גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אחרי עידן פוגל: LEAD חתם על הסכם ייצוג עם אוגילבי

סוכנות אוגילבי היא חלק מקבוצת WPP, המיוצגת בין היתר ע"י אדלר-חומסקי, שהוא בעל השליטה ב-LEAD ■ הסוכנות ניהלה הליך בדיקה ארוך מול LEAD כדי לוודא כי המשרד עומד בסטנדרטים הנדרשים

רמי יהודיחה / צילום: איל יצהר
רמי יהודיחה / צילום: איל יצהר

הפרסומאי רמי יהודיחה, מבעלי משרד הפרסום LEAD, סוגר מעגל: 15 שנה לאחר שפרש ממשרד הפרסום פוגל-אוגילבי ויצא לדרך עצמאית, חותם LEAD - המשרד שהקים - הסכם ייצוג (אפיליאיישן) עם סוכנות הפרסום הבינלאומית אוגילבי, שהייתה מחוברת לפוגל במשך שנים ארוכות.

החיבור נעשה בעקבות היעלמותו של פוגל ממפת משרדי הפרסום בישראל, לאחר שפשט רגל ופעילותו הועברה לקבוצת אדלר-חומסקי. LEAD נמצא בשליטת אדלר-חומסקי, המייצג בישראל את סוכנות הפרסום העולמית גריי, השייכת לקבוצת הפרסום WPP. גם סוכנות אוגילבי היא חלק מקבוצת WPP, ולכן החיבור ל-LEAD היה מתבקש - מה שלא מנע מהקבוצה לנהל תהליך ארוך של בדיקה מול LEAD כדי לוודא שהמשרד אכן עומד בסטנדרטים הנדרשים.

רמי יהודיחה פועל בענף הפרסום כבר שנים ארוכות. חלק משמעותי מהקריירה שלו כשכיר היה במשרד הפרסום פוגל-אוגילבי כשזה היה בשיא זוהרו. יהודיחה שימש כמנכ"ל סוכנות הדיירקט OgilvyOne ישראל וסמנכ"ל במשרד הפרסום במשך 6 שנים.

בתחילת שנות האלפיים הוא פרש מפוגל והקים את LEAD, שהתמחתה בתחילת הדרך בשיווק ישיר - נישה שהייתה ייחודית אז. תוך תקופה קצרה נהנה המשרד החדש מגידולים בהיקפיו, ושנה וחצי לאחר הקמתו זיהו באדלר-חומסקי, שעסקו באותה תקופה ברכישת משרדים, את הפוטנציאל ורכשו 70% ממנו. העסקה הוכיחה את עצמה, LEAD צמח והפך למשרד פרסום כללי מהשורה.

עם הזמן ומתוך מטרה לגדול ולהשתפר מקצועית, חיפש יהודיחה חיבורים אסטרטגיים שיבואו לידי ביטוי וגם טאלנט קריאטיבי שיביא ערך מוסף או מיזוג שייתן מענה לצורך זה. כפועל יוצא מזה, לפני כשנתיים מוזג למתוכו משרד המיתוג אדלר ברנדס.

אדלר ברנדס הוקם על ידי ראובן אדלר ובהמשך הצטרף אליו אריאל ברנסון, שפעל עד אז כאיש קריאייטיב באדלר-חומסקי והפך באדלר ברנדס למנכ"ל ושותף. חיבור זה אמור היה לסגור את עניין המקצועיות המקומית, אך יהודיחה ואנשי אדלר-חומסקי שאפו לייצר גם חיבור בינלאומי.

פרט לאדלר-חומסקי מונה קבוצת WPP בישראל גם את JWT ישראל ו-y&r ישראל. בשנה האחרונה התברר כי גם קיומו של y&r ישראל מצוי בסימן שאלה, לאחר שכל הבכירים שניהלו אותו פרשו תוך זמן קצר מתפקידם והיה צורך למצוא פתרון ניהולי במשרד. באדלר-חומסקי קיוו כי מושכות ההובלה יינתנו ל-LEAD שבשליטתם, אבל בקבוצה העדיפו להפקיד את ניהול המשרד בידי מנכ"ל JWT ישראל, יורם דמבינסקי. לכן נמשך התהליך מול אוגילבי - שנושא עתה פירות.

