גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פרשת ג'נרל טרייד: "הלכה לי הפנסיה. עם כל הידע שלי - נפלתי"

היום אמור המפרק הזמני של ג'נרל טרייד להגיש לביהמ"ש דוח ראשון שבו ישרטט את סיפור קריסתה של החברה ● בינתיים, מנקודת מבטם של המשקיעים, המציאות נראית עגומה במיוחד ● בימים האחרונים סיפרו ל"גלובס" כמה משקיעים את סיפור השקעתם הכושלת בג'נרל טרייד

דודו רוז, מבעלי ג'נרל טרייד
דודו רוז, מבעלי ג'נרל טרייד

חולה הסרטן שהוחתם במיטת בית החולים על השקעה של חצי מיליון דולר; פנסיונר שמסתיר את אובדן כספי הפנסיה מאשתו, מחשש שלא תוכל לשאת את הבשורה המרה; פנסיונרים רבים שאיבדו את כל כספם; וזוג צעיר חסר כל שעומדים ללדת את ילדם הראשון, אחרי שאיבדו את כל חסכונותיהם - אלה הסיפורים הקשים שנשמעים בימים אלה מאחורי הקלעים של פרשת קריסת ג'נרל טרייד.

בימים האחרונים רבים מהמשקיעים באמצעות החברה סיפרו ל"גלובס" את סיפור השקעתם הכושלת בג'נרל טרייד, כאשר חלקם טוענים פעם אחר פעם, כי מדובר במסלול קריסה ידוע מראש, וכי הגישו תלונות רבות לרשות ניירות ערך ולמשטרה בטענות לתרמית. אך אף גורם אכיפתי לא עשה דבר על-מנת למנוע את הקטסטרופה שמתרחשת כעת.

קריסות:  מיוטרייד ועד שורט טרייד

טענה נוספת שעולה היא, כי בחודשים האחרונים - ואפילו בשבועות האחרונים - טרם הקריסה של החברה, המשיכו עובדיה לגייס משקיעים חדשים, הגם שידעו שהכספים ירדו לטמיון. זאת, בין היתר, תוך הצעות "מפתות" חדשות למשקיעים, ובהן ההצעה לקבל קורסים בחינם בבית הספר להשקעות סימפל טרייד שבבעלות דוד רוז, שהוא גם הבעלים של ג'נרל טרייד (בתמורה להשקעה נוספת של 20 אלף דולר "בלבד").

לאור הפניות והדרישות הרבות מעובדי החברה ממשקיעים שביקשו למשוך את כספם באותה עת; והידיעה של העובדים כי הכסף לא הוחזר לרוב המשקיעים שהתדפקו על דלתם, נראה כי ההצעות "המפתות" למשקיעים לא הוצעו ב"תמימות".

כעת מתאגדים המשקיעים בקבוצות ווטסאפ ובקבוצות פייסבוק ייעודיות, מספרים את סיפוריהם, ומתדפקים על דלתו של המפרק הזמני שמינה בית המשפט, עו"ד עדי פיגל, בניסיונות נואשים לקבל תמונת-מצב מדויקת באשר לגורל כספם. זאת, הגם שהתשובות ברורות להם זה מכבר.

את סיפור הקריסה של החברה, ונתיב הכספים שהופקדו בה, אמור לשרטט המפרק הזמני בדוח הראשון שהוא עתיד להגיש היום (ד') לבית המשפט. אולם בינתיים, מנקודת מבטם של המשקיעים, המציאות נראית עגומה במיוחד.

"השקענו את כל הכסף שהיה לנו"

אחד המשקיעים הללו הוא ש', 68, פנסיונר שאיבד כחצי מיליון שקל בבור השחור של גנ'רל טרייד, ומסתיר את אובדן הכספים מאשתו זה כשבועיים. "אני ממש שבור מהם. זה אכל לי את כל הפנסיה של האישה. השקענו את כל הכסף שהיה לנו כשאשתי פרשה מהעבודה, בג'נרל טרייד לפני שנה, ועכשיו הכול אבוד", הוא גילה ל"גלובס".

