גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יוסי בכר ועו"ד אמי פלמור מתחדשים בתכשיט חדש

מי התחדשו בצמידי המנהיגות של עמותת "כוכבי המדבר" המקדמת צעירים מהקהילה הבדואית? ■ וגם: מי מונו למנכ"ל מארוול ישראל ולמנכ"ל אופטיקנה?

מימין: יוסי בכר ואמי פלמור / צילום: יוסי אלוני
מימין: יוסי בכר ואמי פלמור / צילום: יוסי אלוני

בכירי המשק עונדים מנהיגות

מי התחדשו בצמידי המנהיגות של עמותת "כוכבי המדבר" המקדמת צעירים מהקהילה הבדואית? 

יוסי בכר, יו"ר בנק דיסקונט, ועו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, התחדשו השבוע בתכשיט חדש - צמיד סיליקון ירוק של עמותת "כוכבי המדבר", הפועלת לפיתוח מנהיגות בקרב צעירים בני הקהילה הבדואית בישראל.

השניים, שהרצו בערב חשיפה לעמותה אותו ארגן יו"ר קבוצת לייקרס החזקות, ישי זלמנוביץ', בהשתתפותם של עשרות אנשי עסקים ופילנתרופיה לצד בכירים במנהל הציבורי, קיבלו מידי מנכ"ל העמותה, מתן יפה, את הצמיד עם הכתובת "דור חדש של מנהיגות", אותו מקבלים חניכי החממה למנהיגות ויזמות חברתית של העמותה. זאת, בסיום פרק שטח שבמהלכו גומאים יותר מ-600 ק"מ של מסעות, כולל מסע הישרדות ואתגרים רבים.

מי שהפתיע היה אבי ורטהיים, יו"ר אלוני חץ, שהפשיל שרוול וחשף את צמיד העמותה הירוק אותו קיבל מידי יפה לפני יותר מחצי שנה, בעת ביקור בעמותה, ומאז נשמר על-ידו.

באירוע עצמו הציג בכר את פעילות "כוכבי המדבר" כפרויקט אסטרטגי ברמה הלאומית, ופלמור סיפרה על התרגשותה הרבה מהביקור שערכה ב"כוכבי המדבר" ובקהילה הבדואית בנגב.

לצד זלמנוביץ' ומנכ"ל העמותה יפה, השתתפו בערב ההיכרות: סר רונלד כהן (איש עסקים ואיל הון בריטי, אבי קרנות הון סיכון בבריטניה); עו"ד חיות גרינברג; מיקול בנהמו, נציגת בנק CBH שווייץ בישראל; רות וסרמן-לנדא (סמנכ"לית וראש מערך קשרי החוץ של השלטון המקומי בישראל); אלה אלקלעי, סמנכ"לית הפיתוח העסקי בחברת IBI; ויויאן רכיב; עמית מרום בעלי קבוצת מרום; יוני קרסו-גולדשטיין (יו"ר קרסו נדל"ן); סיגל מורן, ראש מועצת בני שמעון; יו"ר העמותה והמייסד-שותף ד"ר מוחמד אלנבארי, ראש מועצת חורה; נמרוד שפר, חבר ועד מנהל "כוכבי המדבר" ובעבר ראש אג"ת בצה"ל); ורבים נוספים.

 מימין: יוסי בכר ואמי פלמור / צילום: יוסי אלוני

60 עד 30

הצעירים הישראלים שינהיגו את העולם

מגזין "פורבס ישראל" השיק אמש (א') במוזיאון תל-אביב את גיליון הצעירים "Forbes under 30", שהוא חלק מפרויקט בינלאומי של "פורבס" האמריקאי. באירוע נכחו כ-300 איש, בהם גם 60 הצעירים שנבחרו על-ידי "פורבס ישראל".