קריאטיבית ואפקטיבית

הסכם ייצוג הוא בעיקר הסכם ידע, אך במקרים מסוימים הוא עשוי להביא גם העברה של תקציבים. כידוע, גופים בינלאומיים גדולים מפקידים את תקציבי הפרסום שלהם בסוכנויות בינלאומיות שאמורות לדאוג לתקציב בארצות השונות. האם זה מתרחש בפועל? תלוי במשרד ותלוי בלקוחות. יש סוכנויות בינלאומיות המחזיקות בבעלות על משרדים מקומיים ולא בהכרח מביאות להעברת תקציב, ויש כאלה שרק סביב הסכמי ייצוג מתעקשות שהנציג המקומי יטפל בתקציב הבינלאומי.

קבוצת אוגילבי (בשמה המלא Ogilvy & Mather) מונה כיום למעלה מ-500 סניפים בעולם. היא נחשבת לאחת הסוכנויות הקריאטיביות המצליחות ונבחרה לסוכנות הפרסום המובילה בעולם לשנת 2016 על ידי מגזין ADWEEK. היא גם זכתה בפרסים רבים בפסטיבל קאן ונבחרה כסוכנות האפקטיבית ביותר בעולם בתחרות ה-Effie. עם לקוחותיה הבינלאומיים הקבוצה נמנים קוקה-קולה, יוניליוור, נסטלה, פייזר, קימברלי קלארק, LG, פיליפס, יב"מ, לנובו ואמריקן אקספרס.

יהודיחה אישר את הידיעה ואמר בתגובה: "בתקופה כה חשובה שבה משתנים סדרי עולם בתחום השיווק והפרסום, החיבור לאוגילבי ייתן למשרד הזדמנות ליהנות מעוצמה בינלאומית, ידע נרחב, מתודולוגיות עבודה וטכנולוגיות חדשות, ויאפשר לנו להמשיך ולהוביל את לקוחותינו לחדשנות פורצת דרך ולניצחונות שיווקיים".

*** LEAD הוא משרד הפרסום של "גלובס"

עוד כתבות

דביר בנדק בקמפיין מזרחי טפחות / צילום: יח"צ

פיקדון קורונה: במי מהבנקים נתן הציבור את אמונו במשבר

משבר הקורונה תפס את העולם הכלכלי בהפתעה ואילץ את הבנקים לקבל בזריזות החלטות שקשורות בשיווק, בפרסום ובאופן התקשורת עם הצרכנים ● מחקר שערכה סאפיו בקרב כ-100 מותגים מעלה תוצאות מעניינות ביחס לאסטרטגיות השונות שהבנקים נקטו ● מי המנצח הגדול?

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13  / צילום: ינאי יחיאל

הקרב על הנרטיב: ועד חדשות 13 והנהלת רשת ממשיכים להחליף האשמות

מנכ"ל רשת 13 אבי בן טל שלח מייל לעובדים, בו הבהיר כי הימנעות מקיצוצים פירושה פשיטת רגל, והתייחס גם לסוגיית שידור פתיחת משפטו של נתניהו ● ועד חדשות 13 לא נשאר חייב והוציא מיד מכתב תגובה חריף בו האשים את בן טל בחוסר דיוק ובהטעיה

בניין מלמ תים בפתח תקוה / צילום: בר אל

פסק בוררות יקטין ב-9 מיליון שקל את רווחי מלם תים

הפסק נוגע להסכם מ-2008, להקמת מערכת "שער עולמי" לאגף המכס והמע"מבמשך כ-3 שנים ובהיקף של כ-120 מיליון שקל, שבהמשך הוארך והורחב ל-175 מיליון שקל ● הסכום יקוזז מרווחי הרבעון הראשון השנה, ולטענת החברה קיים לה כיסוי ביטוחי בגינו

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

הבורסה ננעלה בעליות; על בד זינקה ב-31% לאחר הדוחות

מחזור המסחר הסתכם בכ-812 מיליון שקל ● עליות בולטות נרשמו במניות פרשמרקט, אלוני חץ, קמהדע , אלקו ופוקס ● לאומי: "בנק ישראל צפוי, במסגרת הודעת הריבית השבוע, לשוב ולהעלות את תחזית הצמיחה לשנת 2020 ולהפחית את היקף הירידה הצפויה בתוצר"

זוג קשישים בקניות בשוק / צילום: Oded Balilty, Associated Press

מחדל כפל הקצבאות: האם במשרד האוצר יצליחו למצוא 100 מיליון שקל עבור החלשים ביותר בחברה?

