גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הפריצה של השחקן דוד שאול: "משחק לא חייב להיות קודר"

מהתפקיד ב"הרמון" ("כשקראתי את התסריט לא הצלחתי לצאת מהחדר יומיים"), דרך התפקידים בקאמרי ועד לאלבום החדש. הכירו את דוד שאול ■ ראיון

דוד שאול / צילום: כפיר זיו
דוד שאול / צילום: כפיר זיו

כשדוד שאול, הילד הביישן, החולמני, שהתקשה לתקשר עם הסביבה, גילה את עולם המשחק, הוא התחיל לפרוח. הנער שלא מצא את המילים הנכונות כשהיה בחברה, מצא באמירת טקסט כתוב כוח ואומץ להיראות. הטקסט הראשון שהמחיז היה על דייט רומנטי, שבו לא סתם שהוא מנהל מערכת יחסים עם בחורה, אלא מצליח, סיטואציה שהייתה אצלו אז בגדר פנטזיה.

בכיתה ז' הצטרף ללהקת נוער במתנ"ס בראשון לציון ומיד בלט. החופש שמצא על הבמה, העובדה שיכול היה לקבוע את החוקים ולנהל את מהלך הדברים, היה מבחינתו לא פחות מהארה. כשהתקבל ללהקה העירונית "קול ראשון" והודיע למורה במתנ"ס שהוא עוזב, היא הציעה לו להגיע אליה לשיעורים פרטיים בחינם, שם גילה את התיאטרון.

"היא נתנה לי את הטקסט של רומיאו ויוליה, והייתי בשוק", הוא אומר בקולו הילדותי, שגורם לו להיראות צעיר אפילו יותר מ-28 שנותיו, שמתלווה לגוף צנום, ורעמת תלתלים פרועה. "זאת הייתה הפעם הראשונה שקראתי שייקספיר ונכנסתי לחלום. הייתי מורגל לטקסטים גבוהים מהבית, אבל שייקספיר מדבר את נבכי הנפש. מצאתי את עצמי כורע על הברכיים מול המורה שלי, שהייתה בת שישים ונותן מונולוגים רומנטיים".

ועכשיו אתה סוגר מעגל בתפקיד ראשי בהצגה "רומיאו ואמא" בקאמרי. ספר עליה.

"מחזה שכתבו גור קורן וגלעד קמחי, ועוסק ביחסים בין אמא, שמגלה שהיא חולה בסרטן ולבן, בעל כישרון תיאטרלי, שמשתתף בריאליטי בערוץ טלוויזיה לחיפוש שחקן לתפקיד רומיאו בעיירות פיתוח. הוא זוכה, אבל הערוץ מעדיף טאלנט של הערוץ במקומו לתפקיד, וכדי לשמח את האם הוא אומר שהוא זכה ומשתף את כל השכונה בשקר".

אתה מוביל את ההצגה, אחריות עצומה לשחקן צעיר כמוך.

"זאת הפעם הראשונה שאני עושה תפקיד שמביא אותי ממקום נקי. הילד הזה רוצה שאמא שלו תהיה מאושרת ולא מפסיק להאמין שהיא תנצח את המחלה. הוא עוזב את בית הספר כדי לעזור בפרנסה, כי אין אבא והוא ילד של חלומות. האהבה שלו לאמא קורעת לב. אני מאוד קשור לאמא שלי (אראלה, מנהלת תיכון בנעמ"ת ומשוררת חובבת). כשהייתי קטן, היא הייתה כותבת את השירים בכתב יד, ואני הייתי מקליד לה אותם, וכשאני כתבתי שירים, היא הייתה רושמת לי בצד הערות מקצועיות".

ממנה למדת לכתוב.

"ואת הטקסטים באלבום השני שאני מוציא עוד מעט, כתבתי וגם הלחנתי".

ניגנת שנים בפסנתר.

"ובאלבום הזה אני מנגן גם בגיטרה, בס, סינתיסייזר, הקלטתי אותו עם איתן רז, שהפיק לעידן עמדי ולרוני דלומי, שנה וחצי של עבודה, אני השקעתי בו את הכסף".

