גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בכירי הלמן-אלדובי על הפודיום: פתחו את יום המסחר בת"א

וגם: מי הגיע לחגיגה של מיקרוסופט ונצ'רס, וכיצד מזקקים בננו דיימנשן את חגיגת 3 השנים למסחר בבורסה?

רמי דרור, אמנון נויבך ואורי אלדובי / צילום: גיא אסאייג)
רמי דרור, אמנון נויבך ואורי אלדובי / צילום: גיא אסאייג)

הלמן-אלדובי חוגג על הפודיום

בית ההשקעות פתח ביום חמישי את המסחר בתל-אביב

ביום חמישי הגיעו לבניין הבורסה בתל-אביב בכירי בית ההשקעות הלמן-אלדובי. המאורע, כמובן: פתיחת יום המסחר. רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות, הכריז בחגיגיות על הפודיום כי "הפיכת הלמן-אלדובי לחברה ציבורית מציבה אותו בעמדת זינוק מצוינת להרחבת פעילותו ולכניסה לתחומים חדשים; מבחינתנו המעבר לחברה ציבורית הוא מהלך מתבקש. אנו מאמינים שמי שאמונים על כספי ציבור צריכים להיות ציבוריים, שקופים ומפוקחים".

אמנון נויבך, יו"ר דירקטוריון הבורסה, אמר: "אנו שמחים שהחברה ציבורית, ולמעלה מ-30% מוחזקים בידי הציבור. החברה עוסקת בניהול קופות גמל, קרנות פנסיה חדשות וותיקות, ניהול תיקים, בשווי כולל של כ-45 מיליארד שקל, ומניות החברה יצורפו למדדי תל-אביב פיננסים ותל-אביב ביטוח פלוס בתחילת אוגוסט 2017".

הלמן-אלדובי יחל להיסחר לפי שווי של 137 מיליון שקל.

רמי דרור, אמנון נויבך ואורי אלדובי / צילום: גיא אסאייג)

להיות יזמית זה סרט

כיצד ועם מי חגגה קהילת היזמיות של מתחם WMN יום הולדת שנתיים?

בשבוע שעבר חגגה קהילת היזמיות WMN שנתיים להיווסדה, בדרך מיוחדת ובעלת ערך מוסף. מנהלות מתחם העבודה המעודד יזמיות ערכו ערב חגיגי במשרדי חברת Fiverr, בשיתוף פירמת עורכי הדין הבינלאומית Dla Piper, בו הוקרנה הקרנת בכורה לסרט הדקומנטרי "She started It", שעלילתו עוקבת אחר 5 יזמיות בסיליקון ואלי במשך שנתיים.

לאחר ההקרנה עלתה לבמה נורה פוגי, יוצרת הסרט, וענתה לשאלות הקהל. ל-WMN יש שיתוף-פעולה עם Dla Piper, שבעצמה השיקה מועדון יזמיות.

מרב אורן, מייסדת WMN ויזמית בפני עצמה, הפתיעה את הקהל בבשורה חגיגית משלה, והודיעה במקום על פתיחתם של שני מרכזים חדשים של WMN, האחד במשרדי WeWork והשני ב-TechCode בתל-אביב, זאת בנוסף לאלה שפועלים במרקספייס ברמת-החי"ל.

מי שעוד סיפקה השראה, ברקע וכנראה מבלי לדעת זאת, היא מאריסה מאייר, מנכ"לית ענקית הטכנולוגיה יאהו, שסיימה את תפקידה בחברה ויצאה לדרך חדשה עם מצנח זהב בסך 23 מיליון דולר, זמן קצר לפני החגיגות.

השתתפו, העניקו וספגו הרבה השראה: עו"ד נעמי מרילס מ-Dla Piper ישראל; ורד רביב-שוורץ, סמנכ"לית ב-Fiverr; יעל אלעד מקרן ההון סיכון Alef; עו"ד רונית אמיר-יניב, שותפה במשרד יגאל ארנון ושות'; ענבל באומר, מייסדת legal up; עו"ד מוריה תם הר-שושנים, שותפה במשרד הרצוג-פוקס-נאמן; ואחרות.

