גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דב בהרב מצמצם משרה ומסתפק בשכר של 22 אלף ש' בחודש

וגם: מועדון ידידי אוניברסיטת תל-אביב מגלה עובדה חשובה

דב בהרב / צילום: תמר מצפי
דב בהרב / צילום: תמר מצפי

דב בהרב מצמצם משרה ומסתפק בשכר של 22 אלף שקל בחודש

אסיפת בעלי המניות של גילת לוויינים תתכנס ב-24 במאי ותתבקש לאשר הקצאה של אופציות למנכ"ל יונה עובדיה, ואת הפחתת היקף המשרה ובהתאם גם את התגמולים, של היו"ר דב בהרב. גילת, שבשליטת קרן פימי בראשות ישי דוידי, מייצרת ומשווקת ציוד תקשורת בעיקר בטכנולוגיות לווייניות. החברה נסחרת במקביל בנאסד"ק ובת"א ושווי השוק שלה הוא 466 מיליון דולר. מחיר המניה של גילת עומד על 8.5 דולר, והאופציות שמבקשת החברה להקצות לעובדיה הן במחיר נמוך יותר, ונמצאות "בתוך הכסף".

בחברה מבקשים להקצות לעובדיה אופציות לרכישת 100 אלף מניות במחיר של 7.86 דולר שהיה גבוה ב-5% ממחיר המניה ביום שבו החליטה על כך ועדת התגמול של הדירקטוריון, בפברואר האחרון. בכפוף לאישור בעלי המניות, מחצית מהאופציות יבשילו שנתיים לאחר ההקצאה, והמחצית הנוספת תבשיל בשני חלקים שווים בשנה השלישית והרביעית לאחר ההקצאה, בתנאי שעובדיה יישאר בחברה. בגילת מזכירים שעובדיה זכאי לשכר חודשי של 110 אלף שקל וכי קיבל בעבר 400 אלף אופציות במחיר מימוש של כ-5 דולר. בכל הקשור לבהרב, לשעבר מנכ"ל אמדוקס ויו"ר התעשייה האווירית, שמכהן בתפקיד משנת 2014 והיה גם מנכ"ל זמני בגילת ב2015-2016, יו"ר החברה בי קש להפחית את היקף המשרה שלו מ-40% ל-20%. עד כה היה זכאי בהרב לשכר חודשי של 44 אלף שקל ותשלום הוצאות של עד כ-19 אלף שקל, וכעת הוא יקבל שכר של 22 אלף שקל והחזרי הוצאות של עד 9,350 שקל בחודש.

מועדון ידידי אוניברסיטת תל-אביב מגלה עובדה חשובה

ועוד מאירועי יום העצמאות: המועדון האקדמי-עסקי של אגודת ידידי אוניברסיטת תל-אביב, ערך ביום רביעי אירוע אינטלקטואלי לחבריו, בהשתתפות האלוף ניצן אלון, ראש אגף המבצעים של צה"ל; אלון בן דוד, הפרשן הצבאי של חדשות ערוץ עשר העיתונאית ואשת התקשורת אילנה דיין, מובילת תוכנית התחקירים "עובדה". המארחים: פרופ' יוסף קלפטר, נשיא האוניברסיטה; אמנון דיק, יו"ר המועדון והמנכ"לית סיגל אדר, קיבלו את פניהם של: אלפרד אקירוב, מייסד ובעלי אלרוב; סמי וטובה סגול; אתי וגבי רוטר, בעלים ומנכ"לים משותפים ברשת קסטרו; שוקי שוורץ, בעלי טולמנ'ס; שולה רקאנטי; רו"ח יצחק סוארי; התעשיין גד פרופר ואחרים.

בשיחה עם דיק סיפרה דיין על חוויותיה, וחשפה את ההתלבטות שקדמה להקראת תגובת לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו במלואה, בתכנית עובדה שעסקה בלשכה.