וזה לא מעט כסף.

"נכון, אבל אני מרגיש שהמשחק מפרה את המוזיקה ולהפך, אחד מחזיק את השני גם כלכלית. אני לא מהבזבזנים, שומר את הכסף לשירים שלי, שהם כמו הילדים שאני צריך לדאוג להם ולחסוך להם לדירה. אז יוצא שאני עושה תיאטרון וסדרות בטלוויזיה, ומחזיק את המוזיקה - וכשצריך לשחרר משהו, זה יוצא בשירה".

שכללת את אמא.

"לא חשבתי על זה ככה, אבל זה נכון. אני מתחיל עכשיו לעשות חזרות עם להקה, משהו אינטימי שירוץ בהופעות, כי יש משהו בטקסטים שמצריך את הסביבה הזאת. אני כותב על הרצון להתקרב, לאהוב, על כאב שנמצא אצלי ורוצה לצאת החוצה. ברגע שאני מצליח לדבר אותו, מה שכרוך בתהליך לא פשוט, יש שיקוף, סוג של טיפול".

אתה בונה על המוזיקה כקריירה.

"בטח. ידעתי שאהיה שחקן ומוזיקאי, והיה לי חשש גדול אם אדע איך לשלב ביניהם, כי תמיד דרשו ממני להתמקד בדבר אחד. היום אני מבין שקריירה זה שתי וערב".

יש לך צוות שמלווה אותך, מערך שיווק?

"יש לי יחסי ציבור ואני מופיע, ואני חושב שאם אתה חי את המוזיקה והיא באה מהליבה שלך, זה מקרין החוצה ושואב את מי שאתה רוצה שיחבור אליך".

האלבום הראשון שלך, "צעדים עוקבים", היה אינטרנטי.

"מתוך החלטה, אבל האלבום הזה יהיה אחר. הסינגל הראשון ממנו יצא בשבוע-שבועיים הקרובים ואז יתחילו גם ההופעות. הכול יותר מסודר".

ההשתתפות שלך במחזמר "פשוט לאהוב" בקאמרי, נתן לך פרקטיקה להופעות כזמר?

"זאת הייתה הפעם הראשונה שיכולתי לשלב בין המשחק למוזיקה. ב'פשוט לאהוב' אני מנגן בכמה גיטרות על הבמה, סולואים, ליווי, יש להקה מדהימה ושחקנים מעולים איתי, ואני מג'נגל בין התחומים בכיף גדול. גדלתי על אריק אינשטיין ושלום חנוך וזאת מתנה לשיר ולנגן אותם על הבמה בקאמרי. אבל השירה היא ההפך ממשחק, ולכן זאת לא ממש פרקטיקה להופעות".

תסביר לי.

"כשאתה משחק דמות, אתה מחויב לסיפור, יש לך אחריות אליו. על הבמה אתה שחקן קבוצתי, כמו בכדורגל. יש בי צד שזקוק לקבוצתיות הזאת. במוזיקה אתה לבדך, חייב לדייק כל מילה ולמרכז את עצמך למקסימום, להיות הכי טהור שאתה מסוגל. דמות לוקחת אותך למסע רחוק ושירה מקרבת אותך לעצמך, ולכן יש משהו מאזן כשאני עושה את שניהם. אם אני משחק יותר מדי, אני חייב לחזור לאולפן, לרחם, ולדבר על מה עובר עליי".

בסדרה "הרמון" אתה משחק את בנו של מנהיג הכת שמשחק אלון אבוטבול. תפקיד טעון כזה לא חודר פנימה?

"התפקיד שלי מורכב. זה ילד שחי במציאות עקומה, אבל יש בו משהו נקי. הוא בנאדם טוב. הוא מרגיש שמשהו לא בסדר, רק לא ברור לו מה הוא. הוא מעריץ את אבא שלו, עובר תהליך של התבגרות והתפכחות, מגלה את העוצמות שבתוכו ומציל את עצמו מהסיטואציה. כשקראתי את התסריט לא הצלחתי לצאת מהחדר יומיים".