ורד רביב שוורץ, יעל אלעד, מרב אורן, נעמי מרילס, רונית אמיר-יניב / צילום: עידו בירן

עגנו בנמל

מי הגיע לחגיגה של מיקרוסופט ונצ'רס?

בשבוע שעבר ערכה מיקרוסופט ונצ'רס, זרוע ההשקעות של מיקרוסופט, בנמל תל-אביב אירוע לנציגי ונציגות תעשיית ההיי-טק המקומית, ובתוכה בכירי ובכירות קרנות הון סיכון וכמובן סטארט-אפים.

במרכז האירוע, בשיתוף תאגיד מורגן סטנלי, עמדה נוכחותו של נגראז' קאשייפ, סגן נשיא בכיר וראש זרוע ההשקעות במיקרוסופט העולמית. יש לציין כי צוות מיקרוסופט ונצ'רס העולמי הגיע הפעם לישראל בהרכב מלא, כשעבור חלקם זה היה הביקור הראשון בארץ הקודש.

השתלבו באקוסיסטם המקומי: דפנה קנטור, מנכ"לית מורגן סטנלי ישראל; מוני חסיד, מנכ"ל זרוע ההון סיכון של מיקרוסופט באירופה ובישראל; נדב צפריר, מנכ"ל חברת Team 8; אנדרי קיי, נשיא Ourcroud; שלומית הארט, סמנכ"לית בגרטנר; בני שניידר, יו"ר ראבלו סיסטמס; משה ליכטמן, שותף מנהל בקרן IGP; יהל זילכה, שותף מנהל במגמה ונצ'רס; ואחרים.

מוני חסיד, דפנה קנטור ונאגראג' קאשייפ / צילום: רועי בר

סיפורים מהעליון

מי הגיע לערב של אגודת ידידי אוניברסיטת תל-אביב?

ביום חמישי ערך המועדון העסקי-אקדמי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל-אביב השקה למהדורה המעודכנת של הספר "העליונים: בתוככי בית המשפט העליון", מאת העיתונאית והסופרת נעמי לויצקי.

את הערב פתח אמנון דיק, יו"ר אגודת הידידים והמועדון העסקי-אקדמי של האוניברסיטה, שגם הנחה רב-שיח, בהשתתפות השר לשעבר גדעון סער וח"כ ציפי לבני, תחת הכותרת "העליונים החדשים - האם מתרחשת מהפכה בבית המשפט העליון"?

סער אמר כי "לא סביר שמדינה שקיימת כמעט 70 שנים, לא הגדירה את תחומי סמכות הרשויות המחוקקת והשופטת".

לבני טענה כי "הממשלה והכנסת איבדו רסנים, ובית המשפט הוא זה ששומר היום על ערכי הדמוקרטיה הבסיסיים בישראל. אם אני צריכה לבחור צד, אני מעדיפה את זה של בית המשפט העליון. בית משפט שמפחד משלטון לא ייתן לאזרח סעד מול עוול שגורם לו השלטון".

לויצקי סיפרה כי היא תומכת נלהבת של בית המשפט העליון. היא העידה על עצמה ואמרה: "אני מאתגרת את עצמי ואת סביבתי, דעתנית, מפקפקת בכל דבר ולא עושה חשבון - בקיצור, 'חופרת'".

לויצקי גם העזה לנבא כי השופטת אסתר חיות תגיע לתפקיד נשיאת בית המשפט העליון.

עוד נכחו: פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב; סיגל אדר, מנכ"לית אגודת הידידים; גליה מאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי; אבינועם ברוג; העיתונאית נחמה דואק; התעשיין גד פרופר; תלמה בירו, מנכ"לית איגוד השיווק; ואחרים.

אבינועם ברוג, נחמה דואק ואמנון דיק / צילום: איציק בירן

כיצד מזקקים בננו דיימנשן את חגיגת 3 השנים למסחר בתל-אביב?

הבוקר (א') הגיעו בכירי יצרנית מדפסות התלת-ממד ננו דיימנשן אל בניין הבורסה לניירות ערך בתל-אביב, זאת לציון 3 שנים ליום בו החלה החברה להיסחר בה.

