גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מי הגיע לאירוע השקת שיתוף-הפעולה של כאל עם ALIPAY?

וגם: מאיר דור מצמצם את משכורתו בברן ב-5,000 שקל, ולחברת הפרסום הדיגיטלי מטומי יש מנכ"ל חדש

ענת נטיב דורון ספירוו בין  ואחיה פריד / צילום: סיוון פרג'
ענת נטיב דורון ספירוו בין ואחיה פריד / צילום: סיוון פרג'

כאל פותחת את הארנק הסיני

מי הגיע לאירוע השקת שיתוף-הפעולה עם ALIPAY?

חברת כרטיסי האשראי כאל ערכה אמש (ב') בבית השמחות בתל-אביב אירוע השקה לשיתוף-הפעולה שלה עם חברת התשלומים הסינית ALIPAY.

במארחים ובאורחים: דורון ספיר, מנכ"ל כאל; אחיה פריד, סמנכ"ל לקוחות עסקיים וענת נטיב, סמנכ"לית שיווק ודיגיטל; וו בין, הנספח הכלכלי של סין בישראל; אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות; עו"ד אוריאל לין, נשיא לשכת המסחר; יפית גרינברג, בעלי קבוצת ג. יפית ובנה אייל גרינברג; רמי יהושע, בעל משרד הפרסום יהושע והמנכ"ל יגאל ברקת; קובי מויסה, מנכ"ל הוניגמן; מוני בר, בעלי חברת ההשכרה באדג'ט; חיים מילר, בעלי תכשיטי מילר; גולן עינת, מבעלי ארומה רולדין וזאפה; ואחרים.

ספיר הסביר את החיבור לארנק התשלומים הסיני מבית עליבאבא, בגידול המשמעותי בתיירות הסינית. עוד סיפרו, על האתגר הגדול שבחיבור לתרבות הסינית ובדרישות האירוח בזכותן הם למדו להימנע למשל משימוש בספרה 4 הנתפסת כמביאה מזל רע, ובפרחים לבנים המסמלים מוות.

ענת נטיב דורון ספירוו בין  ואחיה פריד / צילום: סיוון פרג'

יפתח רון-טל מתרשם מהליהוק של טרבולטה

אחרי הסערה: יו"ר חברת החשמל חי בסרט

מה עושים עובדי מנהלי ובכירי חברת החשמל אחרי הסערה? אתמול נפגשו כ-450 עובדי החברה בפרמיירה החגיגית שנערכה בסינמה סיטי לסרט "מתח גבוה".

מיד אחרי שהתרשמו מג'ון טרבולטה ומשרון סטון, האזינו הנוכחים לסקירה על תוכנית העבודה של החברה לשנת 2018 וקיבלו עדכונים על הרפורמה הצפויה.

לא מדובר בבחירה מקרית - הסרט, שייצא לאקרנים בפברואר הקרוב, מגולל את סיפורם של עובדי חברת החשמל האמריקאית הפועלים תחת סופה. הפרמיירה הוקרנה בשיתוף-פעולה עם משה אדרי מבעלי יונייטד קינג, כהוקרה על עבודתם של העובדים.

ישבו בקהל: עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל; ויפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריון, שאמר כי "היה מהנה לשבת יחד ולצפות בג'ון טרבולטה משחק את שגרת יומנו".

עופר בלוך משה אדרי יפתח רון טל  / צילום: יוסי וייס

ישיבת פרידה

ועדת הכספים של הכנסת נפרדה משמואל האוזר

על סדר היום של ועדת הכספים של הכנסת, עמדה אתמול בין היתר, גם פרידה משמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך היוצא.