"ביום השידור צילמנו סרטונים קצרים שבהם אני כן עונה", הודתה דיין, "ואז עשיתי את הדבר שבזכותו אני אומרת שאני רעייה טובה - העברתי אותם לבעלי ושאלתי אותו 'מה אתה חושב?' הוא אמר שזה נשמע קטן וש'מה אומרים - לא אומרים' זה מספיק. עכשיו אתה רואה? זה אומר שלא רק נתניהו מתייעץ בבת הזוג שלו", הסבירה דיין לדיק.

אמנון דיק ואלפרד אקירוב / צילום: איציק בירן

צפרה כץ, מנכ"לית אורקל, מפרגנת למוח הישראלי

דיויד פרידמן, שגריר ארה"ב ורעייתו תמי, ערכו בשבוע שעבר בביתם שבהרצליה פיתוח, את אירוע קבלת הפנים של אורקל ישראל בשיתוף עם פורום שגרירי הייטק - לכבוד צפרה כץ, מנכ"לית משותפת באורקל שביקרה בישראל. באורחים: בכירי החברה, משקיעים ויזמים האחראים יחד לאקזיטים של למעלה מ-70 מיליארד דולר.

את נאומה הקדישה כץ ליום העצמאות ה-70 של ישראל. היא פנתה לפרידמן ואמרה כי: "הקשר עם ארה"ב בידיך כל כך חזק ובטוח. לא יכולנו לחשוב על חברים טובים יותר כאן".

לקהל אמרה כץ כי "יש כאן אנשים בקהל שהפכו את המדבר לחוות חקלאיות, אנשים שהפכו מים לסודה, אנשים שהפכו עיוורים לרואים, נכים להולכים. אני לא יכולה לחשוב על מדינה טובה יותר להוביל את מה שמעניין, מרגש וחדשני".

האזינו בגאווה: עוזי נבון מנכ"ל אורקל ישראל; הרצל ארביב, יו"ר עמותת שגרירי הייטק; אילן שפיגלמן, סמנכ"ל שיווק אורקל ישראל; אשת העסקים תמי מוזס; ברק רגב, מנכ"ל גוגל ישראל; ד"ר עמירם אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי, אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות; המשקיעים: גיגי לוי, טל ברנוח, ד"ר יוסי ורדי; מולי אדן, לשעבר סגן נשיא בכיר באינטל העולמית; דניאל מלכה, מנכ"ל IBM ישראל; נגה קינן מנכ"לית פורום CFO ; פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, מייסדי מובילאיי; נעם ענבר, מנהלת תחום הסטארטאפים של אורקל בישראל; ד"ר מיכל צור נשיאת קלטורה; חזי קאלו מנכ"ל בנק ישראל ואחרים.

אמנון שעשוע דיוויד פרידמן צפרה כץ וזיו אבירם   / צילום: עזרא לוי

שורת הרווח: אנשי ונשות עסקים עומדים בשורת המקהלה

בתחילת השבוע שעבר אירחהליאורה עופר, בעלת השליטה בעופר השקעות ויו"רית אגודת ידידי תיאטרון הקאמרי, את הפרמיירה למחזמר "שורת המקהלה". בתום ההופעה ולאחר מחיאות הכפיים (בהן קם הקהל על רגליו), ניצלו חברי וחברות האגודה את המומנטום כדי להרים כוסית, לשוחח עם היוצרים, לברך את רן גואטה, מנכ"ל התיאטרון הנכנס, ובעיקר כדי להיפגש זה עם זה ולהתמנגל. נצפו בתיאטרון: עמי אראל, יו"ר סלקום; יעל ואיזי בורוביץ'; דיתי ואלכס לנדסברג, סגן יו"ר סנו; עו"ד רם כספי ורעייתו אתי כספי; עו"ד אילן בומבך ורעייתו מירי בומבך; ענת ובני פדני; נאוה ברק ושלום זינגר; רמי ויעל אונגר; אורלי דנקנר; עו"ד אלי זהר; עו"ד ברוריה לקנר, שבנה אמיר כתב את המוזיקה למחזמר; השמאי לוי יצחק; שחקני המחזמר מיה דגן, יחזקאל לזרוב ודנה פרידר, עופר שחל, יו"ר הוועד המנהל של התיאטרון ואחרים.

