גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

גולף: הפסד תפעולי מצטבר של 61.9 מיליון שקל; סוגרת 4 רשתות

הודיעה על סגירת הרשתות בלו בירד, מקס מורטי, מיס סלפרידג' ודורותי פרקינס. ■מנהלת מו"מ לרכישת חלקו של חיים סקאל בשותפות במותגי טופ שופ

חנות בלו בירד בנמל תל אביב / צילום: יח"צ
חנות בלו בירד בנמל תל אביב / צילום: יח"צ

קבוצת האופנה גולף  ממשיכה לחוות הרעה בביצועים הכספיים. גולף חתמה את הרבעון השלישי של 2016 עם הפסד תפעולי של 14.9 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 5.6 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד.

למעשה, ההרעה בתוצאות ניכרת כמעט בכל הפרמטרים. מכירות גולף ירדו ברבעון ב-1.6% והסתכמו ב-205.3 מיליון שקל. הירידה במכירות הושפעה מעיתוי החגים ומירידה במכירות הרשתות בלו בירד ומקס מורטי.

הרווח הגולמי ברבעון הסתכם ב-113.7 מיליון שקל, ושיעורו מהמכירות ירד מ-56.4% ל-55.4%. את השורה התחתונה חתמה גולף עם הפסד של 13.4 מיליון שקל ברבעון.

מצבה של קבוצת גולף הולך ומידרדר מזה תקופה ארוכה. ההידרדרות הביאה להחלפת ההנהלה, כאשר רביב ברוקמאייר, מנכ"ל מגה לשעבר, מונה למנכ"ל הקבוצה; ואילו אפי רוזנהויז, שכיהן בעברו כמנכ"ל שופרסל, מונה ליו"ר הדירקטוריון.

האחרונים הכריזו היום (ב') על החלטתם לסגור רשתות הפסדיות וכן לפעול לסגירת חניות הפסדיות גם ברשתות האחרות של הקבוצה. כחלק מכך הוחלט לסגור 4 תתי-רשתות: רשת אופנת הגלישה בלו בירד ורשת הנעליים מקס מורטי שמסיבות לקבוצה הפסדים, ואת הרשתות מיס סלפרידג' ודורותי פרקינס, שלטענת החברה "אינן עומדות בציפיות".

גולף מציינת כי החלטתה על סגירת תתי-הרשתות והחנויות ההפסדיות תשפיע בטווח הקצר באופן שלילי על המכירות ועל הרווח הגולמי, אולם היא מצפה כי כבר בשנת 2017 הסגירות יביאו לשיפור בתוצאות החברה.

גולף רכשה את מיס סלפרידג' ודורותי פרקינס במסגרת העסקה לרכישת השליטה (66.33%) בפעילות מותגי ארקדיה בישראל, מידי חברת סי אנד שלס של חיים סקאל, בעלת הזיכיון למותגים בישראל. העסקה, שהושלמה בפברואר 2015, בוצעה לפי שווי של 56 מיליון שקל באמצעות החברה-הבת כיתן.

לאחר הרכישה הקימו הצדדים את שותפות טופ שופ לטובת ניהול הפעילות המשותפת. אלא שכבר בראשית 2016 התגלעו מחלוקות קשות בין השותפים על רקע סיכום שאליו הגיעה קבוצת גולף עם קבוצת ארקדיה הבינלאומית, על השקת אתר מקוון למכירת המותג היוקרתי טופ שופ בישראל מחוץ לשותפות בין הצדדים. לסקאל עצמו נודע על הסיכום והקמת האתר רק בדיעבד.

בכלל, בקבוצת גולף הביעו חוסר שביעות-רצון מהביצועים של שותפות טופ שופ, כשהדוח השנתי של גולף חשף כי הפעילות הפסידה בשנת 2015 4.1 מיליון שקל, הפסד שגרר את החברה-הבת כיתן להפסד שנתי של 2.1 מיליון שקל.

