גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אנטרופי מצטרפת לאופוזיציה בפריון: לשנות מבנה הדירקטוריון

בעלי המניות זאק ואורלי רינת תומכים בשילה המבקש לשנות את מינוי הדירקטורים ולהוביל להחלפת המנכ"ל, ג'וזף מנדלבאום ■ אסיפת בעלי המניות של פריון תתכנס ב-26 בספטמבר

2 רונן שילה conduit / צלם: יחצ
2 רונן שילה conduit / צלם: יחצ

רונן שילה, בעל מניות המיעוט בחברת פריון שמבקש להחליף את מבנה הדירקטוריון שלה, זכה בסוף השבוע לתמיכה הן מצד בעלי מניות נוספים, זאק ואורלי רינת המחזיקים ב-8.5% ממניות החברה, והן מחברת הייעוץ לגופים המוסדיים, אנטרופי.

אסיפת בעלי המניות של פריון  תתכנס ב-26 בספטמבר, והצעת שילה, שמחזיק ב-11.6% ממניות החברה, היא לשנות מיידית את מבנה הדירקטוריון המדורג כך שמדי שנה יעמדו כל הדירקטורים לבחירה מחדש. המטרה בסופו של דבר היא להוביל להחלפת המנכ"ל, ג'וזף מנדלבאום, שזוכה לתמיכת הדירקטוריון כיום.

בהודעת עמדה שפרסמו בסוף השבוע זאק ואורלי רינת הם הביעו תמיכה בעמדת שילה והתנגדות להצעת החברה, שבה מנגנון הדירקטוריון המדורג יבוטל בהדרגה ולא מיידית. לדבריהם, "החברה צריכה לבצע שינויים מיידיים ודרמטיים באסטרטגיה שלה, וההנהלה הנוכחית הוכיחה שאינה ראויה או לא מוכנה לבצע שינוי אמיתי".

לדבריהם, במידה והצעתו של שילה לא תתקבל (משום שנדרש לה רוב של שני שליש מבעלי המניות), הם ישקלו לבקש אסיפה נוספת שבה תעמוד להצבעה הדחת דירקטורים מכהנים.

בדומה לשילה, גם זאק ואורלי רינת הפכו לבעלי מניות בפריון במסגרת עסקת קונדואיט לפני שלוש שנים, כשפריון התמזגה בעסקת מניות עם חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט. מאז נפלה מניית פריון ביותר מ-90%.

כאמור, גם אנטרופי נותנת רוח גבית לשילה ולמתנגדים האחרים בפריון. באנטרופי ממליצים לתמוך בהצעת שילה ולהתנגד להצעת החברה, בהתאם למדיניות הקבועה שלה הכוללת הסתייגות ממנגנון של דירקטוריון מדורג (דירקטוריון שבו רק חלק מהדירקטורים נבחר מחדש מדי שנה, וכך קשה להביא לשינוי מיידי בו). האנליסט אלעד ניצן כותב כי "מנגנון של דירקטוריון מדורג מונע מבעל המניות את היכולת המהותית שלו להשפיע באופן עקיף על ניהול החברה והפיקוח עליה, כך שאנו רואים במהלך לשינוי המנגנון כצעד חיובי".

הצעות אחרות של שילה כוללות שינוי של הרוב הנדרש להפסקת כהונה של דירקטור מרוב מיוחד לרגיל, וביטול סעיף המאפשר לדירקטוריון למנות דירקטור ללא אישור אסיפה. "אנו סבורים כי יש לאפשר לבעלי המניות בחברה להשפיע על מבנה ההנהלה ודירקטוריון החברה ולהביע את שביעות רצונם ביחס לפעולות שנוקט הדירקטוריון. אנו סבורים כי יש בתיקונים המוצעים כדי לשפר את מארג הממשל התאגידי בחברה", נכתב בחוות הדעת של אנטרופי.

