גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אישום נגד ח"כ אורן חזן: מואשם בתקיפת מנכ"ל עיריית אריאל

לפי האישום, באוקטובר 2014, לאחר שנודע לחזן על עיקול שהטילה עיריית אריאל על חשבונה של אמו בשל חוב, הוא הגיע לעירייה ושם דחף וגידף את המנכ"ל ■ מואשם בתקיפת עובד ציבור ובהתנהגות פסולה במקום ציבורי ■ חזן: "רדיפה פוליטית אישית צרופה; דורש משפט פומבי שישודר בלייב בפייסבוק"

אורן חזן (צילום: אייל יצהר)
אורן חזן (צילום: אייל יצהר)

האופי "החם" - או יש שיאמרו "הסוער" - של חבר הכנסת אורן חזן מסבך אותו בפלילים: פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר (ה') לבית משפט השלום בפתח-תקווה כתב אישום כנגד ח"כ חזן, בגין עבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי, בעקבות אירוע בו לכאורה תקף את ראש עיריית אריאל ואת מנכ"ל העירייה, זאת טרם בחירתו לכנסת.

ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה על-ידי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, ולאחר שנדחו טענותיו של ח"כ חזן בשימוע שנערך לו.

האירוע המהווה בסיס לאישום אירע באוקטובר 2014. על-פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד ריקי גולדברג-סגל, בשנת 2014 הייתה בבעלות משפחת חזן מסעדת בשרים, "באבא גריל", בעיר אריאל. אביבה חזן, אמו של אורן חזן, הייתה רשומה בעיריית אריאל כמשלמת תשלומי הארנונה של הנכס בו פעלה המסעדה. על-פי האישום, ב-29 לספטמבר 2014 הוטל עיקול על חשבון הבנק של אביבה חזן, על רקע הטענה כי משנת 2006 ועד ליום הטלת העיקול, לא שולמו תשלומי הארנונה של הנכס.

בעקבות העיקול, כך על-פי האישום, החליט ח"כ חזן להגיע למשרדי העירייה. בדיוק באותו מועד, 2 באוקטובר 2014, נערכה ישיבה של ועדת מכרזים בחדר הישיבות בעיריית אריאל, בראשותו של מנכ"ל העירייה, אבי עזר.

על-פי האישום, סמוך לשעה 12:00, הגיע חזן למשרדי עיריית אריאל, "כשהוא נסער", וזאת זמן קצר לאחר תחילת התכנסות וועדת המכרזים, ובטרם הגיע המנכ"ל למשרדי העירייה. לאחר שפקד מספר משרדים שונים בעירייה, במטרה להבין מי עומד מאחורי ההוראה להטיל את העיקול, ומשהבין כי המנכ"ל היה זה שהורה על הטלתו, המתין חזן להגעתו של המנכ"ל למשרדי העירייה, "כשהוא כעוס" - לשון האישום.

בחלוף מספר דקות, נטען, הגיעו המנכ"ל ואלי שבירו, ראש עיריית אריאל, אל הרחבה שבה המתין חזן, וזה "ניגש אל המנכ"ל, הגיש לו מסמכים והחל לצעוק עליו". בתגובה אמר לו המנכ"ל "לא עכשיו", אך חזן לא חדל מצעקותיו והחל לגדף את המנכ"ל, באומרו, בין היתר: "כוס אמק, בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה". המנכ"ל, שהתעלם מגידופיו של חזן לעברו, החל לפסוע לעבר חדר הישיבות אך אז - על-פי עובדות כתב האישום - נצמד אליו חזן עם גופו, ודחף אותו.

על-פי האישום, "בהמשך, ובעוד המנכ"ל עולה במדרגות לעבר חדר הישיבות, נצמד אליו הנאשם (אורן חזן, א' ל"ו) בשנית ודחף אותו בחוזקה, באמצעות ידיו, עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. המנכ"ל, שהתעלם ממעשיו של הנאשם, נכנס לחדר הישיבות, ואילו הנאשם נכנס מיד אחריו, סגר את דלת החדר ואמר 'אף אחד לא יוצא מפה'".

