גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איחוד בתחום הקניין הרוחני: וב ולוטי ושות' מתאחדים

משרד עורכי הדין לוטי שות' ומשרד הפטנטים וב הודיעו על איחוד משרדיהם לקבוצה אחת העוסקת בליטיגציה בתחום הקניין הרוחני ועריכת פטנטים

לבאי הכנס השלישי של ארגון AIPPI ישראל, שמטרתו לפתח ולקדם את תחום הקניין הרוחני בישראל, ציפתה אתמול "הפתעה" בדמות הכרזה משותפת של עו"ד ריצ'רד לוטי וד"ר סינתיה וב על איחוד משרדיהם לקבוצה אחת משותפת שתקרא קבוצת לוטי וב (Luthi Webb).

ה"מיזוג" בין שני המשרדים, הנמנים על משרדי העילית הפועלים בארץ כל אחד בתחומו, מהווה למעשה איחוד של משרד עורכי הדין לוטי, המתמחה ב-30 השנים האחרונות בתיקי ליטיגציה מורכבים בתחום הקניין הרוחני ומעסיק כ-20 עורכי דין, עם משרד עריכת הפטנטים של ד"ר סינתיה וב, המתמחה מזה שנים בעריכת פטנטים והוא מונה כ-20 עורכי פטנטים.

משמעות האיחוד שנוצר בין שני המשרדים, העוסקים שניהם בתחום הקניין הרוחני אך בהיבטים שונים שלו, היא כי תחת קורת-גג אחת, יתאפשר ללקוחות הקבוצה המשותפת לקבל את כל השירותים הנוגעים לקניין רוחני, החל משלב הרישום וכלה בהגנה או תקיפה של פטנטים. זאת, מבלי להידרש יותר לליווי של גורם חיצוני שיספק שירותים אלה, בין אם משפטי ובין אם מקצועי.

הלכה למעשה, האיחוד בין שני המשרדים, המשלימים זה את זה בשירותים אותם הם מספקים ללקוחותיהם, יוצר את אחת מקבוצות הקניין הרוחני המשמעותיות והגדולות בארץ, מחזק את הפיכתה של הקבוצה המאוחדת לבינלאומית ו"מאיים" להוות נשק שובר שוויון בתחום זה בארץ.

האיחוד בין שני המשרדים הוותיקים מהווה דוגמה נוספת למגמה הקיימת בשנים האחרונות בארץ בתחום הקניין הרוחני והיא מיזוג in house, של כלל השירותים הדרושים ללקוח בתחום זה ובכלל אלה: שירות משפטי ושירות טכנולוגי-מדעי.

בשיחה שערך "גלובס" עם עו"ד לוטי וד"ר וב, מסבירים השניים כי הקמת הקבוצה היא תוצר של "דרישת הקהל". אותה דרישה, נובעת מרצון הלקוחות לקבל ליווי מכתובת אחת, הכוללת את כל הנושאים וההליכים הקשורים בקניין רוחני.

השותפים החדשים טוענים כי מטרת האיחוד, היא בראש ובראשונה לתת ללקוחות מעטפת כוללת של שירותים שיספקו הגנה מירבית על הקניין הרוחני ושילוב מיטבי של ההיבטים המשפטיים והמדעיים בהליך הרישום של הפטנט וההגנה עליו מיום ההמצאה לכל אורך הדרך.

לפי עורך הדין ריצ'רד לוטי, האיחוד בין השניים נובע ממגמה כלל עולמית אותה דורש השוק, כאשר הייחוד של הקבוצה המאוחדת, הוא בעבודה שהקבוצה מספקת שירותי ליטיגציה ועריכת פטנטים גם מחוץ לישראל.

לוטי ושות' הוקם ב-1986 על-ידי עו"ד ריצ'רד לוטי. בין לקוחותיו בעבר ובהווה, ניתן לציין את חברת התרופות הגרמנית באייר, ג'ונסון אנד ג'ונסון, משרד הביטחון, תעשייה אווירית, שטראוס וכן חברות תרופות רבות.

משרד עורכי הפטנטים וב ושות' (Webb&co), בראשו עומדת ד"ר סינתיה מייצג חברות מקומיות ובינלאומיות, אוניברסיטאות בארץ ובכלל אלה: הטכניון, העברית ואוניברסיטת תל-אביב, כאשר כל עורכי הפטנטים במשרד הם בעלי תארים אקדמאיים מתקדמים.