באופן לא אופיני במיוחד לישיבות ועדה, היא כללה בעיקר דברי תודה ותשבוחות. ח"כ משה גפני, ראש הוועדה, אמר כי "תמיד הייתי ביחסים טובים עם ראשי הרשות אבל באופן מיוחד עם שמוליק האוזר. היה קל לנהל איתו מו"מ. רשות ניירות ערך - מה שהיא רצתה היא העבירה. באנו בדברים וקיבלנו כתף חמה... אם הייתי יכול לשכנע אותך להישאר הייתי משכנע אבל כנראה שכבר נגזרה הגזרה. גם כשאמרתי לי את זה בפעם הראשונה ניסיתי לשכנע אותך אבל הבנתי שכל מה שנותר לי זה לברך אותך. שהקב"ה יעזור לך, כמו שהצלחת ברשות ניירות ערך - תמשיך בהצלחה שלך, שתהיה לך סיעתא שדמיא בכל מה שאתה עושה".

ח"כ איילת נחמיאס ורבין שיבחה גם היא, וסיכמה כי "אתה תחסר לנו. היית רגולטור קשוב ומבין ובסה"כ די כועסים עליך שאתה עוזב אז אני לא מבינה למה אנחנו נחמדים אליך". גפני השיב לנחמיאס ורבין כי "הנה, גם את זה הוא הצליח לעשות לנו בנחמדות". ח"כ רחל עזריה תמכה ואמרה: "היה תענוג לעבוד איתך. היית נכס לתחום ואני לא יודע לאן תמשיך - אמרת לחינוך - אם תגדל עוד דור של אנשים כמוך אנחנו בסדר עם זה, לא?"

המשיכו והרעיפו: ח"כ חיים ילין, ח"כ מרב מיכאלי, ח"כ בצלאל סמוטריץ, ח"כ עודד פורר, ח"כ איתן ברושי, יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון, עו"ד שגית אפיק, היועצת המשפטית של הוועדה, ומנהל הוועדה, טמיר כהן.

מאיר דור מצמצם את משכורתו בברן ב-5,000 שקל: "לסייע לחברה בצמצום הוצאותיה"

כהן פורר עזריה סמוטריץ ילין גפני אפיק וברושי / צילום: משה שמואל

מיה גבאי-טובול מונתה ליו"רית אנגל משאבים

גבאי-טובול היא מנכ"לית קבוצת גבאי, בעלת השליטה

עו"ד מיה גבאי-טובול, מנכ"לית קבוצת גבאי, מונתה ליו"רית חברת הנדל"ן אנגל משאבים, הנמצאת בשליטת הקבוצה. מינויה של גבאי-טובול (44) ליו"רית מגיע לאחר שלפני כחודש, קיבלה קבוצת גבאי את השליטה המלאה בקבוצה, לאחר רכישת חלקו של דיוויד מוריס בחברה, והעלאת שיעור אחזקותיה בה ל-63%.

בנוסף, מונה רו"ח אושרי זגורי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת גבאי, לדירקטור באנגל משאבים. באחרונה שכרה אנגל משאבים את שירותי חברת הייעוץ אנטרופי למחקר כלכלי. מאנגל משאבים נמסר כי "במהלך המינויים הנוכחי השלמנו את המלצת אנטרופי להשוואת מספר הדירקטורים הבלתי תלויים למספר הדירקטורים התלויים בדירקטוריון החברה". אנגל משאבים נסחרת בת"א לפי שווי של כ-100 מיליון שקל, אחרי זינוק של יותר מ-70% שרשמה מנייתה בשנה האחרונה.

ליעם גלין מונה למנכ"ל חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי

יחליף את שגיא נירי הפורש בתום 8 חודשים בתפקיד

חברת הפרסום הדיגיטלי מטומי, הודיעה היום (ג') על מינויו של ליעם גלין לנשיא ומנכ"ל החברה.

גלין יחליף את המנכ"ל שגיא נירי המסיים את תפקידו בתום שמונה חודשים בלבד כמנכ"ל, כאשר קודם לכן שימש כסמנכ"ל הכספים והתפעול בחברה.

גלין (50), שימש בעברו כנשיא ומנכ"ל פלאש נטוורקס, ספקית בתחום אופטימיזציה, מוניטיזציה ואבטחה למפעילי תקשורת, וכנשיא ומנכ"ל ריט טכנולוגיות מקבוצת רד בינת.

נירי ימשיך בתפקידו עד להשלמת תהליך חפיפה והעברה מסודר.