בתגובה להודעת העמדה של רינת מסרה פריון כי "ברצוננו להדגיש כי מגישי הודעות העמדה אחראים באופן בלעדי לתוכנן, שחלקן אף מטעה. דירקטוריון החברה דוחה את הטענות המופיעות בהודעות אלה ועומד מאחורי עמדתו. הדירקטוריון תומך פה אחד ולאחר בחינה מקיפה של מצב החברה בהשארת המנכ"ל ג'וזף מנדלבאום בתפקידו. השארתו בתפקיד תשרת את טובת פריון ותאפשר להמשיך להוציא לפועל את האסטרטגיה העסקית שלה.

"יש להדגיש גם כי בניגוד לטענות המובאות בהצהרות העמדה, חברת פריון פועלת על פי חזון ואסטרטגיה ברורים. אנו שואפים למקסם את תזרים המזומנים הפוטנציאלי מעסקי החיפוש שלנו, בעוד אנו בונים scale ויכולות ייחודיות בכדי להיות שחקן מוביל בפתרונות פרסום highimpact חדשניים ויחידות פרסום וטכנולוגיות ייחודיות עבור מותגים ומפרסמים".

עוד כתבות

מד"א באתר הבנייה / צילום: מד"א

ירידה בהרוגי תאונות בנייה: כתוצאה מהגברת הפיקוח או הקורונה?

בדיון בוועדת העבודה היום הוצגו נתונים המראים ירידה גדולה במספר ההרוגים בתאונות באתרי בנייה ● בעוד הירידה יוחסה בין השאר להרחבת הפיקוח, נשמעה ביקורת מחברי הכנסת: "נתונים מנותקים מהמציאות, תוצאה של השבתת המשק בקורונה ולא של אכיפה ופיקוח"

חיות אסתר ואורי שהם/ צילום: מארק ישראל סלם - הארץ

נציב תלונות הציבור על שופטים דחה את התלונה בעניין ניגודי עניינים לכאורה של אסתר חיות

התלונה על השופטת הייתה של ח"כ ד"ר שלמה קרעי, ובוססה בעיקרה על כתבות של העיתונאי קלמן ליבסקינד שפורסמו בעיתון "מעריב" ● בהחלטתו כתב הנציב כי  "הדיון הציבורי בנושא חשוב ורגיש זה חייב להיעשות באופן מקצועי, ענייני ורציני, החף מגישה פוגענית כלפי בית המשפט ושופטיו"

נס שובל, הבעלים של רשת חללי העבודה המשותפים BE ALL  / צילום: איל יצהר, גלובס

בעלי רשת חללי העבודה BE ALL: "נתנו הנחות, דחיות, הקפאות. זה אירוע תנ"כי"

הסבת מטבח לשולחנות משרדיים? אין בעיה. תשלום במניות בתמורה להפחתת דמי שכירות חודשיים? הולך ● בעלי רשת חללי העבודה BE ALL, נס שובל, שרואה עצמו כחלוץ חללי העבודה המשותפים בישראל, מצהיר בראיון ל"גלובס" שמצבם רחוק מזה שהיה ערב המשבר, ועל כן הם גמישים מתמיד

קובי מימון / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

היציאה לאור והירושה: קובי מימון מעביר מניות במאות מיליונים לשלושת ילדיו

איש העסקים מעביר את החזקותיו בקבוצת אקויטל לידי אורי, ניר ודן מימון, שיהיו מעתה הנהנים מכוח נאמנות שהקים אביהם בגיברלטר, ושתחזיק מעתה במניות החברה החולשת על חברות ענק בתחומי האנרגיה והנדל"ן

בוקינג.קום / צילום: שאטרסטוק

הרשות להגנת הצרכן: "בוקינג מפרה את החוק כשלא מציגה מחיר שכולל מע"מ"

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הזהירה את הציבור מאתר בוקינג, שמציג את מחירי המלונות ללא תוספת המע"מ ● "פרקטיקה שגורמת להטעיית הצרכן שמגלה את המחיר האמיתי של העסקה רק בשלב קבלת השירות"

נערה מצטלמת כשהיא עושה ליפסינק ווידאו באפליקציית טיקטוק / צילום: Jessica Hill, Associated Press

טראמפ נגד טיקטוק: האם ארה"ב בדרך להחרים את הרשתות החברתיות הסיניות?