ד"ר וב' מסרה ל"גלובס" כי הקבוצה המאוחדת, תפנה משאבים, בין השאר, לצורך פיתוח תחום הייטק בקבוצה, אשר מצוי בהליכי התפתחות מתמדת. בנוסף סיפרה וב כי האיחוד בין שני המשרדים והיווצרותה של קבוצה משותפת מאוחדת גדולה, תאפשר לזו להיות אטרקטיבית יותר בקרב חברות ישראליות ובינלאומיות "בשלות" בעלות כוח מכירה גדול.

עו"ד ריצ'רד לוטי מסר כי "אנחנו נרגשים ונלהבים למסד את הקשר לאחר שניסינו אותו בהצלחה. הרעיון הוא לקחת 2 ארגונים שמומחים כל אחד בתחומו ולשלבם על-מנת ליצור משהו חדש שיתן מענה איכותי ללקוחות".

המגמה תופסת תאוצה: המיזוגים הגדולים במשרדים המתמחים בזכויות קניין רוחני

האיחוד בין לוטי ושות' ומשרד וב איננו יוצא דופן בעולם הקניין הרוחני בארץ. בשנים האחרונות קיימת מגמה בקרב משרדי עורכי הדין ומשרדי רישום הפטנטים, של יצירת קבוצות הכוללות מצד אחד משרד עורכי דין המתמקד בליטיגציה בתחום הקניין הרוחני, ומצד שני משרד לעריכת פטנטים המלווה אותו לאורך כל הדרך בפן הטכנולוגי-מדעי ורישום הפטנט.

זאת, בין היתר, במטרה לספק תחת קורת-גג אחת, את כל השירותים הנוגעים לקניין רוחני ובכלל אלה רישום הפטנט והגנה או תקיפה של פטנטים אחרים וזאת, מבלי להיזקק לליווי חיצוני של גורם נוסף.

מי שהייתה חלוצה בנושא, היא קבוצת ריינהולד כהן, הכוללת את משרד עורכי הפטנטים - ריינהולד כהן ושות', המונה כ-42 עורכי פטנטים, מתוכם 40 בישראל, ואת משרד עורכי הדין - גילת ברקת ושות' המתמחה בקניין רוחני ומונה 29 עורכי דין.

דוגמה נוספת, היא משרד עורכי הפטנטים לוצאטו את לוצאטו המונה כ-17 עורכי פטנטים לצד 10 עורכי דין שמונה המשרד לוצאטו - עורכי דין.

הקבוצה הגדולה ביותר בתחום כיום היא פרל כהן צדק לצר ברץ - משרד עורכי דין ועורכי פטנטים, המונה 142 עורכי דין וכ-53 עורכי פטנטים - מתוכם 27 בישראל.

בפרספקטיבה זו, ניתן להבין כי החלטתם של לוטי ווב לאחד את משרדיהם לקבוצה אחת, מתאימה למגמה הקיימת בתחום, כאשר נראה, שכל אחד מהצדדים חיפש ומצא, את הפרטנר הנכון מבחינתו לאיחוד.

נשאר לחכות ולראות כיצד המגמה האמורה, תשפיע על היערכותם של המשרדים הגדולים - לרובם מחלוקות קניין רוחני בולטות - והאם המגמה האמורה תוביל לזליגת לקוחות מהמשרדים הגדולים לקבוצות המאוחדות.

עוד כתבות

תעשיית הסטארט-אפ הישראלית משגשגת/ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

"הצלחה עסקית לא חייבים להתחיל מאפס"

בעולם העסקי, גראז' עבר תהליך רומנטיזציה כי הוא מסמל התחלות חדשות, אבל שכחנו שהוא משמש קודם כל לתיקונים. זה מה שאנחנו מנסים לעשות בעולם העיתונות ● דבריה של יו"רית "גלובס" בכנס ג'רני

מריוס נכט / צילום: תמר מצפי

מריוס נכט בכנס ג'רני: "התחום הרפואי בישראל עדיין נחשב מסוכן, כהימור בינארי"

את הדברים אמר מריוס נכט בפאנל בנושא יזמים והזדמנויות כלכליות, שנערך היום בכנס ג'רני 2019 ●  בפאנל השתתפו גם אייל ולדמן, מייסד ומנכ"ל מלאנוקס, דיוויד ואה, מנהל משותף של תחום בנקאות ההשקעות ושוקי הון בצפון ודרום אמריקה, וליהיא סגל, מנכ"ל חברת DayTwo

פנל מאחורי אקזיט מוצלח בכנס ג'רני / צילום: איל יצהר, גלובס

"בישראל הרבה יותר קל להתחיל סטארט-אפ ולמכור אותו מאשר לבנות קואליציה"

