גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה ייהנה מעלות שכר של עד 6.5 מ' ש'

וגם: גיא ישראלי מונה ליו"ר נקסטקום, ובעז צפריר נפרד מרכבת ישראל

דודו זבידה  / צילום:תמר מצפי
דודו זבידה / צילום:תמר מצפי

דודו זבידה משתדרג

מנכ"ל כלכלית ירושלים צפוי ליהנות מעלות שכר של עד 6.5 מיליון שקל

בעלי מניות חברת הנדל"ן כלכלית ירושלים אישרו אתמול (ד') את שידרוג תנאי העסקת המנכ"ל דודו זבידה, הצפוי בעקבות כך ליהנות מעלות העסקה שנתית מקסימלית של עד 6.5 מיליון שקל בשנה, וזאת לעומת עלות העסקה שעמדה ב-2014 על 3.1 מיליון שקל.

אישור בעלי המניות התקבל לאחר שחברת הייעוץ והמחקר אנטרופי תמכה בשידרוג תנאי ההעסקה. במסגרת השידרוג עלו דמי הניהול החודשיים לזבידה ב-10% ל-220 אלף שקל, צמוד למדד ובתוספת מע"מ; הוכפלה תקרת המענק השנתי שלו מ-6 תשלומי דמי ניהול שנתיים ל-21, ואושר לו מענק פרישה של 6 חודשי דמי ניהול והקצאת חבילת אופציות של כ-0.8% מהון החברה.

זבידה החל לכהן כמנכ"ל כלכלית ירושלים במארס 2013, וטרם לכך כיהן כמנכ"ל החברה הבת דרבן. בשנה האחרונה מנהל זבידה את החברה ומוביל את מהלכיה ללא בעל שליטה מעליו, לאחר שבעל השליטה הקודם, אליעזר פישמן, לא הצליח לעמוד בפירעון חובותיו לבנק לאומי שהחל לקדם את מכירת מניותיו. בעל המניות הגדול בכלכלית ירושלים הוא היום דוד פורר.

עד חודש פברואר האחרון מצבה הפיננסי של כלכלית ירושלים הלך והידרדר, ונראה היה שפניה להסדר חוב, אולם מאז גיוס הון שביצעה בסוף חודש פברואר האחרון, שהפתיע בביקושים הגבוהים לו זכה ובמשתתפים בעלי איתנות פיננסית גבוהה, כלכלית נהנית ממגמה חיובית במצבה הפיננסית ובתוצאות פעילותה.

דודו זבידה  / צילום:תמר מצפי

גיא ישראלי מונה ליו"ר נקסטקום

הנהלת החברה אישרה למנכ"ל החברה כפל כהונה

שינויים בצמרת חברת פרויקטי התקשורת הקטנה נקסטקום, שהודיעה באחרונה על סיום כהונתו של צבי רז כיו"ר החברה ועל מינויו של בעל השליטה והמנכ"ל, גיא ישראלי, במקומו. ישראלי מונה למנכ"ל נקסטקום במאי 2012, כאשר קודם לכך כבר כיהן כיו"ר.

בנקסטקום הסבירו כי הנהלת החברה בחנה את האפשרות למינוי ישראלי לכפל כהונה (מנכ"ל ויו"ר), "לאור שינויים בהיקף פעילותה של החברה" ומצאו כי מינוי זה הוא "לטובת החברה". עוד הסבירו בנקסטקום כי כהונתו של ישראלי תיעשה ללא תמורה נוספת בגין כהונתו כמנכ"ל וכי ועדת הביקורת והדירקטוריון "ישובו ויבחנו, בהתאם לנסיבות ולשינויים ככל שיהיו בפעילות החברה, את הצורך באיתור ומינוי יו"ר דירקטוריון שאינו מנכ"ל החברה, אם וככל שיידרש".

נקסטום / צילום:נקסטום

קזחסטן מחכה לכם

מפקד משטרת אלמטי מכין את העיר לישראלים

זמן קצר לפני ראש השנה הגיעה לישראל משלחת אנשי עסקים קזחים. בחברי המשלחת, שהגיעו מהעיר אלמטי בקזחסטן במטרה לאתר שיתופי-פעולה, היו אנשי ממשל ונציגי חברות אחזקה וקרנות השקעה.