שר האוצר הנכנס ישראל כ"ץ התחייב למצוא פתרון תקציבי למקבלי קצבאות שנכנסו למעגל האבטלה בעקבות הקורונה, ואינם זכאים ל"כפל קצבאות", אך לא ידוע כמה כסף יוקצה ומתי ● ייתכן שמקבלי קצבאות הבטחת הכנסה וקצבאות מזונות יידרשו אפילו להשיב את מענק הקורונה

שלומי בן דוד, אמן אשליות / צילום: פיני סילוק

"מענקים? זה לא מכסה אפילו הופעה אחת"

שלומי בן דוד, אמן אשליות בן 34 מכפר מעש ● "לכל אמן כיסא ריק הוא כמו קרע קטן בלב" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

רועי מן וערן זינמן / צילום: איל יצהר, גלובס

השווי זינק פי חמישה בשנתיים: מה עומד מאחורי הנסיקה של מאנדיי הישראלית?

בעלי מניות במאנדיי, שמפתחת מערכת לניהול פרויקטים, מכרו מניות בעשרות מיליוני דולרים לפי שווי של 2.7 מיליארד דולר ● אמנם חלק מהלקוחות הפסיקו את פעילותם, אך מגפת הקורונה דווקא המריצה את החברה ● המייסד והמנכ”ל רועי מן: "בתוך השינוי הזה יש מלא הזדמנויות"

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

צפי לפתיחה מעורבת בבורסה בת"א לאחר העליות אתמול

היום אין מסחר בוול סטריט לרגל יום הזיכרון האמריקאי ● עונת הדוחות נמשכת ● מגמה מעורבת בבורסות אסיה ● שטראוס ומבנה פרסמו דוחות לרבעון הראשון

בורסת טוקיו / צילום: Koji Sasahara, Associated Press

מגמה מעורבת בבורסות אסיה; הונג קונג ממשיכה לאבד גובה

בוול סטריט לא יתקיים היום מסחר לרגל יום הזיכרון האמריקאי ● הנפט נסחר במגמה חיובית וחוזה מסוג ברנט רושם עלייה של 0.6% לרמה של 35.35 דולר לחבית

אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

אלשטיין צפוי להגיש בקרוב מתווה הסדר חוב באי.די.בי

באסיפת מחזיקי האג"ח המובטחות העריך היועץ הפיננסי של אי.די.בי כי המתווה, על חוב של 2 מיליארד דולר, יוגש עד סוף חודש מאי

סוכנות של חברת הרץ בדנבר, בסוף השבוע. קשיים כלכליים עוד מלפני המגפה / צילום: David Zalubowski, Associated Press

פרשנות - פשיטת הרגל של הרץ: כרוניקה של פעילות ממונפת

קצב ההתאוששות של ענף השכרת הרכב והליסינג, והסיכוי של החברות בענף לשרוד, תלוי במידה רבה במועד ובקצב שבו תחזור התעופה האזרחית לתקנה ובסינכרון בין המועד הזה לתקופת ההתאוששות שדרושה של תעשיית הרכב

שער הניו יורק טיימס / צילום: צילום מסך

"אובדן בלתי ניתן לחישוב": השער יוצא הדופן של "ניו יורק טיימס"

"ניו יורק טיימס" נחשב לעיתון המזוהה עם לוגיקה ועובדות, אולם הבוקר הוקדש כל השער הראשי שלו לפריטה על נימי הרגש: על השער הודפסו שמותיהם של כ-1,000 אנשים שמתו מקורונה בארה"ב, כשבכותרת המשנה נכתב: "הם לא היו רק שמות ברשימה, הם היו אנחנו"