בשבוע שעבר בה אמר שר החוץ האמריקאי מייק פומפיאו שהממשל "בוחן אפשרות" להחרים את טיקטוק ● בתחילת השבוע יועץ הסחר של הבית הלבן טען שטיקטוק "מעבירה מידע על המשתמשים ישירות לסין"

הפגנת העובדות והעובדים הסוציאלים / צילום: ניב אהרונסון, וואלה! חדשות

למרות המשבר החברתי החמור: אין פתרון לשביתת העובדות והעובדים הסוציאלים

שביתת העובדות והעובדים הסוציאלים נמשכת זה השבוע השני • המחלוקת בינם לבין משרד האוצר: גובה התוספת לשכר, מבנה המשרה והתקציב ל"מוגנות" מפני אלימות • יו"רית האיגוד: "מדובר בשיח מעליב, אם צריך נמשיך את השביתה עוד חודשים ארוכים"

יורם נוה ודני נוה / צילום: שלומי יוסף, כדיה לוי, גלובס

דירקטוריון כלל החזקות לא מיישר קו עם החלטות דירקטוריון החברה הבת

דירקטוריון החברה האם הציבורית של כלל חברה לביטוח לא החליט שלא לדון בעתיד המנכ"ל עוד במהלך 2020 וסבור ש"נכון היה שהמנכ"ל יחזור בו מהטענה כלפי היו"ר לגביה סבר הבודק כי לא הונחה בפניו ראשית ראיה"

מפעל טבע בהר חוצבים. הצילום: רויטרס Ammar awad

קבוצת הנדל"ן לוינשטין מנסה לסגת מרכישת מפעל הטבליות של טבע בירושלים

העסקה שנחתמה לפני יותר משנה אמורה הייתה להיסגר עד סוף חודש יוני ● ככל הידוע טענה לוינשטין לזיהום בקרקע הנרכשת, טענה שנדחתה בידי טבע, הנתמכת לדבריה באישור של המשרד להגנת הסביבה

הפגנת עובדי ענף התיירות מול משרד האוצר / צילום: יוסי זמיר

מסתמן: המדינה תציג מתווה סיוע מיוחד לסוכני הנסיעות הגדולים

לפי ההערכות, כ-30 משרדים וחברות נסיעות, המגלגלים מחזור של 100 מיליון שקל ויותר בשנה, אמונים על 80% מהפעילות בכלל הענף ● לעסקים הללו, לא ניתן כל סיוע עד כה

ועדת הקורונה בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בליכוד החליטו: ח"כ שאשא ביטון לא תודח מתפקיד יו"ר ועדת הקורונה

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר הודיע לח"כ שאשא ביטון כי הוא מדיח אותה מראשות הוועדה, לאחר שתמכה בפתיחת חדרי הכושר והבריכות ● בתום שיחה בהשתתפות ראש הממשלה, יו"ר הכנסת ויו"ר הקואליציה, הוחלט כי שאשא ביטון לא תודח אלא ינקטו נגדה "צעדים משמעתיים"

בניין עיריית ירושלים. העייריה שילמה כ־14 מיליון שקל פיצוי  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

דווקא עכשיו: תוספות שכר ותקנים משודרגים לבכירים בעיריית ירושלים

שורת בכירים בעירייה יזכו להגדלת שכרם בסכום מצטבר של מליוני שקלים לשנה בעקבות שדרוג בהגדרות המשרה שלהם