במסגרת ביקורה, קפצה המשלחת למשרד עורכי הדין פרל כהן צדק לצר ברץ בתל-אביב, שם אירחה אותם עו"ד אנה משה, ראש דסק רוסיה ומזרח אירופה.

דולט קואנישב, שגריר קזחסטן בישראל, הבטיח במפגש כי בעוד כשלושה חודשים יגיע ראש ממשלת קזחסטן לביקור בישראל. באורחים היה מפקד המשטרה של העיר אלמטי, הגנרל סריק קודבייב, שקרא לשיתוף-פעולה עם סטארט-אפים ישראליים, וסיפר הם דואגים כבר עכשיו שאלמטי תהיה בטוחה למבקריה. הוא ציין כי הם הציבו 65 אלף מצלמות ברחבי העיר ואף העשירו את קופת העירייה מקנסות במהלך השנה החולפת. למי שאינו שולט בשינויים שעברו בעשורים האחרונים בקזחסטן, אלמטי היא העיר הגדולה בעולם, אולם בשנות התשעים היא איבדה את מעמדה כבירה הרשמית, לטובת אסטנה, העיר החדשה. כך או כך, אלמטי מהווה עדיין מרכז כלכלי והיא, כך מתברר, גם עיר תאומה של תל-אביב.

עוד השתתפו: סגנית שרת הבריאות הקזחית, בגדגול איסקקנובה אבדרסילבה; מיכאל רועה, יו"ר לשכת המסחר והתעשייה של ישראל-קזחסטן; צבי הרמן, יו"ר LR GROUP ; ג'קי עובדיה, מנהל התיירות הרפואית בכללית ואחרים.

משה וקואנישב  / צילום: עמית בן יאיר

ירד מהפסים

קרן טרנר ובעז צפריר נזכרים בתחנות המשותפות ברכבת

אמש ערכה הנהלת רכבת ישראל במשרדי החברה אירוע פרידה מבעז צפריר, המנכ"ל, אשר פרש באחרונה בתום 5 שנים בתפקיד.

במגיעים לומר שלום ותודה היו שר התחבורה, ישראל כ"ץ; קרן טרנר, מנכ"לית המשרד; קרן אצלאן, סמנכ"לית הכספים; אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות; איציק דנינו, ראש עיריית אופקים; אורי יוגב, מנהל רשות החברות הממשלתיות; ניסים פרץ, מנכ"ל נתיבי ישראל; איציק בלומנטל, מנכ"ל נמל אשדוד; יעקב גנות, מנכ"ל רשות שדות התעופה; אבי חודין, מנכ"ל נתיבי איילון; ירון רביד מנכ"ל סיטיפס ואחרים.

אצלאן, הודתה בשם ההנהלה ואמרה כי "בעז היה הקטר, בעל הספקים עצומים, מנהל שהוא דוגמה אישית אבל קודם כל חבר". כאשת כספים היא ספרה וסיכמה "120 ישיבות דירקטוריון, 270 ישיבות הנהלה וזה לא כולל אינספוף ישיבות עם העובדים".

טרנר, מנכ"לית משרד התחבורה, הזכירה כי היא כיהנה כחברת דירקטוריון הרכבת והייתה חברה בוועדת האיתור אשר בחרה בצפריר לתפקיד. מבחינתה, הייתה זו סגירת מעגל. ניסנקורן הודה לצפריר והודה כי: "לא מעט פעמים לא ראינו את הדברים עין בעין, אך אי-אפשר לחלוק על היותך מנכ"ל מהשורה הראשונה שפעל תמיד למען הצלחת רכבת ישראל". הוא חתם ואמר כי "בעז נכנס לי לנשמה והפך להיות חבר".

קרן טרנר / צילום: רפי דלויה

נציגי באייר משקיעים בטבעונות

היכן נפגשו נציגי באייר וסטארט-אפיסטים ישראלים?

חקלאות, מתברר, היא חלק בלתי נפרד מחדשנות וטכנולוגיה, ומסעדה טבעונית, היא מקום בו אפשר למצוא השקעות ומשקיעים. באירוע סגור שנערך בשבוע שעבר במסעדה הטבעונית "משק ברזילי" בתל-אביב, הוצעו מיליארד דולר למפתחים נבחרים בתחום החקלאות והמזון.

