גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הסתיים הסכסוך עם סקאל: גולף רכשה יתרת מניות טופשופ וטופמן

החברה-הבת כיתן תשלם 560 אלף שקל עבור שליש מהמניות שנותרו בידי סקאל מהשותפות במותגי קבוצת ארקדיה ■ מותגי הקבוצה שנרכשו לפני כשנתיים לא הוכיחו את עצמם, והרשתות דורותי פרקינס ומיס סלפרידג' ייסגרו

טופ שופ מתחם שרונים/ צילום: ארבל רובינשטיין
טופ שופ מתחם שרונים/ צילום: ארבל רובינשטיין

הסכסוך הארוך בין קבוצת גולף לחיים סקאל, בעל חברת סי אנד שלס, הגיע לסיומו. היום (א') הודיעה קבוצת גולף  לבורסה כי חתמה על הסכם עם חברת סי אנד שלס, שלפיו היא תרכוש, באמצעות החברה-הבת כיתן, את יתרת מניותיה של סי אנד שלס (32.67%) בשותפות שהצדדים הקימו לצורך ניהול מותגי קבוצת ארקדיה הבינלאומית בישראל. במסגרת ההסכם תשלם גולף לסי אנד שלס 650 אלף שקל, והצדדים יוותרו על הטענות ההדדיות.

גולף רכשה את השליטה (66.33%) בפעילות מותגי ארקדיה הבינלאומית בישראל בפברואר 2015 לפי שווי של 56 מיליון שקל. העסקה בוצעה באמצעות החברה-הבת כיתן.

חברת סי אנד שלס החזיקה בזיכיון המקורי ליבוא ושיווק מותגי ארקדיה בישראל, הכוללים את המותגים טופשופ, טופמן, דורותי פרקינס ומיס סלפרידג'. לאחר העסקה המשיכה סי אנד שלס להחזיק ב-32.67% מהפעילות, שלטובתה הקימו הצדדים את "שותפות טופשופ".

במסגרת הסכם הרכישה בין הצדדים, סוכם על מתן אופציות CALL ו-PUT - לסקאל ניתנה אופציית CALL לרכוש רבע מאחזקתה של גולף בפעילות לפי שווי של 56 מיליון שקל, בהתאם לתוצאות הכספיות, מסוף 2016. כמו כן סוכם כי מסוף שנת 2016, לכיתן תהיה אופציית CALL, ולסקאל אופציית PUT, שבהן כיתן תרכוש את כל חלקו של סקאל בשותפות ובנכסי הפעילות. עוד נקבע כי בתנאים מסוימים סקאל יוכל לדרוש את מכירת מניותיו באופן מיידי עוד לפני כן.

עסקת הרכישה בוצעה בתקופת ההנהלה הקודמת של קבוצת גולף, שציפתה כי צירוף המותגים החדשים והיוקרתיים לקבוצה ההולכת ונחלשת יהוו מנוע צמיחה. אלא שכבר בתחילת הדרך התאכזבו בגולף מהביצועים הכספיים החלשים של הפעילות המשותפת, והיא הפכה למשקולת. הדוח השנתי של גולף לשנת 2015 חשף כי הפעילות הפסידה באותה שנה 4.1 מיליון שקל - הפסד שגרר את החברה-הבת כיתן להפסד שנתי של 2.1 מיליון שקל.

בתחילת 2016 התגלעו מחלוקות קשות בין השותפים, על רקע סיכום שאליו הגיעה קבוצת גולף עם קבוצת ארקדיה הבינלאומית, על השקת אתר מקוון למכירת המותג היוקרתי טופשופ בישראל, מחוץ לשותפות בין הצדדים.

