גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

גיוון מגדרי טוב גם לשורת הרווח

בואו נכיר בעובדות: השיח על גיוון מגדרי, כלומר הצורך לתת את הדעת על מספר הנשים בארגון, על מספר הנשים המנהלות ועל האיזון בשכר בין נשים לגברים - נתקל בלא מעט התנגדות. לא כי מישהו חושב שצריך להפלות או שלא צריך להיות שוויון, אלא כי יש לשוויון הזה מחיר, ורבים מהארגונים ומהמנהלים, גם אם לא יודו בכך בקול, אינם בטוחים שהמחיר הזה כדאי. לדוגמה, האם משמעות הדבר היא שנגייס מישהי פחות טובה רק כי היא אישה? האם מי שקיבלה את התפקיד קיבלה אותו כי היא אישה לא כי היא הכי מתאימה? ואיך בכלל אפשר לנהל מחלקה עם 50% נשים כאשר בכל רגע נתון רבע מהן בחופשת לידה? כל מי שמנסה להוביל מהלך של גיוון מגדרי מתמודד עם השאלות האלה וחייב שיהיו לו תשובות טובות יותר מאשר "כי צריך" או "כי מישהו בהנהלה החליט". וממילא אנחנו לרוב לא משנים התנהגות רק משום שזה הדבר הנכון לעשות. אנחנו גם מחפשים סיבה טובה לעשות זאת, כזאת שמשפיעה על שורת הרווח, במקרה של ארגונים.

מאמר שפורסם ב-Scientific American טוען שהמפתח להבנת ההשפעה החיובית של גיוון מצוי במידע. כשאנשים מתכנסים בקבוצות לפתור בעיות, הם מביאים איתם מגוון של ידע, דעות וגישות. כשאנחנו חושבים על הגיוון הזה בתחום המקצועי, הוא ברור לנו לגמרי. הרי אי-אפשר לבנות מכונית בלי שיהיו בצוות מהנדסים מסוגים שונים, אנשי בטיחות וגם אנשי עיצוב וטכנולוגיה. אותו היגיון בדיוק נמצא בגיוון חברתי. אנשים שונים זה מזה במוצא, במגדר, בדת ובהיבטים אחרים המטעינים אותם אותם בידע, בניסיון, ביכולות ובנקודות מבט שונות. לשני מהנדסים, גבר ואישה, עשויה להיות גישה שונה לפתרון בעיה, כפי שלמהנדס ולפיזיקאי גברים עשויה להיות גישה שונה.

מחקרים שנעשו במשך עשרות שנים מראים שקבוצות מגוונות הן חדשניות יותר מקבוצות הומוגניות. מחקר של בית הספר לניהול קלוג לוקח את הטענה הזאת צעד אחד קדימה ומסביר שעצם הגיוון בקבוצה יוצר אי-נוחות המחייבת את הקבוצה למצוא דרכים חדשות לעבוד וגם לפתור בעיות.

ככלל, אנחנו מעדיפים להיות במחיצת אנשים שמסכימים איתנו, שדומים לנו, אבל דווקא בארגון של היום, שבו חייבים לפרוץ את גבולות המחשבה, עצם החיכוך עם אנשים שחושבים אחרת מכין את הקבוצה טוב יותר לקבלה של דעות שונות ורעיונות חדשים. העניין הוא לא רק נקודות המבט השונות המונחות על השולחן, אלא עצם הידיעה של קבוצה מגוונת שיהיו בה נקודות מבט שונות והיא תצטרך להתאים את עצמה. עצם הציפייה לדעות שונות יוצרת פתיחות גדולה יותר לקבל אותן והבנה שנצטרך לעבוד קשה כדי להגיע להסכמה. זה, אגב, מסביר מדוע אנחנו לא אוהבים גיוון - כי זה גורם לנו לעבוד קשה. אבל התוצאה טובה יותר.

בפוסט מרתק שפרסם השבוע בבלוג שלו מרק טולוז, מייסד ומנכ"ל קרן הון הסיכון מנגרוב קפיטל ויו"ר חברת Wix הישראלית, הוא מסכם את הנושא בכותרת שקשה לתרגם: Gender diversity: ignore it at your peril, משהו בסגנון "על אחריותכם אם תתעלמו מגיוון מגדרי". בחברות הטובות ביותר של הקרן יש לפחות 40% נשים, ואלה, לטענתו, חברות ש"חיות ונושמות" גיוס של הטובים ביותר. החברות האלה, הוא אומר, מבינות שהשונות בין גברים לנשים היא הדבר החשוב, והחיפוש אחר "השונות המשלימה" מוטמע בתרבות הארגונית שלהן - לא מתוך אידיאלים אלא מעצם העובדה שההשלמה הזאת מביאה תוצאות. טולוז טוען בפירוש שארגון עם גיוון מגדרי מקבל החלטות טובות יותר בכך שהוא שובר את דפוסי המחשבה הרגילים וכופה תהליכים שונים ויצירתיים.