בחדר הישיבות, נטען, המשיך אורן חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד אשר הוצא מהמקום על-ידי גל עוז, ראש וועדת מכרזים, שנכח באותה עת יחד עם חברי ועדה נוספים בחדר הישיבות. עם יציאתו מחדר הישיבות, שם פעמיו לעבר לשכת ראש העיר, התפרץ לחדרו של ראש העיר, מבלי שקיבל לכך אישור, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר.

"ראש העיר הורה לנאשם לעזוב את לשכתו, ואולם הנאשם סירב, והמשיך לצעוק, תוך שהוא מאיים כי 'יטפל' בראש העיר, וכי ידאג שהאחרון לא 'ישב עוד בכיסא'. הנאשם חדל ממעשיו אלה רק לאחר מספר דקות, ורק עקב התערבותו של יחיאל טוהמי, סגן וממלא-מקום ראש העיר", נכתב באישום.

בעקבות הארוע מיוחסות לחזן עבירות של תקיפת עובד ציבור, הקשורה למילוי תפקידו של המותקף; הנאשם באופן פרוע במקום ציבורי.

ח"כ אורן חזן הואשם לאחרונה ב"התנהלות אלימה" בהקשר אחר. ביוני השנה הורחק חבר הכנסת חזן מישיבות מליאת הכנסת וישיבות הוועדות למשך שבוע ימים בעקבות תלונה שהגישה ח"כ מיכל רוזין (מרצ), על כך שהתנהג אליה באופן "אלים ומאיים" במהלך אירוע מחאה של מפלגתה וארגון "שוברים שתיקה" בקריית אונו.

חזן הופיע בתגובה בפני הוועדה וטען כי לא הייתה מצדו כל התנהגות אלימה או מאיימת, אך ועדת האתיקה של הכנסת, שהטילה עליו את העונש החריג, ציינה כי "אין זו הפעם הראשונה ואף לא השנייה שבה ועדת האתיקה דנה בקובלנות שעניינן התנהגותו של ח"כ חזן כלפי עמיתיו, כאשר בחלק מהמקרים אף הוטלו עליו סנקציות משמעתיות".

בעניין אחר, ביולי השנה פסל בית המשפט את רישיון הנהיגה של ח"כ חזן למשך חודש (זאת בחופף לפסילה המינהלית שכבר הוטלה עליו, ועל כן הרישיון לא נפסל בפועל לתקופה נוספת), והוטלו עליו 3 חודשי פסילת רישיון על-תנאי. זאת, בנוסף לקנס בסך 1,500 שקל שהוטל על חזן, לאחר שנתפס נוהג במהירות מופרזת של 142 קמ"ש בכביש הערבה, בדרכו לאילת. 

חזן: "רדיפה פוליטית אישית"

ח"כ אורן חזן בתגובה: "לי אין מה להסתיר. אצלי הכול שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כחבר כנסת ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם, שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך, המבוסס על תיק כמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה - וכך גם יהיה גורלו של תיק זה. כל-כולו של התיק הנ"ל הוא רדיפה פוליטית אישית צרופה".

עוד כתבות

מחאת הלהט"בים / צילום: גיא כהן

מחאת הפונדקאות: הפגנות נרחבות, לא צפויים שיבושי טיסות

ב-10:00 תתקיים הפגנה ליד עזריאלי בת"א ● רשות שדות התעופה גייסה עובדים חלופיים בכדי למנוע שיבושים בטיסות

ועדת הכספים של הכנסת/ צילום: לשכת יו"ר האופוזיציה

הכנסת מסכמת שבוע סוער בסימן ד"ר נתניהו ומיסטר בנימין

אחרי 8 חודשים לא רצופים בהיכל, כולל שישי-שבת, חגים, אסרו חג, צומות וחגיגות, יוצאים הח"כים לפגרה של כשלושה חודשים. יכול להיות שעדיף ככה: כמה שיותר חופש וכמה שפחות הצעות חוק הזויות ● פרשנות

שר האוצר, משה כחלון / צילום: משה מילנר, לע"מ

מוד'יס העלתה את תחזית הדירוג של ישראל לחיובית

הסיבות להעלאה בדירוג, לפי הודעת מוד'יס, הן "תוצאות פיסקליות טובות, שאם יישארו, יחזקו את יכולת ספיגת הזעזועים של המאזן הממשלתי" ו"כלכלה מתחזקת עם סקטור הייטק שמתרחב, עצמאות אנרגטית מוגברת ועמדה חיצונית מתחזקת"