האירוע, בשם Life Science Breakfast, נערך כחלק משבוע החדשנות. מי שהובילה את המפגש וחיפשה רעיונות בישראל, הייתה חברת הכימיקלים הגרמנית, באייר, שרכשה באחרונה את ענקית החקלאות האמריקאית, מונסנטו, בעבור 66 מיליארד דולר. את האירוע היא ערכה בשיתוף ארגון CUBE הבינלאומי, לעידוד חדשנות טכנולוגית.

היות שבמוקד הפיתוח של באייר בתחומי המזון והחקלאות עומד עיקרון הקיימות, אין כמו מסעדה טבעונית תל-אביבית כדי לגלם עיקרון זה. וכך, תומר פפר, מנכ"ל באייר ישראל, פלוריאן שוואבל, נציג באייר לאיתור חדשנות גלובלית וטורסטן אולקה, יו"ר CUBE, התרשמו במקום מהמיזמים של 12סטארט-אפיסטים ישראלים. 

אגב, הסטארט-אפ המרשים מכולם, עדיין לא נבחר. 

פפר שוואבל ואולקה  / צילום: דנית ניצן

הקשר שבין כלכלה לבין פיצה ודינוזאורים

משתתפי כנס כלכלה דיגיטלית פיצחו את האינטרנט

בכנס "כלכלה דיגיטלית" שערכו בשבוע שעבר וואלה שופס ו-UPS במתחם Arca, בנמל תל-אביב, ביקשו הנוכחים ללמוד כיצד להפוך חנות אינטרנטית למצליחה.

השתתפו, לימדו ולמדו: ד"ר נמרוד קוזלובסקי, שותף בכיר במחלקת טכנולוגיה וחממת הסייבר של קרן ההשקעות JVP ושותף בפירמת הורצוג פוקס נאמן; אלי לביא, מנכ"ל וואלה שופס; ליאור שגיא, מנכ"ל UPS ישראל; משה אלפרט, מנכ"ל My Supermarket ישראל; מיכל רביב, מנכ"לית אתר מרמלדה; עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה והמסחר; רועי אלבז, מנכ"ל פנגו; טים קלי, יועץ אסטרטגי המוכר גם כמנטור של דונלד טראמפ וביל גייטס; קארן גילרמן, יועצת עסקית ואחרים.

קוזלובסקי טען כי אנחנו נמצאים בעידן שהוא "כלכלת הפיצה דומינוס". הוא הסביר כי לא משנה מה הצרכן רוצה לקנות, הוא מצפה לקבל את זה בתוך 30 דקות. לביא אמר לנוכחים כי "הקניונים בישראל הם דינוזאורים בהכחשה. הם ממשיכים באותה התנהלות מוכרת כבר עשרות שנים, משכירים שטחי מסחר לרשתות אופנה, חשמל, כלי בית, ספרים, מזון, מתנות ועוד ותלויים בטראפיק הקונים הנכנסים לקניון על מנת להצליח".

שגיא הזכיר לקהל כי בסחר אלקטרוני "לפעמים שוכחים שבסוף מישהו צריך להביא את החבילה הביתה. זו לוגיסטיקה ולכן יש לנו 200 טיסות ביום בעולם שמעבירות 18 מיליון חבילות".

קוזולובסקי שגיא גילרמן לנג ולביא   / צילום: אשר חיון

עוד כתבות

המרכז המסחרי של ישפרו במודיעין  / צילום: תמר מצפי

מימוש באופק? נכסים ובניין מבקשת למכור את חברת הנדל"ן המניב ישפרו ב-900 מיליון שקל

הסכום משקף מכפיל של 1.1 על ההון העצמי האמיתי של ישפרו, אבל ייתכן כי בסוף התהליך תסכים נכסים ובניין לסכום נמוך יותר ● בין המתמודדים על רכישת ישפרו: קרן ריט1 וחברת מגה אור, להב אל.אר ותנופורט

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר / צילום: משרד האוצר

מה הועילו אנשי האוצר בהנפקתם?

בשבוע שעבר ביצעה ממשלת ישראל הנפקת איגרות חוב דולריות לתקופות של 10 ו-30 שנה, בהיקף כולל של 3 מיליארד דולר ● ההנפקה היתה בוודאי מוצלחת עבור הבנקים שליוו אותה, אבל האם גם עבור מדינת ישראל?

