גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עובדי חברת גיליאד הובילו את שיירת משאיות מצעד הגאווה

וגם: הכלכלן פרופ' יוג'ין קנדל מפרגן לד"ר ארנה ברי

מירב אפל (מימין) אבירם סורוגין (חובש כובע אדום) עם נציגי המרכז הגאה / צילום: רמי חכם
מירב אפל (מימין) אבירם סורוגין (חובש כובע אדום) עם נציגי המרכז הגאה / צילום: רמי חכם

מקדימים תרופה לתהלוכה

עובדי חברת גיליאד הובילו את שיירת משאיות מצעד הגאווה

במסגרת חגיגות שבוע הגאווה ובשיאן המצעד שהתקיים ביום שישי האחרון ברחובות תל-אביב, יצאה גם חברת התרופות גיליאד, מפתחת התרופות לטיפול באיידס, במפגן ראווה משלה. בגיליאד חברו לעיריית תל-אביב ולמרכז הגאה בגן מאיר, ויחד הם הובילו את שיירת משאיות מצעד הגאווה 2017.

בתוך כך, היו לאנשי החברה סיבות נוספות לחגיגה. גיליאד מציינת את שנתה השנייה בישראל ואת חגיגות ה-30 לקונצרן העולמי, ולפיכך לצד המשאית צעדה קבוצה של עובדי החברה לבושים בחולצות ממותגות.

עופרה פיינמסר, מנכ"לית גיליאד ישראל, אמרה כי "ההחלטה להשתתף במצעד הגאווה מבטאת את הרוח של גיליאד העולמית. הסניף הישראלי הוא לא הראשון ולא היחיד שמשתתף במצעד הגאווה, ומבחינתנו זו הזדמנות כפולה לחגוג, גם את ה-30 של גיליאד וגם את הגאווה".

גיליאד היא חברת תרופות אמריקאית צעירה יחסית (הוקמה ב-1987) שהתפתחה באופן מטאורי בעשורים האחרונים והפכה לאחת מחברות התרופות המובילות בעולם, בעיקר בזכות פיתוח תרופות לטיפול באיידס ולטיפול בתופעות הלוואי של איידס, וכן בזכות תרופה לטיפול בצהבת נגיפית C, שגם היא מחלה שהסיכון להידבק בה מעט מוגבר באוכלוסייה הגאה. החברה צמחה תוך שיתוף-פעולה עם הקהילה הגאה, בפיתוח התרופות לאיידס.

בחוגגים על המשאית היו אבירם סורוגין, מנהל יחידה עסקית בגיליאד ישראל, ומירב אפל, מנהלת מוצר בחברה, שהייתה הרוח החיה ומי שהובילה את שיתוף-הפעולה.

מירב אפל (מימין) אבירם סורוגין (חובש כובע אדום) עם נציגי המרכז הגאה / צילום: רמי חכם

זיכרון על הדשא

נותנים כבוד בביתו השני של מוטי סלע ז"ל

ביום חמישי ערכה חברת החיתום וההשקעות, רוסאריו קפיטל, אירוע לזכרו של מוטי סלע ז"ל, מנכ"ל אשטרום נכסים, שנפטר לפני 4 חודשים לאחר מאבק במחלה קשה.

באירוע, שהתקיים במועדון הגולף בגעש, השתתפו חברים, עמיתים ובני משפחתו של סלע, שהיה גם חובב גולף.

ראובן אבלגון, יו"ר רוסאריו קפיטל, שנהג לשחק בקביעות גולף עם סלע, השתתף במשחק מיוחד שהתקיים לכבוד המפגש, בו הוא הגיע למקום השני והמכובד.

אבלגון אף יזם את האירוע וסיפר במהלכו כי סלע השאיר לו למשמרת את סט מקלות הגולף, צעד סמלי מרגש, שכן מגרש הגולף היה ביתו השני. את הפרסים לזוכים בתחרות העניקה דליה סלע, אלמנתו של מוטי.

עוד השתתפו והעניקו כבוד וספורטיביות: רמי נוסבאום, יו"ר קבוצת אשטרום; צדיק בינו, בעל השליטה בבנק הבינלאומי; אליעזר שקדי, לשעבר מנכ"ל אל-על ומפקד חיל האוויר; תמיר גילת, יו"ר הקרן לחקר הסרטן; והפרסומאים משה נסיס ומשה ראובני.

רמי נוסבאום וראובן אבלגון / צילום: ישראל הדרי

פריפריה, מרכז ועניינים

מה הופך יזם מהפריפריה ל"מרכז לכל דבר ועניין"?