עורך מגזין "פורבס ארה"ב", רנדל ליין, שהגיע במיוחד לערב זה, ציין כי "הצעירים הישראלים שייכים למועדון היוקרתי בעולם של האנשים שינהיגו את העולם בשנים הקרובות".

משמאל:  רפי רוזנפלד, ניר ברזילי, רנדל ליין ודרור שאייר. הראשונים לזהות מנהיגים / צילום: שלומי יוסף

יד ימין ביבוא אישי

אלונה אריאלי-להב מגיעה לפסגות

אלונה אריאלי-להב הודיעה לחבריה בפייסבוק על הצעד הבא בקריירה שלה: "אחרי שהייתי במספר תפקידים בטלקום, במדיה ובשוק המזון, אני הולכת לתחום חדש - שוק ההון. בתחילת מארס אתחיל תפקיד חדש - סמנכ"ל בכיר לקשרי חוץ ותקשורת. מתרגשת מאוד לאתגר החדש!".

אריאלי-להב שימשה בעבר בתפקיד בכיר בתנובה, והיא נחשבת למקורבת לזהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס ישראל, בעלת השליטה בתנובה עד למכירתה לברייטפוד הסינית, ומוערכת מאוד על-ידה.

כעת, כהן מביאה אותה לבית ההשקעות פסגות שבשליטת אייפקס ישראל, שם היא תנהל את קשרי החוץ של פסגות, שבניהול ברק סורני, על רקע מאמצי אייפקס למכור את בית ההשקעות הגדול במדינה.

אייפקס מחזיקה בפסגות מאז 2010, וכקרן השקעות פרטית ניתן לצפות כי תחל כבר לפעול לקביעת ומימוש אסטרטגיה למכירת בית ההשקעות.

אלונה אריאלי להב. מתרגשת מהאתגר החדש / צילום: יוסי כהן

ילד הפלא שצמח במארוול

גיא אזרד מונה למנכ"ל מארוול ישראל

מארוול ישראל, חברת פיתוח השבבים ללא ייצור (Fabless), הודיעה על מינויו של גיא אזרד למנכ"ל החברה. אזרד, שהחל את דרכו במארוול כסטודנט, יחליף את יוסי מיוחס, מוותיקי החברה, שכיהן כמנכ"ל במשך 6 שנים.

מארוול ישראל פועלת בשני אתרי פיתוח: בפתח תקוה וביוקנעם, והמרכז הישראלי מוביל במארוול העולמית את פיתוח השבבים לתחום הנטוורקינג - מנוע הצמיחה המוביל של מארוול.

במהלך לימודיו בטכניון החל אזרד את דרכו במארוול, ולאחר מכן מילא במשך יותר מעשור שורה של תפקידי ניהול בתחום הפיתוח ההנדסי. בהמשך היה מעורב בהקמה ובניהול של שני סטארט-אפים מתחום השבבים, ובין השנים 2012-2015 שימש כדירקטור הנדסה בחברת אריקסון.

משחזר למארוול ישראל, שימש אזרד כסגן נשיא החברה העולמית וכסמנכ"ל הפיתוח של חטיבת ה-Switching העולמית. עתה, 20 שנה אחרי, הוא מונה כאמור למנכ"ל החברה בישראל.

מיכאל צימרמן, סגן נשיא החברה, ציין בהודעת המינוי: "אני סמוך ובטוח שמארוול ישראל תחת הובלתו של גיא אזרד תמשיך להוות מודל לחדשנות ומצוינות".

אזרד מסר: "אני נרגש להוביל את הצוות היצירתי והמוכשר של מארוול ישראל בהתמודדות עם האתגרים שלפניה".

גיא אזרד. סוגר מעגל / צילום: יח"צ

מבט חדש

אלרועי תורג'מן מונה למנכ"ל אופטיקנה

אלרועי תורג'מן, סמנכ"ל חברת המשקפיים אופטיקנה עד לאחרונה, התמנה למנכ"ל החברה. כיו"ר אופטיקנה מכהן מאיר רסין, שהוא גם בעלי רשת האופטיקה.