מבחינת סקאל משמעות המכירה של מותגי טופשופ באתר מחוץ לשותפות הייתה לא רק פגיעה בפעילות המשותפת - מכיוון שברור שהמכירות באינטרנט יבואו לפחות בחלקן על חשבון המכירות של המותגים בחנויות - אלא גם הפקעה חלקית של הזיכיון שלו על המותג טופשופ. גולף תיכננה לשלם לשותפות עם סקאל 35% בלבד מהרווח של מכירות המותג באינטרנט. במצב שכזה סקאל היה מקבל רק כשליש מהרווחים שהיה אמור לקבל על חלקו בשותפות עם גולף.

לסקאל עצמו נודע על הסיכום והקמת האתר רק בדיעבד, והוא אף שקל להוציא צו מניעה נגד קבוצת גולף. הפרשה הזאת הביאה ליחסים עכורים בין השותפים, וכבר אז היה ברור שהדרך הטובה ביותר לפתור אותם היא על-ידי סיום השותפות, כפי שנעשה כעת.

גולף טרם פרסמה את דוחותיה השנתיים לשנת 2016 אך לפי הערכות, גם הם יצביעו על הפסדים שגרמה פעילות השותפות לקבוצה. תימוכין לכך ניתן לקבל בהודעתה של קבוצת גולף לפני שבועות אחדים על כוונתה לסגור כליל את פעילות הרשתות מיס סלפרידג' ודורותי פרקינס, בנימוק שהן "אינן עומדות בציפיות". החלטה זו התקבלה במקביל להחלטה לסגור את רשת אופנת הגלישה בלו בירד ואת רשת הנעליים מקס מורטי, שנמצאות בבעלות מלאה של קבוצת גולף.

כעת, משסקאל יוצא מהתמונה, גולף תצטרך להוכיח שהיא מסוגלת לנהל את מותגי יוקרה טופשופ וטופמן ולמנף אותם להצלחה לצד הפעילותה השוטפת של הקבוצה.

עוד כתבות

ר' במהלך השיחה עם "גלובס"./ צילום: יחצ

ההטרדה המינית שנגמרה בפיצוי של רבע מיליון ש': "המנהל המשיך להזמין את האדם שכמעט אנס אותי"

ר’ נסעה לרילוקיישן מטעם חברה ישראלית והוטרדה על ידי אדם זר ● כעת היא חושפת בעדות ב"גלובס": "אני רוצה להזהיר נשים אחרות" ● הטרדה מינית, השתקה תאגידית

37 אלף נשים בישראל דיווחו על הטרדה במקום העבודה בתוך שנה / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

הגיע הזמן לחשוף את שמות החברות שבוצעו בהן הטרדות מיניות

37 אלף נשים בישראל דיווחו על הטרדה במקום העבודה בתוך שנה ● החברות מצידן מצליחות בחסות בית המשפט למנוע את חשיפתן לאורך ההליכים המשפטיים, בטענה לפגיעה במוניטין - ומשמרות תדמית נקייה ●  "גלובס" מוביל את המאבק לחשיפת החברות המטרידות וליצירת מקומות עבודה נקיים ובטוחים יותר

רקדני בלט/ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

מה קורה לנו בגוף כשאנחנו רוקדים ומה אפשר ללמוד מביונסה ומטימברלייק

מדוע רקדנים מקצועיים פגיעים יותר מספורטאים אחרים ואיך אפשר למנוע פציעות באמצעות אווטארים ● מה הופך ריקוד למושך ● ומדוע המחשב התבלבל כשהראו לו תנועות של מוזיקת מטאל ● חוקרים מתחומי רפואת הספורט, המוח ומוזיקה הולכים ומבססים את מדעי הריקוד

לארוז משהו של מישהו אחר, ולעשות כמה דולרים על הדרך / צילום: shutterstock

5 אפליקציות שכדאי להוריד לפני הנסיעה הבאה לחו"ל

כל כך הרבה אפליקציות, חלק חיוניות יותר וחלק פחות, מציעות לנוסעים לחו"ל לשכלל, לייעל ולסדר את הנסיעה ● אילו אפליקציות לא כדאי לפספס?