החברה נסחרת בתל-אביב לפי שווי של 250 מיליון שקל, ופתיחת יום המסחר המסחר באה כשברקע גיוס הון של 48 מיליון שקל שהושלם בשבוע שעבר.

עמית דרור, מנכ"ל ננו דיימנשן, הזכיר על הפודיום כי "במהלך 3 השנים הגדלנו את כוח-האדם שלנו, שעומד היום על למעלה מ-100 עובדים, ואנו נסחרים מזה כשנה גם בארה"ב בנאסד"ק".

הוא הוסיף כי "גם בצד המסחרי הפעילות שלנו מתקדמת, ואנו נערכים לעבודה המשותפת עם מפיצים בארה"ב ובאירופה. לאחרונה הקמנו את Nano Dimension USA, ובקרוב נפתח את המשרד בסיליקון ואלי, בו יישבו מנהלי הפיתוח העסקי, המכירות ואנשי התמיכה לשוק האמריקאי".

עוד נודע כי דרור וסיימון פריד, יזם וסמנכ"ל השיווק והפיתוח עסקי של ננו דיימנשן, מתכוונים לחגוג את המאורע בסוף היום בדרך מיוחדת, אותה הם מיהרו ליישם "בקטנה", מיד עם שובם למשרדי החברה.

לא רבים יודעים, אבל השניים נמנים עם יזמי מזקקת הוויסקי מילק&האני, שכמשתמע משמה (חלב ודבש), היא המזקקה הראשונה בישראל.

לא שהם צריכים סיבה מיוחדת ללגום את "הבייבי" שלהם, אבל כשמדובר בחגיגה שקשורה ל"בייבי" נוסף - זה רק מתבקש.

סיימון פריד ועמית דרור / צילום: אודי זמבל

עוד כתבות

אולם בית משפט / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

חצי שנת עבודות שירות ליועץ לשעבר למגנזי תשתיות שהורשע

בית המשפט ציין בגזר דינו כי נתן דעתו להודאת הנאשם באשמה, למעמדו כמסייע ולכך שלא הפיק טובת הנאה לעצמו מההסדר ● גזר הדין הוא חלק מפרשה רחבה יותר הידועה גם כ"פרשת מגנזי", במסגרתה הוגשו שלושה כתבי אישום נגד גבריאל מגנזי ו-17 נאשמים נוספים

ביקורת דרכונים בנתב"ג / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

הקלות בכניסת תיירים לישראל: תתאפשר כניסת אנשי עסקים ממדינות ירוקות

אנשי ונשות עסקים הנכנסים ממדינות ירוקות לא יצטרכו להציג בדיקות קורונה, ולא יידרשו להיכנס לבידוד ● אסור להם לשהות במדינה אדומה במהלך 14 הימים שקדמו לטיסה לישראל ● כדי לקבל אישור כניסה לארץ, התייר העסקי יידרש למלא טופס מקוון שמגובה בהזמנה מטעמה של חברה ישראלית מארחת

אבי שלמה, בעלי עסק לאירוח דרוזי "עמים וטעמים" / צילום: תמונה פרטית

"אין הכנסות, החרדה מתחילה לחלחל, בלילות לא ישנים והשדים מקבלים פרופורציות גדולות"

אבי שלמה, בן 55, נשוי ואב לשלושה, בעלים של "עמים וטעמים", עסק לאירוח דרוזי וימי כיף בצפון ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

ניר גלעד  / צילום: אלון רון

ניר גלעד פוצח במאבק משלו על הכהונה במגדל: מאיים בהליכים משפטיים נגד דירקטוריון הקבוצה

דירקטוריון הקבוצה הודיע כי כהונת גלעד תופסק בתום השנה הנוכחית ועתה הוא טוען כי ההחלטה להדיחו הינה "בניגוד לדין, לרעת מגדל ביטוח ויש בה משום הפרה בוטה של הסכם העסקתו", ולכן "אין בכוונתו להשלים עימה"