הראל בית און, יו"ר מטומי ושותף מייסד בקרן ויולה צמיחה, בירך על המינוי ומסר: "בשם הדירקטוריון אני רוצה להודות לשגיא על מחויבותו המקצועית והאישית, ועל מסירותו לחברה במהלך העשור האחרון. בשנה האחרונה מטומי עברה תהליך שינוי, וכעת היא חברה חזקה וממוקדת יותר".

מטומי נסחרת במקביל בתל-אביב ובלונדון לפי שווי של 318 מיליון שקל. בשנה האחרונה ירדה מניית החברה ב-46%.

ליעם גלין  / צילום:Flash Networks

מאיר דור מצמצם את משכורתו בברן ב-5,000 שקל: "לסייע לחברה בצמצום הוצאותיה"

מאיר דור, מבעלי השליטה בחברת ההנדסה והפרויקטים ברן, החליט להפחית את המשכורת החודשית שלו בתפקידו כיו"ר החברה ב-5,000 שקל, ל-80.5 אלף שקל, במקום 85.5 אלף שקל (כ-6%).

לקראת אסיפת בעלי מניות ברן הצפויה מחר (ד'), עדכנה ברן הבוקר על הודעתו של דור, "וזאת על מנת לסייע לחברה בצמצום הוצאותיה".

שכרו של דור כבר הופחת בחודש מאי 2017, בהתאם לבקשה דומה, שהייתה בתוקף עד סוף חודש דצמבר האחרון. ב-2016 עלות העסקתו של דור עמדה על 1.3 מיליון שקל, כולה כשכר. דור מחזיק בכ-20% מהונה, בשווי נוכחי של כ-16 מיליון שקל, ולצידו בעל השליטה הנוסף בחברה הוא אלכסנדר נסיס, עם כ29% מההון, בשווי של כ-23 מיליון שקל. ברן עוסקת במתן שירותים ופתרונות הנדסיים וניהוליים בפרויקטים בתחומי תכנון, הנדסה, תקשורת, תחבורה, אנרגיה ופיתוח, טיפול במים ובאשפה והולכת מים. היא נסחרת בבורסה בשווי של כ-80 מיליון שקל, אחרי עלייה של כ-13% שרשמה מנייתה בשנה האחרונה.

מאיר דור  / צילום: יוסי זליגר

עוד כתבות

מתוך מחאת העצמאים בירושלים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המעסיקים בקריאה דרמטית לממשלה: "יש חיים אחרי הקורונה"

לא להגדיל את מעגל האבטלה: מאות מעסיקים פנו לממשלה בבקשת סיוע ● "ההטבה היחידה שהמדינה נותנת היא לשלוח עובדים הביתה. למה לשלוח הביתה? תעזרו לנו להחזיק אותם במקומות העבודה"

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

רשות שדות התעופה: "היקף הפעילות בנתב"ג צנח ב-98%, נבצע החלטות דרמטיות"

אובדן ההכנסות גרם לנתב"ג להפסדים של 1.5 מיליארד שקל ● מנכ"ל רשות שדות התעופה ונציגות העובדים הורו על נקיטת צעדים נוספים, ובהם הוצאת 600 עובדים נוספים לחל"ת וכן קיצוץ שכר רוחבי של 10%-15% לעובדי היום המוגדרים כחיוניים

חדוה בר/ צילום איל יצהר

בנק ישראל מגונן על הבנקים, מזהה גידול בסיכון במשק וצופה גידול בהפסדי האשראי

בבנק המרכזי מציינים היום כי "סיכון הלווים גדל באופן משמעותי, וצפויה עלייה משמעותית בהפסדי האשראי" ● במקביל, רשות ניירות ערך מפרסמת הקלות נוספות למנהלי קרנות הנאמנות ויועצי ההשקעות

גיא מונרוב / צילום: סיון פרג'

דווקא במשבר: 90% מהארגונים במשק הקטינו את פעילות מבקרי הפנים

כך עולה מסקרים שנערכו בימים האחרונים ● מומחה ניהול הסיכונים רו"ח גיא מונרוב מזהיר כי "דווקא בעיתות משבר יש חשיבות קריטית למבקרי הפנים" ● מבקר הפנים של אל על: "עבודה מהבית מהווה פתח נרחב לביצוע של מעילות והונאות"