מאיה יעקבס / צילום: אריק סולטן

מנכ"לית צלול נגד שטייניץ: "לחבר'ה האלה אין שום סנטימנטים ושום יחס לסביבה או לטובת הציבור"

עם שישה עובדים בלבד, מול חומה בצורה של טייקוני גז, הצליחה לוחמת הסביבה מאיה יעקבס להוביל כמה מהניצחונות נגד המזהמים הגדולים בישראל ● בראיון ל'ליידי גלובס' היא יוצאת נגד שטייניץ, מפרגנת לסמוטריץ' ומצהירה: "התעשייה היא עולם שוביניסטי, אבל הם לא יכולים עליי"

אונייה סינית מביאה סחורה לנמל קליפורניה. / צילום: רויטרס -  Lucy Nicholson

איך הסחר הבינלאומי הפך למילה גסה

ביקור של בוריס ילצין במרכול טקסני לפני 30 שנה שינה את מהלך ההיסטוריה ● למראה המבחר האין סופי, "הטיפה האחרונה של הכרתו הבולשביקית התאדתה" ● המרכולים בארה"ב הם מקדשי הסחר החופשי, אך סחר חופשי הפך לביטוי גס בעגה הפוליטית ● היש סיכוי שאמריקאים יחזרו ויאמצו אותו?

התפרצות וירוס הריאות המסתורי בסין / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

האם מקור הנגיף בנחש, ולמה בני 40 צריכים לחשוש מהידבקות: שאלות ותשובות על נגיף הקורונה המסתורי והקטלני

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ולייצר חששות גוברים מצד ממשלות ואזרחים ברחבי העולם ● נכון להבוקר, הדיווחים הרשמיים בסין מדברים על 56 מקרי מוות, ועל כ-2000 אנשים מאובחנים ● "גלובס" עם שאלות ותשובות על הנגיף "המסתורי"

עולים מרוסיה מגיעים לנתב"ג בשנת 1991 / צילום: רויטרס

30 שנה חלפו מאז גל העלייה הגדול מרוסיה: כך השתנתה ישראל לבלי היכר

שלושים שנה אחרי גל העלייה הגדול מרוסיה כמעט שאין חולק על התרומה האדירה שלו להייטק, למדעים, לספורט ולתרבות הישראלית. אז למה מתלוות אליו בכל זאת גם תחושות של החמצה ופספוס?

ג'ף בזוס / צילום: רויטרס  Shannon Stapleton

האינטרס הסעודי, הקשר הישראלי: פרטים חדשים על הפריצה לטלפון של האיש העשיר בעולם

הפגישה בין ג'ף בזוס לנסיך הסעודי שהולידה חילופי הודעות ווטסאפ, סיקור רצח העיתונאי שהפך ליריבות אישית והאפשרות שתוכנה זדונית של חברת הסייבר הישראלית NSO הולידה פרסום על רומן מחוץ לנישואים ● דוח חדש של האו"ם על פרשת הפריצה לטלפון של מייסד אמזון מאיים לערער מחדש את היחסים בין ארה"ב וסעודיה

מייסדי טריגו דניאל גבאי מימין ומיכאל גבאי משמאל / צילום: עמר הכהן

"אנחנו באים לסופרמרקט המסורתי ומסבים אותו לסופרמרקט אוטונומי"

הסטארט-אפ הישראלי טריגו ויז'ן כבר גייס 34 מיליון דולר, חתם על שיתוף פעולה עם טסקו, אחת מרשתות המזון הגדולות בעולם, ומתחרה ישירות באמזון גו, רשת החנויות האוטומטיות שפיתחה אמזון. כל זאת, בתוך פחות משלוש שנים מאז שהוקמה ב-2017 ע"י האחים מיכאל ודניאל גבאי

מתוך הסרט / באדיבות  HBO

שומרים על הסטנדרט: שי גולדן בצפיית בינג' ב"שומרים" של HBO

"השומרים" היא סדרה אוונגרדית תובענית וכמעט מתנשאת, אך כדאי להתנסות בה בזכות שפתה הייחודית

צילום האלבום / צילום: צחי אלגיא

זמנך גָּבַר: איך נשמע האלבום החדש של אהוד בנאי?