מיליארדר / אילוסטרציה: Shutterstock

דוח העושר 2020: כמה מיליונרים חיים בישראל, ומי הם עשרת המיליארדרים

ההון הממוצע של כל תושב בישראל עומד על 220,996 דולר ● המיליארדרים בישראל איבדו 2.7 מיליארד דולר מהונם הכולל במהלך המגפה, אך במרבית העולם המיליארדרים דווקא רשמו גידול בהיקף העושר שלהם

רחוב בבני ברק / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

חנות בדירה ובית כנסת במשרד: דוח חדש חושף לראשונה המלצות תכנוניות לשכונות לחברה החרדית

דוח חדש של משרד השיכון והמכון החרדי למחקרי מדיניות, שנחשף כאן לראשונה, מציג את החזון התכנוני לשכונות חרדיות: בתי כנסת במרכזים מסחריים, משרדים וחנויות בתוך דירות, נגישות לתחבורה ציבורית ומרחב בטוח לילדים

שלט מחוץ לחנות נוחות סגורה בניו יורק  / צילום: Wong Maye-E, Associated Press

בעוד אירופה תקועה, הפעילות הכלכלית בארה"ב בעלייה

העסקים בארה"ב צופים יותר ביקוש בעקבות ההקלות על ההגבלות, ואי־ודאות פוחתת לקראת הבחירות בשבוע הבא ● הנתונים האופטימיים האלו מגיעים בניגוד לאירופה, היכן שהגל השני של הקורונה והגבלות חדשות על עסקים מאיימים לעצור את ההבראה הכלכלית

הבחירות בארה"ב: כל הדיווחים והפרשנויות של כתבי גלובס

פינוי בינוי

מכירת דירה של קשישים בפינוי בינוי: תקלת מס

החוק מחייב יזמים לקנות מקשישים בפרויקט פינוי בינוי את דירתם, אולם הם עלולים להפסיד את שווי המע"מ במכירתה

מתקנים סולאריים של משק אנרגיה / צילום: מצגת החברה

תמהיל האנרגיה עד 2030 אושר בממשלה: 70% גז, 30% אנרגיה מתחדשת

הממשלה אישרה היום את הצעת משרד האנרגיה להעלאת יעדי האנרגיה המתחדשת מ-17% ל-30% עד שנת 2030 ושימוש בגז ב-70% ● במשרד להגנ"ס התנגדו לכריכת האנרגיה המתחדשת ביעדי גז, וטענו כי מדובר ב"החלטה המעודדת את המשק להמשיך את השימוש בגז מזהם למשך שנים רבות"

בית עסק שנסגר במרכז תל אביב. יותר עסקים ייסגרו ב־2020 מאשר עסקים שיפתחו  / צילום: איל יצהר, גלובס

עשירון עליון תחילה: תמיכה בעסקים הקטנים היא צו השעה

על מנת ששוק ההון שלנו ימשיך לתפקד באופן טוב, על כל המשמעויות המשקיות הנגזרות מכך, חובה לטפל בחוליות החלשות בשרשרת, אחרת השרשרת כולה תיקרע

כניסה לנתב"ג / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

חוק התעופה שקובע החזר בתוך 90 ימים על טיסה שבוטלה יוארך עד 30.11

הארכת הוראת השעה תחול על טיסות שיבוטלו מ-24.10 ועד 30 בנובמבר ● הצרכנים צריכים לקחת בחשבון שיש סיכוי סביר שהחוק בהוראת השעה יוארך גם לאחר מכן לתקופה נוספת

לי קון-הי / צילום: AP

יו"ר סמסונג אלקטרוניקס לי קון-הי מת הלילה

בעקבות התקף לב שעבר בשנת 2014 אושפז קון-הי במרכז הרפואי סמסונג בסיאול ולא ניתן היה לתקשר עמו ● בנו של לי, יורש האימפריה ומנהלה בפועל, לי ג'יי-יונג, שצפוי לרשת את תואר אביו, הורשע ב-2017 בשיחוד הנשיאה לשעבר של קוריאה הדרומית

יו"ר המועצה הזמנית בסודאן עבד אל-פתאח אל-בורהאן / צילום: Mohamed Nureldin Abdallah, רויטרס