בשבוע שעבר נערך במטה בנק מזרחי-טפחות ברמת-גן הטקס השנתי בו הוצגו הפרויקטים הזוכים בתחרות "עסק עם ערך", שנערכה יחד עם קרן IVN.

הרעיון: שיתוף-פעולה לתמיכה בעסקים חברתיים בישראל הנמצאים בשלב seed ומקדמים תעסוקה והכשרה של אוכלוסיות מודרות.

מטרת הפרויקט היא לאפשר לעסקים אלה לצמוח, להתבסס ולייצר הכנסות עצמיות שיאפשרו להפחית את הצורך בפילנתרופיה. מיכל זימלר, מנכ"לית קרן IVN, סיפרה כי התכנית החלה את דרכה יחד עם 16 מתמודדים, ואילו השנה כבר פנו 80, מהם נבחרו ארבעה בלבד.

אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי-טפחות, אמר כי "הודות לפעילותם של היזמים שמגיעים מהפריפריה, הם הופכים להיות 'מרכז' לכל דבר ועניין".

בין הזוכים השנה היו מיזמים שונים, בהם עמותה שפועלת לשיפור שיטות החשיבה בבתי הספר (היזם: מסעוד מחאג'נה) ומפעל המעסיק פגועי נפש ופנסיונרים בתחום מוצרי המזון הטבעיים (היזם: נדב חג'ג').

עוד השתתפו: משה וידמן, יו"ר מזרחי-טפחות; ומנהלים ומנהלות מקרן IVN, בהם ורדה שוהם וריטה רובינשטיין.

מסעד מחאג'נה, משה וידמן, אלדד פרשר, ריטה רובינשטיין וורדה שוהם / צילום: אבשלום ששוני

הצצה לשיחה בשניים

במסגרת השיחות והמפגשים שייתקיימו "אחד על אחד" בוועידת שוק ההון של "גלובס", יערוך סיימון לונג, עורך מדור הפיננסים והכלכלה במגזין "אקונומיסט", שיחה עם ד"ר בת'-אן בובינו, הכלכלנית הראשית של ארה"ב בחברת שירותי הדירוג S&P Global Ratings.

שיחתם תעסוק בין היתר במצב הכלכלה האמריקאית מאז בחירות טראמפ ובסיכונים ברמה הגאו-פוליטית. היא תתבסס על דוח שפרסמה בבינו לסיכום רבעון מאז כניסתו של טראמפ לתפקיד, אותו כינתה "אכזבה".

ועידת שוק ההון 2017 Capital Markets, שתתקיים ביום שלישי, 13 ביוני 2017, היא הפלטפורמה המקצועית לניתוח האתגרים העומדים בפני המגזרים הפיננסי והעסקי. הוועידה תארח אנשי עסקים וממשל, מנהלים בכירים, מנהלי השקעות, בעלי שליטה בחברות וכן גם יזמים ומשקיעים במגוון תחומים, לרבות חדשנות פיננסית טכנולוגית.

סיימון לונג , בת' אן בובינו / צילומים: Irene Slegt,  Camera One

דוגמה לניפוץ התקרה

יוג'ין קנדל מפרגן לארנה ברי

חבר הנאמנים של המכללה האקדמית תל-אביב-יפו התכנס בחמישי למושב השנתי, במסגרתו הוענק תואר עמיתת כבוד לד"ר ארנה ברי, המסיימת את תפקידה כיו"רית הוועד המנהל בתום 7 שנים בתפקיד. ברי, שכיהנה גם כמדענית הראשית ומנהלת המו"פ של משרד התמ"ת, משמשת היום כסגנית נשיא ומנהלת מרכז המצוינות בחברת Dell-EMC.

הכלכלן פרופ' יוג'ין קנדל ציין כי מבחינתו ברי מהווה דוגמה לנשים פורצות דרך, ואמר כי "בכל פעם שאני חושב על אישה שניפצה את תקרת הזכוכית, אני חושב על ארנה".

בין האישים שהגיעו לעשות כבוד היו גם היזם זהר זיסאפל; פרופ' שלמה בידרמן, נשיא המכללה; בני אלון, מנכ"ל המכללה; ואחרים.