מיה דגן ויצחק לוי  / צילום: אביב חופי

מי פתחו את יום העצמאות עם תרומה ותמיכה בליצנים רפואיים?

ביום רביעי, ערב יום העצמאות, נערך בביתם של יעקב ורבקה נמרודי שבסביון, אירוע אותו יזמה קבוצת מעגל נשים סביון, במטרה לגייס תרומות לפרויקט אמבולנס ליצנ ים רפואיים. מחירו של כרטיס זוגי לאירוע עמד על 500 שקל, כאשר לאירוע הגיעו כאלף מוזמנים, ובהמשך התקבלו תרומות נוספות מחו"ל.

קרן רז, יו"רית מעגל נשים סביון, פתחה את האירוע והודתה לנוכחים, בהם: רביב צולר, מנכ"ל כיל; עו"ד תמיר גילת; רו"ח יורם טיץ; עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב וסמדר רינות נמרודי שתרמו את הבית בו נערך האירוע; יעל אלמוג זכאי, יו"רית ומייסדת "קפיטליזם קשוב"; דני לוזון, משנה למנכ"ל סופר פארם ורעייתו מימי לוזון; נאווה רביד, לשעבר מנכ"לית לוריאל ישראל; ואחרים.

מימי ודני לוזון / צילום:  RA הפקת מגנטים

עוד כתבות

"תוכנות לזיהוי פנים סופגות ביקורת כי חלקן שוגות בזיהוי אנשים שאינם לבנים" / צילומים: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

מחברות קוסמטיקה ועד אתרי שידוכים, כולם רוצים לזהות את הפנים שלנו, לפי הגזע

חברות קוסמטיקה, אתרי שידוכים, חנויות רהיטים ופרסומאים מגבירים את השימוש בתוכנות לזיהוי פנים לפי גזע ● האם החקיקה תוכל להילחם בטכנולוגיה החדשה השנויה במחלוקת, וה"מדויקת באופן מבהיל", כדברי המדענים?

המלכה אליזבת / צילום: Chris Jackson, AP

משפחת המלוכה הבריטית תאבד 35 מיליון ליש"ט בגלל הקורונה

תקציב השיפוץ של ארמון בקינגהאם צפוי לרדת ב-20 מיליון ליש"ט בשל משבר הקורונה ● הפגיעה בהכנסות בשל הירידה בהיקף התיירים בארמנות המלכותיים מוערכת ב-15 מיליון ליש"ט בשלוש השנים הקרובות

מפגינים נגד נתניהו בבלפור בירושלים / צילום: יוסי זמיר, גלובס

אלפי מפגינים נגד רה"מ; התקנות לשעת חירום להגבלת הפגנות לא יקודמו בממשלה

המפגינים הגיעו סמוך למעון רה"מ בבירה ולביתו הפרטי בקיסריה לאחר שנסעו בשיירות מרחבי הארץ ● ארגוני המחאה הבהירו כי הם יקפידו על המגבלות, המשטרה החלה באכיפה וחלוקת דוחות על אי-שמירת מרחק ועטיית מסיכות

אדוארדו אלשטיין   / צילום: כפיר זיו

אלשטיין איבד את אידיבי: ביהמ"ש מינה נאמן לחברה

ביהמ"ש הוציא הבוקר צו לפתיחת הליכים כנגד חברת אי.די.בי וכן צו לפירוקה, ובמקביל מינה את עו"ד אופיר נאור כנאמן לחברה ● בכך יורדת לטמיון השקעת עתק של 3 מיליארד שקל שהשקיע אלשטיין בחברה

צילום: יונתן בלום

תעלת המזגן הייתה המקום הכי חשוב שהייתי בו השבוע

דרור פויר נאלץ להכנס השבוע לתעלת המזגן כדי לנקות פילטרים - וכשיצא משם הכול נראה אותו דבר - רק טיפה יותר טוב