תורג'מן, בן 36, הוא רואה חשבון ובעל תואר ראשון בכלכלה. הוא הצטרף לאופטיקנה כמנהל הכספים של הרשת לפני כ-4 שנים, ולאחר מכן מונה לסמנכ"ל החברה.

רסין אמר כי "אני מעביר את ניהול החברה לידיו האמונות של אלרועי, שיידע להמשיך להוביל ולהצמיח את החברה כלידרית של שוק המשקפיים בישראל".

תורג'מן מצדו ציין: "אני מאושר לעמוד בראש החברה המובילה והחלוצה בתחום האופטיקה. שוק האופטיקה הוא אחד הדינמיים והמעניינים שיש, מכיוון שמדובר על שילוב של שוק בצמיחה, לצד חדשנות ומוצר אופנתי שנמצא בקדמת הבמה של בתי האופנה הגדולים בעולם. אני מודה למאיר רסין על ההזדמנות שנתן לי להוביל את החברה בתקופה מאתגרת שכזו".

אופטיקנה מפעילה כ-80 סניפים ברחבי הארץ ומעסיקה כ-550 עובדים. בשנים האחרונות הרשת גם מוכרת ומשווקת מכשירי שמיעה, ואף מחזיקה בבעלותה מוזיאון משקפיים ייחודי במתחם שרונה בתל-אביב.

אלרועי תורג'מן. אופטימי / צילום: יח"צ

עוד כתבות

פריים מתוך הסרט “תקופת מבחן” / צילום: באדיבות yes, יח"צ

"תקופת מבחן" הוא לא סרט רגיל בשום צורה או דרך

"תקופת מבחן" לוקח כמה סיכונים שיכלו בקלות להפיל אותו, אבל הוא מובל ביד בטוחה ואמינה של במאי שמצליח להרים כמה סצנות שעלולות לגרום לצופים לשכוח לנשום

משפחת הדרי  / צילום: איל יצהר, גלובס

“לא מאמינה שאלה החיים שלי. זה גיהינום"

איילה הדרי עבדה 40 שנה בנתב"ג, עד שהוצאה לחל"ת, שכבר הוארך עד אמצע 2021. ● הקצבאות שבאמצעותן היא מתקיימת לא מאפשרות לה לטפל בבעלה החולה ולסייע לשני ילדיה, שגם הם בחל"ת: "הולכת נגד זרם חזק שאני לא יכולה להתגבר עליו" ● פרויקט מיוחד

מארק צוקרברג / צילום: Francisco Seco, Associated Press

מדד המיליארדרים: צוקרברג הגיע להון אישי של 100 מיליארד דולר

המיליארדר בן ה-36 מצטר לג'ף בזוס וביל גייטס, האנשים היחידים בעולם שיש להם כיום הון של מיליארד דולר ● צוקרברג צבר השנה כ-22 מיליארד דולר, בזוס הרוויח למעלה מ-75 מיליארד דולר

יואב גלנט / צילום: איל יצהר

גלנט מציג את מתווה החזרה ללימודים: "פתיחת השנה תלווה בקשיים רבים"

שר החינוך מקיים מסיבת עיתונאים, בה הסביר כי תכניתו לפתיחת שנת הלימודים עשוייה להעלות קשיים בתחילת דרכה ● "לא הכל יהיה משולם, אמצעי הקצה לא יגיעו לכולם", אמר. הצהרתו מגיעה יממה לאחר שנעדר מהתכנסות ועדת החינוך

קיה נירו פלאג־אין  / צילום: יח"צ

קיה נירו גרסת הפלאג-אין: חשמלית מחוברת ועממית

גרסת הפלאג-אין של הקיה נירו המוכרת היא פיתרון מושלם למי שמחפש את היתרונות של רכב חשמלי בלי "לקפוץ למים הקרים" ● היא שימושיות, זריזה, לא תלויה בזמינות של נקודות טעינה ומתומחרת כמו היברידית רגילה