עם מה היה לך הכי קשה?

"מנטלית. הרגשתי שאני מבין פסיכולוגית איך זה יכול היה לקרות לבנות האלה, איך עשו עליהן את המניפולציה, ואיך לכל אחד מאיתנו זה יכול לקרות. אנשים יכולים לנצל אותך במניפולציות רגשיות, אנשים רוצים ממך משהו, ומצליחים להוציא את זה. הוא מבטיח לנשים האלה חופש, ובעצם זורק אותן לכלא. כן, כל אחד יכול להתפתות לתופעות קיצוניות כאלה ובמובן הזה הסדרה יכולה להרתיע ולהזהיר. בטח להורים מאוד קשה לצפות בה".

אתה עושה תפקיד דרמטי כזה ב"הרמון", ובו-זמנית מופיע בהרבה מאוד סדרות ילדים.

"משחק לא חייב להיות קודר, הוא יכול להיות פאן טהור. זאת המהות של שחקן, לשלב בין עולמות וכמו שלמבוגרים מגיע שיספרו להם אמת וברמה הכי גבוהה, ככה גם לילדים. אם הייתי מצליח לפצח למה מלהקים דווקא אותי לסדרות ילדים, הייתי מאושר. אי הידיעה הזאת משאירה אותי בספק. אני עושה המון אודישנים ובאותה הרצינות לכל הקהלים. כתיבה טובה, זה מה שחשוב".

אתה מופיע עכשיו בחמש הצגות במקביל. כל ערב אתה על הבמה.

"ואני מבסוט מזה במידה שאי אפשר לתאר. אני לא לוקח את זה כמובן מאליו שהקאמרי מחבק אותי ונותן לי ביטוי, כי העולם הזה יכול להיות מאוד קשוח. אני גם לא מאלה שמחדדים מרפקים ולמזלי המנהלים שלי רואים אותי".

ויחד עם החשיפה הזאת, אתה הבנאדם הכי פרטי שיש.

"לפני כמה שנים הלכתי ביום כיפור בראשון לציון ומישהו צעק לי מרחוק, 'דוד, בוא הנה גבר' ואני הרגשתי שזה יותר מדי בשבילי. הסתובבתי ואמרתי, היי מה הולך? הם קלטו שיש פה סוג של תקשורת, ואני הבנתי שהם פשוט רצו לראות שאני בנאדם. זה שחרר אותי. מאז אני לוקח את זה למקום של, איזה כיף שאתם אוהבים מה שאני עושה ולא איך חודרים לי פנימה".

אישי: 28, רווק, גר מתגורר בתל אביב | אקטואלי: שחקן תיאטרון הקאמרי. משחק בהצגה "רומיאו ואמא", קומדיה חדשה מאת גור קורן וגלעד קמחי. כמו כן משחק בסדרה "הרמון" ברשת, ערוץ 13

עוד כתבות

משה כחלון / צילום: רפי קוץ, גלובס

קרן המטבע חותכת בפעם נוספת את תחזית הצמיחה לישראל

קרן המטבע צופה צמיחה של 3.1% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 3.3%, שגם היא הונמכה בחודש אפריל ● בנוסף, קרן המטבע חתכה את תחזית הצמיחה לכלכלה העולמית ל-3% בלבד בצל מתיחות הסחר בין סין לארה"ב ● התחזית הנוכחית שפרסמה קרן המטבע משקפת האטה בקרב 90% מהכלכלות בעולם

הנשיא טראמפ./ צילום:רויטרס

בעימות הדמוקרטי מאשימים: "לטראמפ דם כורדי על הידיים"

המפלגה הדמוקרטית יצאה בעבר נגד המעורבות האמריקאית באפגניסטאן, אבל 12 המתמודדים הדמוקרטים בעימות הרביעי היו תמימי-דעים: טראמפ נושא באחריות להרוגים בסוריה ● בכל זאת, המתמודדים הליברליים, ובראשם וורן, אמרו שצריך להוציא את כוחות ארה"ב מסוריה, אך יש לעשות זאת בתבונה, לא כפי שנהג טראמפ