דונלד טראמפ. לתדהמת אמריקה, ובניגוד לחוקה, הוא הכריז כי הוא חופשי לאכוף את רצונו על 50 המדינות / צילום: Evan Vucci, Associated Press

טראמפ שוקל הקמת ועדה שתבדוק הטיה אנטי ימנית במדיה חברתית

"השמאל הקיצוני מחזיק בשליטה מלאה בפייסבוק, אינסטגרם, טוויטר וגוגל", צייץ טראמפ ב־16 במאי, והוסיף שהממשל שלו "פועל כדי לתקן את המצב הלא חוקי הזה"

גדעון המבורגר / צילום: תמר מצפי

הראל תייצג בישראל את חברת הביטוח הסינית TPRe

מבחינת הראל מדובר בהסכם בלעדיות ראשון עם גוף ביטוח סיני גדול, שיתווסף לשורת הסכמי שיתוף פעולה גלובאליים שיש לקבוצה, "עם יותר מ-14 תאגידי ביטוח בינלאומיים

 ג'יבלי מאייר את משפט נתניהו / צילום: חן מענית, גלובס

כך תופסים את הרגע הנכון: מאייר "גלובס" גיל ג'יבלי בטור מיוחד

במעל שלושים שנות עבודה ב"גלובס", המאייר גיל ג'יבלי זכה לאייר מהשטח את המשפטים הגדולים של השנים האחרונות ● איך מתכוננים למשפט, מה החששות הכי גדולים ומי ביקש את האיור שלו מבית המשפט?

מפגינים נגד ההגבלות על החיים בגרמניה / צילום: Felix H'rhager, Associated Press

חגיגה פרטית במסעדה ותפילה בכנסייה: גרמניה חוששת לאחר שני מקרי התפרצות חדשים

המקרים, שאירעו אחרי הסרת הסגר, ממחישים לרבים בגרמניה את הסכנה המוגברת להידבק בנגיף הקורונה כתוצאה משהייה בחללים סגורים

מיכה ברכוז, ממייסדי BUYME / צילום: ענת ליטבק

אקזיט ענק למייסדי BUYME: מוכרים שליש ממניות החברה לפי שווי של 250 מיליון שקל

הרוכשים, קבוצת מאיר שבבעלות יעקב שחר וישראל קז, יואב בן יקר וברק קנה ● התמורה למייסדי BUYME : 81 מיליון שקל במזומן ● המייסדים פועלים לפיתוח פלטפורמת מתנות דומה בזירה הבינלאומית

דוד פתאל / צילום: איל יצהר

רוב בלי אישור: פתאל לא קיבלה אישור לדחיית ההתניות הפיננסיות

כ-96% ממחזיקי סדרה ג' ו-61% מהמחזיקים בסדרה ב' הצביעו בעד דחיית הפעלת הקובננטים שקשורים לרווחיות ● דוד פתאל: "בימים הקרובים נקיים שיחות עם המשקיעים ונתאם הצבעה נוספת שאותה אני מקווה יאשרו ברוב קולות. ניצנים של התאוששות כבר נראים במרבית המדינות בהן אנו פועלים. בישראל לדוגמא צפוי לנו חג שבועות מוצלח מאוד ובחודש יוני מלונות הנופש שלנו צפויים לתפוסות של למעלה מ-60%"

יצחק תשובה / צילום: תמר מצפי

"לא נראה שיש משקיע מוסדי שישקיע כספי עמיתים בהנפקת דלק"

בסוף השבוע פנה משה ברקת למוסדיים בדרישה לקבלת מידע על הגיוס של 137 מיליון שקל בהנפקת המניות של קבוצת דלק ● לפי הערכות בשוק, אף גוף מוסדי לא השקיע בהנפקה כספי עמיתים

צעירות עם מסכות בת"א / צילום: Oded Balilty, AP

למה ממשלות לא מתלהבות ממעקב הקורונה של גוגל ואפל?

למה שתי ענקיות הטכנולוגיה קבעו כללים כל כך נוקשים למערכת המעקב שלהן אחרי התפשטות הקורונה ואיך אפשר לבקש מאזרחי המדינה לשתף עם הממשלה את המיקום שלהם ומידע אישי נוסף מבלי לעורר חשדות בנוגע להגנת הפרטיות?