הרצוג פוקס נאמן לוגו / צילום: יחצ

הקיצוצים הגיעו גם למשרד הרצוג-פוקס-נאמן: חוזרים לשכר של 2019, 10% מהעובדים יצאו לחל"ת

במשרד עורכי הדין הגדול בארץ הכריזו על קיצוץ רוחבי של 15% בשכר עובדי המשרד ● במשרד מ.פירון הוציאו עובדים לחל"ת והפחיתו 20% בשכר עורכי הדין, אך לא קיצצו בשכר המתמחים

פרויקט פינוי בינוי של דוניץ ביד אליהו / צילום: האחים דוניץ

המשבר יוצר הזדמנויות: 13 מניות נדל"ן בסיכון נמוך יחסית

שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות ווליו בייס, פרסם בעקבות המשבר ולקראת חג הפסח סקירה הכוללת המלצות על מניות סולידיות באופן יחסי, בארבעת תחומי נדל"ן: מסחרי, משרדים, ענף הלוגיסטיקה ומגורים ● מהן המניות המומלצות שלו?

אורן שובל מייסד שותף ומנהל מרכז הפיתוח של Via / צילום: יח"צ

מה עומד מאחורי גיוס של מאות מיליוני דולרים בלב המשבר? מייסד Via מדבר

חברת Via הודיעה על גיוס לפי שווי של 2.25 מיליארד דולר ● אורן שובל, ממייסדי החברה, מסביר למה הם לא חוששים מפגיעה בנסיעות התחבורה הציבורית, מספר איך הרימו פרויקט חדש בברלין תוך יומיים כדי להסיע עובדי קורונה ואומר: "קשה לדעת אם המשבר יפגע בכלכלה השיתופית"

בנק ירושלים / צילום: איל יצהר

בגלל שהקורונה פתחה מרווח גבוה: בנק ירושלים יוצא בתוכנית רכישה עצמית של אג"ח

התוכנית בהיקף של עד 100 מיליון שקל ● "הרכישה עשויה להוות הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה לבנק"

בתים להשכרה באנגליה. איסור על פינוי שוכרים לשלושה חודשים  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

בעולם מוצאים פתרונות יצירתיים להקלה על שוכרי הדירות, האם משהו מזה יגיע גם לישראל?

אחד מגלי ההדף של המשבר התעסוקתי החריף הוא קושי הולך וגובר לעמוד בתשלומים ובהם שכר הדירה • למעט מחוות נקודתיות של בעלי בתים, הרשויות בינתיים לא נוקטות עמדה • בדיקת "גלובס" מגלה שבמדינות שונות הרימו את הכפפה וחוקקו תקנות לדחיית תשלומים ונגד פינוי בכוח

הקמפיין החדש של אלקטרה עם נינט טייב, אמיר דדון וגיא זוארץ / צילום: אלקטרה

בצל הקורונה: מקדימים תשלומים לאמנים

אשכולות, שאחראית על גביית התמלוגים מהגופים המשדרים, תקדים את התשלומים לחבריה שהיו אמורים להיות מחולקים בעוד מספר חודשים ותחלק אותם בתקופה הקרובה

רופא מוטרד הולך מחוץ לבית החולים לחולי קורונה שהוקם במיוחד  / צילום: רויטרס

האם המחיר הכבד של המלחמה בקורונה שווה את זה? המחקרים הכלכליים הטריים סבורים שכן

שני מחקרים טריים הגיעו למסקנה כי ריחוק חברתי הוא המדיניות הנכונה, למרות הנזק הכלכלי הניכר ● כלכלנים מהפדרל ריזרב ו-MIT בדקו את מגפת השפעת הספרדית בארה"ב, ומצאו כי ערים שנלחמו מהר ובאגרסיביות - צמחו יותר בהמשך

