גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כל מה שרציתם לדעת על הגנגסטר היהודי ולא העזתם לשאול

אגודת ידידי בית התפוצות ערכה השבוע ערב בשם "קווים לדמותו של הגנגסטר היהודי", בהשתתפות פרופ' רוברט רוקאווי, מומחה לתולדות גנגסטרים יהודים באמריקה, ועו"ד ציון אמיר, שהציג סקירה מקומית על ארגוני הפשע בארץ

ציון אמיר רוברט רוקוואיי ועדי אקוניס / צילום: אביב חופי
ציון אמיר רוברט רוקוואיי ועדי אקוניס / צילום: אביב חופי

כוכב רשת 1 - הקול הודות ללארי קינג

שדרן הטלוויזיה המפורסם לארי קינג אמנם כבר בן 84, אך הוא פעיל נלהב בטוויטר עם כ-2.8 מיליון עוקבים, ובנוסף הוא פעיל גם בפייסבוק. כעת ישתמש קינג גם בפלטפורמה החברתית של חברת HearMeOut הישראלית.

החברה, אותה ייסד מורן צ'מסי, המכהן כמנכ"ל, נסחרת בבורסה האוסטרלית והיא מעין רשת חברתית מבוססת קול, שמאפשרת להעלות ולהאזין לפוסטים קוליים. HearMeOut הודיעה אתמול (ב') על שיתוף-הפעולה עם קינג, וקינג מסר "אני גם שמח ונרגש לעבוד עם HearMeOut. בעוד שתמיד נהניתי מהיכולת 'לדבר' ישירות עם הקהל באמצעות הרשתות החברתיות, אני מאמין שהפלטפורמה של HearMeOut תאפשר לי לעשות זאת באופן שלא עשיתי בעבר - באמצעות הקול שלי".

קינג ידוע בעיקר כמגיש תוכנית הטלוויזיה "Larry King Live" ברשת CNN, במשך 25 שנה. לאחרונה הוא הקים חברה העוסקת בתחום הסטרימינג ומספקת תוכן טלוויזיוני, Ora TV, שם הוא מגיש תוכניות אירוח.

בהודעת החברה נכתב שקינג היה חלוץ בתחום הרשתות החברתיות, הרבה לפני האימוץ הנרחב לו הן זוכות היום: ב-2009, קינג התחרה רשמית בשחקן אשטון קוצ'ר מי יהיה הראשון שיגיע למיליון עוקבים בטוויטר (קוצ'ר ניצח).

"לארי הוא אחד מהקולות המוכרים ביותר בעולם ואנו מתרגשים מכך שהוא מצטרף למשפחת HearMeOut", מסר .

החברה נסחרת באוסטרליה שבה הונפקה לפני כשנה. שווי השוק שלה הוא 12.5 מיליון דולר אוסטרלי (כ-33 מיליון שקל), כשמנייתה נסחרת היום נמוך ממחיר ההנפקה.

לארי קינג / צילום: סיוון פרג

כוכב רשת 2 - התחבורה של מארק צוקרברג

הסטארט-אפ הישראלי תגה (TAGA) המתמחה בתחבורה ירוקה קלה, התחדש באחרונה בלקוח חדש ומוכר יחסית - מארק צוקרברג, נשיא ומנכ"ל פייסבוק הנמנה עם מייסדיה.

בחברה מסרו כי עם עליית קמפיין גיוס ההמונים בפלטפורמת המימון הישראלית פיפלביז, קיבל חגי ברק, מנכ"ל החברה, פנייה באי-מייל מצוקרברג ובו בקשה להזמנת אופניים למשפחתו (צוקרברג הוא אב לשתיים). כדי להסיר ספק, מנהלת שירות הלקוחות הבינלאומית של תגה בארה"ב וידאה מול משפחת צוקרברג שהאופניים אכן הגיעו בשלום ואולי בקרוב נוכל לצפות בכל בני המשפחה מדוושים להנאתם ברחובות פאלו אלטו.

בינתיים, בכדי להמחיש את היתרון יצא ברק לסיבוב יחד עם עילם אוסרי, מנהל הקשרים העסקיים של פיפלביז.

תגה מפתחת אופניים ידידותיים המשמשים בעיקר להסעת ילדים. החברה גייסה עד היום 5.1 מיליון דולר בגיוס המונים שבו הוצעו המוצרים שלה במכירות מוקדמות. בימים אלה היא יוצאת כאמור לגיוס נוסף, באמצעות פלטפורמת פיפלביז, כאשר הפעם החברה מציעה להמונים לרכוש מניות בה, ולא רק את מוצריה. מטרתה כעת לגייס 1.5 מיליון שקל לטובת פיתוח קו מוצרים חדש.