לשכת התעסוקה / צילום: איל יצהר

ירידה במשרות הפנויות ב-2019; ואילו מקצועות הובילו את הירידות?

מספר המשרות הפנויות במשק עלה באוקטובר-דצמבר, אך בסיכום שנתי נרשמה ירידה ● בהשוואה ל-2018 חלה עלייה של 17% במספר המשרות הפנויות של מהנדסים; מנגד, חלה ירידה של 23% במספר המשרות הפנויות של מאבטחים ● בדרום נרשמה ירידה בשיעור המשרות הפנויות - ואיפה נרשמו עליות?

מטוס התובלה של אל על  / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

ביהמ"ש אישר ייצוגית נגד אל על ו-3 חברות תעופה בגין "קרטל המטענים"

עמותת הצלחה טוענת כי תיאום מחירים בין אל על, בריטיש איירוויז, לופטהנזה וסוויס גרמו לנזקים של כ-613 מיליון שקל

שרון שלום / צילום: כדיה לוי

בכיר נוסף במשרד הביטחון מצטרף להנהלת חברת הסייבר ההתקפי NSO

שרון שלום, שהיה ראש המטה של שר הביטחון, יעבור לחברת הסייבר השנויה במחלוקת, שתוכנה שלה שימשה לכאורה לריגול נגד עיתונאים ומתנגדי משטר במשטרים אפלים ● בתחילת החודש נודע כי הצנזורית הראשית מנהלת מגעים להצטרף לחברה, ואף ביקשה להקדים את פרישתה מצה"ל

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין / צילום: יונתן זינדל

הדיון בחסינות נתניהו מתקרב: אדלשטיין יכנס את המליאה בשבוע הבא

מליאת הכנסת תכונס ביום שלישי הבא ● אדלשטיין: "הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם"

עיריית גבעתיים / צילום: איל יצהר

ביהמ"ש: עירייה חייבת לפעול בהגינות בהסכמים עם יזמים

עיריית גבעתיים חתמה עם יזם על הסכם שלפיו היא מוותרת על היטל השבחה, ובתמורה היזם יקים פארק בתוכנית הבנייה ● ביהמ"ש קבע כי היא אינה רשאית לעשות זאת, אולם כיוון שההסכם כבר נחתם, והיזם מילא את חלקו - לא ביטל את ההסכם

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

הלחץ מצד אמזון, נייק ואיקאה לא עזר: מושל טנסי יחתום על חוק שמונע זכות אימוץ מלהט"בים

החוק מגן על סוכנויות אימוץ ומעונות שלא מעניקים שירות למשפחות להט"בים ● למרות המחאה, החברות לא הודיעו שהן מתכננות לשנות את פעילותן בטנסי בתגובה להודעת המושל

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 17-18 בינואר

בסופ"ש באיכילוב: 11 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

בלומברג/  צילום: רויטרס, PETER HENDERSON

ההוצאה חסרת התקדים של בלומברג משנה את כלכלת הבחירות בארה"ב

מה הסכום שהוציא המיליארדר הדמוקרטי עד נקודה זו, כמה עלה לו ספוט תשדיר של 60 שניות במחצית משחק הסופרבול הקרוב, ומה הסיבה שהוא מתקיף את נשיא ארה"ב? ● "יש תחושה שבלומברג עושה משהו שהמפלגה שלו לא יכולה לעשות – ללכת בכוח נגד טראמפ"

סניף של יינות ביתן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

חילופים בהנהלת יינות ביתן: דוד סבן ימונה לסמנכ"ל הכספים במקום איל וינברג

רו"ח איל וינברג כיהן בתפקיד כשנה וחצי ● סבן כיהן בשנים האחרונות כסמנכ"ל הכספים באיקאה

גילת לווינים / צלם: תמר מצפי / צילום: תמר מצפי

לקראת אקזיט של 2 מיליארד שקל? מניית גילת לוויינים זינקה על רקע מגעים לרכישתה

גם מניית מבטח שמיר, בעלת המניות השנייה בגודלה בגילת, זינקה היום בבורסה ● בעלת המניות הגדולה בגילת היא קרן פימי בראשותו של ישי דוידי, המחזיקה ב-34.1% מהון המניות

פרויקט מגורים חדש בחיפה / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

דירות שני החדרים עושות קאמבק, ולא רק בתל אביב: מי קונה אותן ולאילו יזמים זה משתלם

בשנתיים האחרונות חלה עלייה חדה במספר הדירות הקטנות, בנות 2-3 חדרים, שנבנות בארץ ● מי קהל היעד שלהן (רמז: לא רק משקיעים), ולמה לא כל היזמים מצטרפים לטרנד?