היום דיווחה גולף כי היא מנהלת שא-ומתן עם סי אנד שלס להסכם היפרדות, במסגרתו היא תרכוש את יתרת המניות בנכסי השותפות מידי סי אנד שלס, כך שכיתן תחזיק לאחר מכן ב-100% מפעילות טופ שופ. גולף מציינת כי לאחר שייחתם הסכם שכזה, החברה תוכל "ליישם באופן אפקטיבי את תכניותיה לגבי השותפות ולשפר את מיצובה ותוצאותיה".

סיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה אינו מביא לבשורה לקבוצה שרושמת הפסדים כבדים. מכירות הקבוצה עלו בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-2% והסתכמו ב-599.4 מיליון שקל. עם זאת, הרווח הגולמי ירד, ושיעורו מהמכירות הסתכם ב-56.7%, לעומת שיעור של 58.4% בתקופה המקבילה אשתקד. בשורה האמצעית רושמת גולף הפסד תפעולי כבד של 61.9 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של 6.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015. את השורה התחתונה חתמה גולף עם הפסד של 60 מיליון שקל.

קבוצת גולף מפעילה היום 346 חנויות במספר רשתות, שכוללות בין היתר את גולף, גולף אנד קו, אינטימה, פולגת וכיתן. פרט לכך החברה פעילה בזירה המקוונת באמצעות אתר עדיקה. פעילותה של גולף מתבצעת בשני מגזרים: מגזר אופנת הלבשה ומגזר אופנת הבית, הכולל הכולל מלבד גולף אנד קו וכיתן גם את רשת בגדי הילדים גולף קידס.

בזמן שמגזר אופנת הבית רווחי - רווח תפעולי של 2 מיליון שקל ברבעון ו-8 מיליון שקל בתשעה חודשים - מגזר אופנת ההלבשה מסב לגולף הפסדים תפעוליים כבדים, שהסתכמו ברבעון ב-17.2 מיליון שקל, ובסיכום תשעת החודשים הגיעו ההפסדים התפעוליים במגזר ל-70.4 מיליון שקל. 

תוצאות גולף 1-9 2016

עוד כתבות

רקדני בלט/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

מה קורה לנו בגוף כשאנחנו רוקדים ומה אפשר ללמוד מביונסה ומטימברלייק

מדוע רקדנים מקצועיים פגיעים יותר מספורטאים אחרים ואיך אפשר למנוע פציעות באמצעות אווטארים ● מה הופך ריקוד למושך ● ומדוע המחשב התבלבל כשהראו לו תנועות של מוזיקת מטאל ● חוקרים מתחומי רפואת הספורט, המוח ומוזיקה הולכים ומבססים את מדעי הריקוד

מאיה יעקבס / צילום: אריק סולטן

מנכ"לית צלול נגד שטייניץ: "לחבר'ה האלה אין שום סנטימנטים ושום יחס לסביבה או לטובת הציבור"

עם שישה עובדים בלבד, מול חומה בצורה של טייקוני גז, הצליחה לוחמת הסביבה מאיה יעקבס להוביל כמה מהניצחונות נגד המזהמים הגדולים בישראל ● בראיון ל'ליידי גלובס' היא יוצאת נגד שטייניץ, מפרגנת לסמוטריץ' ומצהירה: "התעשייה היא עולם שוביניסטי, אבל הם לא יכולים עליי"

 גולי רצה בימת אראל שהתייבשה באוזבקיסטן /  צילום: Kelvin-Trautman

האישה שרצה 100 מרתונים למען האקלים

מינה גולי רצה 7 מדבריות ב-7 יבשות במשך 7 שבועות, והמשיכה ב-100 מרתונים ב-100 ימים, כדי לעורר מודעות למצב המים בעולם המתייבש והולך ● ראיון

עולים מרוסיה מגיעים לנתב"ג בשנת 1991 / צילום: רויטרס

30 שנה חלפו מאז גל העלייה הגדול מרוסיה: כך השתנתה ישראל לבלי היכר

שלושים שנה אחרי גל העלייה הגדול מרוסיה כמעט שאין חולק על התרומה האדירה שלו להייטק, למדעים, לספורט ולתרבות הישראלית. אז למה מתלוות אליו בכל זאת גם תחושות של החמצה ופספוס?