מפעל פריניב / צילום: ענבר הלפרין

יצרנית המיצים הטבעיים פריניב רוכשת את השליטה במתחרה קשת

שווי החברה הוערך לטובת העסקה בכ-4 מיליון שקל ● המפעל יישאר במושב קשת ברמת הגולן ומוצריו יופצו על ידי תנובה בנוסף למוצרים של פריניב ● פריניב מחזיקה בנתח של 30% משוק המיצים הטבעיים בישראל

מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס חזי לוי / צילום: סרטון לע"מ

מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי: "אנחנו מנסים להימנע מסגר כללי"

באשר לאיסור על פתיחת חדרי הכושר אשר נדחה לבסוף על ידי ועדת הקורונה בכנסת, אמר לוי "ועדת הכנסת החליטה לצערי מה שהחליטה, ואנחנו נכבד את זה. המניע שלנו הוא למנוע הדבקה, ללא הזדקקות לסגר כללי"

מיה פיזוב, מודי רוזן, בן רבינוביץ׳, השותפים בקרן ההון סיכון Amiti Ventures / צילום: Amiti Ventures, יח"צ

קרן ההון סיכון אמיתי גייסה קרן שלישית בהיקף 110 מיליון דולר

הקרן השלישית כבר השקיעה בשני סטארט-אפים ● הקרן מתמקדת בהשקעות בסטארט-אפים בשלבים מוקדמים

טלוויזיה עם ממיר Apple TV / צילום: Shutterstock.com

איגודי העובדים והיוצרים בטלוויזיה חוששים: פרויקט פרישת הסיבים יוביל בעקיפין לביטול חובת הפקות המקור

איגודי עובדים של יוצרי תוכן טלוויזיוני פנו אל שר התקשורת בבקשה לבחון את השינוי הצפוי בחוק התקשורת ● לטענתם רפורמת הסיבים תאפשר שידור של תוכן על גבי פלטפורמות שאינן מחויבות לשידור הפקות מקור מקומיות

קריית מודיעין / הדמיה: שיכון ובינוי

שיכון ובינוי זכתה במכרז משרד הביטחון להקמת בסיס קריית המודיעין בנגב

קריית המודיעין תשתרע על שטח של 2,500 דונם ותוקם בסמוך לפארק התעשיה עומר שבנגב ● שיכון ובינוי תתכנן, תקים, תתפעל ותתחזק את הקרייה למשך 26 שנים, בעלות מוערכת של 5-6 מיליארד שקל להקמה (עד 2026) ועוד כ-7 מיליארד שקל עבור התפעול והתחזוקה במשך כ-20 שנה

משה ברקת / צילום: רפי קוץ

לאחר שברקת עצר מינוי דירקטור בכלל ביטוח, דירקטוריון החברה האם משיב אש

הסערה בצמרת כלל ביטוח רחוקה מלהסתיים ●  בדירקטוריון כלל החזקות רואים בעייתיות בהפרדה המוחלטת שהממונה רוצה ליצור בין חברי הדירקטוריון בכלל ביטוח לבין חברי הדירקטוריון בכלל החזקות בשל "חשש לניגוד עניינים"

טראמפ, השבוע / צילום: רויטרס - Yuri Gripas

שרה לשעבר בממשל טראמפ: הנשיא שקל למכור את פורטו ריקו ב-2017

"הרעיונות הראשונים של הנשיא היו יותר כמו של איש עסקים", אמרה איליין דיוק, שכיהנה כשרה בפועל לביטחון המולדת ב-2017, בראיון לניו יורק טיימס ● הרעיון למכור את האי לא נשקל ברצינות או נדון אחרי הפעם ההיא שטראמפ העלה אותו

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות: ארקו החזקות זינקה ב-120%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, ת"א 90 טיפס ב-1.9% ומדד הבנקים השיל 1.3% ● טאואר זינקה ב-6.15%, ישראל קנדה עלתה ב-6.6%, שיכון ובינוי גם היא זינקה בכ-6%