באלבום "הולך ומתקרב" אהוד בנאי מלכד את זהויותיו המוזיקליות, מתכתב עם יצירתו וממשיך להתפתח ולהשתבח

מתחם רייסדור בבני ברק / צילום: יח"צ

רייסדור תקים שני מגדלי משרדים ברחוב הלח"י בבני ברק

החברה זכתה במכרז של רמ"י לקרקע בשטח 4 דונם ברחוב ● היא תשלם עבורו 55 מיליון שקל ● ביוני 2019 רכשה החברה קרקע סמוכה עם שותפה ב-57 מיליון שקל

נסיונות חילוץ לאחר רעידת האדמה במחוז אלאזיג בטורקיה / צילום: Sertac Kayar, רויטרס

רעידת אדמה בטורקיה: לפחות 20 הרוגים; הרעש הורגש גם בישראל

שר הפנים הטורקי מסר כי רעש בעוצמה 6.8 פקד את מזרח המדינה ● רעידת האדמה הובילה לנזק למבנים במחוז אזלאיג שנמצא כ-550 ק"מ ממזרח לאנקרה וכוחות סיוע הגיעו למקום ● יותר מ-900 פצועים מאושפזים בבתי החולים באזור ● במכון הגיאולוגי אישרו כי הרעש הורגש גם בישראל

דיוויד סולומון. /צילום: רויטרס - Lucy Nicholson

אין נשים, אין הנפקה: ההכרזה המפתיעה של מנכ"ל גולדמן זאקס

מנכ"ל הבנק, דיוויד סולומון, מציג: כך נפעל להגברת השוויון והמגוון בחברה וקידום אג'נדות חברתיות

Audi A7 / צילום: יח"צ

מתח גבוה: הקופה החדשה של אאודי מצטרפת לטרנד הירוק

מכונית הקופה המרהיבה של המותג אאודי מצטרפת לטרנד הירוק עם גרסת פלאג-אין, שמתהדרת בנתוני פליטה וצריכה מזעריים • אבל מאחורי עור הכבש הירקרק מסתתר זאב רעב

ליאת נויריט  / צילום: יונתן בלום, גלובס

"ציבור שלם מתקשה להחזיק את עצמו. צריך להפחית את נטל המס על מעמד הביניים"

עורכת הדין ורואת החשבון ליאת פייג-נויבירט, שותפה וראש תחום מע"מ במחלקת מסים במשרד גולדפרב זליגמן, בראיון אישי על הילדות בחיפה, על מיסוי תאגידים זרים בישראל ועל הגישה של רשות המסים: "יש היום מוטיבציית יתר לגבות מס, גם במקומות שלא תמיד צריך"

נוא ג'השאן / צילום: איל יצהר

"בישראל העסקת מיעוטים מכוונת רק לבעלי מוגבלויות, וחבל"

פורטפוליו עם נוא ג'השאן בטשון, מנכ"לית קו אימפקט, ארגון המתמקד בתעסוקת עובדים ערבים במגזר העסקי הפרטי ● על הילדות בבית שוויוני, על השאיפות ועל הקושי למצוא עבודה או אפילו התמחות רק בגלל ההשתייכות המגזרית

צילום הספר

השואה כבסט-סלר: שלושה תרגומים חדשים לעברית

לרגל יום השואה הבינלאומי, שלושה תרגומים חדשים לעברית של רבי-מכר המספרים עליה מזווית לא יהודית

ד"ר ריי ביטון / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

"יש אנשים שיכולים לשאוב כוח מהסיפור שלי"

ד"ר ריי ביטון התגברה על אינספור מכשולים שעמדו בדרכה להיות רופאה ● עכשיו היא מובילה את התארגנות המתמחים