילה, סמנכ"ל במשרד התקשורת; ניצן חן, ראש לשכת העיתונות הממשלתית; נורית דאבוש, יו"רית תיאטרון הבימה ולשעבר יו"רית הרשות השנייה; עו"ד אילן בומבך; כוכבי הערוץ, בהם אראל סג"ל, קלמן ליבסקינד, ארי שמאי ושמעון ריקלין.

האחרונים אמנם הגיעו, אולם נאלצו לפרוש כעבור זמן קצר מאוד, לפני שיאו של הערב, מאחר שמיהרו לתוכניתם "הפטריוטים".

רגע מסקרן נרשם באירוע, כאשר חן ודאבוש נצפו משוחחים בצד. חן מועמד בימים אלה לתפקיד יו"ר "ברית-המועצות" (הכינוי שניתן לשילוב הצפוי של מועצת הכבלים והלוויין והרשות השנייה לטלויזיה ולרדיו), ועל-פי השמועות, גם דאבוש היא אחת המועמדות. 

אבי בר , מימון שמילה / צילום: אור גפן

עוד כתבות

מירוץ הפנקייק בעיר אולני שבאנגליה / צילום: אלסטיר גרנט, AP

מקרב יריות ועד מירוץ פנקייק: 10 תמונות מהעולם שעשו לנו את השבוע

סוף השבוע הגיע וזה זמן טוב להעיף מבט אחורה על אירועי העולם ● התמונות שאספנו עבורכם פותחות צוהר לאירועים גדולים וקטנים מסביב לגלובוס ● הם לאו דווקא האירועים הכי חשובים בעולם, אלא רגעים מיוחדים שנלכדו בעדשת המצלמה ● שבוע טוב

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

דעה: נתניהו מתחזק ואפילו המילה "שוחד" לא מצליחה לעצור את המומנטום

לפני יובלות, עוד לפני השימוע אצל מנדלבליט, רבים העריכו שאם עבירת השוחד תופיע בכתב האישום הדבר יפגע בנתניהו ● הימים האחרונים של המרוץ מוכיחים שלאישום כמעט אין משמעות ● רף הסיבולת לשחיתות של הציבור ממשיך לעלות

בורסת תל אביב סיקור שוטף / צילום: איל יצהר, גלובס

סגירה צורמת באחוזת בית: ת"א 35 צלל ב-4.5%, אל על התרסקה ב-7.4%

חברת התעופה אל על דיווחה על פגיעת וירוס הקורונה בהכנסותיה ●ת"א 35 צלל ב-7.1% השבוע ●  דלק צללה ב-9%, פריגו ב-17%, טבע ב-6% ● הפאניקה בשווקים מעבר לים נמשכת: ירידות של 3% באירופה, וול סטריט צבועה באדום בוהק

גונן אוסישקין / צילום: סיון פרג'

בעקבות משבר הקורונה: אל על נערכת לפיטורי 1,000 עובדים

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין הורה לסמנכ"לים בחברתו לגבש תוכנית מיידית לפיטורי עובדים ● היום דיווחה החברה על הפסקת טיסותיה לאיטליה ולבנגקוק ועל דחיית השקת הטיסה לטוקיו ● בנוסף דיווחה אל על כי נזקי משבר הקורונה עלולים להסתכם בפגיעה של עשרות מיליוני דולרים בהכנסות

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

דעה: קשה להיות מצונן בימים של קורונה

כשאני מתעטש, אף אחד כבר לא אומר לי לבריאות. במקום זה אני מקבל מבטי פחד ותיעוב ● גם בלי להיות בבידוד, אני מודר

בני גנץ ובסאם גאבר / צילום: הערוץ הערבי ואתר פאנט, יח"צ

בכחול לבן נזכרו לחזר אחרי הקול הערבי, אבל הפיצו מסרים סותרים

לאחר שנתניהו פתח בקמפיין לעידוד הצבעה בקרב החברה הערבית, גם בכחול לבן התראיינו לעיתונות הערבית ● על דף המסרים: ניסיון למזער נזקים בשל התמיכה בתוכנית טראמפ, אבל גם שתי עמדות מנוגדות לגבי חוק הלאום

בורסות אירופה / צילום: רויטרס

התפרקות בנעילת המסחר בוול סטריט: צניחה של 4.6% במדדים בדרך לשבוע הגרוע מאז משבר הסאבפריים

ירידות חדות בשווקים בצל האצת התפשטות נגיף הקורונה מעבר לגבולותיה של סין ● שלושת המדדים בניו יורק השלימו נפילה של 10% מהשיא ● הדאקס הגרמני צנח ב-3.2%, הפוטסי ב-3.4%, הבורסה בהולנד נפלה ב-3.75% ● הנפט מתרסק מתחת ל-50 דולרים לחבית ● יפן תקפיא את הלימודים בבתי הספר עד לאביב

רביולי במילוי גבינות ותרד של יהלומה לוי / צילום: אמיר מנחם

מהדורת כיס: המאכל שמאפשר מקסימום חוויה במנה אחת

כמעט בכל עדה ומטבח עממי קיימים כיסונים וכופתאות ● בארוחה שתוקדש להם בקרוב לכבוד יום האישה הבינלאומי, הם יזכו לכבוד עם דגש על העצמה נשית

יאיר נתניהו / צילום: שלומי יוסף

יאיר נתניהו פרסם רמיזות בוטות כלפי צעירה שהופיעה בסלפי עם גנץ

יאיר נתניהו צייץ בטוויטר תמונות של צעירה שהצטלמה סלפי עם גנץ והוסיף "מישהו יודע מי זאת?" ● בעקבות כך, הצעירה סבלה מהטרדות חמורות ברשת החברתית וכעת היא שוקלת להגיש תביעה נגדו

