גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

TGI: "ידיעות" מגדיל מעט את הפער מ"ישראל היום" בסופי שבוע

"ישראל היום" מוסיף להוביל בשיעור החשיפה למרות ירידה קלה, "ידיעות אחרונות" במקום השני ■ בגזרת העיתונים הכלכליים, "גלובס" מזנק בחציון ועוקף את "דה מרקר" ■ רדיו: גל"צ מובילה באקטואליה, אקו 99FM מובילה ברדיו האזורי

עיתונים, TGI / צלם: תמר מצפי
עיתונים, TGI / צלם: תמר מצפי

שני העיתונים הגדולים, "ישראל היום" ו"ידיעות אחרונות", רושמים ירידה מסוימת בחשיפה אליהם, והפערים ביניהם ממשיכים להיות דומים - כך עולה מסקר TGI למחצית השנייה של שנת 2016, שפורסם היום (ד').

בגזרת החשיפה בסוף השבוע - שדה המערכה הקריטי ביותר עבור העיתונים - הפער בין שני המתחרים שוב נפתח מעט לטובת "ידיעות אחרונות", לאחר שבחציון הקודם "ישראל היום" כמעט סגר אותו לחלוטין.

כזכור, שלשום פורסם ב"גלובס" כי בשבועות האחרונים "ישראל היום" חדל לפרט על גבי עיתוניו את כמות העותקים שהוא מדפיס בסופי השבוע - עובדה שעשויה להעיד על כך כי צמצם את מספר העותקים שהוא מחלק, אך גם אם זה אכן המצב, הדבר יבוא לידי ביטוי רק בסקר הבא.

ולמספרים: בימי החול "ישראל היום" יורד בחציון הנסקר (יולי עד דצמבר 2016) לנתון חשיפה של 38.6%, לעומת 39.7% בחציון הקודם. בהשוואה שנתית העיתון יורד מ-39.5% ב-2015 ל-39.2% ב-2016. "ידיעות אחרונות" יורד בחציון מ-34.9% ל-33.9%, ובהשוואה השנתית מ-35.4% ל-34.4%.

בסוף השבוע "ישראל היום" יורד בחציון מ-37.6% ל-37.2%, בזמן ש"ידיעות" מצליח כאמור לעלות מעט בחציון, מ-37.7% ל-38%, וליצור לעצמו פער קטן. בהיבט שנתי "ישראל היום" דווקא מתחזק בסופי השבוע מ-36.7% ל-37.5%, בזמן ש"ידיעות" נחלש מ-39% ל-37.8% אך עדיין מצליח לשמר הובלה זעירה גם כאן.

בחברת קנטאר מדיה שעורכת את הסקר מציינים כי התנודות בנתוני שני העיתונים, בכל חתכי הזמן, אינן בעלות מובהקות סטטיסטית.

כל שאר העיתונים היומיים הכלליים, בתשלום ושאינם בתשלום, משתרכים הרחק מאחור. "מעריב הבוקר", החינמון של אלי עזור שנקרא בעבר "ישראל פוסט", רשם חשיפה של 6% בחציון לעומת 7.2% בחציון הקודם.

"הארץ" עולה בחציון לאחר נתון שפל של 3.9% ומתייצב על 4.6%, אך בהיבט שנתי הוא יורד מ-5.2% ל-4.3%. 4.3% הוא גם נתון החשיפה השני של "מעריב השבוע", שנמכר בתשלום.

גם בגזרת סוף השבוע "הארץ" רושם התחזקות משמעותית בחציון (מ-4.3% ל-6.4%) לצד ירידה בהסתכלות שנתית (מ-6.3% ל-5.3%), אך בגזרה זאת הוא מפגר אחרי "מעריב סופהשבוע", שמציג עלייה בנתונים ל-6.8% בחציון ו-6% בחישוב שנתי. 

"גלובס" מתחזק 

בגזרת העיתונים הכלכליים, "גלובס" רושם התחזקות ניכרת. בחציון האחרון עלה העיתון לשיעור חשיפה של 6% לעומת 4.6% בחציון הקודם, ובשנת 2016 כולה עלה העיתון מ-4.2% ל-5.3%. הנתונים בשני חתכי הזמן הללו מציבים אותו מעל "דה מרקר". זה האחרון ירד בחציון מ-5.4% ל-5.2%, ובהיבט שנתי רשם עלייה מ-4.9% ל-5.2%. "כלכליסט" מוסיף להיות העיתון הכלכלי המוביל בשיעורי החשיפה, וכמו שני מתחריו גם הוא התחזק בהיבט שנתי: מ-10.5% ל-11.1%. בחציון רושם העיתון ירידה מ-11.3% ל-10.7%.

בחברת קנטאר מדיה שעורכת כאמור את הסקר מציינים כי "המגמה העולמית המוכרת של ירידה בקריאת עיתונים מוצאת את ביטויה גם במשק הישראלי. למרות שהשינויים בין שני העיתונים המובילים מגל לגל אינם מובהקים, בניתוח המגמה של סך כל הקריאה לאורך 3 השנים האחרונות, ניתן לראות מגמה ברורה של ירידה כללית ומשמעותית בשיעור הקריאה לעיתונים (אחרי התאוששות בשיעור הקריאה שנצפה במהלך 2014 עד תחילת 2015)".

בחברה מציינים עוד כי בהשוואה של 3 שנים, הירידה בקריאת העיתונים היא בעלת מובהקות סטטיסטית וקיימת גם באמצע השבוע וגם בסופו. באמצע השבוע ירדה סך החשיפה לעיתונים ב-3 השנים האחרונות מ-59.9% ל-54.9%. בסוף השבוע נרשמה באותה תקופה ירידה מ-61.3% ל-58.4%. 

שיעורי החשיפה

רדיו: גלי צה"ל מובילה באקטואליה, אקו 99FM המובילה ברדיו האזורי

גלי צה"ל מוסיפה להיות תחנת הרדיו החדשותית המאוזנת ביותר למרות ירידה בנתוניה בחציון האחרון (יולי עד דצמבר 2016). בתקופה זו רשמה התחנה ירידה מחשיפה של 25% ל-22.5%, אך בסיכום כלל שנת 2016 שומרת התחנה על יציבות עם חשיפה של 24% לעומת 23.8% אשתקד.

רשת ב', שכחלק מרשות השידור שרויה כידוע כבר זמן רב בחוסר ודאות וממתינה להליך הסגירה והפתיחה מחדש, רושמת גם היא ירידה בחציון האחרון, מ-23.5% ל-22%, ויורדת קלות גם בשנת 2016 כולה: מ-23.3% ל-22.9%.

התחנה החזקה ביותר בפער גדול מוסיפה להיות גלגלצ למרות ירידה די משמעותית בחציון האחרון: מ-37.6% ל-33%. בשנת 2016 כולה התחנה מתחזקת מ-34.9% ל-35.4%.

בתחום הרדיו האזורי נתונים נאים לשתי תחנות הרדיו שבבעלות אלי עזור, 103FM ו-99FM. זו האחרונה הופכת להיות תחנת הרדיו האזורי בעלת שיעור החשיפה הגבוה ביותר ב-2016 עם 9.9%. במקום השני 103FM שעולה ל-9.6%, ושתיהן יחד מותירות מאחור את רדיוס של דוד בן-בסט, שהייתה התחנה בעלת החשיפה הגבוהה ביותר ב-2015 ויורדת כעת למקום השלישי עם חשיפה של 8.4%.

עוד תחנות עם נתונים בולטים: רדיו לב המדינה (91FM) עולה ב-2016 ל-6.1%. רדיו קול חי יורדת מעט ל-5.3% אך דווקא מגדילה את הפער מהיריבה הגדולה, רדיו קול ברמה שיורדת ל-3.8%. 

רדיו גלי ישראל, הרדיו האזורי של יהודה ושומרון, עלה מ-2.1% ב-2015 ל-2.3% ב-2016. 

עוד כתבות

דולר-שקל / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

"אחד החזקים בעולם": השקל ברמת שיא כל הזמנים מול סל המטבעות

השקל רושם שיא מול סל המטבעות ברמה של 78.1 נקודות, ובחודש האחרון חוזר למעמדו כחזק בעולם ● את עיקר הנזק רושמות חברות ההייטק היצואניות ● פריקו: "הידרדרות שער החליפין מאיימת על מנוע הצמיחה של המשק הישראלי"

גילה גמליאל / צילום: כדיה לוי

בגלל באג? גמליאל דיווחה שהייתה בטבריה, התוכנה שינתה לתל אביב

בדיקת היועמ"ש אם לפתוח בחקירה פלילית נגד השרה גילה גמליאל העלתה כי השרה סיפרה מיד לחוקרת האפדימיולוגית כי התפללה בבית הכנסת בטבריה, אולם תקלה בתוכנה הובילה לכך שנרשם כי בית הכנסת בכלל שוכן בתל אביב

פרופ' יצחק בן ישראל / צילום: סדנת יובל נאמן למדע צבא וביטחון

"יש אינטרס עצום לפגוע באמינות חברות הסייבר הישראליות. אין איך למנוע את זה"

פרופ' יצחק בן ישראל, שעומד היום בראש מרכז הסייבר באוניברסיטת ת"א, הוא מהאנשים המוערכים בתחום שצומח במהירות • בראיון ל"גלובס" הוא מדבר על התפקיד הרגיש של מערך הסייבר מול המגזר העסקי, הפיתוחים העתידיים בתחום ועל מצב הגנת הסייבר בישראל

תקשורת דור 5 - הדלק לכלכלה של העשור הבא / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בשל כשל בירוקרטי של משרד התקשורת והאוצר: חברות הסלולר קיבלו חשבון ע"ס מיליונים

זאת מאחר שמשרדי התקשורת והאוצר לא השלימו התקנת תקנות להפחתת אגרות תדרים לחברות הסלולריות ● על אף שהמשרד התקשורת הקפיד לאורך כל הדרך להדגיש כי ההקלות מותנות באישור משרד האוצר ואולם אף גורם לא צפה שהמדינה תעכב את הבטחתה להקלות ● התוצאה היא שהחברות קיבלו דרישת תשלום מלאה שהכתה אותם בתדהמה

אורי קילשטיין / צילום: סיון פרג'

מהסופרמרקט לקניון: אורי קילשטיין ימונה למנכ"ל קניוני עזריאלי

קילשטיין הינו דמות מפתח בשופרסל וסומן כמי שצפוי להיכנס לנעלי מנכ"ל הקבוצה אם וככל שהתפקיד יתפנה ● כעת הוא עוזב אותו לאחר 11 שנים בחברה, וכ-8 שנים בתפקידו הנוכחי ● אתמול עדכנה שופרסל בדיווח לבורסה כי קילשטיין יסיים את תפקידו בינואר 2021

רון הדסי יו"ר ומנכ"ל אלביט הדמיה / צילום: איל יצהר

תביעה לא שגרתית של אלביט הדמיה: מעשי מרמה של עשרות מיליוני שקלים נעשו בתקופת מוטי זיסר המנוח

שמונה שנים לאחר מכירת עסקי הנדל"ן שלה בארה"ב טוענת אלביט הדמיה, כי בכיריה באותה תקופה פעלו להוצאה של עשרות מיליוני שקלים, שלא כדין, מקופתה - באמצעות תשלום דמי תיווך ● על פי התביעה מימנו כספים אלו את הקמת עסקי הנדל"ן של דוד זיסר, וזאת בשעה שאביו מוטי זיסר כבר נמצא הלכה למעשה במצב של חדלות פירעון ● דוד זיסר בתגובה: "הנסיון לשרבב אותי לתביעה מופרך וחסר בסיס"

אלפים בכיכר הרפובליקה בפאריס ביום ראשון כמחאה על רצח המורה לאזרחות / צילום: Michel Euler, Associated Press

ערכי הרפובליקה על המוקד: אלפים בעצרות למען חופש הביטוי בצרפת לאחר שמהגר ערף ראשו של מורה לאזרחות

כשברקע מתקיים דיון ער על דרכי ההתמודדות עם האיסלאם הקיצוני בצרפת, מורה  בצרפת נהרג לאחר שהשתמש בקריקטורות של הנביא מוחמד ממגזין "שארלי הבדו" ● "כולנו חייבים להפגין את אחדות הרפובליקה כשהרפובליקה מותקפת", אמר שר החינוך באחת העצרות

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 18 באוקטובר 2020

אמש באיכילוב: 13 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

עצמאים דורשים סיוע מהמדינה בהפגנה בתל אביב  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

להב מצטרפת לעתירה של רשתות הצעצועים: לרשתות מזון מותר מה שלעסקים קטנים אסור

מדובר בעתירה שעוסקת ב"פרצה בתקנות" המאפשרת לרשתות מזון ופארם למכור צעצועים בחנויות שלהן, בעוד שחנויות הצעצועים נאלצו להפסיק את פעילותן בעקבות סגר הקורונה

בניין קמהדע / צילום:יחצ

משרד הבריאות ירכוש מקמהדע נוגדנים לקורונה ב-3.4 מיליון דולר

מפתחת קוקטייל נוגדנים המופק מהפלזמה האנושית לטיפול ב-Covid-19 ● ההזמנה הראשונה תספיק ל-500 חולים

השופט אלכס שטיין / צילום: רפי קוץ, גלובס

העליון: לתאגיד אין אחריות להתחייבויות כספיות של בעל מניות בהליך גירושים

השופט שטיין הפך את פסיקת המחוזי, וקבע כי חברת נדל”ן אינה צריכה להפקיד בטוחה שתבטיח כי בעל מניות שלה יקיים את התחייבויותיו הכספיות כלפי גרושתו

הרכבת הקלה בירושלים/ צילום : תמר מצפי

אור ירוק לקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים אישרה סופית את תוואי הקו הכחול של הרכבת הקלה בירושלים ובתוך כך הכריעה במחלוקת שהתעוררה סביב מעבר הקו באזור עמק רפאים

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון / צילום: ישראל הדרי

בעיות בטיפול רשות שוק ההון בתלונות הציבור; יש לשנות את הקשר בין סוכני הביטוח ללקוחות

לפי מבקר המדינה, יש בעיה של איסוף וניתוח נתונים בתחום - דבר אשר פוגע ביעילות האסדרה בתחום ● קורא לרשות שוק ההון להגביר את הבדיקות והבקרה שהיא מבצעת בתחום

בדיקות קורונה במעבדה בבית חולים בילינסון  / צילום: דוברות בית החולים רבין

מה קרה לסקר שאמור היה לשקף את תמונת התחלואה במדינה

תוצאותיו של הסקר הסרולוגי שבוצע ביולי פורסמו רק לאחרונה, ולא רק שהוא לא רלוונטי למצבה הנוכחי המגפה - יש ויכוח גם על תוצאותיו ועל שיטת המחקר שמאחוריו ● האם יש מקום כעת לסקר סרולוגי שני ואיך אפשר לעשות אותו טוב יותר?

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

העליות בת"א התפוגגו בנעילה: קמהדע זינקה ב-8%, אינפימר ב-55%

מדד ת"א 35 איבד כ-0.25% ומנגד מדד ת"א 90 התקדם ב-0.2% ● אינפימר זינקה בחדות על רקע כניסתה לתחום האגרו-טק ● אינטרקיור דיווחה על צפי להכנסות של כ-22 מיליון שקל ברבעון השלישי

אביחי מנדלבליט /  צילום: שלומי יוסף

היועמ"ש החליט לא לנהל חקירה נגד גילה גמליאל, אך מנחה לאכוף את החוק על נבחרי ציבור במקרים חמורים

החלטת היועמ"ש הגיעה לאחר שפרקליטות המדינה המליצה כי אין מקום להמשך הבדיקה בעניין, משום שממצאי הבדיקה מלמדים כי אין בסיס לטענה בדבר דיווח שאינו אמת ● השרה גמליאל הפרה את הנחיות הסגר האחרון כשנסעה לטבריה מביתה בתל אביב

רן מידן / צילום: יחצ

רן מידן, לשעבר מנכ"ל ונשיא נטפים, מצטרף לקרן פרמירה

וגם אודי שני, לשעבר מנכ"ל משרד הביטחון, מונה ליו"ר Pyure ישראל, יבואנית מוצרי חיטוי להתמודדות עם נגיף הקורונה ● השיחה

בנימין נתניהו ובני גנץ בפתיחת מושב החורף של הכנסת / צילום: יניב נדב , דוברות הכנסת

כחול לבן: לא נשב עם נתניהו אם לא יקדם תקציב דו שנתי

גורמים פוליטיים הסבירו את הרצון ללחוץ את נתניהו כעת בהבטחה לעבודה על התקציב שכן ברור להם שהוא אינו רוצה בבחירות. המחיר שיאלצו לשלם לדבריהם בהליכה לבחירות כעת הוא קטן משמעותית מאשר היגררות לבחירות בתאריך נוח יותר לנתניהו ואחרי הפסד במלחמה על התקציב

ניר אוורבוך, מנכ"ל סאונד רדיקס / צילום: יאיר חכם

כשבוגר "רימון" פוגש את בוגרי 8200: הסטארט־אפ הישראלי שזכה בפרס האמי

ניר אוורבוך, יאיר חכם ודן רביב פיתחו תוסף המיועד לתוכנות עריכה קולית שמתקן אוטומטית השהיות בהקלטות של מיקרופונים שנמצאים בתנועה ● הכלי שזיכה את החברה בפרס האמי היוקרתי הפך לסטנדרט בתעשיית הטלוויזיה והקולנוע העולמית

מתוך ההסכמים עם בחריין ומנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה, אתמול / צילום: דוברות משרד המדע והטכנולוגיה

הסכמי מסגרת לשיתוף פעולה עם בחריין בתחומי החלל, פינטק, AI, מדעי החיים והכשרות מקצועיות

משלחת ובה מנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה שי-לי שפיגלמן ויו"ר רשות החדשנות עמי אפלבאום חתמו על שורה של מזכרי הבנות לשיתוף פעולה עתידי עם בחריין בתחומי הטכנולוגיה