אז למה זה כלכך קשה? סקר של מקינזי מ-2014 מצא שגברים מודעים פחות לערך של מהלכים לקידום גיוון מגדרי וגם לא מכירים מספיק את האתגרים העומדים בפני נשים בארגון. יותר מזה, גברים מאמינים שתוכניות כאלה אינן הוגנות כלפיהם. עד שלא נצליח להביא את הגברים בארגון להבין את האתגרים ולתמוך במהלכים, דבר לא ישתנה. והסיפור הוא שמה שטוב לנשים יהיה בסופו של דבר טוב גם לגברים ולארגון.

מסיבה זו בדיוק הודיעה השבוע חברת הייעוץ דלויט בארה"ב שהיא מבטלת את כל קבוצות המפגש הפנימיות של נשים ומיעוטים - קבוצות הנהוגות בארה"ב ברוב הארגונים הגדולים - ומחליפה אותן במועצה הכוללת גם גברים לבנים. הארגון ממשיך לטפל בגיוון מגדרי ואחר אבל באופן שונה, בין השאר משום שלדבריו הדורות הצעירים לא אוהבים שמדביקים להם תוויות. הם מבינים שגיוון לא עובד אם כל קבוצה מטפלת רק בעצמה.

הדבר שאולי יותר מכול יחייב ארגונים לקדם גיוון מגדרי הוא מאפייני עולם העבודה החדש: הצרכים שהדירו נשים מעולם העבודה במשך שנים רבות כל כך כבר אינם ייחודיים לנשים - לדוגמה גמישות שמאפשרת לשלב טוב יותר בין צורכי הבית והמשפחה לקריירה, צורך שבעבר ייחסנו בעיקר לאימהות. הדורות החדשים שמצטרפים אל עולם העבודה לא מוותרים על שילוב בין עבודה לשאר היבטי החיים, ובהם משפחה אבל גם פנאי, תחביבים, ואפילו עיסוקים אחרים. ארגונים שהתרבות שלהם אינה מאפשרת גמישות או מאפשרת גמישות שמחיר בצדה לאמהות יגלו במהרה שהם צריכים להתעדכן לא רק כדי לגייס נשים אלא גם גברים צעירים.

מעבר לכך, אופן הפעולה השונה של נשים, שכבר כתבנו עליו כאן בעבר, יכין את הארגון לעולם העבודה החדש, שיש בו דרישה גוברת לא רק לגמישות, אלא גם למערכות יחסים קרובות יותר בעבודה ועדיפות למבנים פחות היררכיים. תרבות ארגונית היא עניין חמקמק. היא נבנית לאורך שנים מההתנהלות, מהאמירות, מההחלטות של מנהלים בכל הדרגים, מהקשר של העובד עם הארגון. בארגון ותיק, סביר להניח שתרבות העבודה היא תולדה של מה שהיה נכון לשנים שבהן נבנה, אולי עם עדכון לשנים האחרונות. וכאן בדיוק טמונה ההזדמנות. ארגון שיכריח את עצמו לאפשר גיוון מגדרי יתאים את עצמו להתמודדות עם הדורות החדשים והסביבה המשתנה. ארגונים בעידן הזה חייבים לשים דגש על תרבות ארגונית מכילה, שבה כולם, אבל כולם, מרגישים שהם נכללים בשיח, בהחלטות, בהשפעה, במעורבות. אם אדם מגיע לעבודה אבל מרגיש שמדירים אותו, סביר להניח שהארגון לא מקבל ממנו את כל מה שהוא יכול לתת.

אז כן, קידום נשים במקומות עבודה הוא טוב לנשים ונכון מבחינה חברתית, אבל אלה לא הסיבות היחידות לעסוק בנושא. קידום נשים יכריח אותנו לפתח תרבות מכילה בכלל, שתאפשר לכולם לבטא את עצמם טוב יותר בעבודה, וזה בטוח משפיע על שורת הרווח.