ש' חושש מהתוצאות של ההפסד הזה. "אשתי לא יודעת. לא סיפרתי לה, כי אני מפחד שנקבל התקף-לב ביחד. אני לא יכול לספר לה. אני מתהלך שבור, לבדי, עם עצמי. היא רואה שאני לא מחייך כבר שבועיים, היא רואה אותי בפינות, רואה משהו מוזר בי, אבל אני עדיין לא יכול לפתוח את הפה, כי אני מפחד עליה, עלינו. אני לא יודע מה לעשות עם עצמי".

טרם פרישתו לגמלאות היה ש' יועץ השקעות בבנק, ורעייתו עבדה כסייעת בגן-ילדים. כשבחר להשקיע את כל כספי הפיצויים שקיבלה רעייתו ממקומות עבודתה האחרונים בג'נרל טרייד, הוא חשב שהוא יודע מה הוא עושה, ושהוא נכנס למקום בטוח. "עשיתי את הבדיקות שלי, שלחו לי מסמכים, ביטחונות, שמות של בנקים מלווים, אבל עם כל הידע שלי נפלתי.

"כיועץ השקעות לשעבר חשבתי שאני יודע לסחור, אבל עבדו עלי בעיניים. מתברר שכל המסמכים וכל מה שראיתי בשנה האחרונה היו שקר. אנחנו העברנו את הכספים ללונדון, לבנק ברקליס-דיסקונט, ויש לי מסמך שהכספים בנאמנות. איזו נאמנות? אתה מקבל מסמך ממנכ"ל הבנק, עם חתימה שלו, ואיך אפשר לא להאמין לכזה דבר? נפלנו".

לפני מספר חודשים התחיל ש' להרגיש ש"משהו לא בסדר בחברה". חברים שהמליץ להם על החברה, אמרו לו שהם מנסים למשוך את כספם ולא מצליחים, והוא היה מוטרד. ש' פנה לאיש המכירות של ג'נרל טרייד, שעימו היה בקשר מראשית הדרך, ושאל "למה הלקוחות לא מקבלים את הכספים?". "הוא ענה לי שהם לא עומדים בתנאים שהציבו להם בהתחלה. לא הבנתי על איזה תנאים הוא מדבר. כי לא הציבו לנו שום תנאים. ככל שהזמן חלף, התחלתי להבין את עומק הבעיה. ניסיתי להשיג את החברה, ואיש לא חזר אליי. התחלתי להרגיש את סוף הדרך".

ש' התחיל לעשות בדיקות, וגילה לטענתו תמונת מצב מטרידה במיוחד. "הבנתי שכל הרווחים שראיתי לאורך השנה היו רווחים על הנייר. התברר, שהמערכת הייתה וירטואלית, ושכל הכספים שהפקדנו בג'נרל בלונדון יצאו ברגע שהם הופקדו בבנק שם. איך שהפקדתי כסף, דודו רוז הוציא את הכסף. היו לי רווחים ב'נדמה לי'. גיליתי שלא היו לי שום מניות בבורסה בארה"ב, בוול-סטריט, שזו ההשקעה שעשינו דרך ג'נרל טרייד. כולם קנו מניות בנדמה לי. קנינו מניות במערכת של ג'נרל טרייד".

עכשיו ש' שבור. "אני ממש בהתמוטטות עצבים. כל הפנסיה של אשתי הלכה שם, וגם כספים של חברים שלי שהמלצתי להם להשקיע דרך דוד רוז. אני לא יכול להסתכל לאנשים בעיניים".

מה שהכי הדהים את ש' לאחרונה זה מה שהוא מכנה "עזות המצח" של עובדי ג'נרל טרייד, אשר פנו אליו כשבועיים לפני קריסת החברה בבקשה כי ימליץ עליהם למשקיעים חדשים שהצטרפו לחברה. "הייתי בהלם. אחרי שאנשים מבקשים למשוך את כספם, ולא מקבלים אותו, מתקשר אליי י' נציג החברה, ומבקש ממני לומר להם איזה שירות טוב הם נותנים לי. אמרתי לו את האמת, אומר ש'.