ג'ף בזוס / צילום: רויטרס  Shannon Stapleton

האינטרס הסעודי, הקשר הישראלי: פרטים חדשים על הפריצה לטלפון של האיש העשיר בעולם

הפגישה בין ג'ף בזוס לנסיך הסעודי שהולידה חילופי הודעות ווטסאפ, סיקור רצח העיתונאי שהפך ליריבות אישית והאפשרות שתוכנה זדונית של חברת הסייבר הישראלית NSO הולידה פרסום על רומן מחוץ לנישואים ● דוח חדש של האו"ם על פרשת הפריצה לטלפון של מייסד אמזון מאיים לערער מחדש את היחסים בין ארה"ב וסעודיה

הבורסה לני"ע בת"א. / צילום: תמר מצפי

לקראת הפתיחה בבורסה בת"א: אופקו חוזרת עם פער שלילי ענק

בסוף השבוע האחרון בוול סטריט המדדים נצבעו באדום בצל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה ● אופקו חוזרת עם פער שלילי של יותר מ-8%, טבע עם פער שלילי של 2.5% ופריון חוזרת עם פער שלילי של 8.5%

37 אלף נשים בישראל דיווחו על הטרדה במקום העבודה בתוך שנה / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

הגיע הזמן לחשוף את שמות החברות שבוצעו בהן הטרדות מיניות

37 אלף נשים בישראל דיווחו על הטרדה במקום העבודה בתוך שנה ● החברות מצידן מצליחות בחסות בית המשפט למנוע את חשיפתן לאורך ההליכים המשפטיים, בטענה לפגיעה במוניטין - ומשמרות תדמית נקייה ●  "גלובס" מוביל את המאבק לחשיפת החברות המטרידות וליצירת מקומות עבודה נקיים ובטוחים יותר

ליאת נויריט  / צילום: יונתן בלום, גלובס

"ציבור שלם מתקשה להחזיק את עצמו. צריך להפחית את נטל המס על מעמד הביניים"

עורכת הדין ורואת החשבון ליאת פייג-נויבירט, שותפה וראש תחום מע"מ במחלקת מסים במשרד גולדפרב זליגמן, בראיון אישי על הילדות בחיפה, על מיסוי תאגידים זרים בישראל ועל הגישה של רשות המסים: "יש היום מוטיבציית יתר לגבות מס, גם במקומות שלא תמיד צריך"

מתוך הסרט / באדיבות  HBO

שומרים על הסטנדרט: שי גולדן בצפיית בינג' ב"שומרים" של HBO

"השומרים" היא סדרה אוונגרדית תובענית וכמעט מתנשאת, אך כדאי להתנסות בה בזכות שפתה הייחודית

בני גנץ / צילום: טל שניידר, גלובס

תוכנית השלום: גנץ יטוס להיפגש עם טראמפ ויחזור מיד לדיוני החסינות

לאחר מגעים אינטנסיבים במהלך סוף השבוע בין אנשי גנץ לבית הלבן סוכם, כי גנץ יגיע לפגישה אישית ביום שני עם הנשיא טראמפ, ויחזור לדיוני החסינות ● עוד הוסיף "חובה עלינו לזכור שאנו נמצאים בשיאו של מאבק מכונן על דמותה של המדינה"

אונייה סינית מביאה סחורה לנמל קליפורניה. / צילום: רויטרס -  Lucy Nicholson

איך הסחר הבינלאומי הפך למילה גסה

ביקור של בוריס ילצין במרכול טקסני לפני 30 שנה שינה את מהלך ההיסטוריה ● למראה המבחר האין סופי, "הטיפה האחרונה של הכרתו הבולשביקית התאדתה" ● המרכולים בארה"ב הם מקדשי הסחר החופשי, אך סחר חופשי הפך לביטוי גס בעגה הפוליטית ● היש סיכוי שאמריקאים יחזרו ויאמצו אותו?