הכותבת היא דירקטור משאבי אנוש באינטל העולמית ובעלת הבלוג "על עבודה וקריירה באמצע החיים", www.niritcohen.com

עוד כתבות

אליעזר מרום (צ'ייני), מיקי גנור ודוד שמרון / צילומים: אבי אוחיון - לע"מ, כדיה לוי, יונתן בלום

כתבי האישום בפרשת הצוללות: מיקי גנור ואליעזר מרום הואשמו בשוחד; דוד שמרון בהלבנת הון

מפקד חיל הים לשעבר וכן עד המדינה שחזר בו יואשמו בשוחד בכפוף לשימוע בתיק הצוללות המכונה "פרשה 3000", דוד שמרון, מקורבו של רה"מ נתניהו, יואשם בהלבנת הון ● כל הפרטים

הטרדה במקום עבודה, אילוסטרציה / צילום: שאטרסטוק

עובדים צעירים חווים ושמים לב לאפליה יותר מאשר עמיתיהם המבוגרים

כך לפי סקר חדש של גלאסדור ומכון האריס שסקר 1,100 עובדים מקבוצות גיל שונות ● הצעירים דיווחו יותר גם על אפליה על רקע גיל (גילנות)

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון / צילום: יוסי כהן

דעה: ראשי הערים ממשיכים להתנער מהסכמי הגג, ובצדק

הסכמי הגג בראשון לציון ובקריית ביאליק הם דוגמאות מצוינות לפער שבין הדיבורים המפליגים על פתרון בעיות הדיור לבין המציאות העלובה בשטח

חקלאי בוחן שתילי קַנַבּוֹס, הצמח שממנו מופק קנאביס, לקראת הקציר / צילום: NICK OXFORD, רויטרס

החקלאים בארה”ב התנפלו על הפוטנציאל של גידולי הקנאביס - עכשיו הם נאלצים להתמודד עם היצף והפסדים צפויים

מזה שנים רבות, מחפשים החקלאים באמריקה גידולים רווחיים יותר מתירס ופולי סויה ● הלגליזציה של הקנאביס הלהיבה מגדלים רבים והביאה להתנפלות על הצמח ● אבל לשוק כידוע יש חוקי היצע וביקוש משלו, ועכשיו חלק מהחקלאים עומדים בפני מציאות עגומה

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

חברת אדמונד דה רוטשילד ניהול נכסים תשלם מע"מ בהיקף כ-35 מיליון שקל בישראל

בת"א דחה את בקשתה של החברה להטיל עליה מע"מ אפס, היות והיא מספקת שירותים לקבוצת רוטשילד העולמית, שהנה "תושב חוץ" ● התקבלה טענת רשות המסים לפיה החברה מספקת שירותים גם לתושבי ישראל בישראל, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים ישראלים, וחייבת במע"מ בשיעור מלא

אוקסיקונטין (Oxycontin) של פרדו פארמה / צילום: ג'ורג' פריי, רויטרס

שמה של משפחת סאקלר הוסר מאוניברסיטה בבוסטון בצל פרשת משככי הכאבים בארה"ב

אוניברסיטת טאפטס בבוסטון תסיר את השם סאקלר מכל התוכניות והמתקנים בקמפוס מדעי הבריאות ● נשיא האוניברסיטה: "בהתחשב בנזק שגרמה מגיפת האופיואידים בה קשורים בני משפחת סאקלר והחברה שבבעלותם, פרדו פארמה, ברור כי המשך הצגת השם סאקלר אינו עולה בקנה אחד עם ערכינו"

דינה זילבר / צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

"הם ישסעו ואנחנו נאחד": המשנה ליועמ"ש דינה זילבר בנאום תקיף כנגד הביקורת על מערכת המשפט

בנאום בכנס העמותה למשפט ציבורי בישראל, זילבר השיבה אש ואמרה כי ההסתה נגדם בנויה על "מיתוסים , מיסקונספציות, פייק ניוז", אותם היא ביקשה להפריך

פריז / צילום: Shutterstock

אלפי ביטולים של טיסות בצרפת - שביתת עובדי התחבורה הגיעה לנמלי התעופה

לפי אתר מעקב הטיסות FlightAware לאורך היום הזה בוטלו 13% מהטיסות המתוכננות בנמל התעופה הגדול של פריז, שארל דה גול ו-30% מהטיסות בנמל התעופה אורלי בפריז

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 4 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 11 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