ג'ניפר אניסטון / צילום: Mario Anzuoni, רויטרס

בפחות מ-24 שעות: 7 מיליון עוקבים לפרופיל האינסטגרם של ג'ניפר אניסטון

השחקנית, שהתפרסמה בסדרת הקאלט "חברים", הצטרפה אתמול לראשונה לרשת החברתית והצליחה לשבור את האינטרנט ● לתמונה הראשונה שפרסמה, בה היא מופיעה לצד חבריה מהסדרה, יש כבר כמעט 9 מיליון לייקים

רון לאודר / צלם: יונתן בלום

פלואנס של רון לאודר נערכת לגיוס של 30 מיליון דולר אוסטרלי בהנפקה פרטית

חברת הטיפול במים ובשפכים הנסחרת באוסטרליה נמצאת בהפסקת מסחר שם עד להשלמת התהליך מחרתיים

שואשי קיאננגואו / צילום: רויטרס Jason-Lee

הדרך החדשה של סין לאסוף מידע על אנשים: תרגום של מידע פומבי מ-65 שפות שונות

במערב חוששים כי הממשל הסיני אוסף מידע ונתונים באמצעות טכנולוגיות סלולר, אך מחקרים חדשים מעלים כי הריגול כולל גם שימוש בטכנולוגיות פשוטות יחסית

קצא"א / צילום: שלומי יוסף

איציק לוי מונה למנכ"ל קצא"א

לוי, שמכהן כמ"מ המנכ"ל, נבחר בתום הליך פומבי שנערך בפני ועדת איתור שמינה הדירקטוריון במאי האחרון ● זו הפעם הראשונה שמתקיים הליך פומבי לבחירת מנכ"ל קצא"א

בוריס ג'ונסון / צילום: רויטרס SIMON DAWSON

דיווחים: פריצת דרך במגעים לגיבוש הסכם ברקזיט כבר השבוע

עפ"י הדיווחים, צוותי המו"מ של שני הצדדים המתכנסים הערב בבריסל "קרובים להגעה לטיוטה מוסכמת"

זהבית כהן / צילום: רמי זרנגר

טוסקה שבשליטת אייפקס פרטנרס רוכשת את פולימר ממגדל העמק

פולימר לוג'יסטיקס מעסיקה כ-220 עובדים ומתמחה בפיתוח אריזות שינוע לשימושים חוזרים ● באייפקס סירבו לנקוב בסכום העסקה לרכישת פולימר, אך ציינו כי הקרן תעמיד לטוסקה הון נוסף שיאפשר לה לממן את רכישת החברה הישראלית

בני גנץ בכנס התאחדות התעשיינים / צילום: אלעד מלכה

גנץ והרמטכ"ל כוכבי ייפגשו "לאור ההתפתחויות האזוריות”

הפגישה נערכת לאור בקשתו של ח"כ בני גנץ ובאישור רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו ● ב-23 באוקטובר יפקע המנדט שמחזיק נתניהו להרכבת הממשלה

משתמשי סלולר / צילום: Shutterstock

"40 שקל לחבילת סלולר ללא הגבלה? זה מצב שלא קיים באף מדינה מפותחת"

חברות הסלולר הישראליות נערכות למכרז על הדור החמישי בזמן שהן עסוקות בתוכניות הישרדות ובפיטורי עובדים ● סמנכ"ל השיווק של חטיבת פתרונות הרשת של אמדוקס, יוגן פאטל, מזהיר: המשבר בתחום יוביל את ישראל, שהיא אומת הסטארט-אפ, לנחיתות טכנולוגית

אמיר אוחנה, נעמה יששכר / צילום: כדיה לוי, רויטרס

פרשת נעמה יששכר: האם הסמכות להסגרת ההאקר הרוסי נתונה בידי שר המשפטים?