כך אמר מייסד הסטארט-אפ דמיסטו גיא רינת בפאנל "הסיפור שמאחורי אקזיט מוצלח" שהתקיים בכנס ג'רני של EY ישראל ושל "גלובס" ● "המטרה היא לנצח ולהיות המובילים בשוק, גם אחרי הרכישה"

רם כספי / איל יצהר

רם כספי מצטרף לצוות ההגנה של בנימין נתניהו

כספי, העומד בראש משרד מסחרי גדול שעוסק גם בעבירות צווארון לבן, מוגדר כ"יועץ לצוות ההגנה" של נתניהו

נתניהו וראשי סיעות הימין / צילום: הליכוד

נתניהו בישיבת הליכוד בירושלים: "אסור שתקום ממשלה שנשענת על מפלגות אנטי ציוניות ערביות"

נתניהו ציין בישיבת הליכוד באוריינט אקספרס כי השר יריב לוין יעמוד בראש צוות המו"מ הקואליציוני ● לדברי דובר הליכוד, בלוק הימין יהיה מתואם לגבי 55 המנדטים שהם מייצגים

הנשיא טראמפ  / צילום: Hannah Schroeder, רויטרס

טראמפ: "נגדיל באופן ניכר את הסנקציות על איראן"

מחיר הנפט יורד בכ-2% בעקבות ההודעה ● ארה"ב מאשימה את איראן באחריות לתקיפת מתקן נפט של סעודיה בתחילת השבוע

מתוך אסון יערות האמזונס / צילום: Victor Moriyama/Greenpeace

כריתת היערות מחמירה, 5 שנים אחרי שמדינות וחברות התחייבו לפעול להפסקתה

דו"ח חדש קובע: העולם מפסיד במאבק נגד בירוא יערות, כדור הארץ מאבד שטח יער בגודל בריטניה בכל שנה עם יותר מ-64 מיליון דונם של עצים שאבדו מאז שנת 2014 ● זאת, למרות התחייבויות של ממשלות לצמצם של לפחות מחצית מאבדן היערות טבעיים עד 2020

יונתן מנוחין, מנכ"ל המכון הישראלי לחדשנות / צילום: יח"צ

כך מקדמים את החדשנות בשירותים הציבוריים עם 4 מיליון שקל בשנה בלבד

המכון הישראלי לחדשנות זוכה לתקצוב זעום שלא מאפשר להחליף תהליכי הטמעת חדשנות בארגון ● מנכ"ל המכון, יונתן מנוחין, מסביר איך עושים זאת ● האזינו ל"קומיוניקאסט" - פודקאסט על קהילות

עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס / צילום: מטה מפלגת העבודה

עמיר פרץ: "ההסתה נגד הערבים בלתי נסבלת. לא נשב עם נתניהו"

יו"ר מפלגת העבודה פרץ חזר היום על ההתחייבות שלו ממערכת הבחירות: "ישראל זקוקה לריפוי מן הקוטביות ושנאת החינם. אין חרמות. אבל שלא ישלחו אלינו פיתויים. אנחנו לא נשב עם נתניהו"

ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור ישראל, צילום: שלומי יוסף

מנכ"לית יוניליוור ענת גבריאל מסיימת את תפקידה ותמונה לסגנית נשיא גלובלית

זאת אחרי 6.5 שנים כמנכ"לית יוניליוור ישראל ● בתפקידה החדש תוביל גבריאל את אסטרטגיית ניהול ההכנסות העולמית של החברה

הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

נעילה חיובית בת"א; מדד הבנקים זינק ב-2.5%

מניית פז הגיבה בעליות לפרישתו הצפויה של המנכ"ל יונה פוגל ● מדד הבנקים טיפס בהובלת דיסקונט והפועלים ● הבורסה הודיעה כי תאפשר רישום למסחר של קרנות ריט זרות במסגרת הרישום הכפול ● אתמול בוול סטריט ננעל המסחר בעליות קלות, הנאסד"ק טיפס ב-0.4%, ו-S&P 500 עלה ב-0.26%

מזקקת נפט של ענקית הנפט הסעודית ארמקו / צילום: Ahmed Jadallah, רויטרס

סעודיה: "שאריות המל"טים מוכיחות שלאיראן היה חלק בתקיפה"

לפי משרד הביטחון הסעודי, המל"טים בהם השתמשו המורדים החותים היו מתוצרת איראן

נתניהו מדבר לבוחרים דרך הטוויטר./ צילום: מתוך טוויטר

נתניהו והאחרים צפצפו על חוק איסור התעמולה? אולי הגיע הזמן להתאים אותו לימינו

לפי חוקרי המכון הישראלי לדמוקרטיה בהצעה שניסחו לרפורמה בדיני תעמולת הבחירות באפריל 2015, "חוק הבחירות הוא נטע זר במציאות התקשורתית והפוליטית של המאה ה-21, אין בו התייחסות רצינית לאינטרנט והוא אינו מתמודד עם סוגיות של פגיעה בפרטיות או טרגוט בוחרים"