ג'נרל טרייד: "קריסה מצערת"

בא-כוחו של דודו רוז, עו"ד ניר ספיר, מסר בתגובה: "כפי שעולה מן הכתבה, אף אחת מרשויות החוק לא מצאה לנכון לפתוח בחקירה בנוגע לתלונות (לכאורה) המאוזכרות בכתבה. החברה הייתה פעילה זה כעשור ועל כן, הטענה כי מדובר ב"מסלול קריסה ידוע מראש" אינה נכונה ואינה עולה בקנה אחד עם המציאות.

"הקריסה המצערת של החברה היא קריסה עיסקית שלא נבעה בשום פנים ואופן מדבר, למעט ניהול כושל. מן הראוי להדגיש כי בארבע השנים האחרונות לא נוהלה החברה על-ידי מרשי, אלא על-ידי צוות מנהלים מקצועי ובעל נסיון ומרשי לא היה מעורב בפעילותה השוטפת.

"חשוב לומר כי כל אחד מהמשקיעים שהפסיד כספים והעלה טענות בכתבה השקיע מרצונו החופשי, תוך שהוא מודע לחלוטין לסיכונים הכרוכים בהשקעה מסוג זה. על כל משקיע שטוען שהפסיד כספים, יש משקיעים רבים אחרים שגרפו רווחים על-ידי השקעות דומות באמצעות החברה. בנימה אישית, אנו מבינים את הכאב והמצוקה של המשקיעים שהפסידו כספים, אך בין ההבנה הזאת לטענות המתוארות בכתבה אין כל קשר.

"מהפרטים שהעברתם עולה כי מטרת הכתבה היא השמצת מרשי (שהינו רק אחד מבעלי המניות) ולא קריסתה של חברת ג'י. טי. ג'י. מרשי משתף פעולה עם המפרק הזמני ומעולם לא נשאל על-ידו על אודות "הסיפור" המופיע בכתבה. אבהיר כי אין דבר מאחורי הטענות שהעברתם אל מרשי להתייחסותו, ויש באמור בהן משום הוצאת דיבה".

פרשת ג'נרל טרייד - סימני השאלה:

■ לאן נעלמו מיליוני שקלים מכספי המשקיעים?
■ האם בעל השליטה הונה את המשקיעים או שמדובר בקריסה כלכלית על רקע כשלון עסקי?
■ במה, אם בכלל, יועיל למשקיעים הליך הפירוק שנפתח ומינויו של מפרק זמני לחברה?
■ לאן נעלמו שומרי הסף - עורכי הדין ורואי החשבון של החברה?
■ איפה היו גורמי האכיפה עד היום - רשות ניירות ערך ומשטרת ישראל, ומי נרדם בשמירה?
■ האם צפויים בקרוב מעצרים בפרשה, בדומה למעצרים סביב קריסתה של שורט טרייד שקרסה יומיים לפני ג'נרל טרייד?

תיק ג'נרל טרייד

ג'נרל טרייד, שבבעלות דוד רוז (המוכר גם כדוד רוזנצוויג), היוותה פלטפורמת מסחר במניות בחו"ל. החברה נקלעה לפני כשבועיים להליכי פירוק, והוצא לה צו פירוק זמני עקב חובות בהיקפים שאינם ידועים וחוסר יכולת להחזיר את כספי המשקיעים. תלונות שהוגשו לרשות ניירות ערך ולמשטרה אשר נסגרו בעבר בטענה כי מדובר בסכסוכים עסקיים, נחקרות שוב בימים אלה. המפרק הזמני שמונה לחקור את הקריסה אמור להגיש היום דוח לבית המשפט. 

א', חולה סרטן, איבד כחצי מיליון דולר: "נציג החברה הגיע עד ביה"ח לפתות אותו"

ר' שאיבד "רק" 10,000 דולר בג'נרל טרייד, הוא חלק מקבוצת הפייסבוק של נפגעי ג'נרל טרייד שנפתחה לפני כשבועיים, וחברים בה כיום כ-340 חברים, והמספר עולה כל שעה. לדבריו, הסיפורים בקבוצה "כואבים" וגרמו לו להבין שהוא אמנם אכל אותה, אבל מצבו טוב. יחסית.