בג"ץ קבע בעבר כי "בידי השר הכוח שלא להסגיר, אך רק בנסיבות מיוחדות וכבדות-משקל" ● האם מקרה שבו אזרחית ישראלית מוחזקת כבת-ערובה ברוסיה על החזקת כמות מינימלית של סמים קלים, כקלף מיקוח נגד הסגרת האקר רוסי לארה"ב, נחשב לנסיבות כאלה?

רכבי יבוא בנמל אשדוד/ צילום: תמר מצפי

פסק הדין שמסעיר את עולם הרכב: היבואנים הרשמיים ייאלצו להעניק אחריות גם ליבוא מקביל

ביהמ"ש קיבל את עמדת משרד התחבורה והיבואנים המקבילים, לפיה היבואנים הישירים מחויבים בלעדית למימוש האחריות בעת תקלה ברכב ● המשמעות: עלות תיקון הרכב תושת על היבואנים הישירים גם אם הרכב לא נרכש דרכם

קשישה / צילום :  Shutterstock

הביטוח הלאומי יחלק היום מענקי חימום ל-273.5 אלף איש

הזכאים יקבלו מענק בהיקף 562 שקל ישירות לחשבון הבנק שלהם

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים

הקשיות של רשת לנדוור / צילום: חי דורני

המשבר האקולוגי הכריע: רשת לנדוור נפטרת מכל קשיות הפלסטיק

ל"גלובס" נודע כי רשת בתי הקפה מוותרת על קשיות הפלסטיק שלה ותשלים בקרוב העברה של כל הרשת לקשיות מקרטון ● ככל הידוע, מדובר על רשת המסעדות הראשונה בישראל שמבצעת מהלך כזה בפריסה ארצית

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

המשקיעים מריחים הסדר: טבע זינקה על רקע דיווח כי היא עשויה להגיע לפשרה בתביעות האופיואידים

לפי דיווח בבלומברג, החברה הציעה להעביר תרופות גנריות בשווי של יותר מ-15 מיליארד דולר במשך 10 שנים ● טבע היא אחת משורת יצרניות ומפיצות תרופות שנתבעו על שיווק אגרסיבי של משככי כאבים אופיואידים, שהובילו למגיפת התמכרות ולמוות של משתמשים רבים ● בעבר טענה כי לא תחתום על הסכמי פשרה משום שאין לה כסף

גיל גזית/ צילום: איל יצהר

גיל גזית, נעמי אנוך ואבי בניהו מצטרפים לאס. אר אקורד של עדי צים

עדי צים עצמו, בעל השליטה בחברה, סיים את כהונתו בדירקטוריון החברה והחל לשמש כמנהל אשראי וסחר לקוחות

טראמפ וארדואן במטה נאט"ו בבלגיה ביולי / צילום: רויטרס

מכתבו של טראמפ לארדואן: "בוא נסגור עסקה, אל תהיה טיפש"

במכתב מתאריך 9 באוקטובר כותב טראמפ בשפה פשטנית לארדואן: "בוא נעבוד על עסקה טובה. אתה לא רוצה להיות האיש האחראי לטבח אלפי אנשים ואני לא רוצה להיות אחראי להרס הכלכלה של טורקיה

הנשיא ריבלין ונתניהו / צילום: רונן זבולון, רויטרס

הליכוד: כל ראשי גוש 55 הצהירו שיתנגדו לממשלת מיעוט

לדברי הליכוד, ההתחייבות הזו תמנע את האפשרות שבני גנץ יקים ממשלת מיעוט, כיוון שממשלה שכזו לא תוכל להתרחב

סניף של ארומה ת"א / צילום: יח"צ

משרד הבריאות ערך שימוע לארומה ת"א; הערכה: הבעיה הייתה במקרר

(עדכון) - הרשת סוגרת עד להודעה חדשה את הסניף ברחוב מנחם בגין בת"א, לאחר ששני לקוחות שאכלו בו כריך וסלט טונה אושפזו אמש בשל תגובה אלרגית ● בנוסף הוחלט לבצע החלפה של מוצרי הטונה בכל הסניפים ולערוך בדיקת מעבדה וביקורת על כלל המוצרים ● "נפרסם את התוצאות בשקיפות לציבור"