שלמה בידרמן, ארנה ברי ויוגי'ן קנדל / צילום: אוסקר אבוש

עוד כתבות

ח"כ היבא יזבק / צילום: איציק הררי, ועדת הבחירות המרכזית

עתידות: היום שבו דנה השופטת יזבק בפסילתו של רה"מ יאיר נתניהו

בישראל של 2048 הציבור התרגל לחיות מבחירות לבחירות • אז מי מקבל את ההחלטות בממשלות המעבר, איך המדינה מתפקדת במערכות הבחירות האינסופיות ולמה הוחרב משרד המשפטים • דיסטופיה שכולה פרי הדמיון ● דעה

ריאן מואנד / צילום: יונתן בלום

מכפר ברא לכפר שמריהו: הכירו את האיש שעומד מאחורי החברה הערבית היחידה בבורסה של תל אביב

בגיל 42 הפך ריאן מואנד לבעלים של חברת אשראי חוץ בנקאי שהנפיקה לאחרונה אג"ח בבורסה בת"א ● עכשיו הוא מספר על הפוטנציאל הלא ממומש של בעלי העסקים והצרכנים במגזר, ועל הדרך שעשה מכפר ברא לכפר שמריהו

האם צריך שר לענייני הייטק? / צילום: עדינה וולמן/דוברות הכנסת, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

משרד נחוץ או סידור עבודה? מי מנסה לקדם הקמת משרד הייטק

בתעשיית ההייטק, במשרדים ממשלתיים וגם במצעי המפלגות עולים שוב ושוב רעיונות להקמת משרד שיהיה אחראי על הייטק וחדשנות • האם יש בעיה במודל הקיים, איך גורמים לכך שקידום הנושא לא יהפוך לכלי בידי פוליטיקאים, ואולי בכלל מדובר במשרדי ממשלה שמנסים להמציא את עצמם מחדש?

דורון כהן בני גנץ ורם בן ברק / צילום: איל יצהר

"אנחנו לא האח הגדול": מה אמר בני גנץ בראיון הראשון והיחיד שקיים על עסקי המימד החמישי

פורסם לראשונה באוגוסט 2018: המימד החמישי הוא אחד הסטארט-אפים המסקרנים בהייטק הישראלי, שפעל במשך שנים תחת מעטה חשאיות ● כעת, בראיון ראשון ל"גלובס", מציגים בכירי החברה את יכולותיה המרשימות והמבהילות לעתים של מערכת המודיעין שפיתחו, ומדברים על השאיפות הגדולות וגם על הכישלונות

מתוך הסרט "היום שאחרי לכתי" / צילום: באדיבות יונייטד קינג

דאבל קליק: שני סרטים ישראליים חדשים בביקורת אחת

"אנג'ליקה" ו"היום שאחרי לכתי" - שני סרטים ישראליים חדשים ומרגשים, שבכל אחד מהם אב דומיננטי לבת רגישה

המאבק של קנזו / צילום :  באדיבות נטפליקס

בינג' אין ג'פאן - על הסדרה "המאבק של קנזו" ("גירי/האג'י")

"המאבק של קנזו"- קופרודוקציה של "נטפליקס", ה-BBC והטלוויזיה היפנית - היא סדרה ראויה ומותחת, אך מוחמצת

דרור פויר / צילום: יונתן בלום, גלובס

דעה: כשאדוורד מונק ותופרת איראנית אלמונית נפגשים

יש צעקה אינסופית שעוברת בטבע ● ואנחנו כל הזמן לומדים לשמוע אותה

פרופ’ ורד אהרונסון./ צילום: כדיה לוי

מה הסיכוי שנתאהב בסירי והיא תחזיר לנו אהבה

מדוע קל לנו יותר לחיות עם רובוט שלא נראה ונשמע אנושי, ואיך מכונה יכולה לאבחן מחלות לפי הקול שלנו ● פרופ' ורד אהרונסון, חוקרת רובוטיקה ומייסדת המרכז לעיבוד שפה במכללת אפקה, מלמדת רובוטים לזהות רגש בקול של בני אדם, "כדי שיוכלו למלא תפקיד חשוב בחברה"

קובי אפללו / צילום: כפיר זיו

קובי אפללו: "אני לא צריך לסמן שיא ולהמשיך לבא אחריו. אני רץ מרתון ורוצה ליפול מת על קו הסיום"

קובי אפללו גילה באיחור את הרשתות החברתיות, וגם את הנישואין והאבהות ● עכשיו הוא מסתער על שלוש החזיתות

חגיגה במדבר/ צילום :  יותם יעקבסון

צבעים על ים המוות: מהרו לראות פריחה נדירה סביב ים המלח

זה נדיר, וקורה רק בשנים שבהן מקבל המדבר שפע של גשם: גל פריחה צבעונית סביב ים המלח ● השנה זה קרה, וצריך למהר כי היא לא תאריך ימים

אביגדור ליברמן / צילום: ישראל ביתנו

פרשנות: שבוע וקצת לבחירות, הכל על כתפי ליברמן והוא עוד עשוי לחזור לחיק הימין ובגדול

ההבדלים בין החקירה בפרשת המימד החמישי לפרשות נתניהו גדולים וניכרים ● אלא שגם גנץ נקט השבוע בפוליטיקה קטנה כשסירב לעימות ● ומעל לכל השאלה המסקרנת מכל היא מה מתכנן ליברמן, ולכך יש כבר כמה תשובות אפשריות

ליהיא לפיד שרה נתניהו ורויטל גנץ / איורים: גיל ג'יבלי

איך הפכו נשות הפוליטיקאים לאחד הגורמים הכי משמעותיים בשדה הפוליטי ואת מי זה משרת?