אחד הסיפורים הקשים שסופרו בקבוצה הוא של א', חולה סרטן, שאיבד כחצי מיליון דולר שהשקיע באמצעות ג'נרל טרייד. בימים אלה מברר המפרק הזמני, עו"ד עדי פיגל, אם הסיפור המסופר בקבוצות השונות על א' הוא נכון, היות שמדובר בסיפור קיצוני וקשה במיוחד. על-פי הפרטים שעלו בקבוצת הפייסבוק, נציג בכיר מג'נרל טרייד הגיע אל א' כשזה היה מאושפז בבית החולים לטיפול עקב הידרדרות מחלתו, ואמר לו "תחתום. תדאג לאשתך לעת זיקנה. מי ישמור עליה" - ו-א' החולה נכנע וחתם, והפסיד את כל כספו. א' אחר, פנסיונר שחסך במשך 30 שנה לפנסיה, סיפר בקבוצה כי איבד את כל כספו, ואין לו ממה לחיות כעת.

סיפור נוסף שהגיע אל "גלובס" הוא של בני-הזוג ב', מראש העין, שהפסידו 20 אלף דולר - כל חסכונותיהם - רק בגלל שהכירו את דוד רוז. ר', חברם של בני-הזוג, שהפסיד אף הוא כספים בג'נרל טרייד אמר ל"גלובס" כי "מדובר בזוג צעיר. האישה כרגע בהיריון מתקדם, לאחר שהיא ובעלה ניסו תקופה ארוכה להיכנס להיריון, ולא הלך להם. עכשיו היא בשמירת הריון, ובעלה הוא סטודנט לרפואה.

"כל רכושם היה 20 אלף דולר, והם העבירו את כל הסכום לדוד רוז. בעלה למד עם דודו רוז בתיכון, הם הכירו מהעבר, ורוז שכנע את ב' להכניס את כל ה-20 אלף דולר לתוך המסחר בג'נרל - והכסף נעלם, נבלע להם. אני מדבר עם אנשים שהיו בקשר עם דוד רוז מהצבא, מהתיכון, חברים ועוד - ואת כולם הוא גייס שיכניסו כספים לחברה שלו. אבל זה היה מסלול חד-סטרי. אי אפשר היה למשוך את הכסף בחזרה".

הטענות לתרמית מצד החברה לא נשמעות בפעם הראשונה. נגד החברה ונגד רוז הוגשו מספר תביעות לפני מספר חודשים, בטענות לגזילת כספי משקיעים - בהם תביעתו של המשקיע נועם אדרי, בעל חברת הפקות, שטוען כי נגזלו ממנו יותר מ-3 מיליון שקל; וכן תביעה של שלושה משקיעים נוספים שטענו לתרמית משקיעים בתביעה שהגישו לבית המשפט לפני חודשים ארוכים.

תביעות אלה התנהלו בבתי המשפט עד לפתיחת הליך הפירוק לאחרונה, ובמקביל הוגשו תלונות רבות של משקיעים לרשות ניירות ערך ולמשטרה, אך הנורות האדומות של המשטרה ורשות ניירות ערך לא נדלקו עד לאחרונה ממש.

"רשויות האכיפה ישנו"

אחד המשקיעים סיפר ל"גלובס", שהוא אף תיעד במשך חודשים את המסחר באמצעות ג'נרל טרייד, והגיש לרשות ניירות ערך תחקיר מלא על איך החברה מרמה לכאורה את הלקוחות. החומר הוגש לרשות בסוף ינואר השנה, אבל איש לא עשה נקף אצבע בעניין.

"גלובס" חשף בשבוע שעבר תלונות רבות נוספות שהוגשו לרשות ניירות ערך ולמשטרה לפני חודשים ארוכים, אך ברשות העבירו את הכדור למשטרה בטענה כי מדובר בחברה שאינה מפוקחת, ולכן לרשות אין סמכות לחקור אותה. ובמשטרה? שם סגרו את החקירה בטענות כי מדובר ב"סכסוך עסקי".

והנה, על רקע הקריסות האחרונות של שורט טרייד וג'נרל טרייד, רשות ניירות ערך הודיעה פתאום כי תשקול קידום חקיקת "ברוקר-דילר", שתחיל את פיקוח הרשות גם על חברות הברוקראז' הבלתי מפוקחות בישראל.