טביעה / צילום: שאטרסטוק

״אינטגריטי" ואובדנו: על השופט, דילמות מוסריות ומנהיגות בימי קורונה

"אינטגריטי" הוא מצב שבו ישנה לכידות בין ערכים מרכזיים שבהם מאמין אדם לבין מעשיו ● אבל האם אדם בעל מצפון יכול להתייסר - ואפילו קשות - עקב ידיעתו על אודות אובדן האינטגריטי שלו? ● בעקבות ספרו של שי אספריל: השופט

יוסי אבו / צילום: דלק קידוחים

איש תשובה: יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים מסכם שבוע סוער וגיוס מוצלח

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים, מסכם מהלך מוצלח לגיוס של 2.25 מיליארד דולר בהנפקת איגרות החוב בחו"ל, ומציג את התוכניות הפיננסיות להמשך ● לדבריו, שוק ההון טעה כשתמחר בחודש יוני את אג"ח א' במחירי שפל

דירות למכירה ולהשכרה / צילום: פאול אורלייב

WeCheck: כוח המיקוח של השוכרים עולה, משפחות יחליפו את הצעירים שעזבו

מנתוני חברת WeCheck עולה כי נכון לחודש יוני שוק השכירות כמעט ולא נפגע מהשלכות מגפת הקורונה ● עם זאת, הירידה בהיקף השוכרים הצעירים בלמה את עליית מחירי השכירות

חוקר המח, יוחאי עתריה / צילום: איל יצהר, גלובס

מדעי הבדידות: הכירו את הפרופסור שיגרום לכם לשכוח את כל מה שסיפרו לכם על חוקרי מוח

שיחה תזזיתית ומרתקת עם הפילוסוף וחוקר המוח פרופ' יוחאי עתריה, שמתחילה בנבכי המחשב, עוברת בשואה ובשבי ונגמרת בחרדה מהסגר

משפחת הריס / צילום: איל יצהר, גלובס

"אני במקום של איך אני משיגה לחם למחר. לחם. למחר. אתה מבין?"

איילת ואיתי הריס, בעלי משחקיית הילדים גליצ'ה בראשון לציון, משתכרים היום מינימום כעובדי סופר וכורעים תחת נטל ההלוואות ● "אנחנו מקבלים בשר מאמא שלי ופירות מאבא שלי, ועם המים שיוצאים מהמזגנים משקים את העציצים" ● פרויקט מיוחד

נשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו / צילום: AP

הבחירות לנשיאות בבלארוס: צעירה בת 37 מאתגרת את המנהיג הוותיק לוקשנקו

סבטלנה טיכנובסקאייה רוכבת על גל של תסכול משלטונו של הנשיא שמכהן בתפקיד כבר 26 שנים  ● הוא מואשם בקיפאון כלכלי, הפרת זכויות אדם, וטיפול תמוה במגפת הקורונה

רוני חזקיהו, החשב הכללי באוצר, אמיר ירון, נגיד בנק ישראל / צילום: דוברות האוצר, רפי קוץ

למה מפלס החששות בבנק ישראל בעלייה ומדוע באוצר מעדיפים לגייס כסף מעבר לים

כדי לממן את הגירעון התופח צריך לגייס כסף גדול, אבל ייתכן שבאוצר פונים יותר מדי להלוואות יקרות בחו"ל • בינתיים בנק ישראל צופה שהגרוע מכל עוד לפנינו בכל הקשור לכלכלה הריאלית ונוקט צעד שעשוי דווקא לפגוע במאמץ להגדלת האשראי • שלוש הערות על המשבר הפיננסי

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

כל מה שידענו על האנושות השתנה השבוע בזכות מיקרוסקופ אחד

343 שנה אחרי שנצפה לראשונה תא הזרע שוחה כדולפין בתנועות סימטריות, גילינו שהוא בכלל מתפתל סביב עצמו כמו מקדחה ששמו על הרצפה ולא ניתקו מהחשמל ● מה זה אומר עלינו?