יורם טיץ/ צילום: איל יצהר

"הטוב ביותר עוד לפנינו. היזמים הישראלים עומדים במשימה מורכבת"

לפני כמה שנים, אם היית שואל אותי לכמה חברות בישראל יש הכנסות של יותר מ-25 מילון דולר לא הייתי צריך את שתי הידיים כדי למנות אותן. היום יש יותר מ-100 כאלה", כך אמר יורם טיץ, מנכ"ל חברת ארנסט אנד יאנג (EY) על במת כנס הג'רני

ליאור לאמש (מימין) ושחר שמאי, מייסדי GK8  / צילום: אסנת קרסננסקי

מריוס נכט ודיסקונט קפיטל הובילו השקעה בסטארט-אפ הקריפטו GK8

מערכת האבטחה לניהול נכסים דיגיטליים של צמד היזמים ליאור לאמש ושחר שמאי נחשפת לראשונה, לאחר שגייסה השקעה של 4 מיליון דולר מקבוצת משקיעים ישראלים, בהובלת אחד ממייסדי צ'ק פוינט וזרוע ההשקעות של בנק דיסקונט ● עם לקוחות GK8 נמנית רשת ההשקעות eToro

מודי שפריר / צילום: רפי דלויה

מודי שפריר: הקמת ממשלת אחדות - אינדיקציה חיובית לשקל

הקמת ממשלת אחדות תצמצם מאד את הסחטנות הפוליטית ותגביר את היציבות הכלכלית והפוליטית", כך אמר האסטרטג הראשי של בנק מזרחי טפחות ● שפריר מעריך כי כספים קואליציוניים אשר הובטחו בעבר למפלגות החרדיות ימצאו את דרכם לצמצום הגירעון, אך הממשלה החדשה לא תצליח להימנע מהעלאות מסים

ראש ממשלת ספרד, פדרו סנצ’ז/ צילום: רויטרס

לא רק בישראל: מה אפשר ללמוד ממקרים אחרים בעולם שבהם העם החליט שלא להחליט

32 נגד 32? זה מזכיר כמעט את הבחירות הכורדיות של 1992 ● אבל תיקו, או כמעט-תיקו, מתרחש בארצות דמוקרטיות לעתים קרובות להפתיע ● הנה מה שאפשר ללמוד מניסיונן של דמוקרטיות אחרות ● שימו לב בייחוד לספרד, החוזרת והולכת לבחירות בפעם השנייה בתוך חמישה חודשים ● ניתוח

יו"ר הפד, ג'רום פאואל / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

בפעם השנייה מאז המשבר הפיננסי של 2008: הפד מוריד ריבית; רומז על QE

בהמשך להורדת הריבית בחודש יולי האחרון, ובהתאם לציפיות השוק, הפד מוריד את הריבית ● לגבי המשך השנה, הפד לא צופה הורדה נוספת של הריבית, וחושף חילוקי דעות בין חברי וועדת השוק הפתוח ● טראמפ ממהר לתקוף בטוויטר ● פאואל: "לא צופים מיתון"

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר / צילום: תמר מצפי

פשרה בייצוגית: פרטנר תפצה לקוחות בסך כולל של 48 מיליון שקל. אז למה הפיצוי מרגיז צרכנים?

לקוחות פרטנר בהווה או בעבר מקבלים בימים אלה הודעה המזמינה אותם לממש 100 שקל לרכישת מוצרים או בתיקוני מכשירים - אך כדי לממש את הפיצוי יש לבצע רישום כלקוח ● בפרטנר נימקו כי הרישום מחויב לפי תנאי הפשרה על-מנת לוודא כי רק הזכאים לפיצוי יממשו אותו

בנימין נתניהו / צילום: מאיר אמירי

רוטציות, פיצולים, איחודים או ויתור על 61 ממליצים: ארבעה תרחישים להרכבת קואליציה

לאחר סיום פרסום תוצאות האמת, נתניהו יצטרך להתמודד עם העובדה שהציבור הישראלי מאס בו כראש ממשלה ● הוא עוד לא ויתר על ממשלה בראשותו וינסה לרתום אליה את כל מי שרק יסכים, אבל זה לא קל כשההכרעה נמצאת לבסוף בידיו של יריבו המושבע - הנשיא ראובן ריבלין