לדברי ר', "רשויות האכיפה ישנו. מה זה ישנו? הן נחרו, ואת הנחירות שלהן שמענו עד הבית. הן לא עשו כלום. אמרו לי 'לך למשטרה' ובמשטרה אמרו 'זה סכסוך עסקי ואנחנו בכלל לא מטפלים בזה'. כולם התנערו, כולם זלזלו".

ויש גם עדות מבפנים. אחד מעובדי ג'נרל טרייד לשעבר, ג', שהפסיד אף הוא כספים שהשקיע באמצעות החברה, אמר ל"גלובס" שהתריע בפני הרשות משלהי 2016 ועד לאחרונה, שיעצרו את פעילות החברה - אך כל בקשותיו נפלו על אוזניים ערלות.

היום שואל ג' שאלות קשות, ובהן "איך לא נעצרה פעילות החברה כאשר עלו תלונות שהיא עוסקת במרמה וגונבת כסף מלקוחות; איך הבנקים נתנו לג'נרל טרייד למשוך כספים שהופקדו בנאמנות; היכן רואי החשבון של החברה שידעו טוב-טוב לאן הכסף הולך; היכן עורכי הדין שלה שקיבלו תלונות מלקוחות, אך לא נתנו להם מענה?". 

עוד כתבות

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

הספירה לאחור החלה: האם טראמפ בדרך לעוד ארבע שנים בבית הלבן?

סיכויי טראמפ להיבחר מחדש טובים, למרות הסקנדלים ● אליזבת' וורן פונה לשכבות הנמוכות, למרות שאלה לא מודעים לסנאטורית ממסצ’וסטס ● ומה הקשר של "רוקדים עם כוכבים" לבחירות? ● "המדריך לטראמפיסט" - פודקאסט חדש לקראת בחירות 2020 לנשיאות ארה"ב ● האזינו

הנשיא טראמפ ומושל קליפורניה, גאווין ניוסום/ צילום: רויטרס

כך נאבקת קליפורניה בטראמפ וגוררת לקלחת את ענקיות הרכב העולמיות

המדינה הודיעה כי תעצור רכישות כלי רכב מחברות שתומכות בממשל, המבקש לשלול ממדינות ארה"ב את הסמכות לפקח על פליטות מנועי רכב

 מרים פרץ בטקס הדלקת המשואות/ צילום: באדיבות כאן 11

טקס הדלקת המשואות שוב מעורר אש: למה הועדף במאי לא מוכר על פני מנוסים ומצליחים?

ל"גלובס" נודע כי במכרז של משרד התרבות על הפקת טקס המשואות זכתה שוב חברת טרגט מרקט, שהעניקה בזמנו לשרת התרבות מירי רגב טקס עטור קלוז-אפים ● המכרז הוא לארבע שנים בתקציב של 8.4 מיליון שקל לשנה

יו.בי.אס ubs בנק / צלם: רויטרס

מהפרופסור לרפואה ועד הפנסיונרים שלא דיווחו על כספים בחו"ל: מי שילם למדינה כופר על העלמת הכנסות ב-2017

רשות המסים פרסמה את קובץ החלטות ועדות הכופר לשנת 2017 ● כוכבי הדוח הם בעלי דירות שהעלימו הכנסות משכירות; 49 החלטות מתוך 283 עסקו בהשמטת הכנסות משכר דירה ● 8 החלטות נוגעות לפרשת UBS שווייץ ● וכמה שילם שאול מזרחי, בעלי מועדון "הבארבי" בת"א?

בניין הבורסה בתל אביב / צילום: איל יצהר

נעילה מעורבת בת"א: טבע צנחה ב-4.4%, אופקו זינקה ב-8%

מניית בנק פועלים איבדה כ-2% לאחר הדוחות ● גילת זינקה ביותר מ-5%, ישראכרט ושטראוס עלו ב-2.6% לאחר פרסום דוחות הרבעון השלישי ● וול סטריט נסוגה מהשיא בצל האיום של טראמפ בהטלת מכסים נוספים אם סין לא תחתום על הסכם

אילן ארד קשת (מימין), מנכ"ל יצירה, וגיא ניסנזון, יו"ר ובעלים  / צילום: SHANNON STAPLETON, רויטרס