התעלומה / עיצוב: אפרת לוי, גלובס

גופה מתגלה על רצפת הסלון בדירה הקטנה בבודפשט. מה קרה שם?

הבחור הצעיר חוזר הביתה ומתמוטט כשמוצא את גופתו של ניר לאון ● ד"ר שחאדה מנסה לארגן לו טיסה לארץ, אבל המשטרה המקומית לא מאפשרת ● לנטע לי לוי נמאס, והיא מחליטה לפעול ● ומה חושפות התמונות מאבו כביר? ● התעלומה: חידה בלשית בהמשכים

רועי רגרמן, מנכ”ל קבוצת חמת / צילום: יואב פרידלנד

רועי רגרמן, מנכ"ל חמת: "האתגר המרכזי הוא האי ודאות"

אתגר המנכ"ל עם רועי רגרמן, מנכ"ל קבוצת חמת, על ההסתגלות לעולם החדש שאחרי התפרצות הקורונה

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

נעילה מעורבת בוול סטריט בצל נתוני התעסוקה והחרפת הסכסוך בין ארה"ב לסין

פורסמו נתוני התעסוקה בארה"ב: למרות שעקפו את הצפי, מדובר בהאטה בקצב הוספת המשרות החדשות לעומת יוני ומאי ● טראמפ חתם על צו נשיאותי להפסקת האינטרקציה העסקית עם טיקטוק ו-WeChat ● בנק אוסטרליה אמר שקצב השיקום הכלכלי של המדינה יהיה איטי יותר משחזו מראש

שי ג'ינפינג, נשיא סין, ודונלד טראמפ, נשיא ארה"ב / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

פרשת טיקטוק: כשהממשל האמריקאי מתחיל לחקות את סין

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עלה מדרגה במעורבות שלו במכירת פעילות טיקטוק למיקרוסופט - מפרשנות מרחיבה של סוגיית הביטחון הלאומי ועד דרישה לגזור קופון מהעסקה • האם בחסות מלחמת הסחר, ארה"ב הופכת להיות יותר ריכוזית, על חשבון עקרונות השוק החופשי

דוד ברודט/ צילום: איל יצהר

"שיטת הקופסאות היא השיטה הגרועה ביותר. צריך תקציב עד סוף 2021"

להקטין אי ודאות, לייצר מודלים גמישים להעסקה ולפיצוי לפי ענפים, לתת לעסקים לנהל הכשרות מקצועיות ולהשקיע בפרויקטים - מקומיים ולאומיים • "גלובס" מארח פאנל מומחים יומי בניסיון לסגור את הוואקום ולסייע במציאת פתרונות יצירתיים לקורונה הכלכלית ● סוגרים את הוואקום 

שר התקשורת החדש, יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הסתיים השלב המרכזי במכרז הסלולר לתדרי דור חמישי

שלוש המתמודדות יקבלו כל אחת 10 מגה בתחום תדרי ה-700 מגה הרץ ● הסכום טרם פורסם אך ההשערה היא שהוא בהתאם להערכות משרד התקשורת

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום/דוברות הכנסת, Associated Press

הציבור צריך להבין: מדינת ישראל רחוקה מלהיות כל יכולה כלכלית

אם לא יקרה הבלתי צפוי, ישראל מצויה על הנתיב הישיר ליחס חוב-תוצר תלת ספרתי, הפחתת אופק דירוג החוב הלאומי ואף הפחתת הדירוג ● מי שמבטיח לציבור "שחר של יום חדש" באמצעות שינוי רדיקאלי של המדיניות הכלכלית, זורה חול בעיניים של צעירי ישראל