המוזיאון הלאומי של קטאר / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

השושנה של קטאר: המוזיאון הלאומי של האמירות הוא לא רק מבנה מעניין, אלא חוד החנית של הטכנולוגיה

במפרץ הפרסי יש גל של מבני פאר מתוחכמים שתוכננו בידי אדריכלי-על

מכונית חשמלית של ג'נרל מוטורוס / צילום: רויטרס

קליפורניה תאסור מכירות של מכוניות מונעות דלק החל משנת 2035

מושל המדינה אומר כי אימוץ נרחב של כלי רכב ללא פליטה יפחית את פליטת גזי החממה ויסייע במאבק בשינויי האקלים

פרויקט "המארג" בסינגפור / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

עיר בתוך עיר: האם מתחמי הדיור שמספקים לנו הכל הם התשובה לאושר?

למקום המגורים חשיבות גדולה לתחושת האושר והרווחה, וגם האדריכלים נרתמים ליצירת סוגים חדשים של בנייה עירונית: קומפלקסים שיודעים לספק את כל הצרכים, ממגורים ועבודה ועד ספורט וטבע ● היתרונות של עיר קטנה בלי לוותר על העיר הגדולה ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד 

צילום מתוך הסרט ‘מסכי עשן: המלכודת הדיגיטלית’. מתעלם במופגן ממנהלי החברות הגדולות  / צילום: נטפליקס

מה נטפליקס שכחה לספר לנו בסרט החדש והמדובר על הרשתות החברתיות

הסרט "The Social Dilemma" דן בבעיות אמיתיות שיצרו פייסבוק, טוויטר ודומותיהן, אך הוא מציג תמונה חד צדדית ומתעלם מאסטרטגיות ושיטות פעולה דומות שבהן נוקטת נטפליקס עצמה ● זהירות, ספוילרים

חיילים צרפתים חוזרים ממשימה באפריקה / צילום: Fred Marie, רויטרס

תוכניות של הצבא האירופי נתקלות במציאות מלחמתית באפריקה

הדחיפה של נשיא צרפת להמעיט בהישענות של הצבא על ארה"ב, שזוכה לזלזול מהנשיא טראמפ, מתמודדת עתה עם מאבקים בסאהל

שרת התחבורה מירי רגב / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

המתווה לסגר: יוכלו לצאת מהארץ מי שרכשו כרטיסים עד היום

המתווה שסוכם מאפשר יציאה מהארץ לכל מי שרכשו כרטיסי טיסה עד למועד כניסת הסגר לתוקף, קרי היום ה-25 לחודש, עד שעה 14:00 ● לפי המתווה תותר כניסת ישראלים ארצה ללא הגבלה ● מדובר במתווה שיוביל לבריחת חברות תעופה זרות מכאן ולקושי גדול לחברות הישראליות

האתר הנטוש של פרויקט פרי בסט בלוד - כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילום: בר אל, גלובס

לוקחי המשכנתאות בלחץ, וגם המלווים של אלדד פרי. כותרות הנדל"ן

הגל השני בא לידי ביטוי בעלייה בדחיית משכנתאות באוגוסט, החשיפה העצומה של קרן האשראי "אקספו" לקריסה של קבוצת פרי נחשפת, השמאים מקבלים גב מהשמאי הממשלתי, והפודקאסט "כסף בקיר" עם פרק שסוגר את העונה השנייה

בנימין נתניהו / צילום: Matt Rourke, Associated Press

נתניהו מטיל את האחריות לגל השני על פתיחת מערכת החינוך

בסרטון שפרסם הערב, מציין ראש הממשלה כי פתיחת אולמות האירועים ומערכת החינוך היו טעות ● נתניהו האשים גם את "ההחלטות הפופוליסטיות בכנסת"

בדיקות קורונה בדרייב אין, תל אביב. "מקסימום 800 חולים קשים בגל הזה" / צילום: Sebastian Scheiner, Associated Press