חגי ברק ועילם אוסרי  / צילום: דוד ברקוביצי

משנות את התמונה

וגם: מי מצלם יותר - נשים או גברים?

הרשתות החברתיות סוערות לפרקים (ובצדק) בשל מקרים של הדרה ואי-שוויון מגדרי, ועם זאת משמח לראות גם מקרים אחרים שחותרים לשנות את התמונה. ביום ראשון השבוע ערכו מיקרוסופט, ארגון קמא-טק, הפועל לשילוב חרדים בהייטק וקמפוס לוסטיג של המרכז האקדמי לב, האקתון לנשים חרדיות, במתחם Wework בתל-אביב. נראה שההאקתונים, אירועי התכנות המשותפים, כבר הפכו לעניין שגרתי, כאשר באחרונה הם הפכו לאירועי קונספט.

בצוות השיפוט ניתן היה לפגוש בין היתר את יורם יעקבי, מנכ"ל מו"פ מיקרוסופט ישראל; מרב דודזון, CTO מחקר ופיתוח בחברה וד"ר לימור לחיאני, ראש תחום שיתופי-הפעולה הטכנולוגיים; את פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב; אריה טייטלבוים, הראש האקדמי של מכון לוסטיג במרכז האקדמי לב; ואחרים.

האתגר שעמד בפני המתכנתות היה קשור לתחום שמעניין, כנראה, את כולם - צילום באמצעות הסמארטפון. הוא התבסס על מחקר שנערך במרכז האקדמי לב, בו גילו הסטודנטיות שגברים שומרים בסמארטפון יותר מ-900 תמונות, כאשר במכשירן של נשים תמצאו כ-1,700תמונות. עוד נמצא כי רובנו מצלמים יותר מ-50 תמונות מדי חודש, אולם לא עושים שימוש בחלק גדול מהן מרגע שצולמו. משה פרידמן, מנכ"ל קמא-טק, ציין באירוע כי ההאקתון הוא חלק מתהליך רחב אותו הארגון מנסה להוביל יחד עם מיקרוסופט. סוקניק סיפר כי "במרכז האקדמי לב יש 53% נשים, רובן חרדיות. נשות המגזר החרדי מבינות כי הדרך להתפרנס בכבוד עוברת דרך מקצועות העתיד - עולם ההייטק והטכנולוגיה".

עם זאת, למרות שמדובר היה באירוע שהתמקד בפופולריות של עולם הצילום, רבות מהמשתתפות ביקשו שלא להצטלם כשפניהן למצלמה.

מרב דודזון יורם יעקביואריה טייטלבוים  / צילום: דור מרקוס

כל מה שרציתם לדעת על הגנגסטר היהודי ולא העזתם לשאול

אגודת ידידי בית התפוצות בישראל ערכה השבוע ערב בשם "קווים לדמותו של הגנגסטר היהודי", וזה בדיוק הנושא בו הוא התמקד.

את הערב הובילו פרופ' רוברט רוקאווי, מומחה לתולדות גנגסטרים יהודים באמריקה, ועו"ד ציון אמיר, שהציג סקירה מקומית על ארגוני הפשע בארץ.

השניים, אגב, הופיעו בהתנדבות.

כך, עסק הערב בשמות כגון: מאיר לנסקי, בנג'מין "בגסי" סיגל, ארתור "דאץ'" שולץ ועוד, שהגיעו לארה"ב כמהגרים ובהמשך הפכו לדמויות מוכרות בתחומן.

הנוכחים שמעו על מאבקי השליטה בין המהגרים שהגיעו מהשטעטל (אלה שקידשו את השבת ולא יצאו למשימות חיסול בשבת) לבין הקוזה נוסטרה.

הקשיבו והשכילו: אירינה נבזלין, יו"רית מוזיאון העם היהודי בית התפוצות ונשיאת קרן נדב; דנה ודן תדמור מנכ"ל בית התפוצות; עדי אקוניס, מנכ"לית אגודת ידידי בית התפוצות ובעלה אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה; אלוף במיל' איתן בן אליהו, יו"ר חבר הנאמנים של המוזיאון ורוית טרלובסקי; איש העסקים ומייסד קרן נדב לאוניד נבזלין ורעייתו טאטיאנה גרינברג; רוני רוס, מנכ"לית פנורמה; גבי רביד, אשת עסקים ובכירה בשוק ההון; רותי ואברהם (לולו) אסף, מנכ"ל אמנת; ואחרים.