קים קרדשיאן ובר רפאלי בקמפיין של קרולינה למקה ברלין  / צילום: יח"צ

עכשיו זה רשמי: קסטרו וקרולינה למקה נפרדים מקים קרדשיאן

קים קרדשיאן לא סיפקה את הסחורה וקסטרו מסיימת עמה את ההתקשרות

לארי פינק / צילום: דניס בליבוס, רויטרס

הדחה בצמרת בלקרוק עקב רומן במקום העבודה

מארק ווייזמן, שטיפס מניהול כספי פנסיה בקנדה והפך לבן טיפוחיו של מנכ"ל בלקרוק, הודח בשל הפרת מדיניות החברה

צוללת צבאית / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

כתבי האישום עשויים לשים קץ לשלושה עשורים של עסקאות צוללות בין ישראל לגרמניה

לאחר החשדות שפורסמו בהרחבה בשנתיים האחרונות, גרמניה הכניסה סעיף לאופציית רכישת הצוללות הבאות של חיל הים הישראלי, שככל הנראה מתנה את ההתקדמות בכך שלא התגלתה שחיתות ב"לב העסקה" ● פרשנות

דניאלה פיק בקמפיין החדש של Yes / צילום: רותם לבל

סקר הפרסומות: דניאלה פיק ו-yes כבשו את הצמרת

גיאוקרטוגרפיה: הקמפיין הכי מושקע בשבוע החולף - הפרסומת לפליי קארד עם השקעה של 1.2 מיליון שקל

גדעון סער / צילום: שלומי יוסף

איך נסגור את הגירעון בתקציב? גדעון סער חושף את משנתו הכלכלית והמדינית

שנתיים וחצי לאחר שחזר לפוליטיקה, גדעון סער מתכונן לקרב על הנהגת הליכוד ● בראיון ל"גלובס" הוא אומר כי הוא לא מעלה על דעתו שלא יתקיימו פריימריז בליכוד אם ישראל תלך לבחירות שלישיות, ומסביר איך הדברים שייעשה יוציאו את ישראל מהבעיות בהן היא נמצאת

רכב של אובר / צילום: / Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

אובר: כ-6,000 איש ואישה הוטרדו מינית בזמן הנסיעה ו-107 נהרגו בשנים 2018-2017

בחברה הדגישו כי מדובר בשברירי אחוז (0.00002%) מכלל הנסיעות שעמדו בשנים אלה על 2.5 מיליארד נסיעות ברחבי העולם

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט / צילום: גלובס

היועמ"ש על מינוי מ"מ לפרקליט המדינה: "איני מעוניין בעימות עם אוחנה, אך לא אתפשר על עקרונות שלטון החוק"

בדברים שנשא בכנס בחיפה, התייחס אביחי מנדלבליט למחלוקת עם שר המשפטים בנוגע לשאלה מי יהיה מ״מ פרקליט המדינה במקום שי ניצן ● "משקלה של עמדת היועץ המשפטי יהיה רב ומשמעותי"

נכס של אול יר/ צילום: מצגת החברה

אג"ח חברת הנדל"ן אול-יר חזרו לצנוח אחרי הפסד של 45 מיליון דולר ברבעון השלישי

להפסדי החברה הזרה, שגייסה יותר מ-2 מיליארד שקל באג"ח בת"א, תרמו בעיקר מחיקה של 10 מיליון דולר בערך הנדל"ן להשקעה של החברה וזינוק של 180% בהוצאות המימון

אלשטיין. “ישראלים רוצים לדעת את התוכניות שלך מראש ולעשות שורטים" / צילום: כפיר זיו

אדוארדו אדלשטיין לא כועס על נוחי דנקנר ולא מתחרט שהשקיע מיליארדים בישראל. למרות ההפסדים

"אין שום מקום אחר בעולם שבו יש לך 55% מהמניות ולא מזמינים אותך לישיבת דירקטוריון" ● למרות ההפסדים, החובות, החיכוכים עם הרגולטורים והעזיבות של מקורביו, יו"ר אי.די.בי אדוארדו אלשטיין בטוח שהוא במקום הנכון: "העסקים שקניתי הם כמו יצירת אמנות שמשאירים לדורות הבאים"

מחאת האקלים / צילום: Cheena Kapoor, רויטרס

האם מדינות יתקשו לממן שירותי בריאות בשל משבר האקלים

ההתחממות הגלובלית, הקרחונים הנמסים, חלקו של המגזר העסקי ומחאת הענק ● כמה נקודות מעניינות מהימים האחרונים של פסגת האקלים

בורסות אסיה / צילום: רויטרס

ירוק בעיניים: אחרי נעילה שלילית אתמול, אירופה נסחרת בעליות

היום בארה"ב: פרסום מדדי האבטלה ● המדדים בוול סטריט ננעלו סביב רמת הפתיחה