גאולה אבן, ליהיא לפיד, גילת בנט ומיכל פרץ מוכיחות ששרה נתניהו מזמן כבר לא לבד ● איך הפכו נשות הח"כים והשרים לאחד הגורמים הכי משמעותיים בשדה הפוליטי ואת מי זה משרת?

נרנדרה מודי/ צילום: רויטרס, Soe Zeya Tun

מלחמת הסחר הבאה? אחרי ההתקררות בגזרה הסינית הודו עולה על המוקד

הודו נמצאת על מסלול התנגשות עם טראמפ, שנחוש בדעתו להעניש כל מדינה שלדעתו פוגעת ביתרון האמריקאי ● טראמפ טוען שהוא מחבב אישית את מודי. זה לא יציל את הודו ממלחמת סחר עם ארה"ב יותר מאשר החיבה המוצהרת שלו לשי ג'ינפינג

האישה היחידה בחדר / צילום: יעל שינקר, גלובס

140 חברות ישראליות, רק 24% נשים בדירקטוריונים: הרשימה המלאה

מה משותף לצ'ק פוינט, בזן, הבנק הבינלאומי, שיכון ובינוי וסלקום? בדירקטוריון שלהן יושבת אישה אחת בלבד ● "גלובס" יצא למסע בעקבות ייצוג הנשים בדירקטוריונים וחזר עם ממצאים מדאיגים ● מהחברות הסבירות ועד המביכות - הנה הרשימה המלאה

חברות פרויקט הדירקטוריות התאגידיות (CWDI) הבינלאומי פותחות את המסחר  בבורסה במדרידתת ייצוג עולמי / צילום: רויטרס

בבנקים, בקופות החולים ובהייטק: באיזה ענף יש הכי מעט נשים בדירקטוריונים?

נשים בדירקטוריון מעמיקות יותר, מנוסות ומאזנות את תאוות הסיכון של עמיתיהן הגברים ● שורה של מחקרים מצביעים כבר שנים על התועלת, אז למה הייצוג עדיין חסר

המנות של מסעדת שיינע / צילום: אפיק גבאי

בשיינע, האווירה לא באה על חשבון האוכל

במסעדת הגורמה שיינע האווירה רומנטית והאוכל מפואר ועדין - לפעמים יותר מדי

וול סטריט / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט; טבע ירדה בכ-1.6%

ממשרד הבריאות בסין נמסר כי 889 מקרים נוספים של הידבקות בנגיף אושרו ביבשת, ומניין ההרוגים עלה ל-2,236 איש ● מהדוח המורחב של טבע לשנת 2019 שפורסם היום עולה כי מספר עובדי חברת התרופות המשיך להתכווץ

חדד־עורקבי / צילום: יונתן בלום, גלובס

"הורדת מסים? הגירעון לא יאפשר. מישהו צריך לממן את כל ההוצאות"

רו"ח ורד חדד-עורקבי, סמנכ"לית בכירה-מס הכנסה ברשות המסים, בראיון אישי ● על הילדות ברחובות עם אב כדורגלן, על נטל המס בישראל, ועל התמודדות הרשות עם הכלכלה הדיגיטלית: "אנחנו משנים את כל התפיסה ובוחנים גם הכנסות של בלוגרים ויוטיוברים"

תצפית מלמעלה - נווה אילן ירושלים / יח"צ

האם הסכסוך בין ועד החדשות 13 להנהלת הערוץ בדרך להסלמה?

ועד החדשות 13 הודיע כי כניסת של נציגי רשת למשא ומתן הביאה להגדלת הפערים בין הצדדים ● עוד אמר הוועד כי אם לא תהיה התקדמות בשיחות, יורה הוועד כבר ביום שני הקרוב על נקיטת צעדים ארגוניים

לא משלנו/ צילום :  מעיין קאופמן

אנו-אנו הפלמ"ח: הקומדיה שעושה צחוק מאתוס האשכנזי הלוחם

הקומדיה "לא משלנו" של תאטרון באר שבע מגחיכה את הפלמ"חניקים האשכנזים