8,221 נדבקים חדשים אתמול; 13.8% מהנבדקים חיוביים

728 חולים מאושפזים במצב קשה בבתי החולים ברחבי הארץ ● במגזר החרדי ישנם 11 חולים ל-10 אלף נפש, לעומת 5 במגזר הכללי ו-4 במגזר הערבי ●  4,902 מאנשי הצוות הרפואי נמצאים בבידוד

חיסון לקורונה / אילוסטרציה: Dado Ruvic, רויטרס

המרוץ לחיסון: נובהווקס תתחיל ניסוי שלב 3 ב-10 אלף איש בבריטניה

חברת התרופות האמריקאית הודיעה על כניסתה לשלב 3 של הניסויים הקליניים, ובאוקטובר היא צפויה להתחיל ניסוי ב-30 אלף חולים בארה"ב ● נובהווקס היא המתחרה החמישית שנכנסת לניסוי קליני מול רגולטור של מדינה מערבית

רח’ הורוביץ 21, ראשון לציון / הדמיה: י.ב. ניר יזמות והשקעות בע”מ, גיל חלמיש

הריסה ובנייה בראשל"צ: 12 דירות במקום 4

הבניין מ-1956 ברחוב הורוביץ 21 נהרס, ובמקומו ייבנה בניין בן חמש קומות ● אילן תמיר, בעל הדירה: "בגרמניה אחי בגר בבניין בן 300 שנה, אבל כאן כנראה בונים אחרת"

ניר קלקשטיין / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

מיליארדר האלגו-טריידינג ומלחמתו בקורונה: מייסד פיינל מציג - טוויסט בעלילה

אחרי שהפך את חברת האלגו-טריידינג פיינל לאחת המצליחות בעולם, הקים
ניר קלקשטיין כמה חברות ביג דאטה בתחום הבריאות ● עכשיו הוא מתמקד במיפוי תסמיני הקורונה דרך מכון מחקר שייסד ● כך עבר היזם המסתורי ממסחר בשוק ההון לניבוי תחלואה

המספרים מאחורי הסגר במשק / צילום: כדיה לוי, גלובס

מינוס 150 מיליארד שקל (בינתיים): האם כלכלת ישראל בדרך לעשור אבוד

לפי התחזיות המעודכנות הנזק הכלכלי למשק בשנים 2020-2021 כבר חוצה את קו ה-150 מיליארד שקל ● סגר במתכונת הסגר של חודש מרץ דוחה בשנה נוספת את ההתאוששות, רק שהפעם המשק מוחלש ווהסכנה להדרדר לשפל של שנים גדולה הרבה יותר

סניף של ג'מבו באלקסדרופוליס, יוון / צילום: שאטרסטוק

האם הסכם הזיכיון של פוקס עם ג׳מבו היוונית נמצא בסכנה?

הדיווח - בעקבות פניית רשות ני"ע ● הסימן המסחרי ג׳מבו שבאמצעותו פוקס מתעדת להקים רשת חנויות כלבו מוזלות בישראל עדיין לא שייך לה, והוא פתוח להתנגדויות ברשם החברות עד סוף החודש ● המתחרה המקומית שנקראת ג'מבו סטוק ומפעילה 10 חנויות בתחום הגישה גם היא בקשה לרישום הסימן המסחרי לשם

זאב אבלס / צילום: איל יצהר

היו"ר הוותיק יוחלף: מה צפוי בבנק אגוד לאחר השלמת המיזוג עם מזרחי טפחות

לאחר שבעלי המניות באגוד נענו להצעת הרכש, צפוי שינוי בזהות חברי הדירקטוריון באגוד, בהם גם היו"ר זאב אבלס ● אחרי שיושגו הבנות על מספר עובדי אגוד שיפרשו, והלקוחות ייקלטו במזרחי טפחות, יחל השלב שיבסס את הבנק הממוזג כשלישי בגודלו בענף