מצפה רמון והסביבה, חוות האלפקות / צילום: חיים רביה

טיול | אתה הירח והכוכבים שלי: ליקוי ירח נדיר במצפה רמון

בשבוע הבא, ט"ו באב, צפוי ליקוי ירח נדיר שמתרחש פעם ב-20 שנה, ובאוגוסט מטר אסטרואידים מרהיב ● מצפה רמון מככב

רכב הפנאי החשמלי של סאייק / צילום: באדיבות סאייק

תשכחו מטסלה והכירו את הכוכב הבא בתחום ה-SUV החשמלי

לא ספורטיבי אבל נאה, מרווח, שקט, נגיש במחירו ויכול לנסוע שבוע שלם אל העבודה ובחזרה ממנה בלי לראות שטקר, עם אפס צריכת דלק וזיהום אוויר ● רכב הפנאי החשמלי של סאייק הסינית, שעשוי להגיע אלינו בשנה הבאה, מסמן את הכיוון אליו מתכנסת תעשיית הרכב

אמי פלמור / צילום: שלומי יוסף

מחאת הסטודנטים לחשבונאות: "ליקויים במתכונת הבחינה"

כ-600 סטודנטים שנבחנו בראשית השבוע בבחינת ההסמכה הראשונה למועצת רואי החשבון בנושא חשבונאות פיננסית פנו ליו"ר מועצת רואי החשבון עו"ד אמי פלמור במכתב תלונה על מתכונת הבחינה ● "מועצת רואי החשבון מחוללת שינויים באופן ההסמכה על חשבון הסטודנטים"

המחאה נגד שדה התעופה המתוכננן בעמק יזרעאל / צילום: עטר קרן מטה המאבק להקמת שדה תעופה

אנשים כמונו: האם זה הסוף לערבות ההדדית של הישראלים?

הם מתנגדים להקמת הוסטל משוקמים בשכונה שלהם, נלחמים בחירוף נפש נגד בניית שדה תעופה ביישוב שלהם, יוצאים למחאות יצירתיות במיוחד, מתאגדים לצבא שגם כולל עורכי דין, לוביסטים ויח"צנים - והכי חשוב: הם ממש לא מתכוונים להתנצל על זה ● ניתוח G: האם תופעת הנימב"י משנה כיוון בציבוריות הישראלית?

בורסת שנחאי / צילום: רויטרס

נעילה אדומה באירופה על רקע הביקורת של טראמפ על הפד

בורסות אסיה התאוששו ועברו לעליות, למעט טוקיו, בעקבות מחיקת הירידות של היואן הסיני שקודם לכן נחלש במסחר לשפל של יותר משנה

אילן בן דב / צילום: שלומי יוסף

עסקת הביטקוין של חוגג ובן-דב: מגעים להסרת העיקול

למרות הדיון הסוער השבוע בבקשתו של בן-דב לבטל עיקול בסך 100 מיליון שקל שהוטל על נכסיו, הודיעו עו"ד אופיר נאור ובן-דב לביהמ"ש כי הם מנהלים מו"מ לסיום הליך העיקול ללא צורך בהכרעה שיפוטית

הבאטלר / צילום:  אנטולי מיכאלו

ביקורת אלכוהול |‏‎ קפיצה קלאסית לשנות ה-20

"הבאטלר" הוא בר סודי שמתחבא בתוך בר אחר, "הבל בוי" ● אבל בעוד באחרון מגישים ערבובים צבעוניים ועדכניים, הראשון הוא מקדש מעט לקוקטיילים קלאסיים-היסטוריים

בין איים ובין הרים / צילום: sportograf

ספורט | איים בזרם: בקרואטיה יש יותר מכדורגל

קרואטיה עלתה השבוע לכותרות הודות להופעתה בגמר המונדיאל, אבל הלב הספורטיבי פועם במדינה לא רק על מגרש הכדורגל ● ביקור במירוץ אופניים מיוחד: ארבעה איים בארבעה ימים, ועם שני חברים ישראלים שחזרו כדי לספר על זה

 רפואת סוף החיים לילדים / צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קרייטיב

"העולם על סף מהפכה קוונטית וישראל חייבת להיכנס למרוץ"