ציון אמיר רוברט רוקוואי ועדי אקוניס   / צילום: אביב חופי

חגיגת כדורגל מחשמלת בתיאטרון

גיא אדרי, גדי אנג'ל והאחים בלינקס נערכים למונדיאל

את השבוע פתחה חברת מוצרי האלקטרוניקה והחשמל הייסנס ישראל במועדון התיאטרון בתל-אביב. במוקד האירוע עמדה השקתו של מהלך במסגרתו יוכלו לקוחות המותג לזכות קיץ הקרוב בטיסה למשחקי המונדיאל ברוסיה.

גיא אדרי, מבעלי אקזיט אלקטרוניקה, זכיינית מותג הייסנס בישראל, קיבל יחד עם גדי אנג'ל ורן וגל בלינקס את פניהם של המוזמנים - רובם קמעונאים מעולם האלקטרוניקה ומוצרי החשמל וגם, איך לא, כמה כדורגלנים.

בפוקדים את המועדון: אביבה ואבי סופר, רשת אבי סופר; רונן ועודד בזזי, מבעלי טורנדו מזגנים משווקי מזגני הייסנס בישראל; יורם בדש ושמוליק מנדזיצקי, לשעבר בעלי מחסני חשמל לשעבר ומנכ"לים משותפים בהווה; יוסי סרודי, בעלי קבוצת ח.י שותפתה של הייסנס בישראל על קטגוריית המקררים (ומתחרתה בעולם המסכים); בן מנספורד, מנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי תל-אביב; ודניאל לוי המנהל המסחרי של המועדון.

אדרי עלה במהלך הערב על הבמה שם ציין כי בקהל יושבים גם שניים שכבר הבטיחו את מקומם במונדיאל - השוער הסרבי פרדרג ראיקוביץ', והחלוץ האיסלנדי וידאר קיארטנסון שישחקו בו במדי הנבחרות שלהם. השניים הם גם שחקני מכבי תל-אביב. ועוד בענייני כדורגל - שחקן העבר שייע פייגנבוים שחוגג בדיוק היום יום הולדת, הופתע מבעוד מועד בעוגה.

לאירוע הגיעו גם אורחי כבוד בדמותם של נציגים מסין, בהם אלכס זהאו, מנהל המחקר והפיתוח של הייסנס ונציג האזור ג'ק קיקסהאן.

שייע פיינגנבאום   / צילום: שוקה כהן

עוד כתבות

ג'וליאן אסנג' מייסד וויקיליקס / רויטרס

דיווחים: אקוודור תסגיר את מייסד ויקיליקס לרשויות הבריטיות

ככל הנראה, אקוודור תסיר את הגנות מבקש המקלט שהעניקה לג'וליאן אסנג' ותגרש אותו מהשגרירות שלה בלונדון כבר בשבוע הבא ● אסנג' בן ה-47 נמצא בשגרירות מאז 2012, כדי להימנע מהסגרה לשוודיה, שם רצו לחקור אותו בהאשמות של תקיפה מינית ואונס

מתוך הסרט "נערה" / צילום: יח"צ פסטיבל ירושלים

סקנדל ופסטיבל: המלצות ואזהרות לפסטיבל הקולנוע ירושלים

מבין שלל הסרטים שיוקרנו בפסטיבל הקולנוע בירושלים בשבוע הבא, אספנו ארבעה שאסור לפספס - ועוד שניים שבהחלט אפשר

מחאת הלהט"בים / צילום: גיא כהן

גורמים חרדים מאיימים בחרם נגד מצטרפים למחאת הפונדקאות

מצטרפת נוספת לתמיכה בלהט"בים: מימון ישיר הודיעה כי תעניק 30 אלף שקל לעובדים שיבחרו להתחיל בתהליך פונדקאות ● באתר "כיכר השבת" צוטטו יזמים חרדים שמובילים יוזמה לחרם כנגד "החברות שמתייצבות לצד ארגוני התועבה"

חדוה בר / צילום: איל יצהר

פרצה מסוכנת: האם ויסות מניות הבנקים יכול לחזור

ויסות מניות הבנקים לפני 35 שנה היה הסיבה למפולת הגדולה ביותר בשוק הישראלי ● בשבוע שעבר הפיקוח על הבנקים אישר לבנקים לקנות מניות של עצמם – למה זו פירצה מסוכנת בחברות הפיננסים?