משרד החוץ האמריקני הודיע על חבילת סיוע הומניטרית מהירה של 81 מיליון דולר לסודאן

בהודעה נאמר כי סודאן סובלת ממשבר כלכלי והומניטארי עמוק הן בשל מספר הפליטים הרב, והן בשל בצורת כבדה ושיטפונות ● בהודעה נאמר כי הכסף יועבר ישירות לארגונים ולסוכנויות המטפלים באוכלוסייה המורעבת, ללא נגיעה של נציגי הצבא או ארגוני המודיעין של הממשלה

התקבצות של שליחי תן ביס / צילום: כדיה לוי, גלובס

אחרי חודשים של מאבקים ואיומים: שליחי תן ביס התאגדו בהסתדרות

לאחר איומים בפיטורים של יו"ר הוועד בהסתדרות הכללית פנו לתן ביס ביום חמישי בלילה על מנת שיכירו בוועד השליחים שלה כארגון יציג אך עד כה בחברה התעלמו מהפניה ● עד כה כ-700 שליחים הצטרפו לוועד וזאת מתוך 1,400 עובדים שמעסיקה חברת תן ביס סקובר – חברת השליחים שלה ● תן ביס: " החברה מכבדת את החוק"

יצחק תשובה ועידן וולס / צילום: יוסי כהן

קבוצת דלק ממשיכה לעבוד במרץ עבור בעלי החוב, אבל המניה מתקשה להתאושש

איגוח תמלוגי לוויתן הניב 151 מיליון דולר למחזיקי האג"ח של דלק, אך בעלי המניות עדיין מופסדים 88% מתחילת השנה

קו הרקיע בדובאי. זרם בלתי פוסק של הזדמנויות עסקיות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

רוצים לעשות עסקים באמירויות? כל מה שאתם צריכים לדעת

מערכת מיסוי אטרקטיבית במיוחד, מערכת משפט כלכלית שנעה בין חוקי האסלאם לדין האנגלי, ותרבות עסקית שלא תהיה סבלנית לחוסר כבוד ● לא מעט דברים ישפיעו על אנשי העסקים שייצאו לכבוש את דובאי ואבו דאבי - לגזור ולשמור ● המדריך למשקיע באמירויות, פרויקט מיוחד

קירוי דרך בגין בירושלים (בעיגול: תחילת העבודות כיום) / הדמיה: דגן פתרונות ויזואליים, משרד אדריכלים קולקר-קולקר-א

בירושלים רוצים לחבר את שני חלקי העיר עם פארק ומגדלים של 40 קומות. לא כולם מרוצים

התוכנית לקירוי דרך בגין בירושלים תעלה כ-1.2 מיליארד שקל ותמומן ממכירת דירות • התושבים השכנים מתנגדים, אולם בעירייה בטוחים שהפרויקט הוא ניצול מצוין של הקרקע ויאפשר פיתוח משמעותי

השרה גילה גמליאל / צילום: רפי קוץ, לע"מ

מחלוקת חריפה על קרן הניקיון המחלקת מיליארדי שקלים

במשרד להגנת הסביבה ובמשרד האוצר מותחים ביקורת חריפה על החלטתה של השרה גילה גמליאל להקפיא את כל הפרויקטים המתוכננים של קרן הניקיון ● "נראה שלא נעשתה עבודה מקצועית מספקת על ההחלטות" ● גמליאל: "גורמים אינטרסנטיים מנסים לשמר אסטרטגיה שבמשך שנים לא הובילה לתוצאות"

מטוס השלום של ישראייר / צילום: סיון פרג'

פתחו יומנים: ישראייר תשיק את הקו הישיר שלה לדובאי בדצמבר

ישראייר תשיק את הקו שלה לדובאי ב-2.12 ● הנכנסים לשתי האמירויות נדרשים להציג בדיקות קורונה שנעשו 96 שעות לפני הטיסה ● הטיסות של ישראייר יתחילו במחיר של 280 דולר לטיסה הלוך ושוב ומ-500 דולר לחבילה הכוללת שלושה לילות במלון חמישה כוכבים