קבוצת פרופסורים בכירים מהטכניון, ששכנעו בשעתו את פרס ואולמרט להפוך את ישראל למעצמת ננו-טכנולוגיה, מסמנת את היעד הבא: להסתער על עולם המחשוב הקוונטי, לפני שארה"ב, סין וענקיות כמו גוגל ו-IBM משתלטות עליו ● השאלה היא מתי התקציבים שהובטחו יגיעו, ואם ראש הממשלה לא יהפוך בדרך את סדרי העדיפויות

רצפת המסחר של הבורסה בניו-יורק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

נעילה ירוקה במסחר בניו יורק; מניית מיקרוסופט טיפסה

יום המסחר ננעל במגמה חיובית לאחר שהמשקיעים עברו להתרכז בדוחות הרווחים ובחברות הטק ● ג'נרל אלקטריק ומיקרוסופט מרכזות עניין (לשלילה וחיוב) על רקע דוחות טובים ● איביי מתייצבת ● מחיר הנפט עבר את רף ה-70 דולר לחבית

לישון איתו / איור: עומר הופמן

לישון איתו: הרגע שבו חייבים להתחיל לשקר

לכולנו קשה לדמיין שההורים שלנו עשו את זה ● מנגד, גם המחשבה שילדיך עושים את זה, אינה קלה לעיכול

רון חולדאי / צילום: איל יצהר

תל אביב פתוחה להצבעה: מי מאיים על רון חולדאי?

עשרים שנה שולט רון חולדאי בתל אביב ביד רמה ● מימין אפילו לא מנסים לקרוא עליו תיגר, אבל דווקא משמאל, מצעירי "המחנה שלו", האופוזיציה רק מתרחבת ● האם אלה הבחירות שבהן ינוצח חולדאי או שמדובר רק בניסוי כלים לקראת בחירות 2023? ניתוח G

מארק צוקרברג / רויטרס

פייסבוק בוחנת חשד כי חברת אפליקציות הפרה תנאי שימוש

הרשת החברתית הקפיאה אפליקציות של חברת קריסמון האקסגון, שבין לקוחותיה נמצאים ארגוניים ממשלתיים אמריקאים וארגון רוסי עם קשרים לקרמלין ● מייסד קריסמון עומד בראש פרויקט של פייסבוק, שבודק את השפעתה של הרשת החברתית על מערכות בחירות ברחבי העולם

דיון הערכת המצב בקריה בת"א / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג בגבול רצועת עזה

עדכון: סמל ראשון אביב לוי, בן 21 מפתח תקווה, הוא הלוחם שנהרג אתמול מירי צלף פלסטיני ● גורם מדיני בכיר: "חמאס ספג מכה קשה אתמול וביקש דרך המצרים הפסקת אש, תוך שהוא מתחייב להפסיק את טרור האש ואת הטרור על הגדר" ● דובר צה"ל: "בתום הערכת מצב בפיקוד הדרום הבוקר הוחלט על קיום שגרה אזרחית מלאה ביישובי עוטף עזה"

ספרינג תות בננה / אתר החברה

יומיים אחרי הפוסט: יפאורה תבורי מודיעה על ריקול לספרינג

לפני יומיים, גולשת בשם טוהר בן-שמעון שיתפה פוסט בפייסבוק על טעם חריג במשקה ספרינג תות בננה ששלח אותה לבית החולים ● היום (ו') הודיעה יפאורה תבורי על ריקול לבקבוקי מותג ספרינג ● ממשרד הבריאות לא נמסר האם הגיעו תלונות נוספות או מדוע לקח יומיים לחברה עד קבלת ההחלטה על הריקול

 

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

טראמפ מאיים על סין במכסי מגן של כ-500 מיליארד דולר

נשיא ארה"ב אמר היום (ו') שהוא מוכן להטיל מכסים על כל הסחורה המיובאת לארה"ב מסין, בסכום כולל של 505 מיליארד דולר

סלט בשקית נייר / צילום: איל יצהר

ביקורת מסעדה | הכשרה החדשה של אייל שני מאכזבת

אייל שני הוא לא שף הצמרת הראשון שפותח סניף כשר ● אלא שדרכו הקולינרית התבלבלה משהו ● "סאק דה קוק" במסעדת "מלכה" כמשל