אוטובוס חברת דן / צילום: איל יצהר, גלובס

אקזיט בטיימינג מושלם: חברי דן מכרו מניות ב-450 מיליון שקל רגע לפני שהקורונה הכתה בתחבורה הציבורית

בין המשקיעים בעסקה שנסגרה בחודש שעבר - הכשרה ביטוח, דיסקונט, נורסטאר, חן למדן, דוד פתאל ודן פרופר

דורשי עבודה חדשים שנרשמו בלשכת התעסוקה מתחילת החודש

שיעור האבטלה מתקרב לרבע מהמשק; מעל ל-800 אלף נרשמים חדשים במרץ

עד היום ב-17:00 נרשמו 20,413 דורשי עבודה – דומה למספר הנרשמים הכולל אתמול ● 89.9% מהנרשמים בשירות התעסוקה מתחילת מרץ נמצאים בחל"ת ● שיעור האבטלה עומד על 23.1%

יעל לביא ואשר ווסטרופ-אוונס באולפן BLOCKTV / צילום: BLOCKTV

ערוץ בלוקטיוי של משה חוגג פיטר 80% מעובדיו בישראל

בשבועיים האחרונים קיבלו 18 מעובדי BLOCKTV בישראל הודעות על פיטוריהם ● לדברי מקורות המעורים במיזם, הקיצוצים נעשו בעקבות ההשפעה השלילית של מגיפת הקורונה על תעשיית הבלוקצ'יין, שבה מתמקדים תכני האתר

פקחים נפרשים לפעולה ברחבי הארץ תחת משטר הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס

הכינו את מד החום לפני שאתם יוצאים לעבודה: כל מה שצריך לדעת על המגבלות החדשות

שרי הממשלה אישרו הלילה בישיבה טלפונית שורת הגבלות תנועה חדשות, אך עדיין לא מדובר בסגר מלא ● מספר העובדים שיכולים להגיע לעבודה מצטמצם עוד יותר, המרכולים יישארו פתוחים, ומה לגבי משלוחי מזון וטקסים דתיים? ● "גלובס" עושה סדר

טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יח"צ

בצל משבר הקורונה: הוט מושכת את ההצעה לרכישת פרטנר

על רקע התמשכות המגעים ועל רקע קריסת השווקים הפיננסיים הוחלט באלטיס, חברת האם של הוט להפסיק המו"מ ● מהוט לא נמסרה תגובה

מטוס איזי ג'ט / צילום: יח"צ

איזי ג'ט החליטה לקרקע את כל צי המטוסים שלה

החברה לא נוקבת במועד שבו היא תחדש את טיסותיה ● באיזי ג'ט מציינים כי "אנו ממשיכים לנקוט כל פעולה המאפשרת להפחית עלויות והוצאות שאינן קריטיות בכל הרמות, על מנת למתן את השפעת משבר הקורונה"

עמי יעקב / צילום: ק.א.ל

היה מנוע: הסיפור על מטוס ק.א.ל שנתקע בסיביר

וגם: אילו עיריות נרתמו לטובת האכלת חתולי רחוב ● השיחה

אמיר אוחנה / צילום: רפי קוץ

בשל משבר הקורונה: שר המשפטים אישר להמציא כתבי בי-דין בדוא"ל

המהלך נועד לייתר ככל הניתן העברת עותק קשיח באמצעות שליח כפי שהיה נהוג בשגרה עד כה, וכך להפחית קירבה לא הכרחית בהתאם להנחיות משרד הבריאות וכן להקל על הציבור מבחינה ביורוקרטית ● התקנה לא תחול על כתב בי-הדין הראשון בתיק

יאיר לפיד מגיב למינויו של בני גנץ ליו"ר הכנסת / צילום: אלעד גוטמן

לפיד: "לא אוותר על הערכים שלי בשביל להיות שר החוץ בזום"

יו"ר האופוזיציה המיועד בביקורת חריפה על נתניהו והממשלה הנוכחית ● "כולנו נילחם יחד בקורונה. הם מהממשלה ואנחנו מהכנסת. אך הגיע הזמן להגיד מה באמת קורה פה: המשבר לא מנוהל"