נשיא סין שי ג'ינגפינג מבקר באחד המחוזות הנגועים בנגיף הקורונה בסין / צילום: Liu Bin/Xinhua, Associated Press

הדילמה של נשיא סין: מתי לומר לאזרחים לחזור לעבוד כדי לעצור את הנזק הכלכלי

שי ג'ינפינג משגר מסרים מעורבים: מצד אחד קורא להנהגות המקומיות להכיל את הנגיף ומצד שני קורא להן להבטיח שהצמיחה תישאר בריאה ● המנהיג זקוק לשני היעדים הללו כדי לשכך את הזעם הציבורי על הטיפול הממשלתי ההתפרצות ולחזק מחדש את התמיכה הציבורית בו

proptech - הטמעת טכנולוגיות בעולם הנדל"ן / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

2020 נפתחת בהשקעות משמעותיות נוספות ב-PropTech

שתי קרנות גדולות מצטרפות לגל ההשקעות בחברות המתמחות בהטמעת טכנולוגיות בתעשיית הנדל"ן • חדשנות בנדל"ן - טור חדש

יוליה שמאלוב–ברקוביץ’, יו”רית הרשות השנייה / צילום: כדיה לוי

אולי את לא מבינה עד הסוף את תפקיד העיתונות? "זה מצחיק. ניהלתי מאות עיתונאים בווסטי"

ליו"רית הרשות השנייה יש בטן מלאה על התקשורת: על מיזוג רשת וערוץ עשר שיצא לדרך בניגוד להמלצתה, על הקלטות השר קרא על ערוץ 20 לפיהן הוא שולט ברשות השנייה ועל ההחלטה להדיח אותה מהתפקיד ● הזמנו אותה לפודקאסט "אוף דה רקורד" וניסינו להבין מה היא בעצם רוצה

איתמר בן גביר / צילום:תמר מצפי

מה עומד מאחורי הורדת החשיפה לעמוד הפייסבוק של מפלגת עוצמה יהודית?

מפלגת עוצמה יהודית התלוננה לוועדת הבחירות על כך שפייסבוק הורידה את החשיפה לעמוד של עו"ד איתמר בן גביר בגלל חשש שהמפלגה תיכנס לכנסת ● בפייסבוק טוענים כי הסיבה היא "ההפרות הרבות והחמורות של כללי הקהילה מצד בן גביר"

סקר הסקרים

נתניהו מתחזק וכך גם הרשימה המשותפת: סקר הסקרים בפעם האחרונה לבחירות מועד ג׳

מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● סקר הסקרים בודק מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הסוערת

נגיד הפד - ג'רום פאוול/ צילום: רויטרס

אל תפחדו מ"יפניזציה": תשואות האג"ח בשפל וזה לא אומר כלום על הצמיחה

התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים ירדה היום לשפל היסטורי על רקע החשש מנגיף הקורונה ● תשואות אג"ח אולטרה־נמוכות מעידות יותר על עמדותיהם המשתנות של בנקאים מרכזיים מאשר על התחזיות לצמיחה כלכלית

ערן ניזרי / צילום: איל יצהר

"סרקנו כבר 86 מיליון משפיענים בעולם, גם בטיקטוק ויוטיוב"

פורטפוליו עם ערן ניזרי, 33, מנכ"ל לידרס, על ההתחלה כיחצ"ן מסיבות, על הטכנולוגיה שפיתח ועל ההתרחבות לחו"ל

ציור של ג’ונג נאנשאן / צילום: רויטרס

סופרמן הסיני: הכירו את הרופא הזקן שנלחם בסארס ועכשיו גם בנגיף הקורונה

ההצהרות שלו נתפסות כמעט כקדושות וחיוך אחד שלו מזריק אופטימיות לאומה שלמה ● ג'ונג נאננשאן, שעומד בראש ועדת המומחים לטיפול במגפת הקורונה, מחזיר לרשויות הסיניות את האמינות שאיבדו במהלך המשבר

זאב רוטשטיין / צילום: תמר מצפי

"ישראל צריכה ללכת עם אירופה ולא לייצר היסטריה חסרת פרופורציה"

פרופ' זאב רוטשטיין ל"גלובס": "משרד הבריאות הישראלי התחיל נכון כשכיסה את המקור הראשי, שזה סין, ובהמשך הרחיב את הכיסוי כדי ליצור שולי ביטחון מקבילים בדרום-מזרח אסיה - ומכאן אני מאמין שכל מה שאנחנו עושים כרגע זו הגזמה שפוגעת יותר מאשר מועילה"

בדיקת נוסעים בעת הצ'ק אין בנמל תעופה בסין / צילום: רויטרס

חולה מאומת בישראל; האפיפיור נצפה חולה במיסת ענק באיטליה

האדם חזר מאיטליה לפני 4 ימים והוא יועבר לאשפוז בשיבא במתקן ייעודי ● מאתמול: כל מי שחזר מאיטליה ב-14 הימים האחרונים חייב בבידוד ● נשיא התאחדות התעשיינים: "מרגיש שהאירוע אינו מנוהל וההחלטות גורמות לנזקים גדולים להתנהלות העסקית"

בני גנץ ובנימין נתניהו / צילומים: יוסי זמיר, Jack Guez/ ASSOCIATED PRESS

סקר "גלובס" ומכון שילוב: הישראלים לא מתכוונים לזוז מהגוש

שלוש מערכות בחירות רצופות בתוך שנה עשו את שלהן והציבור כבר יודע מה הוא חושב על הנושאים שעל הפרק ● רק מצביעים מעטים, כפי שנראה, שוקלים לעבור בין הגושים וגם כשהם כבר עוברים - הם מקזזים אלה את אלה משני כיווני המפה הפוליטי