Audi A7 / צילום: יח"צ

מתח גבוה: הקופה החדשה של אאודי מצטרפת לטרנד הירוק

מכונית הקופה המרהיבה של המותג אאודי מצטרפת לטרנד הירוק עם גרסת פלאג-אין, שמתהדרת בנתוני פליטה וצריכה מזעריים • אבל מאחורי עור הכבש הירקרק מסתתר זאב רעב

הכינרת  /  צילום: איל יצהר

הגיע הזמן לשאול, למה עדיין כל כך אכפת לנו ממפלס הכינרת

אחרי שנים קשות במיוחד, הכינרת באמת מלאה, והמראה שלה ממלא את הלב ● אז למה כל התחזיות מדברות על כך שתוך זמן לא רב נצטרך להזרים אליה מים, והאם עדיין יש חשיבות לגובה המפלס שלה

צילום האלבום / צילום: צחי אלגיא

זמנך גָּבַר: איך נשמע האלבום החדש של אהוד בנאי?

באלבום "הולך ומתקרב" אהוד בנאי מלכד את זהויותיו המוזיקליות, מתכתב עם יצירתו וממשיך להתפתח ולהשתבח

בייג'ינג, סין / צילום: Jason Lee, רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט בעקבות דיווח על מקרה שני בארה"ב של הידבקות בווירוס קורונה הקטלני

ארגון הבריאות העולמי מסר היום שהתפשטות וירוס הקורונה עדיין לא מהווה "מצב חירום עולמי" ● למרות זאת נגיף הקורונה מתפשט בסין במהירות, ועל פי דיווחים רשמיים במדינה מניין המתים עומד כבר על 26 ● אינטל היכתה את התחזיות והמניה זינקה בכ-8.3%

נסיונות חילוץ לאחר רעידת האדמה במחוז אלאזיג בטורקיה / צילום: Sertac Kayar, רויטרס

רעידת אדמה בטורקיה: לפחות 20 הרוגים; הרעש הורגש גם בישראל

שר הפנים הטורקי מסר כי רעש בעוצמה 6.8 פקד את מזרח המדינה ● רעידת האדמה הובילה לנזק למבנים במחוז אזלאיג שנמצא כ-550 ק"מ ממזרח לאנקרה וכוחות סיוע הגיעו למקום ● יותר מ-900 פצועים מאושפזים בבתי החולים באזור ● במכון הגיאולוגי אישרו כי הרעש הורגש גם בישראל

לארוז משהו של מישהו אחר, ולעשות כמה דולרים על הדרך / צילום: shutterstock

5 אפליקציות שכדאי להוריד לפני הנסיעה הבאה לחו"ל

כל כך הרבה אפליקציות, חלק חיוניות יותר וחלק פחות, מציעות לנוסעים לחו"ל לשכלל, לייעל ולסדר את הנסיעה ● אילו אפליקציות לא כדאי לפספס?

מחאה של תנועת נשים MeToo   / צילום: רויטרס

בלבול, חוסר אחידות והיעדר תקדימים: גם במערב מתקשים להתמודד עם ההשתקה בחברות

סקרים שנערכו לאחרונה מראים שיעורים גבוהים של הטרדות מיניות בעבודה ברבות ממדינות האיחוד האירופי ● חלק מהעובדים חותמים על הסכמי סודיות שעשויים למנוע מהם לחשוף מקרי הטרדות מיניות

ד"ר ריי ביטון / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

"יש אנשים שיכולים לשאוב כוח מהסיפור שלי"

ד"ר ריי ביטון התגברה על אינספור מכשולים שעמדו בדרכה להיות רופאה ● עכשיו היא מובילה את התארגנות המתמחים

הלן ראסל / אינפוגרפיק: Gettyimages ישראל

הדנים הכי מאושרים, הפולנים נעלבו: חד הקרן שיצאה לבדוק את מדד האושר ב-30 מדינות. האם ישראל ברשימה?

האוסטרלים נוהגים לבלות עם זרים, לדנים מותר להבריז לכמה שעות באמצע יום העבודה, האיטלקים נותנים לכאוס לעטוף אותם והבריטים מחייכים בכוח ● הלן ראסל, שאובחנה כסובלת מדיכאון, החליטה לא להתמסר לו, ויצאה לבדוק את סודות האושר ברחבי העולם: "אנחנו יודעים שיש השפעה לידיעה מה עושה אנשים מאושרים, וכבר יש מדינות שמיישמות את זה"