"יש בארץ בתי השקעות גדולים שיכולים להיכנס לבעיה רצינית במקרה של משבר וגל פדיונות"

אילן ארד-קשת, מנכ"ל בית ההשקעות יצירה, מעריך כי "המגמה החיובית בשוקי ההון בארה"ב צפויה להימשך לתוך 2020" ● בית ההשקעות הצעיר, שהוקם לפני כשנתיים וחצי, הגדיל מאז את היקף הנכסים בקרנות הנאמנות שהוא מנהל ליותר מ-200 מיליון שקל

ארנון פרידמן, מנכ"ל חברת אשדר מקבוצת אשטרום / צילום: איל יצהר, גלובס

מכירות אשדר צמחו יותר מפי 2 ברבעון השלישי: "לאור האי-ודאות לגבי הבחירות, ניכר גידול בקצב רכישת הדירות"

דוחותיה הכספיים של חברת הבנייה מספקים עדות נוספת לפריחת ענף הנדל"ן למגורים בישראל ● הכנסות אשדר גדלו ב-120% ל-487 מיליון שקל, הרווח הנקי זינק ב-150%

אביחי מנדלבליט, בכנס לשכת עורכי הדין / צילום: ליאב פלד

4.5 מיליארד שקל לדרוזים ולצ'רקסים מחכים למנדלבליט

תוכנית ממשלתית רב-שנתית לחברה הדרוזית והצ'רקסית בסך מיליארדי שקלים תקועה בשל הפלונטר הפוליטי ● אם לא תחול פריצת דרך להקמת ממשלה, עשוי היועמ"ש לאשר באופן חריג העברת תקציבים חלקית

ליהיא פינטו–פריימן  / צילום: איליה מלניקוב, יח"צ

"יכולנו להתאבל ולהגיד, שיט, הכול ירד לטמיון. אבל החלטנו לראות בזה הזדמנות"

הרעיון נולד אצל ליהיא פינטו-פריימן בערב התרמה בלונדון, כשרצתה לדעת איפה אפשר לקנות שמלה שראתה ● כדי לפתח את הטכנולוגיה היא גייסה מדען מפרויקט מאיץ החלקיקים בשווייץ, והצליחה להעמיד את SYTE, השזאם של האופנה ● עכשיו, אחרי שסגרה גיוס של 30 מיליון דולר, היא מסבירה ל"ליידי גלובס" מה אנחנו לא מבינים על השפה של דור ה–Z

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון באיכילוב

לראשונה בישראל: "גלובס" ובית החולים איכילוב מפרסמים את מספר הנפגעים היומי בתאונות כלי תחבורה ממונעים

7 פצועים בתאונות קורקינט או אופניים חשמליים הגיעו למיון איכילוב רק אתמול ● בקצב הזה, במהלך השנה יגיעו 2,555 איש שייפצעו בתאונות דומות לביה"ח איכילוב בתל אביב לבדו ● השנה נהרגו כבר לפחות 12 איש ● מהיום ובכל יום, "גלובס" עוקב אחרי מספר הנפגעים

אסדת קידוח תמר / צילום: בן יוסטר

הסכסוך בתמר הוא העדות הטובה ביותר להצלחת מתווה הגז

בימים שבהם מאגר לוויתן מתחיל בהזרמת הגז ומגשים בכך את מטרתו העיקרית של המתווה, חייבים להודות ביושר שגם בתחום יצירת התחרות במשק הגז המתווה הצליח הרבה מעבר לציפיות המצומצמות שתלו בו ● פרשנות

ערן יעקב/ צילום: ליאב פלד

מנהל רשות המסים: "אנחנו בפער של 2 מיליארד שקל מיעד גביית המס"

ערן יעקב אמר את הדברים בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת ● יעד גביית המס השנה עמד על 317 מיליארד שקל, ולדברי מנהל רשות המסים, "לפי שעה נראה שאם נגבה 315 מיליארד שקל – זה יהיה הישג גדול"

תשלום דמי מזונות משותפים/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ביה"ד הרבני בעקבות העליון: "לחייב אב בתשלום מזונות רק כשזה מקדם את טובת הילדים"