סער ברכה / צילום: ולדימיר אסקין

הבנקים המממנים נוטים לטרפד את רכישת תהל, הנתונה בקשיים תזרימיים, בידי קבוצת שיכון ובינוי

ל"גלובס" נודע כי בימים אלו מתקיימים דיונים בין תהל לבין הבנקים לגבי מתווה התמיכה בחברה ● הצעת שיכון ובינוי לא התייחסה להשקעה במניות החברה-האם תהל גרופ אינטרנשיונל (TGI), אלא להשקעה בחברה-הבת תהל גרופ, וייתכן שלכן החליטו בבנקים שלא לאמץ את המתווה

עופר גולן / צילום: תמונה פרטית

השופט הפך החלטתו: אסר על המשטרה לחפש בטלפונים של בכירי קמפיין הליכוד

השופט מסארווה שינה את החלטתו בעקבות פסיקה של שופט בית המשפט העליון יוסף אלרון שקבע כי החיפוש המוקדם בטלפונים של מנהלי הקמפיין היה שלא כדין, כיוון שלא בוצע באמצעות צו שיפוטי ולחלופין לא הובהר להם כי זכותם להתנגד לחיפוש, וכי התנגדות זו לא תשמש כראייה נגדם

הגנרל חליפה חפתר / צילום: Costas Baltas, רויטרס

ועידת השלום בברלין: הפסקת אש בלוב ויישום אמברגו הנשק שהטיל האו"ם

ועידת השלום התכנסה היום במטרה להפסיק את הלחימה בלוב ● שני הצדדים הנלחמים בלוב והמדינות שמספקות להם נשק הסכימו לאמץ את אמברגו האו"ם על העברת נשק

ויקיפדיה / צילום: שאטרסטוק

לאחר שלוש שנים: הוסרה החסימה של ויקיפדיה בטורקיה

לפי פסק הדין של בית המשפט בטורקיה, החסימה מנוגדת לחוקה הטורקית ומפרה את חופש הביטוי ● טורקיה חסמה את האנציקלופדיה המקוונת לאחר שבוויקיפדיה סירבו להסיר תכנים לפיהם ממשלת טורקיה תמכה בקבוצות טרוריסטיות

פאדי פרח, משקיע ומתווך נדל"ן בגליל וביוון / צילום: איל יצהר, גלובס

הכירו את מתווך הנכסים מהגליל שהתייאש מישראל וגילה את אתונה

המתווך פאדי פרח מנצרת התמחה במציאת נכסים למשקיעים באזור מגוריו ● עם העלאת המס לדירה שנייה ל-8% הכול התייבש, וזרם המשקיעים פנה מעבר לים - והוא בעקבותיו ● האזינו לפודקאסט "כסף בקיר"

וואטסאפ/ צילום: shutterstock

התקלה בוואטסאפ תוקנה חלקית: חלק מהמשתמשים חזרו לשגרה

(עדכון) - דיווחים על תקלה בשליחת מדיה באפליקציה החלו להתקבל החל משעה 13:00, וזאת במספר מדינות

מכונת הציוצים של טראמפ / איור: איל אונגר, גלובס

מכונת ציוצים: שלוש שנות נשיאות טראמפ בגרסת הטוויטר. מה מסתתר בחשבון של השולף המהיר במערב

בכל הקשור לטוויטר, נשיא ארה"ב הוא השולף הכי מהיר במערב ● כמה פעמים הוא התייחס אל עצמו כ"נשיא הכי אהוב על כולם"? כמה פעמים הוא תקף גופי תקשורת? כמה פעמים הוא הדהד תיאוריות קונספירציה? ● כל המספרים מאחורי הציוצים ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד