גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

חברת SentinelOne הישראלית מגייסת 70 מיליון דולר

חברת הסייבר סקיוריטי, שהוקמה ע"י שני חברי ילדות ללא השכלה אקדמית, מנסה להוביל מהפכה בשוק האנטי וירוס

אשטון קוצר (רויטרס)
אשטון קוצר (רויטרס)

נכון, אתם עומדים לקרוא עוד כתבה על עוד חברת טק ישראלית שקיבלה צ'ק שמן, ממש שמן - משהו שבשנה האחרונה קורה די הרבה, כלומר הופך לדבר שבשגרה ולכן אולי פחות מרגש. אבל, וזהו אבל די גדול, כל גיוס גדול כמו זה שתיכף נספר עליו חושף עוד חברת טק ישראלית מצליחה, עוד סיפור הצלחה מתוצרת מקומית. ונכון, גיוס גדול הוא רק שלב בדרך של חברה להיות שחקן משמעותי בשוק שלה, אבל הוא שלב מאוד מהותי שמאותת על הפוטנציאל העתידי שלה.

הסיפור היומי הוא של חברת הסייבר סקיוריטי SentinelOne שהשלימה סבב C במסגרתו גייסה לקופתה 70 מיליון דולר (!), והשלימה מאז הקמתה בתחילת 2013 גיוס כולל של 110 מיליון דולר. נכון לרגע זה זהו הגיוס השני בגודלו מתחילת השנה. SentinelOne מעסיקה 200 איש, מחציתם (100 בערך) בארץ, והתוכנית היא לגייס בארץ עוד 70 עד סוף השנה.

SentinelOne הוקמה על ידי שני חברי ילדות בני 35, תומר וינגרטן (מנכ"ל) ואלמוג כהן (סמנכ"ל טכנולוגיה) והיא מנסה לבצע מהפכה בשוק האנטי וירוס (Anti Virus או בקיצור AV) - לא פחות ולא יותר. את הגיוס הובילה קרן ההון סיכון של RedPoint, לקוחה של החברה הישראלית שזוהי השקעתה הראשונה בה, בדומה לקרן ההון סיכון של שחקן הקולנוע אשטון קוצ'ר ומנהל הכשרונות הישראלי לשעבר, גיא עוזרי.

"רמת הביטחון שלנו נותרת נמוכה כשמדובר ביכולת של מוצרי אנטי וירוס מסורתיים להתמודד עם כל איום שאינו השגרתי והיומיומי ביותר. גם ספקי פתרונות אנטי וירוס הנוקטים בגישות של סריקת קבצים או אינדיקטורים שמתבססת על למידת מכונה ובינה מלאכותית מסתכלים בפועל בצורה מאוד צרה על בעיה מאוד רחבה", מציין וינגרטן. "הגיע הזמן להתקדם הרחק ממוצרי האנטי וירוס והפתרונות הסטנדרטיים הקיימים בשוק ולאמץ פלטפורמת הגנת נקודות קצה מקיפה, אוטומטית, ומותאמת להתקפות מתקדמות, שנבדקה והוכחה כיעילה ביותר אפילו נגד איומי הסייבר המתוחכמים ביותר".

כהן מחזק את דבריו ואומר: "הגיוס הנוכחי מהווה צעד חשוב בדרך להגשמת החזון שלנו - ליצור לראשונה מזה 4 עשורים מהפכה בשוק אבטחת נקודות הקצה והשרתים עם דור מוצרים חדש המתבסס על טכנולוגיית הדור הבא שתשים סוף להגמוניה של מוצרי האבטחה הקיימים".

- אלמוג כהן, תסביר לנו במה SentinelOne שונה מחברות סייבר סקיוריטי אחרות. יש הרבה חברות והרבה טכנולוגיות, ונראה לנו שאין הרבה שמסוגלים להבדיל ביניהן.

"נכון. יש הרבה באזז בתעשייה הזו שלנו. הרבה טוענים את אותו הדבר, וקשה מאוד להבחין בין חברות וטכנולוגיות. אני אנסה לעשות סדר: יש פתרונות מסורתיים, כמו פתרונות אנטי וירוס שכולנו מכירים מהמחשב של סבתא כמו אלו של סימנטק (Symantec) או של מקאפי (McAfee) שהן כבר 40 שנה בשוק, ויש להן פתרון אנטי וירוס שמבוסס על חתימות סטטיות. חתימות סטטיות זה אומר שלמוצר שלהן יש רשימה של פרצות אבטחה, וכשמישהו מנסה להריץ תוכנה זדונית במחשב, הפתרון שלהן בודק האם זה רע או טוב לפי הרשימה. זו הטכנולוגיה של העולם הישן, וכותבי הווירוסים כבר למדו לעקוף את הרשימה הזו. בשבילם זו כבר בעיה פתורה. בשנים האחרונות נוצר דור חדש של חברות אנטי וירוס לא על ידי חתימות סטטיות. יש כרגע בעולם 5 חברות, כולל אנחנו, שטוענות שהן יכולות להחליף את האנטי וירוס, ויש להן אישור רגולטורי לכך. אלו החברות שמובילות את הדור הבא של פתרונות אנטי וירוס.

"שוק האנטי וירוס עבור End Point (נקודות קצה, כלומר המחשב של כל אחד ואחד מאתנו, ט.צ) הוא שוק מאוד תחרותי ורווי. הפתרון שלנו אינו משלים לפתרונות אנטי וירוס קיימים אלא מחליף אותם. הטכנולוגיה אותה מפתחת SentinelOne שייכת לדור חדש של טכנולוגיות לזיהוי מאלוור (תוכנה זדונית), שבניגוד לדור הקיים של המוצרים (אנטי וירוסים) שמזהים מאלוור על ידי מאפיינים קבועים מראש, יודעות לזהות התנהגות חשודה באופן דינמי על ידי ניתוח ההתנהגות על נקודות הקצה ויכולת תגובה בזמן אמת. יתרון משמעותי נוסף הוא היכולת להגיב לסוגים שונים של איומים בזמן קצר ללא תלות באופן החדירה של האיום דוגמת מסמך, גלישה באינטרנט, תמונה וכו'".

- אתה טוען שתובילו מהפכה לראשונה מזה 4 שנים. לא קצת יומרני מצדכם לערער הגמוניה של חברות כמו סימנטק?

"אולי, אבל אנחנו מתכוונים לזה, ולא אנחנו אלו שהמצאנו פתרון חלופי לאנטי וירוס. שוק פתרונות האנטי וירוס הוא שוק ענק שמשתנה לאט. זה ברור מזמן שהאנטי וירוס אינו יעיל, אבל זהו שוק שלוקח לו זמן להטמיע שינויים. השוק הבין את זה לבד מזמן, ולא בגללנו. המהפכה החלה כשיוצרי המאלוור הצליחו להתגבר על הפתרונות הקיימים (אנטי וירוסים) בצורה סיסטמית ואלה איבדו אפקטיביות. השוק, ובמיוחד הארגונים הגדולים, איבדו אמון בפתרונות הקיימים, אך ללא אלטרנטיבה אמיתית, נאלצו לחפש מוצרים משלימים כדי להחזיר את האפקטיביות של מערך ההגנה שלהם. היום קיימת אלטרנטיבה בדוקה שמהווה תחליף ראוי ומייתרת את השימוש במגוון מוצרים כדי להשיג מטרה אחת - הגנה על נקודות הקצה והשרתים בארגון מפני חדירה זדונית. כן אני יכול להגיד שהגענו לשוק בעיתוי הנכון עם טכנולוגיה בשלה ומאוד יעילה. אז אולי ההכרזה שלי מעט גרנדיוזית, אבל אנחנו כן ננסה להוביל את השינוי הזה".

כהן מדגיש שהוא ועמיתו להקמת החברה כן רוצים לבנות חברה גדולה. "אחרי סבב C זה ברור שאנחנו בדרך לעשות משהו גדול. היו לנו במהלך הדרך אפשרויות לעשות אקזיט וסירבנו. אנחנו כבר לא נמדדים לפי החזון שלנו אלא לפי היכולת שלנו להוציא אותו לפועל, כלומר לפי מספרים. לחברה יש כרגע מאות בודדות של לקוחות ואלו מטמיעים את הפתרון של החברה במאות אלפי נקודות קצה - מספר שעשוי לעלות למיליון בשנה הקרובה. "מה שמהותי הוא לא מספר נקודות הקצה אלא ההכנסות, ואותן אנחנו מתכננים להגדיל השנה פי 5 ולהגיע לעשרות מיליוני דולרים".

- ממה שחוויתם במהלך סבב הגיוס, קרנות הון סיכון כן מצמצמות השקעות בחברת סייבר סקיוריטי?

"יש מטוטלת, ולא רק בשוק הסייבר סקיוריטי. בשנים האחרונות נפתח חלון גדול להשקעות בסייבר סקיוריטי ואכן הרבה חברות גייסו, אבל עכשיו המטוטלת נעה לכיוון של קונסולידציה, וזה אומר להשקיע בטכנולוגיות שהן אכן מיוחדות ולא טכנולוגיות נישתיות".

וינגרטן וכהן, כאמור, הם חברי ילדות מכיתה ב'. "גדלנו ביחד ויש לנו כימיה מעולה, התנסו במיזמים שונים, ביחד ולחוד, אך SentinelOne היא החברה הראשונה והרצינית שלנו", מספר כהן. כהן עבד בעברו במשך 7 שנים בצ'ק פוינט. וינגרטן עבד בעברו, בין היתר, בחברה הישראלית Toluna. "שנינו חסרי השכלה אקדמית", מספר כהן. "דילגנו על זה. הרגשנו שאין לנו צורך", הוא אומר ומדגיש שהחברה ממיינת עובדים לפי ניסיון ופחות לפי השכלה אקדמית.

SentinelOne

שנת הקמה: 2013

מה החברה עושה: אבטחת סייבר; מתמקדת בפתרונות אנטי וירוס

מייסדים: תומר וינגרטן (מנכ"ל); אלמוג כהן (סמנכ"ל טכנולוגיה)

סך גיוסי הון עד כה: 110 מיליון דולר

מספר עובדים: 200, מחציתם בארץ

בעלי מניות עיקריים: קרנות ההון סיכון RedPoint, Sound Ventures (אשטון קוצ'ר וגיא עוזרי); Granite Hill, Data Collective, Third Point , Westly Group, SineWave; UpWest Labs של גיל בן ארצי ושולי גלילי

מקור: IVC אונליין והחברה עצמה

"אשטון קוצ'ר די מרשים כמשקיע. הוא קפץ לבקר במשרדים שלנו"

אחת המשקיעות החדשות בחברה של וינגרטן וכהן היא קרן ההון סיכון של שחקן הקולנוע אשטון קוצ'ר (38) ומנהל הכישרונות הישראלי לשעבר, גיא עוזרי (44), Sound Ventures. קוצ'ר, וזה לא חדש, כבר אינו רק שחקן קולנוע, רק האקס של דמי מור או מייקל קלסו מ"מופע שנות השבעים". לפני 7 שנים הוא חבר לעוזרי, המנהל המוזיקלי של מדונה ו-U2, ויחד הם הפכו 30 מיליון דולר לפורטפוליו של השקעות ששווה, לפי "פורבס" לפני שנה, 250 מיליון דולר, כלומר כמעט פי 9. פורטפוליו זה כולל חברות כמו אובר (Uber), Airbnb ואחרות. באובר, לדוגמה, השקיעו הצמד חצי מיליון דולר והשקעה זו שווה כעת פי 100, לפי "פורבס". אגב, שנה שעברה כיכב קוצ'ר על שער ה"פורבס" במסגרת דירוג ה"מידאס" (משקיעי ההון סיכון הכי מוצלחים) השנתי של המגזין.

כהן מספר כי קוצ'ר קפץ לבקר במשרדי SentinelOne שבפאלו אלטו שבקליפורניה במסגרת השקעתו בה. "הוא משקיע קטן יחסית, ובאופן מפתיע יש לו חשיבה עסקית וחוש מפותח ליזמות. הוא שאל שאלות נכונות ומראש זיהה פוטנציאל בחברה שלנו", אומר כהן. "הוא די מרשים כמשקיע. מבין עניין. די רחוק מהתדמית שיש לו", הוא מוסיף אך מדגיש כי הקרן של קוצ'ר ועוזרי מבצעת השקעות קטנות, של מיליוני דולרים בודדים. "במקרה של SentinelOne, ההשקעה של קוצ'ר חשובה למיתוג של החברה בקרב משתמשי End Point".

חברות טק ישראליות גייסו 400 מיליון דולר מתחילת החודש

לא הספקנו להתאושש מרמת השיא בגיוסי הון של חברות טק ישראליות שנקבע אשתקד (4.8 מיליארד דולר), וכבר הקצב של ינואר 2017 מעיד כנראה על שמירת רמת השיא. מבדיקת "גלובס" עולה כי 17 חברות ישראליות הודיעו על סבבי גיוס (2 מהן יוצאות לגייס וכנראה ישלימו את הגיוס בקרוב) ואלו גייסו 367 מיליון דולר. מכיוון שנותר עוד שבוע עד לסוף ינואר, סביר מאוד להניח כי הסך יגיע למשהו כמו 400 מיליון דולר.

מתוך אותן 17, 7 הודיעו על סבבי גיוס של מעל 20 מיליון דולר, ורק 2 הודיעו על מעל 50 מיליון דולר, SentinelOne בגין סבב C ו- Kaminarioבגין סבב חמישי. הגיוס השלישי בגודלו מתחילת השנה הוא של AppsFlyer, סבב C - נתון המעיד על מספר גדל והולך של חברות ישראליות שלא ממהרות לאקזיט, וכן רוצות ומוכיחות יכולת להיות מובילות בתחומן.

המשך מגמת הגאות בטכנולוגיות ישראליות פורצות דרך מתרחש כעת במקביל להתעוררות השוק הראשוני בארה"ב. IC power של עידן עופר עומדת בפני הנפקה די גדולה, חברת הסייבר סקיוריטי Checkmarx תהפוך השנה לציבורית בנאסד"ק, וקורנית דיגיטל, הודות לאמזון, משלימה כעת הנפקה משנית כשנה וחצי לאחר הנפקתה הראשונית וכשהיא שווה חצי מיליארד דולר. מבדיקת "גלובס" עולה כי מתחילת השנה, ומלבד קורנית דיגיטל, בוצעו בוול סטריט 2 הנפקות משניות נוספות, שתיהן מסקטור הביומד: כן פייט גייסה 5 מיליון דולר בעוד Pluristem גייסה 15 מיליון דולר.

מי גייסה וכמה מתחילת 2017

עוד כתבות

מרכז העיצוב דיזיין סיטי, מעלה אדומים / הדמיה: יח"צ

בכמה שכרה רשת פנדור 600 מ"ר בדיזיין סיטי במעלה אדומים?

ועוד דירות וחללים שנמכרו והושכרו לאחרונה

ג'יימי דיימון / צילום: רויטרס

הבנקים בארה"ב פתחו את עונת הדוחות ברגל ימין: ג'יי.פי מורגן וסיטיגרופ עקפו את התחזיות לרבעון השלישי

הכנסותיו של גי.פי מורגן הסתכמו ב-28.5 מיליארד דולר; בשורה התחתונה, הרווח למניה עלה ב-4.7% ל-2.45 דולר ברבעון השלישי ● סיטיגרופ היכה את תחזית הרווח וההכנסות, ומנגד גולדמן זאקס עמד בתחזית ההכנסות אך פספס את תחזית הרווח למניה ב-2 סנט

מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי / צילום: רויטרס, STEPHEN LAM

הכירו את פיקסל 4: הטלפון של גוגל שמאפשר לשלוט בו ללא מגע

גוגל ערכה אירוע השקה בניו יורק והכריזה על הסמארטפון החדש שלה ● פיקסל 4 מוצע בשלושה צבעים - שחור, לבן וכתום, יעלה החל מ-800 דולר וזמין מה-24 באוקטובר ● החברה גם השיקה אוזניות חדשות - גוגל פיקסל באדס, ולפטופ מוזל - פיקסלבוק גו

אדם נוימן / צילום: שאטרסטוק

קדחת הנדל"ן של אדם נוימן: כל הבתים שמייסד WeWork רכש בזמן שהחברה הלכה והסתבכה

בני הזוג נוימן יצאו למסע רכישות שכלל לא פחות משני נכסי מגורים במנהטן, חווה בווסצ'סטר, שני בתים בהמפטונס ואחוזה בקליפורניה ● בסך הכל הוציאו הנוימנים קרוב ל-90 מיליון דולר על שישה נכסים ועוד בחנו השקעות נוספות בסמוך להידרדרות במצבה של WeWork

צילום: shutterstock עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אומר האופן שבו אנחנו מגישים הוצאות בעבודה על האופי שלנו

האם תגישו בקשה להחזר על הקפה ששתיתם בזמן שמילאתם את תפקידכם, או שתבדקו את גבולות המעסיק עם בקשה להחזרים מופרכים כמו הדברת פרעושים בבית? ● מחקרים ארגוניים ופסיכולוגים מגלים כי דוחות הוצאה שעובדים מגישים מלמדים הרבה על יחסם לכסף ולמקום העבודה

שרון זכות / צילום: אלון רון

שרון זכות ייפרד מרבד עם מענקים של עד 1.7 מיליון שקל 

החברה מבקשת מבעלי מניותיה לאשר את חבילת הפרישה למנכ"ל היוצא, שיחד עם עלות העסקתו השוטפת צפויה להצטבר בסיכום 2019 לכ-3.3 מיליון שקל

קשישה / צילום :  Shutterstock

הביטוח הלאומי יחלק היום מענקי חימום ל-273.5 אלף איש

הזכאים יקבלו מענק בהיקף 562 שקל ישירות לחשבון הבנק שלהם

המיליארד והמשקיע קן פישר / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

המשקיע קן פישר איבד חוזה בהיקף 600 מיליון דולר בשל הערה סקסיסטית

מדינת מישיגן משכה את קרן הפנסיה שלה מחברת פישר השקעות של המיליארדר ● זאת לאחר שיו"ר ומייסד חברת ההשקעות העיר הערות סקסיסטיות בכנס בשבוע שעבר

סניף של ארומה אספרסו בר / צילום: יחצ

תגובה אלרגית חריפה לטונה: שני אנשים אושפזו לאחר שאכלו בסניף ארומה ת"א

שני בני אדם שאכלו טונה בסניף ארומה ברחוב מנחם בגין טופלו במרכז הרפואי איכילוב ● אישה בת 41 במצב קשה מאוד לאחר שאיבדה את הכרתה והייתה במצב של שוק עמוק ● האדם השני הוא גבר בן 34 שהגיע לקבל טיפול בעקבות כאבי ראש ודפיקות לב מואצות ● המקרים דווחו למשרד הבריאות

הבורסה לני"ע בת"א. / צילום: תמר מצפי

הבורסה ננעלה בעליות: מדד ת"א 35 קפץ ב-1.2%, אנרג'יאן זינקה ב-9.6%

המדדים המובילים עלו בדומה לסנטימנט מעבר לים, ת"א 90 הוסיף 0.9% לערכו, מדד הבנקים טיפס ב-0.7% ● תמר פטרוליום דיווחה על חלוקת דיבידנד של 10 מיליון דולר ● טאואר זינקה ב-6.2%, לאומי עלתה ב-1.17%, בזק איבדה 2.5%, קנון זינקה ב-5.3%, מנורה קפצה ב-5.1%, אנלייט אנרגיה עלתה ב-3.7%

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

גם רה"מ נתניהו מצטרף לבקשת החנינה מרוסיה לנעמה יששכר

נעמה יששכר, שנשפטה ברוסיה ל-7 שנות שנים בגין החזקת 9 גרם חשיש, נפלה קורבן לריב מעצמות, כאשר רוסיה מבקשת להסגיר לידיה האקר המוחזק בישראל, אשר גם ארה"ב מבקשת את הסגרתו, ובישראל סבורים כי מעצרה של יששכר נעשה כדי שתשמש קלף מיקוח

הפגנה נגד הפשיעה והאלימות בחברה הערבית /צילום : רויטרס

ההשקעה בחברה הערבית תניב תשואה לכל המשק

תוכנית 922 שהקצתה 15 מיליארד שקל לשיפור מצבה של האוכלוסייה הערבית בישראל עומדת לפוג ב-2020 • לאור ההצלחה נדרשת כעת תוכנית המשך • השקעה גדולה במגזר הערבי תניב תשואה לכלל המשק - רק צריך לגלות מנהיגות • "גלובס" מנתח את דרישות המגזר הערבי

פורטנייט/צילום: REUTERSMike Blake

מתיחה של מאסק ושחקנים בוכים: מה קרה כשפורטנייט הוחשך?

"אסטרואיד" פגע אתמול בערב במשחק הווירטואלי של פורטנייט והותיר מיליוני צופים מול חור שחור, ושחקנים עם סימני שאלה רבים לגבי עתידו של המשחק, והאם הגיע לסופו ● היזם אלון מאסק צייץ מחדש ציוץ ישן ותרם לספקולציות

 סיגל רגב–רוזנברג/צילום: אורית פניני

"יש כרוניקה של מוות ידוע מראש, צריך להחליט - ארבע קופות חולים טובות או רק שתיים"

זמן קצר לאחר מינויה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת, גילתה סיגל רגב-רוזנברג כי הגירעון השנתי זינק ב-2018 ל-440 מיליון ש' - הגבוה מאז הקמתה ● בראיון ל"גלובס" היא מדברת על התחרות, על ההתמודדות עם משרדי האוצר והבריאות וכיצד היא מתכוונת לייצב את הקופה ולהביא מבוטחים חדשים

ישראל זינגר / צילום: שלומי יוסף

ראש עיריית ר"ג לשעבר תובע חצי מיליון שקל ממחליפו בתפקיד

ישראל זינגר הגיש תביעת דיבה נגד ראש עיריית ר"ג המכהן כרמל שאמה-הכהן, בטענה כי יזם חקירה פלילית נגדו ואף ליווה וליבה את החקירה בפייסבוק ● טוען כי לפרסומים השליליים של שאמה-הכהן נגדו היה חלק משמעותי בהפסד שלו בבחירות לעירייה ב-2018

אילן רביב, כנס רואי חשבון / צילום: כדיה לוי

מיטב דש מתרחב בתחומים האלטרנטיביים: נכנס למימון של יזמי נדל"ן קטנים באירלנד

בית ההשקעות רכש 45% מחברת ניהול תיקי האשראי Lotus Investment תמורת 5.4 מיליון אירו, לצד עוד שותפים ישראלים שרכשו 40% מהחברה האירית ● לוטוס מנהלת עבור משקיעים תיקי הלוואות מגובות בשיעבודים בסך כ-115 מיליון אירו

הרברט דיס, מנכ"ל פולקסווגן / צילום: REUTERS/Axel Schmidt

פולקסווגן מעכבת החלטה לבניית מפעל רכבים חדש בטורקיה בעלות של 1.4 מיליארד דולר

על רקע התקיפה הצבאית של טורקיה את כוחות הכורדים בגבול סוריה הצפוני, יצרנית הרכבים הגדולה בעולם נוקטת עמדה ● בהמשך להטלת מכסים ע"י טראמפ על פלדה מיובאת מטורקיה, הלירה הטורקית מתאוששת לאחר שבשוק ציפו למכה נוקשה יותר

גלנורקי קמפ בניו זילנד / צילום: שאטרסטוק

תיירות ומשבר האקלים: ניו זילנד מדגימה איך הקפדה על תקן סביבתי מחמיר לא חייב לבוא על חשבון נוחות ופינוק

קמפ גלנורקי: הקמפגראונד האקולוגי הראשון בניו זילנד ● אפס בזבוז אנרגיה, מינימום התפשרות על נוחות ומקסימום מותרות ופינוק

כידן דהרי וירון אדיב  / צילום: איל יצהר, גלובס

"הקונץ זה לקנות אדמה בזול": היזמים שמפסיקים לפזול הצידה

מאז רכשו את תנופורט לפני שנתיים וחצי, הבעלים החדשים ירון אדיב וכידן דהרי עסוקים בהשבחת נכסי החברה ● הם שקלו לרכוש את השליטה בבזק כי "הייתה הזדמנות עסקית", אך החליטו להישאר עם מה שהם יודעים לעשות – נדל"ן בארץ, בלי פזילות החוצה, לא לקנאביס ואפילו לא לנדל"ן בחו"ל

במרכז: גרג הגארטי ודניאל פדרסקי מקבלים את הפרס / צילום: AA Hotel and Hospitality Services

רשת פארק פלאזה של אלי פפושדו קיבלה פרס הערכה בבריטניה

פרס ההערכה "קבוצת המלונאות הגדולה בבריטניה" לשנת 2019-2020, שיש המכנים אותו כ"מישלן" של עולם המלונאות, הוענק בחודש שעבר לקבוצת פארק פלאזה הוטל