ביה"ד הרבני בחיפה ביטל את המזונות שנדרש לשלם אב לילדה שעברה את גיל 6 ונמצאת במשמורת משותפת ● הסיבה: כושר ההשתכרות של האם גבוה בהרבה מכושר האב ● בכך צעד ביה"ד צעד משמעותי לעבר "מהפכת השוויון בנטל המזונות" שהנהיג העליון

יצחק תשובה/ צילום: איל יצהר

ישראמקו ותמר פטרוליום פנו לממונה על התחרות בגלל סירוב שותפותיהן ב"תמר" לאשר עסקה עם חברת החשמל

ישראמקו, תמר פטרוליום, דור גז ואוורסט תשתיות, המחזיקות יחדיו ב-53% מהזכויות במאגר, טוענות כי שותפותיהן למאגר, דלק קידוחים ונובל אנרג'י, מונעות תיקון הסכם לאספקת גז בין תמר לחברת החשמל בשל האינטרסים שלהן במאגר המתחרה לוויתן

 

אריה דרעי באירוע ההשקה של קמפיין ש"ס / צילום: יעקב כהן, יח"צ

דרעי: "אפעל להקמת ממשלת אחדות עם כחול לבן, בלי לפיד ובלי ליברמן"

(עדכונים שוטפים) - בחצות יפקע המנדט של גנץ להרכבת הממשלה ● ליברמן: "כל מה שקורה מוביל לבחירות נוספות" ● נתניהו: "ליברמן אמר שילך עם הצד שלא יסרב. עכשיו נותר רק לראות אם הוא יעמוד בהתחייבויותיו"

הפגנה של "המרד בהכחדה" / צילום: NOAH BROWNING, רויטרס

סערה בגרמניה: אחד ממייסדי "המרד בהכחדה" המעיט בחשיבות השואה

בראיון עם השבועון הגרמני "צייט" אמר רוג'ר האלאם, אחד ממקימי הארגון הגלובלי, כי השואה אינה יוצאת דופן לעומת מקרים אחרים של ג'נוסייד

ירי רקטות לעבר מישראל לאחר חיסולו של בהאא אבו על-עטא / צילום: רויטרס

אין ולא תהיה דרך למגן את כל הבתים בארץ מהתקפות הרקטות

הגיע הזמן לומר לאזרחים ביושר: אין ולא תהיה דרך להוסיף לכל הבתים הישנים בישראל מקלט שאפשר להגיע אליו בשניות ● דעה

חבילת ממתקים של שטראוס / באדיבות חברת שטראוס

שטראוס יכולה לסמוך על השוק המקומי: הממתקים, החטיפים והקפה בארץ הם מגזר הפעילות הצומח ביותר שלה

יצרנית המזון שבבעלות משפחת שטראוס ממשיכה בשיפור רווחיה, שעלו ברבעון השלישי ב-6.5% ל-153 מיליון שקל, לצד עלייה של 4% בהכנסות, שהסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל ● המניה עלתה ב-30% מתחילת 2019

נכס של סטרווד ווסט./ צילום: מצגת החברה

סטרווד ווסט מסתבכת: לאחר שמחזיקי האג"ח פתחו בהליך משפטי, נאלצת להתמודד עם טענות של נושה מובטח בארה"ב

לדברי חברת הנדל"ן האמריקאית הנסחרת בת"א, הטענות לא אמורות לפגוע מהותית בעסקיה, אבל נראה שבשוק סקפטיים לגבי זאת, והאג"ח שהנפיקה, בהיקף של יותר מ-900 מיליון שקל, נסחרו היום בירידה של יותר מ-3% למחיר המשקף הפסד של כ-60% למשקיעים בהנפקה

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

וול סטריט נסוגה מהשיא בפתיחה; טרגט מזנקת 10% לאחר העלאת תחזיות

המדדים המובילים בוול סטריט יורדים מהשיא בצל האיום של טראמפ במכסים נוספים ● טרגט עקפה את תחזיות האנליסטים בשוק ברבעון השלישי והעלתה תחזיות ● הסנאט בארה"ב העביר הצעת חוק התומכת במפגינים בהונג קונג, מה שהוביל את סין להאשים את ארה"ב בהתערבות בענייני פנים