לישון איתו / איור: עומר הופמן

לישון איתו: הרגע שבו חייבים להתחיל לשקר

לכולנו קשה לדמיין שההורים שלנו עשו את זה ● מנגד, גם המחשבה שילדיך עושים את זה, אינה קלה לעיכול

גיל חרמון ואורן הון/ צילום: יחצ

"ההזדמנויות שהיו לנו בנדל"ן לפני 4-6 שנים כבר לא קיימות"

גיל חרמון ואורן הון עומדים בראש בלו אטלנטיק, קרן נדל"ן המשקיעה בארה"ב בתחום המולטי-פמילי ● בראיון ל"גלובס" הם מדברים על המוסדיים הישראלים שמשקיעים בקרן ועל האתגרים בתקופה הנוכחית כשהשוק יקר יותר ● "בתחום הנדל"ן, בניגוד לשוק ההון, לוקח זמן להתאושש ממשברים"

המחאה נגד שדה התעופה המתוכננן בעמק יזרעאל / צילום: עטר קרן מטה המאבק להקמת שדה תעופה

אנשים כמונו: האם זה הסוף לערבות ההדדית של הישראלים?

הם מתנגדים להקמת הוסטל משוקמים בשכונה שלהם, נלחמים בחירוף נפש נגד בניית שדה תעופה ביישוב שלהם, יוצאים למחאות יצירתיות במיוחד, מתאגדים לצבא שגם כולל עורכי דין, לוביסטים ויח"צנים - והכי חשוב: הם ממש לא מתכוונים להתנצל על זה ● ניתוח G: האם תופעת הנימב"י משנה כיוון בציבוריות הישראלית?

רצפת המסחר של הבורסה בניו-יורק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

נעילה ירוקה במסחר בניו -ורק; מניית מיקרוסופט טיפסה

יום המסחר ננעל במגמה חיובית, לאחר שהמשקיעים עברו להתרכז בדוחות הרווחים ובחברות הטק ● ג'נרל אלקטריק ומיקרוסופט מרכזות עניין (לשלילה וחיוב) על רקע דוחות טובים ● איביי מתייצבת ● מחיר הנפט עבר את רף ה-70 דולר לחבית

שר האוצר, משה כחלון / צילום: משה מילנר, לע"מ

מוד'יס העלתה את תחזית הדירוג של ישראל לחיובית

הסיבות להעלאה בדירוג, לפי הודעת מוד'יס, הן "תוצאות פיסקליות טובות, שאם יישארו, יחזקו את יכולת ספיגת הזעזועים של המאזן הממשלתי" ו"כלכלה מתחזקת עם סקטור הייטק שמתרחב, עצמאות אנרגטית מוגברת ועמדה חיצונית מתחזקת"

רכב הפנאי החשמלי של סאייק / צילום: באדיבות סאייק

תשכחו מטסלה והכירו את הכוכב הבא בתחום ה-SUV החשמלי

לא ספורטיבי אבל נאה, מרווח, שקט, נגיש במחירו ויכול לנסוע שבוע שלם אל העבודה ובחזרה ממנה בלי לראות שטקר, עם אפס צריכת דלק וזיהום אוויר ● רכב הפנאי החשמלי של סאייק הסינית, שעשוי להגיע אלינו בשנה הבאה, מסמן את הכיוון אליו מתכנסת תעשיית הרכב

דיון הערכת המצב בקריה בת"א / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג בגבול רצועת עזה

עדכון: סמל ראשון אביב לוי, בן 21 מפתח תקווה, הוא הלוחם שנהרג אתמול מירי צלף פלסטיני ● גורם מדיני בכיר: "חמאס ספג מכה קשה אתמול וביקש דרך המצרים הפסקת אש, תוך שהוא מתחייב להפסיק את טרור האש ואת הטרור על הגדר" ● דובר צה"ל: "בתום הערכת מצב בפיקוד הדרום הבוקר הוחלט על קיום שגרה אזרחית מלאה ביישובי עוטף עזה"

אתר בנייה. / Pedro Nunes , צילום: רויטרס

בועה אחת, בועה שנייה, בועה שלישית. פוף!

התפוצצות בועת הדוטקום, שהביאה בעקבותיה הפחתות ריבית והזרמות כספים מצד הפדרל ריזרב, גרמה למעשה להתנפחות בועת האשראי לדיור, שהתנפצה ברעש גדול בדמות המשבר הפיננסי של 2008 ● גם הוא נפתר באמצעות הפחתות ריבית והזרמות כספים, וכך הגענו עד הלום עם בועת חובות גלובליים של טריליונים ● האם ניתן לעשות שוב ושוב את אותו דבר ולצפות לתוצאות שונות?

 רפואת סוף החיים לילדים / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

חייבים לדבר גם על זה: איך מתמודדים עם ילדים שנוטים למות

בתרבות שלנו, מוות של ילדים הוא עניין בלתי נתפס כמעט, אבל דווקא משום כך ילדים נוטים למות אינם זוכים מספיק לטיפול סוף-חיים תומך: הורים חוששים לדבר עם ילדיהם על מצבם, הצוות הרפואי נמצא בקונפליקט והמדינה מסתפקת ברופא פליאטיבי אחד למאות חולים ● איך יוצרים מערכת בריאות שתתמודד טוב יותר עם הבלתי נסבל?

 רפואת סוף החיים לילדים / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

"העולם על סף מהפכה קוונטית וישראל חייבת להיכנס למרוץ"

קבוצת פרופסורים בכירים מהטכניון, ששכנעו בשעתו את פרס ואולמרט להפוך את ישראל למעצמת ננו-טכנולוגיה, מסמנת את היעד הבא: להסתער על עולם המחשוב הקוונטי, לפני שארה"ב, סין וענקיות כמו גוגל ו-IBM משתלטות עליו ● השאלה היא מתי התקציבים שהובטחו יגיעו, ואם ראש הממשלה לא יהפוך בדרך את סדרי העדיפויות

 קוקה־קולה־ישראל ותנובה. נקנסו בעשרות מיליוני שקלים בגין הפרת חוק הגבלים העסקיים / צילום: עינת לברון

הקרב על מחיר מוצרי החלב המפוקחים: הכוח בידיים של תנובה

האתגר של מנכ"ל תנובה אייל מליס, כמו גם לעמיתו טל רבן בטרה, הוא גדול: שניהם צריכים "לרבע את המעגל", כלומר לשפר את שיעורי הרווחיות בכל פעילות החלב, זאת מבלי לאבד גובה ביחס למתחרות שלא יעשו זאת ומבלי ליצור תרעומת כנגדן ● פרשנות

ליאור פוני / צילום: איל יצהר

"המטרה הייתה להצליח, לפתוח חברה ולקנות בית עד גיל 30"

הפורטפוליו של ליאור פוני ● גיל: 47 ● תפקיד: מנכ"ל DELL EMC ישראל

מחאת הלה"טבים / צילום: גיא כהן

מחאת הפונדקאות: בדרך לשוויון שכחנו את הדיון המוסרי

המאבק הצודק נגד אפליית הלהט"בים לא פוטר אותנו מלדון בהשלכות של תהליך הפונדקאות על נשים

 אבו מאזן / צילום: רויטרס

בינתיים ברשות הפלסטינית: קרב הירושה בפתח

יושב ראש הרשות הפלסטינית יהיה בנובמבר הקרוב בן 83 ● שמות רבים מועלים בתקשורת הפלסטינית כמועמדים לרשת את הראיס, בהם מפקדי ארגוני ביטחון ומודיעין, מושלי מחוזות ובכירי הפתח ● לפי הסקרים, השלושה המובילים בדעת הקהל הם דווקא אנשי אקדמיה ועסקים, מה שמבטא את אכזבתם של הפלשתינים מההנהגה הפוליטית

פוטין וטראמפ בפגישתם השבוע בהלסינקי / צילום: רויטרס - Grigory Dukor

כשהנשיא האמריקאי מעדיף לחבק את הרודנים

האם ישראלים אופוריים צריכים לפקפק בנאמנותו של דונלד טראמפ? השבוע הם קיבלו סיבות טובות, כאשר נשיא ארצות הברית הראה את מי הוא מעדיף

פוזננסקי-כץ / צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דוח הסנגוריה הציבורית: תמונה מדאיגה באולמות המעצרים

השופטת פוזננסקי-כץ לא לבד: "התלחשות" בין חוקרים לשופטים באולם, דוחות משטרה חסויים שאינם מדויקים והגשת בקשות מעצר ריקות מתוכן ● התנהלויות נוספות של שופטים בין כותלי ביהמ"ש בהליכי המעצר מעלות – לכל הפחות - סימני שאלה